Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


erdei tisztás
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


erdei tisztás Empty
--- szabad játéktér ---

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


erdei tisztás Empty

Blake & Hell

A tündérekkel üzletelni szívás, főleg ha egy olyannal teszed azt, aki még a tréfákat is nagyon szereti. Mert komolyan, totál egy vicc volt az, amilyen helyzetbe kerültem Cier miatt. Értem én, hogy régóta ismerjük egymást és egy idő után belefér, hogy megvicceljük egymást, meg ilyenek, de azért most aztán bassza meg! Én megcsináltam az alku rám eső részét, megalkottam neki azt a nyamvadt bájitalt amit kért, szívtam is vele rendesen, mert az alkotóelemei nem voltak a legegyszerűbben beszerezgetőek, de megoldottam. Mert jó ügyfél, jó cserealappal, ezért úgy döntöttem érte kivételesen hajlandó vagyok egy kicsit több energiát belefektetni a dolgokba, mint amennyit amúgy tennék. Pont ezért hittem azt, hogy Cier is hasonlóképpen tesz majd… és jó, lehet valóban így tett, de volt olyan galád, hogy úgy vélje: amit ő ad nekem, az bizony nagyobb értékkel rendelkezik, mint az általa kért bájital. Én ezzel persze nem értettem egyet… aminek a következtében kerültem erre a nyamvadt tisztásra.
Cier megbájolt nekem egy makkot, ami elvileg képes felülírni a boszorkány és démon mágiákat… oké, ezzel túlzok. Mondjuk inkább azt: ez a makk képes arra, hogyha egy olyan helyen vagy, ami boszorkány és démon mágiával van levédve és akadályoztatva, akkor is képes téged „elteleportálni” a helyszínről, ha le akarnál lépni. Oké, egy konkrét helyre, jelen esetben az otthonomként számon tartott kis lakásba, de őszintén… ez bizonyos esetekben nagyon jól jött. Mondjuk, ha az egyikori ál-íród egy kibaszott démoni kaszinót vezet, ahol titkon az a terve, hogy halálra kínozzon. Oké, nem mondta ki, de biztos voltam benne, hogy tervez valamit. Elvégre… miért itatott meg azzal átkozott itallal, hogy visszajáró vendég legyek? Komolyan, ha engem tart élete megrontójának, akkor az ő helyében én nem hogy visszajárásra késztetem a másikat, hanem kirakom, mint macskát szarni!
Nem értettem Eric gondolkodását. Ezért volt szükségem erre a makkra, hogyha valaha is olyan helyzetbe kerülnék, hogy le kell lépnem, ő meg a világ összes démoni mágiájával levédette a kicseszett kaszinóját, akkor is olajra tudjak lépni. Mert nem leszek én az ő játékszere, arról ne is álmodjon!
Csakhogy. Cier is egy görény valójában. Amint megkapta a bájitalt, rébuszokban felvezette, hol is találom a makkot, és naná, hogy valahol itt, a tisztáson, a fűben.
Épp ezért, mikor normális ember otthon lenne és pihenne, én épp a füvet pásztáztam a mobilom zseblámpa funkciójával és egy kibaszott makkot kerestem, mert naná, ha már teleportálni tud, akkor még arra is képes, hogy ne hasson rá semmiféle kereső mágia. Hogy csessze meg!
Igazából egyre mélyebbre zuhantam az önsajnálat mocsarában, mikor hirtelen egy hangot hallok a tisztás menti ösvény felől. Már magamban kezdtem volna morogni, hogy na, még egy ember, aki jött mulatni a nyomoromon, de kissé belém akadt a szó. Ki a fene gondolta volna, hogy a makkon kívül majd szó szerint befut valami más is, ami kellemes látvány lesz a szememnek? Na de a folytatás aztán végképp nevetésre késztetett.
- Úgy gondolod? Szerintem tudnék olyat mutatni, ami meglepne – szélesedett ki a mosolyom. - Földhözragadt dolgoknál maradva, lehet épp most keresem azt, hogy hova ástam el azt a hullát, akit egy éve valahova ide temettem. Avagy… lehet, hogy egy szatír vagyok, aki mindjárt széttárja a ballonkabátját, hogy aztán jót nevessen a megilletődött fejeden. Bár… elég gáz volna, ha csak megilletődött lenne – ingattam a fejemet.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


