Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Mosdók
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Mosdók Empty

szabad játéktér
dust & shadows

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Mosdók Empty
Mark & Josie
A hajdani Josiah Song emlékei nem okoztak csalódást, reakciója alapján valóban a hideg béke egyik legnagyobb áldozatához volt szerencsém – vagy neki balszerencséje hozzám. Szabadon engedték, megszökött, vagy még mindig a Vadűzéssel rója a csillagos eget? Bárhogy is legyen, kiállásával, megjelenésével épp annyira tűnik árnyvadásznak, mint én.
Szavaira széles vicsor kúszik arcomra megvillantva szemfogaim, melyek már alig várják, hogy megmártózzanak húsában. Nem méltatom válasszal kérdésére, talán nem is tudnék felelni rá, tudatom teljesen elöntötte vérének illata, szinte már a nyelvemen érzem éltető ízének zamatát.  Gyermeki naivitásnak tűnne az engedélyét kérni, hogy feltéphessem ereit és lecsapolhassam a benne csordogáló nedűt, de türelmem sincs az efféle megalázkodáshoz; izmaim egy pillanatra megfeszülnek, felkészülve, hogy a következő pillanatban elrugaszkodva lecsapjak rá.
Oly’ kevés választ el célomtól! Érzem kezének melegségét vállamon, s a testéből áramló hőt; hallom szívének heves lüktetését, ahogy élesen szívja tüdejébe az oxigént; vére mellett már az alkohol, veríték és valami furcsa, ismeretlen illat elegye is ostromolja érzékszervem.
Egy pillanatra elönt a haraggal teli irigység. Minden porcikája kérkedve ontja magából az életet, mintha csak gúnyt űzne belőlem, abból, amit hagytam elveszni. Ha tehetném, minden bizonnyal visszaforgatnám az időt, hisz olyan kevésen múlott, hogy ne induljak el egyedül az Intézetből: győzködhettem volna Remy-t még egy kicsit tovább, inkább velem töltse az éjszakát, vagy elhitethettem volna magammal, Church talán pont aznap gondolja meg magát és megtisztel a dögönyözésének jogával, vagy akár fel is hívhattam volna a menyasszonyom, hogy magyarázatot adjak végre, miért fordítottam neki hátat…
Elég ez a pillanatnyi megingás, hogy áldozatom erőt vegyen magán és ellökjön magától, hátam pedig a hideg, mocskos csempének ütődjön. Azon ráérek később aggódni, került e a kölcsönpólóra olyan szennyeződés, melyet sosem fogok tudni eltűntetni és kénytelen leszek rászoktatni magam a saját ruhatáram használatára – melynek jelenleg minden darabja az Intézetben van, még a halálom éjszakáján is Remy pólójában földeltek el -, hirtelen mozdulattal állok fel, tekintetemmel azonnal a srácot keresve.
Ha a Klávé tagjai látnák most, biztosan szívnák a fogukat, amiért nem gondoltak arra, a tündérek fegyvertilalmát milyen könnyedén ki lehet játszani egyszerű használati eszközökkel; fájó kimondani, de még egy vámpírnak is okozhat fejtörést, ha karót kreál.
Lassú, könnyed léptekkel oldalazva próbálom gondolkodásra kényszeríteni agyamat, s mérem fel a terepet, pillantásom csupán néha levéve róla, s ügyelve, a kijárat mindig hozzám legyen közelebb, ha netán szökni próbálna. Ahogy látom, nem fedik rúnák a testét, melyek megerősíthetnék annyira, hogy felvegye egy újszülött vámpírral a harcot, csupán a hirtelen tákolt fegyverét kell elkerülnöm, de az önvédelmi képzéseknek hála van esélyem elkerülni egy halálos sérülést.
Hirtelen rugaszkodok el ismét irányába, remélve, kizökkentem, vagy legalább meglepem a váratlan mozdulattal; első célom, hogy lefegyverezzem, kiütve kezéből a felmosónyelet, vagy legalább mozgásképtelenné tegyem az azt szorító kezét, majd falhoz szorítsam testét, s így őt magát is.
