Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Bűnöm az Irigység
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Bűnöm az Irigység Empty

Na, vajon ki?
Leviathan
Semmi sem teszi olyan élessé a látást, mint az irigység.
Tom Ellis DémonSok ezerPokol hercege
the devil is in the details

❖ Becenév:
Levi
❖ Születési hely, idõ:
A Teremtés idején, a Mennyekben
❖ Családi állapot:
Egyedülálló
❖ Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
❖ Foglalkozás:
Főállású démon, másodállásban apa. Az első jobban megy.
❖ Ismertetõ jel:
Démoni alakom
❖ Átváltozás:
Mindössze a bukás után, amikor bukott angyalokká váltunk
❖ Rang:
Pokol hercege, a bűnöm az irigység.
❖ Család:
A törődés sohasem volt az erősségem, az egyik lányomat emiatt elveszítettem, a másikuk pedig egy életre megutált. A nő, akit egykoron még szerettem, az anyjuk immáron démonként él a Pokolban tovább, de már nyoma sincs benne annak a tisztaságnak, ami magához vonzott.
❖ pozitív tulajdonságok
Bátorító, beszédes, célorientált, diszkrét, eltökélt, érdeklődő...
❖ negatív tulajdonságok
Alattomos, becsvágyó, bosszúálló, durva, gőgös, gonosz, hatalmaskodó, hazudós, irigy, kétszínű, kíváncsi... Ó, de hosszú a lista!
❖ legnagyobb félelmed
Megfosztanak a szabadságomtól.
❖ legnagyobb vágyad
Az igazi szabadság.
❖ legnagyobb titkod
Ismerem Lucifer tervét.
❖ legnagyobb gyengeséged
A fattyaim.
❖ fõ fegyvered
árnyvadászok töltsék csak ki
look deeply into my eyes

Mind együtt teremtettünk fent, a mennyek birodalmában. Hűségesen végeztük a feladatunkat, de talán túl sokat láttunk a világból. A romlottságunk viszont összetartott minket. Bajtársak voltunk. Akkor és ott vállt vállnak vetve harcoltunk egy eszméért. A szabadságunkért. Mert nekünk nem volt elég a Mennyek oltalma. Mi az igazi szabadságra vágytunk. Nem akartunk többet bólogató kutyák lenni, érzéseink voltak. Akár szabadott volna, akár nem. Vágytunk, akartunk, és a magunkévá tettük azt, ami eredetileg nem tartozott hozzánk. Ilyenek voltunk mi.

A bűnöm mindössze az Irigység.

Elbuktunk, kiűzettünk a Mennyek országából. Tényleg bűn volt? Megérte? Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem bántam meg, még ha nem is mondom, nem mutatom ki, de hiányzik a mennyország. Viszont az ezt követő életem az, amire mindig is vágytam. Szórakozás, szerelem, szabadság... A Pokol nem volt olyan rossz, mint amilyennek Isten gondolta. Asmodeus-szal és Lilith-szel ellentétben én a magányt preferáltam a magánéletemben, s a birodalmamat a legészakibb pontra építettem, rögtön Lucifer mellé. Bíztam benne, hiszen ő is látta, mennyire igazságtalan is volt Atyánk önuralma. Viszont az első pillanattól láttam, hogy megtört benne valami. Figyelni akartam rá, mit is fog tenni ezután.

***

Elárult minket, pont, ahogy Istennel is tette. Elhagyott minket, hogy valami eszement játékot űzzön a saját fajtájával. Talán az öröklét megbolondította, vagy már rég megroppant benne valami. Fogalmam sem volt róla, mit tervezhetett, miután eltűnt, nem is foglalkoztam vele. Nem vonzott a trónja, megvolt a magam problémája is. Alesea és Luna, két csodálatos gyermek. Az anyjuk még csodálatosabb volt. Bár mindössze megtévesztve tehettem őt a magamávé, de nem tehettem róla. Vonzott a szépsége, az ártatlansága.

Akartam őt.

