Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Fûzfaliget
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
--- szabad játéktér ---

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
- Akkor nem is tartalak fenn tovább, Királynőm. Hasznos munkát! - szólalok meg, miközben óvatosan meghajtom a fejemet felé. Lehet, hogy nem mindig várja el és amikor senki nem figyel, akkor én sem ragaszkodom semmilyen módon a pukedlihez, de attól még a tisztelet kifejezése a lényem fontos része. Számomra a tény, hogy ő valamilyen mértékben a rokonomnak nevezhető, nem sokat jelent. Első sorban ő mindig is a nyár udvarának mindenek felett álló uralkodója lesz, aki életről és halálról határoz, ehhez kell igazítania mindenkinek a viselkedését. És ha azt látják, hogy valaki nem viselkedik vele a rangjához méltóan, akkor hajlamosak utánozni. Ezért biztos, hogy ezt tőlem senki nem fogja megtapasztalni. Én pedig olyan helyen nőttem fel, ahol igazán fontos minden feljebbvaló felé kifejezni a tiszteletünket. Még ha akarnám, sem lennék képes ezt visszafogni, hiába van ma olyan rangom, amely fölé emel sok másik tündérnek. Számomra ez nem indok a durvaságra senkivel szemben és nem is lesz. Túl sokszor mentett már meg ez az erőltetett protokoll ahhoz...
A magány nem igazán változtat a tényen, hogy zenélni jöttem ki a ligetbe. Eredetileg sem volt hozzá társaságom az állataimon kívül és nem bánom, hogy ez után sem maradt. De örülök a beszélgetésnek. Még ha nem is volt igazán érzelmes. Az nekem nem megy. Azt mondják, a múltat el lehet felejteni. Én nem vagyok rá képes és ez látszik is azon, ahogyan élek. Kimértté, udvariassá és jellegtelenné teszi a legtöbbek számára a velem való beszélgetést. Sokszor úgy gondolom, akinek nem kell, az nem is akar ezek után velem foglalkozni. És nem hibáztatom őket érte. Vannak témák, amelyeket kedvelek. Vannak, amelyekhez hozzá tudok szólni. Utána pedig csak az marad hátra, amit vagy nem szeretek vagy nem akarok igazán felemlegetni, így hallgatok róla. Ez így nem igazán a siker kulcsa... arra inkább a zenét használom, hangszereket és régi-régi dalokat, amelyeket sokan mára már régen elfelejtettek. Ezt tudom adni másoknak úgy, hogy közben nem veszítek túl sokat a páncélomból...

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Fûzfaliget Empty

the queen & crysalis
my dear child

Néha igazán kellemes volt egyszerűen csak kikapcsolódni. Nem kellett aggódnom azért, hogy mi legyen a következő lépésem, vagy mégis mihez is kezdjek. Egyszerűen csak élvezhettem a kellemes társaságát a drága tündéremnek és nem kellett egy percig sem aggódnom. Bár még az agytekervényeim ilyenkor sem álltak le, hiszen képtelenek voltak úgy békére lelni, hogy közben szinte szüntelenül ostromolta elmémet újabb meg újabb lehetséges fordulat, amelyre fel kell készülnöm. Sebastian árulása után igen csak talpra kellett szökkennem azaz igazság. Persze valahol mélyen talán számítottam rá, hogy túlságosan is jónak tűnt az egész ahhoz, hogy igaz lehessen. Mégis valahogy hinni akartam benne, mert más volt, mint a többi árnyvadász. A démoni része igazán megváltoztatta és valahogy képessé tette arra, hogy megannyi dolgot elérjen, de végső soron mégis a szíve volt az, ami kegyetlenül elárulta. Annyira szerette volna, hogy szeresse a kicsi húga, hogy nem vette észre, hogy az mégis mennyire készen áll arra, hogy tőrt szúrjon a szívébe, amit minden további gondolkodás nélkül meg is tett.
Kellemes kikapcsolódás volt, ahogy zenélt, ahogy vele lehettem és egy kicsit kevesebbet kellett aggódnom, de az igazság az, hogy bármennyire is igyekszem nem tudom teljesen elengedni magam. Valami szüntelenül visszafog, hiszen megannyi teendőm lenne, hogy biztosítsam a népem jövőjét, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, hogy egyszerűen csak itt időzöm, mint aki ténylegesen ráér.
- Kedvesem, ne haragudj rám, de most muszáj mennem. - Habár szórakoztató a kis kolibri közeledése, ahogy körüllebeg kénytelen vagyok felállni, ahogy egy kis teret hagy nekem. - Remélem mihamarabb keresztezik útjaink egymást, de most jobb lesz, ha visszatérek teendőimhez. - Egy királynőnek sosincs igazán szabadideje főleg akkor nem, ha megpróbálja megmenteni a népét és mindenből a legjobban kijönni. Egy aprócska csókot küldök irányába, mielőtt még elindulnék vissza a rezidenciámra, hogy nekiláthassak feladataimnak.
♥ || aláfestés || köszönöm a játékot! Fûzfaliget 124822942   

