Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Szökõkút
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Szökõkút Empty
--- szabad játéktér ---

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty
- Az apád? - a hangom nem is kicsit meglepett, miközben próbálom felfogni, éppen mit kiabál nekem a férfi. Mármint, itt van, hallom is elég jól, de gyorsan beszél, ráadásul pedig a sokk még mindig belassítja a fejemet annyira, hogy ne tudjak teljes erőmmel koncentrálni. Ez mégis megmaradt. Mert tudom, hogy ennek a férfinak senkije sincs. Nemrég halt meg a neje, a fia pedig pár évvel korábban. Vagyis, ezek szerint csak ő tudja így, mert Thomas él. Itt áll előttem és követeli, hogy soha többé ne menjek a közelébe. A szívem pedig nem tud nem sajogni a gondolatra. Nekem nincs családom, mindenki meghalt, aki a vér rokonom volt, előtte pedig rabszolgának adtak el. Mégis hiányzik a szeretet, amit a kapcsolat jelent. Talán mert másoknál látom a meglétét, még a halál sem tudja elszakítani. Én soha nem éreztem ezt a fajta, feltétel nélküli ragaszkodást. És valószínűleg soha nem is fogom. Elszomorító lehet, ha a másik biztonsága érdekében kell róla és a szeretetéről lemondanod.
- Vannak szabályok, személyesen kell lemondanom. Jövő héten ugyanitt és ugyanekkor... utána többet nem fog látni, ha ezt kívánod - válaszolom halkan, összeszedve minden akaratomat a szavak formálásához, majd végül felegyenesedem, leporolom a ruhámat és a kutya kíséretében elindulok a park tava felé. Ott az átjáró a nyár birodalmába, alig kétszáz méterre, de néha még ez is próbára tudja tenni a lábaimat. Mint például ma. Remegnek, fájnak és minden lépésnél meg kell küzdenem az egyensúlyomért. Mégsem adom fel, nem hagyom, hogy tudja, mennyire kevés is a tényleges fizikai mozgásterem. Amikor nem lát, akkor épp elég lesz az állatok segítsége...
(...)
A szívem a torkomban dobog, mikor előlépek a szökőkúthoz vezető ösvényre. A kötelesség tudat és az együtt érzés próbálja széttépni a gyenge önuralmamat és kifejezetten morcossá teszik a mai kísérőimet is. Jerry a golden retriever hamarosan egy cukros fiú társa lesz, Leo a kis spicc pedig több mint tíz éve van velem és nagyon jól érzékeli a hangulat ingadozásaimat. Az idegességem rájuk is átragad, miközben majdnem oda érek a padokhoz. A nő, aki  főnököm az önkéntes állat kiképző tanfolyamon, már vár. Talán a vadász is itt van, nem merem jobban körülnézni. Az apja még nincs. És fogalma sincs róla, hogy ez lesz az utolsó alkalom, hogy lát. Mégis, engem valahogy megnyugtat. Sosem szerettem igazán az idős férfiakat, még egy sem volt velem kedves...

Thomas Nightingale
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Thomas Nightingale
all the stories are true


Szökõkút Empty
thomas & crysalis
what are you doing?
Nem tudtam tisztán gondolkodni a dühtől. Egyszerűen képtelen voltam a történtek után lenyelni, hogy egy nyavalyás tündér azt gondolta, hogy teljesen szabadon közel férkőzhet az apámhoz. Az igazság az, hogy egyáltalán nem érdekeltek a szándékai. Lehettek ténylegesen jók még akkor is azt mondanám, hogy ezt fejezzék be. Valahogy majd én segítek az apámon, nem mellesleg biztos vagyok benne, hogy néhány mondén is bőven képes arra, amit ő akar csinálni. Egy biztos, hogyha rajtam múlik soha többé nem kerül az apám közelébe, amennyiben mégis azt már nem éli túl. Erre itt és most megesküszöm.
- Koránt sem érdekel az önéletrajzod, szóval feleslegesen járatod a szád. Ha még egyszer meglátlak az apám közelében, akkor azt itt és most megígérhetem neked, hogy azt nem fogod túlélni. Úgyhogy ez alapján gondold meg, hogy mégis akarsz-e vele bármilyen ügyletet folytatni. - Nem engedem, hogy a történtek után, majd pont egy tündér álljon mellette.
További szavaira inkább nem is figyelek, egyszerűen csak megnyugvás a lelkemnek, hogy eláll az apám ügyétől - bármi is legyen ez -, hogy majd más fog vele foglalkozni. Nagyon remélem, hogy tényleg egy mondénról lesz szó, mert máskülönben nem állok jót magamért.
- Még egyszer nem akarlak meglátni a közelében, remélem megértetted. - Azzal pedig már hátat is fordítottam neki, hogy ezúttal az apám nyomába eredjek és meggyőződhessek arról, hogy tényleg semmi baja nem fog esni és nem lóg a nyakán semmiféle tündér sem.



Ezzel zárnám, köszöntem a kört!

