Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Ophelia Merryhallow
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Ophelia Merryhallow Empty

Ophelia Merryhallow
Ophelia Rose Merryhallow
You can't depend on your eyes when your imagination is out of focus
Emily Rudd Shadowhunter18Harcos
the devil is in the details

❖ Becenév:
Ophie, O, Lia
❖ Születési hely, idõ:
Alicante, 2000. április 1.
❖ Családi állapot:
Egyedülálló
❖ Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
❖ Foglalkozás:
Mivel foglalkozik a karaktered?
❖ Ismertetõ jel:
Miről lehet könnyedén felismerni?
❖ Átváltozás:
-
❖ Rang:
Harcos vagyok.
Tudom, első ránézésre nem tűnök valami nagy harcosnak és talán nem is én vagyok a legügyesebb harcos, mégis mindig megtudtam magam védeni és nem szorultam sokszor mások segítségére. Jó lett volna, ha mondjuk anyukám vagy apukám segített volna az edzésben, ha adtak volna tanácsot, igaz a nagymamám próbált segíteni, de... Ő sem tagadhatja már le a korát.
❖ Család:
Szívesen mesélnék nektek arról, hogy milyen klassz apukám és anyukám van, azonban nehezen menne, hiszen az arcukat is alig tudom feleleveníteni. Emlékszem, hogy milyen boldog voltam, amikor édesanyám mosolyogva magához húzott és megölelt, amikor apa megdicsért, hogy milyen ügyes vagyok. De mindössze öt éves voltam, amikor elveszítettem őket. Aki ismeri a világunkat az tudja, hogy milyen ritka az árnyvadászoknál, hogy az árvákat a nagyszüleik nevelik fel, szerencsére részem volt ebben a szerencsében. A nagyanyám nevelt fel, próbált mindenre megtanítani, átadni a családi hagyományokat, kifejezetten szerette, ha illedelmesen viselkedtem, hiszen büszke volt a gyermekeire. A családi házunk a nagybátyámhoz került, mindig is úgy gondolta, hogy őt illeti a ház, bár ezt most nem igazán szeretném részletezni.
❖ pozitív tulajdonságok
Ha a mamám hallaná ezt a kérdést, akkor biztosan azt mondaná, hogy az illedelmesség és jó neveltség. Mindig is tiszteltem a feletteseimet, próbáltam betartani a szabályokat és mindenkivel kedves vagyok, míg... El nem jön az a pont, amikor az aranyosság helyét valami más fel nem váltja.
❖ negatív tulajdonságok
Az indulatosságom arra, hogy tündérvérem van. Sokan azt hiszik, hogy éppen az előbbi mondat igazságtartalma miatt borulok ki, pedig egyáltalán nem igaz, más oka van... Emellett pedig még gyakran elkalandozom és néha egészen máshol járok, pedig mindig figyelek és visszatudom mondani, hogy mi folyik körülöttem.
❖ legnagyobb félelmed
Elveszíteni a szeretteimet. Tudom... ez olyan átlagosan hangzik, de amíg valaki ténylegesen el nem veszíti a számára fontos embereket, meg sem tudhatja, hogy ez milyen érzés.
❖ legnagyobb vágyad
Hogy újra láthassam a szüleimet, ha csak egy perce, de akkor is beszélni szeretnék velük és akár a fél életemet is odaadnám ezért.
❖ legnagyobb titkod
Tudom, hogy valójában mi történt a szüleimmel, tudom hogy egy tündér ölte meg őket, amikor fegyvertelenek voltak.
❖ legnagyobb gyengeséged
Általában kiegyensúlyozott és rendes, jól nevelt vagyok, ám amikor azzal vádolnak, hogy tündérvér van az ereimben... Az indulataim elszabadulnak és egyszer már tettlegességig fajult a dolog.
❖ fõ fegyvered
Igazából mindent kipróbáltam, de végül a "sai" mellett döntöttem, ami egy háromágú szigony. Elég nőies és elég hasznos, könnyen tudom forgatni, így nem is volt kérdéses.
look deeply into my eyes

