Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Lift
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Iron Sisters
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Iron Sisters
all the stories are true


Lift  Empty
--- szabad játéktér ---

Alexander Lightwood
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Alexander Lightwood
all the stories are true


Lift  Empty

To: Magnus Bane
Félrepillantottam a szavaira, mély levegőt véve, majd lassan visszanéztem rá.
- Ez már az én gondom, nem? – Kérdeztem vissza kissé talán nyersen, de végül is igazam volt, nem? Már amúgy is mindegy volt. Egészen megszoktam ezt az állapotot, mármint ami a magányt illette. Amúgy is olyan voltam így, mintha egy élőhalott lettem volna. Voltam, de mégse. Talán egyáltalán nem kellett volna lennem. Nem, ez még hozzám képest is túl negatív. Vettem egy mély levegőt, s így hallgattam azt, amit Asmodeusról mondott.
- Ez nem túl… bizalomgerjesztő, Magnus – Válaszoltam csendesebben, de végül ennyiben is hagytam a dolgot. Fogalmam sincs, mit tennék, ha szembekerülnék azzal a démonnal. Nyilván vissza akarnám kapni az emlékeimet, de mégis milyen áron tehetném ezt meg? Azt hiszem, nem alkudoznék. Csak megölném, vagyis kiiktatnám annyi időre, amennyire lehetséges. De persze, ez csak a jelenlegi véleményem. Ha tényleg felbukkanna, lehet, másképp reagálnék. Talán le is fagynék...
- Igen, nos… akkor most indulok. Még van egy kis dolgom az este előtt – Nyeltem egy nagyot. Valamiért Dommiellen kezdett el kattogni az agyam és mindazon, amit Magnus maga is mondott. Nem szabadna hátat fordítanom senkinek, de… de magamnak sem, nem? Még visszapillantottam a boszorkánymesterre és biccentettem neki köszönésképp, mielőtt eltűntem volna az egyik folyosón. A szállások felé indultam, pontosabban a szőkeség szobája felé.

Magnus Bane
High Warlock
ranggal rendelkezem
Magnus Bane
all the stories are true


Lift  Empty
just give me a chance

- Csak akkor ne lepődj meg azon, ha majd egy napon, amikor úgy érzed, hogy már készen állsz nem lesz ott melletted senki, aki meghallgasson, mert már megszokja, hogy nem vagytok olyan közel egymáshoz, mint egykoron. - Ha így folytatja, hogy mindenkit eltaszít magától, akkor a végén egyedül lesz, mint a kisujja. Ez pedig nem szeretném a számára, hiszen bármennyire is nem emlékszik arra, hogy mégis mit jelentett a számomra és mit jelent még most is attól még számomra legalább ugyanannyira fontos. Nem tudok szemet hunyni az érzéseim felett, még akkor sem, ha hatalmas őrültséget művelt, ami véget vetett mindennek közöttünk. Azt se tudom, hogy hol kellene elkezdenem megmagyarázni, hogy mik voltunk mi egymásnak, hogy min mentünk keresztül. Talán nem is lennék rá képes, hiszen csak újabb sebeket ejtenék a lelkemen.
- Asmodeus nem az a típus, aki csak úgy heccből csinál ilyesmit. Valami terve volt az egésszel és nem vagyok teljesen biztos abban, hogy nincs rá mód, hogy visszakaphasd az emlékeidet. Persze nem kívánok hamis reményeket kelteni benned, ez távol áll tőlem, de szerintem a kapcsolatod vele, nem ezen a ponton ért véget. - Az apám mindig is a beteges játszmái megszállottja volt. Nem tudom, hogy mégis mit is tervez, de abban teljesen biztos vagyok, hogy bármi is legyen az semmi jót nem jelent.
- Akkor nyolckor ott találkozunk a billiárdasztalnál. - Nem tudom, hogy mégis mi lesz ennek a végkimenetele, vagy egyáltalán mit fog jelenteni a számunkra, hogy most együtt töltünk egy estét, ami nem kifejezetten randi, de hasonló egy régebbi randinkhoz és talán mélyen valahol reménykedek, hogy valamit felidéz benne, de talán ez a remény lesz az utolsó csepp a pohárban, ami végső soron összetöri a lelkem utolsó épp darabját is.

magnus & alec

❝  zene: just give me a reasonmegjegyzés: remélem tetszik Lift  124822942   ❞

Alexander Lightwood
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Alexander Lightwood
all the stories are true