erdei tisztás Empty

Hell & Blake

Kivételesen szabad akaratomból mozgok a városon belül, és kivételesen nem azért futok, mert valaki üldöz. Még magamat is megleptem, de az még inkább, hogy mennyire nem vagyok formában! Még csak 20 perce futok, de már ki tudnám köpni a tüdőmet. Csoda, hogy eddig sikerült elmenekülnöm mások elől! Még ha abban benne is volt, hogy egy kis mágiával rásegítettem a kondíciómra. Most viszont nemigen kéne, nem sokat fejlődnék akkor. Báááár, az izmaim attól még mozognak, és izomlázam is volt dögivel másnap, meg az azt követő nap is, szóval lehet még is van értelme...? Mégis mi a francért jártam én akkor testnevelésre?! Ááá! Bárcsak tudtam volna már akkor is varázsolni. Sokkal kevésbé lett volna gáz a középsuli.
- Ó, hali - állok meg végül, ahogy megpillantom a szivárvány hajú lányt a tisztásnál. Miért is nem lepődök meg? Nos, leginkább azért, mert a tüdőm épp a torkomon igyekszik felfelé, ami nem teszi egyszerűvé, hogy bármit is szóvá tegyek. Éppen elég volt azt a két szót kiköpni... Meg úgy amúgy létezni. Miért is álltam meg? Néha nem ártana egy olyan figyelmeztetés a való életben is, mint ami a játékokban felugrik, amikor veszélyzóna közelébe érsz.
- Ne haragudj, ha esetleg megzavartalak volna... Folytasd csak, nem sok mindent tudsz mutatni már, amin kiakadnék - legyintek, kissé kapar a torkom, meg fáj a szám széle, ahogy elvigyorodom, de ott egye a fene! Igazság szerint, jelenleg amúgy se tudnék vele foglalkozni, pláne nem elmenekülni előle, ha akarnék, akkor sem. Szerintem, ha csak egy lépést is tennék bármelyik irányba, összecsuklanék. A lendület legalább eddig megtartott...


Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


erdei tisztás Empty
--- szabad játéktér ---

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


erdei tisztás Empty
- Túl kevesen vannak, a vezetőn kívül a többi egyébként is meghalna és a vér csak segíti az idézést. Ha tudsz, úgy lőj, hogy kifelé zuhanjanak a körből. Álcázhatom magunkat, nem fognak látni és megtámadni sem tudnak, amíg mellettem maradsz - suttogom, miközben tényleg megszemlélem a saját szememmel is a helyzetet. Elsőre nem a legjobb. Másodikra ugyanolyan pocsék. Harmadikra talán van egy halovány remény sugár a szabadulásra, de ahhoz az kell, hogy elég morcos legyen a démon, akit idehívnak. Vagy bukott. Erős a tippem, hogy egy volt menylakó fog megjelenni és tiszteletét tenni a földön egy jó véres kaszabolás erejéig. A kérdés, hogy tényleg azokat fogja-e megölni, akiket az idézői szeretnének, vagy mindenkit, akit a közelben talál. Még szerencse, hogy a gyűrűimet egy láncra fűzve mindig a közelben tartom. Ha szerencsém van, ad annyi időt, hogy kideríthessem a célokat...
- Esetleg. Ha az erőmmel támadok, azt felhasználhatják az idézéshez. Neked van esélyed, de fizikai erővel kell őket kitépni a körből és azon kívül elintézni őket, ahol a vérük már nem jut oda. Lehetőleg mielőtt a lányt ledöfik - ami annyit tesz, hogy nem lesz könnyű dolga és alaposan próbára kell tennie az íjász tudományát is egy jó eredményhez. Valamint némi közelharci tudást is, tekintve, hogy amint rájönnek, mi a célunk, közelebb fognak húzódni egymáshoz és egységben próbálják kivédeni a dolgot. Van négy ép, köztük a vörös a nagy késsel és éles hanggal, egy sérült, akinek a nyíl ütötte lyuk a vállán folyamatosan vért ad az áldozathoz és persze ott a lány, még nagyjából két percnyi idővel, mielőtt tényleg kivégzik a bukott dicsőségére. Kezdők. A bukottak akkor jönnek, amikor ők akarnak és nagyon nem szeretik, ha valaki megpróbálja kicibálni őket a pokolból. Meg is tudom érteni, én már akkor morcos vagyok, ha teázás közben megzavarnak, mi lenne, ha szex közben tenné éppen valaki?
- A mágiát már kiterjesztettem rád is, nem fognak látni mást, csak ködöt, és eltéríti a varázs támadásaikat a védelmem. Nem kell velük törődnöd, csak menj! Hagyd nálam a nyilat, tudok lőni - szépen szólva is. Az én koromban a nyíl volt az egyetlen távolsági fegyver, amelyet a nők is tudtak használni és nem egyszer szerveztek nekik bajnokságokat. Valamint a kardok nagyon otrombák, szóval ezt választottam a saját magam számára mint siker fegyvert. Igen, tudom, volt még pár lehetőség, de az ostor nem nagy távú, parittyát csak a szegények alkalmaztak, a dárda pedig ormótlan a kezemben. Ki gondolta volna, hogy életet menthetek azzal, hogy túl büszke és iriny voltam bármi másra, mint kiváló íjásszá válni? Persze, csak akkor van ennek haszna, ha meg is kapom a fegyvereket. Ha a vadász fél átadni, akkor marad a partvonal, mert késdobálásban béna vagyok. Az egyetlen segítőmet pedig nem akarom baráti tűz áldozatává tenni. Ki tudja, mivel kell még egy morcos edomi lakost kiengesztelnem? - Másfél perc, és vége az idéző szövegnek, nagyjából - figyelmeztetem még, hogy tudja, mennyi ideje lehet. Igaz, ez a kilencven másodperc csak egy felületes becslés az alapján, nekem mennyi időbe telik Azazelnél. És én gyorsabb vagyok, mert már ezerszer csináltam és nem fizikai testet, csak egy nagy halom szellemi részecskét hoztam ki onnan. Azért volt elég egy warlock a bulihoz. Meg a közös vérünk, ami hívja a család tagjait...

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


erdei tisztás Empty

Selene & Mabel


A bizalom nem olyan dolog, amit bárkinek osztogathatnánk, főleg nem ilyen ínséges időkben, főleg nem alvilágiaknak. Amúgy sem felhőtlen az előző alkalom emléke, pláne nem az én részemről, amikor először találkoztunk. Elismerem, legalább is így magamban, hogy akkor én is eléggé pökhendi voltam, de a boszorkánymesteren is van mit számon kérni. Bár tény, hogy maguk között intézte az ügyeit, akkor is veszélyesnek volt mondható, hogy csak úgy varázsolt  a mondének szeme láttára. Egy vagy kettő, akik kicsit fogékonyabbak, könnyedén észrevehették volna...

Ugyan zavar, hogy meg sem hatja a neki szegezett fegyver, de kivételesen talán hasznomra is lehetne a jelenléte, így inkább csak leengedem az íjat. - Jó lenne minél előbb. Nekem nem úgy néz ki, mintha én eddig túlságosan is meghatottam volna őket... - Az elhullott boszorkánymesterek ellenére is folytatják, ami már-már hisztérikusan nevetségesnek hat. Öngyilkosok akarnak lenni vagy egy sorozatgyilkos démont szabadítani a világra? Elismerendő, hogy az árnyvadászok jelenlegi helyzetével még akár sikeres is lehetne a tervük. Összeszedetlenek vagyunk, bőven rendezni kellene sorainkat ahhoz, hogy szembe tudjunk szállni bármilyen nagyobb ellenséggel.

