Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Sammael / Death (4th Horseman)
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sammael / Death (4th Horseman) Empty

Sammael
Sammael
So I looked, and behold, a pale horse. And the name of him who sat on it was Death, and Hades followed with him.
Jensen AcklesDemonsTeremtéssel azonos korúApokalipszis lovasa
the devil is in the details

❖ Becenév:
Ugyan kimondottan becézni sosem mertek, a korszakok alatt több nevet is rám aggattak már. Ilyenek például Mashhit (A Pusztító), Melkira (A Gonoszság Királya), Malchira (A Gonoszság Hírnöke), Bechira (A Gonoszsság Választottja), Yaldabaoth, Saklas vagy legfőbb nevem különféle variánsai, mint Samiel és Samail, melyek az Isten Mérge és az Isten Vaksága jelentéseket hordozzák. Rám is található olyan hivatkozás, mint Vak Isten, vagy Kígyó. Olyan neveket is birtokoltam, melyek számodra a mitológiából lehetnek ismeretesek, például Anubis, Pluto, Thanatos, északabbra kígyóaspektusom miatt Jörmungandr.
Általánosabb megjelöléseim, melyek biztosan ismertebbek a Kaszás és a Halál.
Nevemet összekapcsolják a Sátán/Lucifer alakjával, a démon Beliallal és az angyal Camaellel, ám ezek mind téves asszociációk.
❖ Születési hely, idõ:
Szülőhelyem a Mennyek Országa, Isten és az angyalok otthona, hol az Úr még a Genezis pirkadatán emelt át engem a semmiből a létezésbe. Ezután kezdett bele a Föld formálásába, a folyamatba, mellyel az Ószövetség is kezdődik.
❖ Családi állapot:
A Halál mondhatni mindig egyedül jár. Egykoron Lilith társaként tartottak számon, ám ez nem olyan kötelék, mint az Ádám és Éva által felállított férj és feleség kapcsolat, nem beszélve arról, hogy egy démonban se bíztam soha igazán, ez a mai napig nem változott. Akik ezalól kivételt képeznek és afféle szűk "családi" kört jelentheznek, azok a többi Lovas, kikkel Elhívatásunkkor együtt nyargalva hozzuk majd el a Végidőket.
❖ Szexuális beállítottság:
Nihilsexual Heteroszexuális
❖ Foglalkozás:
Minden élet bevégzője vagyok, maga a végállomás, az ami gyorsabban el tud ragadni, mint az álom. Metatron angyal azt mondta rólam Mózesnek, hogy én vagyok az, ki elviszi az emberek lelkét. Ide sorolhatnám, hogy Róma védőangyalának is tartottak, ezáltal az olasz főváros hercegének. Igaz, úgy is hivatkoznak rám, mint a démonok hercege, és Káin valódi apja.
❖ Ismertetõ jel:
Megjelenésem első látásra hűvösnek hathat rezzenéstelen arckifejezésemmel, arcom és szemeim még hordozzák az egykori angyali mivolt lenyomatait. Íriszeimben található még empátia, ha az illetőt méltónak tartom rá. A közhiedelemmel ellentétben, nem, nincs koponya fejem, nem szokásom kámzsát hordani és az illusztrációkon kívül kaszát sem hurcibálok magammal.
❖ Rang:
Ez egy komplikált, összetett kérdés. "Születésem" pillantától kezdve egyike voltam az angyaloknak, a tiszta Mennyei entitások első képviselői közé tartoztam. Arkangyalként én ültettem az Édenkertben nőtt fát, a Jó és Rossz Tudásának Fáját, így mondhatni, a kezdetek kezdetén az Élet arkangyala voltam. De a Teremtő megbüntetett tettemért, tekintve, akarata ellenére cselekedtem, s a Mennyből a Földre vetett. Ott keserű mérgemet kígyó alakjában köpködtem, az akkor lázadást indító Lucifer javaslatára pedig az embereket vettem vele célba. Mint már a történet bizonyára ismeretes, Éva hajlott a bűn felé. Bukásukkal a Föld, az Élet mérgévé váltam, s mint ilyen, végzetévé is. A fentiektől ama hálátlan feladatot kaptam, hogy annak, minek cseperedését, fejlődését nyomon kövessem, véget vessek. Így lettem a Halál arkangyala, és a démonok negyedik Lovasa.
❖ Család:
YHWH: (Yahweh) Apám, Isten, Elohim, Atyja az angyaloknak és embereknek, a Teremtő, az Úr. Volt időszak, mikor mérgemben elfordultam Tőle és hittem, hogy távol áll ő a szerető, törődő apától. Visszatérésem óta nézeteim vele kapcsolatban megváltoztak, énem magjában azt remélem, érzi a fájdalmamat amiatt, hogy ezt feltételeztem.
Michael: Bátyám, gyilkosom. Nevének jelentése "Ki olyan, mint Isten?" Sokan rosszul fordítják, megfeledkezve róla, hogy ez egy kérdés, pedig fontos. Azt jelöli, hogy senki sem olyan, mint Apánk. Bátyám az angyalok légióinak parancsnoka, a legnagyobb hadvezér és harcos, a Mennyek Hercege. Mindig is felnéztem rá, Isten Jobbkezére. Érzek-e haragot? Nem. Keserűséget? Igen. Bosszúvágyat? Felesleges, már tudom, sorsaink folyamatosan elválnak és találkoznak. Várom-e a következő találkozást? Igen. Beszélni akarok vele. Kérdéseim vannak.
Gabriel: Másik arkangyal fivérem, neve azt jelenti "Isten az erőm" / "Isten ereje" Ő a hírvivő, a felfedések, az információk átadásának, a kommunikációnak angyala. Isten Hangja, így is nevezik, mert ő a legfőbb közvetítő Apánk és az emberek között, lefordítja az Úr szavait, akaratát álmok, látomások vagy emberi alakban való feltűnés segítségével. Egykor az Édenkert felügyelője is volt, így kapcsolatunknak véget vetett a bukásom és az, hogy kígyóként elkövetett tetteimmel főleg őt is bántottam. Azóta sem találkoztam vele, ám mivel birtokában van egy Mennyei trombita, amit megfújva ő jelzi majd a Végidők kezdetét és többedmagammal az eljövetelemet, abban bízva várakozok, hogy ez egyet jelent a viszontlátással.
Raphael: Kétségkívül mondhatom, hogy a leggyengédebb és a legodaadóbb minden testvérem közül. Neve az "Isten meggyógyít" jelentéssel bír, nem megletés tehát az a tény, hogy ő a legfőbb gyógyító. Betegek, orvosok, utazók patrónusa ő, aki Apánk utasítására legyőzte Asmodeust és rabságába taszította Azazelt. Csodákra képes, az egyik csodatételének azt tartom, hogy sosem fordította el tőlem orcáját. Még akkor is, mikor Apánk megharagudott rám, ő nem nézett le rám undorral. Szomorúsága viszont olyasmi, amit sosem feledtem el.

