Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Bejárat és elõszoba
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty
-- szabad játéktér --

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty


Az egyetlen percet, amelynél hozzám bújik, és én hozzá, hosszasan őrizgetem, amennyire csak lehet. Itt tarthatom karjaimban, ami első találkozásunk óta nem volt elmondható. most érzem meg igazán belső énjét, most látom, hogy ki is ő. ÉS tetszik, amit érzek és látok.
Sajnos eme pillanatot hamar megszakítja, hogy kiérünk a tett színhelyére. Itt némi nézeteltérés után nagy nehezen megadom magam, és már készülök, hogy induljak. De belevág a képbe a csend. A tipikus, néma, vihar előtti csend… feszülten figyelek, még lélegzésemet is alig hallani. A démon most kezdett neki az alakváltásnak, és immár száz darabra hullott madárrajból akar formálódni. Sikerül is neki.
Szerencsére Bony sem rest, eléri amiért jöttük, aztán indulhat a hajsza, és a küzdelem.  Ami nálam egy masszív futásba torkollik, ahogy a madárhad egy része engem szemel ki. Bony kérésének eleget téve futni kezdek. Először a haza irányába, ám hamar sikerül felmérnem, hogy a lakásba bejutni annyira esélytelen, mint a holdon rádiót fogni. Így futok tovább.
Bízva abban, hogy valamelyest megtévesztem ellenségem, nekikezdek a cikk-cakkozásnak. Sikátorról sikátorra futok, hirtelen váltva a kanyarokat, hogy az egyiknél majdnem eldőlök. De sikerül megmaradni és futni tovább.
Hamarosan viszont megállj lesz, sikerül ügyesen bekerülnöm az egyetlen zsákutcába a környéken. Dühödtem verek ököllel a falba. Pont most?! Pont akkor jön a fal, mikor nem kellene?! Ahogy a madár raj utolér, még csípnek párat belém, majd körözni kezdenek felettem. Nem tudom mit tegyek. Hátamat a falnak vetve figyelem a rajt, minden mozdulatukat. Félelmetes, ahogy köröznek felettem, ahogy hallom hangjaikat. Jeges rémület lassan szétárad bennem. A kiutat kezdem el keresni, ám az egyelőre csak a raj felé vezet.
Nagy kő esik le szívemről, ahogy meghallom Bony hangját. Utolért. Ő mégis csak jobban ért ehhez, bízom benne. – Örülök… - nyögöm vissza, őszinte örömmel. Tényleg nem örültem ennyire még neki, mint most. Van esély, hogy túléljük.
A démon lassan megint kezd egyként testet ölteni. Mi pedig szembenézünk vele. Most érzem először azt, hogy kicsik vagyunk, hogy vannak nálunk messze nagyobb erők.
Ismét Bony hangja ébreszt fel az ámulatból.
- Nem állok ellen kivételen. – motyogom halkan neki, és máris egy potenciális búvóhely után kezdek kutatni. Jobb nem jut viszont, mint a démon háta mögött a fal mellett húzódó konténer. Ahogy Bony nekiugrik a démonnak, úgy futok neki én is. Csak én nem ugrok, hanem egy laza mozdulattal fenékre vágom magam és szabályosan átcsúszok a démon alatt.
A másik oldalán kijutva felpattanok, és bevetem magam a konténer mögé, hátamat neki vetve, lejjebb csúszva, hogy fejem legkisebb búbja se látszódjon ki. Kifújom magam, majd azért – részben a kíváncsiság, hogy mégis hogyan néz ki egy igazi „fight” élőben, részben érdekel Bony hogyléte is – kikukucskálok, hogy szemmel követhessem az eseményeket.
Mikor megjelenik az erősítés, ismét visszafordulok takarásba, és megint fújok egyet. Most már talán rendben lesz minden, a démonnak egyszer s mindenkorra vége lelsz.
És bár egyik felem megint lázadna, hogy miért is gubbasztok gyáván egy kuka mögött, másik felemre hallgatok, és várok. Nekem ott nincs keresni valóm.
De nem is megyek el, ha Bonyval valami történik, és haza kell vinnem, én itt leszek. Biztosan.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty

