Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Lara Winston
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Lara Winston Empty

Lara Winston
Lara Winston
A halál nem semmisíti meg az életet, csak átváltoztatja.
Italia RicciMondén29Médium
the devil is in the details

❖ Becenév:
A Larát már nem nagyon lehet hova becézni
❖ Születési hely, idõ:
New York, 1988. augusztus 5.
❖ Családi állapot:
Elvált
❖ Szexuális beállítottság:
Hetero
❖ Foglalkozás:
Bűnügyi helyszínelő
❖ Ismertetõ jel:
A kezében állandóan egyensúlyozott kávéspohár és a kis fekete táska a másik kézben, rajta sárga felirattal: Crime Scene Investigator, New York. Röviden: CSI,NY
❖ Átváltozás:
-
❖ Rang:
Mondén vagyok, azon belül is Médium. Ezen képességemre folyamatosan ébredtem rá. Az első kapcsolatom a túlvilággal a rendház főnöknő halálakor történt. Mindössze 8 éves voltam, alig fogtam fel belőle valamit. Ezt is, mint annyi minden mást először magamban kellett elfogadnom, majd kitalálnom, hogy hol hasznosíthatom a leginkább. Így lettem az, ami.
❖ Család:
A Szent Rita Apácazárdában nevelkedtem, miután anyám, vagy bárki, akinek módjában állt, egyszerűen a bejárat előtt hagyott egy augusztusi napon. Pár hetes lehettem csupán és a születésnapomat is nagyjából találták ki a kedves nővérek. Én ekkor ünneplem, a többi nem számít. Húsz évesen mentem férjhez, és rá két évre már el is váltam. Jack, a férjem nem tudott mit kezdeni a félelmeimmel, a képességemmel és alapvetően a választott munkámmal sem. Bár nem tudom, hogy akkor mégis mi a csudának vett el? Nem bántam meg sem a házasságot, sem a válást. Tanulópénznek tökéletes volt. Azóta egyedül élek, egyetlen társaságom Mini, a fél szemű fekete macska akit egy bűnügyi helyszínen találtam, aztán valahogyan nálam ragadt. Nekem meg nem volt szívem kidobni. Ahogyan azt velem tették egykor.
❖ pozitív tulajdonságok
lelkiismeretes,precíz,megbízható,kínosan pontos
❖ negatív tulajdonságok
Koffeinfüggő,insomniás,klausztrofóbiás,nem bírja az alkoholt
❖ legnagyobb félelmed
Hogy egyszer meglátom a saját halálomat
❖ legnagyobb vágyad
Hogy egyszer megláthassam a saját halálomat
❖ legnagyobb titkod
Azért titok, hogy az is maradjon
❖ legnagyobb gyengeséged
Nem tudok ellenállni semminek, amiben áfonya van. Imádom.
❖ fõ fegyvered
-
look deeply into my eyes

Az eső megállás nélkül szakadt, mintha most akarna az egész világ New York-ra borulni az összes mocskával együtt. Egy férfi állt a negyvenkettedik és a harmincadik sarkán, éppen átellenben a nemrégiben nyílt és igen ízletes ételeket árusító kínai étteremmel. Haját egyenesen az arcába mosta az égből jövő áldás, szempilláin kövér esőcseppek hintáztak. Innen nézve úgy tűnt, mintha élettelen tekintettel, pislogás nélkül, meredten bámulna bele a semmibe. Felöltője alatt fehér inge egészen a sovány, csenevész mellkasára tapadt. A világ körülötte megállás nélkül futott tovább, mintha észre sem vették volna őt, mintha nem látták volna, hogy ott áll. Nem is jártam messze az igazságtól, amikor ezt gondoltam, hiszen a következő pillanatokban a halántékán egy vékony, rubint patakocska kezdett lefelé csordogálni, egészen az álláig, ahol összekeveredett az esővel, és aláhullott a semmibe. A szép fényes cipő körül vértócsa kezdett gyűlni. A férfi egyenesen engem bámult. Vértelen ajkai összezárultak, a szárazság szorította bilincsbe, és láttam, ahogyan másodpercek múlva elválnak egymástól és egyenesen nekem beszél. Hangja mély volt, mintha valaki egy régi, dohos pince mélyéről szólítana meg.
- Segítsen az anyámon, kérem! Én már nem tudok!
Hátrálni kezdtem, mögöttem a töredező és málló vakolatú ház szinte betemetett, nem volt hova hátrálnom. A férfi lépett egyet előre, keze fején már feketére színezte a halál az ereket. Élettelenül, szinte csak a gravitációnak engedelmeskedve mozdult a teste, kapaszkodót keresett a levegőben, és utat tört magának, hogy elérjen engem.
Sikoltani akartam, de nem jött ki hang a torkomon….

