Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Caralyn C. Ravenheart
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Caralyn C. Ravenheart Empty

Caralyn C. Ravenheart
Caralyn Cressida Ravenheart
The question isn’t who’s going to let me; it’s who is going to stop me
Melissa Benoist shadowhunter22harcos
the devil is in the details

❖ Becenév:
Cara - Anyu szerint ez áll hozzám a legközelebb, de annyiszor használták már, hogy kissé unalmasnak tartom, mikor valaki így hív. De persze hallgatok rá!
Lyn - Ha így szólítasz valószínűleg első kézből láthatsz, ahogy megforgatom a szemeim és elhúzom a számat. Apukám hívott így, mikor öt éves voltam, ez pedig nem akarom újra átélni, köszönöm szépen.
Cece - Mióta Tom elkezdett így hívni mások is átvették ezt a formulát, de ez mégis különleges marad számomra, még akkor is, ha úgy teszek, mintha utálnám. Jó darabig tényleg utáltam is, mert olyan öregesnek tartottam...
Ami azt illeti, hosszú neveimből adódóan van még pár, de felesleges lenne az összeset felsorolni, és nem hiszem, hogy bárki is akarna lenni jövő télig.
❖ Születési hely, idõ:
New York; 1995. december 09. (Igen, nyilas a csillagjegyem, és személy szerint abszolút egyetértek mindennel, amit ezzel kapcsolatban írnak, habár próbálom rejtegetni a tényt, hogy egyáltalán utánanéztem. A legtöbben ostobaságnak nevezik az ilyeneket, pedig van alapja.)
❖ Családi állapot:
Egyedülálló
❖ Szexuális beállítottság:
Bi
❖ Foglalkozás:
Hivatásos árnyvadász
❖ Ismertetõ jel:
Szőkésbarna hajam csillogásáról, hatalmas mosolyomról, esetleg a hangomról, mivel nem sokszor fogom be a számat. Válassz te.
❖ Rang:
Gyerekkorom óta tisztában voltam vele, hogy egyszer majd árnyvadásszá válok, mint családom többi tagjai, így megfelelő képzést kaptam, sőt! Sokszor előfordult, hogy plusz munkát adtam magamnak, mert nem csak jó akartam lenni, hanem az egyik legjobb. Beleszülettem, így sokkal könnyebb dolgom volt alkalmazkodni, mint Tommyboy-nak, de nekem is ugyanolyan nehéz volt minden feladat.
❖ Család:
Tipikus, magazinba való család lehetnénk, ha nem a gonosszal harcolnánk minden egyes nap. Anyu egy igazi határozott nő, tőle tanultam meg, hogy ne féljek visszatartani a véleményem semmiről, hiszen ő se tette soha, mikor a gyerekeiről volt szó. Apám kicsit másabb, vele a munkája miatt nem sokat találkoztam, vagy ha mégis, akkor sem volt túl oldott a hangulat. A bátyám már más kérdés, vele egészen addig jól kijöttem, míg hivatásos árnyvadász nem lett, azután lefelé kezdett ívelni a kapcsolatunk, már nem érdekeltem annyira és azt sem segített, hogy anyám folyton hozzá hasonlítgatott. Amíg árnyvadász nem lettem én is, úgy teltek a napjaim, ahogy minden kisebbik testvérnek, vagyis a nagyobbik árnyékában.
Az már más kérdés, hogy ez az árnyék még mindig rámvetül.
❖ pozitív tulajdonságok
Bátor (ez szinte elengedhetetlen a munkámhoz, igazából nem is jellemvonás, hanem veleszületettet tulajdonság); barátságos (néha túlságosan is, de tudom, mikor kell megállni, és az ellenséggel azért még sosem álltam le pirospacsizni); pozitív (szinte képtelen vagyok a dolgok rossz oldalát látni, vagy ha mégis, akkor próbálok keresni benne valami jót); önálló (egészen kicsi korom óta azzal riogattak a szüleim, hogy sosem volt rájuk szükségem, annyira talpraesett vagyok az életben); megbízható (ha megígérek valamit, azt be is tartom!); eltökélt (ez kicsit olyan, mint a makacsság, mégis más, mert képes vagyok a feladásra, ha ezt kell tennem); beszédes (olykor irritálóan sokat járatom a számat, de ez inkább akkor szokott előfordulni, ha ideges vagyok); őszinte (kétségtelenül megmondom, ami az eszemben van, de figyelve arra, hogy ne bántsak ezzel meg másokat);
❖ negatív tulajdonságok
Ügyetlen (két bal kezem van, és mindkettő lyukas, de hál istennek, ezen tudok mit dolgozni); bolondos (néha túl sokat komolytalankodok egy igazán komoly helyzetben, és ez elég kínos szituációkat szül... számomra); szórakozott (sok minden jár egyszerre a fejemben, ami miatt kissé szétszórtnak tűnhetek, és lényegében így is van); sértődős (amilyen gyorsan felkapom a vizet egyes megjegyzésekben, olyan gyorsan meg is tudok bocsátani, vagyis általában nagyobb a füst, mint a láng); túlbuzgó (ugyan már... kell ezt tovább magyarázni?); merész (a bátorsághoz tartozna, de néha túlságosan is magamra veszem a bátor megmentő szerepét, amit olykor nem csak magamra, de másokra is veszélyes lehet)
❖ legnagyobb félelmed
Amellett, hogy elveszítsem a parabataiom? A zárt helyek, mivel klausztrofóbiás vagyok.
❖ legnagyobb vágyad
Bebizonyítani a szüleimnek, hogy érek annyit, mint a bátyám, ha nem többet!
❖ legnagyobb titkod
Imádok mogyoróvajat enni kanállal egyenesen az üvegből... ez annak számít?
❖ legnagyobb gyengeséged
Könnyen el lehet vonni a figyelmem fontos dolgokról is, valamint a zárt helyek felzaklatnak.
❖ fõ fegyvered
Lényegében, bármi, ami éles.
look deeply into my eyes

