Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Korcsolyapálya
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
-- szabad játéktér --

Neal Barnaby Jones
Vámpír
ranggal rendelkezem
Neal Barnaby Jones
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
new year, new beginning
something wicked this way comes
Egy darabig még lefoglalja a figyelmemet az emberek szerencsétlenkedése, ahogyan próbálnak egyensúlyozni, de szinte folyamatosan orra bukik egy-kettő. A végére már igazából kezdtem is unni az egészet így inkább a tehetségesebbeken legeltettem a tekintetem, ami egy újabb tíz-tizenöt percet rabolhatott el az időmből, mikor egyre hangosabb kezdett lenni az egész ünnepség és jobbnak láttam, hogy visszamenjek és beszéljek Ronnie-val, ha már az újévet nem is tölthetjük egyet. Bármennyire is szeretném még kerülni őt nem lehet a végtelenségig hanyagolni.
Óvatosan ellököm magam a korcsolyapálya szélétől a kezeimet mélyen a zsebeimbe süllyesztve indulok el az utcák irányába, egyre inkább távolodva a zsibongó tömegtől, hogy visszatérhessek Los Angeles-be. Még magam sem tudom, hogy mit fogok mondani Ronnie-nak, hiszen elég sok minden történt, de talán a legjobb lesz, ha az igazsággal indítok. Az pedig minden lesz csak szép nem. Remélhetőleg a fejem a helyén marad. De már határozottan győzelemnek könyvelem el, hogy kibírtam egy ekkora tömeg társaságában. Most azonban már tényleg itt az ideje, hogy hazainduljak.

// köszöntem a lehetőséget!

Luna Hellfire
Warlock
ranggal rendelkezem
Luna Hellfire
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty

to my little sunshine
happy new year
Sosem gondoltam, hogy egyszer majd felelős leszek egy másik életért ilyen formában. Úgy érzem, hogy egyszerűen köteles vagyok szegény kislányt kivezetni a sötétségből és megadni neki mindazt, amit megérdemel. Lehet, hogy ostobaság volt ide kihozni én mégis úgy érzem, hogy nem fog neki ártani, ha egy kicsit több ember között is elvegyül nem pedig folyton velem tölti az idejét. Mert örülök a bizalmának az irányomba, de a világot meg kell ismernie bármennyire sem lesz ez olyan egyszerű.
- Olyasmi.. Csak jégen. - Jegyzem meg, mikor csak egy apró mozzanat kérdése az egész, hogy átsétáljon rajtam egy érezhetően vámpír, aminek nem tudatosítok túl sok figyelmet, hiszen biztos voltam benne, hogy nem mi leszünk az egyetlen természetfelettiek itt. Meg aztán amíg nem áll le velünk senki sem problémát kreálni addig én sem fogok senkibe sem belekötni, hiszen nem ezért vagyok itt.
- Na, de gyere kérjünk egy korit aztán kipróbálhatod. - Azzal pedig el is indultam a kori-bérlő stand irányába magammal húzva a kislányt is, aki habár még nem érte el a teljes kommunikációs képességet még így is azt kell mondanom, hogy úgy érzem valamilyen haladást sikerült elérnünk.
béna vagyok.  nyomi ||



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty

to my savior

Még mindig nem szoktam meg mindent. Szorosan tartom azt a meleg kezet, amely nem hagyott elveszni azon az éjszakán. Új utat mutatott nekem, egy puha ágyat adott és meleg ételt. Mint egy tündérmese, egy jó tündér keresztanya. Bár még nem egészen értem, miféle erő birtokában is vagyunk, hogy mire kellene használnunk. Miért mi rendelkezünk vele... Mégis ő segített nekem. Azt is megtanította, hogyan rejtsem el a jegyemet, és végre képes vagyok másokkal kommunikálni. Legalább is vele, de talán ma este élesben is kipróbálhatom az új képességemet valaki máson. Vajon ők is hallani fognak?
Ki szeretném próbálni azt! Ez olyan, mint a tévében, amikor az utcán gurulnak?
Tágra nyílt szemekkel pislogok először a korcsolyapálya, majd Lulu irányába, hogy aztán óvatosan pár lépést tegyek a kiszemelt helyszín irányába. Ő biztosan tudja, eddig mindent tudott. Ugyan felmerült bennem a kérdés, hogy honnét tud ennyi mindent, de talán, ha mellette maradok, számomra is elérhető lesz ez a tudás. Akkor pedig mindent meg fogok érteni, hogy mi is egy anya pontosan, hogy miért kellett kígyókat ennem, hogy miért ő segített rajtam. Hogy miben vagyunk mi mások, mint a többiek... Buzgón vágyom a tudást, amivel ő rendelkezik, tőle megtanultam, hogy ez is hatalom. Ma pedig végre tesztelhetem a saját hatalmamat. Érzem, hogy más lettem, ez alatt a pár hónap alatt még kommunikálni is megtanultam. Ez az első alkalom, hogy ilyet érzek. Tudni akarom, hogy mire lehetek még képes. Azt mondta, hogy rengeteg lehetőség rejtőzik bennem, talán csak pár lépést kell tennem, hogy egy újra leljek.