Már csak húsz perc, húsz perc és végre mehetek haza, ez az óra kész kínszenvedés és az a tapló Floyd engem bámul. Érzem, hogy belém fog kötni és azt is érzem, hogy ma túl fáradt vagyok a mosolygáshoz, így csak a tanárra összpontosítottam, aki elmesélte nekünk mire is jó Equilibrium rúna, bár én ezt már tudtam. A nagymamám erősködött, hogy mindent rúnát tudnom kell már idő előtt. Természetesen megtanultam, minden elmagyarázott és gyakoroltatta velem őket, voltak kis kártyáink, minden este ötöt kellett felismernem és elmondanom jól, ha egyet elrontottam, akkor azt a kártyák tízszer el kellett hangosan olvasnom és újrakezdődött az öt kártya kikérdezése. Emlékszem, hogy volt egy olyan este, amin éjfélig nem bújtam ágyba, mert mindig összekevertem a rúnákat, de hát csak hat éves voltam, minden érdekesebb volt, mint azok a görbe vonalak. Emlékszem, hogy egyszer nyáron elmentünk sétálni és sok szép pillangó szállt az égen, amint hazaértünk próbáltam lefesteni, de nem ment, vagyis sikerült de nekem nem igazán tetszett. Bezzeg a nagyi le volt nyűgözve tőle.
- Akkor majd itt folytatjuk holnap a megszokott időben. - fenébe. Megint nem figyeltem és azt sem tudom, hogy hol is tartunk. Doryra pillantok kétségbeesetten és látom, ahogyan nevetve megforgatja a szemeit. Csak mosolyogva indulunk meg a kijárat felé és már éppen mesélni szerettem volna neki, hogy mi történt velem tegnap, amikor valaki a vállamra tenné a kezét. Igazából, ha nem fordulok meg, akkor is tudtam volna, hogy ki volt az... Floyd. Csak mosolyogva megfordulok és lelököm a kezét a vállamról. - Segíthetek valamiben? - teszem fel a kérdést, bár azt érzem, hogy fel fog idegesíteni és ma nem is vagyok a legjobb passzban, így csak várom a válaszát. Nem szólal meg egy-két pillanatig, majd megköszörüli a torkát és kinyitja a száját, bár ne tette volna... - Páran azt suttogják, hogy... van benned tündérvér. Ez igaz? - elég neveletlen fiú lehet, ha ilyen kérdést fel mer tenni egy lánynak. A mosoly eltűnik az arcomról és arcom semmilyen érzelmet nem tükröz. - Voulez-vous répéter la question? - nem véletlen franciául teszem fel a kérdést, ő csak értetlenül pislog rám.
- Nem értem mit mondtál... - vallja be és lesüti a pillantását, én pedig érzem, ahogyan az indulatok felgyülemlenek bennem. - Nem csodálom, ekkora IQ-t nem is nézek ki belőled. - mondom neki, hangomban gúny és megvetés hallatszik, pedig erre még nem is volt példa. Megfordultam és indultam volna is tovább, amikor megint csak megszólalt. - Azért ne gondolj magadról túl sokat... félvér. - és ez volt az a pont, ahol elszakadt a cérna, ahol a tűrőképességem bemondta az unalmast, ökölbe szorítottam a kezem, megfordultam és egy jobb egyenessel megcéloztam az orrát. Az ütés olyan erővel sikerült, hogy hallottam az orrát eltörni és a kezemre is került a véréből. Mindenki meglepetten nézett rám, még Dorynak is tátva maradt a szája. Én csak megtöröltem a kezemet a pólójába, majd újra mosolyt varázsoltam az arcomra. - Holnap majd találkozunk Floyd. - belekaroltam a legjobb barátnőmbe és elindultunk hazafelé.