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
- Nincs sötétebb mint az éjszaka a háremben... - suttogom válaszul, kikerülve a direkt kifejezését aggodalomnak, de nem is tudom, kinek címeztem a szavakat. A királynőnek, jelezve, hogy megértem, még akkor is, ha nem akarja? Vagy magamnak? Évekig ismételgettem ezt a mantrát, mert ez emlékeztetett rá, hogy kijutottam onnan. Szabadabb vagyok, én döntök az életemről és a sorsomról. Ott, abban a világban mindent szabályoztak. Megmondták, mikor kell nyugovóra térni és onnantól eloltottak minden fényt és bezártak minden ablakot. Még arra sem volt esélye az embernek, hogy a csillagokat figyelve keressen megnyugvást magának. Az túl sok lett volna a protokoll ellen. Ha erre a fajta nyugalomra volt szükségem, előtte el kellett viselnem az uralkodót. Mert csak az ő jelenlétében engedték meg, hogy kilépjek a szobából éjszaka. A nőket egyszerre védték ezzel, zárták ketrecbe és jutalmazták a biztonság illúziójával. Mert hiába nem tudnak betörni hozzád idegenek, ha egyszerűen senki nincs, aki meg tudná előzni a mérgezéseket. A tündér vérem nekem segített túlélni, amíg oda nem ért egy doktor, de nem mindenki volt ilyen szerencsés. Valakit percek alatt kivégzett a szer, amit adtak neki...
- Megpróbálok... de nem ígérek semmit - suttogom, miközben a kezemben lévő hangszerre nézek. Nem ez ideális és gyakori fajta, a legtöbb tündér nem is ismeri, de mint minden más eszköz, ez is képes lejátszani a hangjegyeket. Lassan emelem meg a kezemet, majd helyezem a megfelelő pontra és megpengetem. Lehet, hogy a királynő nem szeret magából sokat adni másoknak, de azt nem titkolta előttem soha, melyik a kedvenc dala. Halkan, könnyedén kezdem el játszani, talán egy nyolcaddal lassabb ütemben is, mint kellene, hogy ezzel is megnyugtatóbbá tegyem a helyzetet. Aludni én sem tudok és nekem tényleg mindegy, milyen zenét használok a gyakorláshoz. Neki viszont talán segít lassítani. Elvégre ez itt Tündér földe és a nyár birodalma. Nem fázik meg, aki itt él és nincs az a növény takaró, amely ne válna kényelmes ággyá. Vagy székké, ahogy esetemben teszi elég gyakran...
A hangok egymás után hagyják el a hangszert és hiába nem vagyok nagyon gyors, végül így is a végére érek a dalnak. Mégsem állok le, hanem elkezdek egy újabbat, olyat, amely engem mindig meg tudott nyugtatni. Azt hiszem, egy régi ír altatódal. A szövegét nem tudom kimondani, a dallam viszont egyedi. Azt hiszem, az írója is kapott pár évet ezen a földön az alkotáshoz, hogy tökéletessé válhassanak a művei. - A legtöbb állat tőlem nem tart, de hozzád egyenesen vonzódnak, Királynőm - suttogom közben, mutatva az apró kolibrire, aki pár pillanattal korábban kezdett el a haja körül szálldosni. Mintha csak egy virág volna. A színei is megvannak ehhez. Vörös haj, fehér bőr, kellemes illat.

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Fûzfaliget Empty

the queen & crysalis
my dear child

- Természetesen, de ez a szerep koránt se aggasszon téged kedvesem. - Aprócska megtört lélek, amely igazán nem érdemli meg, hogy szenvedjen mégis élete kezdeti szakaszában sokkal több szenvedést elviselt, túlélt, mint arra bárki más képes lett volna. Nem csak fizikai, de lelki küzdelmeket is emelt fővel állt ki, hiszen ha nem így tette volna most koránt sem lenne itt. Persze mindent elkövetek azért, hogy soha többé ne kelljen ilyesmit megtapasztalnia, ez még nem azt jelenti, hogy ténylegesen megóvhatom őt mindentől, amitől szeretném. Hiszen csodatevő még én sem vagyok.
Gondolatok ezrei cikáznak szüntelenül a fejemben, szinte egy perc lélegzetvételt sem adva a számomra, hogy mindig a lehető legjobb döntéseket hozhassam meg a népem számára és ekkor örülök igazán, hogy az idő, mint láthatatlan erő most is a mi oldalunkon áll. Míg az árnyvadászok számára mindössze percek telnek el addigra mi órákból gazdálkodhatunk, majd idővel az felzárkóznak egymáshoz az idősíkok.
- Talán, ha időm engedi benézek esetleg. Hiszen egy kis nyugalom igazán nem árthat senkinek. - Természetesen nem volt nyílt a meghívó, de ugyanakkor számomra az udvaromba sehova nem kell meghívó, vagy engedély. Ott tartózkodom, ahol épp kívánkozom és ez igazán nem tartozik senkire sem. Persze csak akkor lazíthatok, ha már legalább ezer utat kiépítettem a népem számára a biztonságos jövő érdekében. Semmi sem fontosabb számomra a saját népemnél.
- Gondolatok ezrei cikáznak elmémben ez tart engem ébren kedvesem, de mindez csak jót jelent, úgyhogy egy percig se aggódj, egyetlenem. - Hiszen, ha nem lennének kavargó gondolataim akkor lennénk igazán slamasztikában. Méghozzá akkorában, ami talán a bukásomat is okozhatná. De mindig is talpraesett voltam és csak remélni tudom, hogy most sem okoz csalódást számomra az elmém.
♥ || aláfestés || gyenge, bocsi Fûzfaliget 2148618046  

