Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Szállások
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szállások - Page 2 Empty

Elaine & the Queen
May your choices reflect your hopes, not your fears
Tisztában vagyok vele, hogy a két Udvar egyesítésének szándéka nem eredendően a saját vágyaimból fakad. Eleinte pártoltam a békét, bőven beértem azzal, hogy népünk két részre szakadt tagjai nyugalomban élhetnek egymás mellett, háborítatlanul. Konfliktusok azonban mindig adódnak, és a kémjeim segítségével fény derült a Király szándékaira is. El akarja foglalni az Udvaromat, hogy igába hajthassa népemet, összekovácsolt birodalma élére pedig magát helyezné. Ez nem csak a kivégzésemmel, vagy ami még rosszabb, a szolgasorba kényszerítésemmel járna, hanem az élet, a tavasz és a szépség megrontásával is. Ezek mind eltűnnének Tündérföldéről, ha egy Hozzá hasonló venné át az uralmat felette; hiszen az ő szívében nincs más, csak sötétség. Hallottam mendemondákat arról, hogyan bánik a gyermekeivel, s nem különbül az ellenségeivel. Így aztán döntenem kellett.
Lucifer csodálatos lehetőséget biztosított. Ölj, mielőtt megölnek, pusztíts, mielőtt elpusztítanak - az ő ereje elég lesz hozzá, hogy megállítsam az Ellenudvar törekvéseit, és jómagam egyesítsem e két birodalmat. Bár eleinte csak a túlélés iránti vágy hajtott, idővel beláttam, tetszik ez az ötlet, és igazán szívesen kiterjeszteném a hatalmamat. Két megvadult nagymacska, kik ugyanazon falat húson civakodnak. Már csak az a kérdés, ki szerzi meg előbb.
Gondosan elhelyeztem minden játékost a sakktáblámon. Régimódi, kézzel faragott darab volt, amit még egy boszorkánymester nagylelkű ajándékaként kaptam, évszázadokkal ezelőtt. Remekül reprezentálja magányomban szőtt, ördögi terveimet, és annak legfontosabb szereplőit. Elaine is elhelyezkedik rajta, hiszen az ő bizalma és irántam tanúsított hűsége legalább olyan fontos számomra, mint az általa szerzett információk. Természetesen a táblámnak vannak beáldozható gyalogjai, ő azonban sokkal fontosabb pozíciót tölt be. Futó, mely képes veszélyes távolságokat átszelni, és besurranni minden szabadon hagyott résen. A legfontosabb bábu, mellyel sakkot adhatunk a Királynak.
- Drága Elaine! - ölelésre tárom a karomat a lány láttán, és a kényelmes karosszékből felemelkedve sietek elé, hogy két puszival üdvözölhessem. - Üdvözöllek újra itthon!
Kurta biccentéssel jelzem az őt kísérő udvarhölgynek, hogy dolgára mehet, és ha a lovaghölgy nem bánja, gyengéden átkarolva tessékelem őt beljebb.
- Helyezd magad kényelembe! Epekedve várom, milyen hírekkel érkeztél, de előtte inkább mesélj! Hogy érzed magad? Meddig maradsz?
Az egyik kényelmes ülőalkalmatossághoz vezetem, majd az asztalhoz libbenek, hogy töltsek neki a friss gyümölcsborból, amit nem olyan rég hozattam a kedvéért. Két pohárral a kezemben térek vissza hozzá, helyet foglalva mellette, és az egyik poharat neki kínálom, érdeklődő, széles mosollyal fürkészve, a válaszát várva.
- Milyen az élet Tündérföldén? - kíváncsiskodom. Jómagam nagyon ritkán hagyom csak el az Udvart, akkor is főként a mondének világába utazom. Az Ellenudvar és a Vadűzés területe is egyaránt túl veszélyes lenne ahhoz, hogy csak úgy kirándulgassak.

❖ Megjegyzés: Szállások - Page 2 124822942

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szállások - Page 2 Empty

the homecoming
Elaine & The Queen

Az egyik, amit a legjobban szeretek a kémkedésben az az, hogy soha nem unalmas. Persze néha türelmesnek kell lenni, és olykor tényleg csak a szerencsén múlik, hogy éppen jókor legyünk jó helyen, de én tudok várni, ha kell. Izgalmas munka, hisz folyton megvan a veszélye a lebukásnak, ami kemény és igen szélsőséges következményeket vonhat maga után, de ami azt illeti, én szeretem a veszélyt is. Szeretem, hogy használnom kell az eszemet, időnként a csáberőmet, bevetni némi színészkedést, de tudni kell lopakodni is, besurranni helyekre, halkan, láthatatlanul, mint ahogy a szellő jár át éjjel egy hűvös, huzatos kastélyt. Közben folyton új emberekkel, tündérekkel ismerkedhetek meg, és azt hiszem, szeretem azt is, hogy ők soha nem ismerhetnek meg igazán, csak én őket. Ez a munka gyakran előhozza a sötétebb oldalamat, ám oly módon, hogy közben mégis jót teszek, hisz a népem és a királynőm érdekében cselekszem. Ha megdőlne az Ellenudvar hatalma, és királyuk helyét a mi uralkodónk venné át, végre igazán béke honolhatna Tündérföldén, ez pedig azt is jelentené, hogy erősebbek lennénk, mint valaha. Egységben az erő, azt mondják. Információim szerint néhányan hajlanának is rá a Tél népe közül, hogy segítsék ennek bekövetkeztét. Nem mindenki ugyanazon okból támogatná az ügyet, ám hogy kinek mi az indoka, az kevésbé számít. Megbuktatni a vezetőjüket, békét, új időket elhozni... A lényeg, hogy vannak, akik belátják, mi a jó nekik. Azok miatt azonban, akik még nem látnák a nagyobb képet, nos... muszáj egyéb cseleket is bevetni, úgy mint az Ellenudvar várának feltérképezése. Hallottam egy mindössze maroknyi tündér által ismert alagútról, amely egyenesen a trónterem melletti pihenőhöz vezet. Még egy vázlatos rajzot is kaptam hozzá térkép gyanánt, de természetesen előbb a saját szememmel kell látnom a titkos utat, és meggyőződnöm róla, hogy használható, mielőtt bármit is kezdenénk vele. Erre azonban még nem volt alkalmam, mert már ideje volt visszalátogatnom az Udvarba, és tiszteletemet tennem itt. Túl rég jártam erre utoljára. A pontos idejét nem tudom, talán nem is számít igazán, hisz az idő olyan képlékeny dolog. Ám mégis várom már, hogy megörvendeztethessem a királynőt néhány apró jó hírrel, és hogy társalogjunk egy kicsit, mint ahogy régen tettük.
Érkezésem után azonnal üzentem az úrnőnknek, hogy itt vagyok, és kértem, hogy fogadjon. Amint megkapom a választ, egy kísérővel az oldalamon, aki egészen a szállások bejáratáig mellettem marad, végre bebocsátást nyerek a királynőhöz.
- Felség – üdvözlöm egy kisebb főhajtással. Arcomon visszafogott, mégis őszinte mosoly pihen, ahogy közelebb sétálok hozzá. - Örülök, hogy tudott fogadni. Van egy-két jó hírem az ügyünkkel kapcsolatban. Azt hiszem, elégedett lesz – jegyzem meg bevezetésképpen, de nem vágok rögtön a közepébe, csak majd ha ezt a parancsot kapom. Igazság szerint jól esne azért egy kicsit letelepedni valahová, és megpihenni is, hisz hosszú utat tettem meg idáig.


Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Szállások - Page 2 Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Szállások - Page 2 Empty
2 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Szállások