Éles hang riasztott, ekkor tértem vissza a valóságba, és jöttem rá, hogy megint egy álom volt. De nem akármilyen álom. Ugyanolyan amilyen egészen régóta kísért, amelyek miatt lassan már altatót is hiába szedek, mert utolérnek bárhol és bármikor. Nem tudok előlük menekülni. A holtak birodalma olyan nagy és olyan végtelen, hogy mindig lesz valaki aki hozzám találja meg az utat, hogy figyelmeztessen valamire. Valamire ami be fog hamarosan következni, és amelynek utóhatásainak csillapítására és üzenetének közvetítésére gyakorta engem néznek ki.

A telefonomra egy üzenet érkezett:

„Hajnal négykor.”

A szám ismeretlen volt, így azonnal tárcsáztam a szolgáltatóm központi számát és az ügyeletes diszpécser álmos, de segítőkész hangon jelentkezett be.
- Nyolchuszonhármas, Kenna vagyok, miben segíthetek?
-Üdvözlöm, a nevem Lara Winston. Azonosító számom kettő-kettő-nulla-öt. Pár perccel ezelőtt egy üzenet érkezett a telefonomra egy idegen számról. Utána tudna nézni kérem kihez tartozik a szám?
- Máris, kis türelmét kérem.
Két percig búgott a fülembe valami fagott szerű hangszer, mire a központos újra jelentkezett.
-Sajnálom hölgyem. Önnek az elmúlt nyolc órában nem érkezett üzenete.
Dermedten tartottam a kezemben a telefont, és amikor leraktam reszketve nyitottam meg az üzeneteket. Valóban nem volt ott semmi. Fáradtan és kimerülten hanyatlott vissza a fejem a párnára.
***

Kezemben egy jó adag koffenibomba, a másikban ott a szokásos és védjegyemmé vált táskám. Bár a legtöbb holmi a kis kocsin van, amit a segédem Sherman már biztosan a helyszín megfelelő pontjára tolt, azért jó pár holmit ebben tartottam. Főleg ami fontos volt, és jó ha mindig kéznél van. A kávét egyensúlyozva fordítottam egy kicsit a csukómon és néztem meg az időt. Reggel hat negyven. Ahhoz képest, hogy micsoda csúcsforgalom volt már így korán reggel, egész hamar ide értem.
- Mink van Sherman?- a vöröses barna hajú, helyszínelő gyakornok fiú, aki olyan lelkes volt, mint egy pompom lány csapat minden tagja együtt véve, szinte repült felém egy csomó papírral egyetemben.
- Fehér férfi. Negyven körüli, a halántékán egy éles tárgy okozta sérüléssel. Valószínű az okozta a halálát. Az utca túloldaláról hívtak bennünket Ming Choi Falodájából, amikor csak annyit láttak, hogy a lakás utcára néző ajtaja tárva nyitva, a tulajdonos lakásában pedig semmi fény. A halál időpontját a kiérkező orvosszakértő nagyjából hajnal három és négy között saccolja, nem tudjuk pontosan.
- Hajnal négy.- jegyeztem meg szinte csak magam elé meredve, de annyira halkan sikerült kimondanom, hogy Sherman valószínű meg sem hallotta, mert folytatta tovább.
- Egyedül álló volt. Csak az édesanyja él valahol Brooklynban. Azt hiszem pepecs-terepnek nézünk elébe.- ez amolyan szleng volt nálunk, ami azt jelentette, hogy tele van a gyilkosság helyszíne apró tárgyakkal amik némi nehézséget okozhatnak majd.
-Önkezűség teljesen kizárva?
-Abszolút! Ilyen ütést saját magának biztosan nem okozhatott.
Miközben beszélgettünk, haladtunk befelé a lakásba, hogy eljussunk első körben a holttesthez. Mikor megpillantottam, majdnem kiejtettem a kezemből a kávés poharat, ami azért lett volna rém kellemetlen, mert az egyik legprecízebb helyszínelőként tartanak számon. Nem jellemző rám, hogy beszennyezem a helyszínt. A földön az a férfi hevert. Az akit előző éjjel láttam álmomban, aki üzenni próbált.
-Sherman! Elkezdenéd? Mindjárt visszajövök!
Ki kellett mennem a friss levegőre, különben megfulladok. Hónapok óta ez volt az első. Megint kezdődött….

