Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Tanterem
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Tanterem Empty
Régen nem voltak ilyen iskolák, ahol a jövevények békésen és viszonylag biztonságosan elsajátíthatták azt a tudást, ami végig kíséri őket. Habár nem ismerem a jelenlegi tanmenetet mégis jó volt értesülni róla, hogy valaki foglalkozik a következő generációval. Az én időmben, aki varázsolt azt levadászták és meglincselték. Éppen ezért volt szinte kritikus állapotban a fajtánk. Bár ez a többi fajra is igaz volt mégis csak mi boszorkánymesterek voltunk kitéve a legjobban ennek. A feltűnő jegyeink miatt gyermeki korunkban látták a másságunk és legtöbbször egyből cselekedtek. Arról nem is beszélve, hogy sokszor egyedül és magunkban voltunk, míg a farkas falkák, vámpír klánok, tündérek vigyázni tudtak egymásra.
De most, ahol a testi elváltoztatások egyre gyakoribbak, egy ilyen iskolában eléggé eltudunk vegyülni. Remélhetőleg így a boszorkánymesterek népessége is megnő és jobban szétszóródhatunk. Bár számolni is kell azzal, habár nem öregszünk az életünk mégis véges. Rengeteg idősebb boszorkánymester adta fel az életét az ezredik születésnapjuk után. Megtudom érteni miért. Ritka, hogy valaki az ezredik után is még életvidáman tud élni.
Érdeklődve tekintek hát az előttem álló hölgyeményre. Remélem nem huny el az iskolai évek alatt egy félrement kísérlet miatt és részese lehet a következő generációnak.
- Hm... Talán a tény, hogy lassan hétszáz leszek és sok mindent megéltem már. És persze az is, hogy nem egy boszorkánymesterért vállaltam már felelősséget. Szóval néhánnyal több nem a világ vége. Főleg, hogy mi vagyunk az egyik legalacsonyabb példányokkal rendelkező faj jelenleg. - nem csak a boszorkányüldözések, háborúk és egyéb dolgok miatt vagyunk ennyire kevesen, de a tény is, hogy sok démon nem adja fejét szaporodásra. És azt sem biztos, hogy egy alkalom után a nő megtermékenyül és ki tudja hordani a gyermekét. Az én esetem azért más volt lévén nekem egy vérszerinti húgom is volt ugyan attól a démontól.
Meghallva a nevét mosolyomat szélesebbre húzom. Tényleg jól gondoltam és még nincs külön neve. Bár még nem kell elsietni. van még ideje.
- Üdvözletem Miss Sonja. - örvendek most már hivatalosan is. - Érdeklődve fogom nézni a munkásságát a jövőben. - igen. Szemmel fogom tartani szerencsétlent. Felkeltette az érdeklődésemet és kíváncsian várom, hogy ő hogyan fogja ékesíteni a boszorkánymesterekek.


Aimé~

Sonja Strange
Kezdõ Warlock
ranggal rendelkezem
Sonja Strange
all the stories are true