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
- Valakinek ezt is meg kellene tennie - lehet, hogy nem vagyok jó tündér vagy éppen szociális, de én is tudom, milyen az, amikor valakinek megértésre van szüksége. Én a nagy részét megkapom az állataimtól és a maradékot a királynőtől. Megvan a saját szabadságom. Miatta viszont aggódom. Odafenn, a trónon az élet magányos. A királynőnek nincsenek állandó szeretői, akik csak miatta élnek és fő feladatuknak érzik, hogy jó kedvre derítsék az illetőt. Régen gyűlöltem ezt az életformát, mikor az én feladatom volt, de csak azért, mert nem értettem, milyen helyzetben van a másik fél. A királynő nem olyan törékeny, mint egy emberi uralkodó, mégis, még nála is kevesebb emberben bízhat. Régen kényszerből voltam a poszton, ahol, ma én jelentkezem rá önként. A magány, a sajátosan választott elszigeteltségem olyasmi, ami előny itt. Bármit oszt meg velem, nincs okom másnak tovább adni, nincs, akinek tovább adhatnám. Az állataim pedig nem beszélnek. Nem mondom, hogy nem reménykedem benne, talál magának egy társat, aki a támasza lehet, de kissé aggódom is miatta. Mert azzal véget ér egy újabb időszak, amelyet már megszoktam. Mégis, ez az élet rendje. Felnősz, férjhez mész, gyermeket szülsz, megöregszel. A tündérek számára ez a folyamat sokkal lassabb, de megtörténik végső soron. És a királynő hozzám hasonlóan tolja ki a határokat. Nem egészséges ez...
- Köszönöm. Az állatok és a gyermekek jelenléte megnyugtatja a lelket... Készítek süteményt is - mert remélem, hogy a királynő is benéz. Nincs sok ideje, de nem csak nekem van szükségem a látványra. Neki is segíthet. Ugyanakkor, ha én kimondom a meghívás szavait, úgy érzem, sarokba szorítanám. Olyan ritkán engedek bárkit is a kertembe. Így, utalva rá, van esély, hogy elgondolkodjon rajta. A végső döntés mindig is az övé marad. És én nem mernék beleszólni sehogyan sem. Félek, hogy a szavaim hogyan befolyásolnák akaratlanul is. Mert tudom, hogy ő törődik velem. Sokszor annyival könnyebb, ha nem fejtem ki a véleményemet.
- Mi tart ébren a mai éjszakában, királynőm? - nálam könnyű kitalálni, rémálmok. Egyre ritkábban, de felbukkannak, és olyankor muszáj találnom magamnak egy nyugodt helyet. Sokszor az állataim felébresztenek, mielőtt a végére érnék, de még így és mindig nehézség ellenére is szükségem van a mozgásra és a nyugalom érzetre. De amennyire tudom, kettőnk közül ezek az álmok csak engem kísértettek a közelmúltig. Remélem, továbbra is így van. Kegyetlen, ha még a gondolataid is nehézséget okoznak számodra...

//sajnálom a késést!

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Fûzfaliget Empty

the queen & crysalis
my dear child

- Tudom kedvesem. De ez nem olyasmi, amit a saját vállaidra kellene emelned. Elég fájdalommal küzdöttél meg az életed során, nem szükséges az, hogy az enyémet is magadévá tedd. - Lehet, hogy megannyi teher nehezedik a vállaimra, de tudtam jól mivel jár az, hogy a népemnek én vagyok a vezére. Döntéseket kell hoznom egyesek nehezebb, mint a másik, de ettől függetlenül még koránt sem fogok úgy tekinteni mindenre, mint sajátos hibáimra. Természetesen én voltam a végső döntéshozó, de úgy hoztam meg minden egyes döntést, hogy végig a népemet tartottam szem előtt. Nem én akartam nagyobb hatalmat, egyszerűen csak a jólétét akartam megőrizni a népemnek.
- Természetesen veled lehetnek, ebben nem hiszem, hogy bárki is problémát látna. - Neki is szüksége van valami könnyedségre, amit egyszerű gyermeki ártatlanság hordoz magában, de ugyanúgy a gyerekeknek is szükségük van arra, hogy valami elterelje a figyelmüket arról, ami szüntelenül a levegőben terjeng, szinte megállíthatatlanul. Ilyenkor pedig jól jön, ha valami képes elterelni az illető figyelmét és elengedni mindazt, ami bárkinek a lelkét nyomná. Akinek megadatott a lehetőség arra, hogy elengedje önmagát annak szinte kötelező kihasználni, hiszen a nyugodt és békés népet sokkal könnyebb irányítani ilyen nehéz időkben. Persze elismerem sajátos hibáimat is a kialakult helyzetben, de egy cseppet se mondanám azt, hogy ezzel legyőztek minket. Még bőven van lehetőségünk arra, hogy visszavágjunk olyan ponton, ami talán a legkényesebb az árnyvadász társadalom számára.
♥️ || aláfestés || gyenge, bocsi Fûzfaliget 2148618046  