Adam: (Ádám) Nem csupán az első férfi, de az első ember is egyben a Földön, melynek porából Isten megformálta, majd felfoghatatlan mivoltának egy részét ebbe az új teremtménybe lehelte, lelket adva neki. Adamnek több oka is van engem utálni, kezdve azzal, hogy ha nem beszélek a kedvesével, ő sem fordul Ura és Teremtője ellen azzal, hogy elfogadja a tiltott gyümölcsöt. Aztán a későbbiekben az első nő, Lilith társa lettem, akivel neki is van egy kis múltja, méghozzá fájó, tekintve, hogy vélhetően sose tette igazán túl magát a hölgy makacsságán, egyenlő mivoltán és minden bizonnyal a fülébe jutott, hogy együtt vándorlunk a Földön. Továbbá ott a kis apróság, mely szerint elsőszülött fia nem igazán az övé. Ez nem csak azt feltételezi, hogy két nőnél is beleköptem a levesébe, de az is egyértelmű, hogy a testvérpár története további bánatot okozott az emberpárnak. Utálatát már nem fejezte ki soha. Öregkorban láttam utoljára, én érintettem meg, hogy a 930 éves aggastyán lelke felkerülhessen a Mennybe. Megérdemelte annyi fájdalom után.
Eve: (Éva) Az első férfi oldalbordájából készített tökéletes pár. Isten azért alkotta meg, mert Adam magányra panaszkodott, és kellett neki egy társ akivel tökéletes harmóniában élhet. Így lett ő az első feleség, és első Anya ám az tévhit, hogy ő volna az első nő, vagy Adam első asszonya, az a cím ugyanis másvalakihez tartozik. Részemről a mérgemet elsősorban rajta töltöttem ki. Az Édenkertben a tökéletesség keretei közt éltek, nem kellett fájdalomtól, éhezéstől vagy szomjúságtól tartaniuk, ám épp ezért voltak kiskapuk, amiket Lucifer tanácsára ki is használtam. Az Éden közepén álló fa miatt kerültem a Földre, így azt, pontosabban annak gyümölcsét használtam ahhoz, hogy kiadjam magamból dacomat, tudva jól, hogy Apa nem fog neki örülni. Pechjére, hallgatott szavaimra, és... mondjuk úgy, nem csak egyszer. A hűtlen feleségek is visszavezethetőek valakihez az emberiség történetében. Abel halála után rá kellett jönnöm, hogy nem csökken a keserűségem, így békén hagytam őket. Nem sokkal férje távozása utána az ő lelke is általam kelt útra Apám felé.
Lilith: Az első nő a Földön. Ugyanúgy teremtetett, mint Adam, aki azáltal, hogy uralkodott a körülötte lévő növényzeten és állatvilágon, felsőbbrendűséget akart kedvesével szemben is, ám Lilith ezzel szemben inkább az egyenlőséget követelte, semmint behódoljon és elfogadja az elnyomást. Egyet nem értésük szülte dühében faképnél hagyta a férfit és elfordult Istentől is azzal, hogy elhagyta Édent. Bukásom után találkoztam vele vándorlásai során és hamarosan szövetségesekké váltunk, immáron démonok képviselőiként. Őhozzá köthető az, hogy kisebb démonokat és boszorkánymestereket hozott létre a bolygón, ezért Anyja mindkét faj képviselőine. Társulásunkhoz pedig a "Betörés", a nagy port kavart démoni invázió. Michael támadása óta halottnak hisz, és egyelőre úgy vélem, így a legjobb, tekintve a nagy valószínűséggel különböző prioritásainkat.
Cain: (Káin) A gyermek, akit megmérgeztem. Még ha nem is a szó szoros értelmében. Elképzelhető ugyanis, hogy a múltam az anyjával közrejátszott az elsőszülött fiú megjelenésében a Földön. Nemsokára öccse született Abel / Ábel személyében, akivel szemben nemsokára féltékenységet, haragot és megvetést kezdett táplálni. Kezd már egyértelművé válni az, hogy "megmérgeztem"? Sosem járta utána, de ha figyelembe vesszük tettét azon a végzetes napon, bizony elképzelhetőnek tartom, hogy személyiségem egy része vált méreggé vénáiban. Elképzelhető, hogy öröklődött. Akárhogy is, képében az első gyilkos született meg, aki büntetésül hosszú időkig céltalanul bolyongott. Természete miatt vállhatott démonná? A tette miatt? A befolyásom miatt? Esetleg maga Lucifer környékezte meg? Nem tudom. A Poklot erősíti, ezzel tisztában vagyok, de sosem kerestem meg. Még.
Evangeline, Zophiel, Zarael: (Háború, Szennyeződés/Ragály/Pestis/Hódítás, Éhínség) A Lovastársaim. Azok, akik nem csupán harcostársak, de testvérek is. A vörös, fehér, és fekete ló mellett fog felbukkanni sajátom.
Hades: (Hádész) Hű társam, a Fakó ló. Ha sor kerül majd az Elhívatásra, a hátán végigvágtatok a világon.
❖ pozitív tulajdonságok
Ha olyan démont kérdezel, aki még emlékszik rám, nagy valószínűséggel olyan válaszokat kapnál, mint a "nyugodt", a "türelmes" és a "megfontolt" jelzők. Ami valóban stimmelhet, nehéz engem kihozni a sodromból és bolond volna az, aki ilyesmire vágyna. Az általános elképzelésekkel ellentétben nem tartom magam vérengzőnek, sem pedig kegyetlennek, a természet egyensúlyához szükséges részt képviselem. Ha ebből a perspektívából nézzük, Isten mérge a szükséges gonosszal egyenlő. Ám eme "Gonosz" nem a világégésekkel operáló teremtmény, jobb szeretem a visszafogottságot, a csendes eredményességet preferálom a szükségtelen zajongásokkal szemben. Magam is akkor hallatom a hangom, amikor a szavakat szükségesnek találom és ekkor is a minimalizmuson van számomra a hangsúly. A törődés sem ismeretlen fogalom a számomra, noha az olyan elem, mint a szeretet már csonttá fagyott a lényemben, van egy kötődésem a többi Lovashoz, akikhez a lojalitásom fűz. Bírok olyan tulajdonságokkal, amelyek némely főbűn kontrasztjának érződhetnek, meglepő módon egy démontól. Ez nem a véletlen groteszk műve, hanem régi szárnyaim lényembe égetett billogja.
❖ negatív tulajdonságok
Hűvösségem nem csupán bukásom, de egy óceánná duzzadt cseppekkel felérő évek alatt kialakult izoláció eredménye is, mely távolságtartóvá, bizonyos tekintetben érzelemmentessé is tett, igaz, mint a világon minden alól, itt is találhatóak kivételek. Az esetek többéségében bizalmatlan, s előre kalkuláló lény vagyok, akitől nem áll távol a száraz szarkazmus, aki objektivitással fordul a legtöbb személy felé, noha ez nem egyenlő azzal, hogy lenézéssel is kezelném őket, legalábbis nem mindig. Vannak zárt szobák az elmémben? Természetesen. Sosem beszélek a legbensőségesebb gondolataimról vagy az érzelmeimről, megvannak a magam titkai és nézetei, amikhez ragaszkodok, s melyektől maga Lucifer sem tudna eltántorítani. Ha ezáltal zárkózottnak, sőt, makacsnak is számítok, elfogadom hát. Ahogy lényem azon részét is, mely kész bármely létnek véget vetni egy adott cél elérése érdekében. Szörnyeteg volnék? Meglehet. Egy szükséges szörny, úgy hiszem.
❖ legnagyobb félelmed
A Mennyország felégetése. Majdan én és társaim elhozzuk a Földre végső napokat, ám ez nem következik egyenesen az, hogy a régi családomnak ugyanezt a sorsot szánnám. Vehetjük úgy, hogy a teljes apokalipszis képe számomra az arkangyalokkal való csatában zárul, s amitől tartok, az az, hogy Apám e tervében mindkét fél odavész.
❖ legnagyobb vágyad
Beszélni Michael, Gabriel és Raphael fivéreimmel. Ha a világ, abban a formában, ahogy most a halandók ismerik, véget ér, talán már nem lesz többé szükség a Halálra.
❖ legnagyobb titkod
Az emlékeim között és a személyiségemben őrzött valamikor angyali mivolt megléte volna az egyik, amit majdnem mindenki elől elzárok. A másik, hogy az én prioritásom maga az Elhívatás, nem pedig a többi démon vágya és előnye. Ami azt illeti, egyáltalán nem érdekel, győz-e a Pokol. Egyáltalán nem számít számomra, ahogy Lucifer uralma vagy a trón körüli hatalmi harcok sem.
❖ legnagyobb gyengeséged
Az emlékek. Saját gondolataim és legmélyebb érzéseim. A valóság, hogy maradt még valamennyi az arkangyali lényemből. Illetve, jó kérdés, hogy mennyire tekinthető gyengeségnek, de a kihagyott ezer esztendő miatt sok minden van, amivel érdemes felzárkóznom.
look deeply into my eyes