Tanterem Empty

Sonja & Aimé
you're strange
Lehet, hogy sokan csak azért ültek be ide, mert valami híres fazonról volt szó, aki bónuszként még jóképű is. Mármint ezt felesleges lenne tagadni, de engem sokkal inkább érdekelt mindaz, amit mondott, mintsem az, hogy-hogy néz ki. De lehet, hogy azért nem érdekelte őket túlzottan, mert ez olyan információ, amit már mindenki tud csak én nem. Ha tehetném visszapörgetném az idő kerekét, hogy visszacsináljak mindent. Bár azt hiszem csak idő kérdése volt mindez. Egy életen keresztül nem tagadhatom, hogy mi is vagyok valójában. Főleg, hogy nem is ugyanazt jelenti számomra az élet, mint másoknak. Talán soha nem ér véget az is lehet, hogy egy napon majd véget ér, mintha nem is lett volna. Teljesen zavaros ez az egész. Még azt sem mondhatom, hogy a veszteségbe beleőrülnék idővel, hiszen a történtek ellenére egész jól viselem, hogy már nem maradt senki sem a számomra. Egyedül vagyok a világban.
- Szóval mégis mi volt az, ami azt sugalta, hogy ön meg tud birkózni ezzel a felelősséggel? Remélem nem túl tolakodó a kérdés.. - Lehet pozitív és negatív is az, hogyha az ember kíváncsi, de jelen esetben nem tudom, hogy ez most melyik. Mármint irigylem a magabiztosságát, ha tudta magáról, hogy képes egy ekkora feladatot a nyakába venni. Meg aztán az is elismerésre méltó, hogy felismerte a tényt, hogy nem mindenkinek való ez a pozíció. Én még egyszerű boszorkánymesterként és botladozom a saját lábamban. De leginkább azért, mert nem találom a helyem.
- Sonja. - A családnevemet egy ideje már lemostam magamról tekintve, hogy magam sem tudom, hogy ki vagyok igazából. Egyszerre szeretném tudni a múltamat és elfelejteni. Megrémiszt, hogy vajon mégis mit rejthet. Ki lehet az apám? Miért akartak ennyire elrejteni? Mi történt igazából az anyámmal? Kérdések tömkelege, amire sosem fogok választ kapni. Legalábbis anélkül nem, hogy ne kellene szembenéznem a félelmemmel.  
 

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Tanterem Empty
Kissé nehéznek éreztem a tanítást úgy, hogy nem kérdeznek, sőt szinte semmilyen visszajelzést nem kapok. Így kissé olyan, mintha senkit sem érdekelne a tudás, amit nyújtani tudnék. Ez pedig szomorú. Értem én, hogy a gyakorlati részek sokkal izgalmasak, de elméleti tudás nélkül a gyakorlat mit sem ér. Például, ha bemész a laborba és anélkül, hogy tudnád mit, mivel keversz össze, nagy rá az esély, hogy egy mérgező gázt keversz ki, ami megöl ott helyben. És még én csodálkozok, hogy viszonylag kevés boszorkánymester van. Ha rajtam múlna az ilyen diákokat ki se engedném az iskolából, az ő érdekükben. Az olyan életben, amit mi élünk ott nem elég az, hogy egy kettessel átcsúsztam. Vagy tudod az anyagot és használni  is képes vagy rá, vagy szart sem értesz a dolgodból.
Legbelül frusztrál is a dolog, így szünetet ajánlottam fel mindenkinek. Mivel elfogadták mélyet szívok a levegőből. Szinte hálás voltam, hogy senki sem támadott le és kezdtek személyes kérdésekkel bombázni. Félek olyan dolgokat is kérdeznének, amik rossz emlékeket hoznának fel bennem és esetlegesen kiborulok. Még, ha erre kevés is az esély...
- Igen? - tekintek mosolyogva a lányra. Emlékszem rá. Ő volt az egyetlen, aki kérdezni mert. Jól is esett lévén ő volt az én remény sugaram, hogy ne forduljak meg és hagyjam itt az egészet.
- Hm... több mint négy éve én lettem Manhattan képviselője. Nem igazán tartom számon. De azt tudom, hogy még nincs tíz éve. Hogy miért is? Nos... Őszintén én nem igazán "akartam" ezt a szerepet. De mivel tudtam ki lenne helyettem a főboszokánymester inkább elvállaltam. Remek boszorkánymester a srác, de még nem áll rá készen, hogy ekkora felelősség szakadjon a nyakára. - válaszoltam meg a kérdését a lánynak.
- Kegyedet, hogy hívják, ha szabad kérdeznem? - kérdezem meg tőle. Noha nekem nem az eredeti nevem az Aimé Noir, de szerintem ő még fiatal, hogy saját nevet válasszon. Én általában a mostani időkben az iskola után szoktam javasolni, mikor elkezdik az életüket. Persze ez nagyon megfontolandó dolog. Nem szabad elkapkodni és alábecsülni.

