Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Java Jones kávéház
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
just don't do any magic tricks
− Én? – böktem magamra, miközben a szokásos hiénaszerű vihogásomat hallattam. – Egyedül magamért szoktam aggódni. Nem vagyok szeretetszolgálat.
Egyedül a vére izgatott, az, hogy egy csepp se menjen belőle kárba. De felőlem ott törte össze magát, ahol akarta. Egyre inkább arra jöttem rá, hogy ahogy teltek felettem az évtizedek, egyre nagyobb görény vált belőlem. De hát farkastörvények uralkodtak a világban, csakis az erősek élhették túl, én pedig közéjük akartam tartozni.
− Nem ismersz kicsi lány, veled ellentétben pontosan tudom, hogy hol vannak a határaim, de inkább rád hagyom. Gondolj, amit akarsz. – Kettőnk között az volt a különbség, hogy tudtam meddig mehetek el büntetlenül, amíg ő felelőtlenül vérfarkasok hátára ugrált, és egy irtó morcos természetű vámpírt hergelt a hülyeségeivel.
− Persze, ha te mondod… Akkor nem mondom azt, hogy bejössz nekem – vigyorodtam el, és voltam olyan szemétláda hangulatban, hogy cukkoljam őt az elpirulásával meg hogy abba a hitbe ringassam, hogy tetszett nekem. Rohadék voltam, tudom jól. – Azért remélem szexuális felvilágosítást nem kell tartanom, ha már olyan kérdéseket teszel fel, ami nem világos…
Pici megjegyzés, egy apró odaszúrás, amivel az a célom, hogy még jobban zavarba hozzam őt. Talán azért, hogy visszakapja, amiért az agyamra ment.
− Igazán nagylelkű vagy – vigyorodtam el, bár nem tartottam igényt a cuccaira. Csak a vérére, de arra nagyon.
− Tudod, Jackie nem az a típusú ember, aki ilyesmiken stresszel. Ha akar valamit, vagy valakit, megszerzi, privát szféra ide vagy oda – nevettem fel. Az a csaj tényleg elég vagány volt. Tetszett a határozottsága, amivel az embereket kezelte, sőt kicsit irigyeltem is érte, hogy ennyire természetesen laza volt. A baristalány viselkedése viszont kezdett szórakoztatni, már amikor éppen zavarba jött, és nem engem próbált terrorizálni elvetemült ötletekkel.
Immár az ágyamon feküdve pillantottam fel rá. Flegmán megrándítottam a vállamat.
− Nem értem miért gondolod azt, hogy a múltból jöttem, mert lenyűgöz a történelem és a régi kacatok. Mindenkinek megvannak a maga hobbijai. Az enyém a két világháború alatti pilótákhoz, a repülőgépekhez és a fényképészethez köthető. Ehhez nem kell huszadik századinak lenni. De mostantól légyszi, menj oda minden emberhez, akinek az enyémhez hasonló az érdeklődési köre, mássz bele az arcába, és visítsd azt, hogy vámpír az illető, mert szereti a régi dolgokat. – A plafon felé nyújtózkodtam, miközben az ujjaimat ropogtattam. Nem ártott volna egy jó masszázs, mert az állandó gép előtti görnyedéstől igencsak beálltak néha az izmaim.
− Ha közelebb jössz, megmutatom. Vagy akár hagyom, hogy találgass – viszonoztam a mosolyát, bár nekem vélhetően sokkal mocskosabb dolgok fordultak meg a fejemben, mint az övében. Persze, a mosolyom rögtön lefagyott, mint a tűzzel kezdett játszani, aztán meg, amikor sírva fakadt, nem tudtam, hogy mihez kezdjek.
Halkan felsóhajtottam, leültem mellé, és átkaroltam a vállát. Annyira meleg volt a bőre, az enyémhez képest, annyira elevennek hatott, ahogy mellettem ült, és sós könnyek gördültek végig az arcán.
− Jól van tiniboszorkány, nem kell sírnod miatta. Csak egy ostoba kép volt. Nem kell bőgnöd azért, mert nem sikerült felgyújtanod a lakásomat. Nem foglak keresztbe lenyelni – finoman megszorítottam a vállát, majd kicsit elhúzódtam tőle, hogy elérjem az asztalomon lévő zsebkendőket. Hogy miért tartottam őket? Nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy ténylegesen embernek tűnjön még az otthonom is.
A zsebkendőket az ölébe ejtettem, és hagytam neki időt, hogy lecsillapodhasson. Továbbra sem fedtem fel, hogy vámpír lennék, nem gondoltam azt, hogy szükséges lenne, viszont az ő bűvésztrükkje igencsak elgondolkoztatott.




Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
- Szóval aggódsz azért, hogy bajba kerülhetek? - Nem voltam az a típus, aki túl gyakran olyan bajba keverte volna magát, amelyből nem tudtam volna kislisszanni. Részben azért jó dolog volt az is, hogy mindig számíthattam a nagynénémre és, ha a normális telefonját nem vette fel, akkor még mindig ott volt a vészhelyzet esetén értesítendő szám, amit vagy Ő, vagy a szüleim felvettek. Persze talán ő tudott elsőként a segítségemre sietni, de engem már az is megnyugtatott, hogy ténylegesen sosem voltam egyedül. Valakire mindig számíthattam, hogy megóv, ha totális hülyeséget csinálok.
- Lehet, hogy képes voltál rá, de ahogy neki sem kellett volna téged leírnia úgy engem sem kell alábecsülnöd. - Erősebb vagyok, mint amilyennek tűnök. Olyan dolgokra vagyok képes, amiről egy átlagos mondén csak álmodozhat. Vagy éppenséggel csak a könyvekben olvashat és ez alapján álmodozhat. Nem arról van szó, hogy el vagyok szállva magamtól, hogy olyan különleges vagyok, de tényleg annak érzem magam. Az, hogy olyan családom van, amilyen már önmagában különlegessé tesz. A világnak egy olyan részére van rálátásom, amit más el sem tud igazán képzelni, vagy megérteni.
- Nem érdekel a szerelmi életed.. Mármint nem ténylegesen. Csak szimplán kérdéseket teszek fel olyasmivel kapcsolatosan, ami nem teljesen világos. S nem pirultam el! - Még akkor is tagadom, ha tisztán éreztem, hogy az arcom elvörösödik, de azért hadd tagadjam már meg tőle az igazság örömét. Ha annyira szeret hazudozni értékelje a gyenge kis hazugságomat, amikor olyasmit akarok tagadni, aminek fizikailag is nyoma van. Bár ezzel igazából egy csónakban evezünk még akkor is, ha nem akarja beismerni. Viszont addig nem adom fel, amíg be nem igazolódik az igazam.
- Viheted, van rajta biztosítás úgyhogy hamar kapok újat. - Nem szeretnék rendőrségi ügybe keveredni semmilyen módon. Bár már így sem úsztam meg feltétlen, hiszen még középiskolában volt, hogy belekavarodtam egy zaklatásos ügybe, ami valószínűleg egy rossz tréfa volt, de odáig fajult, hogy rendőrségi ügy lett belőle aztán még engem is kihallgattak. Persze illegálisan a szüleim jelenléte nélkül aztán még volt pofájuk nem hinni a tizenöt éves fejemnek, mert éppen kis híján becsinált, hogy mégis mit akar tőle két nyomozó, mikor csak egy helyen tartózkodott a zaklatott féllel. Tökre nem volt fair. Miattuk kellett számot váltanom. Nem voltak a technológia ördögei és ezzel egyenest rám küldték a lehetséges gyanúsítottjukat. Úgyhogy én már nem hiszek a rendőrök észjárásában. Egyáltalán nem.
- Tudod én hiszek a privát szférában és nem hiszem, hogy kifejezetten örülne annak, hogy egy vadidegen odamegy és lekapja. Mármint szerintem legalább annyira örülne, mint a férfiaktól származó kedves megjegyzéseknek. - Persze nem tetszett a lány, mármint szép volt meg minden, de nem volt az esetem, de ezt már akkor sem ismerném be, ha totál nyilvánvaló is. Jobban tetszett nekem Ő, ami miatt talán ostobaság idegesíteni és szívni egy kicsit a vérét, de valahogy jobban érdekelt, hogy kinyögje vámpír, mintsem az, hogy beszervezzek magamnak egy ki tudja hány éves pasit. Nincs nekem apakomplexusom. - Hogy mire..? Ohh.. óóóóóóóó.. Hogy az.. Remek.. Ezt nagyon jó tudni. Így már talán szívesebben szólítom le, ha legközelebb látom.. Köszönöm. - Mintha ez tényleg dobna bármin is. Maximum a zavaromon, amit a saját hazugságom, meg a kusza hülyeségem okozott. Mármint ez nem olyasmi, amiben annyi tapasztalatom lenne és nem most fogom elkezdni. Főleg nem egy lánnyal. Még akkor sem, ha elméletileg nagyon jó benne. Oh, egek vizuális képek távozzatok a fejemből!
