Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Vadaspark
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Vadaspark Empty
Habár eléggé gyakran belemerülök gondolataimba, Gwynn tekintetét folyamatosan érzem magamon. Nem vált ki belőlem semmilyen kellemetlen érzést, sőt egy kis melegség érzetet ad. Tény nem ő az első tündér, akivel mondhatni szorosabb kapcsolatot ápolok. Mégis őt féltem eddig a legjobban. Tisztában vagyok a ténnyel, hogy bizonyos határokat megkell húznunk egymás előtt. Mindketten ranggal rendelkezünk, vezetők vagyunk, másokért felelünk. Éppen ezért vannak dolgok, amiket nem tehetünk meg. Nem lehetünk felelőtlenek. Sokszor önmagunkra sem gondolhatunk, az ő érdekükben.
- Zavarna, ha azt mondanám, hogy igen? Vagy~ csak nem féltékeny lennél, ha azt mondanám nem te vagy az első számú tündér az életemben? - vigyorodom el, húzva kicsit az agyát. Szeretem cukkolni őt, habár nem mintha bármiféle érzelmet ki is mutatna felém. Vagy, ha véletlenül pont rá is tapintottam volna a lényegre, úgy se vallaná be. A büszkesége nem engedné. - De amúgy nem. Nem találkozgatok senkivel sem rajtad kívül. - válaszolom meg ténylegesen a kérdését. Nem egyszer mondtam már le más randevúrajimat, hogy vele találkozzam. Nem, mintha sajnálnám.
Gwynn szavaira elmosolyodom. Habár a legtöbb tündér szeret csevegni, Gwynn az egyik kivétel. Bár ő inkább csak elfoglalt és nem tartanak sokáig a beszélgetéseink mégis nekem ennyi elég. Talán legelső találkozásainkkor, mikor először láttuk egymást akkor még lehettek hátsó szándékaim. De most már azok is elenyészettek. Csak kiélem a pillanatot mellette, hogy nem vagyok egyedül.
- Érthető. Én ezért is tartok mindenkivel egy lépés távolságot legalább. Senkiben sem bízhatunk eléggé. Főleg, ha nagy felelősség nehezíti a vállunkat. - utalok az én esetemben a többi boszorkánymesterre. Meg persze nekem még ott van az orvosi állásom is. Nem, mintha sokáig maradnék ott az öregedésem hiánya miatt, de egy ideig még kiélvezem.
- Röviden egy sorozatgyilkos, vagy emberrabló. Először Manhattan-ben tűnt fel ahol egy mondént elrabolt nyomtalanul. A teste és semmi mása sem került elő. Mintha a köd nyelte volna el. A vadászok megpróbálták már elkapni, de a kis csoport, akiket utána küldtek ők is hasonló sorsra jutottak, mint a többi áldozata. Senki sem tudja mi, vagy ki ő. Ő lett New York új rémmeséje. - avatom be a részletekbe. Habár szokatlan a közelsége még sem kellemetlen vagy fenyegető. Bár tény ösztöneim már rég sikoltoznak, hogy két lépés távolság. De ellenállok neki és kiélvezem ezt a ritka pillanatot.
Ám Gwynn más meglepetést tartogatott számomra. Ahogy ajkaink összeérnek realizálódik bennem mi történik. Mégis a meglepetéstől lefagyok és nem teszek semmit. Ahogy a két ajak elszakad egymástól ujjaimat szám elé teszem, míg arcom vörösbe öltözik. Nem tagadom nem kicsit lepett meg. Mégis kis szünet után pislogok párat és elmosolyodom.
- Nem gondoltam volna, hogy így érzel irántam. - mosolygok ahogy lassan visszaszerzem az irányítást érzéseim felett és vörösségem is egyre halványulni kezd.

Aimé~

Gwynn ap Nudd
wild hunt vezetõje
ranggal rendelkezem
Gwynn ap Nudd
all the stories are true