Aimé~

Sonja Strange
Kezdõ Warlock
ranggal rendelkezem
Sonja Strange
all the stories are true


Tanterem Empty

Sonja & Aimé
you're strange
Nem akartam túlságosan kérdésekkel ostromolni így mindenki előtt tekintettel arra, hogyha túlságosan sokat kérdeznék akkor egy idő után valaki biztos beszólna. Bár igazából szerintem örülhetnének annak, hogyha felteszek egy kérdést, mert az jobb esetben azt jelenti, hogy meg is válaszolja, aminek következtében pedig többet hallhatják beszélni, amivel nem csak én, de ők is nyernek. Mármint láthatóan olvadoznak valamiért tőle, de ezt igazából azt hiszem nem érthetem. Lehet, hogy egyszerűen a kinézete, vagy a rangja miatt vagy más oka van, hogy ennyire odavannak érte, de ebben a szituációban én teljesen tudatlan vagyok azt hiszem. Bár jelenleg egyáltalán nem bánom, mert nem nyálat csorgatni vagyok itt, hanem azért, hogy tanuljak és napról-napra jobb lehessek, akármit is jelentsen ez az egész. Jelenleg különösebben életcélom nincs, mivel minden eddig célom ostobaságnak tűnik és csak régi sebeket tép fel. Így meg kell találnom a helyem egy világban, amelynek a létezéséről egy jó darabig nem is tudtam.
A szünetre mindenki pozitívan reagált és egy kicsit hálás is voltam annak, hogy nem lebzselték körbe, ahogyan arra számítottam. Úgy tűnik, hogy valamivel fontosabbnak találták az orruk bepúderezését. Így pedig kicsit bátrabban álltam fel a helyemről a jegyzeteimet magamhoz ölelve léptem az asztalhoz.
- Mr. Noir? - Szólítottam meg félénken. - Megkérdezhetem, hogy mégis mióta tevékenykedik fő-boszorkánymesterként? Illetve, hogy mégis miért is vállalta el ezt a pozíciót? - Valamennyire felelősségteljesnek mondhatom magam, de azért nem biztos, hogy fejest ugranék egy olyan szerepbe, ahol mások életéért is felelnem kellene, vagy ilyesmi.
 

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Tanterem Empty
Végig tekintek a termen, ahogy megtartom a szünetet. Úgy tűnt nem lesz kérdés, de egy diák még is vette a bátorságot, ami nagyon jól esett. Meg is válaszoltam kérdését és egy tanáccsal is elláttam. Jó lenne, ha nem félne kérdezni. Nem rossz az, ha valamit nem ért, vagy túl kíváncsi. Igazából csak úgy fog tanulni, ha kérdez és rájön a hibáira.
Ahogy nincs több kérdés folytatom monológom.
- A fajon belül rangot a tapasztalat és az erő határozza meg. Három ranglétrát emeltek ki. A kezdők, a haladók és a főboszorkánymesterek. A kezdők azok, akik még nagyon fiatalok. Ez nem arányos az emberek által használt korrendszerrel. Mivel a boszorkánymesterek egy idő után nem öregednek, így vannak, akik már nem is igazán számolják hányadik életévükben vannak. Esélyes, hogy még ha ki is járják az iskolát, nem lesznek képesek a haladó szintbe bekerülni. Ez mind magukon múlik. A tudás az elengedhetetlen kincs számunkra. Minél többet tudsz annál hasznosabbnak találhatód magadat. A főboszorkánymesterek általában egy területen belül a legidősebbek, a legtapasztaltabbak és a legerősebbek. De őket kiválasztják, így persze az ismeretség is fontos. A főboszorkánymesterek dolga, megjelenni és képviselni az adott területet gyűléseken és fontos eseményeken. Olykor pedig békét teremteni az ott élő boszorkánymesterek és esetlegesen a többi faj között. Elvégre nem szeretnénk, hogy a boszorkánymesterek elkezdjék lemészárolni mondjuk a vámpírokat. Az kicsit sajnálatos lenne, nem igaz? - végig nézek ismét a termen várva a kérdéseket. Hagyok kellő időt, hogy bárki meggondolhassa magát. De, ha nincs kiegyenesedem.
- Mit szólnának öt perc szünethez? - ajánlom fel a pihenőt nekik is. Tisztában vagyok velük, hogy sok információ volt ez nekik. Arról nem is beszélve,hogy vannak, akik nem mernek közönség előtt kérdezni.