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
A királynőnek igaza van, én vagyok a saját tetteim forrása, egyedül. Tudom, hogy igaza van, mert ő maga tett róla, hogy mindenki megértse, a helyzetem nem vita tárgya. A tündéreknél nem divat az erőszak, ennél sokkal szabadabb lények vagyunk, akik ezer örömmel múlatják az időt olyan lények társaságában, akik hozzájuk hasonlóan értékelik a testi szerelmet. Idő kellett, hogy megértsem, itt szabad és választható az egész, ha egy férfinek nemet mondok, akkor az azt is jelent. Elsőre furcsa volt, hogy ők sokkal szabadosabban értékelik ezeket a dolgokat, de utána ez nyugalmat adott. Aki érintésre vágyik, itt megtalálhatja, nem kell titokban próbálkoznia ellopással. A rangok szerint mint udvarhölgy és zenész, nem vagyok a hierarchia csúcsán, de az alján sem. És a zenészekkel nem szolgáltatnak fel ételt, nem töltetnek italt és nem feladatuk más módon való szórakoztatás sem, mint a tánc, harcászat vagy éppen lovaglás. Persze joguk van megkérni, hogy hozzak oda nekik valamit, de ez is két esélyes. Lassan és bizonytalanul járok, sokkal több időbe telik megtennem egy rövid utat is, mint másoknak. Az egyensúly soha nem lesz az erősségem. Egyszerűen csak észszerűtlen olyat megkérni, aki biztosan rosszabbul teljesít és mivel eszem ágában sincs becsatlakozni a rangok miatti harcba, nincs okuk megalázni. Összességében olyan nyugalmam van, amely nem sok tündérnek adatott meg. Ez az oka, hogy gyógyulok. Más helyzetben biztosan az őrület nyert volna a lelkemben csatázó lehetőségek közül... - Szívesen hajtok fejet, amíg nem erőmön felül kérnek - számomra a szabadság nem azt jelenti, hogy én vagyok a csúcson. A hatalomhoz felelősség is társul, amelyet nem kérek. Semmi problémám nem volt soha vele, hogy a királynő mondja ki az utolsó szót, mert bízom benne és hozzá vagyok szokva. Egyetlen olyan napja sem volt az életemnek, amikor ne lettek volna uraim valamilyen módon. A nagyanyám, az apám, a tanáraim, a császárné, a császár. Mondhatni, szolgálásra születtem és ez ellen nem lázadtak. Ha nincs hova menned és tudod, hogy lehetne rosszabb is, akkor hallgatsz és egyszerűen elviseled a helyzetet. Ennyi...
- Ha tehetném, örömmel vállalnám át a fájdalmadat... - suttogom a szavakat amelyeket el kell harapnom a végére. Nem vagyok jó tündérnek, a legtöbb mágiát egyszerűen csak látom, de használni nem tudom. Ami nekem van, az az idő nagy részében a testemet segíti a mozgásban. Mégis, az empátiám utat tört magának az elnyomott képességeim falához. Sokszor tudok segíteni másoknak, legfőképpen az állataimnak. Ők nyugalmat adnak nekem, az én érintéseimben szeretet rejlik. A sebek fájdalma enyhíthető, a halál félelem belenyugvássá alakítható. Náluk megy, mert számukra én vagyok a legfontosabb és az akaratomnak könnyedén adják át testüket és lelküket. A tündéreknél? Nem tudom, mert az egyetlen, akinek beszélni mertem erről, az maga a királynő. Ő pedig sokkal erősebb nálam és az akarata is biztosabb. Mégis, még mindig úgy érzem, ha egyszer szüksége lesz rá, hogy enyhítsen a rá nehezedő érzelmeken, képes leszek megtenni érte ennyit. Addig is? Együtt érzek és irigylem, amiért ő nem félt szeretni annyira, hogy megérintse az elvesztés fájdalma. Lassan nekem is meg kellene próbálnom. Valakivel, akinél még nincsenek meg a kegyetlenség hajtásai ilyen szinten. - Lehetséges volna, hogy ismét meglátogassanak egy délután a gyermekek? - ugyan a tündérek nem túl termékenyek, de éppen elég a létszám ahhoz, hogy mindig legyen egy csoportnyi kicsi, akikre a szüleik és nevelőik vigyáznak éjjel-nappal. Egyszer, nagyjából két éve már átengedtem nekik a kertemet és az állataimat. Jó néhány növényt kitapostak, helyre kellett hozni a hintát, és egy hétig csengett a fülem a sikolyoktól, de végeredményben élveztem. Sokkal több állatom van, mint amennyit ki tudnék egyszerre vinni a kertből, és mindegyik olyan gazda mellé szokott, aki könnyen elveszíti az egyensúlyát. Soha nem fáradtak még le annyira a kedvenceim, mint akkor. Mégis élvezték a sok kíváncsi tenyeret, amely simogatta őket...

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Fûzfaliget Empty

the queen & crysalis
my dear child

- Lehetséges, de mégis szívemet melengeti, mikor önfeledten láthatlak mosolyogni. - Megannyi szörnyűséget vészelt már át a lelke és habár ennek megannyi jele van mégis szeretem, hogy az állatai körül legalább őszinte békére lelhet és megtalálhatja a belső egyensúlyát. Nem kívánok neki semmi mást, mint puszta jóságot, mindazok után, amiket át kellett élnie. A legrosszabb ellenségemnek sem kívánnám azt a sorsot, ami neki adatott. Tönkretett egy emberi lelket, de a benne lakozó erő az, amiatt most mégis képes új dolgokban örömet lelni. Segíteni másokon, akik valamilyen módon hozzá hasonlóak. Egyszerűen lenyűgözőék.
- Ne is tedd.. Esélyt se adj senkinek arra, hogy bántson téged. Most már nem kell senki akaratának fejet hajtanod. - Nincs, aki irányítsa, aki kényszerítse arra, amit nem akar megtenni. Szabad a lelke és az állatai pedig mérhetetlenül hűségesek hozzá. De ez történik akkor, ha valakit az őszinte szeretet tengerében fürösztünk. Érzi, hogy szeretik és ez egy olyan köteléket hoz létre két fél között, amit senki és semmi nem képes felülmúlni.
- Köszönöm, kedvesem. Igazán dicső lovag volt és hozzá hasonló lélek egy sincs. Boldogan zárom emlékét szívembe, még akkor is ha nehéz elfogadni a veszteséget. - Nem könnyű megbirkózni Meliorn-nal, hiszen ő volt minden tervem legfontosabb fegyvere, a partnerem és társam volt mindenben. De nem várhattam végletekig arra, hogy a megfelelő jelöltet évekig keressem az ő helyére, hiszen ostobaság lenne azt hinni még egy percre is, hogy valaha is pótolhatóvá válik. Mindössze csak a következő legjobbat kellett választanom, akibe bizalmamat fektethetem. Még akkor is, ha talán ő éppen nem értett volna egyet a döntésemmel. Azzal viszont már annál inkább, hogy más választásom nem igen volt.
♥️ || aláfestés || remélem tetszik. Fûzfaliget 1912333346