Neal Barnaby Jones
Vámpír
ranggal rendelkezem
Neal Barnaby Jones
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
new year, new beginning
something wicked this way comes
Tölthetném az új évet éppenséggel Ronnie társaságában is, ahogyan minden egyes évben tettük az eltűnése előttig amíg együtt voltunk, de valahogy most szerettem volna inkább egyedül lenni. Amihez nem túl jó ötlet pont egy tömeg kellős közepére érkezni, de a tömeggel is csak önmagamat vagyok hajlandó lényegében tesztelni. Igyekszem odafigyelni arra, hogy mikor táplálkozom, meg aztán arra is, hogy miként. Talán még eljön az a nap is, amikor képes leszek uralkodni a testemben keletkező vágyakon. Olyan érzésem van, mintha újra valami teljesen új köszöntene be a testemben és ehhez nekem alkalmazkodnom kell. Bár, ha őszinték akarunk lenni ez koránt sem áll távol annyira a valóságtól.
A finom ételek illata már koránt sem azt a vágyat ébreszti bennem, amit egykoron. Most valószínűleg, ha még mindig ember lennék két kézzel tömném magamba a különböző kajákat, amelyeket leginkább a szemeim kívánnak aztán meg egy fél óra múlva fetrengenék, mint aki a halálán van mert annyi mindent tolt le a torkán, de végső soron nem történne más, mint tíz perc múlva újrakezdeném az egészet, mint egyfajta örök körforgást. Ez talán olyasmi, ami még a napsütésnél is sokkal jobban hiányzik.
A boldog társaságok ellenére körbenézve még bőven akadnak olyanok, akik között nézeteltérések vannak, de ezeket inkább igyekszem nagy ívben elkerülni, habár így is kis híján sikerül átesnem egy kislány előtt guggoló nőn a figyelmetlenségem miatt, de végül a korcsolyapályának egyik sarkánál helyezkedem el, ahol az embereket figyelem. Vannak köztük tehetségesek, akiken látszik, hogy nem ez az első alkalmuk, de a többség vonzza inkább a tekintetem, akik úgy csúszkálnak a jégen, mintha összecsinálták volna magukat. Párnak még sikerül is seggre esnie. Az egyiket például három embernek kell felsegítenie, de még így is leránt maga mellé egyet a művelet során. Hihetetlen, hogy képes volt jégre menni és még csak ilyen kellemetlen élmény után sem adja fel. Talán ezt még becsülni is lehetne.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty

New Year... new hell...

Hányok… már megint hányok… csak tudnám, mit eszik még mindig ezeken a korcsokon. Mért kell minden egyes földi napon szembesülnünk azzal, hogy az ő csodás teremtménye… az embeeeer… kipusztítja saját ajándékba kapott világát, ok nélkül szájára veszi teremtőjét, káromolja, magát hozzá hasonlítja és mégis minduntalan ő az, aki megbocsátást nyer, aki üdvözül, akinek a mennyekbe engedtetik belépni, aki… a szabad akaratot kegyként kapta, és nem harc árán vívta ki.
Dühít a létezésük… kár is lenne tagadnom. Sammael visszatérte óta, új erőre kaptam, és lassacskán visszanyerem régi énem teljes pompáját, s vele együtt feltámad bennem a mérhetetlen harag, ezen selejtek irányába.
Pillantásom emberi, ragyogó gesztenyebarna szemeimmel figyelem a porszemeket, ahogy a csípős hidegben lépkedek a járdán a korcsolyapálya felé. Csuklómra tekert deresre fagyott lánc végén egy dobermann sétál. Első ránézésre teljesen nyugodt, pedig csak a lánc az ami tartja ebben az állapotban, pontosabban a hatalmam. A bunda alatt tucatnyi éhező démon várakozik, feszül a bőrnek, és ordít némán, hogy eresszem őket tombolni.
Luluka üzenetét én is megkaptam, noha cseppet sem izgatott a dolog, míg meg nem tudtam, hogy bátyám és húgom igent mondott rá. Angyalok között is volt sorrend, hogy testvér testvérnek farkasa lehessen, és Luci hiába volt kedvenc, számomra akkor is csak angyal, épp olyan, mint bármelyikünk. Nem fogadok el parancsot senkitől… lehet kérni, lehet alkudozni… elvégre, ha már elbuktunk a saját szabályaink szerint játszhatunk, pontosan úgy, ahogy abban a pillanatban a kedvünk tartja.
-Sosem fogom megérteni, miért keresi a társaságukat… - jegyzem meg csendesen ahogy Nilael mellé lépek. Bármilyen emberi alakot öltsön, a testvéri kötelék eltéphetetlenül feszül köztünk. Megrántom a láncot, mire a kutya leül. A halandót nézve érzem benne a haragot és az elkeseredést, a bőröm bizsergeti gyengéden. –Nevetséges… még azt a keveset sem képesek megbecsülni, ami jutott nekik, inkább holmi felsőbbrendű könnyelműséggel rövidítenek rajta, majd kétségbeesetten kapaszkodnak az utolsó leheletbe, tettetett megbánással… Mondd húgom… - pillantásom rá emelem és elmosolyodom, ahogy szemeim a barnából vörösbe váltanak – van kedved játszani?



