Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Tengerpart
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Tengerpart Empty
-- szabad játéktér --

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Tengerpart Empty
A Toyota C-HR szinte hang nélkül suhant alattam. Megvallom nehezen cseréltem le a régi szerelmemet, a Crysler 2005-ös egyik csúcs modelljét, a Firepowert. Megrögzött vagyok, ragaszkodom a régi jó bevált dolgokhoz. Az autókkal sincs ez másként. Végül csak beadtam a derekamat, addig unszolt az egyik ismerősöm. Na persze, autókereskedése van, így rábeszélése érhető.
A lényeg, hogy zajmentesen jutok ki a városból. Manhatten szívéből Bronxon át, a tengerpartra. A Pelham Bay Park már akkor a kedvenc helyeim közé tartozott, amikor még nem így hívták, és New York ezen városrésze halvány gondolatként sem létezett. Akkor tájt lóháton, vagy lesötétített hintón érkeztem ide, s töltöttem kedvem ezzel-azzal. Az az átkos nosztalgia űz most is erre.
Addig hajtok a kocsival, amíg csak az út engedi, majd félreállok, és leállítom a motort. Kiszállok, zárom az autót. Sötét van. Mondanám, korom sötét, de ez így nem lenne igaz. Az ég felhőtlen, a csillagok ragyogva szikráznak, és a hold negyednyi sarlója vakító ezüstöt szór a tájra, táncolva ugrál a hullámok hátán, ahogy a dagály közeledtével a víz mindinkább kifut a homokra.
Zsebre dugom a kezem, vele a kulcsot is persze. Sötétkék pantallót viselek, felül mélylila selyemblúzt, és a hozzá illő puha, kötött poncsót, mely csípőmig leér. Mintha fázhatnék. De ugye a látszatot fent kell tartani, bárki erre tévedhet.
Igaz, kevés az esélye, hiszen bőven elmúlt tizenegy óra, talán csak pár perc van éjfélig. Tudom. New York a város, mely soha nem alszik. Akkor is. Az emberek még is csak nappal élnek. Az éj, a mi időnk. Puha bőr felsőrészes, lapos sarkú cipő simul lábamra, hangtalanul lépkedek előre, a víz irányába. Nézelődöm. A távolban zsong a város, fényei idelátszanak, miattuk sincs teljesen sötét. Fényszennyezés, így nevezik a kor tudósai. Be kell vallanom, bár nekem nem árthat a légszennyezés, azért sokkal szebb volt a világ, amíg nem pöfékelték tele a levegőt a gyárak, nem robbantottak atombombát, nem lyukasztották ki az ózonréteget. Bolond emberiség, szépen kiirtják önmagukat.
Szóval, ott tartottam, hogy szeretek ide kijárni. Jót tesz a gondolatoknak, nem beszélve arról, hogy mindig akad valami friss kaja, csak a megfelelő utat kell megtenni hozzá. Ősz van. A nyár annyival kényelmetlenebb, hogy később sötétedik, és hamarabb virrad, no meg túl sokan táborozhatnak a parton. Most inkább már csak a hajléktalanok kóvályognak erre, remélve még valami megoldást életükre. Néhánynak megadom a vágyott szivárványt.
Megállok a víz szélénél. Ha nem mozdulnék, fél óra múltán már bokáig érne, de nem akarok vizes lenni. Nem mintha ártana. Hallgatózom. Nem messze tőlem kisebb társaság lehet, valahol a benyúló móló közelében. Zenével űzik el az éj árnyait. Bolondok. Csak inkább magukhoz vonzzák az éjszaka ragadozóit. Elmosolyodom a gondolatra, hogy egy vagyok ezek közül. Arra felé indulok lassú léptekkel. Nem kell kapkodnom. A préda mindig megvár.

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Tengerpart Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Tengerpart Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tengerpart