Arthur &  Bony
-  stuck here in this mess -
Soha nem bocsátanám meg magamnak, ha történne valami Arthurral. Ez az estének a legfontosabb küldetése: megvédeni őt. Nem tudom, mikor bújok bele a mellkasába, ahogy azt sem, ő mikor viszonozza és simítja állát a hajamba, de jólesően úgy maradok vele pár másodpercig.
Az utóbbi időszak szerint - egészen fontos lett a számomra. Ő észrevett, megbarátkozott velem, elfogadott és még a biztos-halálba is velem tartana, csakhogy ne essen bajom. Mit kellene még várnom egy baráttól?
Ütköznek nézeteink, de végül meggyőzöm. Addig egyébként sem mozdultam volna semerre, amíg nem tudom megértetni vele, hogy csak megsérülne, ha maradna itt, vagy velem jönne. A csend azonban hirtelen belevág az intim pillanatba közöttünk, én pedig ki is használom, hogy van esélyem. Berohanok a sötét utcába, hogy magamhoz vegyem a fegyvereim. Elsőként a szeráfom, majd az iratzet. Azzal felerősítem a gyógyító rúnám. Sikerül befejeznem az élénkítést, ám mire észhez kapnék, már a démon lesújt rám. Varjak tépnek, karmolnak, úgy érzem, hogy ahol belém vág, ott a hús mélyére hatol. Sokkal jobban aggaszt azonban saját sebeimnél, hogy a madárköd egy része Arthur felé irányul. A tőrrel a kezemben már ügyesebb vagyok, tudom őket terelni és jut időm üvölteni a férfinak, hogy fusson el, aki így is tesz.
Van időm a telefonomért kapni és erősítésért szólni. Az Intézetből most már biztosan elindul valaki, de a francba is, nincs időm ezzel foglalkozni. Elhajítom a készüléket, hogy rohanvást induljak Arthur megmentésére. Sebesen rohanok, futás közben festegetem rúnáim, aminek köszönhetően felgyorsulok, ráadásul erősebb is leszek és ha ez nem volna elég, látok a sötétben is! Ugye milyen menő árnyvadásznak lenni? Nem az, ha egy istenverte démon akar lakmározni az egyetlen barátodból. Magasra röppen a sarkam, ahogy a morajlást követem.
- Ne, ne menj haza... – kétségbeesve motyogok magam elé, amikor az útirányból feltűnik, hogy a mondi hazafelé indul ijedtében. Megkönnyebbülten sóhajtok fel két pihegés között, mikor cikk-cakkozni kezd végül, elhagyva otthonát. A szeráfom felizzik kezemben, jól tudom, hogy készen áll rá, hogy megküzdjünk a démonnal. És bizony, a bennem felgyúlt harag is elősegíti, hogy hatékonyabban nyírjam majd a tollas nyomorultat.
Mintha a szívem a tarkómban dobogna, a térdeim futás közben remegnek. Mikor látom a magasabban reppenő varjakat egy pont felett körözni, tudom, hogy Arthur megállt és ettől kétségbeesett tempóm duplájára váltok. Félek tőle, hogy megtámadják. Nem sok esélye lesz, ha nem vagyok mellette.
- Itt vagyok... – pihegve mosolyodom el bátorítóan a madárcsapat túl oldalára befutva, mikor már látom a férfit. A tollak szállingóznak a levegőben, ahogy füstös óriássá alakulnak, egy nagy egységet alkotva. Két pont, két szikrázó, sárga pont néz vissza ránk. Én pedig kihasználom a lehetőséget, hogy Arthur mellé siessek, tőrömet magunk elé tartva. - Rejtőzz el. – nem nézek a férfira, csak vállam felett szólítom meg. Tekintetem közös ellenségünkön hagyom, csuklóból megforgatva a szeráfomat, hogy aztán egy gyors pörgéssel belecsapódjak a sötét felhőbe és megkezdjem a kiirtását. Elegeket ölt már. Túl sokan haltak meg miatta... A düh, ami szétáramlik mellkasomban elég erőt ad ahhoz, hogy erőteljes csapásokat mérjek rá. Ráadásul a vártnál korábban érkezik a helyszínre egy csapat társam - ezért kell segítséget kérni - így többen már könnyebben, több oldalról bírunk el vele. Tekintetemmel szinte másodpercenként igyekszem meggyőződni arról, hogy Arthur jól van-e.

❖ Megjegyzés: sajnálom, hogy ennyire megvárattalak  :lecclecc: ❖ Zene:  dallam

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty


Figyelemmel hallgatom minden szavát. Egyre nehezebben, de lassan leesik, hogy neki ez a szakmája. Ez amolyan munka, neki ez a feladata. És akármennyire is nem tetszik, nem tehetek ellene… El kell fogadnom, hogy nála a démon általi halál szakmai ártalom… Így nincs mit tennem, együtt kell működnöm vele. Kis halandó erőmmel a lehető legtöbbet igyekszem segíteni neki.
Emiatt is kapom ölbe, és megyek vele egyenesen a helyszínre. Vihetném máshova is, egyenesen kórházba, vagy egy kihalt helyre. De miért tenném? Segíteni akarok neki, nem hátráltatni. Akármennyire is tiltakozik minden tagom, azzal hogy most elvinném máshova, csak neki ártanék. Így viszem, amerre mondja.
Hozzám bújik, én hozzá bújok. Nem tudom, hogy ez az utolsó bújás-e, vagy leszek még szerencsés, és jut még ebből. Igyekszem nem így gondolni erre. Kihasználom a helyzetet, és amennyire tudom, kicsit megölelem. Most látszik igazán az igazi lénye. A szeretetre éhes, ölelésre vágyó lányka, aki szerintem, ha tehetné, így maradna még hosszú percekig.
De a varászt lassan felváltja a valóság. Megérkezünk a helyszínre. Bony ugrik is ki azonnal karjaim közül, beles a sikátorba majd közli terveit. Amelyek ismét ütköznek az én terveimmel. Tudom, hogy az életemmel játszok, de nem akarom egyedül hagyni. Két örvény tép szét, az egyik szerint mennem kellene, a másik szerint nem lennék férfi, ha nem próbálnék meg kicsit is segíteni. Sajnos ez utóbbi felem győz, amivel sikerül Bony-t kiborítanom. Amennyire lehet suttogva ordítani, na, azt most megteszi. A tekintettel, amellyel megküldi felém szándékait, azzal mindent leír. Minden gondolatát. Amivel viszont érzem, hogy nem jó játszani. Keményen nézek a felém mérgesen meredő szempárba, majd egy sóhajjal megadom magam. Indulnék, mire egy érintés még visszafog. Hirtelen fogom meg kezét mindkét kezemmel. – Tudom, de nem fog… - igyekszem megnyugtatni, ám ez az idill sem tart sokáig.
Felfigyelek én is a hirtelen jött csöndre. És ha most mellettem állna egy doktor egy sztetoszkóppal, most hallaná, ahogy szívem egy rock banda dobszólóját akarja eljátszani. Feszülten figyelek a sikátor felé. Nem merek kihajolni, megvárom, míg Bony beles.
Kérésére bólintok, hátamat ismét falnak vetve. Kis idő után elkap a kíváncsiság, és belesek. Nagyon törekszem arra, hogy csak nagyon minimális rész látszódjon belőlem. Szerencsére valami nagy szemetes, vagy konténer még épp kitakar. De látom, hogy Bony mit csinál, és csendben örülök, hogy sikerül elérnie a cuccainak nagy részét.
Ami viszont itt jön, arra legkevésbé sem számítok. Varjak ezrei törnek rá. Kiáltanék, de nem merek, nehogy Bonynak ártsak vele. Bár ennél jobban hogyan lehet ártani, madarak ezrei karmolják. Az események hirtelen fordulatot vesznek, a madarak egy része irányt vált, és egyenesen felém jön, majd rám tapad. Bestiák, karmolnak, csipkednek. A nagy ricsajban meghallom a kiáltását, hogy fussak. Nem kell kétszer kérnie. Felpattanok, és ami erőmből kitelik, azt a futásra adom. Rohanok, ahogy bírom. A madarak rajtam, csipkednek, karmolnak, hol a pólóm tépik, hol a bőröm. Néhányan a szememre pályáznak, azokat megpróbálom kézzel elhessegetni.
Futok egyenesen hazafele. Nem nézek hátra, nem nézek semerre, nem tudom, hogy Bony követ-e vagy nem. Hallom és érzem, hogy a bestiák rajtam vannak. Repülve gyorsabbak, mint egy magán-felhő, sötétlenek körülöttem.
Arra hamar rájövök, hogy esélytelen hazajutnom. A madarak rajtam vannak, nincs időm, hogy a kapun bejussak, kinyissam az ajtómat és bemenjek a házba, mindezt úgy, hogy a madarak, amíg élek rajtam lesznek. Így csak egy esélyem van: futni tovább.
Elhagyom a kaput, és futok tovább. Eszembe jut valami, és hirtelen irányt váltok egy kis sikátorba, ezzel sikerül néhányat leráznom, de a többi madár követ. Muszáj leszek cikk-cakkozni, ha le akarom rázni őket. Légvonalban gyorsak, de az irányváltoztatásaimat nem tudják tartani. Sikátorról sikátorra kanyargom, és csak reménykedem, hogy nem futok zsákutcába.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty

arthur&ebony
-  stuck here in this mess -

Tekintetem ráemelem, amikor kérdésekkel bombáz a démonról. Arcomra ül egy lesajnáló pillantás, végül társul mellé sóhajom is, amivel tulajdonképpen kifejezem, hogy a válasz nem olyan egyszerű. Nedvesítek ajkaimon, majd állam szegve felé fordulok, - amennyire csak tudom - kihúzva magam.
- Én vagyok a fegyver ellene. - hangom határozottabb, mint aminek érzem. Közben szelídülnek vonásaim, s útra készen toporgok. Újabb kérdés, mire mély sóhaj szakad fel sebzett tüdőmből. - Meg is ölhet. -  szemeim megállapodnak rajta, kutatom reakcióját. Nem fogom úgy a halálba vinni magammal, hogy ne tudjon róla, végezhet vele, velem, akár mindkettőnkkel. Ha velem kíván tartani, legyen, de teljes tudatában legyen annak, hogy mi történhet ott.
Nem sokáig állok a magam lábán, mert Arthur közben a karjába kap. Hálás vagyok, amiért ezzel is rásegít a dolgomra. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a megszerzett nyílt sebeimmel eljutnék az én lábaimon a megfelelő pontra. Belebújok a mellkasába, kicsire húzom magam és közben kapaszkodom, hogy ne csak ő tartson. Érzem, hogy álla hajamba csúszik, elmosolyodom. Jólesik a törődése. Azt hiszem, ő az egyetlen barátom...
Hamar eljutunk a pontra, ahol már veszélyes ránk nézve. A falhoz préselem és arra intem ajkaira tapasztva tenyerem, hogy maradjon csendben. Minden hang, mozdulat ránk vonhatja a démon figyelmét és nem lenne szerencsés, ha helyzeti előnybe kerülne. Aggódom Arthurért és emiatt kétszer olyan zaklatott vagyok, mint általában a küldetéseimen. "Drakeék lánya nem olyan a testvére nélkül... " Tényleg nem. Ajkaim vékony vonallá formálom, kikukucskálok, majd visszahúzódom Arthur mellé, hogy jelentsem, mi a helyzet és hogy kiadjam az utasításomat arra vonatkozóan, mik a további terveim. Alaposan fürkészem arcjátékát, kíváncsian felmérve, miképpen reagál szavaimra. Aggaszt, hogy előre mered. Türelmetlenül megrázom a vállát, mégis gyengéden, mire oda hajol hozzám és a fülembe súgja, hogy nem tetszik neki a tervem. Arcom dühödté válik, értetlenné.
- Arthur?! - motyogom idegesen, miközben türelmetlen kétségbeeséssel nézek rá. Toporzékolom guggolva mellette, a fejem rázva. Nem hiszem el, hogy képes egy ilyen helyzetben ellentmondani.  - Nincs B terv. Indulj el! - ellentmondást nem-tűrően fakadok ki és emelem meg a hangom, már ha suttogva lehet kiabálni. Közelebb húzódok hozzá, finoman megérintem a kézfejét enyémmel, ezzel bíbor pecsétem hagyom rajta.  - Kérlek, ha bármi történne veled... - és akkor a hang, az örvénylő, susogó hang elhalkul. Megfeszül minden izmom, kihúzom vázam, fejem vállam felé fordítom, a hátam mögé koncentrálok. A sarkon túlra. Elment talán?! Ajkaim elnyílnak, de mutató ujjam rögtön rájuk tapad, kérve némán a további csendet partneremtől. Ideges vagyok. Lassan, vontatottan emelkedem fel, hogy lassú mozdulatokkal újra kikukucskáljak. A démon sehol...
- Maradj itt... - súgom hátra, majd a fal mentén előre lendülök, hogy gondolkodás nélkül a fegyvereimért indulhassak. Gyorsan mozgok, sebesen nyúlok a szeráfomért, ami rögtön felizzik kezemben. A legfontosabbal kezdtem, ezután nyújtózok az irónomért, amivel máris felélénkítem a gyógyító rúnámat, miközben hátammal a falnak vetve másodpercenként Arthur irányába pillantok. A mobilomért már nem tudok elrohanni, mert varjak százainak tűnő hada vesz körül, hogy apró csípéseikkel halálra marcangoljanak. A tőröm rögtön a levegőbe lendül, hogy elűzzem őket, de ez mind aligha segít a tényen, hogy számos darab Arthur felé repül.  - Fuss! - üvöltöm torkom szakadtából, majd mit sem foglalkozva a rám tapadóakkal, neki lendülök, hogy a férfi védelmére keljek. Futok, töröm magamnak az utat, hogy élőfalként védelmezzem a démon szétesett darabjaitól magunkat. Főként Arthurt. Igen, Arthurt. Ő fontosabb!