Tagadás. A lényem zöldellő fűvel és tarka növényekkel borított mező felett lebeg. A tökéletes harmónia valóságba telepített kertjének közepe felé haladva megtorpanok egy fiatal csemeténél. Érzem a rezgését, melyet szétáraszt a világban, ha élénk színeitől még el is tekintenék, vibrációi önmagukban elegendőek ahhoz, hogy tudjam, az ég felé nyúl majd, hogy szerves ékkővé váljon egy bolygó koronáján. Amikor fejlődési folyamata teljessé válásával megteszi, az Élet Fája lesz. Boldoggá tesz a látványa, az ereje, annak a potenciálnak a fénye, melyet magából sugároz, s ezért, önfeledt gyönyörködésemben, kiterjesztem rá az aurámat, hogy a Mennyek fényével tápláljam. Segíteni akarok felgyorsítani a folyamatot. A fény, angyali energiám kivetülése átjárja a jelenleg még kicsi, törékeny külsejű életet, mitől annak teljes formájában ágain élénkpiros gyümölcsök jelennek majd meg. A Tudás gyümölcsei.
S én, ki ott állok az időtlen mező közepén, úgy látom, hogy ez jó. Tetszenek a termései, kirí velük a többi közül, így valódi bizonyítéka a tökéletességnek. A tökéletességnek, mely megtagadásra kerül nemsokára. Akkor még, csodálva a serkentett növekedést, erről nem tudok. Nem tudok a bűnömről. Így hát, mikor felbukkan az Ember, én felszólalok. Ő nem tökéletes. Nem lehet ékkő. Hogyan is lehetne? Mégis hogyan múlhatná felül puszta por azt a létet, mely a mennyei fény által növekedett és serkentett ágain élt önmaga is? Felszólalok, de többen tagadnak. Nem állnak mellém. Inkább fejet hajtanak, elfogadják azt, hogy az Éden új lakójáé a föld. Engem pedig kivet magából az ég, és én zuhanok. Amikor földet érek, különböző színek összezavaró kavalkádja fogad, mintha csak saját belső zavarodottságomat volna hivatott hűen leképezni. De ahogy tisztul a látásom, a horizonton egy fát látok. Büszkén, s erősen nyúl az elérhetetlen magasság felé, ahonnan csóvaként hulltam alá.
Még ilyen távolságból is könnyedén kivehető, miként csillan meg vöröslő gyümölcsein a fény.
Ahogy elindulok felé, tompán érzékelem, hogy a fű halni kezd ott, ahol lépteim nyomát viselik. Érzékelem ugyan, de én is tagadok.