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty
Ha a düh egy fizikai formába lenne ölthető, akkor az övét úgy tudnám jellemezni, vihar. Tűzből. Megannyi év és sérülés nyoma, amelyek a belsőjében tombolnak és készen állnak, hogy kitörjenek. Akkor pedig mindent és mindenkit el fognak pusztítani, aki az útjukba áll. És én ott vagyok. Mint tündér, mint lény, aki a szeme előtt van éppen. És minden egyes gesztusa, mozdulata és pillantása egyértelművé tesz számomra egy üzenetet: ellenség. Ez vagyok én, akkor is, ha semmit nem tud rólam, még csak jobban meg sem nézett, de ezzel hiába próbálkoznék. A józan logika azoknak kell, akik képesek végig is gondolni a szavaim értelmét. A vadász nem ilyen. Ő szinte már látom, hogy a pengéjét húzza elő és abban a percben, amint menekülni kezdenék, üldözőbe is fog vele venni. Csak éppen én nem menekülök. Ha az igazságot akarjuk, akkor nem is tudnék. Neki persze erről sincs fogalma, mert nem hagyom, hogy lássa. Van gyengeség, amelyet el sem tudnék titkolni a kutató szemek elől. Más esetben viszont hagyom, hogy levonják a következtetéseket. Jó vagyok egyetlen illúzió kreálásában, azéban, hogy én a saját lábamon hagyom el a terepet gond nélkül. Ez soha nem történt még meg, mióta elértem a tinédzser kort.
- Nem én akartam ehhez a férfihoz menni, küldtek. Segítségre van szüksége, motivációra. Én ki tudok képezni egy újabb kutyát pár hét alatt. A többi dolgozónak hónapokig nem lesz rá ideje... - sőt, nekem van pár állatom, amit nélkülözni is tudnék azonnal, ha ő bele szeretett volna egyikükbe. Csak nem kutyák. Macska, nyúl, teknős. Semmi olyasmi, ami ösztönözné, hogy kimozduljon a lakásból. Ezért hagytam fel a próbálkozással véglegesen. Neki olyasmi kell, amely megmozgatja. És nem öleb. Mégis, tudom hol a határ. A férfi szemébe eddig sem néztem, de most leemelem az álláról is a pillantásomat és lehunyom a szememet. Belenyugodtam, ha akarja, vissza vonulok. Az idősek mindig is ijesztőek voltak számomra. - Három másik ember vár tőlem segítő állatra, biztosan örülni fognak, hogy előbbre kerülnek. Átadom az egyik mondémnak őt - suttogom. Nem tudom, honnan jött a lelki erő, hogy újra meg tudjak szólalni, újra eszemnél legyek, de működik. Talán a tekintete az oka. A tündér férfiak tudják, hogy nem bírom az érintéseket. Ők órákig kínoznának vele, saját örömükre. Ő ahhoz túl dühös. Egyetlen vágással véget vetne az életemnek. Ez valamilyen szinten megnyugtató. Főleg, ha tudom, mi a fájdalom. Most már csak fel kellene állnom a földről és az állataimmal együtt távozni. Mintha az olyan egyszerű lenne magától...

Thomas Nightingale
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Thomas Nightingale
all the stories are true