[ az első sérülés; réges régen ]

Nem volt időm reagálni, túl gyors volt, én pedig túlságosan lassú ahhoz, hogy időben lebukjak, vagy legalább felemelhessem a kezeimet, hogy megvédjem a fejemet. Egyenesen az arccsontomat találta el ökle, én pedig lendületesen megfejeltem a padlót, mintha az még nem lett volna elég. A tüdőmből kiszorult a levegő és egy pillanatra elsötétült a világ. Esküszöm, azt hittem, hogy ez a halál pillanata! Kész, ennyi, finito, még csak el sem köszönhettem a családomnak. Ja, de persze a bátyám volt az, aki az ütést adta, szóval, igazából mindegy. Ő majd csak el tud köszönni a nevemben a szüleimtől. Viszlát, anyu, viszlát, apu!
Mégis sikerült valahogy levegőt erőszakolnom reszkető tüdőmbe, és ha a szúró fájdalom nem lett volna elég, a bátyám nevetni kezdett a maga öblös hangján. Ez egyszerűen tökéletes, nem elég, hogy földre vitt, de még jót is mulat rajta. Már csak azért megpróbálok feltápászkodni, hogy megmutassam, nem adtam még fel. Vékony karjaim azonban alig bírják el a súlyom, és nem kell látnom őket, mert érzem, hogy úgy reszketnek, mint a nyárfalevél. Valószínűleg elég lenne, ha megpöckölne és máris a földön találnám magam. Megint.
- Mégis hogy akarsz harcos lenni, ilyen vékony karokkal, húgi? - a hangjából csöpög a gúny, én pedig legszívesebben ugyanúgy képen tenyerelném, ahogy ő engem, de ha már a felálláshoz is alig van erőm, akkor ehhez biztosan nincs semmi. Már az is hatalmas erőfeszítésembe kerül, hogy ráálljak a lábaimra és ne essek el. Mégis képes vagyok felemelni a fejem és kék szemeimet ráemelem.
- Azért kértem, hogy edz velem, hogy taníts, nem azért, hogy szétrúgd a seggem. - valahonnan sikerül összeszednem annyi erőt magamban, hogy két kezemet a mellkasára téve lökjek rajta egyet, de igazából nem sikerül hatnom rá. Inkább én vagyok az, aki majdnem felborul a saját lábamban.
- A kettő sokszor egy és ugyanaz. Meg kell tanulnod megvédeni magad. - most már sokkal komolyabban beszél, nincs benne a szokásos csipkelődés vagy gúny. Na, ez már tényleg tanítás, de szólhatott volna az elején, hogy ilyen kemény módszerekhez fog folyamodni, hogy felkészüljek. Abban persze igaza van, hogy az igazi ellenfeleim sem fognak szólni, hogy mit fognak tenni, hogy milyen mocskos tettet visznek majd végbe. Válaszként csak hümmögök egyet, utálom beismerni, ha igaza van. - Na, gyere, szöszi, anyánk mindjárt hazaér, és tudod, hogy nem szereti, ha különórát tartok, mert...
- Az akadémián egyenlő eséllyel indulunk, tudom, tudom. - a sóhajtás még nem esik nehezemre, ahogy ketten elindulunk kifelé az ajtón, de mikor megpróbálom megforgatni a szemeim, élesen érzem a fájdalmat. Egy grimasz fut át arcomon, ahogy óvatosan hozzáérek. - Mennyire rossz? - és már szájának ívéből tudom, hogy nagyon nagyon rossz.
Úgy látszik, ma sem kell tükörbe néznem, ha nem akarok rémeket álmodni.