Aimé~

Sonja Strange
Kezdõ Warlock
ranggal rendelkezem
Sonja Strange
all the stories are true


Tanterem Empty

Sonja & Aimé
you're strange
Általában nem teszem fel a kezemet annak ellenére, hogy azért vagyok itt, hogy tanuljak. Sajnos eléggé félek attól, hogy hülye kérdést teszek fel, ami teljesen nyilvánvaló mások számára, de nekem koránt sem.
Szinte csüngök minden egyes szaván abban reménykedve, hogy valamilyen választ kaphatok arra, hogy mégis miért nem találtak rajtam igazán boszorkányjegyet. Habár ezt koránt sem harangozták be senkinek ezért is hordom továbbra is a lila kontaktlencséimet, amelyek valamelyest különc külsőt nyújthatnak a számomra. Legtöbben azonban elrejtik a boszorkányjegyüket így még csak fogalmam sincs arról, hogy mégis mi lehet nekik a jelük, de nem is igazán bámulom a többieket, hogy ezt kideríthessem. Legtöbb esetben inkább kerülöm őket, mert az tűnik a legjobb megoldásnak a számomra. Én vagyok a hivatásos különc nem hiszem, hogy bárki is barátkozni szeretne velem.
- Nagyon szépen köszönöm. - Szólalok fel újra egy halovány mosollyal az arcomon, hogy megköszönjem a válaszát, aminek köszönhetően sikerült annyit körmölnöm, hogy szinte elzsibbadt a karom, de legalább ebből kiindulhatok valamilyen szinten. Nem akarok kérdéseket feltenni a vezetőségnek, mert úgy érzem ők sem tudják pontosan rá a válaszokat így pedig egyedül magamnak kell kiderítenem, hogy miért vagyok más és, hogy mégis miért rejtegettek engem annyi ideig a világ elől.
 

