Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Mivel jár a keserű szájíz
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Mivel jár a keserű szájíz Empty

kierark

Mire odaértem, a tömeg már gyűrűbe fogta Markot, úgy kellett utat törnöm magamnak rajtuk keresztül. Ahogy az első sorba értem, a látvány gyomron vágott. Az, ahogy ott térdelt megtörten, torz, kivehetetlen érzelmekkel az arcán, a félelme, a haragja... Gwynre néztem, a tekintetét kerestem, de ő merev közömbösséggel az árnyvadász fiút figyelte. Nem túlzás ez egy kicsit? Akaratán kívül kényszerítették a családja és egy nem kívánt világ közé, és most megbüntetik, amiért egyik oldal sem fogadja már vissza? Ahogy az ing lehull és felfedi a sebzett, sápadt bőrt, előre lépnék, ám egy tündér társam kezét érzem a mellkasomon, visszatol. Összenézünk, nemlegesen megrázza a fejét, mire dühösen összeszűröm a fogam, de igazat adok. A helyemen maradok. Azzal próbálom nyugtatni a lelkiismeretem, hogy mégis csak megérdemli, hiszen az árnyvadászokat választotta a vadűzés helyett. Elárult minket. Hiába mantrázom azonban a szavakat, minden egyes csapás, amit Markra mérnek, mintha a lelkemet hasítaná fel. Számolom magamban, körmöm a tenyerembe váj, oda húzom a strigulákat: egy, kettő, három... Lehunyom a szemem és elfordítom a fejem, ahogy Mark térdre esik. Nem bírom nézni, a hangját, a sikolyát azonban képtelen vagyok kizárni. Pillantásom ismét Gwynét kutatja, sürgető és dühös, de még mindig nem figyel. Elvesztem a számolásban. Mark láthatóan önkívületben van, az ostor pedig ismét lendül; nem bírom tovább, odalépek, rámarok. A bőr felszántja a tenyerem, a kampó beleáll a húsomba, ahogy a vadász megrántja, hogy ismét lecsapjon. Nem engedem.
- Elég lesz.
Elégedetlen moraj támad a többiek közt. "Ki ez a herceg, hogy már megint parancsolgat!" "Őfelsége azt hiszi, még az Ellenudvarban van!" A vadász figyelmeztet, hogy engedjem, de nem teszem, és az éppen csak kirobbanó feszültséget végül Gwyn fojtja el. Int, hogy elég lesz, mire a tömeg csalódottan, morgolódva, de oszladozni kezd. A tündér még elém köp egyet, mielőtt kirántaná kezemből az ostorát. Megvárom, hogy mindannyian távozzanak, váltva még egy hosszabb, sötétebb pillantást a vezetőnkkel, aztán letérdelek Mark mellé, gyengéden a hátára fordítom, alátámasztva a fejét, hogy felszabdalt háta ne érje a földet. Az ölembe emelem és magammal viszem.

- Megmondtam, hogy ne kerülj bajba... - motyogom felette, arra várva, hogy magához térjen. Amennyire tudtam, lekezeltem a hátán a sebeket, de némelyik vágás borzasztó mélyre hatolt. Hiába kötöttem be, újra és újra átázik, így folyamatosan cserélnem kell. Abban bízom, a gyógyfüvek megteszik a hatásukat és nem fertőződik el egyik seb sem, de azért folyamatosan ellenőrzöm a testhőjét: gyengéden összedöntöm a homlokunkat. - Erre mit csinálsz? Bajba kerülsz. - Felszakad belőlem egy fáradt sóhaj, rosszallón megcsóválom a fejem, visszaereszkedve ültömbe. Nem is igazán őrá vagyok mérges, de a csalódottságomat sem tagadhatom, hiszen mégis csak megtette. A saját népének segített. Vajon itt hagyott volna, ha lett volna rá lehetősége? Ez a gondolat kísért.
- Árnyvadászok... - Épp csak az orrom alatt bosszankodom, rádobva még egy adag tűzifát az odébb lobogó lángokra, hogy melegen tartsák a barlangot, míg magához tér.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Mivel jár a keserű szájíz Empty