Szökõkút Empty
thomas & crysalis
what are you doing?
Mérhetetlen düh tombolt a lelkemben. Nem igazán tudtam hova tenni az egész helyzetet, hogy mégis mit csinál az apám egy tündérrel, vagy éppenséggel a tündér mi a fenét akar tőle. Nem láttam mást, mint a dühömet. Semmi nem tudott ez alá férkőzni, vagy egyáltalán megpróbálni helyettesíteni. Megannyi mindenkit veszítettem már el nem fogom ehhez a listához hozzáadni az apámat is. Eddig igyekeztem meghúzni magam a háttérben, de ennek a hozzáállásnak a mai nappal vége. Kemény kézzel fogok küzdeni a megmaradt szeretteimért, mert nem élném túl, ha egyikük is meghalna. Gyűlölhetnek amennyire csak szeretnének, de ameddig életben vannak addig az én felelősségem lesz megóvni őket, akár még saját maguktól is.
- Oké, akkor egyszer mondom el és nem többször. Békén hagyod. Többet a közelébe sem mész, ha keres sem válaszolsz. Ha még egyszer meglátlak a közelében esküszöm, hogy az állatkáid fejével együtt veszem a tiédet is. Megértettük egymást? - Nem tűnt túlságosan ártalmasnak a tündér, de sosem szabad őket lebecsülni. Egytől-egyig megérdemelnék a halált csak azt sajnálom, hogy még nem vagyunk elegen, hogy egy háborút indítsunk csak ellenük ezzel pedig kiirtva őket. Ők megtették volna ezt velünk így adódik a kérdés, hogy mi miért is ne vághatnánk vissza hasonló módon? Igazán megérdemelnék. Még azt sem hagyják békén, aki éppen gyászolja a feleségét nem sokkal a fia után. Még nem tudom, hogy miként, de helyre fogom hozni és segítek neki talpra állni. Ehhez pedig nincs szükség semmiféle tündérre.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty
A vadász nagyon dühös és nem kell külön képesség, hogy ezt bárki meg tudja mondani. Nekem elég, hogy belenézek a szemébe és látom ott csillogni a mélyén azt a tüzet, amelynek soha nincs jó vége. Ez az a szín, amely a férfiakat általában elhamarkodott dolgok véghez vitelére kényszeríti és nem tudok én sem tenni ellene sokat. Sőt, alighanem minden próbálkozásom a megnyugtatására halva született ötlet lenne, tekintve, hogy kifejezetten a fajom váltotta ki belőle az indulatot. Így csak ülök, figyelek és hallgatok, remélve, hogy a látszólagos nyugalom, amelyet magamra erőltettem, elég, hogy őt is visszarántsa kissé a valóság talajára. Remélem, sikerül. Ha nem, akkor már csak az állataimban és a tömeg ereje marad. Fang fogaiban bízom, de nem egy vadásszal szemben. A nyúl nem védelmi erő. Az emberek ignorációs képessége pedig mindig is olyasmi volt, ami újra és újra meglepett a sokszínűségével. Ha nem akarsz észrevenni valamit, nem fogod. Teljesen mindegy, hogy egy sérült madár vagy egy dühöngő elefánt az a lény. Tapasztaltam már...
Legalább a második kérdésének van értelme. Ez az első szikrányi számomra logikus része az eddigieknek. A férfi, akivel korábban voltam és akit nekem kellene támogatni. Ő róla akar tudni, a kapcsolatunk érdekli. Csak azt nem tudom, hogyan fogalmazhatom meg a választ erre anélkül, hogy feldühíteném. Az őszinte a semmi lenne, mert tényleg nem én kerestem őt és ha rajtam múlik, egyhamar nem is fogunk újra találkozni. Mondjuk ebben az életében. A semmi ugyanakkor mégsem válasz és azt sem mondhatom, hogy azért mert született tündér vagyok. Ezt is lehet hazudni, ahogy a királynő lovagja tette. A vadászok keserves lecke árán tanulták ezt meg. És azóta sem becsülnek le minket.
- Állatokat nevelek és képzek ki, hogy segítsék az embereket. Megkértek, hogy találjak egyet neki... a nagyobb testű kutya lesz a befutó, jobban kedveli, mint a macskát, nyulat, madarat vagy teknősbékát - a menyétről nem is beszélve. És az ölebekről. Már csak meg kell találni azt, amely eléggé tanítható ahhoz, hogy ne akarja feszegetni a póráz határait vagy elég gyenge, hogy ne rántsa magával. A menhelyeken érdekes kezdeni és a fiatalabb állatok között. Úgy három év alatt. Ők még jól képezhetőek. Remek társaság, és hálásak, amiért megmentették őket. Vagy esetleg Lisa. Imádom őt, de túl mozgékony és nem elég robosztus nekem. A weimari vizsla agár szerű és hihetetlenül kíváncsi. Ki tudja, hogy sikerül-e szobatisztaságra tanítani...

Thomas Nightingale
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Thomas Nightingale
all the stories are true