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Tanterem Empty
Furcsa érzés újra tanítani. És ráadásul nem egy-két kölyköt tanítok, hanem egy egész osztály előtt kell megjelennem. Szerencsére ez nem lesz tartós és hamar visszatérhetek normális életemhez. Már, ha normálisnak mondható az én drága hobbimnak való élése.
Eredetileg a rangokról kéne beszélnem a boszorkánymestereken belül. De szeretem a legelején kezdeni a dolgokat így elszavalom, kik is a boszorkánymesterek. Próbáltam rövidre fogni, de tartalom dúsra. Tudom milyen az, amikor nem is tudod mi vagy csak azt, hogy más vagy. Az én időmben nem volt iskola ahol megtanítottak minket mindenre. Magunktól kellett megtanulnunk mindent és túlélni. Én akkor voltam gyerek, mikor a pestis járvány tombolt. Mikor az apám elkezdett ezzel foglalkozni nem tehettem ki a lábam a házból, sőt sokszor nem is találkozhattam vele. Bár így is gondomat viselte látta rajtam, mennyire fáj, hogy tőle is elszakadok így. Ezért beszerzett nem csak magának, de nekem is egy pestis doktor öltözetet és vele tarthattam, ezzel több időt töltve vele, a tudásról nem is beszélve. Meghatározó volt mellette felnőni. Hiszen én magam is a nyomdokaiba léptem és orvos lettem. Rengetegszer kutattam nem csak az emberi, de a természetfeletti testet. Persze erről nem is kell senkinek sem tudnia.
Mikor szünetet tartok örömmel látom, hogy legalább egy valaki érdeklődik. Mosolyogva szólítom fel és elemzem magamban a kérdését. Mosolyom nem halványul el, sőt mintha nagyobb lenne.
- Kisasszony adok egy tanácsot. Nincs hülye kérdés csak idióta tanár. - mosolygok rá remélve ezzel egy kis önbizalmat is adok neki. - Megválaszolva a kérdését pedig: A boszorkányjegyek a démoni szülőktől erednek. Mindegyik démonnak más ismertető jegye van és gyermekei ezen osztozkodnak. Szokták mondani, nincs két egyforma boszorkánymester. Ez alól a testvérek, féltestvérek kivételt élveznek. Ők osztozkodnak a jegyeken, lévén egy szülőtől származnak. Nekem és a húgomnak ugyan azon jegyek voltak. Tehát! Egy boszorkánymester démoni szülőjét meglehet állapítani pusztán a jegyek alapján. Feltéve, ha tudjuk, hogy az adott tulajdonság melyikhez tartozik. - válaszolom meg a lány első kérdését.
- Sok kivételes eset van, ami számításba vehető. És ennél is több, amelyet nem is ismerünk, vagy nem feltételezünk, hogy megtörténhet. Kivétel lehet valaki vér által. Értem ezt úgy, hogy ha az emberi szülő nem ember akkor egészen érdekes utódokat kapunk. Például volt már rá példa, hogy rúnátlan árnyvadásznak gyermeke született egy démontól. De persze ez nagyon ritka, hiszen nagy eséllyel a gyermek meghalhat, mielőtt megszülethetne.
Egyszer valaki úgy akarta meghatározni a boszorkánymesterek képességét és annak erejét, hogy a démoni hierarchia szerint. Ergó, ha valaki egy herceg utódja sokkal erősebb, mint egy hétköznapi démon utódja. De, mivel a boszorkánymesterek nem kis százaléka azt sem tudja ki a démoni szülője így ez az elv ilyen szempontból megbukott.
- teszem hozzá érdekesség képen az utolsó mondatom. Én minden esetre örülök, hogy ilyen rendszerezés nincsen. Vicces lenne és egyben aggasztó is, hogy fiatal boszorkánymesterek mindent megtennének, hogy bizonyítsák igen is nagy démontól származnak.

Aimé~

Sonja Strange imádja a posztot


Sonja Strange
Kezdõ Warlock
ranggal rendelkezem
Sonja Strange
all the stories are true


Tanterem Empty

Sonja & Aimé
you're strange
Talán, ha azt vesszük a normális iskola berkein belül tekintve én lennék itt most a stréber. Minden egyes tanár szaván úgy csüngök, mint aki nem tud betelni az információval, amit megosztanak vele. Még mindig nem tudom, hogy pontosan, hogyan is származom, vagy mi is ez az egész. A szomorú igazság pedig az, hogy senki nem tudja megválaszolni nekem ezt a kérdést, hiszen aki elmondhatná az mára már halott. De még abban sem vagyok teljesen biztos, hogy nem a saját kezem által.
Ahogy belekezd a monológjába úgy szorítom meg én magam is a tollamat jobban, hogy lejegyzetelhessem minden egyes szavát. Talán, ha nem lennék teljesen analfabéta, ami miatt részben továbbra is hordom a nyakláncot, ami az erőmet blokkolja. Azt hiszem, ha megpróbálkoznék hasonló trükkel, mint ahogy az ő szavai is megjelennek a táblán, akkor előbb gyújtanám fel a füzetet előttem, mintsem hasonló hatást érnék el. Így pedig maradt nekem a hagyományos módszer.
Kicsit mozgolódni kezdtem a székben, amikor a boszorkányjegyekről volt szó, hiszen mikor az iskolába érkeztem próbálták megtalálni, hogy mégis mi lehet az enyém, de egyedül a megszokásból viselt lila kontaktlencsém, ami feltűnő lehet mások számára. Avagy esetleg a májfolt a vállamon, amit túl aprónak és hétköznapinak tituláltak a démonjegynek, de végül mégis az került feljegyzésre amíg rá nem jönnek, hogy pontosan mi a helyzet. Hálás voltam, amiért nem volt túlzottan kerülgetve a téma, mert fogalmam nem volt, hogy mégis ez mit jelentett, vagy éppenséggel miért volt lehetséges, ha igaz volt.
Szerettem volna kérdéseket feltenni, de közben a fejemben végig az kattogott, hogy próbáljak úgy megfogalmazni egy kérdést, hogy közben ne tűnjek totális idiótának, ami igazából vagyok is, mert semmit nem tudok erről az egészről. Azt hittem csak az egyszerű világban szokás lenézni valakinek a tudásszomját, de úgy tűnik az a természetfelettiben is ugyanúgy megy.
Mikor szünetet tart azonban féléneken de mégis felemelem a kezemet. Amennyiben felszólít felteszem a kérdésemet. - Mitől függ valakinek a boszorkányjegye? Illetve mitől kivétel valaki? - Ahogy a hangom belengi a termet páran hátrafordulnak és szinte a pokolba kívánó tekintettel néznek rám, amiért félbe mertem szakítani az előadását.
 