Düh. Egykoron éreztem. Olyasvalaki számára, aki figyelmével végigköveti az öregedési lánc szemeit, mígnem a szóbanforgó lánc leheletnyi fonalkává vékonyodva el nem szakad végül, a letűnt időnek nem kellene többnek tűnnie egyszeri szempillantásnál. Nem kellene, de mégis így van, amit magamban a harag eredményének veszek tudomásul. Sokáig velem tartott. Savas méregként marta bensőmet és ösztökélt arra, hogy a fizikai test, mely a földbe csapódott, majd elindult, lassan közelítve egy fa felé, hordozójává, tárolójává váljon eme savnak. Átjárta minden porcikámat, keserű íz láthatatlan bevonatát festette nyelvemre, hogy aztán azt a világba köptem, amikor először megszólítottam őket. A párt. A szemükbe néztem, hagytam, hogy önnön fűtött, lángoló pillantásom érintse az övéket és ahogy azóta sorvadás láncának szemeit kísérem figyelemmel, úgy követtem akkor tekintetemme mozdulataikat. Elfojtottam mosolyomat, mikor némileg bizonytalanul ugyan, de egy kéz nyúlt a gyümölcs felé. Pirosságát akkor már saját látásom tükrének tekintettem. Figyeltem, miként emelik az ajkukhoz. S akkor, a létezés óta először, úgy éreztem, hogy valami megtörik a Kertben, halkan, mégis jól hallhatóan, elenyészőn, és mégis, észrevehetően. Megrepedt az idő homokórája, a vékonyka résen át pedig útnak indultak az első szemcsék. Eredményéül az idő mintha akkor lelassult volna körülöttünk. Éreztem, és úgy vélem, érezték Ők is, miként a Mennyország, és annak minden lakója, lélegzetvisszafojtva figyeli a mozdulatot. Talán imádkoztak. Talán kiáltoztak. Talán sírtak. Bármelyik fedte is a valóságot, a mérgem már hatott, így azzal egyidőben, hogy megtörtént az első harapás, mennydörgés robaja repesztette szét a csendet magát, mintha fizikai testet mellőző ollóként hasítana selyemfátylat, hogy ezzel véget vessen a harmóniának. Meglehet, én vetettem véget neki. Meglehet, én voltam a mennydörgés. Meglehet Lucifer volt, azzal, hogy elhintette a tanácsot, melyre én hallgattam. Akárhogy is, dühből fakadtak. És düh volt az, mit okoztak. A Mennyek dühe. Testvéreim dühe. Apám dühe.
„Mivel ezt tetted, átkozott leszel minden állat és a mező minden vadja között. Hasadon csúszol, és a föld porát eszed életed minden napján."
Most? Már csak a keserű utóízt érzem, mégis érzékelem. Jelenleg egy szempárban. Lángoló, csakugyan, mint az enyém volt akkoron, mikor először megszólítottam. A tekintet gazdája öreg, fáradt, haza akar térni, haza, a Teremtőjéhez. De emellett haragos is. Érzem. De már nem viszonzom. Puhán emelem fel a kezem, és a szemek lehunyódnak, már azelőtt, hogy ujjaim az öreg kézfejet érnék. És én figyelek. Figyelem, hogyan fújja ki Adam az utolsó lélegzetét.

