Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Cornelius Osborne
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Cornelius Osborne Empty

Ophelia Merryhallow
Cornelius Osborne
Meddig élhet az ember a bűn közelében anélkül, hogy a részesévé válna?
Jack Falahee Mondén24Látó
the devil is in the details

❖ Becenév:
Cornel
❖ Születési hely, idõ:
New York, 1995. 05. 17.
❖ Családi állapot:
Egyedülálló
❖ Szexuális beállítottság:
Hetero
❖ Foglalkozás:
Magánnyomozó
❖ Ismertetõ jel:
Nincs, teljesen átlagos
❖ Átváltozás:
Nem akar átváltozni.
❖ Rang:
Látó. Már gyerekkorában is nyitott volt az árnyvilágra, legalább is sokan bolondnak tartották azért, mert olyan dolgokat látott, amiket mások nem. Viszont ha már visszaemlékszik a gyerekkorára, nem tudná pontosan megmondani, hogy tényleg látott-e valamit, vagy csak túl élénk volt a képzelőereje. Mindenesetre az árnyvilágra fiatalkorában nyitott volt, érdekelte az ezotéria és rengeteg dolog, amit a másik világhoz kötnének. Azonban ahogy telt az idő, és egyre jobban megismerkedett a képességével és az őt körülvevő világgal egyre jobban kiábrándult mindenből.
❖ Család:
Édesapját egy autóbalesetben veszítette el, amikor még nagyon kicsi volt. A nagyszülei és az édesanyja nevelték fel őt. Nagyon jó kapcsolatot ápol mindenkivel a családból, tisztelettudó velük szemben, hiszen tudja, hogy mit köszönhetett nekik. Rajtuk kívül még az egyik unokatestvére igazán említésre méltó, aki riportként dolgozik az egyik helyi lapnál. Olyan szoros közöttük a kötelék, mintha testvérek lennének. Sokszor segítik egymást a munkájukban, továbbá Cornelius folyamatosan az unokatestvére által szervezett vakrandik áldozata.
❖ pozitív tulajdonságok
Családszerető, az emberekkel barátságos, a munkájában igényes. Célorientált, diszkrét, mindent kielemző típus. Eltökélt, addig megy, amíg el nem éri a céljait. Bátor, akár a saját életét is kockára teszi másokért. Gyerekek szemében tipikus szuperhős alkat. Szereti a gyerekeket, nagy állatbarát, de ha úgy adódik, türelemmel végighallgatja a nagymamája legújabb történetét. Intelligens, főként kémiai anyagokkal foglalkozik szívesen, de rendszerek meghackelése sem okoz neki gondot. Szerinte a tudás hatalom, ezért folyamatosan képezi magát. Nagyon jól tud tájékozódni, ismeri a város szinte összes zugát. Akik ismerik, mind tudják róla, hogy egy csupaszív ember. Bármikor lehet rá számítani, soha hagyja cserben az ismerőseit.
❖ negatív tulajdonságok
Ismeretlenekkel szemben borzasztóan bizalmatlan. Szeret mindenkiről mindent tudni, hogy ne érje semmi felkészületlenül. Előszeretettel használja fel a másokról szerzett információit. Ha nyomozásról van szó, akkor nem ismer határokat: egy kis zsarolás ott, egy kis vesztegetés itt, bever egy-két arcot, ha úgy alakul. Gyakran gorombáskodik, pesszimista megszólalásaival pedig az őrületbe tudja kergetni az unokatestvérét. Szerencsére a rosszabbik oldalát leginkább az alvilágiak között mutatja ki.
❖ legnagyobb félelmed
Hogy nem tudja megvédeni az ártatlanokat.
❖ legnagyobb vágyad
Eltörölni a világról az összes természetfeletti lényt, az alvilágiakat, az árnyvadászokat, a démonokat és az angyalokat, hogy az egyszerű emberek békében élhessenek.
❖ legnagyobb titkod
A képessége, továbbá az, hogy alvilágiak által elkövetett bűncselekmények után nyomoz.
❖ legnagyobb gyengeséged
A családja és a közvetlen ismerősei.
❖ fõ fegyvered
Mindig hord magánál lőfegyvert.
look deeply into my eyes