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty


Nem nehéz észrevenni rajtam, hogy ideges vagyok. Persze hogy az vagyok! Féltem őt, ő meg vissza akar menni. Alig él! Mégis megállok egy pillanatra, és igyekszem rá figyelni. Abban igaza van, hogy ezt az oldalát a másik világnak nem ismerem. Úgymond igazán csak most kezdek ismerkedni velük.
- Nem ismerem mit tud egy démon, de valami fegyver csak van ellene? Vagy valami gyenge pontja nincs? - Igyekszem gyorsan némi tudást összeszedni Démonológiából. Az kis idő múlva eljut tudatomig is, hogy nem állhatok ki egy démon ellen egyedül. Főleg hogy Bony is többedmagával volt ellene, mégis megjárták.
Viszont itt jön az ördögi kör: Bony sérült, nem mehetne vissza rgyedül, én halandó vagyok, szintén nem mehetnék ki, viszont a démon magától meg nem dobja fel a talpát… Bony le tudná győzni, de nem kellene visszamennie… Na erre varrjon gombot valaki!
Viszont valami megoldást kell találnunk, méghozzá gyorsan.
Így beadom a derekam, és megígérem neki, hogy akkor kimegyek vele. Annyira határozott vagyok eme döntésemben, hogy jelenleg le kell kötöznie ha itt akar tartani. DE szerencsére nem teszi, engedi, hogy vele tartsak. Tudja szerintem ő is, hogy kell a segítség neki. Nem szégyen az, ketten nagyobb eséllyel megyünk neki annak az akárminek.
- Mit tehet velem, ha észre vesz? - a sok kérdezősködésnek csak egy a célja: gyorstalpaló az árnyoldalról, avagy ismerd meg ellenségeidet még mielőtt találkoznál velük. Minden infót elraktározok egy életre.
Ahogy elhalad mellettem felkapom. Addig se kelljen energiát használnia, alig él így is. Beleugrom még cipőmbe, és már megyünk is kifelé. Észre veszem, ahogy hozzám bújik. Jóleső érzés árad szét bennem. Ennek teret adva fejemet lágyan ráhajtom övére.
Figyelek a szavaira, és amennyire csak lehet, halkan suhanok az utcákon. Igyekszem a lehető legkevesebb zajt csapni, bár szerintem a démon vagy akár Bony hallása is jobb az enyémnél, lehet mégsem sikerül halknak lennem.
Kis idő múlva elérjük a sarkot, Bony egyből pattan is ki kezemből, és hátra nyom a falnak. Furcsa hangokat hallok, és érdekes érzések kezdenek kavarogni bennem. Közel járhatunk, valahogy rossz érzés fog el. Most kezd bennem körvonalazódni, mi a különbség egy démon és bármi más sötét lény között... Bony gyorsan a számra tapasztja kezét és int fejével. Gondolom azt, hogy maradjak csendben. Bólintok én is neki, hogy biztosítsam hallgatásomról.
Lekuporodom a földre, hátamat a falnak vetve. És várok. Ugyan hajt a kíváncsiság, hogy bekukkantsak én is a sikátorba, mégis milyen alakja lehet az ellenfelünknek. De nem mozdulok inkább. Még nem.
Hamarosan megszületik Bony terve is, amely -- nem kertelek -- nem tetszik. Nem adok sem bólogatást, sem fejrázást, csak bámulok pár másodpercig magam elé elgondolkodva. De nem akarok ebbe belemenni. Terve ketté szakít. Egyik felem ordítja: „hülye vagy te, itt hagynád, hogy gyáván hazamenj?!” a másik felem erre meg: „mit akarsz te? Meghalni? Hagy a démont, szakadj haza” Na ebből válasszon az ember okosan…
Lassan odahajolok Bony füléhez én is, hogy suttogva előadjam véleményem:
- Találd ki a „B” tervet. Nem tetszik az előző. – nem akarom csak úgy itt hagyni. Valamivel csak tudok segíteni! Remélem…