Vadaspark Empty
Checkpoint


Felemás szemeit nyugodtan legelteti az előtte álló férfin. Gwynn sosem tagadta hogy szereti a szépet, legyen az férfi vagy nő. Számára a szerelem, és a szeretet teljesen mást jelent, és a maga móján szereti a vakmerő boszorkánymestert, ahogyan szereti a szelek énekét is ami elsüvít a füle mellett minden alkalommal amikor útra kelnek, és lelke szárnyal a paripájával együtt.
Érdekelné, min jár a másik agya, mert szinte hallani véli a kattogást is ahogy forognak elméjének fogaskerekei és nem tagadja, kíváncsi is lenne, de nem fogja nyíltan megkérdezni, hiszen nem kell neki sem mindent tudnia. Szereti a tudást, de nem minden áron.
- Sokuk között engem értesz leginkább nem? Vagy rajtam kívül más vadászokkal is szoktál találkozgatni? - kérdez vissza félmosollyal és enyhén felfelé ívelő szemöldökkel. Nem tud róla hogy bárki is kapcsolatban lenne a férfival a csapatából, de nyilvánvalóan, ő sem mindent tudó.
- Igaz, ha könnyed csevegésre vágynál, nem hozzám jönnél minden hónapban ezen a napon, ezt értékelem benned Aimé - válaszol őszintén, mert nem túlságosan kenyere a köntörfalazás, annak ellenére hogy mesterien meg tud vezetni bárkit. Tündér, a szavak mestere ő maga is. Nem kell messzire mennie hogy az igazságot, szövevényes háló mögé rejtse.
- Mindig, és ez nekünk nem mindig válik a javunkra. A legutóbbi húzásuk óta legalábbis kevesen bíznak bennük - utal nyíltan a hidegbékére, ami szigorú korlátok közé szegezte a királynő udvarát. A király nem ismeri el az árnyvadászokat, és nem is engedelmeskedik, noha ő nem is igazán ártja bele magát a dolgukba, őt Tündérfölde érdekli jobban, és a Tavasz udvar halála.
- Foszlányokat csupán. Azt beszélik hogy új rémség ütötte fel a fejét New Yorkban - válaszol ahogy egy kicsit közelebb lép a másikhoz, és elpillant a kis vadaspark felé. Rácsok között élő állatok, mégis olyan szabadnak hiszik magukat, és azt hogy jó dolguk van.
- Mi tenne téged elégedetté? Miben leled az élvezeted, Aimé? Ebben? - fordul oda a másikhoz, és közelebb hajolva megcsókolja puha ajkait. Egy gesztus ez a részéről, hogy em semleges neki a boszorkánymester. Noha nem is mondhatja el magáról hogy fülig szerelmes lenne, de számít neki. Ezt elismeri. Szavakkal nem, azt sosem. De tettekkel...


❝  ❖ Zene ❖  ❞

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Vadaspark Empty
Nem gondoltam volna, hogy ennyire közel engedem magamhoz Gwynn-t. Pedig eleinte tartottam a távolságot, féltettem. Tudom megtudja magát védeni, de akárkit engedtem magamhoz közel mind csúfos halált haltak. Így úgy gondoltam az a legjobb, ha nem engedek magamhoz közel senkit sem. De ahogy teltek az idők és egyre többet találkozgattam vele akaratlanul is megtettem. Hajlandó voltam kimutatni nekem az érzéseim, megosztani vele a dolgaimat, még ha őt nem is érdekelte, de nekem jól esett. Habár félelmem nem múlt el bízok benne, hogy legalább ő kivétel lesz. Nem szívesen jelennék meg a temetésén, hogy elbúcsúzzak.
- A kettő nem zárja ki egymást. A vadászok is lehetnek jó beszélgető partnerek. Csak sokuk gondolja azt, hogy nem. - mosolygok rá. Régen én is ilyen voltam. Volt egy időszakom, mikor sokat ittam, drogoztam, élveztem az öröm lányok nyújtotta lehetőségeket. Mikor a legjobb barátom meghalt nem tudtam felállni és tovább lépni. Több mint öt évembe telt, mire ismét hajlandó voltam újra kezdeni mindent. Levágtam a szakállam, letettem az italt és a drogokat.
- De én nem üres csevejre vágyom, Gwynn... Ha azt akarnék akkor elég a szomszédba mennem hozzá. - nem még mindig nem mondom azt, hogy magányos volnék. Ott van nekem Hanz. A koponya. Igaz nem szól vissza, de több mint a semmi. Hány éve is van meg nekem? 55? Ki tudja már nem emlékszem.
- Az árnyvadászok mindig terveznek valamit. Hallottál az Eltüntetőről? - kérdezem Gwynn-t. Az Eltüntető a legújabb sláger New York-ban. Úgy tűnteti el az áldozatait, hogy semmi sem marad utánuk, még egy haj száll sem.
- Hogy elégedett e? Nem... Nem mondanám, hogy... "elégedett" volnék. - nézek Gwynn-re. Szinte magam is megtudom mondani, hogy most más tekintetem. Van valami benne, ami beszélne. Egy rejtélyes üzenet, mely talán a legnagyobb komolyságot és sötétséget tartalmazza magában. De, ez nem mindenkinek nyílik meg. Vajon a drága vadűzés vezetőjének, Gwynn ap Nudd-nak megnyílna?