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
- A mosolyt túlértékelik - bármikor lehet hamis, és nézhető őszintének. Nekem éppen elég, ha egyszerűen megtehetem, hogy hátradőlök, lehunyom a szemeimet és azzal foglalkozom, ami éppen a kezemben van. Legyen az egy állat, hangszer vagy valamilyen étel. Az, hogy nem érzem szükségességét, hogy szemmel kövessem azt, aki a társaságomban tartózkodik, nem küzdök a kétellyel, hogy kétszer ellenőrizzem a dolgokat, olyasmi, amit gyógyulásnak tudok majd tekinteni. A királynő jutott a legmesszebb, ő az, akinek az érintéseitől nem reszketek, a szavai hallatán nem húzom ki magamat és öltöm fel a rendíthetetlenség maszkját, a közelében nem kell elfojtanom sikolyt vagy valami mást. Utálom a parfümöket. A legtöbb egyszerűen felfordítja a gyomromat és néhány udvarhölgy egyszerűen csak maga után húz egy illatot a levegőben, ha elhalad valaki előtt. Nem egy és nem két alkalommal nyeltem vissza a hányingeremet miatta. A természetes gyógynövény aroma sokkal kellemesebb és nem kell belehalnia senkinek a próbálkozásba, hogy kiszagolja az előtte fekvő étel és ital összetevőit. Nálam ez sokkal vonzóbb, mint amikor át akarnak venni dolgokat az emberi világból. És valljuk be, nem áll szándékomban bárkit is elcsábítani. A nők nem vonzanak, a férfiaktól pedig félek, ez a mese vége.
- Nem a vadászok között, ők csak útba estek. Az állataimat értékelik nagyra a segítő hálózatok - alapvetően én is magamnak kezdtem el gyűjteni az állatokat, amikor rájöttem, hogy enyhítik a szorongásomat. Egy nem elég, hogy napi huszonnégy órában felügyeljen rám, így növekedett a számuk és a rutinnal a feladatoké is, amelyeket meg tudtam nekik tanítani. Egy idő után pedig nem utasítottam el az árván maradt vagy törődésre szoruló lényeket, csak egyszerűen végül tovább adtam őket. A segítő kutyáknak nagyjából másfél-két év kell ahhoz, hogy mindent megtanuljanak, amit a gazdájuk mellett tudniuk kell és kevesen képesek ennyi időt szentelni egy állatnak, amelyet utána tovább adnak. A hozzám hasonló önkéntesek mellett főleg a börtönben a rabok alkotják a stabil alapot. Nekem pedig nem probléma egyszerre többel foglalkozni, vagy kevesebb pénzért csinálni. A tündérek számára a pénznek nem olyan az értéke, a tudat viszont, hogy segítettem egy újabb nehéz helyzetben lévő gyermeken? A saját korlátaim mellett ez az érzés áll a legközelebb ahhoz, amelyet boldogságként írnak le...
- Soha nem hagyom el a kertemet legalább egy kutyám nélkül. Igazi veszélyt elsősorban rájuk jelentenének, és mind sértetlen - igen, előfordul, hogy a vadászok mondanak olyasmit, amit nem gondolnak komolyan, de ha én úgy érzem, veszélyben vagyok, a kutyáim azonnal reagálnak. Még csak meg sem kell szólalnom, ők amint kiszagolják rajtam a változást, meghallják a szívverésem felgyorsulását, már védelmi üzemmódba is helyezkednek. Márpedig egy-két-három csaholó és morgó állat magára vonja a mondémek figyelmét. Nyílt színen pedig nincs vadász, aki támadni merne. Az ő jelenlétük az oka, hogy el merem hagyni a birtokomat Tündérföldén olyankor is, amikor a királynő nem hívat. Számukra az első az, hogy engem védjenek, és nem fontos, ki vagy mi az ellenfél. Ha kell, tömegesen vadásznak le egy mosómedvét is...
- Még ki sem fejeztem részvétemet a lovag elvesztése miatt - a királynő ugyan nem mutatja ki, de attól még kedvelte Meliornt. Ellenkező esetben nem tartotta volna olyan közel magához. A bizalmasa volt és hiába követel a háború áldozatokat, azok elviselését nem könnyíti meg az ismeretség. A tündérek nem túl termékenyek, számunkra a veszteség még fájdalmasabb tud lenni sokszor. - Jusson a lelke egy szebb helyre! - a vallás az én gyengém. A lélekben hiszek és abban, hogy vannak angyalok és démonok. Isten esetében ki tudná megmondani ugyanakkor, hogy egy vagy több van, könyörületes vagy bosszúálló típus? A legjobb, ha semmit nem feltételezek tévesen...