A kérdése hallatán tátva marad a szám. Feláldozni egy ártatlan mondént? Még ha több ezer életét menteném is meg, akkor is inkább vadásznám le egyesével azokat a boszorkánymestereket, ha van rá esély, hogy így is megállítható az idézés. - Te egyértelműen feláldoznád azt az ártatlant... - megvetéssel pillantok rá, a gyűlölet szikrája nem szűnik meg, s talán még táplálják is a szavai. - Van más lehetőségünk, mint feláldozni őt, vagy ez mindössze egy udvarias kérdésnek álcázott célzás volt? Mert ha van más lehetőség is, természetesen nem áldozom fel a lányt, csak ha minden kötél szakad... - Rossz beismerni, de gyenge vagyok. Bármikor örömmel tüntetem el a föld felszínéről bármely alvilágit, de a mondéneken megesik a szívem.

szavak száma: 287 ⇝ külsőerdei tisztás 67686965


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


erdei tisztás Empty
A tisztás felé sietve minden lépéssel erősebbé válik a démoni aura. Nem a kénkő illat, amelyet sokan társítanak a pokol lakóival, ez inkább olyan, mint a pára a levegőben, amely nehézkessé tudja tenni a légzést. És magát a helyszín megközelítését is. Mintha korcsolya talpakon közlekednék, minden komolyabb mozdulatnál a lábam eléri a földet és bele akar ragadni. Pedig ez csak erő, tiszta, érintetlen formában és tudom, hogy oda kell jutnom, ahol az eredete van. Kizárt, hogy ezt nem érzi minden egyes boszorkány mester a környéken, de velem ellentétben nekik van annyi eszük, hogy meneküljenek előle. Nekem? Nos, fogalmazzunk úgy, hála a múltbeli tapasztalataimnak, sokkal jobbak az esélyeim arra, hogy olyan bukott jelenik meg, aki nem fog azonnal elpusztítani és ezzel magával rántani minden élőt nagyjából kilométeres körzetben. Egek, hogy miért kell nekem mindig hősködni???
Nagy levegőt véve indulok neki megint és letérek az ösvényről a fák közé. Ugyan nem hiszem, hogy bármelyike is az itt lévőknek agysebész, de attól még talán eszükbe jut az utakra csapdamágiát szórni, nehogy megzavarják őket. Az erőben sötét van, nehezen lehet haladni, de boldogulok. Nagy lány vagyok, tudom, hogyan tegyem egymás elé a lábaimat egy csalitosban. A kullancsok miatt meg majd máskor aggódom, mondjuk akkor, amikor már egy kádnyi meleg vízben ejtőzöm. Addig pedig marad a próbálkozás. Már csak pár méterre vagyok a tisztás peremétől, amikor először érzem meg az amúgy is ingatag mágia felkavarodását. Valami nem stimmel, az egyik idéző ereje megszűnt. Majd egy másik is megbillen, de végül kitart. Egy harmadik pedig eltűnik és ekkor szúrom ki a vadászt. Remek, ezek szerint nem én vagyok az egyedüli, aki elég őrült ide jönni. Vajon még hajlandó kölcsönözni is szeráfpengét? Ááá, esélytelen. Viszont észrevett. És nem lőtt le, csak kérdez. Azt hiszem, ideje meghatódni...
- Az alacsony létszámú bukott zaklató szeánszban? Még szép, hogy nem, leállítani próbálnám, mielőtt tényleg kihoznak valakit Edomból - morgom, miközben egyszerűen csak ellépek a nyíl útjából és a fa takarásában próbálom szemügyre venni, meddig jutottak. Az eredmény pedig elkeserítő. Van két halott, egy pont a lánykának a célzásért, egy sérült és négy még elszántabb idéző. Valamint egy rituális áldozat. És igen, ott csillog valami a földön, csak nem viaszból. Inkább olyan, mintha... Mágiával erősítem meg a látásomat és próbálom újra felmérni a terepet, de nem szép az , amit látok. Ezek a marhák nem viaszt használtak, hanem homokot, sót és talán vérrel keverték. Alapnak nem rossz, csak a szél hajlamos elhordani, mert nem ragad a földhöz. És lesz ez még rosszabb is.
- Picsába - húzódom vissza a fák takarásába és még egy illúziót is kibocsátok, hogy ne vegyenek észre minket a boszik. Ha koncentrálnának, ugyan kiszúrható lenne a ködösítés, de mivel épp mindegyikük egy bonyolult démon idéző szöveget próbál szótagolni, jók az esélyeink. - Hogy állsz az erkölcsi dilemmákkal, tündérke? A földön az a szőke emberlány a végső áldozat, amint a répafej ledöfi, befejeződik az idézés. Ennyi kiontott vér mellett lehet, hogy nélküle is. És répafej a védőkör ura, ha ő hal meg, a démont semmi nem tarthatja itt - hogy szemét vagyok, amiért rábízom a döntést? Igen, de részemről ez inkább logika. Én tudom mit választanék. Egy gyermek életét áldoznám be ezrekért, akiket a megjelenő pokollakó pusztítana el az ura parancsára. Persze, csak ha jól csináltak mindent. Van még arra is esély, hogy túlbecsülték magukat és nem elég az erejük kordában tartani mindent. A warlockok korát ránézésre nehéz megmondani és az erejük függ tőle.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