Aimé~

Gwynn ap Nudd
wild hunt vezetõje
ranggal rendelkezem
Gwynn ap Nudd
all the stories are true


Vadaspark Empty
Checkpoint


Gwynn mindig a józanság talaján állt, és a dolgokat a maguk egyszerűségében vagy éppen nagyobb, mélyebb kontextusában nézte. Ismeri az udvarok politikáját, de nem tiszte egyikbe se beleszólni, hiszen nincsen szava. Vadűző, egy vadász. Tündérbe oltott kopó, aki üldözi a vadat és mindig befogadja a hozzá érkezőket. Egykor neki sem volt hová mennie, és így tudja milyen érzés sehová nem tartozni, sokkal jobban mint azt bárki is el tudná képzelni, és meg tudná érteni. Máshogy gondol dolgokra mint a legtöbben, és az embereket sem érti olykor. Nem látja az okot, a cselekedet mögött, és nem látja azt, hogy tudnák, milyen fontosan az érzelmek és kapcsolatok.
A boszorkány mester, aki előtte áll, nem új ismeretség, voltam már közük egymáshoz a múltban és így vannak információi a természetéről is, ami szöges ellentéte az övének, mégis itt állnak egymással szemben.
- Az ember általában élvezni szokta a társaságot, ha a másik jó partner ebben, de én nem vagyok az. Vadász vagyok, Aimé, nem udvaronc - válaszol, és nem igazán tudja átérezni a warlock fájdalmát.
- Nem hiszem hogy nem tudnál közönséget szerezni magadnak, ha nagyon erre vágynál, ennél te jóval elbűvölőbb vagy - hagyja rá, mert ezt ő is tudja. Látja a boszorkánymesteren azokat a vonásokat, amikért a mondén nők meg vannak őrülve és még tündér szemmel is vonzónak tartja, annak ellenére hogy nem tündér. A szépségre érzékeny ő is, mint fajtájának minden tagja, nemtől  és kortól függetlenül.
- Nem vagy ezzel egyedül. A Vadászat ifjai is hevesek, de nem törhetnek ki innen. Mégis hallom őket beszélgetni, feszültek és türelmetlenek. Az árnyvadászok terveznek valamit, de nem tudom mit, és ez zavar - válaszol neki őszintén, és a kijelentésére hanyagul megrántja a vállát.
- Nekem sem szándékom, ennek ellenére tudok róla, és nem tesz boldoggá ez a tudás. Te talán elégedett vagy a jelen helyzettel ami a fajok között fenáll, Aimé Noir? - kérdezi ahogy fekete-kék szemeit kérdőn szegezi beszélgetőpartnerére.



❝  ❖ Zene ❖  ❞

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Vadaspark Empty
Az emberi elme oly annyira egyszerű, s mégsem érti meg szinte senki. Pedig olykor igen egyszerű jeleket küld felénk akár akaratlanul is. Mily egyszerűbb és egyben nehezebb lenne az élet, ha mindenki ismerné az elme legsötétebb bugyrait. Nem kellenének a szakembernek nevezett agymosódások, kiknek csak a pénz számít és a belül rothadó élvezet, öröm, amit mások szenvedéseiből nyernek. És még azt mondják én vagyok az elmebajos. Pedig én tisztelem és szeretem az embereket. Elvégre, ahogy mondani szokták: Amíg megbecsülőd minden részét és nem pocsékolsz csak vadászat, ha valamit kidobsz, az már gyilkosság. Én minden részét megbecsültem áldozataimnak az utolsó hajszálát is.
- Valóban nem vagy az, de ez nem jelenti azt, hogy ne élvezhetném a társoságod. - mosolygok Gwynn-re. - A jó közösség mostanság, szinte már megfizethetetlen ebben a világban.
Nem. Nem vagyok magányos. Kicsit se! Remek élményt nyújtanak nekem az emberek a pincémben. Olyan szépen tudnak énekelni! Örömmel nézem végig, ahogy tehetségük kibontakozik szárnyaim alatt.
Nem szeretem úgy érezni magam mint, aki elveszett. Én nem vagyok kis kutyus, hogy elvesszek. Egy fertőzött vér hordózója. Egy ember és annak sötétebb oldalának egyvelege. A megtestesült sötétség, melyet a kezemhez tapadt vér áradat igazol. "Egy szörnyeteg, aki mások szenvedésében keres vigaszt." Milyen rég is hallottam tőled ezeket a szavakat, Chiharu. Kissé bánt, hogy egyszerre értettél meg és egyszerre képtelen voltál megérteni még megmaradt érzéseimet. Nem bántam volna, ha melletted maradhattam volna. De te voltál az, aki elárult.
- Manhattan boszorkánymesterei feszültek, türelmetlenek, haragosak. Lázadnak. Elakarják söpörni az árnyvadászokat. A haragúkat már én sem tudom megfékezni. Legalábbis erkölcsösebb módon. De nem tehetem meg, hogy a lázadó kis kölköket egy szó nélkül lemészárolóm. Ahhoz már a vadászoknak is lenne pár szava. Szóval...meg van kötve a kezem. - avatom be Gwynn-t a történésekbe. Ha nem tejhatalmam lehetne akkor ez a probléma már rég megoldódott volna! Hülye szabályok...
- Várható volt... Még jó, hogy nem áll érdekemben beleszólni a tündérek politikájába. - mosolygok ismét a férfira, visszaszerezve jó kedvemet.