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Tanterem Empty
Szeretek tanítani. Ha visszagondolok talán volt is pár ifjonc, akiket tanítottam erre és arra. Sőt most is, mikor boncgyakornokok jönnek hozzánk a kórházba akkor is szoktam tanácsokat osztogatni. De tudom, hogy nem játszhatom örökké az orvost lévén rajtam nem fog az idő, feltűnne előbb, utóbb valakinek, hogy valami itt nincs rendben. De van még időm, hogy eldöntsem mihez is fogok utána kezdeni.
- Nos, talán jobb lenne, ha előbb elmagyaráznám, kiket is nevezünk boszorkánymestereknek. - kezdek bele az elején. Noha lehet többen is tudják mi az, biztos vagyok benne, hogy vannak akiknek ez nem világos. Varázslattal fel is emelem a krétát és jegyzet szerűen írom monológomat.
- Amikor egy démon és egy ember esetlegesen testi vonzalmaknak vetik alá magukat és a nő teherbe esik, akkor életet ad mondhatni egy félvérnek. Egy olyan teremtménynek, aki egy ideig ugyan úgy növekszik, mint egy ember, ugyan úgy él, esetleg gondolkodik is. Csak, hogy! ennek az utódnak meglátszanak a természetfeletti szülőjének a nyomai. Lássátok valakinek pikkelyes bőre van, fehér haja és e féle nyalánkságok. Ezeket, varázslattal ellehet fedni, aminek köszönhetően eltudnak vegyülni az emberek között. - kezdek bele az órába ahogy fel-le járkálok. Időnként rá is nézek egy-egy diákra a reakciókat figyelve.
- Ezek az utódok képesek a mágia használatára és a többségük késztetést is érez rá, hogy megtanulja használni és a mai napig használja is. Ám azonban, van egy alfaj, az Ifrit. Ifrit-eknek nevezzük azokat a gyermekeket, akik nem tudnak varázsolni éppen ezért rendesen látszanak démoni jeleik. Az Ifrit-ek és a mágia használó utódokat nevezzük boszorkánymestereknek. Minden boszorkánymester terméketlen, azaz nem képes utódokat nemzeni. Persze erre már van kivétel, de a többség 99%-ban terméketlen. - haladok tovább de a tanári asztal mögé állok és rátenyerelek, úgy tartva magamat. -  A fajon belüli besorolást a rang határozza meg. Vannak újoncok, haladók, kiket egyszerűen boszorkánymestereknek hívunk és persze vannak a főboszorkánymesterek, akik az adott terület képviselője gyűléseken és fontosabb eseményeken. - tartok egy kis szünetet ahogy ránézek a diákokra. Ha most van kérdésük most tehetik fel. Elvégre most csak a fajt részleteztem kicsit.