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Fûzfaliget Empty

the queen & crysalis
my dear child

Vezérnek lenni sosem volt könnyű. Egy egész fajért felelősnek lenni olyan teher, amit nem mindenki képes elviselni leginkább az ilyen súlyos esetekben, amikor minden odaveszni látszik. Lehet, hogy veszteséges volt számunkra a háború, de ugyanakkor valamennyit nyertünk is vele, hiszen többé nem kell fejet hajtanunk az árnyvadászok előtt, akik igyekeznek minket semmibe venni. Még azokat is büntetik, akik habár dominánsan az Ő vérüket birtokolják, de részben tündéri felmenőkkel rendelkeznek. Igazán szomorú, hogy ilyen nagy ellentétek szül egy aprócska tényező. Bár ezzel csak maguk alatt vágják a fát, hiszen végső soron domináns vér ide, vagy oda a száműzöttek is talán jobban szimpatizálnak a mi felünkkel majd, mint az övékkel. Drága, kis árnyvadászok. Mindig is nagyon értettek ahhoz, hogy gyűlöletet töltsenek fel élettel a saját soraik közepette.
- Kérlek kedvesem, ne vedd magadra a terheimet, elég ha egyikünk küzd meg velük. Jobb szeretem, ha őszinte mosoly tükröződik orcádon. - Neki legalább könnyed lehet az élete. Talán pontosan ezért szeretek a társaságában lenni. Lehet, hogy a háta mögött megannyi szenvedés tömörül össze, de egyszerű, könnyed életet élhet, amit megérdemel. Azt teheti, amit szeret. Körülveszi magát állatokkal és megtalálta a helyét az életben, ahogyan egy idő után mindenki. Legalábbis a szerencsésebbek elmondhatják magukról, hogy azt teszik, ami közel áll a szívükhöz.
- Minő népszerűségre tettél szert kedvesem az árnyvadászok között. - Koránt sem szemrehányásként jegyzem ezt meg mindössze az ártatlan külseje úgy tűnik könnyedén megnyerte magát az árnyvadászok körében. Bár sosem használnám ártatlanságát és a jószívűségét fegyverként ilyen kegyetlen időkben, de nem árt tudni, hogy hányadán is állunk az árnyvadászokkal.
- Feltételezem egyikük sem próbálkozott meg azzal, hogy bántson téged, vagy fenyegetett meg bármilyen formában. - Nem számítana, ha éppenséggel azért tartom a foglyokat, hogy előnyben legyen részünk egy-két elvesztett végtaggal még boldogan lehet élni, úgyhogy nem válnának feltétlenül hasztalanná a számomra, de megtanulnák a leckét, hogy sosem szabad a tündérek népének bármilyen formában ártani. Nem számít, hogy mi a Klávé jelenlegi nézőpontja a dolgokkal kapcsolatban.
♥️ || aláfestés || remélem tetszik. Fûzfaliget 1912333346

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
A királynőt sokan félre ismerik. Nem tudják, pontosan hova tehetnék. Mert ő az a nő, akinek a vállát nyomja minden tehet, amely az udvarral kapcsolatos. És ezektől addig nem fog szabadulni, amíg él. Még akkor sem, ha átadja a rangját egy utódnak. Ez ennél komplikáltabb. Nem mindig születik bele valaki a hatalomba és nem mindig van esélye kiszakadni belőle. Én életem minden pillanatában szívből gyűlölöm ennek a hatásait. Vannak az ambiciózus lények, akik bármit megtennének érte és nem érdekli őket, kin vagy min kell átgázolniuk, hogy a céljaik valóra váljanak. Két út van számukra: diadal és bukás. Valamint vannak, akiket a körülmények állítanak oda és soha nem lesz teljesen természetes számukra, hogy birtokolják. Nekik jobbak az esélyeik. Meg persze néha előfordulnak ritka madarak is. Akik teljesen ignorálják. Mint én tettem mindig is. Soha nem voltam az a fajta, akinek a vágyai beleillettek a felfogásba egy életről. Nem ismertem a szülői szeretetet és törődést, nem volt sok lehetőségem a bizalomra és a család még mindig elképzelhetetlen dolog a számomra. Nekem minden rangbeli emelkedés csak akkor szolgált megelégedésemre, ha zavartalanság társult mellé. Tanulóból zenésszé válni? Azt is jelentette, hogy a nagy csarnok helyett, ahol több tucat különböző korú lány van összezárva egy aprócska szobát kapok egyetlen szobatárssal. A hárem tagjaként? Saját palota rész, saját szobával, ahol legalább az éjszakák nagy részét egyedül tölthetem. Zárda? Apró cella, ahol senkit nem érdekel, ha az imádba és zenébe merülve napokig nem bukkansz fel, vagy csak percekre. És itt? Saját ház és birtok, ahol az állatok szabadok és előzetes bejelentés nélkül senki nem bukkan fel. Ezt pedig neki köszönhetem, annak a tündérnek, aki a híresztelésekkel ellentétben nem csak a közösség, de az enyém érdekeit is képes lenni. Másképp én már nem lennék itt. És igen, most nem bánom, hogy el kell hitetnem mindenkivel, ő a saját önző okai miatt tart, a saját örömére, mondhatni. Milyen szerencse, hogy tovább nem kell magyaráznom, mert mindenki tisztában van vele, a legjobban a személyes teremet honorálom, ami jó néhány méter. És még nőkkel sem maradok kettesben, ha nem szükséges...
- Nem aggódom, királynőm. Tudom, hogy szólsz, ha lesz rá okom. Egyszerűen elszomorítanak a nehézségeid - furcsa, nem? Sok minden miatt aggódok, ami saját magammal kapcsolatos, de az élettelen környezetem miatt egy cseppet sem. Ez önteltség? Vagy a gyógyulási folyamat része? Nem tudom pontosan, de segít irányítani a gondolataimat. Amíg magammal foglalkozom első sorban, addig itt nyugodt vagyok, egyedül ebben a világban. Tudok törődést fordítani a királynő felé. És képes vagyok fókuszálni a gondoltaimat, ha tömegbe lépek vagy a Földre. Mert van egy biztos pont, ami nem fog meginogni hirtelen. Annál ő erősebb és sokkal megfontoltabb is. Valamint nagyobb a tudása. Ami nem baj, engem nem zavar, ha ismeri a történéseket körülöttem. Amíg nem a régmúltat bolygatja.
- Igen, voltam ott. Láttam a lányt, beszéltünk, eljöttem. Nem tudok, nem akarok és nem tisztem neki segíteni - foglalom össze röviden azt, amit tudnia kell. Tiszta vérű tündérként nem hazudhatok, így pedig egyszerűen szemléltethetem a pontot, ahol állok. Tudom milyen börtönben, tapasztaltam, lehet, hogy még sajnálom is őt, de nem vagyok őrült. A mágiám alig kezelhető, mert amíg a legtöbb tündér fiatal korában, amikor kevés van neki, irányítani tanulja, én zenéltem. Ez az egyetlen hely, ahol tisztelik annyira a királynő parancsát, hogy engedelmeskednek neki és távol maradnak tőlem. Az árnyvadászok pedig nem hinnének nekem akkor sem, ha igazat mondanék. Egy tündérrel már pórul jártak. És én nem is kérdeztem semmit tőle. Nem tudom a nevét, korát, rangját. Női árnyvadász, talán szőke hajjal, ennyi. Ennél többet akkor sem lenne lehetőségem megosztani bárkivel, ha a királynő utasítana, hogy tegyem meg. Az élet sokkal könnyebb, ha nem figyelsz a hírekre. Nem kell miattuk aggódnod és nem tudnak kivallatni. Valamint butának tartanak. Pedig ez érdektelenség. Választott. Ha nincs miről velem beszélniük a férfiaknak, feladják... - Az emberi világban is akadtam össze árnyvadásszal. Ő nem kérdezett, én nem ismerem a válaszokat. A kutyák lefoglalták a figyelmét. Így egyszerűbb - ebben az egyben jó vagyok. Észrevétlenül tudom a figyelmet átirányítani olyasmire, ami nem rémiszt meg. Mint az állataim. A képzésük, a képességeik, a koruk és a lehetőségeik. Mindegyik más fajta, de egy falka tagjai...