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
New Year.... ❀
❀ Az éj sötét és tele iszonyattal....

Ismét egy újabb esztendő telik hamarosan el. Minden emberre másként hat, de kétségtelenül akkor is hatással van. Éhínség meg sem tudja számolni már, hányat élt meg, látta kialakulni körülötte a felhajtást, jönnek a fogadalmak.... Ó igen a fogadalmak: lefogyok, sikeresebb leszek, visszaszerzem a vágyott nőt, férfit, új életet kezdek. Megannyi gyötrelmes elrebegett szó, s miért? A kétségbeesésért. Az éhségért másra, többre, olyanra, ami nincs! Kevés ünnep hoz számára hasznot, a legtöbb a bőség, a boldogság, a háborúra a forradalmakra emlékezés ünnepe. De ez... oly sok éhség fordul meg ezen az egy napon, hogy ha a hőn szeretett filmjeihez akarná hasonlítani magát, akkora lenne a hasa, mint amikor a rajzfilmhősök lenyelnek egyben egy pulykát. S habár nem szereti a tömeget, most mégis emberi alakban sétál a sok árus közt. Kiterjesztve hatalmát akár egy pók, érzi a korgó gyomrok, a vágyakozva csillogó szemek sokaságát a neonfények, lámpák és világító ketyerék körén kívülről. Patkányok, kóbor kutyák, macskák, és emberek. Ajka szegletébe egy pillanatra mosoly ül ki, minden egyes lépésével több éhező, vágyakozó lényt érez. De nem nyúl utánuk. Elhaladva a halandók közt nem támad senkiben leküzdhetetlenebb éhség, mint ami amúgy is bennük munkál. Fames hűen követi, illúzióként egy hatalmas fekete farkaskutyát lát az, aki csak rátekint, legyen az mondén vagy természetfeletti. Bele-bele túr az állat szőrébe, miközben céljaként kitűzve keresi a testvéreit. Sammaelt érzi a legközelebb magához, s arra felé indul, sodródva a tömeggel. Párhuzamosan sétálva a korcsolyapályával, tekintete előtt épp ritkul a tömeg, amikor megpillantja bátyját, akiről épp egy halandó leányka csüng. De nem is akármilyen.... Ó Ragály Ragály. Szórakozottan simít fel Fames fülére és úgy dönt, tesz egy kört a pálya körül. Elkapja a pillanatot elhaladva mellettük amint a kis csitri, hogy-hogy nem, de a Halál arcába köp. Micsoda irónia! Ostoba, ostoba halandó nőcske, megannyi kórsággal, és éhséggel megpakolva. Nilael hallja, hogy esdekel levegőt alig kapva segítségért, de jómaga túl unalmasnak találja a fél lábbal a sírban lévő csonthalmot. Érzi felőle az éhséget, a sejtjeit maró alultápláltságot. Alig több egy fogpiszkálónál. Sóhaj szökik ki az ajkai közül, megpendítve a Sabrina nevű halandó pókhálóján a saját hatalma fonta szálakat. Szorítsa gúzsba a hasát a korgás, épp csak egy picit, épp csak kevesebb levegőt, és több szenvedést juttatva abba a pici testbe, s már ott sincs. Bátyja ebből úgy is tudni fogja, hogy itt van. Ennyi elég, ha kedve támad, majd megkeresi. Gondolatai már tova is terelődnek a számára jelentéktelen halandótól, amilyen szentimentális néha Sammael, még fekarolja. Mintha csak Atyja igyekezne még ebbe az ünnepbe is beletenni a mancsát, csak hogy kidobott gyermekeinek szemernyi szórakozása se legyen, megérzi az elvesztett tisztaság és a Menny oltalmának lenyopmatát, valamint egyre több démon jelenlétét a pálya körül. Elvégre, mindenki ünnepelni jött..../div>
megjegyzés helye ❀