Szökõkút Empty
thomas & crysalis
what are you doing?
Az egyetlen személy, aki még megmaradt számomra az apám és nem más. Egyedül csak rá támaszkodhattam. Vagyis inkább neki lett volna szüksége rám talán. Mindazok után, ami történt. Először én magam szívódom fel, utána pedig az édesanyám. Persze utóbbinak az eltűnéséről legalább annyit tudok, mint a sajátomról. Nem tudhatom, hogy a megjelenésemmel nem taszítanám apámat még nagyobb gödörbe, mint amiben jelenleg elhelyezkedik, de nem hiszem, hogy van ennél mélyebb. Muszáj valahogy segítenem rajta és egyenlőre habár még fogalmam nincs, hogy miként is álljak neki, de meg szeretném próbálni. Valamilyen módja kell, hogy legyen.
- Esetleg dadogtam vagy mi a fene? - Nem igazán tudok uralkodni a dühömön, de a személyes állatkertjét valamivel többre tartom, mint a nőt, de ha mégis védeni próbálnák kénytelen lennék rajtuk keresztül menni és még ők sem állíthatnának meg a feladatom sikerességében. Nem tudom, hogy milyen előadást akar itt nekem nyomatni a törékeny tündérke álcával, de az úgy ezer százalék, hogy egy percig sem veszem be a kis műsorát.
- A férfi, akivel az előbb beszélgetett. Mit akart tőle? - Persze az más kérdés, hogyha elmondja vagy nem a végkimenetel egy és ugyanaz lesz. Még egyszer nem engedhetem az apám közelébe nem érdekel, hogy ki ő vagy, mégis mit akart. Egyetlen egy tündért nem akarok meglátni egyetlen szerettem mellett, főleg nem azok után, ami a háborúban történt. Ők az ellenségeink. Megfosztottak engem attól, hogy a parabatai-omat megfelelő módon elbúcsúztassam. Most pedig már az apámat akarják a karmaik közé keríteni? Hát azért vannak már határok, amit a pofátlanság szintjén sem szabadna átlépnie senkinek sem.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty
Lehunyom a szememet és csak az illatokra összpontosítok. New York közepén, Central park ide vagy oda, általában szmog van, így a kutyámból áradó friss levendula és kamilla aroma elég, hogy segíteni tudjon a kétségbe esésemen. Fang itt van, mellettem, figyeli a férfit, miközben hagyja, hogy átöleljem, megsimítsam és horgonynak használjam, amely ehhez a világhoz köt. Erre van szükségem, a kutyáimra, akik emlékeztetnek rá, hogy élek, nem bántanak és az a világ, amely a fejemben él már nem létezik soha többé. Ott nem lehettek állataim, ott nem lehetett gyermekem, ott nem volt szabadságom. Itt a testem korlátai megvannak, de a lelkemet már senki és semmi nem próbálja gúzsba kötni és egyetlen apró udvarhoz láncolni. Ez sokkal többet ér számomra, mint az a nyugalom, amely megszáll, amikor átlépek az árnyékvilágba. Ott a testem érzéseinek nem vagyok tudatában, a fájdalom olyasmi, amit nem érzek, de nincsenek vágyaim sem. Nem érzem a kötelességet, félelmet, aggodalmat. Mintha egy gép lennék, akit csak a szabályok tartanak kordában. Egyedülálló, fájdalmas és nagyon is félelmetes helyzet, utólag nézve. Oda nem mehetek vissza és nem akarok visszatérni. A nyúl az ölemben lassan mocorogni kezd, én pedig fél kézzel az arcomhoz emelem és hagyom, hogy az ő illata is az orromba szökjön. A bunda szálai végig simítanak az arcomon, az apró csontok a kezem alatt és az egyenletes szívverés rákényszerít, hogy én magam is megnyugodjak. A légzésem lassulni kezd, míg majdnem eléri azt a szintet, amely a vadász előtt volt. Igen, itt vagyok. Én vagyok. És most sokkal gyorsabban tértem vissza, mint eddig valaha. A kétségbeesés mocsara kezd feltöltődni. Lassan felemelem a tekintetemet, hogy szembe nézzem a férfival. Dühös, az arcára van egyértelműen írva minden jelenlegi érzelme és egyik sem kedvez számomra, kicsit sem. Ha az a büszke tündér lennék, akire számít, most kellene talpra állnom és a szemébe néznem. Ahhoz viszont magasság kell és két működő láb. Fizikailag egyikkel sem rendelkezem, így meg sem próbálom tettetni őket. Csak hagyom, hogy a nyúl a vállamra másszon és egy nagyot nyelve felnézek rá. Nem a szemébe, az még sok lenne, de az ajkát figyelni éppen elég, hogy tudja, immáron őt látom.
- Megismételné, amit korábban mondott? Attól tartok, nem hallottam elég tisztán ahhoz, hogy válaszolhassak... - a kérdésére. Vádjaira. Kifakadására. Fogalmam sincs, pontosan mi volt az, mert váratlanul ért és leblokkolt az első pillanatban a megjelenése. Tőlem akár azt is beadhatta volna mindenkinek körülöttünk, hogy a diliházból szabadult húga vagyok, akit vissza kell vinni és nem reagáltam volna arra sem. Pánikroham kezdődő típusból. Nálam nem ritka és hatással van a felfogásomra. A hangomban már nyoma sincs. Most ugyanaz a nyugodt és minimális érzelmekkel tűzdelt, mint korábban bármikor az emberi világban hallhatták.

Thomas Nightingale
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Thomas Nightingale
all the stories are true