Lift  Empty

To: Magnus Bane
Utáltam, hogy igaza volt, de ennek nem adtam volna a világért sem hangot. Igen, persze, nyilván nem kellett volna mindentől és mindenkitől elzárkóznom, de könyörgöm. Ki az, aki volt már az én helyzetemben? Szerintem senki. Leszámítva a vörös hajú csajnak a haverját. Vagy barátját, egyre megy. De róla meg semmit sem tudtam, szóval miért álltam volna le vele beszélgetni? Hiába mentünk át ugyanazon. Nem jelentett semmit. Nem segíthettünk volna egymásnak ebben a helyzetben.
- Lehet, hogy így van, de én szeretném eldönteni, mit teszek és hogyan és legfőképp: mikor – Jegyeztem meg, majd megnyaltam a kiszáradt számat. Ideges voltam és úgy éreztem magamat, mintha sarokba szorítottak volna. Ezúttal nem volt menekülés. Végig kellett és végig is akartam hallgatni, de nehéz volt.
Feltűnt, hogy nem válaszolt a kérdésemre, ami csak aggasztóbbá tette a helyzetet. Már kezdtem azt képzelni, hogy talán ő meg én… de ez kizárt volt. Biztos voltam benne, hogy nem szerettem ki Jaceből. Vagyis a jelen állás szerint talán Dommiel már többet jelentett nekem, mint valaha, de hogy én és Magnus? Ez a fejemben nem állt össze. Így el is vetettem az egészet.
A végére kicsit elgondolkodtam, de aztán megráztam a fejemet.
- Ne kelts hamis reményeket. Hacsak nem adja vissza az a démon az emlékeimet, akkor nem leszek az, aki voltam – S úgy éreztem, ebbe senki sem tudna beletörődni. Sóhajtottam egy nagyobbat, majd ingattam a fejemet.
- Bárcsak tudnánk, mivel lehet előcsalogatni vagy megfogni őt… esetleg egy újabb alku? De nem, annak nem tennék ki senkit. Nagy eséllyel nem azt kapnánk, amit akarunk, hanem amit ő akar – A számat húztam, de végül túllendültünk a témán.
Tiszta lap. Talán, ha Magnussal sikerül, a többiekkel is elindulhatok majd ezen az úton. Bár volt egy-két zavaró tényező, kezdve a vöröskével, akivel semmiféle helyzetben nem akartam úgy igazán… semmit. Nem kedveltem, ehhez pedig elég volt az a tény, hogy Jace mellett volt.
- Rendben. 8 körül megfelel? – Pillantottam rá kérdőn, majd mély levegőt vettem. Magamban már azon gondolkodtam, hogy szükségem van most Dommielre. Csak vele lenni, a közelsége, az, ami mindig annyira megnyugtat… hiszen ez az egész beszélgetést felkavart és muszáj volt valahogy megnyugodnom. S mint olyan, az estére is felkészülni. Fogalmam sincs, mit várt Magnus a találkozónktól, s azt sem tudtam, végül mi fog történni. Kellemesen elcseverészünk és nevetgélünk, mint a régi barátok? Kételkedtem benne. Meg aztán, miről beszélnénk valójában? Ezernyi kérdés volt a fejemben, de tudtam, hogy válaszokat csak este kaphatok. – Ott találkozunk akkor, ha megfelel – Tettem hozzá még némi agyalás után.

Magnus Bane
High Warlock
ranggal rendelkezem
Magnus Bane
all the stories are true


Lift  Empty
just give me a chance

Nem várhatott senki sem változást attól, ha mindig ugyanazt tette. Egyfolytában kíméltük attól ő sem jutott előrébb, ahogyan mi sem. Hiszen csak egy helyben toporogtunk és vártuk, reménykedtünk abban, hogy mindez majd más eredményt szül. De reménytelen volt az egész. Muszáj volt valamiképpen előrelépnünk és ezzel el kellett változnunk azt is, hogy a dolgok változtak. Nem olyanok, mint régen. Ezen pedig nem csak neki, de nekünk is túl kellett lépnünk bármennyire is fájdalmas volt.
- Tudod lehet nem akarsz mindent tudni a múltadról, de néhány dolgot azért igazán megtudakolhatnál. Mert lehet, hogy sosem fogsz rá emlékezni, de attól még a húgodnak szüksége lehet arra, hogy ennek ellenére ott legyél mellette. - Lehet, hogy számára semmitmondó, üres nevek ezek, de a körülötte élőknek jelentenek valamit. Habár az emlékeiket velük kapcsolatban nem szerezheti vissza, újakat még kiépíthet abban, hogy megismeri a történetüket. Bár valószínűleg Clary-t jobb lenne elkerülnie, hiszen hosszú utat tettek meg, mire az a kettő barátként és szövetségesként tudott egymásra tekintetni. Jobbján a kettő makacssága miatt.
Kérdésére inkább nem válaszoltam, hogy miért is akarom, hogy rendben legyen. Egy idegen nem aggódhat ilyen téren egy másik iránt, nemde? Most pedig pontosan azok vagyunk egymás számára. Idegenek.
- Lehet nem ugyanaz a személy leszel, aki voltál, hiszen nem ugyanazon körülmények formálnak majd téged, mint amelyek már egyszer, de ezt is el kell fogadnia mindenkinek, hiszen mindig változunk. Nem ugyanaz az ember leszel és ezen túl kell lépni. De az is lehet, hogy valami véletlen folytán mégis megtalálod az utad ugyanahhoz az emberhez, aki egykoron voltál. - Persze erre nincs semmi ígéret, hiszen igen csak különleges éveket tudhat maga mögött, amelyek során megannyi kihívással és veszteséggel nézett szembe ahhoz, hogy az megformálja a személyiségét. Viszont az is lehet, hogy ezen út elkerülhetetlen a számára.
- Úgy gondolom, hogy van rá mód, vagyis lehetséges a jövőben, de mindez Asmodeus hangulatától függ, vagy attól, hogy megkaparintsa, amit akar. - Leginkább engem, de ezt nem tettem hozzá. Viszont biztos vagyok benne, hogy még akkor is képes lenne rá, amikor a legkevésbé várnánk. Vagy pont abban a pillanatban, amikor már elfogadná, hogy már soha többé nem kaphatja őket vissza.
- Akkor esetleg este találkozhatnánk a Hunter's Moon-ban? - Magam sem tudtam, hogy mit jelent ez az új találkozó, vagy mire is ad igazából lehetőséget, csak annyit tudtam, hogy meg szerettem volna próbálni. Még akkor is, ha belepusztulok.  