Kier & Mark  
you can do so much better

A kezeimet a testem előtt összekötözték, nem azért mert azt hitték elszököm, vagy ellenkezni próbálok, az indok ennél egyszerűbb volt, egy árnyvadászt a fél táboron keresztül, összekötözött kézzel a Vadűzés vezetője elé rángatni feltűnő jelenség. Fel is tűnt a tündéreknek, a Vadűzés összes vadásza utánunk loholt. Kicsit összefolytak a körülöttem lévő dolgok, a külvilág. A gondolatok megrohamozták a fejemet. Ordítani tudtam volna, de torkomon nem jött ki egy árva hang se. Sírni akartam, bömbölni, de a szemeim a még a legszárazabb sivatagnál is kietlenebbek voltak. Soha semmi nem tudott nekem eddig akkora fájdalmat okozni, mint az árnyvadász ezen egy mondata. Nem jönnek értem.
Haragudtam a Klávéra, arra hogy itt hagytak, haragudtam a tündérekre, hogy így kinéztek maguk közül, haragudtam az árnyvilág többi lakosára, hisz az ő közönységük is közre játszhatott. Haragudtam az apámra, hogy ő se tett semmit, haragudtam Simon Lewisre hogy tudtomra adta ez, haragudtam Isabella Lightwoodra, hogy nem tarthattam vele, pedig felajánlotta, haragudtam Jace Herondalere, hisz azt tettem, amit kért és még mindig itt vagyok. Megmutattam, hogy milyen egy igazi árnyvadász, segítettem a Sötét Háborúba és megmentettem két fajtársunk életét, miért nem hiszik el, hogy közéjük tartozom. Legfőképpen Kieranra haragudtam, mert mikor vele voltam talán egy pillanatra is elfelejtettem a múltam. Elfelejtettem mindent, a testvéreim, az árnyvadászok. Csak az övé volt a figyelmem. Az elmúlt időszakban megszaporodtak az éjszakák száma, mikor nem neveztem testvéreim nevén a csillagokat. Visszavonom, nem haragudtam Kierra, rá nem tudok. Magamra haragudtam, mert már egyre kevesebb dologra emlékszek a testvéreimmel kapcsolatban.
Gondolataimból egy erős lökés rántott ki, amit a hátamra mértek. Olyan hirtelen jött, hogy térdre estem. Gwyn előtt térdepeltem és körbe vettek a tündérek. Az arca komoly volt, semmit nem lehetett róla leolvasni. Körülötte a bizalmasai, az egyik épp a fülébe suttogott, valószínűleg az engem ért vádakat sorolta. A tündérek mögülem folyamatosan bekiabálták az ő általuk kigondolt büntetéseket. „Rá támadt egy tündérre! Halállal lakoljon!” „Vadűző társának a szemébe hazudott, ezért 10 ostorcsapás jár neki, minimum!” A licitek csak egyre mentek feljebb és feljebb, a tömeg egyre hangosabb lett, mire egyszer csak Gwyn megszólalt:
- Vadűző Mark! – a hangját nem emelte fel, de így is elérte a kívánt hatást, pillanatok alatt csend honolt körülöttünk. – Az árnyvadász foglyok megszöktetésért 20 ostorcsapást mérek ki büntetésül, míg a társadra való íjlövés 10-et von maga után.
Egy tündér megindult felém egy szaruból készült tündérkéssel, megszokásból hátrálni kezdtem. Az utolsó alkalom, amikor ilyen volt az az Ellentündérek udvarában történt. A Klávé kivégeztetett négy áruló tündért Idrisben és ennek a négy tündérnek a rokonai nem nézték jó szemmel a jelenlétemet. Csak egy éjszakát töltöttünk ott a Vadűzéssel, de mikor a nap lement elkaptak, hárman lefogtak, míg az egyik angyali rúnákat vésett bele a bőrömbe pengével. Annak a napnak a hegeit a mai napig a testem minden pontján magammal hordozom. Olyan mérhetetlen kínt és fájdalmat előtte még sose éltem át. Talán ez is lehet az egyik oka, hogy azóta jobban preferálom az íjat. A tündér csak levágja a kezemről a kötelet, egy nagy mosollyal az arcán, amit a késtől való félelmem okozott neki. Felállok és leveszem magamról a felsőm. Így napvilágra kerül a hegekkel borított felsőtestem, a mellkasomon több késsel vésett rúna, még a hátamon az előző büntetés sebei virítanak. Gwyn egyik vadásza már az ostorral a kezében néz végig rajtam, tetőtől talpig végig mér büszkeséggel a tekintetében, hogy eddigi munkája milyen szépen látszanak rajtam.
Szép lassan levetett fejjel a berkenyéhez sétálok, érzem magamon Kier pillantását, de nem akarom látni. Mit súghatnak azok a gyönyörű szemek? Dühöt? Megvetést? Sajnálatot?
Átvetem a kezem a berkenyén és felkészülök az első ostorcsapásra, tudom, hogy fájdalmas lesz, hisz ez a fajta fájdalom még élénken bennem él az előző büntetés óta. De mikor lesújt, és az ostor felszakítja a hátamon lévő finom bőrt, össze kell szorítanom a fogaim, hogy ne adjak ki hangot. Az arcom eltorzul a mérhetetlen kíntól, ami épp a testemet éri. Legszívesebben felüvöltenék, de nem adhatom meg ezt az örömet nekik. Még egy ütés, a szemeimet erősen összeszorítom, a levegőt kapkodva veszem, az égető fájdalom átjárja a testem. Még egy ütés, a lábam feladja a szolgálatot és térdre rogyok, távolból hallom a körülöttem lévők gúnyos kacaját. Még egy ütés, nem bírom tovább némán, az ajkaim közül kiszakad egy sikoly, de az ostor kegyetlenül lecsap, újra és újra. Az arcomról patakokban folynak le a könnyek, a levegőt össze-vissza kapkodom. Már rég nem tudom számmal tartani hánynál járunk, nem hallom a külvilágot, csak a fülemben lévő meleg vér pulzálását. Szentül hiszem, hogy bele fogok halni ebbe a büntetésbe. Minden ütéssel egy mélyről jövő ordítás szakad fel a torkomból, de ahogy egyre a végére érünk, annál inkább hasonlít ez a hang egy csapdába esett állat halálhörgésére. A fájdalom a csontomig hatol, ahogy az ostor kampós vége a bőrömbe mélyed és minden egyes csapással kiszakít belőle egy darabot. Az agyam egyre kuszább lesz, nem tudom már ezt a sok fájdalmat kezelni. Remegve vártam a követező csapást, de az nem jött, de a sötétség szépen lassan rátelepszik az elmémre. Ó az a megváltó sötétség.
1 / 1 oldal