Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Nappali
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Nappali Empty
-- szabad játéktér --

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Nappali Empty
Útjára engedem a fürdőbe, hogy meg tudjon mosakodni. Az étel-ital kínálásával nem él, hát tudomásul veszem, hogy nem kér. Lehet nincs étvágya, vagy csak nem akar elfogadni tőlem semmit…. ki tudja. Ha az utolsó, remélem nem dacból, vagy dühből. Nem tudom eldönteni, vajon köztünk harag van-e még, vagy csalódottság, vagy lassan felolvadunk mindketten jégbörtönünkből?
Miközben a fürdőben rendbe szedi magát, én a konyhapulton könyökölve átgondolom az eseményeket. Azt az estét, az utána következő napokat. Ízlelgetem annak az érzésnek keserű mivoltát, és összevetem azzal, amit most érzek. De mit is érzek? Annyi minden kavarog bennem, hogy nem tudom.
Vajon ő mit érezhet most? Én azt érzem, hogy rengeteg megbeszélni valónk lesz még.
Ahogy végez, mellém áll és figyel. Én is figyelem őt. A szemeit, az arca vonásait, de végül visszatérek a szemeihez. A szemekhez, amelyek régen a mindenséget jelentették nekem. És most?!
Valahogy meg kéne törni a csendet. Nem állhatunk egymás mellett egész este… De mégis mit mondhat az ember?
- Haragszol még rám? Amiért ott hagytalak? – préselem ki magamból a millió kavargó kérdés közül az egyiket, amellyel el lehet indítani egy beszélgetést.
Talán nem sértődik meg rajta. Majd kiderül.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Nappali Empty

"#_#"


Olyan kedves. Még mindig furcsa kissé, már csak azért is, mert ahogy elváltunk, azt inkább sértődöttség jellemezte, de most mégis olyan könnyűnek érződik visszatérni ahhoz a ponthoz, amikor még jó volt a kapcsolatunk, több is annál. Kedves szavait már csak félszeg mosollyal díjazom.
- Tényleg semmit, köszönöm.
Valamiért továbbra is az az érzésem, hogy a terhére vagyok, és csak a kötelező formaságot akarja letudni, meggyőződni arról, amiről meg akarnak győződni ilyenkor az emberek: úgyse jött volna össze, csak idő kérdése volt, és a többi.
Ilyen gondolatok keringenek bennem, és csak megerősíti őket az, amikor hozzám ér véletlenül, majd gyorsan el is húzódik. Inkább szót sem vesztegetek rá, hogy megkérdezzem, vajon félelemből teszi-e, vagy csak.. tartózkodik. Szíve joga kikerülni, ha akar, csak tudnám, akkor minek hívott ide.
Inkább a fürdőszobába megyek, kifújom a tüdőmbe rekedt nehéz, forró sóhajokat. Nem tudom, mit is keresek itt egyáltalán. Nem fogok összetörni semmit, sem elsírni magam, sem farkassá változni a szeme láttára megint. De egy biztos, ha ő tartózkodik, nekem is azt illik tennem. Így aztán néhány perc után, amikor arcomat és kezemet lehűtöttem (pedig eddig azt hittem, melegíteni kell, de már nem érdekel, hogy a kezeim szinte jegesek), csak kilépek a fürdőszobából, visszasétálok hozzá, megállok mellette. No, és, most minek kellene történnie? Nagyot nyelek. Talán tényleg el fog jönni az a pont, amikor valamelyikünkből végre kibukik, ha igazán mondani akarunk valamit egymásnak.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Nappali Empty
Egyenlőre több kérdést nem teszek fel, mert elérjük a lépcsőházat, majd a lakásom ajtaját. Itt a folyosón nem célszerű az emberfeletti világot piszkálni, vagy szájra venni. Pedig még érlelődnek bennem, van, amit érteni, tudni akarok. De figyelnem kell majd, hogy ne legyek se tolakodó, se túl kíváncsiskodó, és ne kérdezzek olyat, amelyet nem szabad.
Kinyitom az ajtót, majd beengedem, és követem őt is. Gyorsan megszabadulok cipőmtől. szerencsére meleg van a lakásban.
- Nagyon szívesen, nem volt jó látni, hogy dideregsz. – elveszem a pulcsimat közben, egy halovány, bátortalan mosoly kíséretében. Ledobom pulcsimat a kanapé háttámlájára, aztán a konyha fele veszem az irányt. Egy derékig érő pult az, amely elválasztja a nappalitól, ezt megkerülvén a hűtőhöz megyek. Megkínálom valamivel, még van egy kis üdítő itthon.  – Biztos? Egy pohár víz? Vagy valami rágcsálnivaló? – nézek rá kérdőn. Nem tudom evett-e valamit nap közben, inni gondolom azért ivott. De többet nem kérdezem, nem akarok tolakodó lenni, sem ráerőszakolni semmit. Később még ehet vagy ihat ha akar, itt nem tilos semmi.
- A fürdő ott van a kis folyosón egyből jobbra. – mutatom neki merre találja, mindezt úgy hogy mellé megyek, így jobban látja merre mutatok. Vállamon érzett enyhe nyomódás jelez felém, hogy véletlenül közel mentem, és összeért vállunk. Gyorsan korrigálok és kicsit odébb lépek, és remélem, hogy hirtelen támadt zavaromban megjelenő pírt arcomon nem veszi észre. – Van tiszta törülköző bent. – igyekszem terelni figyelmét erre, bár gyanítom ő is megérezte, amit én.
Visszalépek a pulthoz, és arra könyökölve, hajamba túrva megvárom, míg végez bent. Vajon tényleg nem csinálok most valami nagy hülyeséget? De hát mivel? Az exem, aki farkas a lakásomban van. És? Mi lehet ezzel a baj? Semmi! Ugye semmi?

