Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Simon Lewis
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Simon Lewis Empty


Simon Lewis
I'm not really sleeping with your mom, you know. I was just trying to get your attention. Not that your mom isn't a very attractive woman, for her age.
robert sheehan vámpír18napjáró
the devil is in the details

❖ Becenév:
Simon. Bár az árnyvilágban leginkább csak "Napjáró" vagyok.
❖ Születési hely, idõ:
New York, 1999. május 04.
❖ Családi állapot:
Bonyolult kapcsolatban kapcsolatokban (?)
❖ Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
❖ Foglalkozás:
Ex-gimis életművész. Mielőtt vámpír lettem, volt egy garázsbandám. Azóta főként csak Jace-t bosszantom.
❖ Ismertetõ jel:
Külsőre egyáltalán nem illek az árnyvilágba, szóval nem kell különösebb vonás, hogy felismerjenek. De talán Káin jelét ide sorolhatom.
❖ Átváltozás:
Ez amúgy egy vicces sztori. Azzal kezdődött, hogy Magnus Bane egyik partiján megittam valami kék italt, aztán patkánnyá változtam. Sosem felejtem el neked, hogy cincogtál nekem Clary! Ekkor elraboltak a vámpírok, Raphael Santiago pedig átváltoztatott köszi.
❖ Rang:
Nem vagyok a New York-i klán tagja, és nem tartozom egyik vámpírhoz sem annak ellenére, hogy miután Jace vérének köszönhetően sértetlenül sétálhatok fényes nappal is, többen maguk mellé akartak állítani. A nemleges válaszom után Raphael egyenesen a halálomat akarta, de erre szerencsésen találtam egy megoldást.
Lényegében kitaszított vagyok a vámpírok közt, és nem tartozom az árnyvadászok közé sem attól, hogy mellettük vagyok, de legalább elmondhatom magamról, hogy a vámpírságom ellenére élhetek normális életet.
Egy menő napjáró vagyok.
❖ Család:
Egy zsidó családból származom. Anyámmal és a nővéremmel éltem egészen addig, ameddig bele nem keveredtem az árnyvadászok világába, és vámpírt nem csináltak belőlem. Mindez megnehezítette a dolgom, hiszen nem mehettem a csaladom közelébe. Féltem attól, mi lesz, ha elveszítem a fejem mellettük. Na, meg furcsa lett volna, ha kerülöm a napfényt, reggel alszok, este pedig ébren vagyok. Hiába lettem napjáró, ez sem könnyítette meg a helyzetem. Egy idő után nekik is feltűnne, hogy nem változik a külsőm, és nem öregszem semmit...
look deeply into my eyes