Alkudozás. Érzékeltem a jelenlétét, meg sem kellett hozzá szólalnia, ahhoz az aurája túlzottan jellegzetes, túlzottan ragyogó és túlzottan szerteágazó. Még akkor is, ha megpróbálja elnyomni, elrejteni azt. Noha ez jelen helyzetben felesleges, elvégre tudom, miért van itt. Tudtam azt is, hogy a fentiek nem fogják csak úgy tétlenül nézni mindazt, mit mi itt lent csinálunk, így az, hogy küldjenek valakit olyan törvényszerűség, mint az, hogy az almák lehullanak idővel a fákról. A jelenség megtörténik most is, ahogy szárnyainak szele, a felbukkanása okozta fodrozódások a létezés vizének tükrén, elérik a közeli lombot. Az otthonától elszakadt kis élet tompa puffanással ér földet. Ironikusnak tartom. A képi folyamatot és az időzítést egyaránt. Mégsem teszem szóvá. Felesleges volna, legalább annyira, mint Michael számára az, hogy elfedje az auráját. Tudjuk. Mindketten tudjuk.  
- Gondoldd át! Nem kell ezt tennünk.
A hangomat most másmilyennek találom. Nem csupán az eltelt évezredek lerakódott, vastag rozsdája érezhető rajta, de a meggyőződés hiányáé is. Merőben eltérő attól, mint amikor egy angyal egykoron felszólalt a Mennyben, miután egy féltve nevelt, gondozott élet helyett az embert kezdték csodálni. Az az arkangyal biztos volt az igazában. A véleményét tette nyilvánvalóvá, akkor is ha esszenciájának magjában pontosan tudta, hogy ez ellenkezik Apja akaratával. Most? Most csupán remélek. Úgy, ahogyan reméltem azt is, hogy nem őt küldik majd. Mégis, valahol erre számítottam. Furcsa paradoxon.
- Lásd így, bátyám: Te és Én, mindketten ugyanazon célt szolgáljuk. Mindketten kardok vagyunk, egy személy birtokában, csupán az a személy nem ugyanazon kezével sújt le velünk!
Vakon reménykedő alkudozás ez. Utolsó szalmaszál.
Egy sóhajt hallok magam mögül. Légi, éteri mivolt ellenére e lehelet meglehetősen súlyosnak érződik.
- Így kell lennie.
Két különböző kar lendíti a fegyereket. Két különböző hang. Két különböző vélemény. Lehunyom a szemem. Dühös vagyok? Nem. Erre a válaszra számítottam, elvégre Michael már jóval azelőtt megtagadott, hogy a parancsának eleget téve idejött. Nem szegül ellen, nem is volt kérdés. Csak ábránd. Talán egy naiv angyal ábrándja, kinek megtetszett egy törékeny csemete.
Egy szót keresek. Sajnálom? Az azt implikálná, hogy minden döntésemmel szemben így érzek, ilyen formában ez azonban hazugság volna. Hiányzott? Igen.. meglehet, ezt keresem. De nem szólok. Helyettünk az ég beszél, s rajtam egy ismerős érzés lesz úrrá. Mozdulok, zsigereimben érzem, hogy ő is. Pillanatnyinak kéne hasson, mégis lelassul körülöttünk az idő.
Harsan az égbolt, abban a villanásnyi időben, hogy a Glorious pengéje suhintva vágja ketté a levegőt. Eme hangot hallom utoljára. A mennydörgést. Talán én vagyok. Talán ő. Az is lehet, hogy ketten szítottuk.