//gyenge, de igyekszem

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Fûzfaliget Empty

the queen & crysalis
my dear child

Megannyi teendőm közepette, szinte úgy érzem, hogy fellélegezhetek a törékeny tündérem társaságában. Habár ez bármennyire is tükrözi a valóságot, mégsem tudom leengedni a védelmező falaimat, amelyek a saját épségemet kívánják. Habár az ő társaságában szeretem, ha nincsenek kíváncsi szemek körülöttünk, hiszen kettőnk kapcsolatát, annak igazi gyökerét hét pecsétes titok védi, hiszen ezzel is csak őt kívánom védelmezni. Így élhet olyan békés életet, amelyet megérdemel.
- Kedvesem egy percre se gondold, hogy valaha is teherként tekintenék a létezésedre. - Bármi is legyen rám mindig számíthat és szeretném, ha megannyi szenvedés után egy sokkal békésebb élete lehetne.
- Baj az mindig van, ha nincs is szüntelenül számítanunk kell rá. Viszont azonban egy percre sem aggódj emiatt, hiszen mindig kézben tartom a történéseket. - Meliorn elveszítése talán még nagyobb terhet tett a vállaimra, de őszintén hiszem, hogy egy új kijelölt segítővel talán még előrébb is lehetek a jelenlegi helyzetben. Bármennyire is vagyunk néhány szempontból hátrányban azért még mindig nálunk van az ütőkártya. Amellyel kapcsolatban pedig lenne is
- Ha jól tudom jártál a börtönöknél kedvesem.. Volt, aki problémát okozott neked a jelenlétével? - Őszinte kíváncsiság vezérel, ugyanakkor szeretném tudni, hogy miért is tévedt arra, vagy milyen céllal. Sosem tudom elereszteni a gyanakvásomat még akkor sem, ha hozzám közel álló személyről van szó. Egy ilyen kényes időkben nem engedhetem meg magamnak ezt a luxust. Főleg azért nem, mert talán szimpátiát érezhet a bebörtönzöttekkel szemben.  
♥️ || aláfestés || remélem tetszik. Fûzfaliget 1912333346