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Nappali Empty

"Lenn a tóban elfogyóban, karcsúan nézi magát a holdkorong feldúltan, hová lett a gömb formája?
Tán beteg?
Amíg fent volt, addig telt volt, szép kerek."


A tétovázásnak vége szakad, de jobb is volt így, mert kérdésére, hogy én vagyok-e akkor is, ha alakom átveszi a farkasomét, már csak aprókat bólintani tudtam. Ez egy bonyolult kérdés, amit talán nem az ajtóban kellene elsorolnom neki, hisz itt könnyedén meghallhatja bárki, és akkor a legjobb esetben is csak bolondnak tartanának a hallottak után.
Elenged, elengedem. Benyit, beenged, majd ő maga is követ. Ahogy látom a cipőjét levenni, engedelmesen kibújok én is a surranómból, és második mozdulatommal már a pulcsiját húzom le magamról, hogy odanyújtsam felé.
- Köszönöm. Ez igazán nagy segítség volt - mosolygok aprót, és ha elveszi tőlem a pulóvert, szabadon maradt kezeimet tétován kulcsolom össze a hasam előtt. Csak lépdelek jobbra-balra, nem követem a hűtőhöz, csak a tekintetem kíséri el.
- Nem kérek semmit... Köszi - zavaromban nem gondolkodom el rajta, hogy végül is jóban voltunk, és ha most is épp jóban próbálunk lenni, akkor nem olyan nagy bűn elfogadni egy pohár innivalót a leginkáb csak alkoholgőzben eltöltött este után. Szerencse, hogy én ma nem nagyon ittam, csak amennyit a törzsvendégekkel okvetlenül koccintani volt muszáj. Különben megnézhetné magát a részeg majdnem-exével a lakásban. Akkor lennének csak nehezen kontrollálhatóak az ösztöneim.
Ami pedig ezeket az ösztönöket illeti, még így is végignézek rajta sebtiben, ahogy háttal nekem a hűtő fölé hajol. Ahogy megtámaszkodik, karjának izmai feszülnek, ismerem az ölelését is, a bőre érintése, illata sem idegen. Egy farkasban különösen könnyen megmaradnak az ilyen emlékek, bár nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet volt most hagyni őket eluralkodni az elmémen.
Ha visszafordul, persze elkapom tekintetem, és nem nézegetem tovább.
- Esetleg kezet és arcot mosnék - vetem fel az ötletet. Legalább akkor adok mindkettőnknek pár pillanatnyi gondolkodási időt, hogy most mégis hogyan menjen a helyzet tovább.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Nappali Empty
Biccentek egyetéetően. Figyelek mindenre amit mondd. Igyekszem mindent fejben elrkatározni, hogy megértsem az ő oldalát is.
- Szóval... csak a külsőd farkas de belül te vagy ott? - lehet ez már sok kicsit földhözragadt agyamnak, de azért igyekszem megérteni a folyamatot.
Elérve az ajtót mindketten kicsit tétovázink. Vajon nem teszünk épp most valami őrültséget? Lehet elkövetem most a legnagyobb hibát? De ugyan miért lenne őrültség valakit elhívnom, akit egykor ismertem? Miért lenne hiba valamit megbeszélni, aminek oly szerencsétlenül lett vége? Ez nem hiba, és nem őrültség. Ez egy békés módja a helyeehozatalnak.
Kinyitom először a bejárati ajtót, majd elvezetem a lakásom ajtajáig. Csak ott engedem el a kezét. Kérdő pillantással nézek rá. Várok pár másodpercet. Nem akarok ráerőltetni semmit, ha menni akar, most mehet.
Nem mozdul, én ekkor kinyitom lakásom ajtaját is. Előre engedem, és amikor bement, csak akkor követem. Lakásom nem nagy, egy előtér fogad minket ami szinte a nappali is. Kapcsolok lámpát higy lássunk is valamit, majd leveszem cipőmet, oldalra tolom a fal mellé hogy ne essünk el benne.
- Kérsz valamit inni? Teát, kávét? Vagy üdítőt? - gyorsan belesek a hűzőbe, hogy esetleg innivaló mellé tudnék-e valami harapnivalóval szolgálni...

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Nappali Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Nappali Empty
1 / 1 oldal