Az, hogy vérét ontanám, nem jelenti azt, hogy szánt szándékkal életét venném, vagy megnyomorítanám hetekre, de csupán Rajta múlik, meddig kell elmennem, mekkora ellenállást tanúsít.



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Mosdók Empty

Josh & Mark  
will i survive it?

A tündérdrog hatása a szervezetemre intenzív volt, intenzívebb, mint valaha. A körülöttem táncoló emberek arca felismerhetetlenné vált, mindenkiben őt láttam. Minden fiú után megfordultam, mert azt hittem ő az. Egy csókolózó tündérpárt szétszakítottam egymástól, mert azt hittem ő az. Sűrű elnézések között hagytam őket magam mögött. Minden sötét hajú fiút addig szuggeráltam, míg nem találkozott össze a tekintetünk, mert azt hittem ő az. Kieran mit teszel te velem? Az őrületbe kerget a hiányod.
Az alkohol és a drog együttesen táncot jártak az elmémen, durva csárdás lehetett, erős lábcsapásokkal, amikkel egyre mélyebbre nyomtak a tudatom mélyébe. Gondolatok ezrei vágtattak végig az agyamon pillanatok alatt, de egy sem jutott el addig, hogy fel is fogjam.
Szörnyen szét vagyok csúszva. A farkas pofonja egy kicsit visszarántott a valóságba, de ez se volt elég ahhoz, hogy tudatomnál legyek.
Lépteimre nagyon oda kellett figyelnem, komoly koncentrálás árán jött össze az, hogy a jobb lábamat a bal után tudjam helyezni. A fal mellé vánszorogtam, megtámaszkodtam.
A mosdóba berontva, frissítő felüdülés volt az arcomat a hideg folyóvíz alá dugni. A mosdóba már csak a zene basszusa hallatszik be, ami betölti a helyet.  Fel sem fogom, hogy valaki áll mellettem a másik mosdókagylónál.  A keresztnevemre felkapom a fejem, pillanatok alatt jut el az agyamba, hogy egy vámpír áll mellettem. Az ijedség egy hulláma végigszalad rajtam, lábujjamtól a fejem búbjáig érzem a veszélyt. Az orromból áramló véráramlat abba maradt, az arcomon lévő nedvességet a pólóm felső részébe törlöm.
- Kit tisztelhetek a jelenléteddel? – hangom bizonytalan volt és még érezhető volt rajta a bizonytalanság, amit a közelsége okozott. A tekintette, amivel meredt rám megegyezett egy ragadozóéval, aki a becserkészett áldozat reménytelen pillantására válaszol. Pár lépést távolodok tőle, és a mosdókagylóktól.
Látszott rajta, sütött róla, kidülledt vörös szemek, a kelleténél is sápadtabb bőr, újszülött vámpír volt. Az újszülött vámpírok erősek, veszélyesek és szörnyen vérszomjasak. Biztos nem egyszerű friss halottnak lenni, de mik keres valaki halálának másnapján egy klubban?
A tekintetemet a vámpíron legeltetem, az ázsiai vonásai különlegessé teszik az arcát. Valami volt benne, ami nem volt alvilági. Érdeklődően vonom fel a szemöldököm. A bőre, a bőrén a hegek. Egy árnyvadász, vagyis, csak volt.