Szökõkút Empty
thomas & crysalis
what are you doing?
Furcsa, hogy a nap, amit kiválasztottam arra, hogy elmondjam az igazat egybeesik azzal, hogy egy igazmondó kis tündért látok az apám közelében. Mégis mi a fene ment végig a fejében, mikor a közelébe ment? Tudtam jól, hogy az árnyvilág nem fogja őket sokáig békén hagyni, de reménykedtem benne, hogy ennél azért kicsivel tovább húzzuk. Bár nem tudom, hova reménykedek, mikor a saját anyámat kellett felhúznom a pengémre, amikor a rúnáktól - amelyek testét borították - elveszítette a józan eszét, önmagát és mindent, amiért élni akart.
Nem gondolkodtam túlzottan, mikor neki rontottam a tündérnek, aki láthatóan valami állatkertet akart ide szervezni maga köré, aztán hirtelen megszólalni sem tudott, meg reszketett mint a nyárfalevél. A kutyája természetesen védelmezően morgott, de ha csak egy rossz lépést tesz bármelyikük, bármennyire is szeretem, imádom a kutyákat nem fogok hezitálni, hogy a bordái közé sózzak egyet, hogy azzal önmagamat védjem.
- Na, mi az elvitte a cica a nyelvedet? Nem úgy tűnt, hogy beszédproblémáid lennének az előző férfi társaságában.. - Minden izmom megfeszül a testemben, szinte várom, hogy mikor adja fel a kis álcáját és jön elő belőle az a bizonyos kígyó, amely mindegyik tündérben lakozik. Ártatlannak, gyönyörűnek és törékenynek álcázzák magukat, mikor bennük lakoznak a legnagyobb szörnyetegek.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty
Szép idő van. Napfényes délelőtt, munkanap, így a legkevesebben vannak csak a parkban. Fang mellett nem félek maradni, hátra dőlni és az arcomat az őszi nap felé fordítani. Egy vékony, fekete kabát, mondhatni köpeny elég, hogy ne fázzak, a nyúl még a kezeimet is melegíti, ahogyan a bundájába túrva várom, hogy elmúljon a hideg a csontjaimból is. Persze tudom, hogy nem fog. Ahhoz az kellene, hogy megnyugodjak és elfogadjam a tömeget. A múltat. Ne féljek a jövőtől. Ezer és egy feltétel, amelyek közül nem fog ma teljesülni több. Önmagammal, az ösztöneimmel szembe kellett mennem ahhoz, hogy ide jöjjek, így megérdemlek némi zavartalanságot jutalomként. A fejem a napot követi, érzem a sugarak simítását a bőrömön, a hajam ráomlik a vállaimra és álcázás nélkül sem kell aggódnom a füleim miatt. Persze mágia is működik, mert nem hagyhatom, hogy leleplezzenek. Még akkor sem, ha sokan leginkább azt kérdeznék, honnan szereztem ezt a menő testmódosítást. És erre persze nem tudok válaszolni. Szóval a kutyám figyel a tömegre és én csak hagyom, hogy magával ragadjon valami, ami mindig meg tudott nyugtatni, a zene. Egy nagyon régi, angol altatódal szövegét kezdtem el mondani, lassan, egyesével kiénekelve a szavakat és ezzel egyben le is lassítva a dallamot. A zene az életem, nem nehéz lyesmit fejben megtennem, a tenger dala pedig majdnem illik ide, ahogy a víz hangja felerősödik a szökőkútnál ülve. És előre is elnézést kell közben kérnem minden ír anyanyelvű személytől, mert a kiejtésem a szavaikra nem éppen autentikus. Ráadásul valahogy nem tudom teljes átéléssel sem mondani, hiszen ez egy anya dala a gyermekének. Nekem pedig nincs és nem is lesz valószínűleg soha, bármennyire is szeretném...
" Oh, won´t you come with me
Where the Moon is made of gold
And in the morning sun
We´ll be sailing free..."
Minél tovább élvezem ennek a dalnak a nyugodt ritmusát, annál kevésbé szorongok. És ezt nem csak én érzem, hanem az állataim is. A kutyám már nem simul teljes testtel a lábamhoz, a nyuszi pedig hajlandó fel is emelni a tappancsait a mozgáshoz, nem pedig a szoknyámon korcsolyázik. Talán elücsöröghetek itt még pár órát, mielőtt visszamennék az udvarba. Mintha azt mondták volna, hogy az idő most nem szándékozik drasztikusan felgyorsulni sehol a másik világhoz képest. Vajon a király és a királynő egyet nem értése az oka annak, hogy Tündérfölde viszonyul, vagy valami más? Bevallom, nem tudom, pedig nem egyszer próbáltam megfigyelni. Mondjuk úgy jó távolról. Elvégre a király is egy férfi...
A hideg, dühös hang, amely kiszakít a gondolataim áradatából, nem is lehetne rémisztőbb. A lehunyt szemhéjaim mögött napsugarak táncoltak az égen, most viszont csak árnyékok vannak itt, egy magas és mérges férfi testrészeinek árnyékai. Rám vetülnek, ahogy megáll nem messze tőlem és én gondolkodás nélkül megpróbálok hátrébb csúszni ülve, hogy több hely legyen köztünk. Pár centi is számít, ha megkaphatom. Csak nem kapom meg. Mert egy szökőkút peremén ülök, mögöttem a hideg víz vár, ráadásul a mozdulataimnak hála a szoknyába is beleakad a lábam. Elrendeztem még korábban, hogy a szél ne libbentse fel és most foglyul ejtett. Amitől menekülni akarok. Az ösztöneim bekapcsolnak, riadt szemmel próbálok körbenézni valami után, amivel megvédhetem magamat és fél kézzel kétségbeesetten rángatni kezdem a ruhám anyagát is, hogy engedjen végre. Könnyebb lenne kirúgni, de azt nem merem. Az támadásnak vehető. A pánik azonnal mardosni kezdi a belsőmet, érzem, amint kúszik fel a gyomromból és nem tudom mi lesz, ha a torkomig jut. Alighanem némán fogok sikítani. Egy felnőtt, árnyvadász férfi van előttem, ami minimum duplán rossz. És én miért nem láttam őt előbb közeledni?
A morgás elsőre csenges, a fülem csengése mellett fel sem fogom, hogy a kutyámból jön. Fang az alfa a falkában, ő a legnagyobb és legerősebb kísérőm alapból, most pedig azonnal átkattan neki. Miközben én minden egyes csepp oxigénért megküzdök, ő szétvetett lábakkal áll be elém és vicsorítja ki a fogait a férfira. Igen, itt van velem. Ez jó, ő nem hagyja, hogy hozzám érjen a vadász. De mi van, ha őt bántja? Meg kell akadályoznom! Meg kell szólalnom! Muszáj!
- Ne... eee, neeee - próbálom kipréselni magamból a szót, de nem megy. Mintha megint fűző szorítaná össze a felsőtestemet. A hangom magas, gyenge, fél kézzel kénytelen vagyok elengedni a szoknyát és megérinteni a saját mellkasomat. Olyan nehéz lélegezni. Annyira nem akar tágulni a tüdőm. Fekete foltok kezdenek egymás mellett táncolni a szemem sarkában. És mikor ismét kinyitom a számat, csak egy nyögés távozik, valami nyüszítő hang, amely egy sebesült állatra emlékeztet leginkább. Mégis én vagyok, a tehetetlenségem. Kétségbeesetten nyújtom ki a kezeimet, próbálom elkapni Fang bundáját. Csúszom, érzem, ahogy a testem reszketni kezd és lehanyatlik a márványlapról a földre. Már a hátamnál van a hideg kő, miközben próbálok ülve maradni és nem rázuhanni felsőtesttel a nyulamra. És elérem a bundát, a kutyaszőr és a gyógynövények illata az orromba áramlik, ahogy mellém kerül. Még mindig reszketek, mintha mínusz fokok lennének, pedig több mint plusz huszonhárom van.