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty

arthur&ebony
-  help me, please! -

Látom, hogy nem értünk egyet, hallom is. És megértem a féltését, jól esik, de hogy engedhetném oda egyedül?! Árnyvadászokként elbuktunk, nem tudtunk elbánni vele, pedig hatan voltunk! Akkor majd egy mondinak semmiféle előélettel biztosan sikerülhet!? Miféle gyáva ember lennék, ha oda engedném?! Biztosan nem - és ezt sugallja minden mozdulatom, szavam és pillantásom is!
Nem ellenkezik tovább fizikailag, amikor felszisszenek. Őszintén szólva minden percben sziszeghetnék, de eszembe sincs. A végén még megsajnál. Jobban a kelleténél. Határozott tekintetem ajándékozom neki, mikor ismét ellenkezik szavaival.
- Arthur!? - kifakadok magamból, értetlen pillantással nézve rá. - Ez nem egy ... fiú, aki fegyverrel hadonászik. Ez a démon a félelmeinkből táplálkozik és gyors. Nagyon gyors. - előre meredek, minden izmom megpróbálom megmozgatni, mert tudnom kell, hogy vannak a sérültebb pontok. Mik azok, amiket védenem kell majd, ha ismét ránk támadna.
Felegyenesedem, ő meg járkálni kezd. Mérgében mozog. Tudom, nem is kell rá néznem. Megértem, ellenkező esetben én is így élném meg ezt a helyzetet. De az árnyvadászok nem élnek sokáig... és miért? Hát ezért. Az öcsém meghalt egy démontámadásban. Talán most rajtam a sor, de nem leszek puhány. Épp csak egy percnyi menedékre volt szükségem. De most, a pólóba bújva már készen állok!
- Rendben, de amikor szólok, elbújsz! - a komolyságát lemásolva pillantok rá, miközben megindulok az ajtó felé. - Mindent, amit csak el tudsz képzelni... - rosszalló pillantást vetek magam elé, végül kifújom a levegőt és megcsóválom lágyan a fejem. Tudom, hogy ostoba dolog engednem, hogy jöjjön, hisz baja eshet, de az a helyzet, hogy nélküle még addig sem fogok eljutni. A lépteim eltökéltek, bár görnyedtek haladok, amikor hirtelen a karja körém csúszik és egy váratlan mozdulattal felkap az ölébe. - Arthur!? - némán ejtem ki a nevét, meglepetten, picire gömbölyödve a kezeiben. Végül elmosolyodom és fejem a mellkasára támasztva bújok hozzá, lehunyva szemeim, kiélvezve a pihenést. Nyilván a sebeim fájnak és érzem, hogy összevérezem a pólót egy-egy helyen és talán Arthur karjait is, de legalább valóban gyűjthetem az erőm addig. - A sarkon, ott, van egy zöldséges, mellette egy szűk utca! Arra kell menni! - mutatok állammal bökve abba az irányba, majd karjaimmal a férfi nyaka köré csimpaszkodok, ezzel is segítve. Nem lehetek túl súlyos, rúnák is segítenek ebben, de egyébként sem hiszem, hogy túlságosan megnehezíteném neki a járást - mindenesetre nagyon hálás vagyok neki!
- A szűk utca után, jobbra, a sikátorok felé. - búgom, arcom eltakarja a teste, mégis ki-ki kukucskálok. Mélyeket lélegzek és igyekszem csendben maradni. Pár másodperc és elérjük a helyet, ahol halkan, a fájdalmak ellenére is, kecsesen ugrok ki Arthur kezeiből és egyetlen mozdulattal szorítom őt a falhoz egyik kezemmel, másikkal a szájára tapasztom tenyerem. Hogy miért?! Mert sistergő, mély, fortyogó hang jelzi, hogy nem vagyunk egyedül. A fejem csóválom, ezzel kérve rá, hogy maradjon mozdulatlan és hangtalan. Ha látom, hogy megérti, elhúzódom halkan s mellé lépve hátammal a falnak simulva, kipillantok a sarkon, hogy láthassam mi történik. Az irónom, a telefonom, ott hevernek egy karnyújtásnyira. A démon pedig, lézeng az elejtett és beszerzett szeráfok fölött. Nyilván tudván, hogy visszatérünk. Lassan, komótosan húzódom vissza Arthur mellé, majd egészen közel hajolok hozzá, hogy jól halljon. - Be kell mennem értük, ... utána pedig elfutok. A démon észre fog venni és utánam jön majd. Te pedig haza mész! - nézek rá határozottan, megfogva a kezét és lecsúszva a fal mentén, hogy a nagy kuka takarásában, az árnyékba olvadjon. Pillantásom kérdő, arra várok, hogy beleegyezzen, vagy mondja, hogy megértette...


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty


Egyszerre tombol bennem a düh, a kétségbeesés és a féltés. Hova akar menni így?! Alig él, szúrások a hátán, és keres valami irónt… Nehezemre esik, de adnom kell neki egy esélyt arra, hogy amit mondd, az igaz. Ha meg tudja magát gyógyítani azzal az izével, akkor legyen, megkeresem.
De nem akar egyedül engedni, ő akar menni.
Abbahagyom a visszakényszerítést, ahogy szisszen. Sikerült picinyke vállán pont olyan területet megfogni, amely sebes. Mondjuk ez nem nehéz, az a kihívás, hogy úgy érjek hozzá, hogy ne fájjon neki! Na az az igazi! Végül hagyom, hogy felüljön, és figyelek is rá.
- Hát jelenleg nincs jobb ötletem. Én még tudok védekezni! – mondom, ahogy arcára nézek. Sápadt, alig él, és így akar kimenni…
Ahogy felállok, ő is felkel… Ezt a makcs nőt! Egyszerre forr bennem a düh a féltéssel. Nem tudom mi támadta meg, de hogy hagyhatom hoyg ismét ő menjen ki?! De látom, hogy nem nyerek, hát idegesen kezdek el fel-alá járkálni. Halkan morgok. Egyik felem azt mondja, hagyjam akkor hadd menjen a vesztébe, másik felem félti, azt akarja, hogy szíjazzam vissza… De mit tehetek én?! Nem hagyja magát, képes rá, hogy inkább hason csúszva, de kimenjen.
Hát engedem. Engednem kell. Keresek gyorsan egy pólót, mely valamelyest tiszta, és felveheti. Ha ezt összevérzi engem az nem érdekel, ki lehet mosni.
- Akkor veled megyek! – mondom határozottan. Érezheti, hogy nem viccelek, és kötözzön a falhoz lánccal, ha meg akar állítani! – Nem tudom, mit tud egy démon, de nem hangzik jól. – jegyzem meg. Remélem még nincs ott, ahova megyünk, de ki tudja. Lehet újra fel kell vennem a harcot valami természetfelettivel? Megint nem fogok ma unatkozni, de nem is akarok! Ha ezzel tudok segíteni Bonynak, hát akkor szembe nézek vele. Meg kell találni azt íz irónt, és onnantól talán megvagyunk.
Ahogy elhalad mellettem, elkapom, finoman átölelem, igyekszem hátához is úgy érni, hogy ne fájjon, majd egy laza mozdulattal ölbe veszem. – Gyűjts erőt, míg kiérünk. – mondom neki, szintén határozottan, de már lágyabban. Érezze, hogy neki akarok segíteni ezzel.  – Majd navigálj, hogy hova menjek. –indulok el vele az ajtó felé, és kilépek vele. Csak lábbal becsukom magam mögött, nincs időm azzal foglalkozni, hogy zárok-e vagy nem.
Kijutunk a lépcsőházból az utcára. Szerencsére este van, szó szerint senki nincs az utcán. Azt nem mondom, hogy egy lélek sem, mert a démon azért egy lélek… úgy hiszem.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty

arthur&ebony
-  help me, please! -

Visszatérve a csöpögő térbe, kapálózom érte. Arthurért siettem. Nyöszörgök, keresem, bárhol, bárhogyan. Próbálom elérni. Ő az utolsó arc, mielőtt beütött a sötétség és tudom, hogy nem mozdulna el mellőlem, ha nem feltétlen muszáj. Így, ha megérzem jelenlétét, tudni fogom, hogy nincs vész, hogy minden rendben. A sok vér az enyém. A kesernyés szag, az én bíbor pecsétem. A fájdalom ellenére még kijózanodhatok, mert itt van és jól kezeli az állapotomat.
- Arthur!!?! - ahogy eléri kezem kezét, rögtön görcsösen belekapaszkodom, mintha csak bármi-bárki elragadhatná tőlem az egyetlen pontot, mit valósnak élek meg e percben. Nem heverészhetek itt, miközben mások bajban vannak, vagy talán most is az életükért küzdenek, így feltornázom magam, még annak ellenére is, hogy Arthur megpróbál megállítani. Megpróbál visszatolni, és ettől ellenállásba ütközöm, mire fel kell szisszennem. Kétségbeesetten nézek fel Arthurra, és kezeimmel mellkasára simítom finoman, ezzel kérve, ne akadályozzon meg abban, hogy felüljek. - Kérlek, muszáj, Arthur, kérlek. Figyelj rám, Arthur?! - mintha süket füleknek beszélnék. És nem csupán gyengeségem miatt sziszegek, miközben vele küzdünk e percben, a hátamat ért mély szúrások miatt is eltorzul arcom. Mindössze szemeim képesek valódi szándékukkal, tisztán elmondani, mit kérek most. Hevesen bólogatni kezdek, mikor az irónom említi. Ezzel is előrébb haladunk a beszélgetésben, ám amikor azt feleli, hogy visszamegy ő érte, kétségbeesésemben felnevetek. - Neked elment az eszed. Gondolod, hogy ami ezt művelte velem, az téged nem fog bántani és hogy hagyom majd, hogy oda menj!?! - kétkedve nézek rá, a fejem enyhén rázva. Francba is! Nem akarok vele vitatkozni, de nem fogom veszélybe sodorni. Épp csak meg kellett húznom magam. Mind menekültünk, elfutottunk. Súlyosak a sérüléseim, de vissza kell mennem és rendbe kell hoznom azt, ami ott történt. Ráadásul meggyógyulhatok, ha nálam az irónom.
Még mindig esetlen helyzetben vagyunk, ahogy ő az ágy széléről lefelé tol, én pedig felfelé igyekszem húzni magam. Tenyereim mellkasán vannak, megtartva őt, vagy csak finoman hárítva - magam sem tudom. - De igen, árnyvadász vagyok, ez a dolgom! - ide-oda ugrál tekintetem. Dühös és zavart leszek a férfi féltésétől, hiába kellene jólesnie. Amikor ismét azzal jön, hogy majd ő egyedül belevág, legszívesebben megmutatnám neki újra a sebeimet. Felpattan és útra-késznek mutatja magát, ami elég nekem, hogy én is felegyenesedjek. - Vagy egyedül megyek, vagy együtt. Arthur, olyan opció nincs, hogy te menj egyedül! - magyarázom határozottan, magam elé kapva, hogy az általa szétcincált ruha ne essen le rólam. Lepillantok a mellkasomhoz szorított anyagra, majd onnan fel rá. A legkevésbé sincs erőm viccelődni, így mindössze szemeimmel szidom meg a vetkőztetését - miközben némi hálát is csempészek pillantásomba. Ajkaim vékony vonallá formálom, ezzel kérve tőle egy pólót, amit magamra kaphatok. Még se meztelenül kelljen szembeszállnom az ellenséggel!? Amint megkapom a felsőt, elfordulok tőle és valahová magam mellé ejtem a véres darabot, hogy felhúzhassam a tisztát. Jelen helyzetben, - bármennyire vagyok szégyellős - nem tudok az illemmel foglalkozni. - Egy démon volt, vagy démonok... nem láttam tisztán. - felöltöm a darabot, majd sziszegve fordulok felé, kissé botladozva. - Bajod eshet. - közlöm határozottan, majd elbukdácsolok mellette az ajtó felé, határozottan. Egyik karom hasfalamhoz szorítom azzal is kapaszkodva a fájdalomba, a valóságba, hogy észnél legyek, mikor oda érek. A küszöbön átlépve magyarázok Arthurnak. - Ez komoly dolog. - jegyzem meg puhán, bocsánatkérően nézve rá. Berontottam, összevéreztem mindent és most még veszélybe is sodornám. Jó érzés velem barátkozni, igaz?!