[ az első találkozás; nem is olyan régen ]

A beilleszkedés nem olyan könnyű, mint azokban a mondén hollywood-i filmekben, amiket néha sikerült elkapnom - természetesen anyám nem tudott róla, hogy néztem ilyeneket valaha, mert akkor rövid időn belül ki is írt volna a végrendeletéből. Ha te vagy a kínosan viselkedő lány a többiek között, akkor igen valószínű, hogy a barátszerzési folyamat lassabban megy végbe, mint másoknak. És ez meglepő, hiszen pont mi szoktunk lenni a leglojálisabbak másokhoz, mégis lenéznek, amiért a szociális társalgásokban nem nyújtok maximumot. Hiszen ítélkezhetnek ők fölöttem? Olyan helyen éltem, ahol eleve mindenkit ismertem már, egy elzárt közösség, ami család nevű állatfajtákból áll. Na, meg persze az sem segít, hogy apám utolsó szavai keringenek felettem: nem barátkozni még, hanem tanulni és megismerni a bajtársaidat. Azt hitte segít, de az igazság az, hogy ezzel csak mindent rosszabbá tett számomra.
Bajtársak, mi? Hát, mi tagadás, baj az akad bőven. Igazából észre sem vettem volna, hogy saját szóviccemen hangosan is felnevettem, nem csak a fejemben, amíg valaki meg nem szólalt mellettem. Te jó ég, észre sem vettem, hogy ideült valaki! Mégis miféle árnyvadász vagyok én, ha csak úgy a közelembe sántikálhat egy idegen?
- Mi olyan vicces? - a kérdésre pedig felkapom a fejem, szemeim tágra nyílnak, mintha valami nagyon ciki dolgon kapott volna rajta. Most biztos azt hiszi, hogy teljesen dilis vagyok, amiért magamban nevetek, látszólag a semmin... Kezeimmel hatalmas mozdulatokat teszek, mintha épp valami láthatatlan legyet üldöznék, még jó, hogy nem ütöm meg, olyan közel kerülnek végtagjaim az arcához.
- Csak... hogy is mondjam, szóval valami viccesre gondoltam. Izé... van kedved együtt gyakorolni azt az új mozdulatot? - míg az első részt próbáltam teljesen elhadarni, hogy biztos n értsen belőle egy szót sem, úgy a másodikat magamat is meglepve egész bátran kérdeztem rá a második részében.
Ezzel pedig megpecsételtem a nagybetűs Sorsunkat, mert olykor elég csupán egy leheletnyi bátorság és nemtörődömség, hogy elindulj a számodra kijelölt úton.