Egyszerűen lesokkolok, mikor rám veti magát, egy kicsit számítottam ezen tettére, de nem hittem volna benne hogy bekövetkezik. Az agyamat elönti egy adrenalin löket, végig csurog a belsőmben, energiával tölt el. Élesen szívom be a levegőt és a hátam megfeszül. Kezeimmel megragadom a vállát, hogy távol tartsam a vámpír veszedelmes fogait az ütőeremtől. Erőt veszek magamon és eltaszítom magamtól a vámpírt. Pillanatok alatt felmérem a terepet. A mosdó sarkába volt letámasztva egy felmosó. Kihasználtam azokat a másodperceket, míg a vámpír a földön volt és neki iramodtam, megragadtam a felmosót és kettétörtem a nyelét. A nyel kisebbik részét magam elé emelem és a sarokba menekülök. A rögtönzött fegyveremet a mellkasom előtt szorongatva keresem a szememmel a vámpírt. A drog és alkohol édeskés bódultsága  az adrenalin hatására rögtön tova száll. És csak én maradok magam, tőrrel és egy újszülött vámpírral egy férfi mosdóban.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Mosdók Empty
Mark & Josie
A neoncső pislákoló fénye elmosódva tükröződik a mosdó mocskos csempéjén, hasonlóan szétcsúszott szinkronban a kintről beszűrődő elnyomott, lüktető basszussal, mint amellyel a tánctéren révülő tömeg próbálja ráhangolni magát a gyors ütemre. Hajdanán, mikor bensőm nem kongott üresen és szívem képes volt a zenével együtt dobbanni, én magam is szívesen adtam át magam eme kollektív tudatnak, ahol elmosódnak az egyének közti határok mentálisan és fizikailag egyaránt; leszámítva, mikor épp egy melegbárba kísértem el parabatai társamat - ott én voltam a Dancing Queen.
Vámpírrá válásom óta azonban az utolsó dolog, amihez kedvem van, hogy halljam, érezzem a körülöttem nyüzsgő tömeg ereiben zsibongó vérét. Vagyis épp ellenkezőleg, szinte minden második gondolatom azt súgja, tépjem fel bőrüket, marcangoljam húsukat, hogy az éltető nedűhöz juthassak, nem törődve a következményekkel. Igazából a mentorom engedélye nélkül hagytam el a Dumort Hotel épületét, hogy pár szórakozni vágyó fajtársammal tartva feszegessem határaim; miként is tanulhatnám meg kontrollálni éhségem jóllakottan, ahogy tanítóm javasolta? Talán évekig, tartana, mire újra emberek közé mehetek, amikorra már minden ismerősöm megfeledkezett a létezésemről, ráadásul biztosan sokkoló élmény lehet egy olyan szeretteddel találkozni, akit lélekben már rég eltemettél. Igaz, a családomnak nem esne nehezére alvilágiként is halottként gondolni rám, de tartozom nekik egy búcsúval, mielőtt még elkönyvelnek magukban annak a lélektelen, vérszomjas szörnynek, amely jelen állapotomban vagyok.
A vámpírtanyán kapott tanács azonban jogosnak bizonyult, talán másfél órába sem telt, hogy ne egy ártatlan csók elorozásának szándékkal hajoljak alkalmi táncpartnerem nyakához; ha nem rángat le róla klántársam és hajít be a mosdóba, elmormogva egy bosszús „hűtsd le magad”-at, minden bizonnyal már nem csak a képzeletem festené vérvörösre arcom. Megfogadva szavait hajolok a csap fölé, hogy bőszen dörzsölve arcom megszabaduljak az elmém falait döngető éhségtől, átkozva magam, amiért elhagytam a Dumort Hotel biztonságos közegét. Túl gyenge vagy. Megkönnyebbülve fújom ki a levegőt először, mióta elszakítottak a lánytól; rég nem hallott jóbarátként köszön vissza a kritikus hang fejemben.
Arcomra halvány mosoly ül, míg a tükörben meg nem pillantom elővillanó szemfogaim. Még mindig képtelen voltam megszokni őket, csakúgy, mint a hullafakó bőröm és karikás szemeim; talán meg kellene változtatnom valamit magamon, hogy ne arra az árnyvadászra emlékeztessem magam, aki egy szerencsétlen éjjelen egy csata mellett egy életet is elvesztett.