Luna Hellfire
Warlock
ranggal rendelkezem
Luna Hellfire
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty

to my little sunshine
happy new year
Nem voltam kifejezetten biztos az ötletemben, hogy mégis mennyire lesz jó végkimenetele annak, hogy kimozdítom a kislányt az úgymond biztonságos övezetéből, de nem őrizhettem mindig hét lakat alatt és meg kell próbálni egy kicsit kiszakítani abból a légkörből, amit talán kezd egy kicsit megszokni. Meg aztán az ünneplés mindig jó dolog, bár magam sem tudom, hogy mit hozhat az új év, amitől olyan csodálatos lehetne. Hiszen ez lesz az első évem a nővérem nélkül. Amikor tényleg egyedül leszek. Ebben az évben már nem szerzek emlékeket, mindössze csak a régieket idézhetem fel, amelyek a maguk tökéletlenségükben mégis valahogy tökéletességet sugároznak.
A parkba érve egy szinte lehetetlen küldetésre szánom el magam, ami nem hordoz magában mást, mint próbálom elkerülni a nagyobb tömeget, miközben a kezemmel szorosan fogom a kislányét. Senki nem szakíthatná el kettőnk kis kézfogását, mert inkább szakadna le a karom a helyéről, mintsem, hogy elengedjem. Valahogy úgy érzem, hogy felelősséggel tartozom érte és a hasonló boszorkányjegyünk pedig nagyon sok kérdést vet fel. Egy kicsit habár reménykedem abban, hogy tetszeni fog neki az itt töltött idő a rettegés sem nyugszik a testemben, hiszen azért mégis csak egy zajos és tömött helyről van szó, hiszen nagyon sokan gyűltek itt össze, hogy együtt búcsúztathassák az idei évet, az újabbat köszöntve.
Amikor kicsit közelebb kerülünk a korcsolyapályához óvatosan megállok és leguggolok a leányzó elé, de egy pillanatra sem eresztem el az aprócska, kis kezét és úgy nézek fel apró termetére. - Szeretnél egy kicsit szórakozni, vagy inkább ennél valamit? - Habár a kommunikáció egy része még mindig problémás, azért már kialakítottuk a sajátos kis nyelvünket, aminek köszönhetően valamennyire tudunk haladni és úgy érzem, hogyha csak minimálisan is, de valamennyire azért megbízik bennem. Ezt a bizalmat pedig nem szívesen veszíteném el. Hiszen szüksége van rám. Legalább annyira, mint nekem őrá. Kicsit talán önző dolog, de egy kis békét hoz a lelkemnek, hogy vele lehetek.
csak nyugisan  nyomi ||