Thomas Nightingale
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Thomas Nightingale
all the stories are true


Szökõkút Empty
thomas & crysalis
what are you doing?
Elakartam mondani az igazat. Napokat őrlődtem rajta. Muszáj volt beszélnem az apámmal. Még mindig nem tudtam, hogy mégis miként tálalhatnám, hogy megöltem anyát, mert nem volt önmaga, hogy bármennyire is igyekeztem megóvni őt és anyát is a világom veszélyeitől mégis akaratlanul belesodródtak mindabba, amitől távol akartam őket tartani. Szerettem volna, ha maguk módján túllépnek a halálomon. Ha valahogy, valamilyen formában megtalálják újra a boldogságot az életben nélkülem. Arról azonban nem tehetek, hogy a fejemben a rengeteg kérdés között őrlődve még eszembe jutott az is, hogyha a kezdetektől fogva őszinte vagyok velük szemben, akkor vajon másképp alakulnak a dolgaink? Mégis nem árthatom bele magam a múlt keserű ösvényeibe, amelyeknek minden egyes útja végtelen kegyetlenséget hordoz magában.
Miután nem találtam otthon az apámat a környéket kezdtem el átfésülni, szinte mindenhol őt kutatva. Azonban, amikor megpillantottam őt a parkban, ahogyan egy tündérrel társalog egyszerre fagyott meg a vér az ereimben és lobbant lángra. Nem értettem, hogy mégis mit akar egy tündér tőle, de azt pedig végképp nem, hogy vajon tudja, hogy egy tündérrel beszél? Mennyi mindent tud a világunkról? Összezavarodtam, de mégsem ő volt az, akit ezután el kívántam kapni egy számonkérésre. Hiszen, hogyan is vonhatnám számon, mikor már több, mint egy éve abban a hitben él, hogy a saját fia meghalt? Nem bukkanhatok fel a semmiből, miután anya eltűnt talán azt hinné, hogy megőrült.
- Mégis mi a fenét szövögetsz a fejedben, tündér? - Ridegen morranok rá az idegen tündérre. Nem vagyok a legnagyobb rajongója a fajtájának, miután attól is megfosztották a legtöbb árnyvadászt - köztük engem is -, hogy legalább eltemesse a szerettét. Hiszen a karjaim közül lopták el varázslattal, Caralyn élettelen testét. Most pedig még az apámat is be akarják hálózni? Azért megvan nekem is, hogy hol kell meghúznom a határt és ez egyértelműen az lenne.  