- Ohh, igaz. - Csaptam a homlokomra. Míg vendégekből több ezer is lehetett azért a dolgozók többségének a nevét könnyedén megjegyezhették az aprócska kötelező névtábláról. Bár írhattam volna rá valami hülyeséget is és egy kis ideig tényleg majdnem elcsábultam, hogy ráírjak valami baromságot, de aztán rájöttem, hogy jól elvagyok én itt ahhoz, hogy rögtön kirúgassam magam.
- Nekem ezek alapján nagyon úgy tűnik, hogy tényleg a múltból jöttél. - Mármint nekem is megvoltak a magam kis hobbijai, meg kedvenc korszakai, de azért mégis csak tűnt a szobája inkább egy múzeumnak, mint tényleges érdeklődési kört felölelő helynek.
- Mégis, hogyan fognád be a számat? - Játékos mosoly kúszott az arcomra, amit rögtön le is vakartam onnan, mert még a végén azt hiszi, hogy flörtölök vele. Aztán igazából az is lehet, hogy tényleg ezt tettem még akkor is, ha nem teljesen szándékosan. De ez most mit sem számít. Be kell bizonyítanom neki, hogy nem vagyok őrült. Az igazat akarom hallani tőle ehhez pedig nekem is tálalnom kell a saját igazamat.
Az ajkaim megremegtek a kudarcom miatt, ahogy a kezembe vettem a képet, aminek a közepén egy kiégett folt volt már csak látható, szinte teljesen megrongálva az eredeti formáját és lényegét. Nagy sóhaj hagyta el ajkaimat, ahogyan az ágy szélére zuhantam és olyan szorosan fogtam a képet, hogy az ujjaim is belefehéredtek és csak akkor vettem észre, hogy a könnyeim utat találtak maguknak, amikor egymás után koppantak a kép egykori épp felszínén. - Annyira nagyon sajnálom.. Általában gond nélkül sikerül, de talán túlságosan is zavarban voltam, vagy bizonyítani akartam én nem akartam kárt tenni semmiben, ha tehetném visszafordítanám. - Szipogtam, miközben továbbra is a könnyeimmel küszködtem és tekintetemet a képre szegeztem, amit a szemeimbe szökő könnyektől nem is láttam teljesen tisztán.



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
just don't do any magic tricks
− Á, nem hiszem, szerintem csak túl jófej vagyok, és úgy érzem, hogy ha magadra hagylak, akkor bajba kevered saját magadat – intettem le. Abban igaza volt, hogy érdekelt a sorsa, mert még mindig csiklandozta az orromat a vérének illata. De, hogy lássa a világ milyen jó vámpír voltam, továbbra sem estem neki a sötét sikátor kellős közepén, holott megtehettem volna. A rohadt életbe, de mennyire vágytam rá! Mégis kénytelen voltam visszafogni a szomjúságomat.
− Értékelem, hogy ennyire semmibe nézed a képességeimet, de szeretnélek emlékeztetni arra, hogy az előbb nyomtam le egy majdnem százkilós gyereket. Szóval szerintem mégis csak képes vagyok egy-két dologra – jegyeztem meg epésen, finoman felhívva a figyelmét arra, hogy kettőnk közül továbbra is én voltam az, aki jobb esélyekkel rendelkezett húzós szituációkban.
Kezdett amúgy fárasztani. Nem mostanában volt dolgom ilyen bosszantó csitrikkel, és ez a lány elég erőteljesen megviselte az idegrendszeremet, pedig esküszök mindenre, Electra óta nem voltam ilyen feszült. Mindenesetre jól esett kicsit húzni az agyát azzal az apró csókkal, mert felismertem, hogy valamelyest tetszettem neki.
− Hm, hadd gondolkozzak… − A mutatóujjamat többször az alsó ajkamhoz érintettem, aztán elvigyorodtam. – Egyrészt, mert borzasztóan érdekel téged a szerelmi életem, másrészt elpirultál.
Két egyszerű indok elég volt arra, hogy elárulja saját magát. Szórakoztam már több lánnyal, tudtam jól, hogy milyenek, milyen jeleket adnak, és ez alól ő sem volt kivétel.
− Nagy kár, akkor legközelebb a mobilodra megyek. – Annyira azért nem érdekelt. Így is tudtam róla egy-két dolgot, szóval, ha annyira akartam volna, szerintem még a számláját is megkopasztottam volna.
− Jackie? Ha annyira Jackie-vel akarnál smárolni, menj oda hozzá, aztán kapd le! Nem hiszem, hogy túlságosan nagyon harapna érte. Neki aztán tök mindegy. Amúgy ő is rohadt jól csókol, meg másban is egészen kiemelkedő, ha érted, amire gondolok… − Ha annyira cukkolni akart, hát én is ismertem ezt a játékot, és vissza tudtam szúrni olyan helyekre, amik talán jobban fájtak neki.
− Cuki vagy, de tudom, hogy hívnak – vigyorodtam el. Még véletlenül sem az ellopott beosztásról, de egyébként meg az egyenruhájukon is voltak névtáblák, szóval simán foghattam arra a dolgot. Azt már nem részleteztem, hogy tényleg a lehető legtöbb dolgot igyekeztem kideríteni róla. Mániákusan akartam a vérét, de gőzöm se volt arról, hogy miként tálalhatnám neki. Meg aztán, amilyen bolond volt, nem biztos, hogy hosszútávon elviseltem volna egy kukacoskodó vérbankot.
− A szobámban minden emlék, kicsi lány. Jó és rossz dolgok gyűjtőhelye, hogy emlékeztessen arra ki vagyok, mik a céljaim és honnan jöttem. – Pillantottam fel a nagy párnadobálásból, meg aztán az istenért se vallottam volna be neki, hogy attól, hogy Electra egy rohadék volt, időnként hiányzott. Elvégre, ő tett azzá, aki vagyok.
− Paranoiás vagy – sóhajtott fel. Már rég megtettem volna a szükséges lépéseket, ha annyira bántani akartam volna, mégis az ágyamon döglődtem, és hallgattam a hülyeségeit. – Ha be akarnám fogni a szádat, akkor azt máshogy is elérhetném.
Érdeklődve emelkedtem meg az ágyon, mikor kijelentette, hogy ő most bebizonyítja nekem, hogy egyáltalán nem volt dilis. De, az volt. Nagyon is. – Csak tessék! – intettem neki. Most már kezdett kíváncsivá tenni, hogy milyen őrültségen járt az esze. Csendben figyeltem az előkészületeket, bár nem értettem, hogy mit akart egy pohár vízzel bizonyítani, de addig nem kezdtem el piszkálni, amíg bele nem fogott a nagy varázslásba.
− Ez eddig irtó izgalmas… − jegyeztem meg, miközben az oldalamra fordulva ásítottam egyet. Már gondolkoztam azon, hogy kidőlök egy időre, és megvárom, amíg a lány szól. Aztán, hirtelen történt valami. A láng láttán, vagy inkább attól, hogy Delaney felcsapott gyújtogatóba, kirázott a hideg.
Amikor kiégette a képet, halkan felszusszantottam, majd feltápászkodtam az ágyról. – Nem tudom mi a fene volt ez… De többet ne csináld, mert ha tönkremegy még valami, akkor nagyon morcos leszek. A képért ne aggódj, annyira nem gáz, csak… Hagyd abba a hókuszpókuszt, oké? Nem tudom mondiként miként tudsz ilyet csinálni, viszont ne… Jó? Csak engedd el… − igyekeztem nem túl ideges lenni. Kicsit jobban aggasztott az, hogy mást éget fel a szobámban, vagy engem és a lakásomat gyújt fel. Azért a képért annyira nem sírt a szám, talán épp ideje volt megszabadulnom tőle… De fogalmam se volt arról, hogy mihez kezdjek a szobámban szabadkozó dilinyóssal, aki lehetséges, hogy valóban látta az árnyvilágot.







Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
A technológia fejlődése csodálatos dolog volt, ugyanakkor valamilyen szinten egy kicsit talán rémisztő is bizonyos területeken. De persze mit is vártam egy vámpírtól. Mármint hülye lenne nem örülni a fejlődésnek az idő múlásának. Ez egy olyan szituáció, amihez egy vámpírnak meg kell tudni alkalmazkodni. Például a szokásokhoz való igazodás, meg a beszédstílus. Sosem értettem, hogy miért kellene a múltban ragadt stílusban beszélni. Egyrészt az olyan fura, másrészt pedig lehet, hogy a gyökereit próbálja érzékeltetni ezzel, de a valóság csak az, hogy lusta igazodni a világi normákhoz. Mondjuk nem sok halhatatlan lénnyel találkoztam, mint Ő inkább csak történeteket volt szerencsém hallani.