Melankólia. Sötétség vesz körbe. Mozgó, mégis mozdulatlan, folyékony, mégis gázszerű, tömény, mégis könnyű, se nem hideg, se nem meleg. Ahogy körülölel, közeledik, s távolodik, az is megkérdőjeleződik bennem, valóban sötét-e az, mit tapasztalok, és nem inkább a fény az, melynek emléke annyira eltorzult az elmémben, hogy már csak ilyennek vagyok képes látni. Koszosként és fojtóként. Savas méregként. Éget? De akkor mi ez a hűs érzet utána? Balzsam volna a lényemre? Nem, arra bizonyosan nincs enyhítő érintés. Mi ez a hely? Ez volna a magam száműzetéssel egybekötött izolált túlvilága? A Mennynek olyan szeglete volna ez, melyet egyik angyal, még az arkok sem ismernek? Nem, hiszen nekem nincs ott keresnivalóm. Egykor talán volt, de oda már nincs visszaút. Egyik kérdésre sem találok választ a végtelenség időtlenségében lebegve. Legalábbis, nem azonnal. Előbb még néma üvöltéseim töltik meg a teret. Átkozom Michaelt, átkozom Apámat, végül pedig már átkozok minden lényt, akivel valaha is kontaktusba kerültem.
Amik ezután következnek, azok a szavak nélküli imák. Kísértetiesen mimikálnak már elhangzott és letűnt, elkeseredett szavakat.
"Nem kell így lennie."  
Talán eljut a címzetthez, illetve az emlék felelevenülésekor még erre gondolok. Ebbe kapaszkodok. Csak később, amikor válaszul a semmi hang nélküli visszhangja sodorja felém üres, változatlan suttogását, ér el a felismerés. Annak pillanatában pedig a múlt újra megszólal. Ugyanis mennydörgést hallok. Halovány derengésként indul a cikázó fény, mi kettévágja a sötétet, hogy a túloldalról egy hang szólítson meg.
"Jöjj és láss!"
Apám?
Szólni akarok, de nem tudok. Kérdeni, de a szétáradó fényben a legtöbb választ meg is kapom. Sok egyszerre, nyomja a mellkasom. Könnycsepp gördül le az arcomon.
Savasnak érzem.