 Bejárat és elõszoba 1455903791 ||dallam~ || ••

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty


Szívem hevesen ver, szinte majd kiugrik. Igyekszem a lehető legóvatosabb mozdulatokat tenni, attól függetlenül, hogy tudom, tán nem sokat érez belőle, elvesztett minden kapcsolatot a külvilággal. Nem törődök semmivel, csak vele. Minden vörös lesz, a pléd alatta, a törülköző, amivel mosom, a karom, de kit izgat most ez?! Tudok mosni majd, ez a legkisebb gondom jelenleg.
Azért imádkozok közben, hogy Bony ne felejtsen el visszajönni. Itt kell lennie, élnie kell!
Fejben már a mentők telefonszámát keresem, valahogy el kell látnom minden sebesülését. Az elsősegélykészletet sem ártana előszedni. Sikerült egyet beszereznem a legutóbbi eset után. Bármikor jól jöhet. Mint ahogy most is!
Hirtelen kapom el kezemet, ahogy megmozdul és felnyög. Kezeivel keres engem, és óriási sóhaj szakad fel belőlem, ahogy nevemen szólít. Visszatért. Még él! – Itt vagyok, én vagyok. – megfogom a kezét, hogy érezze, ténylegesen én vagyok. Meglepetésemre elkezdi magát feltolni. –Bony, mit csinálsz? Nem mozdulhatsz! – igyekszem finoman visszatolni az ágyra. A helyzetet viszont nem könnyíti meg, hogy nincs a hátán egy apró négyzetcentiméternyi ép felület sem, amit megfoghatnék, hogy visszanyomjam az ágyba.  – Irónod? – nem tudom hirtelen eldönteni, hogy képzeleg, félkómás állapotban van, vagy ténylegesen tudja, miről beszél. – Hol hagytad? Visszamegyek én érte, neked feküdnöd kell! – hangomban egyszerre játszik a szigor, a féltés, és a pánik. Akármi is legyen az az irónia, vagy mi, én megkeresem, ha ténylegesen ez kell neki. Tudom, hogy Bony micsoda, tudom honnan jött, ennyire ismerem. Könnyen el tudom képzelni, hogy ténylegesen van valami cucc amivel tud gyógyítani. A múltkori világítós kő után mindent elhiszek!
De nem hagyhatom, hogy ő menjen. De ahogy én nem hagyom, hogy felüljön, úgy ő nem hagyja magát, akármennyire is igyekszem visszatolni vízszintesben. – Bony, vérzel, gyenge vagy, nem mehetsz vissza. – nézek rá szigorúan. – Hogy néz ki az az izé, megkeresem. – állok fel határozottan. – Visszahozom neked. – nézek a gesztenyebarna szemekbe. Határozottság és kérlelés csillog benne. Kérlek, bízz bennem, vissza tudom hozni, Vissza kell hoznom, akárhol is legyen. – Az ággyal ne törődj, az a legkevesebb. Veled mi történt amúgy? Ki bántott? – nézek kérdőn szemeibe. Akárki is volt az, az most ne akarjon velem találkozni! Különös érzés fog el, amit csak akkor érez az ember, ha azt bántják, akit félt, és kedvel. Lassan mellkasomból indulva, gerincemen át felkúszik, és elfoglalja nyakamon feljutva elmémet: a düh!


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty

arthur&ebony
-  help me, please! -

Elfolyik, lemállik, csöpög a tér.  Hallom Őt, érzékelek mindent, amit tesz. Hiába vagyok képtelen felnyitni szemeim, tudom, hogy mi történik velem. Szédülök. Forog minden. A pulzusom szaporodik, a levegő megszorul a tüdőmben, csak kapkodok utána de alig-alig érhetem el. Az iratzem... A szeráfom... A telefonom... mindenem elvesztettem. Vissza kell mennem érte. Hamar. A szívem beszövi minden részembe a lehetetlent, úgy lüktet, dobog, toporzékol, vad ritmus hallatva. A másodpercek órákká nyúlnak tudatomban, úgy érzem, végtelen időre terülök el...
A sötétség mögül forróság von magához. Érzem, ahogy a hátam szövetein végig folynak a cseppek, arra kényszerítve a bíbor nedűt, hogy végig futva oldalaimon, elhagyjon, vagy éppen a ruha, amivel mossa a hátam - magába szívja azt. Felszisszenek, fordítok fejemen, óvatosan kecmergek alatta. Érzékelem, hogy a ruha szétnyílva omlik rám, de nem hibáztatom érte, mert éppenséggel az életemért küzd.
- Arthur..? - nem látok a vállam fölött hátra, s talán ha látnék - sem látnám. Minden homályos és torz. Vakon kapaszkodom belé, egyik kezemmel, 'hol hőjét érzékelem, még kapálózom is finoman, hogy megérinthessem. Minden bizonnyal segítene, ha tudnám, hogy Ő és nem egy idegen mászkál körülöttem.
- Vissza kell mennem... - nyöszörgök szabadon hagyott kezemmel, hogy alakom alá támaszkodva megpróbáljam puhán eltolni magam a matracról, hiába sajdul fel a fájdalom és üvöltenék hét világra innen, muszáj. - Az irónom... az irónommal megtudom gyógyítani magam. - kétségbeesetten magyarázom el, miért akarok visszamenni a sikátor mélyére a biztonságot nyújtó melegből. Ennyi pihenés - már luxus. Mi van, ha a társaim nem ilyen szerencsések!? Mi van, ha ... Lehunyom szemeim, felkapaszkodom végül, takargatva a nőiességem, ami esetleg most nem is lényeges, de illendő.
- Arthur, egyedül nem tudok vissza menni. - az ágy szélére tornázom magam, reszketve, reményteljes pillantással nézve rá. - Kérlek... - nézek rá bocsánatkérően. Ha kidob, akkor is muszáj leszek elindulni, de egy póló, és két kar - amire támaszkodhatok a maradék utcákon, még kell. Ezek nélkül... Ráadásul a társaim, és a sebeim... Vissza kell mennem.
 - Ígérem utána rendbe hozom, ezt... - félájultan bökök állammal a vértócsává varázsolt ágyára. Rendbe hozom, ígérem. - sugallja a tekintetem.