A hátam mögött nyílik az ajtó, a tükörnek hála meg sem kell fordulnom, hogy szemügyre vegyem a rajta belépő egyént; a törékeny alkat és a hegyes fülek árulkodó jelek származását illetően, nem is kell látnom félig eltakart arcát, hogy tudjam, alatta vonzó vonások lapulnak. Szemei kékeszöld és arany egyedi párosában tündökölnek, mely ismerősen cseng egy másik világból, de az illata az, melyre testem ösztönösen reagál; mire a kagylóhoz ér, én már riadtan próbálom belepasszírozni magam a mosdó másik végében a falat borító hideg csempébe.
Orromat elönti vérének illata, látnom sem kell, hogy elmémben megjelenjen a kép, ahogy az éltető vörös nedű elegyedik a csapból csordogáló vízzel, majd elnyeli a lefolyó sötét mélysége. Micsoda pazarlás! Megnyalom cserepes ajkaim, szám kiszárad, torkomból állatias morgás tör fel; józanságom már csak egy aprócska gondolatfoszlányba kapaszkodik.
Kékeszöld és arany… Biztos vagyok benne, hogy még sosem találkoztunk, mégis hallottam már róla, mégis ki lehet ő?
Ujjaim görcsösen hajlanak be, hogy ragadozó módra marjanak húsába, minden izmom pattanásig feszül, készen állva a támadásra.
Gondolkodj! Honnan ismered?
- Mark… - Füleim még éles hallásom ellenére sem ismerik fel a saját hangom: egy szörnyeteg hörgése, mely most először próbál kapcsolatot teremteni emberi nyelven. - Blackthorn?
Vétek volt kiejteni a nevet, mely hosszú évekig tabunak számított az árnyvadászok között; vérének aromája utat tört már a zárt helyiség levegőjén keresztül, csupán erre az apró baklövésre várva. Testem minden porcikája reagál rá, a halott porhüvely megtelik élettel, ösztönlényként rontva rá áldozatára.
Ha egyszer észhez térek, miután kiszipolyoztam minden életet belőle, biztosan sajnálni fogom; most már tudom nevét, nem bújhatok el a bűntudat elől mindenféle jöttment ürüggyel – egy olyan személyre támadtam rá, kinek hányatott sorsát jól ismerem.
De nem most.



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Mosdók Empty
A zene tombolt a fülemben, a hangulat fülled volt. A sok izzadságtól nedves test a táncparketten összeért, és ennek a közepén ott voltam én. Szőke hajam barnának tűnt a nedvesség miatt és ezernyi apró csillámmal volt tele.  Mily jó is, ha az embernek van egy boszorkánymester barátja, akivel elütheti, az egyébként csak álmatlan forgolódásból álló éjszakákat.
Már a szórakozóhely bejáratánál összefutottunk pár fiatal tündér lánnyal, kiknek egész testét flitterek borították, talán a tőlük kerülhetett ez a hajamba. Ha valakik, hát ők tudják, hogyan kell bulizni. Tündérföldjéről hozott borral kínáltak bennünket, amiből mi, be is nyakaltunk két korsóval. Az árnyvadászok első szabályai között van, hogy tündérektől ne fogadj el ételt, pedig, ha nem Tündérföldjén fogyasztod őket, sok bajt nem hozz a fejedre, legalább is tapasztalataim szerint.
Még mindig érzetem a számban azt az édes-savanyú ízt, mintha csak bor és cukor keveréke lett volna, egy ezüstszínű folyadék, mely nem volt más, mint a híres „Tündérekdrogja”. A fellegekbe repít. Még a bejáratnál fogyasztottunk belőle egy keveset és utána rögtön megtámadtuk a táncparkettet.  
Úgy érzem magam, mintha az egész testem lángolna, beleélem magam a körülöttem lévő mondén zenébe, ritmusról-ritmusra mozgatom a derekam. Az árnyvadászok rengeteg kiképzése, és a begyakorolt elegáns mozdulatok eredményeképp a testem szinte mindenre képes lett. Szívverésemmel együtt lassultak le a mozdulataim egy érzékibb dalra, és gyorsult vissza a dobbal, mikor a dallam gyorsulni kívánkozik.  Az idő csak repült, ahogy a tömeg egymáshoz tapadva táncolt.