Aimé~

Gwynn ap Nudd
wild hunt vezetõje
ranggal rendelkezem
Gwynn ap Nudd
all the stories are true


Vadaspark Empty
Checkpoint


Felemás, sötét pillantását végighordozza a boszorkánymesteren, és azon tűnődik, miféle furcsa fintora ez megint a sorsnak hogy más alvilágiakkal szövetkezik. A népe, a tündérek népe büszke nép, és nem szívesen közösködik senki mással. Mindent maguk között oldanak meg, és nem kérnek segítséget, és tudja jól hogy nem volt helyes, amikor felkereste a király udvara a nephilimeket. Tudták, mivel találjanak fogást az árnyvadászokon, és Gwynn helytelenítette de nem szólhatott egyetlen szót sem. Maga is odafordult hozzájuk, amikor Kierant elvitték, árulással vádolták és halálra ítélték. A herceg nem érdemelte meg a bánásmódot, és így hát a vadűzés vezetője olyasmit tett amit máskor sosem.
Beleavatkozott a természet rendjébe.
- Nekem nem volt olyan hosszú. Nem értem miért vágyódsz minduntalan a társaságom után Aimé, nem vagyok szórakoztató udvari tündér - válaszol neki a szavaira, és ezt megerősítve kicsit ki is húzza magát. Vastag, erős, de mégis kényelmes bőr páncélt visel. Mindig a kényelmet és praktikumot tartja szem előtt. Szépnek aligha lehet nevezni, markánsan jóképűnek inkább.
Feszült figyelemmel hallgatja a varázslót, mégis uralkodik vonásain, de nem tudja elrejteni az érdeklődését.
- Feszült egy helyzet...  - ért vele egyet és aztán csak hallgat. A tündér nagyon jól tud hallgatni.
- Mit szeretnél mondani nekem Aimé? - kérdezi tőle dallamas, kellemes hangján, ami oly könnyedén lehet kedves, mint kegyetlen is. Figyeli a másikat, elemzi a mozgását, mozdulatait. Gwynn vadász, és mint ilyen semmi nem kerüli el a figyelmét. A legapróbb dolgok sem siklanak el előtte, és sokak szemében ez teszi félelmetessé. Hogy keveset beszél, de mégis sokat tud.
- Az udvarokban nem uralkodik harmónia többé. Az Ellenudvar szervezkedik, a Királynak tervei vannak. A Királynő nem szövetkezik vele - szólal meg egy kis hallgatás után. Nyilván nem újdpnság, és biztosan találgathattak már a népek, de ahogy ezt most kimondja, egyfajta megerősítést is ad neki.



❝  ❖ Zene ❖  ❞

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Vadaspark Empty
Lassan hétszáz leszek. Milyen szép szám. Sose hittem volna, hogy eljutok idáig. Én a magányos farkas, aki sosem törődött a fajok közti politikával csak a saját magam útját jártam. Megannyi ember vére tapad kezeimhez, némelyik okkal. De ez nem tud izgatni. Már rég nincs bennem bűntudat. Kiirtották belőlem az évek és valami mást is. Igen, még emlékszem milyen is volt szeretni valakit, de nem maradt más csak az emlék. Nincs kihez kötődjek. Nem akarom ráerőltetni senkire sem magamat, az egyetlen, amit tehetek, hogy várok. Megvárom míg valaki megmenti lelkem utolsó foszlányait és leveti rólam láncaimat.
- Nem is! Lehetne gyakrabban. Azaz egy hónap is egy örökké valóságnak tűnt. - nézek Gwynn-re. Úgy hangozhatok, mint egy szerelmes tinilány, aki többet akarja látni szerelmét. Pedig csak szeretem a vérét szívni. Egyik hobbim zavarba hozni az embereket és ez alól Gwynn sem kivétel. Ha legalább egyszer sikerülne látnom rajta, akkor nagyon elégedett lennék.
Gwynn kérdésére komolyabbá válok. Ha nagyon megfigyelné arcomat akkor talán észreveheti a nyugtalanságot rajtam. Nálam sem rózsás a helyzet.
- Nem csak nálatok... Szinte tapintható a feszültség a levegőben. Főleg, hogy... - ekkor elengedek egy sóhajt. Engem már az is meglepett, hogy ő lesz az első aki erről tudni fog. Pedig általában nem hozzá rohanok a gondjaimmal. - Ugye bár tudod, hogy én vagyok Manhattan főboszorkánymestere... Mindenről tudok, ami érinti Manhattan-t vagy az ott élő boszorkánymestereket. Az ok, amiért idehívtalak az...kissé aggasztó...és köze van a mostani feszültséggel. - tálalom diszkréten, hogy nálam is mozgolódás van, amit ha nem sikerül kezelnem hatalmas problémává kinőheti magát.
Hátra lépek és a fának döntöm hátamat. Valóban tanácstalan vagyok. Hiába vagyok én magam a kissé brutálisabb megoldások híve, de még sem ölhetem meg Manhattan összes boszorkánymesterét. Érzem, hogy baj lesz, hiszen ők nem hajlandóak tárgyalni és kezd minden kicsúszni a kezeim közül. Bár az még mindig rejtély, miért Gwynn-hez rohantam e téren.