Csak a szemeimet forgattam, igazából annyira nem érdekelt, hogy mi a helyzet közte és a másik lány között. Persze egy kicsit talán furdalta az oldalamat a kíváncsiság és most meg is kaptam a válaszomat. Na, nem mintha arra számítottam volna, hogy az érzés, miszerint néha-néha engem néz bármit is jelentene. Mondtam én, hogy totális álomvilágba kergettem magam vele kapcsolatban. Amíg azonban nem beszélgettünk ennek az egésznek jelentősége sem volt. Most pedig darabokra kell zúznom és elfelejtenem.
- Szóval ezzel azt akarod mondani, hogy egy icipicit azért érdekel a sorsom? Édes, hogy meg akarsz védeni a sötét árnyaktól, de amitől én nem tudom megvédeni magam attól szerintem még te sem tudnál. - Habár sosem kellett még az erőmet úgy használnom, hogy önmagam védelmére, meg aztán csak tényleg az alapokat tanultam meg, ami mindössze pár másodpercet nyerne nekem, de ha jól csinálom az a pár másodperc is nagyon sokat jelenthet. Sosem féltettem magam még annak ellenére sem, hogy tudtam, hogy nagyobb szörnyetegek is rejtőznek az árnyak között. Amíg nem találnak meg engem, nincs semmi gond.
Kezdtem azt érezni, hogy egy idegre tapintottam így inkább nem szóltam semmit sem. Ha belegörbülök is bebizonyítom, hogy vámpír. Bár először talán nekem kellene okot adnom arra, hogy ne csak egy dilisnek nézzen, de.. Mi van ha tévedek? Akkor nagyon nagy bajban lennék.
El sem hiszem, hogy komolyan belementem ebbe az egészbe. Mármint tudtam, hogy húzza az agyamat és azért akartam én is húzni az övét, de nem gondoltam, hogy megteszi. Persze kifejezetten örültem, hogy csak egy apróbb csók volt, de valahogy mégis többre kezdtem vágyni. Pedig előtte még mérhetetlenül undorodtam a gondolattól, de mintha egész testemen végigfutott volna egyfajta elektromos töltés, ahogy megcsókolt. Vagy egyszerűen csak már nagyon régen volt ilyesmiben részem. - Miből gondolod, hogy ki akarom érdemelni? - Kicsit még pirospozsgás volt az arcom, amin a csók sem segített sem pedig a tény, hogy többet akartam, aminek tényét igyekeztem a béka feneke alá rejteni.
- Tudod a bankkártyámat nem hozom magammal a szemetet kidobni. - Persze a bankkártyámat ma ügyesen otthon felejtettem, szóval kölcsön kellett kérnem Trixie-től, ha valamit is akartam, szóval azt holnap nem lenne illő dolog elfelejteni visszaadni. Most úgy is nálam volt a lényeg a telefonommal a zsebemben. Nem vittem túlzásba.
A fejéhez vágtam volna, hogy egyáltalán nem szigorúak otthon ez teljesen normális, de kezdtem azt érezni, hogy bármit mondhatnék akkor se hinne nekem, hogy ténylegesen csak a saját védelmem érdekében vannak ezek a szabályok. Meg már annak örülhetek, hogy nem nevezett egyenesen őrültnek azért, mert vérfarkast is említettem.
- Hááát.. Nem tudom, hogy mi bajod van azzal, hogy Jackie az, aki bejön nekem. Talán sérti az egodat a dolog? A csók pedig.. Mi van, ha proxyként használtalak, hogy őt csókolhassam meg, hm? Mármint ajkaid nagyjából őt érintették utoljára.. - Kivéve a vérfarkas bőrét, akinek belemélyesztette a húsába a fogait. De ezt inkább nem kívántam részletezni. Na, meg persze ez az egész nem volt igaz, de szerettem kitérni a gyanúsítgatása elől. Neki sem megy a hazudozás, de én sem vagyok túl jó benne. Kevés esetben kellett alkalmaznom ez pedig csak rontott az esélyeimen. De szerintem neki sokszor kellett megvezetnie az embereket mégis nagyon rossz benne. Vagy csak én látok át rajta. Az meg nem olyan nehéz.
A liftben felfelé tartva akaratlanul is szurkolni kezdtem magamban, hogy ne legyen otthon a szobatársa, mert nem tudom milyen lény lehet Ő vagy az is lehet, hogy szintén vámpír, amivel már nem igazán tudnék mit kezdeni. Egy vámpír még oké, de kettő már sok lenne.
- Örülök, hogy hivatalosan is megismerhetlek, Ben. A nevem Delaney, de szólíts csak Del-nek, vagy Deli-nek. Ahogy tetszik. - Mondjuk nem hiszem, hogy ennek az egésznek van jövője még akkor sem, ha leleplezem az igazamat, mert esélyesen az idegesítése után csak azt érem el, hogy nagy ívben elkerül majd. Törzsvásárlóból lesz hirtelen törzskerülő. A kávézó közelébe sem fog jönni. Meg az enyémbe sem igazán. Bár a kettő most esetemben viszonylag ugyanaz?
A szobájába érve a kezembe akad egy kép, amin a csaj kísértetiesen hasonlít rám. Mintha engem photoshopoltak volna oda, amitől ez az egész helyzet egy kicsit kínosabb lesz. Mármint mi van akkor, ha nem képzelődtem és tényleg engem figyelt? Ha igazából valami beteges zaklató, aki örül, hogy elérte, amit akart azzal, hogy ide jöttem a lakására. Na, jó talán be kellene fejeznem a hülye teóriák gyártását. Inkább csak a tényekre koncentrálni, mint puszta feltételezésekre. - Akkor mégis miért tartasz róla egy képet, mármint ezek alapján nem szívesen látod, de mégis itt van az éjjeliszekrényeden.. - Ezen felül inkább nem firtatom a dolgot valószínűleg, mert nem is érteném meg, úgyhogy a képet visszateszem egyszerűen a helyére.
- Lényegében az elkábítás is az asztalon van. Amit meg is értenék, mármint teljesen jogos lenne, ha valahogy be akarnád fogni a számat, de már csak ebből kiindulva sem kérek semmit, jól megvagyok tényleg. - Persze kettőnk közül nem a saját éhségem lenne az, ami miatt nagyon aggódnék, de ez is mindössze részletkérdés.
- Oké.. Szóval.. Nem tudom, hogy te miként vagy a dologgal kapcsolatosan, de én már nagyon unom, hogy kerülgetjük a forrókását. Úgyhogy talán az lesz a legegyszerűbb, ha bebizonyítom, hogy nem vagyok őrült és neked sem kell rejtegetned a titkodat. - Elgondolkoztam, hogy mit is mutathatnék neki, ami viszonylag mindig ment és kevés esetben csúszott ki a kezeim közül az irányítás. A biztonság kedvéért azonban felemeltem a mutatóujjamat egy kis időt kérve és behoztam egy pohár vizet, amit az éjjeliszekrényre helyeztem és úgy álltam az ágya mellett újra tekintetem ráemelve.
- Szóval akkor.. Most vagy soha. - Lehunytam a szemeimet egy pillanatra, hogy koncentráljak és megpróbáljam minden tanítását a Wanda-nak magamba szippantani. Persze ez koránt sem volt annyira egyszerű, mert nagyon izgultam, hogy nem sikerül és akkor tényleg elkönyvel, mint totális idiótát. De talán, ha bebizonyítom, hogy nem vagyok egyszerű mondén, akkor beismeri, hogy vámpír én pedig feltehetem a kérdéseimet, amelyektől szinte viszket belülről a koponyám.
Egyet csettintek az ujjaimmal, de mikor kinyitom a szemeimet a láng, amit megpróbáltam kreálni nem díszelgett az ujjaim felett. Aztán még egyszer, majd még egyszer és legalább négyszer-ötször eljátszottam, de nem akart összejönni. - Ez máskor működni szokott nem tudom, hogy mégis mi lehet a gond.. Talán túlságosan.. - De be sem fejezem, hiszen ahogy leengedem a kezem az aprócska láng, a szikra, amit próbáltam megidézni egyenesen az előbb kezemben tartott képre száll, amit az aprócska láng azonnal elkezd felemészteni. Még szerencse, hogy behoztam a vizet azonnal nyúltam is utána, hogy leöntsem a képet, de már így is késő volt, hiszen a közepét a képnek sikeresen megették a lángok. - Annyira sajnálom.. Én nem akartam.. Nem állt szándékomban csak.. - El tudtam volna süllyedni szégyenemben és Wanda is valószínűleg leharapná a fejemet, de felkészültem a sikertelenségemre, csak azt nem gondoltam, hogy tényleg valami értékeset fogok megkárosítani. Mármint nem tudom, hogy ennek a képnek mekkora értéke van, de valahogy a sírás ingere kezdett el építkezni bennem. Legutóbb akkor keveredett ilyen módon a bűntudat és a szomorúság bennem, mikor a munkában véletlen lelöktem egy poharat és akkor is sírni tudtam volna emiatt. Lehet, hogy talán apróságnak tűnhet, de néha képes vagyok a lelkemre venni az ilyenek. Főleg, ha a közelben járnak a vörössel feltüntetett napok a naptárban.




Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
i'm a pretty little liar
− Miért is ne? A világ fejlődik, folyamatosan változik, ha nem tanulsz meg igazodni hozzá, akkor nem fogsz érvényesülni az életben – vontam meg a vállamat egykedvűen. Azt hiszem, annak idején Electra nagyon durván a fejembe verte ezt az aranyszabályt. Azóta is ennek a szabálynak szentelve éltem a kis életemet. Ezzel kapcsolatban nem is akartam hazudni, felesleges lett volna, hiszen egy apró kérdés volt az egész. Ha már azt kérdezte volna, hogy fel tudom-e törni az FBI rendszerét, na, azt menten letagadtam volna.
− Feleslegesen magyarázkodsz, látom rajtad, hogy frusztál a dolog. Jackie és én összetartozunk, ha annyira érdekel – vigyorogtam az arcába. Igazából jól elvoltam Jackie-vel, mivel mindketten csak szórakoztunk a másikkal, és egyikünk se gondolta komolyan az egészet. Épp ezért amolyan barátság extrákkal kategória volt számomra, akit időnként a csajomnak neveztem, ha valaki éppen ki akarta verni rá a farkát, akkor le tudjam állítani az illetőt. Oké, ő is meg tudta volna védeni magát, de hát időnként szerettem magamra ölteni a fényes páncélt, és előadni, hogy egy kibaszott jó lovag vagyok.
− Tudod, itt is hagyhatnálak a francba… Nem tudom, miért nem teszem meg, talán nem örülnék neki, ha másnap a hírekben olvasnám, hogy a Java Jonestól nem messze megerőszakoltak egy baristát. Szóval, vigyázz a szádra, mert megunom a bolondságaidat, ténylegesen lelépek, aztán úgy véded meg magadat, ahogy akarod. – Nem, nem féltettem, csupán kurvára kívántam a vérét, és azért őriztem éjszakánként, hogy ha már én nem kóstolom meg, akkor más se tehesse. Volt benne valami különleges, azonkívül, hogy csodálatos kiidegelő képességgel áldotta meg az ég.
− Hagyj már a faszba, ezzel a vámpírszarsággal, de komolyan! – Komolyan előhozta a rossz oldalamat, pedig az utóbbi időben már egész jól visszafogtam a káromkodásra való hajlamomat, most ő mégis kihozta belőlem. Ha így folytatja, a végén nem fogok tudni uralkodni magamon, aztán lesheti, hogy milyen vámpír is vagyok igazából. Mellesleg már azt is kiterveltem, hogy miként fogom túlélni a Marson, bár ezt nem kötöttem az orrára, hiszen azzal beismertem volna az igazát.
Elégedett vigyorral reagáltam le az elvörösödését, majd a cukkolására oldalra billentettem a fejemet. Bolond volt a csaj, nem vitás. Mégis megragadtam a derekánál, magamhoz húztam, hogy egy apró csókot nyomjak az ajkaira, bár bennem volt a vágy, hogy folytassam, de nem akartam, hogy elragadjon a hév. – A többit ki kell érdemelned – tettem hozzá.
− Ki tudja, lehet az imént nem vetted észre, hogy lenyúltam a bankkártyádat, és az adataidat fel fogom használni… De ez csak egy gondolat a sok közül. – Amúgy is, az igazi vágyam az volt, hogy akármennyire is lepcses és idegesítő volt, de azt akartam, hogy a vérbankom legyen.
− Hűha, de szigorúak odahaza – jegyeztem meg gúnyosan, majd a kezeimet a tarkómon összekulcsolva pökhendin hozzátettem. – Nekem nem parancsolgat senki, én írom a szabályokat.
Igyekeztem nem kimutatni, hogy meglepődtem a vérfarkasos dolgon is, de hát nem reagáltam le túlzottan, mert nem tudtam eldönteni, hogy a csaj tényleg mindenkit természetfeletti lénynek nézett-e, vagy valóban látó volt. Egyre jobban összezavart.
− Ugyan kicsi lány, nagy liberalizmus meg egyenjogúság ide vagy oda, látni rajtad, hogy nem túlzottan vonzanak a lányok. Különben miért cukkoltál azzal, hogy csak jár a szám, de nem csókollak meg? Vagy miért érdekel téged annyira, hogy Jackie-vel járok-e, vagy sem? Ne legyél buta. Még te mondod, hogy én nem tudok hazudni, amikor neked nem az erősséged… − csóváltam a fejemet lemondóan. Ismertem biszexuálisakat, leszbikusokat és melegeket, egyikük sem viselkedett úgy, mint ő.
A liftben már kicsit szórakozottabb hangulatba kerültem, bár erősen bíztam benne, hogy kettesben leszünk odafent. Nem akartam volna magyarázni, hogy miért állítottam haza egy dilis mondival, akit még csak meg sem lehetett kóstolni.
− Annyira nem vérengző vadállat, csak egy szarkasztikus rohadék. Pont ezért a haverom – vontam meg a vállamat, hiszen tényleg nem őrült meg egy lehetséges célpont láttán, de azért nem ártott vele vigyázni. Ha például megpiszkáltad a cuccait, azért ölni tudott volna.
− Amúgy Bennek hívnak – jegyeztem meg úgy mellékesen. Megfordult a fejemben, hogy az egyik álnevemet használom, de úgy éreztem, tök felesleges lett volna az egész. Úgyse tudott sok mindent kideríteni rólam, ennyi épp elég volt neki.
A lakást se mutogattam meg a legkisebb részletekig, csak nagyjából felvázoltam, hogy mi merre található, de úgy voltam vele, hogy úgyse fog olyan sok időt itt tölteni, hogy jobban megismerkedjen a környezettel. Fél szemmel láttam, hogy telefonozott, de nem érdekelt különösebben. Azt csinált, amit akart.
Elhelyezkedtem az ágyamon, majd amikor észrevette a képet, halkan felciccentettem. Keserű sóhajjal kezdtem dobálni a kis párnámat, de azért ügyeltem arra, hogy ne dobjak le vele semmit. – Csak egy csaj, akivel régen jóban voltam, aztán egy hülye picsa lett, és azóta nem beszélünk.
Nem akartam firtatni a témát. Reméltem, hamar leteszi azt a rohadt képet, mert már csak Electra gondolatától felment bennem a pumpa.
− Nem nézed ki belőlem, hogy tudok főzni? Mondjuk, tény, annyira nem, de mirelit pizza van dögivel, ha éhes lennél. Meg aztán, ha ki akartalak volna csinálni, akkor kicsit korábban megtehettem volna, nem? – pillantottam rá homlokráncolva, miközben az ölembe ejtettem a párnát. Ennyire paranoiás volt? Akkor mi a francnak követelőzött, és akart idejönni?
− Hú, de gyerek vagy még… − nevettem el magam, és hanyatt feküdtem az ágyon. Amikor újra jött a gyanúsítgatásával, ismét kiröhögtem, kicsit megemelkedtem az ágyon, és a másik asztalomon lévő kamerákra meg előhívó berendezésekre böktem. – Szerinted napfényben hogyan hívhatnék elő fényképeket? Kicsit túlkomplikálod a dolgokat…
Ezzel vissza is feküdtem, kényelmesen elhelyeztem, és vártam, hogy mi lesz a következő őrülete.






Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
- Szóval a technológia az, ami igazán vonz téged? - Nem tudom, hogy miért próbálkoztam azon, hogy kiismerjem vagy megismerjem, de valahol mélyen azért őszinte kíváncsiság tombolt bennem, hogy minél többet tudjak róla. Leginkább azért, mert mindennél jobban be kívántam bizonyítani, hogy ő aztán vámpír. Ezzel kapcsolatosan senki sem állíthat meg még ő maga sem. Mondjuk talán, ha az idegeire megyek, akkor egy szempillantás alatt eltűnik előlem, de nagyon remélem, hogy erre azért nem kerül sor.
