Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


The broken Messiah
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


The broken Messiah Empty

Ophelia Merrryhallow
Evan Hollowheart
The present is distorted in blackness
Changing dreams into reality
Why? Am I a broken Messiah?
Ben Barnes Sötét árnyvadász28Bizalmas
the devil is in the details

❖ Becenév:
Sehogy, bár ő Messiásnak gondolja magát.
❖ Születési hely, idõ:
1991. 08. 24., Alicante
❖ Családi állapot:
Egyedülálló
❖ Szexuális beállítottság:
Aszexuális
❖ Foglalkozás:
Világmegváltó terveket dédelget, kínzómester, és Elowen kiiktatásán töri a fejét
❖ Ismertetõ jel:
Egyfajta őrült tűz ég a szemeiben
❖ Átváltozás:
Önként és dalolva ivott a Pokol Kelyhéből, csakhogy a számításai kicsit félrecsúsztak.
❖ Rang:
Bizalmas. Látszólag borzasztóan hűséges csatlós, azonban szereti a saját útját járni, és borzasztóan vágyik arra, hogy keresztbetegyen Elowennek. Edzett katona, őrült stratéga és karizmatikusan szadista kínzómester.
❖ Család:
Ő volt a család fekete báránya, soha senkinek nem tudott megfelelni, így úgy döntött, hogy a szüleitől elszakadva Londonban éli le a kis életét. Az anyja mindenben az öccsét favorizálta, az apja pedig szinte otthon se volt. A nagyapja időnként foglalkozott vele, de inkább csak harcolni tanította, mintsem rendes családtagként mellette állt volna. Mindig is kívülállónak érezte magát, sose tudott beilleszkedni a saját családi körébe, és egy idő után nem is vágyott már rá.
❖ pozitív tulajdonságok
Mélyen a felszín alatt biztosan van neki valami.
❖ negatív tulajdonságok
Számító, szexista, őrült, kegyetlen, rideg, szadista, álszent, aljas, hazug, megszállott
❖ legnagyobb félelmed
Rossz próféta válik belőle
❖ legnagyobb vágyad
Az új világ Messiásává válni
❖ legnagyobb titkod
Hogy azt képzeli, démonvér csörgedezik az erejében
❖ legnagyobb gyengeséged
A fanatizmusa
❖ fõ fegyvered
Hosszúkard, korbács
look deeply into my eyes