Aimé~

Gwynn ap Nudd
wild hunt vezetõje
ranggal rendelkezem
Gwynn ap Nudd
all the stories are true


Vadaspark Empty
Checkpoint


Szükségesek a kapcsolatok a külvilággal, és más fajokkal ezt Gwynn jól tudja, és nem ért egyet a merev elhatárolódással, és a hidegbéke is csak egy újabb szálka mindkét udvar szemében és míg a királynő hajlandó némiképp elfogadást mutatni, addig az Ellenudvar királya nem mutat semmi féle kegyelmet vagy irgalmat. A király nem enyhül meg, a tél haragja viszont fájó lesz mindenkinek ha egyszer nem túl végtelen türelme végére fog érni.
Ezért is jött ma el, hogy találkozzon a boszorkánymesterrel, aki nem kisebb személy mint Manhattan fő boszorkánymestere.
Észreveszi azt is, hogy le vannak védve így nem kell azon aggódnia hogy illetéktelen mondén fülek meghallják a beszélgetésüket, amiből ugyan nem sokat értenének, de nem kellenek kéretlen tanúk.
- Ugyan már Aimé. A találkozásaink így is néha gyakrabbak a szükségesnél, alig egy hónpja hogy utoljára láttuk egymást - kerüli el a direkt választ adást. Ennek mestere minden tündér, mert nem tudnak hazudni, ellenben úgy csűrik csavarják a szavakat, ahogyan csak akarják. Amíg van igazságtartama. Az pedig mindig van, csak éppen az a kérdés, hogy mennyi is az annyi.
- A tündérek között nyugatalanság uralkodik és suttogás hallatszik. Eljutott vajon ez a suttogás az alvilági népekhez? Vagy a nephilimekhez? - kérdezi, mert ő nem beszélhet velük, nem szegheti meg a törvényt amit hoztak, és nem kerülhet apcsolatba senkivel. Aimé-val sem lenne szabad, de szüksége van a hírekre és hogy ő maga is fel tudjon készülni egy esetleges támadásra. A Vadűzésnek élnie kell.  Mindent meg fog tenni azért hogy népe élhessen és megússza az udvarok csatáját, de nem biztos benne hogy ezt a többi nép nem fogja megsínyleni. Nem kívánja senki halálát, mert nem híve az oktalan mészárlásnak. Ő ezeken felül áll, és nem engedelmeskedik egyik félnek sem, csak néha... ellenszolgáltatást nyújt egy két apróságért cserébe.



❝  ❖ Zene ❖  ❞

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Vadaspark Empty
A mai nap egy egészen izgalmas napnak ígérkezik. Nem csak azért, mert  ismét találkozhatok egy bizonyos tündével, de terveim között szerepelnek olyan dolgok, mely igen lelkessé tesznek. Bár tény igen zaklatottá váltam, mikor pár szenvedélyes és hűségesnek mondható boszorkánymester jött hozzám pár nappal ezelőtt. Részben ezért is kerestem fel Gwynn-t, hogy az ott történtekről tájékoztassam. Nem tudom egyenlőre ki másnak beszélhetnék még erről elvégre a probléma forrásai igen makacsok és haragtartóak. Nem lehet egy egyszerű beszélgetéssel megoldani ezt attól tartok.
Elsőként érkezek a megbeszélt találkozóra és mágiával a kis zugunkat körbe veszem. Így se látni, se hallani nem fognak. Nem lenne jó, ha most valaki meglátna minket.
Csendben leülök a padra és várakozni kezdek. Hoznom kellett volna egy üveg whisky-t, amivel legalább megkínálhatóm Gwynn-t.
Szerencsére nem kell sokat várakoznom és a jellegzetes paripa és agancsos sisak meg is jelenik a láthatáron. Felállok és mosolyogva tekintek a lovasra. Kár, hogy egy kicsit olyan rideg olyan jól eltudnék vele szórakozni. De hát nem bánom. Szeretem a kihívásokat. Húgom gyilkosainak levadászása sem volt éppenséggel egyszerű.
- Gwynn. - biccentek neki mosolyogva. Remélem nem fogja túlságosan bánni, hogy az ideét is húzni fogom. Ha már eddig eljött nem eresztem olyan könnyen.
- Ugyan már Gwynn, egy picikét örülhetnél is nekem. Amilyen sűrűn találkozunk szinte már hiányzol. - nézek rá kék szemeimmel. Nem, mintha túlságosan is közel akarnék férkőzni hozzá. Lévén magamat ismerve, ha nagyon megkedvelem képtelen leszek neki hazudni. Lássuk be ez eléggé hátrány lenne számomra bizonyos helyzetekben. De ő. Ő nem hazudhat nekem. Ezért is szeretem a tündéket, olyan aranyosak tudnak lenni, mikor rájönnek átlátsz a játékaikon és csak azért mentél bele, hogy ők sétáljanak bele a te csapdádba.
- Örömmel hallom. - nyugtázom szavait. Szinte hallom magamat ott legbelül, hogy kíváncsiságom az idők teltével egyre nagyobbodik. Lévén mindenkinek vannak határai. Én meg ezeket, imádom feszegetni.