Aimé~

Sonja Strange
Kezdõ Warlock
ranggal rendelkezem
Sonja Strange
all the stories are true


Tanterem Empty

Sonja & Aimé
you're strange
Nekem ez az egész világ teljesen új volt. Fogalmam nem volt arról, hogy kit kellene fontosnak tekintetem arra pedig még kevésbé volt ötletem, hogy egyáltalán miért kellene annak tekintenem valakit. De mivel láthatóan oda-meg vissza voltak az illető érkezésétől így arra mertem tippelni, hogy egy igen csak fontos személyről lehet szó. Azonban ez engem koránt sem befolyásolt semmilyen formában. Ugyanúgy fogok rá odafigyelni, mint bárki másra tenném. Minden újdonság ezért kénytelen vagyok olyan lenni, mint egy szivacs, ami minden egyes információt egyenesen magába kanalaz, mert más esélyem nincs arra, hogy túléljem ezt a helyzetet, amibe kerültem. Annak is örülhetek, hogy a legutóbbi alkalommal nem haltam meg. Rosszabb helyre is kilyukadhattam volna, mint egy bárba, ahol a tulaj szíves örömest segített nekem visszajutni LA-be. Azért elég messze volt a birtok másik oldala az Egyesült Államok másik oldalától, ahova sikerült magam teleportálni. De itt vagyok és láthatóan senkinek nem tűnt fel az parócska balesetem és senkinek sem hiányoztam. Bár amióta itt vagyok senki nem vette a fáradtságot, hogy barátkozzon velem, talán egyedül Beckett a saját maga módján. Viszont vele kapcsolatosan inkább sokkal jobban örülnék, ha nem tette volna.
Miután a síri csend bekövetkezett, ahogy az illető belépett az ajtón egy üres lapnál nyitottam ki a füzetemet és figyelmesen követni kezdtem minden egyes szavát. A nevét felírtam a jobb felső sarokba alá pedig, hogy Manhattan főboszorkánymestere.
Habár ez talán érdekes téma lehet mások számára, hogy mégis miben különbözik a kettő én még azt sem tudom igazán, hogy mit jelent egyszerű boszorkánymesternek lenni. Legfőképpen mert nem nevezném magam semmilyen mértékben mesternek.
A tekintetemmel érdeklődve követem az alakját, de koránt sem azért, amiért mindenki más. Engem ténylegesen érdekel, hogy mégis mit fog mondani és készen állok pontról pontra levésni magamnak.
 

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Tanterem Empty
Los Angeles. Már úgy érett, hogy ide jöjjek, vagy a világ bármelyik másik pontjára. A stressz, amit a szemtelen boszorkánymesterek okoznak nekem kezd kikészíteni. Lassan a szépségemre is rámegy. Azt már nem! Ez az egyetlen, ami megmaradt a régi önmagamból nem adom! Ha már a józan eszemet nem tudhatom magaménak a külsőm had legyen az.
Kissé meglepett, hogy a boszorkányiskola megkért, hogy adjak elő az egyik, esetleg több óráján. Szinte azonnal igent mondtam. Szeretem a gyerekeket. Még, ha el is múltak tizennyolcak az én 700 évemmel szinte mindenki gyerek nekem.
Egy nappal előbb érkeztem Los Angeles-be. Ki akartam használni, hogy itt lehetek és körbe nézni a városban. Az egyik hotel-ben kivettem egy szobát a mondén nevemre. Ebben a hónapban úgy sem dolgozom, ráérek. A kilátás pazar volt a szobámból és a város is eléggé tetszetős. De kötelességem volt, így nem ittam semmilyen italt este, sőt korán lefeküdtem.
Reggel korán az iskolában voltam. A diákok, akikkel a folyosón találkoztam nagyon örültek nekem, de az időm többségét az igazgatónál töltöttem, amíg el nem jött az én órám.
Belépve a terembe egy mosollyal üdvözöltem a diákokat és gyorsan végig néztem rajtuk. Szinte mindenki elől ült, kivéve egy-kettő. Érdekes.
- Szép jó reggelt mindenkinek. A többség biztosan tudja ki vagyok, de aki esetleg nem annak bemutatkozóm. Aimé Noir vagyok, New York-ból. Én vagyok Manhattan főboszorkánymestere. - húzom kicsivel szélesebbre ajkaimat. Kíváncsi vagyok hányan vannak itt a tudás miatt és nem "szórakozásból". De ez, majd az óra közben úgy is kiderül.
- Azért vagyok itt, hogy elmondjam nektek, miben különbőzik egy főboszorkánymester egy egyszerű boszorkánymesterhez képest. Persze előfordulhat, hogy ha előbb végzünk bele kezdhetek egy másik témába is, ami érdekli is önöket. Természetesen közben nyugodtan lehet kérdezni, amíg azt civilizáltan és nem bekiabálva teszik meg. - barátságosan és jó hangvétellel szeretném eltölteni az órát, de nem félek drasztikusabb eszközökhöz nyúlni, hogy megtarthassam az órát. Nem most kezdtem és fiatal sem vagyok, hogy megijedjek egy maréknyi diáktól.