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
Ha hallottam volna a lépteit, ha éreztem volna a jelenlétét, akkor már előtte felfigyeltem volna rá, de a tömeg túl zajos, túl káoszba fulladó volt, hogy észrevegyem őt. Ezért is rezzentem össze egy pillanatra, amikor megszólított, amikor kedvesnek tűnő bókkal illetett, s ahogyan tekintetemet az övébe fúrtam, úgy éreztem a gyűlöletet szerteáramlani a testemben, úgy éreztem a haragot fellobbanni szívemben. Nem volt hozzá joga, hogy megzavarjon, és honnan vette a bátorságot, hogy megszólítson? Az üres papírpohár, melyben egy cigaretta elhamvadt teste és haszontalan csikkje várta jövőjét, összegyűrődött kezemben, ujjaim kevéske ereje is elég volt, hogy elveszítse merev formáját.
- Nem kérdeztem a nevedet, nem is értem, miért kellene tudnom. - fordulok immáron felé, kabátom nyitott szárnyait összehúzva egyenesedek ki előtte, mely mindenki számára apró mozdulat lenne, de nekem, a tüdőmet mardosó fájdalom és betegség miatt igaz kihívás volt. Még mindig a szemeit fürkésztem, még mindig abban a furcsán álló tekintetben merültem el, s ahogyan a kínjaimat próbáltam minél jobban palástolni, úgy szakadt ki egy szisszenés ajkaim remegő sarkából. A pohár a földön landolt, nem törődtem vele, nem érdekelt a további sorsa, s Michael vonásai kötöttek le, annak ellenére, hogy gyűlöltem őt. Lelkem minden apró morzsája haraggal viszonyul felé, szívem mételytől megaszott széndarabkává lett, ahogyan végigmérek rajta, elmém összes gondolata az iránta érzett harag körül forgott.
Talán volt rá okom, talán nem volt, lényegtelen mellékzönge ebből a szempontból, csak azt tudtam, hogy ő minden, ami én nem vagyok. Egészséges, magabiztos, talán még boldog is, s bármennyire akarom elengedni ezeket a földi láncokat, irigye lettem a néhány pillanat alatt, amíg beszélt hozzám. Irigyeltem, szemeimben sárga fénysugárt gyúlt, démonként éledő érzéseim a hatalmuk alá gyűrtek, s nem engedtek továbblépni. - Akkor olyan vagyok, mint Schrödinger macskája? Egyedül voltam, amíg meg nem szólítottál, de mivel megszólítottál, már nem vagyok az.
Mosolygom rá fanyarul, akaratlanul is közelebb lépek hozzá, majd megcsókolom, mintha már nekem nem lenne holnap, mintha már nem érdekelnének a következmények. S valóban így volt, döntöttem: ma este minden véget ér így vagy úgy. Ujjaimmal kulcsolom át a nyakát, hosszan és mélyen fúrom nyelvem ajkai közé, de persze csak akkor, ha nem taszít el magától, ha nem lök az aszfaltra, ha engedi a támadást, amit ellene terveztem. Még mindig gyűlöltem, még mindig irigye voltam, s ahogyan a testem az övéhez simult, úgy engedtek kabátom szárnyai, úgy éreztem kabátjának hidegét szétáradni a mellkasomon, a köldökömnél, s úgy éreztem forróságot alhasamnál, combjaim között.
Élveztem őt, kihasználtam, magaménak akartam tudni egy pillanatra, de el is akartam pusztítani, szenvedjen ő is, legyen áldozat, mint én, érezze azt, amit én. Elengedem, mert a hirtelen mozdulatok, a felhevült pillanat, a nyújtózás köhögést ingerelt a tüdőmben. Elfordítottam a fejem, mintha nem akarnám, hogy lássa, mintha szégyent éreznék amiatt, ami végbemegy a testemben, pedig csak vártam. Ujjaim még mindig a nyakán csüngtek, s amint a köhögés vért szakított fel ajkaim közé, úgy pillantottam rá ismét, úgy néztem újra szembe vele, s köptem arcon a vörös testnedvvel. - Sabrina Welsh, te kibaszott seggfej!
Engedtem el, majd vigyorogva, vihogva lépdeltem hátra, nevetve, megrészegülten élvezve a helyzetet. Csak röhögtem, olyan felszabadultan hahotáztam, mint hónapokkal ezelőtt, amikor még nem tudtam, hogy mi él bennem, hogy mi akar elpusztítani, hogy milyen kórság mondott ki felettem ítéletet. Kinevettem őt, ujjal mutogattam rá, a hangos örömködés azonban hatalmas még nagyobb árat követelt, hiszen ahogyan kiengedtem a bennem felgyülemlett haragot, úgy rándult görcsbe a tüdőm, úgy kapkodott levegő után, úgy kellett megtámaszkodnom a korlátban, úgy nedvesítette át tekintetem a kínok között fogant könnyek megállíthatatlan folyama.