Gyerekként hittem a csodákban. A varázslat számomra annyira természetes jelenség volt, hogy amikor bárki megkérdőjelezte azt, én hevesen tiltakoztam ellene. Ők sose látták azt, amit én. Nem látták azokat a titokzatos lényeket, amelyek naponta köztünk jártak. A hegyes füleket, csillanó hártyaszerű testrészeket, a szarvakat, a szárnyakat, pikkelyes bőrt, viperatekintetet… Sok mindent láttam, sok mindent tapasztaltam, de senki nem hitte el nekem. Egy legyintéssel letudták az egészet, azt állították, hogy meglepően élénk fantáziával rendelkeztem, és hogy túl sokat hallgattam a nagyszüleim tündérmeséit. Édesanyám úgy gondolta, hogy az én koromban teljesen normális volt ilyeneket képzelni, hiszen sok kisgyerek játszott képzeletbeli barátokkal.
Aztán apa autóbalesete után szinte teljesen megszűntek ezek a „látomások”. Időnként előfordult valami furcsaság, de úgy gondoltam, hogy csak valami optikai csalódás volt, vagy biztosan akadt rá egyfajta tudományos magyarázat.
Ezek után megtagadtam azt, amiben gyerekként szentül hittem. Sőt, nevettem azon a kisfiún, aki egykor voltam. Az életem normális mederben folyt tovább, csak éppen édesapám nélkül. Ő sajnos nem lehetett már ott, amikor az iskolai meccsen elhoztuk a focikupát, vagy amikor tudományos versenyre küldtek néhány osztálytársammal. Kimaradt neki az a korszak, amikor kamaszodni kezdtem, és nem bírtam az indulataimmal, ezért anyu bokszedzésekre járatott, hogy levezessem a feszültséget. Nem volt jelen, amikor bemutattam az első barátnőmet, amikor leérettségiztem, sőt akkor se, amikor felvettek egyetemre.
Sajnos apám nem lehetett velem életem fontosabb pillanatainál, mégsem felejtettem el, hogy ki volt ő, hogy milyen ember volt igazán. Emlékeimben mindig is egy hősként élt. Rendőr volt, aki a gyengéket és az elesetteket védelmezte. Épp ezért döntöttem úgy, hogy a nyomdokaiba lépek majd.
El is kezdtem az iskolát, minden rendben zajlott. Egy teljesen átlagos emberi életet éltem: tanultam, buliztam, a haverokkal lógtam, hétvégente a családommal töltöttem időt, mégis egy nap újra elkezdtem látni dolgokat. Korábban is előfordult már egy-két különös dolog, de az egyik szaktársam borzasztóan furcsa volt. Nem tudtam levenni róla a tekintetemet, mindenhol ott volt, mindenhol őt láttam azokkal az apró szarvakkal a homlokán. Amikor a haverjaimat kérdeztem róla, hangosan kiröhögtek, és azt mondták, hogy biztosan másnapos vagyok, mert ők nem láttak semmit a csaj fején.
Kutakodni kezdtem az interneten, és addig keresgéltem, amíg rá nem találtam néhány emberre, akiknek az enyémhez hasonló problémája volt. Felvettem velük a kapcsolatot. Szinte semmi közös nem volt bennünk, mindenki máshonnan származott, a korunk se egyezett, annyira változatosak voltak, annyira más volt a történetünk, mégis egy dologban hasonlítottunk: Láttunk.
Hanyagolni kezdtem az iskolát, mert egyre több időt töltöttem ezeknek az embereknek a társaságában. Hatan voltunk ugyan, mégis akkor azt éreztem, hogy egyedül ők értik meg a helyzetemet. Egy közeli könyvtár felújításra váró termében gyűltünk össze eleinte, majd az egyik csapattagunk egy üres irodahelyiséget kezdett bérelni a találkozóinknak. Épp otthonossá akartuk tenni újdonsült főhadiszállásunkat, amikor kopogtattak az ajtón.
Idegenek bukkantak fel, és rohantak le minket a nevetséges magyarázataikkal. Nem tudtam kik voltak ők, vagy hogy mit akartak. Szkeptikus voltam velük szemben, hiába láttuk mind dolgokat, nem akartam hinni a fülemnek. De a csapat megszavazta, hogy maradjanak itt az idegenek, és tanítsanak minket, okítsák őket, így kénytelen voltam elviselni a jelenlétüket. Nem csak elméletben oktattak minket, hanem gyakorlatban is. Fogalmam sincs mit akartak tőlünk, mégis a tudást, amit tőlük szereztem, a mai napig felhasználtam.
A kis társaságunk nagyjából egy évig bírta. A segítségüket akartam kérni. Néha besegítettem a helyi rendőrségnek, sőt az egyik haverom bátyja ott dolgozott, így aztán voltak kapcsolataim. Talán ezért is érintett annyira érzékenyen az eset, amikor a rendőr ismerősömnek a saját lánya holttestével kellett szembesülnie.
Kegyetlenül meggyilkolták. Feltépték a torkát, és kiszívták a vérét. Számomra kétségtelenül egy újszülött vámpír volt, ők mégse tudtak mit kezdeni ezzel a brutális gyilkossággal. Így a csapathoz fordultam. Kértem őket, hogy ha van bennük annyi becsület, annyi jó érzés, akkor tegyék meg ezt értem. Nem léptek semmit, hiszen nem akarták a saját bőrüket vásárra vinni. Még Mabel se akart túlságosan belefolyni, holott kezdtem azt érezni, hogy valami alakult közöttünk. Kiábrándultam mindegyikükből, és úgy döntöttem, hogy kezembe veszem az irányítást. Egy borzasztóra sikerült vita után otthagytam őket.
Magam mögött hagytam a második családomat, hogy azzá a személlyé válhassak, aki ma is vagyok: én vagyok a mondének védelmezője az éjszakában, én szolgáltatok nekik igazságot, ha az árnyvadászok nem teszik a dolgukat. Én vagyok a város őre, az emberek támasza. Én vagyok magam vagyok az Igazságosság.