- Én aztán egyáltalán nem stresszelek azon, hogy a barátnőd vagy sem. Igazából csak az egy picit magas nekem, hogy állandóan váltod az őt érintő jelzőt. Igazán eldönthetnéd, hogy végül is most akkor mi is valójában. - Persze valójában egy icipici kíváncsiság talán vezérelt, hogy mi is a kapcsolata a csajjal, mert egy fura érzés kapott el, amikor láttam őket csókolózni, de ez még koránt sem jelenti azt, hogy ennek az egésznek köze van hozzá. Vagy, hogy egyáltalán tisztában vagyok azzal, hogy mégis mit is jelent ez az érzés. Mert még azt sem sikerült meghatároznom.
- Ahhhww, hát az idegeidre megyek? De a te kezedben van a kulcs, hogy ez ne így legyen. - Persze tudtam jól, hogy valószínűleg az idegein táncolok senki nem bírja, ha olyan intenzitással öntöm rá a személyiségem összesűrített legidegesítőbb részleteit, de már tényleg azt hittem, hogy ennyivel elérem, hogy kinyögje, igen vámpír vagyok és lezárhassuk ezt az egészet. Mondjuk tényleg nem tudom, hogy miért halna bele, ha bevallaná, hogy vámpír. Mármint ki a fene hinne nekem? De már önmagában az, hogy ennyire tagadja, meg rejtőzik a hülye hazugságai mögé - amit nem tudom milyen idióta hisz el - eléggé gyanússá teszi őt a szememben.
- Milyen szép jövőképed van. Viszont szerinted lesz vámpírteszt a Marson? Mármint, hogy ott miképpen hat rátok a nap. Azért mégsem egy Föld. - Vicces lenne, ha elintézné magának, hogy odautazzanak aztán szépen elégne ott mindenki mellett, amikor odaérnek. Meg nem hiszem, hogy lesz kifejezetten éjszakai járat a Marsra, de nagyon úgy beszél, mint akinek az ilyesmit sem tartana olyan sokáig elintézni.
A reakciómra nem igen kellett rájátszanom tekintettel, hogy tényleg összeszorult a gyomrom arra, hogy egy vámpírral csókolózzak. Mármint moss fogat aztán lehet róla szó, de amúgy biztos nem tenném meg. Nem is tudom, miért nem tértek ki erre a vámpíros filmekben. Ugyanakkor arra se térnek ki, ha valakinek esetleg büdös a szája, mert ott aztán mindenki, mindig teljesen tökéletes és egyetlen egy hiba sincs bennük.
Kicsit belepirulok a szavaiba és hiába tudom, hogy nem kellene, de már csak azért is megmakacsolom magam. Meg aztán úgy sem fogja megtenni így büszkén, emelt fővel nézek a szemeibe. - Hát, akkor mire vársz nagyfiú? Vagy csak a szád nagy? - Most mondjuk legalább tudom, hogy rendeltek valamit és legalább kiöblítették a szájukat egy kicsit, ha ténylegesen nem is vagyok benne biztos, hogy az utóbbi időben mostak-e fogat. Mert igen is a csajjal is érintkezett, szóval ő is potenciális fenyegetés az undi vért illetően, meg azért a srác is. Egek! Még csak a nevét sem tudom.
- Áruld csak el nekem, mire is használnál ki engem? Hm? - Na, most tényleg ha nem vámpír mégis mire értette? Hogy elkobozza majd az ebédpénzemet? Mert vámpírként a véremre pályázhatna mondjuk nem tudom, hogy milyen lehet, hiszen még sosem volt ismerősöm, aki erről tanúskodott volna. Nem is nagyon vannak vámpír ismerőseim. Ő az első. Talán ezért sem tudom a titkos jelmondatot, amivel leleplezhetem, hogy tisztában vagyok a világotokkal és nem egy dilinyós vagyok.
- Hát szerintem biztos nem engednék, hogy egyedül legyek veled az tuti. Bár be kellene csekkolnom, nehogy ott legyenek nagynénémék. Ahogy látom nem jössz ki jól a vérfarkasokkal, szóval talán nem lenne tanácsos a nagybátyámmal találkoznod... - Persze, ha eddig nem hitte, hogy totális idióta vagyok most már biztos azt fogja. Egy szőke kis csaj, aki álomvilágban él és azt hiszi körülötte mágikus lények élnek. De, hát ha ez egyszer rohadtul igaz, akkor miért kell ennyit szemétkedni velem? Mármint mondja azt, hogy igen az vagyok és már itt sem vagyok. Helyette most fel kell mennem a lakására és várnom a napfelkeltét, hogy bebizonyítsam az igazamat.
- Hah! Totál felháborító, hogy most kikövetkezted a nemi vonzódásomat. Tudod 2019-et írunk és ez nagyon nem menő, amit most csináltál. Meg aztán kérlek szépen ne te oktass ki arról, hogy hazudjon valaki, amit én nem tettem természetesen, mert elég béna vagy benne. - Habár tényleg hazudtam, de erőteljesen kitartok az igazam mellett csak úgy, ahogyan azt ő teszi, hiszen nem hajlandó beismerni, hogy vámpír. Annyira gyerekes. Bár én egy vérfarkas hátára vetettem magam és egy vámpírral kötekedek, hogy ismerje be mi is ő valójában, szóval ezért a címért szerintem ketten vagyunk jelenleg versenyben.
- Ohh, remek és akkor ne várjak, hogy elkap téged a hőskomplexus, hogy elkerüljem az ilyen kegyetlen végzetet, ha esetleg otthon lenne gondolom.. Hiszen még nem vagyunk a barátság szinten, hogy kiállj értem. Bár, ha tudnám a nevedet akkor már legalább ismerősnek mondhatnánk magunkat. - Kicsit izgultam, amitől hevesebben dobogott a szívem a zsebemből előhalásztam a liftben a telefonomat, hogy a kezemben játszadozzak vele, de igazából csak egy biztonsági tervet akartam magamnak, miszerint elküldöm a címet a nagynénémnek, hogy tudják miért nem mentem haza, meg ha nem jelentkezem napkeltéig, akkor jöjjenek ide értem. Nem vagyok totális idióta. Csak egy kis pillanat kell, hogy ne figyeljen, hiszen már odanézés nélkül könnyedén tudok küldeni üzenetet csak először azt meg kellene nyitni.
A lakásba belépve rend fogadott, ami az elképzelt atombomba robbanáshoz képest valahogy sokkal másabb volt. Figyelmesen bólogattam és mosolyogtam, ahogy beljebb haladtunk közben egyesével nyitottam meg a dolgokat, hogy gyorsan legépeljem az üzenetet aztán pedig a zsebembe is süllyesztettem a telefont. Nem zavart, ha észrevette mert csak logikus biztonsági óvintézkedés meg így talán nem akar semmi olyat tenni, amit egy vadidegen tenne, miután szó nélkül feljött vele egy lány a lakására.
A szobájában először a besötétített ablakok tűntek fel, amelyek csak még inkább a teóriámat erősítették. Végignéztem a szoba díszelemein a rongyosra olvasott könyvektől kezdődően a mennyezetről lelógó repülőmakettekig. Szinte próbáltam teljesen beinni magamba mindent a szobájából, de annyi minden látnivaló volt, hogy ennyi még az én szobámban sincs.
Ahogy lehuppant az ágyra én is odasétáltam és az éjjeliszekrényen megpillantottam egy képet, amit a kezembe is vettem. Nem tudom, hogy hallucináltam vagy tényleg nagyon hasonlítottam a képen lévő személyre. - Ő kicsoda? - Fordítottam felé a képet a mellkasomhoz tartva azt.
- Főzni? Hogy megmérgezhess? Köszönöm, de nem. Mást? Mégis mit értesz te a más alatt, mert szerintem semmi jót. A napfelkeltét meg elég nehéz ilyen ablak mellett megnézni, ami megint csak igazolja a megállapításom veled kapcsolatban. - Ha kell én magam szaggatom le a függönyöket, töröm ki az ablakot, hogy bebizonyítsam az igazamat. Bár azért figyelmeztetném előtte nem akarnék égési sérüléseket okozni. Meg persze a javításokat is tökre fizetném. A munkáimból összespóroltam már annyit.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
i'm a pretty little liar
− Nem, azt mondom, ha veszel nekem egy high-tech, szőr nélküli robotmacskát, akkor szeretni fogom, és vigyázok rá. – Azt nem említettem meg, hogy lehet egyszer-kétszer szétszedném, hogy miként működik belülről, de utána eskü összeraknám, és véletlenül se árulnám az alkatrészeit a feketepiacon. De jobb gazdája lettem volna egy robotmacskának, mint egy élőnek. Anyám úgyis mindig azt mondta, hogy felelőtlen vagyok. Talán igaza is volt, amiért sose bízott rám kisállatot.