magnus & alec

❝  zene: just give me a reasonmegjegyzés: remélem tetszik Lift  124822942   ❞

Alexander Lightwood
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Alexander Lightwood
all the stories are true


Lift  Empty

To: Magnus Bane
A számat harapdáltam alig láthatóan, miközben beszélt. Feszült voltam, ideges és legszívesebben felszívódtam volna, de nem tehettem. Nem akartam hallani, ahogy kioktat, vagy ahogy… nem, egyszerűen nem akartam, hogy ezeket az arcomba vágja. Úgy éreztem, nem volt joga hozzá, másrészt pedig… csak nem akartam hallani. Tudtam, minden egyes szavát értettem, pont ezért nem kellett volna elmondania.
- Még csak azt sem tudom, ki volt az a srác, aki ezt tette. Mármint tudom, hogy Simonnak hívják és hogy ahhoz a vörös hajú lányhoz van köze, de… - Sóhajtottam. Pontosan ezért nem akartam belemenni ezekbe a dolgokba. Alig kezdtünk el beszélgetni, de sorra jöttek elő az olyan témák, nevek, események, amikre nem emlékeztem vagy fogalmam sem volt. Claryről sem tudtam az ég egy adta világon semmit. Nemhogy arról a srácról, akinek köze volt a húgomhoz. A földet kezdtem figyelni, miközben hallgattam a további monológját.
- Neked… miért annyira fontos, hogy rendben legyek? – Legalábbis az jött le ebből az egészből, hogy szerette volna, ha minden rendben van velem és körülöttem. Olyan volt, mintha aggódott volna értem. – Ugyanakkor… a tisztalap szerinted tényleg segíthet? Mert szerintem nem. Attól, hogy lapozunk egyet, még tudni fogjuk, hogy mennyire nem az vagyok, akinek mindenki látni akar. Az emlékeim nélkül teljesen más ember vagyok, nem igaz? Mi van, ha nem fognak úgy elfogadni, ahogyan most vagyok? – Kérdeztem csendesen. Talán neki fakadtam ki először ilyen módon. Sőt, ez egészen biztos volt. Még Dommielnek sem nyíltam meg ilyen téren, mert nem akartam, hogy mellette is feszengnem kelljen vagy olyanokon gondolkodni, amin valójában nem akartam. Mellette nyugodt voltam és képes voltam mosolyogni, jól érezni magam, nem akartam ezt elrontani semmivel.
- Mondd… van rá mód egyáltalán, hogy az emlékeimet visszakapjam? – Kérdeztem halkan, miután közölte, hogy felesleges beszélnie arról, mi volt kettőnkkel. Aztán ahogy a kezét nyújtotta, én elfogadtam, belemenve abba a furcsa szituációba, amibe… szóval, tiszta lap, ugye? Működhet? Ahogy magázásra tért át, kissé lesokkolt, de úgy voltam vele, hogy igaza van. Akkor kezdjük így. Talán idővel majd… másképp lesz. Lassan elengedtem a kezét, miközben lopva oldalra pillantottam. Ezúttal nem akartam menekülni, csak át akartam gondolni.
- A ma este megfelelne, ha nem jön közbe időközben semmi – Válaszoltam végül, az pedig, hogy mégis mihez fogunk kezdeni, az jelen pillanatban annyira nem volt lényeges. Bár azt hiszem, én magam a második programra szavaztam volna.

Magnus Bane
High Warlock
ranggal rendelkezem
Magnus Bane
all the stories are true