Nem! Még nem! Nem most és nem így! Gondolatok cikáztak a fejemben, hiszen kimondani egyik betűjét sem voltam képes, de harcoltam, nem adhattam fel, még ki kell bírnom ezt a másfél órát, még ki kell tartanom, hogy végigvigyem a tervem, még nem jöhet el, még nincs itt az ideje! - Seh... Giccs!
Szakad ki belőlem, mintha bármit is tehetne, mintha megérdemelném, mintha tényleg szükségem lenne bármire is tőle, mintha elfelejtettem volna a gyűlöletet, a haragot, mintha egy szempillantás alatt ő lenne a legfontosabb az életemben. S lehet, hogy így is lesz, hiszen lehet, hogy őt látom ebben az életben utoljára, lehet, hogy ő lesz az, aki végignézheti, popcornnal a kezében végigizgulhatja az utolsó fellépésem. Aki részese lehet a magnum opusomnak, a mesterművemnek. A befejezésnek.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
(..) - A kurva életbe... - Morgom mély hanggal, miközben összeszorítom minden fogamat, amint épp mindent amit  lehet belé pumpálok. Borzalmas szédülés fogott el, nem valóságos képek, de ez most kivételesen nem az orgazmus hatására történt meg. Még tövig benne vagyok a nőben, amikor is nem foglalkozva az émelygő érzéssel ránézek és finoman megpaskolom az arcát a tenyeremmel, hogy épp nem -e keféltem teljesen holtra. Akkor mély levegőt vesz alattam, már-már annyira kapkodva, mint aki a víz alól bukna a felszínre levegőért.  Remek, túl nagy baja nincs, ha levegőt vett. Ekkor eleresztem a haját és kihúzódom belőle fáradtan. Nos, én is kimerültem e remek ágytorna után, de azt hiszem, hogy ez a nő itt előttem még izomlázban is szenvedni fog egy darabon.
- Itt a pénzed. - Mondom, amikor a pénztárcámban turkálva egy nagy köteg papírpénzt helyezek maga mellé az ágyra. Persze, az ilyen ribancoknak mindig van erejük, ha pénzt látnak: Azonnal megmarkolja, és máris felül; habár felszisszenve. Egyáltalán nem kíméltem e pár óra alatt, eszem ágában sem volt. A nőket egyébként sem veszem sokba, másfelől pedig egy kurváról beszélünk, akinek ez a dolga. Én tisztességesen kifizetem viszont érte. Egy tízezer rongy most ütötte a markát. Habár még most is erőteljes ingert érzek arra, hogy megragadjam és újra félájulttá tegyem, de ez a szédülés és ezek a képek nem hagynak nyugodni. Régen éreztem már ilyesmit és jól tudom, hogy ezek után mi a teendőm. Illetve, hajlandó leszek -e megjelenni. Itt az újév, emberek sokasága rója a főteret, igazán remek játszótér a démonok számára. Az újévet egy kiadós keféléssel szerettem volna lezárni, de ez a napi pont mindössze fél pipát érdemel. Lőttek a terveimnek.
- Remek volt, most viszont két percet adok, hogy elhagyd az ajtót. Gyerünk! - Tapsolok egyet, hátha talán épp arra vár. Amikor nem alattam nyögik ki a lelküket épp, akkor egyáltalán nem tolerálok nőt a házamban, sem pedig senki mást.
Elfordulok tőle, amint épp a szekrényemben keresek magamra öltözetet az estére. Nem várom meg és nézem végig, amíg végre elmegy. Feltételezem tudja, hogy a két perc az két perc. Az pont elég arra, hogy elhagyja a kaput; majd kint felöltözik. Mit bánom én, hogy mit csinál. Találkozóm lesz a húgaimmal még újév előtt, most nem gondolhatok magamra. Meg egyébként is, Lucifer üzent, nem? Mindig is semlegesek voltunk a másikkal. Feltételezem, hogy csak a lovasokat hívatja. Ha a húgaim nem lennének ott, akkor egyértelműen nem jelennék meg ott, még csak a meghívására sem. De ez esetben fontosabbak a húgaim, mint a kefélés. (...)