− Általánosságban beszéltem kicsi lány, de igen, ha a csajomat csesztetik, akkor még jobban hajlamos vagyok felkapni a vizet. Miért stresszelsz ennyire azon, hogy a barátnőm-e, vagy sem? – ráncoltam össze a homlokomat. Nem akartam belegondolni, hogy milyen véleménnyel volt rólam, vagy akart-e tőlem valamit, mert az csak még jobban megnehezítette volna a dolgomat.
− Jelenleg azt érzem, hogy te cseszel fel engem, de sebaj. Még próbálkozok egy darabig, hátha már nem bírod idegekkel – villantottam rá egy bűbájos mosolyt. Tényleg kezdett bosszantani a kotnyelességével meg azzal, hogy sejtése volt a hazugságaimról. Nagyon nem tetszett a dolog.
− Egy ideje nem tud érdekelni, hogy mi lesz a világgal. Majd, ha embereket telepítenek a Marsra, akkor úgyis megoldom, hogy az elsők között legyek, aki elhagyja a pusztuló bolygót. Miért stresszeljek hát rajta? – Valóban hasonlóképpen gondolkoztam. Annyi pénzt gyűjtöttem, hogy ha arra kerülne a sor, hogy menekülni kellene, akkor meg tudjak lépni, bár még a Nappal kapcsolatos dolgokat még mindig nem küszöböltem ki, de akkor is készültem a világ pusztulására.
− Ha az élet része is, nem különösebben izgat. – És valóban nem, mert engem nem érintett. Mármint éltek-haltak körülöttem az emberek, eltelt az idejük, de sose kötődtem annyira halandókhoz, hogy keseregjek is rajtuk.
− Nagyon is úgy tűnik, hogy féltékeny vagy. – Elégedettséggel töltött el a reakciója, még akkor is, ha éreztem, hogy rájátszott az undorra. Kicsit közelebb léptem hozzá, végigsimítottam egy hajtincsén, miközben oldalra billentett fejjel a következőt kérdeztem: − Szóóval, te nem vágysz semmi ilyesmire velem kapcsolatban… Pedig Jackie a megmondhatója, hogy kurva jól csókolok… De ha prűd maradsz meg szende szűz, megértem azt is.
Most én görénykedhettem vele, ha már ő előszeretettel kötött bele minden hazugságomba. Aztán elhúzódtam tőle, mielőtt még teljesen zavarba hozhattam volna.
− Nem, ezt én szögeztem le neki. Egyébként meg mindenki mindenkit kihasznál a világban. Miből gondolod, hogy én nem akarlak kihasználni téged? – Pedig mennyire vágytam arra, hogy vérbanknak használhassam, hogy az enyém lehessen a vére, és végre megtudhassam, hogy ennek az illatnak milyen íze volt igazából.
Nem sikerült leráznom, de talán el tudom ijeszteni majd valahogy. A következő szavaira gúnyosan elmosolyodtam. – Azt mondod? És anyuci meg apuci mit szólni ahhoz, ha egy idegen fiúval állítasz haza, akiről váltig állítod, hogy vámpír?
Bolond volt, nem vitás. Nem tudtam eldönteni, hogy a látók közé tartozott-e, vagy csak túl sok lányregényt olvasott, de igazán szerettem volna kiverni a fejéből ezt a hülye gondolatot. Aztán már az is megfordult a fejemben, hogy ha már a lakásomon lesz, akkor semmi nem fog megállítani abban, hogy kicsit megharapjam… Megpróbáltam kiűzni a fejemből ezt a gondolatot is, de nem sikerült.
− A korábbi reakcióidat ítélve szerintem hetero vagy, vagy biszex. Azonban nem ártana, ha egy kicsit gyakorolnád a hazugságaidat – jegyeztem meg békésen. Ne egy olyan embernek akarjon hazudni, aki ebben élte le az életét.
− Hát, lehet otthon van a szobatársam – vakartam meg az államat a liftben ácsorogva. – Kicsit morcos teremtés, és nem szereti, ha idegeneket viszek fel, de túléli. Legfeljebb lenyel téged keresztben – vigyorodtam el.
Csilingelve jelzett a lift, kiléptem a folyosóra, majd a zsebeimből előhúztam a kulcsaimat. A folyosó közepén lévő ajtóhoz léptem, elfordítottam a kulcsot a zárban, és betereltem a lányt a lakásba.
Kivételesen a haverom nem okozott kuplerájt, minden olyan szép rendben volt, ahogy hagytam. Felakasztottam a kabátomat a fogasra, kibújtam a cipőmből, és felnyomtam a villanyt. A kis előtér egy konyhával egybe kötött nappaliba vezetett. Onnan balra nyílt a fürdő, amit meg is mutattam a lánynak, ha esetleg mosdóba akarna menni. Óva intettem őt a halálfejes matricákkal és mindenféle fenyegető táblákkal díszített ajtótól, hiszen az nem az én szobám volt. Majd megmutattam neki a saját lakrészemet.
Annak ellenére, hogy közepes méretű volt a szoba, én mégis telezsúfoltam mindennel: a polcokon rongyosra olvasott könyvek sorakoztak, az asztalon tele volt papír- és könyvkupacokkal és a laptopommal, a falakat olyan híres pilóták képei díszítették, akikre felnéztem, a plafonról különböző méretű és formájú, első világháborús repülőgépek makettjei lógtak. Sőt, volt egy vitrin a szobámban egy katonai egyenruhával, ami egykor még az apámé volt. Az éjjeli szekrényemen halomba álltak a könyvek, és egy bekeretezett kép Electrával, ami olyan harminc évvel ezelőtt készült rólunk. Ez a lány még mindig borzasztóan hasonlított rá.
Mindenhol vastag függönyök és sötétített ablaküvegek takarták a kilátást, továbbá régi és újfajta fényképezőgépek sorakoztak a komódomon, sőt teljes felszerelésem volt ahhoz, hogy helyben képeket tudjak előhívni. Ez volt az én birodalmam, amely igazából engem tökéletesen jellemzett, ha valaki ismert úgy igazából, kívülállók számára pedig összevisszaságnak tűnhetett az egész.
Lehuppantam az ágyamra, és a falnak vetettem a hátamat.
− És most mi a terved? Átkutatod a lakásomat? Nézni akarsz egy filmet, főzzek neked… Vagy mást akarsz? Nem közöltél semmit azonkívül, hogy látni akarod a napfelkeltét, viszont addig sok idő van. Legalább szórakoztass el.






Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
- Szóval azt mondod, ha szerzek neked ilyen szőrös, kis mű-robot macskát, aki dorombol ha simogatod, meg nyávog, ha nem is igényli, akkor azt boldogan fogod őrizni? - Persze nem tudtam elképzelni, ahogy gondját viseli a robot cicának sokkal inkább azt, hogy egy idő után megelégeli majd földhöz vágja. Na, meg persze nem is ez volt a lényege a kettőnk beszélgetésének, de már kezdem megszokni, hogy terel, mintha az élete múlna rajta.
- Na, várjunk csak.. Mi lett a barátnővel? Most már csak haver. Áucs, ez még nekem is fájt. - Valószínű, hogy általánosan kívánt beszélni, de azért nem hagyhattam el egyetlen lehetőséget sem, hogy egy kicsit szívjam a vérét. Ha már Ő nem volt hajlandó azt beismerni, hogy pontosan ezt teszi a túlélésért cserébe. Akkor már én megteszem ezt a szívességet neki képletesen. A mondén vérszívó 3. Újra a mozikban. Egek, de hülye vagyok már. Miért is ugrott be ez egyáltalán? Ahh, még az kellene, hogy kimondjam hangosan. Néha elég idióta gondolataim vannak és ilyenkor örülök, hogy ezek csak gondolatok.
- Hmm.. És úgy érzed, hogy sikerül? - Megértem a kis védekező mechanizmusát, hogy próbálja elrejteni a titkát, de nem mondanék olyat, hogy vámpír, ha egyrészt nem lennék őrült - az pedig nem vagyok - vagy éppenséggel fanatikus - az már lehet egy picit -, de ettől függetlenül nem szorítanám őt sarokba, meg azért valamennyire összerakta a pici fejem a kirakós darabkáit. Még akkor is, ha nem teljesen. Plusz nem elég gyorsan, de mindez már pusztán helyzetkérdés igazán. De most már akkor sem engedem el ezt az egészet, ha bele pukkadok is, mint egy pukkancs. Így vagy úgy, de rá fogom venni, hogy beismerje az igazamat, úgyhogy kettőnk közül nem nekem van félni valóm. Bár talán ostoba ötlet egy vámpírt bosszantani egy sikátor közepén jelenleg, de.. Egyszer mindent el kell kezdeni.