you can see the war inside


Iron Sisters
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Iron Sisters
all the stories are true


Cornelius Osborne Empty

gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  
❖  a new hero was born ❖

Óóó, Cornelius! Cornelius Osborne 3959055962

Hatalmas öröm végre ismét egy mondént köszönteni köreinkben, arról nem is beszélve, hogy ilyen csodálatos előtörténetet varázsoltál neki! Cornelius Osborne 362884228 Annak pedig még inkább örülök, hogy ennyire magával ragadott a világ és/vagy a társaság, hiszen az elején még azt mondtam, hogy egynél megállsz. Razz Remélem, amint bejárattad a karakteredet az oldalon, még több csodát olvashatok majd tőled. Cornelius Osborne 4068121422

Na de, mielőtt még túl magasra rúgna az egy sorra jutó szmájlik száma, hadd dícsérjelek még egy kicsit. A pb-d, a pb-d! Lehet, hogy én választottam, de attól függetlenül még te olyan gyönyörűen viseled, amivel boldogabbá nem is tehetnél. Arról nem is beszélve, hogy mit nem kanyarítottál ide nekünk az alapján a pár információmorzsa alapján, amit neked adtam... Imádom a kreativitásodat. Cornelius Osborne 124822942 Bár azért örülnék, ha nem nyírbálnád meg az amúgy is elég kegyetlen sorsú árnyvadászaink sorait. Ellenben azt nem bánom, ha kicsit megzabolázod a vadabb vámpírok és vérfarkasok sorait. A démonokkal viszont vigyázz! Neked nincsenek szeráf pengéid, a te fegyveredet nem a Vasnővérek készítik, a rendes golyó meg nemigen fogja őket. Nem akarnám, hogy a cuki pofid bánja azt a találkozást. Cornelius Osborne 1174730828

Szóval sipirc foglalózni! Már így is túl sokáig lettél távoltartva a játéktértől. Cornelius Osborne 733808322

Sok-sok szeretettel a Staff nevében,
Mabel Amboise olajbogyo



1 / 1 oldal