- Tényleg nincs senki? Vénlány leszel Ophelia. - megint ez a kellemetlen téma. Nem szerettem, hogy a nagyi ilyen nyíltan kitudja mondani, hogy sosem lesz férjem, hogy engem senki sem akar elvenni, mert "furcsa" vagyok. Legszívesebben nem is válaszolnék erre a nevetséges mondatra, de tudom hogy azt nem tehetem meg. - Majd mindennek eljön az ideje, ennek is. - csak kérlek ne hozd fel a másik kellemetlen témát. Az angyalra, ha most abba is belekezd én kiszaladok a világból. A nagyi csak sóhajtva megrázza a fejét és folytatja az evést, láthatólag ízlik neki a leves, amit főztem. Már éppen lenyelnék egy kanállal a levesemből, amikor... - És mi van Dommal? Nagyon aranyos fiú. - sikeresen félrenyelem a levest és fuldokolni kezdek. Hát ez remek, megint itt tartunk... Amikor már rendesen kapok levegőt lerakom a kanalamat és a szemeibe nézek. - Domot nem érdeklem, amolyan erős testvéri barátság van köztünk, sosem tudnánk úgy egymásra nézni nagyi. - mondom neki, majd kinézek az ablakon. Ő is lerakja a kanalat és kezét az én kezemre rakja, amit hirtelen nem értek, de mikor rápillantok ő mosolyog és lassan nevetni kezd... miért nevet ki engem?!
Csak felvonom a szemöldökömet. - Ugyanazt mondjátok mindketten. - mondja, mire én csak leblokkolódom. - Quoi? - kérdezem tőle, mire csak kacagni kezd. Megütögeti a kezemet és válasz nélkül folytatja az evést. Miért beszélt vele? Vajon neki is ezeket a kérdéseket tette fel? Az angyalra... Miért kell neki még kellemetlenebb helyzetbe hoznia engem? Inkább csak folytatom az evést, legalább ameddig eszik, addig nem fog hülyeségeket beszélni vagy éppen kérdezni. Kivételes csend lepte be a házat, sosem szokott ilyen csend lenni, de most nem is bántam, már csak egy hét, mindössze egy hét volt a szüleim halálának évfordulójáig. Ebéd után elmosogattam, majd leültünk a kanapéra, tényleg kezdek vénlány lenni...
- Milyenek voltak? Mármint nem külsőre... - tudom, hogy nem szeretett erről beszélni, még ő sem fogta fel ennyi év alatt, hogy elveszítette a lányát és a vőjét. De ebben az időszakban mindig szokott róluk mesélni kicsit. - Édesanyádnak hasonló szép lelke volt, mint neked, bár ő sosem kérdezett ilyen sokat. - mondja mosolyogva, majd rám pillant. - És apu? - kérdezem tőle lelkesen és már a további kérdések is sorakoznak a fejemben, egy egész hadseregnyi kérdés. - Apád... na apád nagyon kíváncsi ember volt, emlékszem, hogy mikor anyukád bemutatta nekem, aznap százhuszonnégy kérdést tett fel. És igen, megszámoltam. - mondja egy halk kuncogás keretében. Akkor most már biztos, hogy kitől örököltem azt a tulajdonságomat, amit Dom nem mindig csíp. - Szerinted büszkék lennének már? Kihúznák magukat, hogy milyen lányuk van? - teszek fel két kérdést, majd hát még nem is válaszol, de jönnek az újabb kérdések. - A szemem kié? Kire hasonlítok jobban? Szerinted apu örülne neki, hogy vénlány leszek? Oh... és még annyi kérdésem van. - mondom neki és már teljesen beleéltem magam, éppen készülne megszólalni, amikor megint csak kérdésekkel bombázom. - És nekik mi volt a fő fegyverük? Az is érdekelne, hogy jól harcoltak? Anya hogyan ismerte meg apát? Mindent tudni akarok, MINDENT! - a nagyi arca pedig egyre csak szomorúbb lett. Könnyek gyűlnek a szemébe, buta vagyok... nem kellett volna ennyi kérdéssel bombázni. - Sajnálom, pihenj le egy kicsit. - és tényleg sajnálom, nem akartam, hogy miattam elszomorodjon, de mindig ezt csinálta.
Feláll és elindul csoszogva a szobája felé. - Ha felkeltem majd válaszolok a kérdésekre. - mondja nekem, de tudom, hogy nem fog. Mindig ezt ígérte és sose lett belőle semmi. Csak hátradőlök a kanapén és a plafont kezdem el bámulni. - Vajon Dom mit csinálhat?
you can see the war inside


Pandalena Frost
Warlock
ranggal rendelkezem
Pandalena Frost
all the stories are true


Ophelia Merryhallow Empty

gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  
❖ beautiful shadowhunter ❖

Drága Ophelia!  Ophelia Merryhallow 4216114573  

Bocsáss meg nekem, hogy ilyen lassan jutottam el ide a lapodhoz, de beszippantott engem a Tomb Raider varázslatos világa, úgyhogy kicsit elúsztam benne. Ophelia Merryhallow 2148618046
Már nagyon kíváncsian vártam, hogy mikor is érkeznek meg Dom keresettei, hiszen mindegyikben olyan sok lehetőség van és öröm látni, hogy most kezd összeállni a banda, kezdve veled, úgyhogy nem is akarnálak sokáig feltartani a felesleges szövegelésemmel, úgyhogy inkább bele is vágok a dologba. Razz
Nagyon tetszik, ahogyan a szavakkal bánsz és igazán aranyosra sikerült megalkotnod ezt a leányzót, engem legalábbis határozottan lenyűgöztél vele és abban is biztos vagyok, hogy Dom is ugyanígy van ezzel. Razz Kíváncsi vagyok, hogy mit rejteget számotokra a sors, hogy miképpen alakul a kettőtök kapcsolata, miképpen juttok el A pontból B pontba.. Very Happy Egy ilyen lap után pedig kétlem, hogy vénlány lennél, hiszen bolond lenne Dom, ha nem látná mi is van az orra előtt.. De ez a jövő zenéje és beleszólásom különben sincsen, de azért háttérből majd lehetek shippelni foglak titeket. Szép nagy hajót gyártok majd, ami minden vihart túlél!  lol!
Nagyon tetszett, hogy így kiemelted, hogy mennyire érzékeny arra, hogy tündérvér folyik az ereiben és arra is, hogy milyen kíváncsiság lakozik benne.. Nekem nagyon tetszett és mindenképpen szeretnék veled találkozni majd a játéktéren, ha beleférek az idődbe.  Ophelia Merryhallow 951673066

Nincs más hátra, mint előre úgyhogy nyomás foglalózni, utána pedig már tiéd is a játéktér és senki nem állíthat meg.  Ophelia Merryhallow 4216114573
Jó szórakozást kívánok! Ophelia Merryhallow 1842766431 Ophelia Merryhallow 124822942


PS: A foglalkozás + ismertető jele(ke)t majd vésd be a lapodba kérlek!  olajbogyo  


1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ophelia Merryhallow
» Ophelia Merryhallow
» My sister ♡ Ophelia
» ophelia + dorothy • fragment of the past