Aimé~

Gwynn ap Nudd
wild hunt vezetõje
ranggal rendelkezem
Gwynn ap Nudd
all the stories are true


Vadaspark Empty
Checkpoint


Könnyű azt gondolni, hogy a Vadűzés nem létezik. Azt hinni, hogy mindez csak mese, és a mondén szemek nem is pillanthatják meg a fenséges harcosokat. Akik sehová nem tartoznak, mégis bejárják az egész világot.
Gwynn fakó szürke lován léptet, New York éjszakájában, és senki nem látja meg őt, ahogy a Central Parkban leereszkedik, és lova patái a zöld gyepre koppannak. Agancsos sisakját hátratolja, előtűnik markáns arca és középhosszú barna haja. Felemás szemei pásztázzák a környéket, hiszen nem véletlenül van ma itt, és nem is szándékozik sokáig időzni ezen a túlságosan emberi helyen.
Annak ellenére hogy nem tartozik egyik Udvarhoz sem, Gwynn szeret jól értesült lenni és ennek érdekében hajlandó néha kitérőt tenni a lovaglás során. Most is éppen egy informátorra vár, akivel távoli, de mégis viszonylagos szilárdságon alapuló kapcsolatban áll. A boszorkánymester legjobb tudomása szerint megveti a hideg békét, ami jelenleg a tündérek legnagyobb ellensége. A hidegbéke megtiltja az árnyvadászoknak, és az alvilágiaknak hogy kapcsolatba kerüljenek a tündérek népével, és igen súlyos büntetésre számíthat aki megszegi ezt a szabályt. A férfi azonban tudja, hogy kivételek és szabályszegők mindig akadnak, így fejét jobbra fordítva pillant el a boszorkánymester felé.
- Aimé - üdvözli a másikat, ahogy leszáll a lováról, és viseletes csizmái nesztelenül érintik a földet. Meg vannak bájolva hogy ne csapjanak zajt.
- Mi volt olyan halaszthatatlan hogy sürgős találkozót kellett eszközölnünk? - kérdezi kellemesen zengő de kicsit mély hangján. Körülöttük az emberek beleolvadnak a hétköznapokba, és szemmel láthatóan egyikük sem figyel fel a nem túl hétköznapi jelenségre, ahogy egy oda nem illő szörny szerű ló legelészik a zöldben mialatt gazdája egy emberforma szerzettel beszélget. Gwynn nem sokat ad a külcsínyre és megjelenése is tükrözi azt ami. Vándor. Egy bolyongó lélek, aki más lelkeket kerget, és az információt. Ez a tudni vágyás hozta ma ide, és ez sarkallta hogy kikerülje a hidegbéke szigorú korlátját, mert nem tudni mit hoz a jövő, és a férfi elég bölcs hozzá hogy tudja. Nem sokára történni fog valami, és így még inkább létfontosságú hogy ha valamit tud Aimé, akkor ossza meg vele.
- Magam sem érkeztem hírek nélkül - teszi hozzá, homályosígéretként, hiszen nem mond se igent, se nemet. Kikerüli a konkrét választ egyelőre.



❝  ❖ Zene ❖  ❞

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Vadaspark Empty
-- szabad játéktér --