Lift  Empty
just give me a chance

Nem tudtam többé már visszafojtani a fájdalmamat. De talán nem is a saját fájdalmamat róttam a lelkének fel leginkább, hanem a testvéréét, Isabelle-t. A szerencsétlen lány annyit küzdött azért, hogy visszaszerezze a testvérét most pedig ezért cserébe egy újabb üres vázzal kell társalognia, aki nem is igazán kíváncsi rá hasonló módon, ahogyan Alec sem. Az elvárás túl sok mindkettejük számára. Mind Simon-nak, mint Alec-nek és el sem tudom képzelni, hogy milyen érzés lehet neki, hogy teljesen magára hagyták mind a ketten. A két legfontosabb ember az életében. Lehet, hogy Alec-el együtt voltam, de ennek ellenére nem álltunk annyira közel. Emellett pedig Jace sem az a lelkizős típus. Vele is inkább csak olyan néma megértésük van talán. Különleges mindkét testvéri kapcsolata, de Alec hátat fordítása talán mindennél jobban fájt neki. Azt gondolná az ember, hogy a családjára mindig számíthat. De a legnagyobb árulásra mégis tőlük kell számítani.
- De magára hagytad. Ő is szenved, hiszen érted cserébe elveszítette a fiút, akit szeretett. Feláldozta a srác az emlékeit, az érzéseit a húgodért, hogy megmentsen, mert nem tudta elviselni a látványt, amit a hiányod okozott Isabelle-nek. Most pedig hiába tértél vissza mégis midnen adandó alkalommal kerülöd, ahogyan engem is. - Megértem én tényleg, hogy nem tudja mégis mi történt. De a szeretetet nem teszi semmissé az emlékek hiánya. Legalábbis nem azt, ami már eleve ott volt. A családi kötelékét nem kellene, hogy megszakítsa pusztán azért, mert nem tudja, hogy már mit is jelent ez. Vagy egyáltalán van-e fogalma bármiről. Mégis, ha elzárkózik a helyzettől azzal semmit nem fog megoldani csak ront a saját és mások helyzetén is.
- Nem zárhatod ki őket, mert félsz. Nem menekülhetsz a tény elől, hogy nem emlékszel. Előbb vagy utóbb szembe kell nézned vele. Én tiszta lapot ajánlok neked, de a többieket is meg kellene hallgatnod, hogy mégis mit akarnak, vagy mit nem. - Nem várja el senki sem, hogy nosztalgiázzanak olyan emlékeken, amelyek neki semmit sem jelentenek. De a semminél mégis többet szeretnének. Valamit, amibe esetlegesen képesek belekapaszkodni, amivel újra gyökeret ültetni a kettejük kapcsolatának, hogy aztán kivirágozhasson és ápolhassák a maga medrében. Semmi sem lesz ugyanaz, de nem is kell ugyanolyannak lennie. A dolgok változnak és csak elég bátornak kell lennünk ahhoz, hogy szembe nézzünk velük.
- Tisztában lennél egy lehetséges valósággal, a múlt egy apró darabkájával, ami neked semmit sem jelent. Felesleges olyasmibe beleásni magad, amit nem érthetsz, érezhetsz magadnak igazán. - Nem tudnám elmondani neki, ha akarnám sem, hogy mi mindent jelentett - jelent a számomra. Azzal csak még inkább fájdalmat okoznánk mindkettőnknek és nem hiszem, hogy azzal egyikünk is jól járna a jelenlegi helyzetben. Elég lesz az, hogy én fogok szenvedni azért, mert nem bírok távol maradni tőle, de mégis meg kell álljam minden egyes alkalommal, hogy a karjaimba zárhassam és azt mondhassam neki, hogy minden rendben lesz, hogy nem esik bántódása. De sajnos nem tehetem meg s ezt képes vagyok elfogadni. Muszáj lesz.
- Szintúgy. Esetleg, ha lenne kedve egy sört meginni, vagy biliárdozni valamikor azt szívesen venném. Persze csak, ha nem rohan valahová. - Persze most nagyon sietősen akart távozni, úgyhogy talán nem is ez a megfelelő alkalom erre, de a meghívásom időpontól függetlenül áll.

magnus & alec

❝  zene: just give me a reasonmegjegyzés: remélem tetszik Lift  124822942   ❞

Alexander Lightwood
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Alexander Lightwood
all the stories are true


Lift  Empty

To: Magnus Bane
Tudtam, hogy elrontottam az egészet. Mármint, ahogyan másokhoz álltam, határozottan rossz volt, de túlságosan a magam bajával voltam elfoglalva. Igaza volt, de nem akartam beismerni. Nem törődtem mások fájdalmával, mások helyzetével, csak a sajátoméval. Önző voltam, pedig… ez nem volt rám jellemző régebben. Nagyot nyeltem és bocsánatot akartam kérni, de egy hang sem jött ki a torkomon. Félrepillantottam, így hallgattam a további szavait, a szidását lényegében, de nem tudtam vele szembeszállni. Eddig, egészen eddig a pillanatig senki sem volt ilyen kemény velem, de nem róhattam fel neki.
- Nem… nem fordítottam hátat neki. Sosem tennék ilyet. – Nagyot nyeltem, de nem néztem rá. Ez sok volt. Nem tudtam, mit kellene erre valójában válaszolnom. Nem akartam sosem cserben hagyni Izzyt, hiszen fontos volt nekem, a családom, a vérem. Nem fordítottam neki hátat, csupán… szükségem volt időre, hogy feldolgozzam ezt az egészet. De azt hiszem, lehetetlen volt. Évekre nem emlékeztem… fogalmam sem volt, miféle befolyásoló történések voltak az életemben. Biztos, hogy változtam is ennyi idő alatt, de most, mintha csak visszaugrottunk volna a történet elejére. Vagyis én. Míg a többiek ott maradtak a történetem végén és… rám várnának. De nem volt gomb, ami felgyorsította volna az eseményeket vagy visszahozta volna az emlékeimet. – Magnus… tudom, hogy van realitás alapja annak, amit mondasz, de nem tudok ezzel megküzdeni. Könnyebb… könnyebb másba temetkezni, olyanokkal lenni, akikkel nincsen olyan múltam, amire emlékeznem kellene. Egyszerűen… rosszul érzem magam, hogy nem tudom azt nyújtani, amit kellene. Izzy, Jace, de még Te is… úgy értem… Nem akarok csalódást okozni, de jelenleg… - Őt kezdtem figyelni, a szemeit. – A saját öcsém halálára sem emlékszem. Ez is egy olyasvalami… amit nem tudok elengedni. – Némileg kitártam a karjaimat, ahogyan beszéltem, majd újra összefontam magam előtt, védekezőn. Azonban szavaim, avagy kérdésem nem pont azt a hatást váltotta ki belőle, amit szerettem volna. Végre nyitni akartam felé, megtudni az igazat, de ezúttal én leltem zárt ajtókra.
- De legalább tisztában lennék a kapcsolatunkkal… - Suttogtam magam elé, majd félrepillantottam. Nem tudtam, hogy ha nem beszél, mégis mi más úton mehetnénk tovább. Talán pont ezért lepett meg a javaslata, avagy ötlete. Meglepve néztem a kezére, majd lassan ráemeltem a tekintetemet. Tisztalap, újrakezdés…? Néhány pillanatba beletelt, mire leengedtem a védőfalakat magam elől, avagy a karjaimat és a kezéért nyúltam. Talán egy próbát megér. Talán így nem okozok fájdalmat neki… és talán másokkal is így kellene tennem. Ahogy megfogtam a kezét, lassan meg is szorítottam. Elfogott egy pillanatra valami különös érzés, mintha szikra pattant volna köztünk, de aztán ez el is múlt. A tekintetébe fúrtam a magamét, miközben biccentettem egy aprót a javaslatára.
- Alexander Lightwood, örvendek a szerencsémnek, hogy megismerhetlek. – Belementem a dologba, hisz nem volt veszítenivalóm. Kezet ráztam vele, de miután ez megtörtént sem engedtem el. A tekintetét fürkésztem.