5 pozitív tulajdonság
Az első és legfontosabb, hogy vicces vagyok és szellemes. Enélkül a két tulajdonság nélkül nem is ismernék magamra. Mindenből tudok viccet csinálni - főleg, ha egy kínos helyzetről van szó és oldani kell a feszültséget. Szóval eléggé szórakoztató személynek tartom magam, bár egyesek szamára a poénkodas is lehet idegesítő, főleg, ha beképzelt árnyvadaszokról van szó, de én nem akarok ujjal mutogatni senkire.
Sosem gondoltam volna régen, de viszonylag bátornak mondhatom magam bizonyos helyzetekben annak ellenére is, hogy az érzelmeim kimutatasára és szavakba öntésére ez a legkevésbé sem jellemző. Mostanában olyanokat csinálok, amit eddig csak játékokban mertem, bár amíg nem tudtam az árnyvilágról, nehezen harcoltam volna démonok meg vámpírok ellen. De ez a merészség is leginkább a vámpírlétnek köszönhető.
Azt hiszem, hűségesnek is mondhatom magam, hiszen a dolgok alakulása ellenére is végig Clary mellett maradtam, bármi is történt. A vámpírságom ellenére pedig továbbra is az árnyvadászok oldalán állok első sorban, és őket segítem, amennyire csak tudom.
Önfeláldozó vagyok, hiszen a barátaimért képes vagyok bevállalni mindent, és minden helyzetben őket helyezem előtérbe. Ezt pedig már volt alkalmam bizonyítani is.
Mindemellett pedig megertő vagyok, és hatalmas szívem van. Ehhez azonban nem hiszem, hogy kellene bármit is fűznöm. Aki ismer, pontosan jól tudja,
hogy kiállok bárkiért, és ha kell, ott vagyok mások mellett, akinek szüksége van rá.
5 negatív tulajdonság
"Kissé" irónikus és szarkasztikus vagyok, amit a tóbbiek nem mindig néznek jó szemmel, szóval ezt csak ezért sorolom ebbe a kategóriába.
Bár a bátorságot már említettem, muszáj negatív párjaként felhoznom a vakmerőséget is. Igen, képes vagyok szembe nézni egy démonnal is akár, viszont ezt sokszor meggondolatlanul csinálom, és többnyire ebből születnek a rossz dolgok. És ugyanez igaz a nagy számra is, mert gyakran mondok ki dolgokat, amiknél hamar rájövök, hogy nem kellett volna, mert pillanatokon belül nagy bajba találom magam. A vakmerőségemmel és a meggondolatlanságommal azonban sokszor jutottunk már előbbre és bármekkora ostobasággal is állok elő -, amitől hajthatatlan vagyok a makacsságomnak hála -, mindig kitalálunk valamit, hogy a végén jóra forduljanak a dolgok.
5 dolog, amit szeretsz
Videójátékok; a zenekarom; ClaryIzzyMaia; hiányzik a kávé, és a családom.
5 dolog, amit nem szeretsz
Jace, bár őt egyenesen utálom; a vámpírokat, ami kissé irónikus; azt, ami belőlem lett, a halhatatlanságommal együtt; a szénsavmentes üdítőket; a szar fiúbandákat.
Legnagyobb félelmed
Hogy elveszítem Claryt.
Legnagyobb vágyad
Hogy visszakapjam a régi, normális életem, de erre már semmi esélyem sincs.
Legnagyobb gyengeséged
A zenekarom. Utálom, ha valaki az miatt cseszeget, vagy a nevünk miatt.
Legnagyobb titkod
Hogy vámpír vagyok. Mondjuk ez is csak a családom előtt - meg úgy fél New York előtt -, de ez épp elég. 
Rejtett tehetséged
Ha van is valamilyen rejtett tehetségem, az annyira rejtett, hogy még én sem tudok róla.
Fõ fegyvered
Képes vagyok a halálba dumálni bárkit.
Hobbi
Próbálok túlélni. Ez a kijelentés mondjuk kicsit viccesen hangzik tőlem tekintve, hogy gyakorlatilag már halott vagyok.
Kedvenc étel
Vér?
Kedvenc ital
Megint csak; vér?
Kutya vagy Macska
Ez egy kegyetlen kérdés a házikedvencekkel szemben...
Allergia
Szerintem Jace-re, de viccen kívül. Meg amúgy is amilyen hipochonder vagyok, két napon belül találok valamit, amire ráfoghatom, hogy allergiás vagyok.
Bal vagy jobbkezes
Bal
Fura/Idegesítõ szokás
Néhány ember szerint már eleve az egész személyiségem fura és idegesítő.
Szervezett vagy rumlis
Mivel az életem kész káosz, nehezen tudok szervezett maradni bármilyen téren.  
Dohány, alkohol, drog
Amióta patkánnyá változtam valami kék lötty miatt, inkább nem élek ilyenekkel. Higgyétek el, az tényleg kemény cucc volt. Na, meg életem legrosszabb pár órája is.
you can see the war inside