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Vadaspark Empty
- Leo a legtrükkösebb, szabálykövetésben jó néhányan felül múlják - igaz ők általában azok az állataim, amelyeket erre nevelek és képezek ki, így nem életük végéig lesznek az én társaságomban, hanem csak addig, amíg el nem sajátítanak minden információt, amire szükségük van a jövőben. Rengeteg sérült ember van a földön, a nagy részük pedig messze több problémával rendelkezik mint én, számukra már az is nagy segítség tud lenni, ha este fáradtan nem kell még egyszer felkelni az ágyból, hogy leolthasd a villanyt, mert a kutyád megteszi neked. Emellé pedig figyel rád, esetleges vércukorszint ingadozásra, epilepsziás rohamra, jelez, ha valami nem stimmel, segít a közlekedésben. Rengeteg fajta segítő kutya létezik specializáció szerint és méretben is, amelyeknek olyan feladata van, hogy figyeljék a gazdájuk légzését, nem kell, hogy nagy testűek legyenek. A süket vezetőknek sem a magassága a fontos. Rohamjelzőknél viszont nem árt, ha méretesebb és bundás valaki, mert így könnyebben segíthet a testével védeni a gazdáját. Erre ezer és egy szabály van...
- Mondhatjuk. Imádom a kölyköket és a nevelésüket, a földön pedig sokan évekig várnak egy állatra, aki javíthat az életminőségükön - bár igazából akkor kezdődött, mikor rájöttem, hogy Tündérföldén csak akkor fogok tudni nagyobb távon közlekedni, ha magam képzem ki a lovamat. A férfiak érintése nem éppen olyasmi, amit szívesen elviseltem magamon, az nem volt opció, hogy minden alkalommal felsegítenek a lóra, amikor előtört a bezártság érzés és szabadulni akartam az udvarból. A mágiám gyenge és ingadozó teljesítménye és a fizikai korlátaim pedig egyben nem eredményeztek mást, mint a kényszert az állat alakítására. Nem egy cirkuszi lónak voltak csodálatos mutatványai az évek során, valami hasonlót vettem át én is, amikor először értettem meg velük, hogy mellettem le kell feküdniük, megvárni, amíg a hátukra mászom és végül felállni magukról, ügyelve rá, hogy nem billegnek ki egyik oldalra sem...
- Vannak hosszú életű fajták is, az arapapagáj akár száz évig is elél, a madagaszkári sugaras teknősnél nem ritka a százötven-száznyolcvan, az amerikai uhunál a hatvan és ők nem nagy terület igényűek, de jegyeztek fel száz év körüli keselyűt és hetven éves aligátort is. Emlősökben az elefánt és a grönlandi bálna jár élen, de ők azért nem éppen lakásbarát mérettel rendelkeznek... - és akkor még enyhén fogalmaztam. Lehet, hogy nem szabadna, de amikor még nem volt egy egész város bekamerázva nem egyszer sikerült beszöknöm a central park-i állatkertbe és kicsit jobban megismernem a lakóit. Az egyik elefántjuk, Rosie idén már hatvan éves lesz, van egy teknős, amelyet még a múlt század elején hoztak az országba és néhány kagylójuk is. Oké, az utóbbi épp nem túl szórakoztató, de tényleg van mit nézni a korán...
- Akkor is mágiával változtatsz a külsődön, ha az árnyvilágban vagy? - a kérdés hirtelen bukik ki a számon, ahogyan ismét felnézem rá és megállapodik a pillantásom a kék bőrén. Vajon milyen érzés lehet, hogy mindenki azonnal látja rajtad a fajtádat? Hogy tudod, az emberi világ, amelybe beleszülettél, kivetne, ha látná a valós arcodat? Ő is rejtőzködik, mint én teszem a tündérek között? Annyi kérdésem van ezzel kapcsolatban...

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Vadaspark Empty
Crysalis & Catarina
❀ the most beautiful creators
Egy pillanatra elakadok, tény, hogy megéltem már több, mint kétszáz évet, mégis furcsa számomra egy ilyen tündérre tekintenem. Ezelőtt nemigen volt alkalmam ilyen tagját megismerni a társadalmuknak, messze nem voltak ilyen szelídek, vagy éppen ártatlanok, mint amilyennek ő tűnik. Bár érzek felőle némi távolságtartást, talán nem véletlen, hogy fajtársai helyett az állatok felé fordul. Lehetséges, hogy kilóg közülük, bár valószínű, hogy sohasem fogom igazán átlátni a helyzetét. Elsőre kiegyensúlyozottnak tűnik, és mégis olyan, mintha a mozdulatai túlzott óvatosságról tennének bizonyságot.
- Ha ennyien látogatják őket, akkor meg tudom érteni, miért ilyen barátságosak. Amúgy nem csodálom, hogy ennyire oda vannak értük, igazán tüneményesek - leguggolok, Leora pillantok, és egy halvány mosoly kúszik az ajkaimra. - Ő kifejezetten okosnak tűnik. - Az orrommal óvatosan az állat irányába bökök, de nem áll szándékomban elcsalni a gazdájától. Igazán passzolnak egymás mellé, jobb összhangot el sem tudnék képzelni egy állat és gazdája között.
- Elképesztő, ez egyfajta hivatás számodra? - El tudom képzelni, pont mint számomra a nővéri állás. Felemelő érzés megtalálni azt, ami az életed értelmét adja meg számodra. Így sokkal könnyebb átlendülni az évtizedek sokaságán és az elmúlás fájdalmán. Charles után nekem is szükségem volt valamire, ami ismét célt adott a számomra.
- Igen, mindig is szerettem őket. Otthonosabbá teszik a házat, nyugtatólag hatnak az idegekre. Csak igen fájdalmas az elvesztésük... - Az arcomról szép lassan tűnik el a mosoly. Egy emberi élet is csak egy szempillantás számunkra, hát még egy kisállaté. A veszteség pedig túl fájdalmas lehet egyesek számára. Ugyan én még sohasem próbáltam ki, milyen lehet, de jelenleg még nem érzem magamat késznek újabb magányos évekre.
Nyaúú Razz  ❀