Magnus Bane
High Warlock
ranggal rendelkezem
Magnus Bane
all the stories are true


Lift  Empty
just give me a chance

Elegem volt abból, hogy kesztyűs kézzel bánjak vele. Valakinek meg kellett mondania neki az igazat még akkor is, ha az igazság rettentően fájdalmasan hatott. Mindannyian szenvedtünk. Megértettem az Ő oldalát is, hogy emlékei nélkül mennyire nyomorultul érezheti magát. Nem lehet egyszerű, hiszen az emlékeink azok, amelyek idővel formálnak minket. Minden egyes esemény, amit megélünk hozzátesz valamit a személyiségünkhöz. Az évek formálnak minket és igaz én csak azokban az években ismertem Alexander-t, amelyekre ő nem emlékszik, de meg mernék rá esküdni, hogy ez volt azaz időszak, amikor a legtöbbet fejlődött. Felvállalta önmagát a maga idejében, ezzel pedig másokat is inspirált a nyitottságra, hogy ne éljenek többé elzárkózva, amiért a Klávé nem nézte jól szemmel a másságot, vagy lealacsonyítónak találta. De egek, én soha semmire nem kényszerítettem. Nem akartam, hogy megtegye, hacsak nem érezte magát késznek rá. Természetesen ettől függetlenül ott voltak a kimondatlan elvárások, de idővel megtanultunk jobban kommunikálni. De sajnos még ez sem volt elég, hiszen könnyen megvezethető volt, amely kis híján az elárulásomhoz vezetett. Ez felett pedig még akkor sem tudtam szemet hunyni még ha mérhetetlenül szerettem, szeretem is.
- Nem várom el, hogy bárhogy is hozzámállj. Kezelj akár idegenként, mintha most ismernél meg, de ne nézz át rajtam, mintha nem léteznék. - Még az is jobb lett volna, ha úgy tekint rám, mint egy idegenre. Lehet, hogy számára egy voltam azok közül, akire nem emlékezett, de ettől még kezelhetett volna idegenként. Talán még az sem fájt volna ennyire, mint az állandó menekvése előlem, amit eddig a pillanatig voltam képes eltűrni. Most már nem tudom olyan könnyedén lenyelni a dolgokat.
- Tényleg azt hiszed, hogy másoknak nem fáj, hogy nem tudják mit mondhatnak körülötted? Hogy lábujjhegyen járkálnak körülötted mert nem akarják, hogy sérülj? Az, hogy nem emlékszel a történtekre, nem teszi semmissé a testvéri kapcsolatodat Isabelle-el. Szerinted neki milyen érzés az, hogy ennyire hátat fordítottál neki, mert egyszerűen nem vagy hajlandó feldolgozni, ami veled történt? Nem emlékszel rá, de az koránt sem jelenti, hogy hátat kellene fordítanod mindennek! - Nem emlékszem, hogy ennyire önző lett volna. Persze azért makacsnak már régebben is makacs volt, amit a fejébe vett azt nem verte ki, de ez, hogy csak a saját fájdalmát képes elismerni, hogy azaz egyetlen, ami mindegyik felett áll.. Olyasmi, ami miatt már rá sem ismerek arra a fiúra, akivel évekkel ezelőtt találkoztam. Feloldott bennem valamit, ami miatt képes voltam újra szeretni, de most mintha csak azt bizonygatná, hogy hatalmas hibát követtem el. Pedig ez az egész az én hibám. Az apám miatta tette ezt vele. Csakis egyedül, én tehetek róla. Asmodeus azért tette vele ezt, mert hozzám közel állt nem pusztán jókedvéből. Bár biztos vagyok azért is megcsinálta volna, de itt sokkal inkább közrejátszott a személyes ok, mintsem puszta kedvtelés.
- Nem fogok neked történetet mesélni, ha azt szeretnéd. Üres szavak lennének számodra jelentőség nélkül, hiszen ahhoz, hogy megértsd meg kellene élned a dolgokat, de mivel nem emlékszel rá nem tudod hozzákötni az érzéseid, az akkori gondolataid, így talán pedig nem lenne számodra más az egész, mintsem őrültség. - Ha minden igaz, akkor még abban a hitben van, hogy a világ még nem tud a vonzódási preferenciájáról vagy arról, hogy Jace-el már rég lezárták az állítólagos rajongását. Szinte semmire sem emlékszik, ami az utóbbi években meghatározta az életét..
- De inkább kezdjük elölről, mit szólsz? Az új emlékekre. Magnus Bane vagyok, Brooklyn főboszorkánymestere. - Azzal pedig kinyújtottam a kezemet, ha benne van, akkor nyugodtan rázza meg, mintha csak először találkoznánk. Ha már a régi emlékeket nem hozhatjuk vissza néhány újba nem hal bele, ami talán mindkettőnk számára kényelmesebbé teszi a kettőnk helyzetét.