Irigy voltam a jegyesére, ember volt, házasság és gyermek ígéretével. Én is ezt akartam, így hát felvettem egy emberi férfi alakját, egy sokkal jól szituáltabbét, ezután pedig már gyermekjáték volt elcsábítanom. Bár a szerelem kétélű penge. Ajándékokkal leptem el, szép ruhákkal, édes szavakkal, magamat adtam... Volna. Ámbár én nem az voltam, amire vágyott. Hiába mardosták a szerelem édes lángjai mindkettőnk lelkét, amint felfedtem igazi kilétemet, ellökött magától, visszaadott mindent, amivel eddig kényeztettem, és soha többé nem fogadott. Mégis, volt, amit nem tudott megtagadni, még hozzá a gyermekeinket.

***

Csalódás volt a halála. Valahogy mindig elfeledkezem róla, hogy milyen gyenge és múlékony teremtések is a mondének. Szemmel kísértem, amint a lelke alászáll a Pokloknak, az árnyak közül hallgattam, amint az örök szenvedést választja helyettem. Pedig én tárt karokkal fogadtam volna a birodalmamban, előkelő helye lett volna mellettem. Megbocsájtottam volna az árulását, soha nem róttam volna fel a számára, még azon édes gyermekek gyűlöletét sem. Mert láttam, éreztem, amint megtelt a szíve keserűséggel, amint csak a boszorkányjegyükre pillantott...

Szeretni akartam.

Én elkényeztettem volna őket, de az anyjuknak tett ígéret különleges helyet foglalt el a szívemben. Szomorú, de sajnos végtelenül romantikus típus vagyok. Így hát évszázadokat húztunk le egymástól külön, furcsa ötletektől vezérelve más gyermekek nemzésére adtam a fejemet. Az egyik mégis bukás lett, mindössze a távolból figyelhetem majd a kivégzését, míg a második... Ó, az édes, kedves Miriam méhének gyümölcse. Milyen kár, hogy mérhetetlen dühömet rajtuk vezettem le, ezzel az egész szektát a föld színével egyenlővé téve. Micsoda pazarlás! Főleg azok után, hogy az édes Alesea elhunyt. Úgy döntöttem, itt az ideje, hogy végre előlépjek az árnyak közül. Több sarj már nem veszhet oda.
you can see the war inside


Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Bűnöm az Irigység Empty

gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  
❖ prince of hell ❖

Drága Leviathan! Bűnöm az Irigység 1842766431

Hát azt sem tudom, hogy hirtelen hol is kezdjem.. Mármint már nagyon vártam, hogy megérkezz, hiszen már nagyon vártam, hogy együtt tévedjünk a játéktérre, ahol megannyi izgalomnak lehessünk a részesei. Örömmel töltött el, hogy láttam kész vagy teljes egészedben, úgyhogy a saját figyelemelterelésem ellenére rávetődtem a lapodra, amint tudtam és az nem kifejezés, hogy egyáltalán nem bántam meg!  Bűnöm az Irigység 1912333346
Nem is tudom, hogy hol kezdjem, mert olyan szépen fogalmaztál, olyan szépen foglaltad össze a karakternek az életútjának a pontjait, hogy azért hálás köszönet, hogy így mindegyik fontos pontjára kitértél és mindenkit, akit szükséges volt megemlítettél a lapodban.
Azonban engedd meg szerény személyemnek, hogy kiemeljek egy apró részletet, amitől konkrétan lecsúsztam a székről annyira tetszett: "Hiába mardosták a szerelem édes lángjai mindkettőn lelkét". Ezt olyan szépen fogalmaztad meg, hogy egyszerűen eldobtam az agyamat és ezután még ezt az elfogadót is meg kell írni.. Elveszed az eszemet, te!  Bűnöm az Irigység 951673066
Na, de nem is húzom tovább, mert igazából tudtam, hogy imádni foglak és ez így is lett, úgyhogy egy percig sem vesztegetném az idődet, mint hivatalosan is elfogadott karakter, úgyhogy foglald le az igazán szívdöglesztő arcod, a rangodat is dobd be a helyére. Wink
Utána pedig aztán senki és semmi nem állíthat meg téged ebben biztos vagyok!  olajbogyo

Jó szórakozást kívánok neked!   Bűnöm az Irigység 3895934450  Bűnöm az Irigység 994504833


1 / 1 oldal