Hunyorgatva bámultam a reflektor fényeit, melyek bevilágították a színpadot, közben pedig Eric újabb felvezető szövegét hallgattam. Borzasztóan reméltem, hogy az előző szám után végre befejezhetjük a koncertet, de nem így lett, nekem pedig nem volt választásom, bár rosszul éreztem magam. Szédültem, és forgott velem a világ. A fények összemosódtak előttem az emberek vonalaival együtt. A hányingerről sikerült elterelnie a figyelmemet annak, hogy a viszonylag megfelelő hőmérséklet ellenére a másodperc törtrésze alatt levert a víz. A gyomrom kavargására azonban igy is sikerült felfigyelnem időnként, ezzel párhuzamban pedig éreztem valami fémes ízt a számban.
Minden erőmmel azon voltam, hogy a zenére koncentráljak, valamint az ujjaim mozgására a gitár húrjain. De bárhogy is erőlködtem, úgy éreztem, nem bírom tovább, a zene azonban csak dübörgött körülöttem. Kirk csodálkozó pillantását éreztem magamon, én viszont csak a közönséget fürkésztem. Nem tudom, miért, de Isabelle-t kerestem a tömegben, helyette azonban csak a sötét miatt fehéren világító arcok tengere nézett vissza rám. Hirtelen eszembe jutott az első éjszaka, amit a Dumont Hotelben töltöttem, az addigi hányingerem pedig átalakult gyomorszorongatóvá és fájdalmassá. Akkor ért el a mélypont. Hátratántorodva eresztettem el a gitárt és szinte úgy szabtam le szíját a vállamról. Minél előbb el akartam tűnni onnan, így egy pillanatot sem vesztegetve tovább Matt mellett berontottam a függöny mögé, ahol hányni kezdtem - pontosabban csak szerettem volna, hiszen a gyomrom üres volt.
A falnak vetettem hátam és hideg tenyerembe temettem arcom, ami furcsa volt. Hetek óta nem éreztem se hideget, se meleget, abban a pillanatban mégis olyan volt, mintha láztól égnék. Ez pedig megrémített. Fogalmam sem volt, mi történik velem.
Szinte fülemben zúgtak Jace szavai, elnyomva a függöny túloldalán dübörgő koncert hangjait; vámpír vagy. A vér nem étel számodra. A vér... az vér. Ekkor eszembe jutott az is, hogy mindennek oka az lehet, hogy egy csepp vért sem ittam az elmúlt órákban. A szomjúság és az éhség fogalma ennek ellenére távoli emlékként hatott abban a percben. Ez már többről szólt. Olyan volt, mintha egyenesen haldokolnék.
Ahogy a vészkijárat felé haladtam, próbáltam bebeszélni magamnak, hogy mindennek csak a stressz és az idegesség az oka. Ez valahogy kényelmesebbnek tűnt. Abban reménykedtem, hogy a kinti, klub mögötti hűvös levegő jót fog tenni nekem, és kitisztítja a fejem.
- Simon - hallottam meg a nevemet egy törékenynek tűnő lány hangján.
- Most nagyon nem érek rá, Mo - mondtam, miközben lepillantottam a hang tulajdonosára. Maureen volt az.
- Csak le akartalak fényképezni a telefonommal - kezdett magyarázkodni kissé idegesen, ami már csak az alapján is feltűnő volt, hogy a haját kezdte füle mögé igazgatni zavartan. - Hogy megmutathassam a barátaimnak. Oké?
- - bólintottam rá végül, ami hatalmas hülyeség volt. Lüktetett a fejem, és nem lettem jobban attól, hogy magam mögött hagyhattam a benti közeget. Mégis úgy éreztem, a bandának nincs túl sok rajongója, és ezt az egyet is ostobaság lett volna elmarni magunk mellől. - Rendben, fényképezz csak.
Maureen habozás nélkül, boldogan emelte fel a telefont, hogy csinálhasson rólam egy képet, miközben én persze minden erőmmel próbáltam mosolyt erőltetni az arcomra.
- Most egy közös képet? - Időm sem volt válaszolni a kérdésre, mert pillanatokon belül mellém lépett, oldalamhoz simulva. Megéreztem az epres rúzs illatát, aztán azt a minden szagot elnyomó édeskés vért, ami az ereiben lüktetett. Maureen felnézett rám és elmosolyodott. Nyakán kék ér duzzadt, és a lány minden egyes lélegzetvételével rándult is egyet. Képtelen voltam levenni róla a tekintetem. Úgy vonzott, akár a mágnes.
- Mosolyogj! - Hallottam meg egy parancsoló, mégis vidám hangot, ami épp elég volt, hogy kicsit elterelje a figyelmem. De sajnos nem elég sokáig.
Éles, szúró fájdalmat éreztem, ahogy szemfogaim előbújtak a helyükről, hogy aztán alsó ajkamba mélyedjenek. Ez után pedig olyan gyorsan történtek a dolgok...
A vérszomjam miatt képtelen voltam a józan eszemmel gondolkozni. Megfogtam a lány derekát, majd egy erős rántással húztam még közelebb magamhoz, majd szemfogaim a nyakába mélyesztettem átszakítva bőrét. A telefon kirepült a kezéből, torkát pedig egy rövid sikkantás hagyta el, mely átszakította az éjszaka csendjét körülöttünk. A bentről szűrődő tompa zaj pedig arra utalt, hogy a koncertnek még nincs vége. Nem volt mitől tartanom.
A lány vére nem volt fogható semmihez. Bódító ízével képtelen voltam betelni, épp ezért szorítottam továbbra is magamhoz a lányt minden próbálkozása ellenére. Egy idő után - magam sem értem mikor, es hogyan - a földön kötöttünk ki. A lány addig szorító kezei élettelenül ütődtek a földhöz, szemei lecsukódtak és csak ernyedten, mozdulatlanul feküdt alattam. Azokban a pillanatokban minden addigi elvemet elfelejtettem az undorral együtt, amivel a vér gondolatához álltam. Teljesen elveszítettem a fejem, és nagyokat kortyolva élveztem ki minden egyes cseppet, miközben a lány vállait markolásztam telhetetlenül.