magnus & alec

❝  zene: just give me a reasonmegjegyzés: remélem tetszik Lift  124822942   ❞

Alexander Lightwood
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Alexander Lightwood
all the stories are true


Lift  Empty

To: Magnus Bane
Ahogy megszólalt, máris tudtam, hogy túl nyers voltam hozzá. Egyszerűen kiérződött a szavaiból, hogy némileg megbántottam, pedig nem ez volt a célom. Csak fogalmam sem volt róla, hogyan viselkedjek vele. Nem tudtam, miféle kapcsolatunk volt és mit vár el pontosan tőlem. Azaz várna… várt volna. De nem emlékszem semmire. Nagyot nyeltem, majd mély levegőt vettem.
- Félreérted a helyzetet, Magnus. Nem arról van szó, hogy nem kívánok a társaságodban lenni. Hanem sokkal inkább arról, hogy… nem tudom, hogyan viselkedjek. – Vallottam be, bár nem tudtam, mennyit számít ez a helyzetünkben, avagy mennyit javít rajta. Vagy éppenséggel ront.
A továbbiakra valahogy a szívem egyre nehezebbé vált. Olyan volt, mintha elengedett volna engem, de nem értettem az egészet. Azaz… talán csak kezdtem sejteni, hogy több volt köztünk, mint azt elsőre gondoltam. Azonban, ha ez így van, akkor én… felvállaltam volna?
- Magnus, elég. – Kissé a hangomat is megemeltem. Igen, zavart, hogy ennyire vádolt, vagy… vagy nem is tudom, mit csinált pontosan. – Megérthetnéd az én helyzetemet is! Az, ahogyan rám nézel… és ahogy a többiek néznek rám… számomra jelenleg mindenki idegen, még a saját testvérem is. Szinte az őrületbe kerget, hogy Asmodeus ezt tette velem. Nem tudom, mit tettem, amivel kivívtam ilyen szinten az ellenszenvét, a haragját, de… bármi is történt, visszacsinálnám az emlékeimért cserébe. – Idegesen félrepillantottam, elszakítva róla a tekintetemet. – Tudom, hogy nem csak rólam szól mindez, de valljuk be, hogy engem érint a leginkább. Én nem értek semmit magam körül, nekem van millió kérdésem, amire sosem fogok választ kapni, mert a kérdést sem merem feltenni. – Újra ránéztem. Kétségbe voltam esve, a máskor határozott kiállásom most sehol sem volt. Az emlékeim elvesztése teljesen szétszedett.
- De ha már itt tartunk… nem leszek gyáva. Veled kapcsolatban mi az, amit tudnom kell? – A szemeit kezdtem fürkészni, miközben a szívem hevesebben kezdett verni.

Magnus Bane
High Warlock
ranggal rendelkezem
Magnus Bane
all the stories are true


Lift  Empty
just give me a chance

Nem volt egyszerű a helyzetünk. Úgy kellett ránéznem, mint egy idegenre, ami nem volt egyszerű. Talán nem is voltam rá képes. Mégis az elvárások mindegyikét igyekeztem kiölni magamból annak érdekében, hogy képesek legyünk egyfajta civilizált kapcsolatot kialakítani. Szükség volt arra, hogy egyfajta közös talajt megalapozzunk, ami nem áll abból, hogy állandóan elrohan. Nem egyszerű ez sem nekem, sem neki. De amíg nem beszélünk róla, nem léphetünk túl rajta.
- Nem azért vagyok itt, hogy feltartsalak emiatt egy percig sem kell aggódnod, sem pedig foglyul nem kívánlak ejteni azt már megannyi alkalommal egyértelműen kifejezted, hogy nem kívánsz a társaságomban lenni, ezt megértettem, de úgy gondolom még egy idegen is megérdemel annyi tiszteletet, hogy nem akarod öt percenként nyilvánosan lerázni. - Fájt, hogy ennyire elutasító volt velem szemben még annak ellenére is, hogy nem tettem még semmit. Volt, van is egy múltunk amire ő nem emlékszik, de egyszer sem kényszerítettem arra, hogy érezze, amit egyértelműen nem érez. Csak beszélni akartam vele, de mintha a homokba dugta volna a fejét, teljesen meglehetetlenítette a számomra, hogy bármilyen lezárást is kapjak, vagy pontosabban kapjunk és továbbléphessünk ezek szerint külön utakon, hiszen látszólag ez volt a szíve vágya.
- Nem azért jöttem, hogy követeljek bármit, nem azért jöttem ide, hogy megpróbáljalak rávenni arra, hogy emlékezz valamire, amire egyértelműen nem, vagy történetekkel ostromolni téged, amelyek semmit sem jelentenek a számodra annak reményében, hogy valamelyik majd előhozza az emlékeidet. - Egy pillanatra megálltam, két ujjammal összeszorítottam az orrnyergemet, majd elengedve azt mély levegőt vettem és folytattam. - Talán sosem térnek vissza, az is lehet, hogy egy idő után majd visszatérnek, ha az apám megunta a helyzetet. Mindössze annyit jöttem ide tisztázni, hogy én nem akarok tőled semmit. Nincsenek elvárásaim, nincsen semmim sem. Egyszerűen csak hálás lennék, ha képes lennél úgy kezelni, mint egy másik embert, akit talán ha te nem is ismersz, de egykoron ismertél és legalább a minimális tiszteletet megadhatnád nekem, mintsem úgy nézel rám, mint egy leprásra. - Persze talán lehetnék finomabb is vele, de már épp elég alkalommal rúgott belém ahhoz, hogy csak úgy lenyeljem az egész helyzetet. - Lehet, hogy te magad is szenvedsz, te magad sem tudod mi minden történt veled az elmúlt évek során, de nem te vagy az egyetlen aki a sorsod keresztjét cipeli és ezt talán jobb lenne, ha felfognád. Ez nem csak rólad szól. - Persze tudom jól, hogy Izzy is szenved és kétségbeesetten keresi a megoldást arra, hogy visszaszerezze Alec emlékeit, de amíg el nem jön a pillanat, hogy elég szívfacsaró legyen azoknak visszaszerzése. Addig azt hiszem apám nem ereszti őket a markából.