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty
Új játék - Thomas & Crys




Állatterápia. Egyike a legelterjedtebb kezeléseknek gyermek korú és idősebb betegek esetében, akiknek újonnan alakult ki valamilyen pszichés problémája. Lelki eredetű bajoknál csodákra képes, számomra, aki gyakorlatilag minden emberi érintkezéstől rettegett egykor, egyenesen a világot jelenti a tudat, hogy mindig van mellettem egy állat, akitől megkaphatom a szükséges testi kontaktusokat anélkül, hogy ténylegesen közelednem kellene valakihez... aki esetleg félre érti a magány okozta pillanatnyi gyengeséget. Vagy kihasználja. Az alapítvány, akikkel együtt dolgozom  a segítő kutyák pályára állításában, ellenben kifejezetten szereti feszegetni a határaimat. Gyerekekkel nem vagyok ugyan jó társalgó, de az idősekkel kijövök, így nem először szerveznek be egy mellé. A legtöbbjük egészen kedves hölgy. Az urak nehezebb esetek. Meglepően szófukar társalgóknak bizonyulnak, amikor épp nem tartok tőlük és részt veszek a találkozón. Azok, akik ennyi idősen kerülnek a támogatói csoport látáskörébe, általában egyszerűen csak magányosak és bezárkóznak. Ilyenkor sokkal nehezebb segítséget kérniük, elfogadniuk.
Mr. Wayne, ha jól tudom, a felesége és az egyetlen gyermeke elvesztése után többször került a kórházba szorongás, pánikroham és hasonló tünetegyüttes jeleivel. Egy hónap alatt nagyjából harmadszor fogom látni, hogy bizonyítsam neki, nem kell különösen képzettség ahhoz, hogy szerezzen magának egy segítő kutyát. Vagy macskát. Lovat. Teknőst. Papagájt. Gyakorlatilag bármelyik háziállat és jó néhány állatkerti típusú is megfelel, minden attól függ, milyen a személyisége és mennyi élettérhez tud jutni. Van, amelyiknek több tér kell, vagy nagyobb a mozgás igénye. Eddig találkozott néhány kisebb vagy nagyobb testű kutyámmal, egy macskával és az egyetlen madarammal. Már csak a törpenyúl van hátra. Amit a mai napon vittem magammal egy hordozóban és ismét csak a Central Park-i szökőkútnál mutattam meg neki. Mint minden állatom, ő is pórázzal van hozzáerősítve egy stabil ponthoz, ami ez esetben a kísérő kutya hámja. Ha már egyszer nem eszik meg egymást és a nyuszim kifejezetten lusta, ölben elfekvő fajta. Valahogy nem lep meg, hogy azért annyira látványosan nem ragadta meg az öregúr figyelmét, ellentétben az aktuális kutyámmal. Fang, a csehszlovák farkaskutya a legkeményebben megnevelhető volt az eddigi állataim közül, egyben a leghűségesebb is. Viszont hatalmas a mozgás igénye, így nem ajánlanám kezdő gazdának. Automatikusan úgy helyezkedik az egész beszélgetés alatt, hogy a lábamnak tudjon simulni, valamint beékelje magát a férfi és a testem közé, akadályozva bármilyen kéretlen kontaktust. Az utóbbi szerencsére nem probléma, már tisztáztuk az első találkozáskor, hogy jobban kedvelem a távolságot. És szívesen üldögélek egy padon a vizet figyelve, így könnyen előfordulhat, hogy előbb jövök és később távozom, felesleges megvárnia udvariasságból.
- Mára azt hiszem, ennyi elég is, nem akarom sokáig feltartani. Kérem tényleg gondolja át, amit ma beszéltünk, ha kell, konzultáljon egy orvossal. Jövő hétre elhozom az összefoglalót és dönthetünk az állatról valamint a kiképzéséről. Még egy kis idő és meglesz a saját segítője. Sok szerencsét a legközelebbi viszontlátásig! - a hangom bizakodó, de nem tudok mosolyogni. Egyszerűen nem megy, az idős emberek a legnagyobb problémáim. A mai korban sem ritka, hogy akinek pénze van, fiatal feleséget vásárol magának, de a múltban még inkább gyakori volt és senki nem szólt, ha rosszul bántak eggyel. Nekem pedig élénken él az emlékeimben a megtapasztalása. A nyúl az ölemben van, ezzel kivédve a felállás kívánalmát, így csak bólintok és intek a férfinak, ahogy a korához képest ruganyos léptekkel elindul az egyik sétányon. Hm, lehet, hogy mégis csak elfér mellette egy nagyobb testű és mozgékony kutya. Egyedül még sincs jogom ítélni. Erre való az orvos, aki évekig tanult ilyesmit...

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Szökõkút Empty
-- szabad játéktér --