[ pár órával ezelőtt ]

A papírlapok sistergése ujjaim között muzsika a füleimnek. Mégsem érzem ugyanazt a békességet, miután végig kellett hallgatnom anyám nőies sóhajtásokkal teli mondandóját a telefonon keresztül. Kérdései úgy záporoztak, mint a nyári eső, és tudtam, akármit is válaszolok, semmi sem lesz elég jó neki. Nem jó neki, ha jól teljesítek az edzéseken, ha minden rúnát megtanulok és mosolyogva, habozás nélkül mondom fel neki. Nem, neki csak akkor lennék elég jó, ha hirtelen nemet váltanék és nekem is lógna valami a lábaim között, mint a bátyámnak.
Addig pedig nem fogja értékelni azt sem, hogy milyen szépen felhúztam a teljesítményemet, hogy menyire jól tudom forgatni az összes éles fegyvert, amit elém raknak. Mindig többet akar belőlem kicsikarni, és úgy érzem, lassan lemerülök.
Túl sokat adok, keveset kapok.
A szavak pedig kezdenek összefolyni a szemeim előtt, már nem is figyelem, hogy miken futtatom végig a tekintetem, habár a betűket ugyanúgy felismerem. Ha nem kölcsönvett könyv lenne már rég a falhoz vágtam volna mérgemben, de van még benne annyi, hogy olyan tárgyat nem rongálok, ami nem az enyém. De azért mégiscsak mérgesen rámorgok, mintha éppen a lapok hibája lenne, hogy agyam folyamatosan elkalandozik a bajaimra.
Áldásként jön az a különös bizsergő érzés a mellkasomban, ami nem az enyém, mégis belőlem jön. Ilyen ez a kötelék, olyan dolgokat érzek néha, amik soha nem tartoztak hozzám, és így az én felelősségem is lesz. Ez pedig nem egy ismeretlen érzés, többször előfordult már, hogy hasonló honvágy táncolt végig a bensőmben, amit rögtön meg tudok állapítani, hogy nem az enyém. Nagyon is jól érzem magam az intézet falai között, még csak az kéne, hogy hazamenjek!
Ha pedig nem az enyém akkor csak egy valakié lehet, és az illetőre - Tom-Tom-ra - gondolva rögtön erősödni is kezd a feszültség. A könyv becsapódik kezeim által, szinte nem is én parancsolok a tetteimnek, hanem valami belülről jövő késztetés. Ez van, amikor úgy érzed, hogy valami baj van a parabatioddal, a másik feleddel, rögtön akcióba lendülsz, mint egy ösztönlény.
Az ilyen lények pedig nem nyugszanak, amíg véghez nem vitték a dolgukat.
you can see the war inside


Clary Fairchild
Intézetvezetõ
ranggal rendelkezem
Clary Fairchild
all the stories are true


Caralyn C. Ravenheart Empty

gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  

❖ my lost brother ❖

Drága Cece!

Biztos voltam abban, hogy ez a karakter nem fog sokáig porosodni a keresettek között, hiszen tényleg nagyon sok lehetőséget rejteget magában és, az előtörténeted olvasva úgy érzem, hogy te pontosan tudod, hogy mégis miképpen is kell ezeket megragadnod. Caralyn C. Ravenheart 362884228
Igazán szimpatikus lett számomra a karaktered, ahogy igyekszik megküzdeni az atyai figyelemért, elismerésért, amit nem sok lány tudhat magának az árnyvadász családok közepette. Mondjuk én nem is nagyon akartam elérni a vérszerinti apám tiszteletét, de ez már más kérdés. Razz
Igazán gördülékenyen írsz, szinte beszippantott magával a történésed és talán, ha ki kellene emelnem valamit az előtörténetedből, ami úgy igazán tetszett az a parabatai kötelék leírása.. Hogy megérzed a dolgokat.. Ahogy körülírtad az egyszerűen csodálatos volt, de persze ez az előtörténeted teljes egészére igaz, hiszen olyan élettel töltötted meg az irományodat, ami igazán lebilincselő volt a számomra és biztos vagyok benne, hogy a jövőben játékos társaid is imádni fogják a nekik készített alkotásokat. Caralyn C. Ravenheart 1842766431

Na, de évekig jártatnám még a számat és önteném ki a szívemet, osztanám meg veled a gondolataimat, de inkább szabadjára engedlek, mint egy kismadarat, hogy élvezhesd az életet, ahogyan azt kell.  ballon
Gyorsan foglalózz, utána már semmi más dolgod nincs, mint meghódítani a játékteret! Caralyn C. Ravenheart 124822942

Jó szórakozást kívánok, érezd jól magad nálunk!  olajbogyo



1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chloe Cressida Ravenheart
» Caralyn szobája