Sosem ettél még emberből, igaz? - kérdezte Camille. Fogsz.
És utána sosem felejted el.

dust and shadows


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Simon Lewis Empty


gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  

❖ Simon  ❖
Ó Simon, szerintem már Clary és a többiek már nagyon vártak arra, hogy megérkezz ide közéjük! Bárhogy is nézzük, mindenki életébe kell egy olyan ember, aki a legrosszabb helyzetekben is képes arra, hogy oldja a feszültséget. Ámde a komolytalanságot is szükséges kezelni, hiszen balul sülhetnek el dolgok olykor miatta, nem igaz? Wink De talán itt ez a legkisebb gond, ugyanis végleg búcsút inthettél halandó énednek. Megkaptad az örök élet kulcsát, ugyanakkor azt a képességet is, amit biztosan sok vámpír irigyelhet tőled. Napjárónak lenni valóban menő lehet, ha a te szavaiddal akarok élni. Elégé kiváltságos adottság, mintha ez egy kárpótlás akar lenni azért, mert vége lett az emberi életednek.
de hiába, ennek is megvolt és megvan a maga ára. Vége egy olyan korszaknak, ahol csak a banda és a családod volt. De ha a jó oldalát nézzük, Clary még mindig megmaradt neked, hisz ti régen is már nagyon jó barátságot ápoltatok. Talán túlságosan is jó barátságot? Nos, remélem, hogy mindez nem fog változni, elvégre mindketten nagyon aranyosak vagytok! olajbogyo Ami pedig a szelfizős csajt illeti, nos... valójában igaza van Jacenek, bárhogy is nézzük. A vér az vér, amire szükséged van, mert különben nagyobb kárt tehetsz akkor, ha nem táplálkozol rendesen. Ámde a jó hír, hogy ha van egy ismerősöd a kórházban, nos, bármikor csenhet neked a raktárból Wink
Nem akarlak tovább fenntartani, így is elégé megcsúsztam az elfogadóddal nemvigyori Foglald le a pofidat, és nyomás megőrjíteni a népet! Jó szórakozást! Simon Lewis 3262850254


1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Simon Lewis
» Simon Lewis [most wanted!]
» A Lewis család háza
» Simon szobája