magnus & alec

❝  zene: just give me a reasonmegjegyzés: remélem tetszik Lift  124822942   ❞

Alexander Lightwood
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Alexander Lightwood
all the stories are true


Lift  Empty

To: Magnus Bane
Nagyot nyeltem. Hozzám jött. Hozzám! Ez… nem, nem volt meglepő, csupán… miért ennyire nyílt? Nem is tagadja, hogy mit akar, azaz kit, vagyis… miket gondolok? Gyengén ráztam meg a fejemet, de nem mondtam semmit, nem kerültem ki ezúttal a szavait, s nem kezdtem ellenkezésbe vagy kifogásokba sem. Hozzám jött. Tudtam. Én magam is fel akartam már keresni őt, legalábbis megfordult már a fejemben, de nem volt eddig merszem. Hiszen fogalmam sem volt róla, miket mondana nekem, ha… ha feltenném azt a bizonyos kérdést. Másrészt, hiába is mondott volna bármit, ha nem emlékszem, nem igaz? De talán az emlékeim visszaszerzésében… tudna segíteni. Ez elgondolkodtatott egy kicsit, de aztán figyelni kezdtem a szavaira. Felvontam némileg a szemöldökömet, majd karjaim szinte ösztönösen fonódtak össze a mellkasom előtt. Oh, igen, a testbeszéd: elzárkózás, védekezés… valóban ezt jelentette nálam ezt a cselekedet.
- Nem tudom, mit kellene megbeszélnünk, de hallgatlak. Bár nincs sok időm, azt előre mondom. – Tettem hozzá, még mindig próbálva megtartani azt a közömbös hangszínt. Mély levegőt vettem. – Nézd, nyilvánvaló, hogy volt közünk egymáshoz a múltban, amire nem emlékszem, de… ha ezért jöttél, akkor sajnálom, de nem tudom, mi volt. – A szemeit kezdtem fürkészni, ezúttal már szelídebb hangszínt megütve. Sajnáltam, de ez volt az igazság és nem tudtam rajta változtatni. – Hacsak nem tudsz módot az emlékeim visszaszerzésére, akkor… - Nem akartam befejezni, de az lett volna a folytatás, hogy addig felesleges talán érdemben megpróbálnunk beszélni, hiszen… nem lehet. Izzyvel is nehéz volt megtalálnom a közös hangot, ahogyan a saját parabataiommal is, tehát… mégis mit várt tőlem? Olyat, amit nem tudtam senkinek sem megadni. Idegen voltam a saját testemben.

Magnus Bane
High Warlock
ranggal rendelkezem
Magnus Bane
all the stories are true


Lift  Empty
just give me a chance

Nem akartam mindent a nyakába zúdítani, vagy visszaforgatni az idő kerekét, hogy minden olyan legyen, mint régen, hiszen ez nem történhet meg. Az sem biztos, ha visszakapja az emlékeit, hogy kettőnknek van jövője egyáltalán. Mégis úgy éreztem szükségesnek, hogy legalább egyszer meg kell próbálnom vele beszélni, vagy akár megnyerni magamnak még egyszer, ahogyan egykoron. Valamit tennem kell, mert kis híján már az őrület szélén álltam és szükségem volt valami, amibe legalább egy kicsit is kapaszkodhatok, mert a jelenlegi állapotot nem folytathatom sokáig. Legalábbis nem úgy, hogy nem zártam ki minden eshetőséget. Hogy nincs már remény kettőnkre.
- Igazából hozzád jöttem, ha lenne egy kis időd. - Persze ez nem éppen a legjobb megközelítése a helyzetnek, mert ezzel csak esélyt adok arra neki, hogy elmenjen. Kilépve a liftből tekintetemet egy percig sem szakítom el tőle, s habár próbálok nem elvárásokkal tekinteni rá, valahogy mégis pusztán a látvány, hogy egyben van és valamennyire egészséges melegséggel tölti el a bensőmet.
- Vagyis inkább azt mondanám, hogy beszélnünk kell. Nem rohanhatsz el állandó jelleggel és úgy gondoltam, hogy jobb mindkettőnk számára, ha valamilyen szinten tiszta vizet öntünk a pohárba. - Nem emlékszik rám így elvárásaim nem is lehetnek, de egy részem mégis örülne, ha legalább valami töredékre emlékezne velünk kapcsolatban, de kezdem azt hinni, hogy az apám mindent kiirtott belőle ilyen téren. - Ígérem, hogy nem rabolom a szükségesnél tovább az idődet. - Csak beszélni akarok vele, hogy tudjam jól van. Annak ellenére, hogy ez nem az a helyzet, amelyben jól lehet. De a szívem sosem szűnt meg őt szeretni, akármilyen nehézségekkel néztünk is szembe. Lehet, hogy külön voltunk, de egy valami biztos volt. Az, hogy mérhetetlenül és visszavonhatatlanul beleszerettem.