you can see the war inside


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Lara Winston Empty

gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  

❖ Lara Winston ❖

Üdv itt nálunk, gyönyörű hölgy!  Lara Winston 951673066

Elnézésedet kérem, hogy csak most jutott el hozzád ezen elfogadó szöveg, de sajnos közbeszólt az élet és hát... Rolling Eyes
Nos, megvallom, hogy eddig még nem sikerült összefutnom a választott arcoddal úgy nagyjából sehol sem, szóval nekem ez most egy teljesen új arcnak ígérkezik ami bizony nem lehet mindennapi Razz  Azt is meg kell hagyni, hogy azon meg sem lepődöm, hogy egyre több olyan mondén vagy némely természetfeletti lény választja a rendőrséghez fűződő munkákat. Szerencsére nem leszel egyedül a szakmában, hisz kapásból két olyan embert tudok mondani az oldalról, aki a rendőrségnek dolgozik, úgyhogy neked ez csak kedvez Wink Én pedig kimondottan szeretem ha valaki ilyesféle tevékenységekbe sodorja a karakterét elvégre számtalan izgalmas játék születhet ha a bűnügyi alapokat vesszük  :aww:
Sajnos a mondének többsége nem igazán tudja feldolgozni, ha ő maga vagy bármely hozzátartozója kicsit másabb, mint a tömeg. A mi esetünkben a különleges képesség a ludas, hisz nem mindenki tűri meg, ha valami eltér a hétköznapi dolgoktól. Nem véletlen, hogy annyi mágus nő fel szülő nélkül, hisz a mondén szülő nem tudta elfogadni, hogy születendő gyermeke esetleg épp kígyónyelvvel vagy plusz hat karral született. A te eseted is hasonló, amely pontosabban a látás. Ezt persze akkor nem tudták megállapítani, de biztos meg volt az ok, amiért otthagytak egy apácákkal teli helyen. Sajnálom, hogy így történt Sad Ugyanakkor azt még inkább, hogy nem sikerült feldolgoznod a különleges képességedet. Azt javaslom, hogy mindenképp keress egy olyan valakit aki segít neked mindezt elfogadni és megtalálni a pozitív és előnyös oldalát a tényeknek, Isten ne adja, akár hozzád hasonló személlyel osztanád meg ezen gondjaidat Rolling Eyes
Nagyon örülünk az érkezésednek, és kimondottan értékeljük, hogy ilyen szép és ötletes lappal ajándékoztál meg minket. Nem akarom tovább húzni azt a drága időt, elvégre neked még le kell foglalnod a play by alanyt, a rangodat és már indulhatsz is játszani; első körben akár felkutathatnád kik lesznek azok, akik segítenek neked felépülni. Lara Winston 951673066 Jó szórakozást kívánunk neked, Szépség! Lara Winston 67686965



1 / 1 oldal