Elfogadás. Lefagyva néznek rám, a döbbenet bénító folyadékként terjed szét véráramukban, míg nekem szükségem van néhány pillanatra ahhoz, hogy materializálódásom után össze tudjam szedni gondolataimat. Az emlékek zavarosak és csak csermelyként csordogálnak vissza tudatomba, nehéz volna megállapítani, hogy ezt a visszatérésem vagy a megidézésem, esetleg a kettő együtt okozza-e.
Kettő... "Az is lehet, hogy ketten szítottuk."
Lehunyom a szemem. Mély levegő, az első, amit veszek. Ki tudja, mióta már. És nehéz visszanyerni az idő érzékelését, ha ha egyszer olyan térben kerestél válaszokat, hol ennek az aspektusnak nincs jelentősége, sem hatása.
Aztán.. Apám hangját hallottam. Hozzám szólt, és megmutatta, hogy Michael elvégezte az ő részét abban, ami az Ő terve. És hamarosan nekem is el kell majd.
Mi pedig jönni fogunk.
- Sokat voltam ott.
Halkan, rekedtesen szólalok meg. Érzem, ahogyan körülöttem az alakok megrezzennek. Az egyik boszorkánymester végül meg mer szólalni és feltenni a kérdést: hol?
Öt lépést teszek. Az elsőnél eszembe jut egy fa, melyet a fényem járt át.
A másodiknál egy nő, ki kíváncsian tekint rám, nem tudva, hogy szavaim mérgezőek, s melyek nyomán keze egy gyümölcs felé nyúl.
A harmadiknál Michael fivérem hangját hallom fejemben visszhangozni, miként hűvös elhivatottsággal közli, hogy így kell lennie.
A negyediknél valósággal hallható, amint a levegő az egyik boszorkánymester torkán akad.
Az ötödiknél megállok és válaszolok kérdésére.
- A Mennyország túloldalán.
De már senki nem hallja. Mögöttem holtak fekszenek, és már nem figyelmeztethetnek senkit a közelgő veszélyekre. A végre. A négyekre.
Nem lesznek ott, amikor elhangzik majd az Elhívatás:

Jöjj és lásd...
you can see the war inside


Iron Sisters
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Iron Sisters
all the stories are true


Sammael / Death (4th Horseman) Empty

gratulálunk, elfogadva!
dust and shadows  
❖ like it or not, magic is in your blood ❖
Kedves Sammael!

Először is mélységes elnézésed kell kérnem, amiért ilyen sokáig tartott elfogadni téged. Az ünnepek előtti készülődés körül igazi káosz tud kialakulni, főleg, ha az ember még az egyetemi félévet sem heverte ki, csak fél-őrülten tengődik itthon. Engem ért a megtiszteltetés, hogy hivatalosan is az oldal tagjai közt üdvözölhesselek - hála az összes démonnak, akit szolgálsz, mert nagyon tetszett a lapod! Igazán részletgazdag és precíz, köszönöm neked az élményt, hogy olvashattam!
Mielőtt tovább engednélek, hogy elfoglald a világot (akár vannak efféle ambícióid, akár nincsenek), engedd meg, hogy kalapom emeljem előtted. Látszik, hogy az írói vénád vastagon duzzad, gyönyörűen fogalmazol, mesterien bánsz a szavakkal! Remekül sikerült megformálnod egy ilyen - szerintem - nehéz és összetett karaktert, pontosan olyan lett, mint amilyennek a Halált képzelnénk. Na jó, talán még annál is izgalmasabb, de ezzel a PB-vel ez már szinte elvárás! Smile Lehetséges, hogy szívesebben olvasnék vallási témájú szövegeket, ha a te stílusodban íródna, a lapod ugyanis teljesen beszippantott: a testvéreid, Ádám és Éva, Lilith története... Az előtörténetedről pedig egyetlen szó villant be: tanatológia! Pont a minap vizsgáztam belőle, a gyász öt fázisából. (Ezek a flashbackek! Idő kell, míg a pszichológia vizsgámat teljesen kiheverem.) Nagyon tetszik, hogy erre épül, ez tartja vázként az egész előtörténeted - valamilyen szinten szomorú is, habár nem hiszem, hogy rajtam kívül sokak eszébe jutna sajnálni magát a Halált. A történeted attól még megérintett, hiszen azzal, hogy egy ilyen rémisztő, tragikus figurát megszemélyesítettél, egy kicsit közelebb került az olvasóhoz, egy kis empátiát ébresztett a lágyabb szívekben.
Azon töprengek, útravalóul mit kívánhatnék neked. Merjek-e kitartást és sok szerencsét, amikor ilyen nagy és végzetes tervet dédelgetsz? Kívánjak-e egyáltalán bármit, vagy csak érezzem magam áldottnak, hogy engem még messzire elkerülsz? Azt hiszem, az utóbbinál maradok és nem is tartalak fel tovább felesleges szövegeléssel.
Mielőtt azonban belevetnéd magad a játékba, kérlek, foglald le az arcod és a rangod! Utána pedig nincs más dolgod, mint meghódítani a Poklot és a Mennyet, vagy akár mindent, ami köztük van! Smile
Jó játékokat kívánok!

A Vasnővérek nevében (bármilyen idiótán is hangzik),
Jace Herondale


1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sammael
» Sammael
» Sammael
» Sammael
» Sammael lakása