Dermesztően hideg szél söpört végig a mezőn. A távolban még mindig lángolt az erdő, a hamuval borított réten pedig különféle testek hevertek. Voltak köztük férfiak, nők, gyermekek… Mindenki elbukott. Kifejezéstelen tekintettel meredtek a semmibe, szívük megszűnt dobogni.
Az egyik test megmozdult. Ahogy köhögve feltápászkodott hátáról lepergett a hamu. Kezei remegtek, levegő után kapkodott. A bőrére rajzolt rúnák halványvörösen derengtek, miközben rásütött a holdfény. A férfi gyengének tűnt, mégis minden erejét összeszedve talpra küzdött magát.
Egyik kezét a mellkasára szorítva pillantott körbe. A pusztulás egyáltalán nem rémítette meg, sőt egyesen élvezte a látványt. Tántorogva elindult előre a holttestek között.
− Tehát elkezdődött… − suttogta maga elé. Hangja riasztóan élesen vágott a csendbe. Ajkai kegyetlen mosolyra húzódtak, hiszen tudta: beköszöntött egy új korszak.
Megállt az egyik test mellett, óvatosan térdre ereszkedett, hogy a lány haját eltűrje az arcából.
− Ó! Emlékszem rád. Az elsők között voltál, akiket megöltem, és elsők között fogsz hát újjászületni az Ígéret Földjén! – Végigsimított a halott arcán. Már-már kedvesen mosolyogva méregette, aztán felállt, a testet otthagyta a porban, és folytatta útját.
Elégedetten ismerte fel korábbi áldozatait, akiknek megadatott az a kegy, hogy az Ő kiválasztottjai legyenek. Ezek az emberek fognak neki segíteni egy igazságosabb világ létrehozásában.
Az erdő felől kiáltásokat sodort magával a szél, ami felkeltette Evan figyelmét. Egy darabig állt, zsebre tett kézzel fürkészte a fák koronáit felfaló mohó lángokat. Lassú, ráérős léptekkel indult meg a tűz irányába, hiszen bőven volt ideje mindenre.
Megbabonázva haladt előre, és lépett be a lángok közé. Tűz nyaldosta a testét, de ő nem érzett fájdalmat. Nem érzett igazán semmit elégedettségen kívül.
Az elméjében suttogó hangok erőre kaptak, és duruzsolni kezdtek neki. – Menj csak előre! Eljött a te időd!
− Igen, az enyém… Megváltoztatom a világot… − mormolta maga előtt, miközben kikerült egy kidőlt fát.
− Te vagy a gyermek, akire mindannyian vártunk! Benned csörgedezik jogosan démonvér, nem pedig Lilith fattyában! – Evan hitt a hangoknak. Bízott bennük, és évek óta ők vezényelték a cselekedeteit. Miattuk ölt, miattuk gondolta azt, hogy ő az újkor Messiása, miattuk döntött úgy, hogy bármibe kerül, de megtöri Elowen hatalmát, és a maga ura lesz. Nem csak saját maga felett akart uralkodni, hanem mindenki más felett is.
Az erdő közepén lévő tisztásra ért, amelyet még nem emésztettek fel a lángok. A tisztáson álló öreg tölgy makacsul küzdött az életben maradásért. Ágai alatt pedig emberek kucorogtak. Evan felismerte bennük a családját, egykori barátait, mindenkit, aki az átváltozása előtti élete része volt. Ezek az emberek nem hittek benne, megtagadták az általa hirdetett tanokat.
A férfit hirtelen harag öntötte el. A lángok magasabbra csaptak körülöttük, ő pedig letört egy égő ágat az egyik csenevész fáról.
− Ti ott! – sziszegte gyűlölettel telve, miközben le sem vette a szemeit a meghunyászkodott alakokról. Fáklyaként a magasba emelte a lángoló ágat, és a hozzá legközelebb eső embernek hajította. Hiába akartak menekülni, Evan dühe és a lángok nem engedték menekülni őket. Az öreg tölgy is feladta a küzdelmet, gyökerei előtörtek a földből, és az embereket a törzsének szegezte.
A tűz elemésztette az embereket. Evan kedvtelve hallgatta halálsikolyukat, miközben végignézte az egész jelenetet.
Aztán egy távoli hangot hallott, amely visszarángatta a valóságba.

***

− Evan!   Jól vagy? – Evan megrázta a fejét, és meglepetten pillantott fel egyik szövetségesére. A férfiaknak kialakított zuhanyzóban álltak. Evan a fogkeféjét szorongatva kapaszkodott a mosdókagylóba, miközben a társa aggódva zárta el a mellette lévő csapot.
Hirtelen jött látomását nem tudta hová tenni. Annyira valóságosnak tűnt, hogy egy pillanatra eltöprengett azon mégis mi történt vele pontosan.
− Persze haver, csak… Elgondolkoztam – vágta rá rekedt hangon. A szekrényben lévő fogkrémes tubusért nyúlt, hogy folytassa a reggeli készülődést. Egyre gyakoribbá váltak ezek a napközbeni látomások, és egyre nehezebben különítette el őket a valóságtól.
− Biztos minden rendben? Tesó, vagy negyedóráig mozdulatlanul álltál, bámultál a semmibe és valami ismeretlen nyelven hadováltál…
− Azt mondtam, jól vagyok! – emelte meg Evan a hangját. Nem szerette a kérdezősködést, ahogy azt sem, ha kizökkentették a gondolataiból. Mindig is heves természete volt, de mióta ivott a Pokol Kelyhéből, azóta nehezebben kontrollálta az érzelmeit. – Majd később beszélünk. Ha végeztél, akkor tűnj el! Nincs kedvem beszélgetni.
A másik sötét árnyvadász is érezte, hogy talán nem kellett volna Evannel szórakoznia, ugyanis hamar kiiszkolt a helyiségből.
Evan a tükörbe pillantott. Szinte nem változott rajta semmi, még mindig egy próféta arca köszönt vissza onnan.
− Eljött az ideje annak, hogy kissé megváltozzanak itt a dolgok… − morogta, miután a fogmosás végeztével visszalökte a kefét a szekrénybe. Hátat fordított a tükörnek, elméjében egy erősödő hangokkal elindult, hogy felkeresse sötét árnyvadásztársait, és kipuhatolja tőlük, hogy pontosan mennyire is voltak Elowen-pártiak.