erdei tisztás Empty

Selene & Mabel


Régen volt már rá példa, hogy bárki is olyan bolond dologba kezdjen, mint az idézés... Hálásak lehetünk, hogy egy Alvilági mégis bejelentést tett, még ha nem is egészen tiszta számunkra, hogy mégis miért, egy ilyen információt akkor sem engedhetünk el a fülünk mellett. A fokozott sebesség rúnával kezdek, amint kiszálltam a kocsiból, menet közben pedig már a felét megrajzolom a deflect rúnának, hogy harc közben csak kiegészíteni kelljen. Egy fa mögött bújok meg, egyelőre utolsónak a precision rúnát szánom, és az íjat a kezembe veszem. Heten vannak, még számomra is szemet szúr, hogy ez kevés, még ha nem is vagyok annyira jártas a démonidézésben.

- Maradj nyugton és hamar vége lesz... - mély levegőt veszek és kifordulok a fa mögül. A rúna segítségével könnyen eltalálom az első boszorkánymestert, rögtön a szívén. A második elmozdul, mindössze a vállába sikerül beleállítanom a nyílvesszőt, ám úgy néz ki ez is elég hozzá, hogy a kör megtörjön. Nem tiszta számomra, pontosan hol tartanak az idézésbe, mégis a fullasztó légkör tisztává teszi előttem: nem egy egyszerű démonról van szó. Az energia gomolyog, borsódzik a hátam, és érzem a késztetést, hogy minél előbb letudjam.

Ismét felhúzom az íjat, ezúttal megint sikerül szíven lőnöm az egyiküket. Érthetetlen számomra, mi ez a kitartás. Még mindig folytatják, az, akit mindössze a vállán találtam el, egyszerűen kitépte a vállából a nyilat és folytatni próbálják. Elégedetlenül ciccentek. Ostobák, mintha egy démon is meghálálná, hogy megidézik... Újra kihúzom az íjat, de kénytelen vagyok megpördülni és egyenest az újabb boszorkánymesterre szegeznem a fegyvert. - Te is benne vagy...? - Bizonytalan a kérdésem, a düh és a megvetés érdekes velegye gerjed a bensőmben.