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Vadaspark Empty
- Kénytelenek, hat másik kutya, három macska, két nyúl, egy menyét és még egy ló van a birtokomban. A többiek szívesen látogatják őket, kész műsor néha a játékuk - mosolyodom el halványan és a kezem már meg is indul a szonyám felé, hogy lesimítsam a széleit. A kutya azonban megakadályoz benne és így az ő hátára jut az érintés, ami azonnal vakargatássá szelídül. Leo volt az első az állataim közül, akinek nem kellett megtanítanom, hogy hol a helye és mihez ne érjen. Egyszerűen csak magától rájött, ha ő elfekszik egy ponton a bokám mellett, akkor szoknya igazgatás helyett hátsimogatás lesz az állandó reflex szerű program. Okos kis szőrmók. Bár lusta, ritkán játszik a többiekkel, akik nagyon érdekesen tudják utánozni a brémai muzsikusokat. Volt már, hogy a lovak hátáról a legfurább csoportot szedtem le. Őrültek, de jó barátok és jól fogadják az új jövevényeket is. Megadják nekem azt a lelki békét, amelyet magamtól nem tudok elérni. Őket nézve azonban...
- Minden állatomat én neveltem fel, és képzek ki mások számára is - nem minden tündérnek van ideje, lehetősége és türelme az állatokhoz. Amíg nekem ők a terápia, saját személyre szabva, addig sokan másképp vélekednek róluk. Meg alapból rólam is. Azért tűrnek meg, mert a királynőt szórakoztatja az állatfarm, az engedelmességük és úgy egészében a zenei tehetségem. Egyébként tündérnek mihaszna vagyok a szemükben. Ezért is járok át az emberi világba éjszakánként az állatokkal, még ha össze is akadok valakivel, akkor sem gyakori a második eset. Tündérekből mindig ugyanazok bukkannak fel. Akik nem szeretnek általában, de végül mégis kikötnek a lakhelyemnél, mert az állataim limitált élettartama miatt mindig valami új vár rájuk.
- Szereted az állatokat, igaz? - nézek fel a boszorkánymester szemeibe, miközben Firebird kicsit megrázza a fejét, szaglász majd óvatosan megfordul és elindul egy ugrándozó Lisával a mezőre. Most már, hogy ketten vannak, vicces tud lenni, ahogy egymást szórakoztatják. Valahogy... lefoglal. Azzal, hogy warlock és nőnemű van mellettem, nem érzem magamat veszélyben. Még lazítani is tudok. Ha normális lennék, már ott futnék és táncolnék velük én is a holdfényben, miközben a szellő a hajamat fújja...

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Vadaspark Empty
Crysalis & Catarina
❀ the most beautiful creators
Ábrándok, boszorkánymesterként talán egy lépéssel közelebb vagyok hozzájuk, mint bárki más. Közel, a tündérekkel együtt, olyan mágiával bírunk, amiről sokan mások csak álmodoznak, de vajon miről álmodoznak mások, akik többek, mint a mondének? Én sohasem kértem varázserőt, ez egy velem született képességem, de annál inkább, hogy ne ríjak ki annyira közülük. Sohasem szerettek, sőt. Üldöztek és üldöztettek a kék bőröm miatt.... Mágiával álcázhattam, de sohasem lehettem egy közülük. Hiába háltam férfival, teljesen terméketlen voltam. Így hát családra vágytam, normális életre. Olyan sok lett volna ez?
- Nos, tényleg nem láttam még erre egyet sem, de végtére is csak éjszaka járok ki. Erre az időszakra amúgy is bezárnák őket - éppen csak megrántom a vállaimat, a tekintetemet pedig a bozótoson kívül eső terület felé vezetem. Ha őszintének kellene lennem, még egyetlen állatot sem láttam errefelé este, sem egy mókust, sem egy baglyot. Mintha éjszakára csak az alvilágiak kedvéért kiürülne, hogy békésen pihenhessenek meg, akár csak a tündérlány itt előttem. Ismét ráemelem a tekintetemet, és még éppen látom, amint a kis védelmezői az én irányomba indulnak.
- Igazán aranyosak, elég neveltnek tűnnek. Megszokták már mások társaságát? - Nem támadtak, ettől függetlenül mozdulatlanul vártam, hogy elvégezzék a rutin ellenőrzést. Még véletlenül sem akarnám őket megzavarni benne. Nem mellesleg igazán aranyosnak tűnnek, ahogy így közelebbről is meg tudom szemlélni őket. Hát még, amikor dolgukat elvégezve már mennek is vissza a helyükre. - Amúgy, ők akkor gondolom a tieid. Te is nevelted őket, vagy úgy kaptad őket? - Számomra kissé furcsa dolog ennyi állatot látni körülöttük. Számomra legalább is nem megszokott látvány, ha tündérrel is találkoztam, ők általában az emberekkel vegyülve szórakoznak.
Nyaúú Razz  ❀

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Vadaspark Empty
1 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next