you can see the war inside


Iron Sisters
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Iron Sisters
all the stories are true


The broken Messiah Empty

gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  
❖ not the hero messiah we deserve, but the messiah we need ❖

Drága Evan!  The broken Messiah 1966808572
Nézd el nekem, évezredek óta nem írtam elfogadó szöveget, így megeshet csapnivaló lesz, de hidd el, erőteljesen próbálkozom!  The broken Messiah 1868015316

Igazából mint canon karakter, már eleve kaptunk némi betekintést a karakter lelkületébe, így nagyon érdeklődve vártam, hogyha végül valaki hozza, akkor képes lesz-e megfogni azt a sötét, őrült hangulatot, ami Evant foglalja magában. Aztán mikor mondtad, hogy te bevállalod a szerepet, akkor nagyon szurkoltam neked, mivel anno én magam is elgondolkoztam az úrfi megalkotásán, de tartottam tőle, hogy nem tudnám elég jól hozni az ő lehengerlő figuráját. Elvégre… valaki olyannak kell lennie, aki képes karizmatikus alak lenni és hatással lenni a körülötte lévőkre – az egyik csoporttal elhitetni azt, hogy nincs ártó szándéka a vezetéssel szemben és jó katona, miközben másoknak te vagy az igaz vezető, aki ad számukra valamiféle új reményt, nem is sejtve igazán, hogy mi játszódik le igazából Evan fejében. Mert voltak és lesznek ám itt küzdelmek a saját valójával, meg a „hangokkal” úgy hiszem. Meg aztán meg kell lennie a magyarázatnak arra, hogy miért vált ilyenné, ugye? Mi történhetett vele, milyen sorsa lehetett egykoron, hogy aztán végül inkább higgyen a „hangoknak”, mint a körülötte élőknek? Nagyobb hitelt adjon nekik, mint az embereknek?

Pont ezért örültem, hogy két végletét fogtad meg az előtörténetben Evannak: láttuk akkor, mikor elönti a fejét a mindent bekebelező sötétség, de azt is, mikor visszatér a valóságba és szembesül mindazzal, ami valójában körülveszi őt. Hogy azt hitte eljött az ideje, de a "csúf sors" valaki más kezébe adta a vezetői gyeplőt, valakiébe, akit nem képes elismerni maga felé.

El se hinnéd, hogy mennyire kíváncsi vagyok, hogy milyen játékotok lesz Elowennel!  The broken Messiah 1868015316
Meg tudod-e vezetni majd, képes leszel-e az ujjad köré csavarni, avagy elég hamar átlát majd a szitán és nem elég, hogy a sötét árnyvadászoknak most kellene minél gyorsabban összeszedniük magukat, feltámadni a csatából, mégis, egy belső viszályba vész majd az egész? Nagyon kíváncsi vagyok.

Azt hiszem ismersz már annyira, hogy nem erősségem a dicsérgetés, de most tényleg úgy gondolom, hogy ezzel a pillanatképpel jó rálátást mutattál a karakterre, hogy milyen is ő és mit is várhatunk tőle a jövőben. Tartottál tőle, hogy majd kiakadok, de... én csak lelkesen végigszaladtam rajta és csak azt sajnálom, hogy nem olvashatok még többet róla, nem láthatok még jobban a lelkébe és nem szeretgethetem meg nagyon-nagyon... oh, wait.

Nem akarlak ennél is tovább feltartani, bár lehet, még olvasnál tőlem néhány kedves sort, de megígérem, majd játéktéren bőven kapsz majd tőlem ilyet, mikor elkapom az urat, mert előlem nincs menekvés... szegény te. Vagy szegény én?

Szaladj és forgasd fel a játékteret, szerezz sok-sok kapcsolatot, tarold le a világot... és persze foglald le az avatarod, a rangod, meg minden egyebet ami ilyenkor szükséges, mert ha nem, akkor előbb részesülsz pokoli élményekben, mint gondolnád.  The broken Messiah 704671141

Üdvözöl a Pokol legmélyebb bugyrából,
Hell



1 / 1 oldal