Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Konyha
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Konyha Empty
--- szabad játéktér ---

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Konyha Empty
Ha tehettem volna, akkor tisztára csiszoltam volna az elmém, annyira, hogy egyetlen egy emlékem se legyen a múltamról. Igazából a mai napig nem értettem, hogy a sötét árnyvadászok miért nem ezzel a módszerrel próbálták maguk mellé állítani az árnyvadászokat, bár… az elmúlt időszak lassacskán felnyitotta a szemem és kezdtem rájönni az indokokra. A puszta felejtés nem okozott volna egyiküknek se gyönyört. Mint ahogy annak a férfinak, aki akkor elérte, hogy feladjam egykori létemet, úgy a többieknek is megvolt a maga élvezete abban, ahogy fokozatosan megtörte a rájuk osztott egyedeket. Tekinthetnénk akár ezt az egészet valamiféle beavatási szertartásnak. Minél tovább képes vagy szemrebbenés nélkül élvezni a többiek kínját, annál inkább feljebb mászhatsz a létrán.
Én a magam részéről próbáltam egyre inkább beletemetkezni a feladataimba és nem kérdezni. Egyszerűen csak nem akartam magamra maradni a gondolataimmal és a „mi lett volna, ha” dolgokon rágódni. Felesleges volt, az a hajó már elúszott – persze, ezt magamban hiába fejtegettem, totál nagy baromság volt, elvégre attól még, hogy tudtam, mi lenne a jó döntés, a tudatom szart rá. Újra és újra a bőröm alá másztak azok a bizonyos emlékek én pedig megmártózhattam az önsajnáltatás mocsarában.
Valami ilyesmi pillanatot éltem meg akkor is a konyhában, ahogy lassan teámat szürcsölgettem. Aznap úgymond „szabadságolva” voltam, amit egyszerűen nem szerettem elvégre, mint már kifejtettem… magamra maradni a saját gondolataimmal sose jó. Tény, erről az tehetett, hogy kissé összebalhéztunk a sráccal, akivel együtt kellett volna megoldanunk egy feladatot és mind a ketten más módszereket akartuk alkalmazni. Végül is sikerrel jártunk de… elég tömeggyilkos hangulatban tértünk vissza ahhoz, hogy inkább elzavarjanak minket a francba.
Igazából nem is fordítottam nagyobb figyelmet az újonnan betérőre, biccentettem neki persze, de nem gondoltam volna, hogy majd érdekes csevegésbe kezdek vele az időjárásról, a kedvenc időtöltéséről és egyebekről.
Mondjuk talán észre se vettem, hogy mennyire feszültem szorongatom a bögrémet, amíg ő nem hívja fel a figyelmem a feldúltságomra. Akaratomon kívül is talán egy kicsit meglepettebben néztem rá, mint kellett volna, elvégre… úgy tapasztaltam, hogy itt csak akkor szokás lelki állapotról beszélni, ha valakit épp megkínoznak. Az, hogy te épp mondjuk öngyilkos szándékot fontolgatsz magadban, avagy hogy épp gyűlölőd a világot, na az nem volt nagy központi téma. Inkább tűnt úgy, hogy itt mindenkinek magának kell megbirkóznia a… gondjaival.
- Lényegtelen, csak összevesztem valakivel. Majd elmúlik… mint minden más úgy általában – mondtam végül, elvégre a fene se fog hirtelen kitárulkozni valakinek, aki hirtelen a semmiből érdeklődést mutat. Fura volt ez… olyan rég volt már, hogy valakit érdekeltem volna csak úgy, minden hátsó szándék nélkül.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Konyha Empty

Amber && Evan
Egészen kellemesnek neveztem volna a napomat. Elvégre mindig örömet okozott számomra a megtört lelkek látványa, és édes kéjjel töltött el hallani a sikolyaikat. Ha tudták volna, hogy én csupán a megtisztulás útján indítottam el őket!
Mindenesetre a legutóbbi kishölgy alaposan megizzasztott, hiszen irtó makacs egy teremtés volt. Annál nagyobb élvezettel töltött letépni a körmeit. Visított, de olyannyira visított a kíntól, hogy az egész pince belezengett. De csak azért sem tört meg, így visszalöktem a cellájába, és a fülébe duruzsoltam, hogy holnap folytatjuk a mókázást.
Ezután visszatértem a szobámba, hogy lemossam magamról a vért, és ruhát cseréljek. Amint becsuktam a szekrényemet, akkor tudatosult bennem, hogy még nem is ettem. Már magasan járt a nap, talán dél is elmúlt, de én pirkadat óta lent voltam. Túlságosan nagylelkűnek éreztem magam, amiért ennyi időt pazaroltam az emberek megtérítésére.
Zsebre tett kézzel, fütyörészve indultam el a konyha irányába. Olyan természetesnek éreztem magam, olyan könnyedén jártam az épület falai közt. Engem nem kínzott meg senki, nem kényszerítettek arra, hogy igyak a Kehelyből, mi több, elég hamar előkelő helyre kúsztam a ranglétrán.
Belöktem a konyha ajtaját, biccentettem a lánynak, aki odabent volt, de addig nem foglalkoztam vele különösebben, amíg harapnivalót kerestem. Végül egy almára esett a választásom, amit a pólómba töröltem, miközben nekidőltem az egyik pultnak.
Végigmértem a lányt. Ő sokkal alacsonyabb szinten volt, mint én, ráadásul éreztem a belőle áradó elégedetlenséget.
− Ne haragudj, amiért megzavarlak magányodban, de elárulod, hogy mitől vagy ilyen feldúlt? – szólítottam meg, majd beleharaptam az almába. Olyan hétköznapiként kezeltem ezt a szituációt, mintha nem lettünk volna sötét árnyvadászok, csupán egyszerű, sima emberek.
− Tudod, az életben sok dolog van, ami miatt lehet idegeskedni, de nem érdemes minden apróságon felhúznod magad – tettem hozzá békésen, bár nem tudtam miről volt szó, mégis igyekeztem jelét mutatni annak, hogy érdekelt a problémája, és segítséget akartam nyújtani neki.


Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Konyha Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Konyha Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Konyha
» Konyha
» Konyha
» Konyha
» Konyha