descensuc averno facilis est

the descent into hell is easy

Share | 
Sétány
if i cannot move heaven, i will raise hell
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Vendég
Vendég

all the stories are true

Marcel & Gwenna
'Alakot vált a farkas, észjárást nem.'

A testem igyekszik menekülni a fájdalomtól, így újra és újra beszippant a sötétség, amely pillanatokra, percekre, de olykor talán órákra is kiszakít a kínszenvedésből, de ettől még kevésbé tudok lépést tartani a valósággal. A magányosságom csak egyetlen módon vagyok képes elviselni, ha magamra ötlöm szőrösebbik részem és belezuhanok a mókába. Akkor nem azt a nőt látom mindenhol, aki a kanapéján ücsörögve teát szürcsöl. Az átfúródó napfény vörösre festett csukott szemhéjaim alatt, ez illik a forrósághoz, ami elönt, mindig, mikor négy lábon futkározom a naplementében. Mindenhol forróság van. Semmit nem hallok, vagy érzek, ami nem ösztönösen rozsdavörös bundám miatt próbál megérinteni.
Akárcsak most. Ropognak a gallyak méretes mancsaim alatt. Érzem, ahogy minden lépés során megfeszülnek izmaim, mind mellső - mind hátsó lábaimon. A farkam lefelé ível, éppencsak mozdul. Pihegve, szinte szökkenve suhanok a fák között. Ilyentájt már nem jár errefelé annyi ember. A parknak ezen részén állandó törzsvendég vagyok, így tudom, melyik szakaszon érdemes futkorászni ilyenkor. Lassabb vagyok a megszokottnál - bár tény, hogy egyébként sem sietek sehová. A naplemente felfesti elnyúló árnyait a törzseknek körém. Azzal játszom, hogy árnypontra lépni tilos. Egy pár galambot üldözök, de van közöttük olyan bátor, amelyik úgy dönt - versenyt fut a farkassal.
Belezuhanok a bokrosba. Hempergek az avartengerben. Nem zavar semmi, így hát vonyítok egy nagyot. Épp csak akkorát, hogy a közvetlen közelemben hallhassák. (Mintha tartózkodna errefelé ember.) Pár hajléktalan lehet, de ők nem foglalkoznak ilyesmi. A bundám színe miatt előbb neveznek nagyra nőtt rókának, mint farkasnak. Ha tudnád, hányszor megkaptam...
Settenkedően futok tovább, fürkészve az eget. Várom, vágyom a holdat, amikor ismeretlen szagot szimatolok. Fejemmel egy pontot szugerálok, teljes alakomban megdermedek. Füleim hegyezem az irányba, innen-oda. Éppen lemondok róla, hogy talán- csak egy mókus futkározik, amikor újra megreccsen a gally. Ennyi pont elég egy lobbanékony farkasnőcinek, hogy ne várakozzon egy helyben! Persze, hogy neki futok a hang forrásának és bizony, persze, hogy beleütközöm egy ismeretlen farkasba. A lendületet próbálom visszahúzni, kihátrálni előle. Tartásom egyelőre nem támadó, de ha megfeszül gerince íve, én sem fogok meghunyászkodni. Kíváncsian járkálom körbe, próbálom kiszagolni miféle lehet - van-e neki másik oldala?! Ha van, úgy talán könnyebben szót értünk majd. Hacsak, nem akar balhét. Akkor jobbak vagyunk ilyen formánkban...

Remélem megteszi! C:  || if ain't me' ||
Silent Brothers
❖ admin

Keresem :
new members
foglalkozás :
❖ hobby? this page is my life ❖
Karaktered arca :
❖ faceless helper ❖
all the stories are true
Felhasználó profiljának megtekintése

2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2