- Jól áll neked ez a ruha. - Mindössze fél percet álltam mellette, amikor végre megszólalok és a hátunk mögött lévő korlátba eloltom a cigarettát. Nos, miért is keveredtem ide ehhez a fiatal lányhoz? Nem, nem akarom megdugni. Szimplán csak érzem rajt, hogy szüksége lehet rám. Túl beteg ahhoz, hogy engem túléljen. Elvégre én a halál istene vagyok. Nem tud előlem senki sem menekülni. Senki.
Nem igazán tisztelem a nőket, ezt párszor bizonygattam már. Ez a bók sem volt egészen őszinte a részemről, eléggé anorexiás a lány a betegsége miatt. Ahogy érzem, nem igazán van neki túl sok hátra, hát akkor miért nehezíteném meg a maradék hátralévőjét?
- Az én nevem Michael Idris. Téged hogy hívnak?  - Mély levegőt veszek magamhoz, aztán szövetkabátom zsebeibe vágom a tenyereimet. Néha megnéznek engem az emberek és meglep, hogy még eddig nem sokan rohantak ide hozzám autogramot kérni. A médiában is jelentős személy vagyok a cégem miatt, szóval az sem kizárt, hogy a lány is felismer. Legalábbis, az emberi lényemet mindenképpen. - Furcsálltam, hogy egyedül ácsorogsz itt. Mindenkivel van legalább egy valaki. - Kedvesen társalgok vele, egyelőre nincsenek hátsó szándékaim. A húgaimat nem látom, így egyelőre egy helyben maradok.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
Az év utolsó napja, az utolsó lehetőség arra, hogy jól érezzem magam ezen a háromszázhatvanöt nap egyikén, annak az ötvenkét hétnek a lezárásakor, amikor minden elromlott. Semmi sem történt úgy, ahogyan én szerettem volna, semmi sem alakult úgy, ahogyan azt elképzeltem magamnak. Fájdalom, kín, elhagyatottság, szomorúság, ezek töltötték meg az utóbbi időket, magány és egyedüllét lett társam a betegség mindent felemésztő hónapjaiban. Az év utolsó napja, s én csak ülök a lakásunk ablakának párkányán, figyelem a legnagyobb buli előkészületeit, nézem az egyre csak hatalmasodó tömeg önfeledtségét. Miért nem tudom átérezni? Miért nem tudom rávenni magam, hogy elfelejtsem a tüdőmet maró érzést és egyszer jól érezzem magam? Miért?
Nem voltak válaszaim, és ahogyan eloltom a csikket, úgy mérek végig magamon az ablak üvegében, úgy számolom meg a bordáimat, melyek barázdákat metszenek bőröm hófehér mezőjére. Sóhajtok, fáj sóhajtanom, kapkodom a levegőt, képtelen vagyok kiegyenesedni, köhögnöm kell, vérrel telik meg a tenyerem, fémes íze tölti be a számat, festi meg ajkaim halovány színét. Nézem magam, immáron az egész alakos tükörben figyelem a fáradt testem, görnyedten merednek kitikkadt szemeim az emberi roncsra. Az emberi roncs pedig én vagyok, én tulajdonlom az elmúlás tiszavirág életű mementóját. Én vagyok az, aki már beletörődött ebbe az egészbe, aki már elengedte az életnek nevezett szenvedés utolsó fonalát is, aki már mindennel leszámolt, ami ebben az életben még a földhöz kötné.
Talán eljött az idő, hogy véget vessek neki, hogy leszámoljak vele, hogy meghozzam a végső és egyben legönzőbb döntésem, amit valaha hozhatok. Talán a leghatalmasabb buli, amit hónapok óta látok, a tűzijáték, a visszaszámlálás, talán ez a legjobb, legmegfelelőbb arra, hogy én is lezárjak mindent, hogy egy hatalmas nagy bummal lépjek be az ismeretlenbe. Fel kell készülnöm rá, mindent meg kell terveznem és végre kell hajtanom, hogy amikor elüti az óra a tizenkettőt, hogy amikor az első rakéták eldurrannak, akkor történjen meg, akkor legyen vége.
- Pár kollégámmal kimegyünk a Time Square-re, van kedved? - szobatársam érzelmektől mentes arccal kérdezett rá a dologra, de csak a fejemet ráztam, amikor fekete bugyiba és fűzőbe csomagoltam magam. Mindig is szerettem, mindig is úgy tartottam, hogy jól áll nekem ez a szerelés, mindig dicséretet kaptam az éppen aktuális partneremtől, hogy mennyire jól alakom van ebben a hacukában, s ahogyan most végignézek magamon ismét, megint csak sóhajtok. Pár hónappal ezelőtt még volt mit leszorítania, még volt rajtam annyi izom, zsír, még volt rajtam fogni való teltség, amit kordába tudott tartani a selyem és fémes merevítő adta fehérnemű, de most, ahogyan felemészt a rák, úgy tűntek el rólam az izgalmas vonalak, úgy gyűrte le vonzó alakom a rák. A combfix is úgy áll rajtam, mintha legalább két számmal lenne nagyobb, vékony lábaimon szinte lötyög a harisnya, és ahogyan szobatársam végigmér rajtam, úgy látom szánakozó szemeit, úgy hallom a sajnálat felhangját sóhajában. Már nem kell sokáig elviselned, gondolom magamban, ahogyan egy flitteres miniruhát veszek magamra, majd hozzá passzoló magassarkút, amit utoljára akkor hordtam, amikor még szívdöglesztően állt rajtam a szerelés. Most azonban inkább tűntem egy kiélt kurvának, egy drogokkal tönkretett, mindig sóvárgó tekintető prostituált, de nem érdekelt, már semmi nem érdekelt.
- Boldog, új évet! - mosolygok rá, majd felveszem fekete bundámat, kezembe nyalábolom azt a kis táskát, melyben némi készpénz, két doboz cigi és az irataim vannak. Nem mintha számítana, hogy tudnak nevet adni a holtestemnek, inkább csak megszokás dolgozik bennem, s ahogyan a taxiba szállok, kaján és felfaló pillantást kapok a sofőrtől. Felajánlanám neki, hogy leszopom, ha ingyen elvisz a Central Parkba, de már nem érdekelnek a földi javak, már nem érdekel, hogy mennyit költök ezen az éjszakán, hiszen a holnap már nem létezik nekem, már elveszett és soha nem fogom megérni. - Boldog, új évet magának is!
Kedveskedem neki borravaló gyanánt, majd kiszállok és hagyom, hogy a tömeg vigyen előre, megmártózom az embersereglet hömpölygésében és elveszek a névtelen sokaság arctalan óceánjában. Páran mosolyognak rám, néhányan fel akarnak szedni, flörtölni próbálnak velem, de már nem érdekel, már lényegtelen, már undorodom a gondolattól is, hogy megérintsenek, hogy megkeféljenek, hogy kihasználjanak. Már nem érdekelnek, már gyűlölöm mindegyiküket, már képtelenek bármit nyújtani nekem, már régen lemondtam arról, hogy bármelyikük boldoggá tehetne.
- Köszönöm, tartsa meg a visszajárót! - fordulok el az árustól egy pohár forralt borral, majd a korcsolyapálya felé indulok, egy magányos sarkot nézve ki magamnak, egy magányos szegletet, ahol felkészülhetek az egészre. Még másfél óra, még kibaszott másfél órát kell kibírnom és akkor vége, akkor mindent el fogok engedni, akkor már nem fog semmi sem érdekelni. Még másfél óra ... és megölöm magam.