- Micsoda elkötelezettség. Akkor meg ne panaszkodj, mert szemétre használják a fákat. Fogadd el, a pusztulás az élet része. - Mármint lényegében mi magunk is pusztulunk napról-napra. Észrevétlenül veszítjük el a sejtjeinket majd regenerálódnak. Folyamatos csere zajlik le bennünk minden egyes pillanatról megváltozunk, míg a végén már kicsit belassul ez a kis cserekereskedelem egészen addig, míg teljesen le nem áll az élet pedig kihuny a szemünkből. A világ is pont ezen megy keresztül a maga medrében, plusz mi is hozzásegítünk rendesen.
- Féltékeny? - Pff.. Na, még az kellene. - Már ne is haragudj, de miért lennék arra féltékeny, hogy neki téged meg kell.. Ew.. - Automatikusan öklendezni kezdek, amitől a szemeim is bekönnyesedtek. - Csókolnia.. Mármint komolyan csak.. Fújfújfúj.. - Még a testemet is kirázza a hideg a gondolatra. Főleg, ha belegondolok, hogy mondjuk egy táplálkozás után. Mármint másnál maximum a fokhagymát, a hagymát vagy valami más szart ízlelsz, de egy vámpírnál meg a vért.. Hát undorító. Nagyon, de nagyon undorító. - Milyen kis szabad gondolkodásod van.. Ugye ezt nem ő mondta neked? Mondjuk akkor lehetne egy igazi kis szomorú történeted, hogy téged csak kihasználnak. Azt talán még hitelesen át is tudnád adni, ha leesne a tantusz. - Mondjuk tényleg lehet arról szó, hogy ilyen szabad szelleműen veszik az egészet, mert jobb esetben mind a ketten vámpírok, ami alapján elég ciki lenne egy örök életre lekötni magad valaki mellett. Mármint ez nem Edward meg Bella, hogy boldogan éltek, amíg meg nem haltak a velük egykorú lányukkal, aki anyuci exével bújt minden nap ágyba. Komolyan.. Biztos nem szívott az írónő, amikor ezt kitalálta?
Talán azt remélte, hogy majd nemet mondok, de már csak azért is kitartottam mellette, hogy én még ma este vámpírt leplezek! Legalábbis nagyon szeretnék, de nem tudom, hogy miként fog elsülni ez az egész. Még a végén rosszul jövök ki belőle. Akkor meg aztán megnézhetem magam.
- Úú, király legközelebb te nézheted meg az enyémeket. - Újabb kísérlet az elijesztésemre, de nem fog működni. Ugyanakkor ott volt a lehetőség is, hogy tényleg igazat beszélt és olyan bajba ástam bele magamat, amiből nem lesz olyan egyszerű szabadulni. De már késő volt visszavonulót fújni aztán meg mindjárt napfelkelte. Csak órák kérdése. Az pedig már az én területem lesz és nem az övé.
Összeráncoltam a homlokomat, mert tudom, hogy mi volt a célja, de nem adtam meg magam ilyen könnyedén. - Hogy te mennyire ítélkező típus vagy.. El sem hiszem. Én inkább a csajokat preferálom kikérem magamnak! - Persze ez koránt sem volt igaz, de nem hagyhattam, hogy egy picit is nyerjen. Mondjuk fogalmam nincs, hogy mennyire volt meggyőző a kijelentésem, de jelen pillanatban nem is érdekelt. Nem nyert. Nem érdekel, hogy nincs senkim, mert nem akarok senkit. Meg aztán hosszútávon tényleg elviselhetne engem egy mondén? Vagy fordítva én őt? Mert nem tudnám titokban tartani ez az egészet azzal, akivel együtt vagyok, szóval ez eléggé veszett ügy. Alvilágival meg nem biztos, hogy járnom kellene, mert annak sosincs jó vége.
A lakásához könnyedén sétáltunk, miközben én végig a karján lógtam, mintha bármi közünk lett volna egymáshoz. Igazából csak nem akartam, hogy elszökjön. Na, nem mintha vámpírként nem tehetné meg ezt könnyedén, de akkor is.
- Tényleg a kupi az egyetlen, ami meglephet odafenn? - A liftben már elengedtem a kezét és úgy pillantottam fel rá. Most vagy bebizonyítom az igazamat, vagy pedig életem eddigi legnagyobb hülyeségét követem el.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
i'm a pretty little liar
Felvihogtam a lány kérdésén. Olyan abszurd volt számomra, hogy olyan kis bolhazsákokat dédelgessek, mint a macskák. Igazából nem is voltam túlzottan nagy állatbarát. A gépek mindig is jobban érdekeltek, mint az élővilág.
− Ha szerzel nekem egy robotmacskát, akkor egye fene, macskás vagyok. De nem csípem őket – rándítottam meg a vállamat. Nem is volt sose macskánk, a nővérem allergiás volt rájuk. Persze, sejtettem én, hogy célozgatni próbált volna a vérfarkasokra, de ügyesen hárítottam, mintha nem értettem volna a mondanivalója mögöttes tartalmát.
− Nem szükséges ilyesmit tennem. Különben sem vagyok kutya, hogy ilyesmit tegyek. Balhét se akartam, de a haverjaimat ne sértegesse senki. – Lehervadt a vigyor a képemről. Ebben az egy dologban mindig is komoly voltam. Aki a barátomat bántotta, annak velem kellett szembenéznie. Ha a kávézó kellős közepén akart volna nekem esni a srác, akkor ott vertem volna össze, de azt senkinek nem engedtem, hogy a hozzám viszonylag közelállókon köszörülje a nyelvét.
− Nem gondoltál arra, hogy csak húzom az agyad? – hajoltam az arcába. Beszélhettem volna neki olyan stílusban is, ami száz évvel ezelőtti angol volt, elővarázsolhattam volna a csodálatos brit akcentusomat is hozzá, ha ennyire irritálta a stílusom. Azonban még mindig a fejlődés híve voltam, és nem tekintettem vissza a múltba. Semmi értelme nem lett volna játszanom a komoly felnőttet, amikor addig élvezhettem a fiatalságot, amíg csak kedvem tartotta.
Electra hasonmása szórakoztatóból kezdett átmenni bosszantóba, így az alakításom leszólását csak egy szkeptikus tekintettel reagáltam le. Nem volt még olyan ember a földön, aki átlátott volna a hazugságaimon, és ez bosszantott.
− Annyira azért nem érdekel, hogy a kisujjamat is mozdítsam érte. De ha ennyire nagy aktivista vagy meg szennyolvasó, akkor nyugodtan ültethetsz helyettem is fákat. Majd meghálálom valahogy. – Bolond volt ez a lány? Én menjek ki a szabadba fát ültetni? Értettem én, hogy teljesen más világban éltünk, de nekem semmi közöm nem volt a természethez. Remekül megvoltunk egymás nélkül. Én a virtuális világomba mélyedtem, vagy egy kameralencsén keresztül néztem a világot, a környezet pedig nélkülem is eléggé haldokolt.
− Óhó! Csak nem féltékeny vagy? – villantottam egy széles mosolyt. Bevallom, irtóra hízelgő volt, hogy Jackie-re ilyen rossz szemmel nézett. – Egyébként meg ő is azt csinál, amit akar, én is azt teszem. Ha mással akarunk lenni, akkor mással töltjük az időt. Ilyen egyszerű. Minek ragadnánk le egy személynél, ha miénk lehet az egész világ?
Legalább is, eddig Electra után nem létezett olyan személy, aki mellett hosszútávon le tudtam volna ragadni. Nem hagytam, hogy többé bárki is kihasználjon, viszont ezúttal volt szerencsém megtapasztalni azt, milyen, ha az ember csak kalandokba bonyolódik. A jelenlegi életemet tekintve pedig tökéletesen jól éreztem magam ebben az életvitelben.
− Persze, ha berezeltél, megértem, hogy nem akarsz jönni – tártam szét a karjaimat angyali fejet vágva. Reménykedtem benne, hogy hallgat majd a józan eszére, és nem mond igent. Természetesen nem volt szerencsém, és… Nem is tudom eldönteni, hogy bolond, vagy csökönyös volt-e, amikor beleegyezett abba, hogy feljön hozzám.
− Jól van, kiscsaj, ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor gyere. Csak ne akadj ki a szekrényben lévő csontvázaktól – vigyorogtam rá, bár attól jobban féltem, hogy a lakótársam otthon lesz, és vacsorának nézi majd a csajt. Kezdtem feladni a vele való hadakozást, mert egyszerűbb volt magamban leszögezni: ez a lány nem volt százas.