szavak száma: 269 ⇝ külsőerdei tisztás 67686965


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


erdei tisztás Empty
Új játék - Mab & Sel & A bukott



Derült égből villámcsapás. Leginkább ennek lehetne leírni azt az érzést, amely elfog a kedvenc teám szürcsölése közben és szó szerint bennem rekeszti a szuszt is. Valaki, valahol, ebben a városban démont idéz. Méghozzá a pokol egyik fő démonját, mert a varázsszenzoraim csak rájuk vannak beélesítve. Ezek azok, amelyek segítenek, hogy ne kelljen folyamatosan a környezetemet figyelnem és fennakadni ahányszor az itt élő több száz kisebb warlock egyikének kedve támad mágiával megváltoztatni a haja színét. Bele is őrülnék ebbe a programba, az már biztos. Így viszont nem marad más hátra, mint néhány szenzor, amelyeket a kedvenc ékszeremhez, a gyűrűkkel díszített nyaklánchoz kapcsoltam és a csendes nyugalom. Egészen pontosan másfél évig, mert utoljára akkor volt olyan hülye, aki úgy gondolta, meg tudja zabolázni a pokol egyik fő urát. Hát, elhihetitek nekem, kedveseim, ha azt mondom, nem lehet őket. Próbáltam már. Nem hisztek nekem? Akkor szabad megkérdeznem a korotokat? Mert hogy nincs tíz agyilag, az biztos. Csak az él meg matuzsálemi időt, aki ismeri és követi a szabályokat, én pedig ilyen vagyok. Ti nem...
- Pedig frissen főztem le - mormogom, miközben a pohár a pulton végzi és magamhoz veszem a táskámat. Kék farmer, fekete póló, az új kedvenc, virág mintás kabátom és ... a mágia kiárad belőlem, elkapom a többi hajszál vékony fonál között kígyóként tekergő információs szálat, majd követni kezdem gondolatban. Ki a lakásból, át az épületeken, a central parkon, a folyón és lassan elkezd leereszkedni Bronxban. Hát ez tökéletes, akkor bakancs kell és elmormogok magamban mellé pár káromkodást. Mondjuk úgy egy tucatnyit. Nem elég, hogy a város azon részén vannak, ahol a legtöbb a fegyverlövések száma bármilyen lebontásban, de mellé még hülyék is, mert nyílt terepen. Ha szerencsém van, akkor mire odaérek, lesz egy darab dühös bukott és egy környi halott warlock. Ha nincs, akkor lesz egy halott warlock és egy elszabadult tornádóval felérő bukott. Ez sehogy sem jó. Nem akarom, hogy lerombolják a várost, ahol élek. Nem akarok a tanáccsal vitázni arról, miért nem oldottam meg a helyzetet. Hahó, nem vagyok végtelen erő forrása!
Az ajtó csapódik mögöttem, miközben lefutok a lépcsőkön és egyenesen az egyik taxit intem le. Kisebb túra, de nem fogom összetöretni az új kocsimat, amire fél évet vártam. Bemondom a címet, ami nagyjából a semmi közepe és hátra dőlve próbálom mobilon kideríteni néhány ismerőstől, mégis mi történhetett itt. A kezdeti sokk percekig is eltart, háromszor kerülök közel hozzá, hogy eszméletemet veszítsem a fejem plafonba vágása miatt, mikor a sofőr ráhajt egy bukkanóra, de végül elkezdenek záporozni a válaszok. Azok, akik csak kicsit is közelebb állnak hozzám a semminél, tudják, hogy nem viccelek és biztosak benne, hogy nem az ő tanítványaik estek neki ilyen módon az öngyilkosságnak. A többieknél nagy a szórás. Mire a célba érek fél óra múlva, már van három nevem, boszorkánymester tanoncok, akiket nem értek el a mestereik. További négyről pedig nem tudni. Heten mint a gonoszok. Kár, hogy a rossz könyvet olvasták. Minimális eredményért is minimum tíz próbálkozó kellene. Ebből csak káosz lehet!
A gondolat még a végére sem ér, amikor az első lökést megérzem. Valami nem jó, az idegeim azonnal jelzik, hogy ennek nem így kellene lennie. Azonnal futni kezdek a tisztás irányába. Adják az istenek, hogy valaki hozott extra viaszt és felrajzolta a démoncsapdát is. Más meg nem gyúrta le...

// kinézet

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


erdei tisztás Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


erdei tisztás Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tisztás
» erdei vadászház
» Erdei boszorkány