magnus & alec

❝  zene: just give me a reasonmegjegyzés: remélem tetszik Lift  124822942   ❞

Alexander Lightwood
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Alexander Lightwood
all the stories are true


Lift  Empty

To: Magnus Bane
Továbbra sem tudtam, mit is kellene pontosan tennem a kialakult helyzettel. Nem futhattam el örökké a múltam elől, akár emlékeztem rá, akár nem. Viszont nem tudtam, miképp kellene hozzáfognom az egészhez. Álljak oda mindenki elé és kérdezzem meg, mire nem emlékszem kettőnkkel kapcsolatban? Ez őrültségnek tűnt és lehetetlen küldetésnek is. Talán, ha naplót akartam volna vezetni az emlékeimből, lehetséges, hogy több száz is betelt volna, mire mindenki elmondja a történetünket. Más megoldás kellett… más, de nem tudtam, mi. Szóval, amíg nem találtam megoldást, még mindig jobbnak tűnt elzárkózva lézengeni. Nem mintha Izzy túlságosan hagyta volna, hogy magamba zárkózzak, de még ő sem volt képes arra, hogy teljességgel elérjen. Egyedül Dommielnek nyíltam meg, mellette sikerült felengednem, mosolyognom, sőt, nevetnem. Hiszen hosszú idő óta senki mellett sem éreztem magamat igazán… jól. Ezt pedig fájt bevallani, de így volt.
Épp gondolkodtam, mikor a lift felé vettem az irányt. Ezúttal nem az emlékeimen, hanem azon, hogy fel kellene keresnem Jace-t. De mikor a liftajtó kinyílt, olyan szempárral találtam szembe magam, amire nem számítottam. Ajkaim is elnyíltak a meglepettségtől, aztán automatikusan hátrébb léptem.
- Magnus… - Ejtettem ki a nevét a számon, miután ő is kimondta az enyémet. Nagyot nyeltem, majd mély levegőt vettem. Nem futhattam el megint. Izzy is utalt már rá korábban, hogy nem kellene ezt tennem, mégis… néha ez tűnt a legjobb megoldásnak. Nem tudtam, miféle szerepet töltött be az életemben ez a férfi, de tudtam, hogy jelenleg semmit nem nyújthatok neki.
- Kihez jöttél? – Kérdeztem, miközben igyekeztem közömbös hangszínt megütni, aztán félreálltam az útból, hogy kiléphessen a liftből, ha akart.

Magnus Bane
High Warlock
ranggal rendelkezem
Magnus Bane
all the stories are true


Lift  Empty
just give me a chance

Kerülgethettem volna a forró kását, ameddig ki nem hűl, azaz ebben az esetben, amíg már nem lesz kit kerülgetnem. De muszáj volt beszélnem Alexander-rel. Nem rohanhat el minden egyes alkalommal előlem anélkül, hogy akár egy szót is váltanánk. Ennek nem így kellene működnie. Persze tudom jól, hogy magától nem találkozna velem, mert talán zavarba hozom, vagy kellemetlen helyzetbe, de ahhoz, hogy továbblépjek legalább egyszer beszélnem kell vele. Meg így legalább biztosan tudhatom, hogy miként is állunk és okkal fojthatom a bánatom az alkoholba, vagy mászhatok ki a sajnálatgödörből, amelybe kegyetlenül temettem önmagam.
Kicsit összeszedtem magam, visszatért a sugárzó önmagam, ékszerekkel díszített ujjaim, ahogyan a csillogás sem maradhatott el a ruhámról. Bár most jobban belegondolva talán egy kicsit sok lehet majd a számára, de nincs olyan, hogy túl sok. Szép lenne, ha már önmagamban is kételkedni kezdenék. Ennyire mélyre még ő sem taszíthat. Még akkor sem, ha egy kicsit talán az én hibám, ami vele történt. Ha nem fűzik hozzám szálak Asmodeus-nak nem lenne különösebb oka arra, hogy célkeresztbe helyezze. Mondhatni én hoztam rá a bajt pusztán a létezésemmel, de a múlton nem javíthatok egyedül a jelenben dolgozhatok szorgosan a jövőn, hogy az sokkal jobb legyen, mint a keserű múlt, amelyre talán sosem fog emlékezni. Nem tudom milyen játékot űz most az apám, de az egyszer biztos, hogy nem rövidtávon gondolkozik.
Ahogy beléptem a liftbe, hogy az intézetbe léphessek egy kicsit izgulni kezdtem. Izzynek köszönhetően, ha minden igaz, akkor egymásba fogunk futni Alexander-rel és talán képesek leszünk félmondatoknál egy kicsivel többet is beszélgetni. Furcsa, hiszen régen volt szerencsém ehhez az érzéshez, de határozottan izgultam. Nem akartam semmit sem ráerőszakolni, hiszen nem voltunk együtt már azelőtt sem, hogy az emlékeit elveszítette, de jogosnak érzem a vágyat arra, hogy mindezt tisztázni tudjuk.
Ahogy a liftnek kinyitom az ajtaját a tekintetem szinte rögtön találkozik az övével és egy nagyot nyelek annak ellenére, hogy számítottam a találkozásra. - Alexander..

magnus & alec

❝  zene: just give me a reasonmegjegyzés: remélem tetszik Lift  124822942   ❞

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Lift  Empty
1 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Lift