Mesélõ
Mondhatok egy mesét?
ranggal rendelkezem
Mesélõ
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty

new year
❖ ELSŐ KÖR ❖
Ebben az évben kerül megrendezésre a város önkormányzatának támogatásával, a Central Park első önálló rendezésű szilveszteri rendezvénye. A szökőkút, a játszótér, valamint a korcsolyapálya mind új évi díszbe öltözve várja az érkező vendégeket. Minden helyszínre hatalmas kijelzőt szereltek fel, amin figyelemmel lehet kísérni a Time Square-en hagyomány szerint megrendezett visszaszámlálást. A járdákon standok állnak sorban, különböző árucikkekkel, mint az italok és a gyorskaják, nem mellesleg élénk színű, "Új Év!" feliratú sípok, sapkák és egyéb kiegészítők. A fények lágyan váltakoznak a pályán, és az aktuális pop számok halkan szólnak az ideiglenesen felszerelt hangfalakból. Egyértelműen látszik, amint a szervezők mindent beleadtak, hogy ezzel akár egy új hagyományt teremthessenek, bízva benne, hogy New York lakossága nem csak a nyüzsgéssel teli oldalát, hanem a visszafogottabb, családias légkört megteremtő arculatot is magáénak tudhatja. Már délután 5 óra óta kezdenek gyülekezni az emberek, ki-ki a korcsolyapályán, de vannak, akik mindössze a korlátnak dőlve beszélgetnek a frissen vásárolt hot dog, gofri felett. Az estével járó alattomosan elterülő sötétséget mindössze a pálya, valamint a standok körüli színes világítások törik meg, ezzel teret adva az alvilág tagjainak is, hogy akár az emberekkel együtt, akár a háttérben megbújva követhessék figyelemmel az új év közeledtét. Vajon ők is tesznek fogadalmat? Vannak vágyaik, ígéreteik, amikkel beletipornák lábuk nyomát nem csak New York, de a világ történelmébe?



//Ezt a rövid bevezetőt követve szeretném, ha akár 2-3 kör is lemenne, ismerkedjetek a helyszínnel, a helyzettel, egymással. Ehhez viszont tempósan kell írni, így kérném, hogy tiszteljük meg egymást a jelenlétünkkel!
Egyelőre nincs ajánlott sorrend, de a következőekben lehet rá számítani, így érdemes már most olyan formációba rendeződni, amit a mese végéig vinnétek.
Határidő: január 17-ig mindenkitől egy reag legalább.//


❖ A KÖVETKEZŐ MESÉLŐI REAG MEGLEPETÉSSZERŰEN ÉRKEZIK ❖

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Korcsolyapálya Empty
1 / 1 oldal