 Bejárat és elõszoba 1455903791 ||dallam~ || ••

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty
A szürke hétköznapok újabb kerékvágása… Amint rendbejöttem, mehettem is vissza, dolgozni. És ezzel újra visszakerültem életem unalmas mókuskerekébe… Korán kelés, reggeli kávé, műmosoly az ügyfelek felé – habár van ami igazi, ha olyan az ügyfél hogy ténylegesen kedves – majd hazamenetel, vacsora és ennyi. Jönnek a szürke és unalmas esték.
Eszembe jut néha még az az este, és minden reggel érzem hiányát. Hacsak egy este is volt az, de mindig velem marad minden pillanata.
Kizökkentem magam ezen gondolkodásból, és eldöntöm, hogy a ma estét valahogy fel kellene dobnom. Talán egy jó filmmel. Igen, ez lehet megoldás. Egy kissé kinyúlt pólóban és melegítőnadrágban, no meg zokniban, mert kezd hideg lenni, igazi lerongyolódottnak nézhetek ki. Na de most itthon vagyok, szeretek kényelmesben lenni.
A polc előtt állva majd negyed órát mélázok a film kiválasztásával, aztán kiválasztom azt amit régen láttam. Ilyenkor, mikor szinte semmihez nincs kedvem, még a filmválasztás is nehezen megy.
De végül meglelem a filmet, amit el is indítok. Azaz indítanék, ha nem szirénázna a csengőm oly veszettül. Na ez meg ki lehet? Eléggé késő van, és valaki ilyenkor szeretne nagyon nagyon bejutni. Csak azt nem értem, miért pont hozzám?!
Felugrok gyorsan, mert az illető csak nem engedi el a csengőt. Megyek, hogy megtudjam ki az és mit szeretne ennyire. És közben nagyon remélem, nem valami Jehova tanúja szeretne a mi urunkról tájékoztatást adni…
Meglepetésemre viszont Bony áll az ajtóban. A vér is megfagy bennem hirtelen, nem tudom eldönteni, hogy amit látok, az valóság, vagy csak képzelgek. – Bony? – préselme ki egyetlen értelmes megnyilvánulásomat.
Elveszti egyensúlyát, és egyenes a padló felé esik, amit egy hirtelen mozdulattal meggátolok. Elkapom, letérdelek vele ott az ajtóban. A szívem kihagy egy ütemet... hiszen vérzik! Nincs idő gondolkodni semmin, a „mi lett veled” kérdés ráér később is.  – Tarts ki! – felelek kérésére, ölembe veszem óvatosan, és egyenesen az ágyamba fektetem. Ezt már ő nem érzi meg, elhagyta az energiája. Ahogy karomat kihúzom háta alól, látom, hogy véres lettem én is. Gyorsan hasára fordítom, hogy lássam, mivel kell szembenéznem. Aztán igyekszem minden lélekjelenlétemet megőrizni. Ahogy meglátom Bony hátát, elkap a düh, a félelem és a pánik. E hármas tag együtt szépen kézen fogva ráülnek elmémre. Gondolkodás nélkül letépem róla a ruhát, csak annyira hogy háta szabad legyen.
Arthur, nyugalom! Le kell nyugodnod! Remegő kezekkel nem lehet ellátni senkit! Gyorsan kerítek egy lavórt, felengedem vízzel, ezután törülköző után kezdek kutakodni. Találok is egy tisztát, ezzel a kettővel együtt visszamegyek a hálóba, és Bony mellett ülve a hátát kezdem finoman mosni. Addig jó ezt tenni, míg nincs magánál, így a fájdalmat nem érzi. De szívem hevesen ver, és az összes istenséget most arra kérem, hogy tartsa egyben… tartsa életben!

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty

arthur&ebony
-  help me, please! -

Pontosan ezért nem érdemes szétválni, soha, semmilyen körülmények között sem! Persze, hogy én elkerülök a csapatomtól és persze, hogy a sikolyaik gyötörnek ebben az átkozott sikátorban. És hiába minden szuper rúna és angyali szeráf, ha nem vagyok elég erős egy démon ellen, akkor végem. Ahogy az öcsémnek volt... Újra és újra a hátamba döf valamivel, nem tudom mi az, de előre bukom tőle. Az orromból forró nedű távozik és érzem, hogy számos ponton gerincem mentén lyukak keletkeztek. Vérzek. Az iratze messzire esett tőlem az előbbi támadása során, így hiába nyújtózom nem érem el! A telefonomért matatok, hogy erősítést hívjak. Ám ezúttal Anthony nevén úgy csúszik tovább az ujjam, mintha nem is létezett volna sosem. Újabb ütés és a készülék kirepül a kezemből én pedig felvágódom az egyik téglaépület falára, onnan esek előre. A fájdalomtól üvölteni tudnék, de nem teszem. Szemem sarkából látom, hogy egy társam már elesett. A többiekről nincs hírem. Nem szégyen a futás, az csessze meg, aki üldöz! -
Feltápászkodom és minden erőmet a lábaimba küldöm. Futni? Rohanni kezdek! Sebesen. Az esőben csattog a csizmám talpa, ezért ha akarnék sem tudnék halkan menekülni. A démont persze időközben leköti valami. Mind a telefonom, a szeráfom és az iratzem távolra kerültek tőlem. Nem sok esélyem van így, meggyógyulni és az igazság az, hogy a hátamon érzett szúrásoknak köszönhetően túl messzire nem tudok elmenekülni. A sarkon neki esem az egyik épület oldalának és ott támaszkodva nézem meg az esélyeim. Egy templom, egy ismerős -- árnyivlági hely után kutatnak szemeim, de semmi.
És akkor megpillantom a lakást. Az ő lakását. Ahol Arthur lakik. Kétségbeesetten indulok meg felé, rátapasztva tenyerem oldalamra, mintha ezzel segíthetnék. A bíbor cseppek lábnyomaim után egyenes térképet rajzolnak hozzám, a démon mégsem követ. Szédülök, alig állok a lábaimon. Szükségem van segítségre... Akár Tőled!
Addig megyek, addig nyomkodom a csengőket, amíg be nem jutok. És csak akkor vesztem el egyensúlyom, amikor már meglátom Arthur alakját. Bizonyára ilyen kései órákban van jobb dolga is, de nem tudok mással törődni most, minthogy a segítségét kérjem. A kép homályosul, érzem, hogy eszméletem fogom veszteni. - Kérlek... - bukik fel belőlem és a következő, amire emlékszem, hogy a sötétség elmar.


Remélem jó lesz, Hősöm!  Bejárat és elõszoba 951673066  Bejárat és elõszoba 1455903791 ||dallam~ || ♥️

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Bejárat és elõszoba Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elõszoba
» Elõszoba
» Bejárat
» Bejárat
» Bejárat