Ez az érzés a Vadűzést jutatta eszembe, a végtelen szabadságot és gyönyörűséget, néha a mellkasomba belenyílal egy furcsa üresség, egy hiányérzet, ami Tündérföldjét juttatta eszembe és az ott töltött éveket. Magamnak se vallom be, de néha visszavágyom a pillanatokat, mikor Kieran mögött lovagoltam és őrülten szabad voltam. Hirtelen az agyam hátsó zugából előkerült az a szörnyű nyomasztó érzés és ránehezedett a mellkasomra. Döntenem kell, Kieran vagy a családom.
A nálam lévő összes tündérport lenyelem és hagyom elveszni a gondolataimat, hogy a fejembe is átvegye az uralmat a zene.
Velem szemben egy mosolygós farkaslány táncolt, már az este folyamán többször összeakadt a pillantásunk, de ez a mostani más volt. Elvesztünk egymás tekintetében, nem szakítottuk meg a szemkontaktust. Egyre közelebb kerültünk egymáshoz, míg végül már csak pár centiméter választotta el az orrunkat egymástól.
A testünk egy ütemre mozgott, a kezem a lány derekán pihent, centiről centire bejárta a lány fedetlen hátát, közelebb hajolt hozzám és ajkait lassan az ajkamra helyezte. Orrunk összeért, szánk egymásra tapadt és én óvatosan megcsókoltam az ajkait, mire ő válaszul mohón visszacsókolt, kezével a hajamba túrt és falni kezdtük egymást. Az idilli pillanatból egy erős kéz rántott ki, fizikai és átvitt értelemben is. Ugyanis valaki megragadta a vállam és egy hirtelen mozdulattal elrántott a lánytól. Szinte még fel se fogtam a pillanatot, mikor iszonyatos lángoló fájdalmat éreztem az arcomba szétterjedni. Percek kellettek, hogy levegyem a szituációt. Az erős kéz tulajdonosa egy fiú volt, aki valószínűsíthetően a lány barátja lehetett, ugyanis nem nézte jó szemmel a lánnyal való csókomat, első dolga volt, hogy beverje az orrom, de ezután a tette után sok időt nem szentelt rám, a lánnyal lekezdtek vad vitába.
Ez egy ilyen helyen elég természetes dolognak bizonyult, hisz ezzel a kis incidenssel nem zavartuk meg a körülöttünk táncolókat. Jaj! Ezek az istenverte mondénok és farkasok, hogy meg vannak áldva ezzel a monogámiával. A szív és a test dolgai teljesen mások, a szíved csak egyszer adhatod oda valakinek, míg a tested mindennap mással is várhatja a hajnalt. A legszörnyűbbek ebben a témában az árnyvadászok, amint ez a gondolat megfogalmazódik bennem kiráz a hideg, én is árnyvadász vagyok. Én is közéjük tartozom, miért olyan nehéz ezt újra megszokni.
Kezemmel megtapogattam az orrom, amiből időközben elkezdett szivárogni a meleg vér.
- Az Angyalra! – kezdek el mérgelődni és az orromat szorongatva a mosdó felé kezdek igyekezni, magamon érzem egy-két vámpír érdeklődő pillantását, de csak céltudatosan haladok, nem áll szándékomban vámpírvacsoraként végezni.
Szinte berontok a férfimosdóba, körül se nézek, nem érdekel ki van odabenn, rögtön a mosdókagylóhoz veszem az irányt és elkezdem a hideg csapvízzel lemosni az orromból folyamatosan szivárgó vért.  
Fránya farkas

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Mosdók Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Mosdók Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mosdók
» Mosdók
» Mosdók
» Mosdók
» Mosdók