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
A királynővel ritkán találkozom privát körülmények között, általában mindketten gondosan ügyelünk rá, hogy jól körülhatárolható és nyilvánvaló legyen a kapcsolatunk, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Én vagyok a díszmadár, amely szórakoztatja ők a különcségével. Nem a tündérek között nőtem fel, de egy uralkodó udvarában, így mindig is megvoltak a magam szabályai, amelyeket nem volt nehéz hozzá igazítani ehhez a világhoz. Ha feldühíted a trón birtokosát, vége az életednek, így figyelj minden szóra és tettre. Egyértelmű és valójában Tündérföldén sokkal könnyebben alkalmazható, hiszen pontosan tudom, mikortól meddig érvényes. És be is tartom a feltételeit. A császári udvarban kedvenc voltam, egy madárka, amelynek az uralkodó végnapjait volt hivatott megédesíteni. Márpedig nem egy vetélytársam tudta, mennyire könnyen érhet el sok kiváltságot az, aki jókor suttog a sárkány fülébe. A tündérek között zenész vagyok, nem kell privát körülmények között szórakoztatnom senkit, a tehetségem valódiságáról nagy közönség előtt győződhet meg bárki. És nem szokásom lehetetlent kérni. Az utóbbi száz évben minden egyes nyilvános szívesség az állataimra vonatkozott. Hogy megtarthassam és kiképezhessem őket, hogy ne kényszeríthessenek mások a nekik való munkára, hogy átadhassam a kutyáimat olyanoknak, akiknek szükségük van rá az emberi világban. Az én lelkem és a testem nem képes rá, hogy elviselje egy másik tündér jelenlétét, így a szükséges érintéseket a bundásoktól szerzem be. Ha éjjel felriadok egy rémálomból, valamelyik macskám vagy kutyám feje az első, amit meglátok; ha napközben a fájdalom túl erős, az egyik nyulam és lovam a szokásosnál is jobban bújik hozzám, bármelyik másik pedig gondosan kerüli az érintett területeket...
- Ahogy kívánja, felség - suttogom felemelkedve a hajolásból és figyelmes pillantást vetek a kutyáimra. Sokkal jobb a fülük és orruk, mint az enyém, így hagyom, hogy ők mérjék fel a helyzetet. Nem siettetem őket, kivárom, amíg a tekintetük átsuhan mindenen és elfekszenek a földön. Laza pozíció, ebből nehezen lehet támadni, azt jelenti, nem éreznek veszélyt. Még így is össze kell azonban szednem az erőmet, hogy ne próbáljak meg elhajolni az érintés elől. Az eszem tudja, hogy a királynő a maga módján szeret és nem fog bántani, de a testem megfeszül. A magasabb rang számomra ritkán jelentett jót régebben, leginkább megaláztatás volt várható attól, aki birtokolta. És kellemetlen helyzet. Nagyon lassan tudom csak rávenni magamat, hogy lehunyjam a szemeimet az érintésre és kifújjam a levegőt, de végül sikerül. Elsőre mindig a legrosszabb, utána könnyebb ismételni.
- Amivel én nem boldogulok, abban az állatok segítenek, nincs olyan feladat, amelyet együtt nem tudunk megoldani. Sok dolog miatt aggódhatsz királynőm, de én nem szándékozom ismét része lenni a terheidnek - a mosolyom halvány, szinte csak egy pillanatra suhan át az arcomon, de megvan a maga jelentése. Elégedettség az élettel szemben, amelyet élek. Számomra a tény, hogy biztosították a zavartalanságot egy saját lakhelyen, senki nem bánthatja ok nélkül az állataimat és nem kell elviselnem a férfiak társaságát, ha nem akarom, mind-mind olyasmi, ami segít a lelki békém megőrzésében. Amely törékeny, akár a tavasszal felbukkanó faágacskák. A beburkolózás kora véget ért egy évszázada és nem akarok oda visszatérni, ha nem kell...
- Királynőm, valami baj van? Olyan mintha fátyol mögül pillantanál ki - nem a megfelelő szóhasználat, mert nem fakóbbnak tűnik, csak kifejezéstelenebbnek az arca. Az én emberi koromban a nőket elzárták, a legtöbb csak a férfi rokonai számára volt látható és a férje is csak egy paraván másik oldaláról beszélhetett vele az esküvő előtt, ha magasabb rangú volt. Kivételek a szolgálók és szórakoztató személyzet.

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Fûzfaliget Empty

the queen & crysalis
my dear child

Tisztában vagyok vele, hogy veszélyes övezeten járok, hiszen pontosan tudom, hogy a cselekedetem valószínűleg felháborította az árnyvadász közösséget. A romlottságukat azonban már a belső falain keresztül is elismerik, habár csak idő kérdése, hogy mikor teszik meg az első lépéseket a változás felé, még koránt sem biztosított népem számára a béke, az elismerés, amit megérdemel. A fellázadásunk oka nem volt más, mint az, hogy elegünk lett az elnyomásból. Sokkal régebb óta létezünk már, mint az árnyvadászok és illendő lenne a népünket ehhez méltóan kezelni. Nem pedig kiszorítani szinte már a saját világából is, kegyetlen béklyókkal megkötve.
Kellemes sétára indultam, hogy találkozzak szívemhez közelálló leányzóhoz, akivel az élet kegyetlenül elbánt, mégis lelkének ragyogó fényét nem tudta teljesen elpusztítani. Ez pedig egy olyan erő, amit mérhetetlenül becsülök benne és ostoba lennék, ha mindezt nem ismerném el.
Látom, ahogy megadja a tiszteletet irányomba, hiszen sosem tudhatja, hogy egyedül vagyok-e vagy sem s kettőnk kapcsolatát szeretem titokban tartani, hiszen sosem tudhatjuk ki kíván kihasználni egy gyenge pontot, egy kötődést, amely egy életen át kötelez engem, hogy óvjam és féltsem egyetlen aranyló, pacsirtámat.
- Kedvesem most csak magunk vagyunk, elhagyhatjuk a formaságokat. - Közelebb lépve hozzá végigsimítok arcának puha bőrén. Olyan aprócska teremtés, szinte már-már törékeny mégis olyan erő lakozik a lelkében, amit a legtöbb harcos szellemű nem képes elbírni.
- Mesélj, hát drágám.. Minden rendben van, senki nem okoz neked problémát? - Tudom, hogy gyakran jár a mondén világba, hogy segítse az elveszettek lelkét, vagy egyszerűen csak hozzáadhasson valamit a világunkhoz, amivel jobbá teheti. Egy olyan lélekről van szó, akit igazán meg sem érdemlünk, hiszen ha több lenne belőle talán sokkal jobb körülmények között élhetnénk együtt. De én magam sem rendelkezem annyi jósággal sem, mint ami neki pusztán a kisujjában lakozik. yedén az idő múltával feledésbe merül és ezzel új lehetőséget adva a még fiatal lelkének.  
♥️ || aláfestés || remélem tetszik. Fûzfaliget 1912333346

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Fûzfaliget Empty
1 / 3 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next