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty

Kahlan && Zane


Egy újabb rémálom nem hagyja aludni Zane-t. Nem hagyja, ismét csak hevesen dobogó szívvel bámulja a hófehér plafon apró repedéseit, ahogy próbálja lenyugtatni magát. Mert ez csak egy buta álom, nincs mitől tartania, nem? Az a valami, bármi is legyen, ami, vagy aki megölte a szüleit, már nincs itt. Legalábbis nagyon reménykedik abban, hogy többet nem látja, és nem kell szembenéznie vele. Csupán csak az álmaiban. Mert ott szinte minden egyes éjszaka kísérti, és nem hagyja pihenni. Ilyenkor még Tigris sem segít rajta, hiába van ott mellette, hiába öleli olyan szorosan azt a szegényt plüsst, hogy teljesen kinyomja belőle a bélést, nem segít rajta.
De már megtanulta, hogy fojtsa el feltörni készülő sikolyát, hogy pánikoljon csendben, hogy a nevelőszülei, és újabban az intézet lakói ne is sejtsék, hogy ez az ártatlan kisfiú ismét csak álmatlanul forgolódik az ágyában. Hisz Dante is már évekkel ezelőtt jól a fejébe véste, hogy egy fiú nem sír. Főleg, ha az a fiú nem mellesleg egy árnyvadász. Mert neki erősnek kell kell lennie, nem maradhat ilyen gyenge, de mindenek előtt nem sírhat. Főleg egy buta álom miatt. De neki e nem megy. Ő nem olyan, mint a testvérei, vagy mint úgy nagyjából az összes árnyvadász, aki csak létezik. Ő nem tud olyan erős lenni, mint akár a szülei, akik feláldozták magukat, hogy megvédjék a saját fiúkat, hiába igyekszik.
Az egyetlen megnyugvást fura mód - még a sötétségtől való félelme ellenére is - csak az adja, hogyha ki tudja szellőztetni a fejét. Legyen tél, vagy akár nyár, ha nem tud aludni, és semmi más nem segít rajta, akkor kiszökik. Nem is figyel arra, hogy a léptei merre vezetik, csak leszegett fejjel, a kabátja zsebébe rejtett kezekkel halad előre, Isten tudja merre. De mindig ez van. Megy, míg azt se tudja, hol kötött ki, aztán meg szidja magát, amiért ilyen messze elkóborolt mindenki tudta nélkül. Mert tudja, hogy az apja, őt még az anyja se lenne túl boldog, ha rájönnének az éjszakai kis kilopózásaira. De hát ha őt csak ez tudja lenyugtatni, akkor mit tegyen? Most is csak a gondolataiba merülve, s lába alatt elterülő betont bámulva halad, amerre a lábai viszik. És talán még neki is menne annak a nőnek ott a szökőkút előtt, ha érzékei nem késztetnék megállásra még pont időben. Ugyanis csupán csak néhány lépésre az ismeretlen előtt áll meg, tekintetét pedig félve emeli rá, hisz ilyenkor soha nem szokott senkibe botlani. Csupán csak olyanokba, akikkel még akkor se tudna elbánni, mikor nála van a szüleitől örökölt fegyvere. De most? Most még az sincs nála, teljesen ártalmatlan, csak a puszta keze lenne segítségére. De a nő látványa egészen meglepi.
- Hölgyem…? Hölgyem, minden rendben…? - félve szólal meg, s még a hangja is megcsuklik egy pillanatra. S egy kis ideig még elég bátornak is bizonyul ahhoz, hogy a keze meginduljon a nő felé, félúton azonban megtorpan. Hisz nem ismeri, nem tudja, hogy ki is ő… jobb, ha egy kicsit tart tőle, még ha nem is úgy tűnik, hogy tudna neki ártani...

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Szökõkút Empty

Kahlan && Zane
Zihálok. Felszisszenek. De nem éppen egy olyan élethelyzet miatt, ahogy azt én is szeretném. A mérhetetlen fájdalom hatása alatt állok csupán egy érintésnek köszönhetően az átkom miatt. Észre sem veszem, hogy menekülök. ÉN. Én, aki soha nem fut el a problémái elől. Én, aki minden helyzetből kihúzza magát tökéletesen. Most mégis.. a lábaim mintha maguktól mozognának. Mintha, minden élőlény elől menekülni akarnék. Csupán egy érintéstől. Nevetséges.. nevetségesnek találom magam, s őszintén szégyellem magam és persze mocskosul emészt az idegesség, a tudat.. hogy nem én irányítok. A saját életemről beszélünk, amibe egy beteg nőszemély belerondított. És el is érte amit akart. Hiszen, most is rá gondolok.. még ha nem is úgy, ahogy azt ő szeretné. Ezt az egészet most azonnal be kell fejeznem.. hiszen, ha így folytatom tükörbe sem tudok nézni. Én nem ez vagyok. Nem siránkozhatok örökké. Ha nem tudom figyelmen kívül hagyni a fájdalmat, hát hozzá kell szoknom. Ezzel semmi mást nem ér el csak azt, hogy erősít. Mindenben, tulajdonképpen. Vagyis, szeretném csak én ezt hinni. Nevezhetjük utófájásnak, vagy akárminek is. Az érzés, ami a kezemtől végig fut az egész testemen át egyszerűen ismételten ledönt a lábamról. A szökőkút előtt térdepelve minden erőmmel igyekszem győzedelmeskedni a kínzó fájdalom ellen. A fejemhez kapok, hunyorítok. Gyönyörűen vonzó arcomról leolvasható minden érzésem. A mérhetetlen szenvedés. Össze kell szednem magam. Senki nem láthat így.  Sőt, saját magamat sem akarom így látni. Lassan már nem is tudom mi a szánalmasabb. A viselkedésem, ahogy engedem hogy a fájdalom győzedelmeskedjen felettem, vagy ez a soha nem érzett kín.  

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Szökõkút Empty
1 / 3 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next