Aimé~

Sonja Strange
Kezdõ Warlock
ranggal rendelkezem
Sonja Strange
all the stories are true


Tanterem Empty

Sonja & Aimé
you're strange
Nem gondoltam volna, hogyha egyszer megpróbálkozom azzal, hogy egyedül gyakoroljak egy varázsigét, hiszen nem voltam túlzottan népszerű errefelé, akkor kis híján a világ másik felén lyukadok majd ki. Viszont hálás lehetek annak a furcsa férfinak, aki cserébe betáblázta a napjába azt, hogy visszahozzon ide és így megúsztam mindenféle dorgálás nélkül. Habár lehet, hogy feltűnt valakinek a kis kiruccanásom, de senki nem szólt meg érte így talán megnyugodhatok.
Ahogyan mindig most is igyekeztem olyan területen helyet foglalni, ahol kevesen voltak. Eltérő volt, hogy éppen merre találtam helyet, de most furcsa mód mindenki az első sorokba tömörült én pedig így békésen el lehettem a leghátsó sorban anélkül, hogy aggódnom kellene, hogy bárki is különösebben figyelne. Annak is kifejezetten örülök, hogy sikerült elkerülnöm azt a Beckett nevű srácot, aki nem tudom, hogy tanulta-e vagy önmagától lett ennyire idegesítő.
Ahogy egyre inkább teltek fel az első sorok és lekonyult ajkak ültek ki a lányok arcára, ahogyan látták, hogy már csak középtájt van hely, végre tudatosult bennem, hogy mégis miről van szó. Már meg is lepődtem mert általában nem szoktak ennyire lelkesek lenni annak ellenére, hogy igazi mágiát van lehetőségük tanulni, ami azért nagy szám kellene, hogy legyen. De előfordulhat, hogyha valaki ezzel együtt nő fel, akkor mostanra már megunja.
Nem tudok sok mindent az előadóról igazából nekem nem is mond túl sokat a neve, de nem újdonság, hogy igazából tudatlan kis gyermek vagyok itt a többiek között. A többieket kizárva kezdek el firkálgatni a füzetembe még az előző órai jegyzetekhez aprócska megjegyzéseket, amelyek később segíthetik az emlékezetem így észre sem veszem, ha esetleg megérkezik annyira eltereltem a figyelmemet.
De miután pár másodperces csönd lepi be a termet és már senki sem sustorog már felnézek és akkor látom meg, hogy itt van a vendégelőadó és inkább abbahagyom az előző órai szöszmötölésemet és megpróbálok odafigyelni. Nem rá, hanem arra amit mond. Amit azt hiszem a többiek nem igazán fognak megtenni. Bár időközben pár srác és lány is csatlakozott a terem túlsó végében lévő hátsó sorokba. Úgy kerülgetnek engem, mintha leprás lennék, amiért nem vagyok olyan tapasztalt mint ők. De nincs igazán más választásom, mint ennek ellenére is töretlenül kitartani.
 

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Tanterem Empty

új játéktér
dust & shadows

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Tanterem Empty
1 / 1 oldal