− Vaaagy, akár szólhatnál a fiúdnak, hogy jöjjön el érted, ha este végzel a munkahelyeden. Biztosan van barátod, nemde? – Reméltem, hogy miközben belecsimpaszkodott a karomba, legalább egy picit sikerült odaszúrnom neki. Bár a korábbi féltékenykedését elnézve vélhetően nem volt senkije. Beletörődően mutattam neki az utat. Kivételesen nem pofáztam, hiszen végig azon járt az eszem, hogy miként szabadulhatnék meg tőle anélkül, hogy ki tudódna a titkom.
Nem volt messze a lakásom, egy rövid sétával könnyen oda lehetett jutni. Először beengedtem a lépcsőházba, aztán a lift felé tereltem.
− Ne lepődj meg, ha a lakás egyik fele kicsit kupis. A lakótársam nem éppen a takarítás híve – tettem hozzá, miközben benyomtam a hármas számot a lift belsejében, és megindultunk felfelé.





Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
- Szóval akkor arra célzol, hogy inkább macskás típus vagy? - Persze nem erről szólt az egész diskurzus, de jobban belegondolva én inkább mindkettő voltam. Szerettem az állatokat és habár a szabadidőmben esetenként vérfarkasokkal haverkodtam azért még nyugodtan az ölembe vettem egy-egy kismacskát is. Megvan bennük is az a különleges, megfoghatatlan valami, amit nem tudnék leírni. Persze nem mindegyikben. Ismerősöm macskája egyszerűen nem volt hajlandó engedni, hogy simogassa az ember, mert megszokta, hogy nem foglalkoznak vele. Én mindig elkényeztettem a macskáimat így azok egyenesen igényelték a kényeztetés minden formáját.
- Legközelebb esetleg körbepisilnéd a kávéházat, hogy megmutasd ki is itt az alfa? - Sosem értettem ezt a férfiak általi egymásnak esést. Mármint védje meg a barátnőjét, ez teljesen oké, de közben ne változzon már át legalább akkora taplóvá, mint az, aki sértegette. Felül kell emelkedni a helyzeten, nem még rontani rajta. Erre ez a mostani határozottan nagyon jó példa.
- Pukkancs? Biztos, hogy nem vagy kisgyerek? Legutóbb az óvodában hallottam ehhez hasonló megnevezést. - Persze lehet, hogy magamra kellett volna vennem, de tessék máris felülemelkedtem a gyerekes szintjén miszerint egy pukkancs vagyok. Hát bocsánat, hogy pont a kukánk mellett estek egymásnak és szemtanúja voltam az egésznek és a hülye fejemmel még segíteni akartam neki. Na, ezek után legyen az ember aztán segítőkész!
- Awww... - Akaratlanul is tapsolni kezdek és még egy könnycseppet is elmorzsolok a szemem sarkában. - Hát igazán meggyőző alakítás volt a borzalmas gyerekkorom volt című előadásból, de mondd annak, aki elhiszi. Még egy kicsit rozsdás a tudásod, fejleszd picit. - Lehet, hogy tényleg volt benne igazság, hogy egykoron őt piszkálták és azért lett olyan keményfejű, mint amilyen most is, de valahogy nem tudom komolyan venni, hogy még ki tudja hány évtized után is ezen lovagoljon valaki, aki előtt szó szerint ott hever az örökkévalóság. Egyszerűen érthetetlen baromság. Nem fog engem beetetni. De nem ám, nem hagyom!
- Ha ennyire a lelkeden viseled a föld sorsát, menj ültess fát! De nehogy azt hidd, hogy nem használják fel másra, ha nem azon szennyekre. - Persze folyamatosan pusztul a földünk, hiszen sokszor csak elveszünk és elveszünk, de nem ügyelünk arra, hogy pótoljuk a dolgokat, amelyeket kiszakítunk élőhelyéről. Mintha csak arra teremtettek volna minket, hogy pusztítsunk és élünk, amíg éppen élünk.
- Szóval most már felhívsz magadhoz? Mi van a kis barátnőddel? Vagy ennyire azért nem számít a lelki épsége? - Kicsit talán féltékeny voltam, amikor smároltak, de magam sem tudom miért. Nem ismerem a srácot és, ha létezett is valami fantázia róla a fejemben, akkor az már most teljesen darabokra hullott. Egyrészt, mert valószínűleg vámpír, másrészt pedig totális seggfej, aki belehalna, ha egyszer igazat kellene mondania valamivel kapcsolatban. Vagy talán azt hiszi, hogy igazat mond. Ki tudja. Lehet az évek alatt megbolondult. Talán távol kellene tartanom magam tőle. Talán.
- Persze.. Miért is ne. Nem hagynám ki a tök romantikus pillanatot, hogy együtt nézzük a napfelkeltét. Határozottan előrelépés a kuka mellett folytatott beszélgetéstől. - Lehet, hogy életem legeslegnagyobb hibáját követem el, de majd ha megtudom hova is megyünk azért küldök egy sms-t Wanda-nak, ha nem jelentkezem jelenjen meg aztán mentsen ki onnan. De nem érzem úgy, hogy nagy veszélyt jelentene rám. Végül is csak egy vámpír. S órák kérdése és megjelenik az égen a legnagyobb ellensége. Szóval mit is veszíthetek? Ahh, semmit. Maximum ő, amikor kegyetlenül be kell ismernie, hogy mi is valójában.
- Ahaaa.. Perszeeee.. Hogyne.. - Egy percig sem hittem el, hogy nem tudja miről beszélek. Ahj, vajon meddig fog ez az egész tartani, míg végre ledöntjük a láthatatlan falat, amit a hülyének nézésemből épített fel?
- Hát akkor mindenképp az a legbiztonságosabb, ha veled tartok. Megvédhetsz a kegyetlen emberektől a tökéletes önvédelmi képességeiddel, amiket meg kellett szerezned, mert annyian bántották a cuki kis pofidat és akkor még te egyedül is vagy, szóval nincs szó csoportos támadásról és úgy gondolom, ha nagyon kell el tudok bánni veled. - Azzal rákacsintok és a karomat átfűzöm az övén, hogy így sétálhassak mellette. - Szóval, hova megyünk? - Biztos vagyok benne, hogy nem erre a válaszra számított, hogy vele megyek, de ha le akarom leplezni a hülyeségét, akkor kénytelen vagyok a lehető leghülyébb végletekig elmenni.. Nem?

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
i'm a pretty little liar
− Mindig a kutyák tehetnek róla – vigyorodtam el szórakozottan. De amúgy tökre igazam volt, csak egy pillanatra engedd el a pórázát, úgy megharapja azt a kezet, ami etette, hogy abból nem lesz köszönet. Meg amúgy is… Vérfarkasokról volt szó, akik köztudottan koszosak, büdösek, buták és undorítóak. Ráadásul némelyik annyira intelligensnek számított, hogy az agyi kapacitása vetekedett egy marék molylepkéével.
− Inzultálták a csajomat. Nem hagyhattam annyiban. Meg aztán, szeretek beszólni az ilyen alakoknak. Ez nem jelenti azt, hogy idegbeteg lennék – rándítottam meg a vállamat egy kedvűen. Valóban idegesített, ahogy Jackie-ről beszélt a bundás, ráadásul az még rosszabb volt, hogy mégis milyen bestiának számított. Azonban nem tartoztam azok közé, akik dühkezelési problémával küszködtek.
− Egy: ő esett nekem, én csak kijöttem levegőzni. Kettő: nem vagyok kisgyerek, pukkancs – Az ujjaimat felmutatva jeleztem, hogy a mondatának mindkét részét sikeresen megcáfoltam. Valóban az én szám járt el odabent, de nem estem neki senkinek. Az sokkal csúnyábban nézett volna ki, ha teljesen erőből harcoltam volna.
− Továbbra sem vagyok kettyós, ha erre célzol. A rutin meg az évek. Az ember megtanulja megvédeni magát, ha mindenféle agyalágyult kipécézi magának. Én voltam az a srác a suliban, akit jó volt addig csesztetni, amíg a srác meg nem tanult visszaütni. Lehet, hogy nem látszik, de jó kondiban vagyok – vontam meg a vállamat. Igazából, lehet jobb lett volna ráhagynom, de ha már belementem a kirekesztett gyerek szerepbe, akkor már lelkesen tartottam egy darabig ezt az álcát.
− Hát, szerintem is azt kellene. Tudod mennyi fát vágtak ki azért a szennyért? – mélyesztettem zsebre a kezeimet. Nem az olvasással volt bajom, hanem némelyik regény minőségével. Példának okáért ott volt a grandiózus csillámpír-szociopata emberlány-vértacsi szerelmi háromszöge. Egyszer nézette meg velem Jackie mondván, hogy vicces lesz, de én azt fontolgattam, hogy kicsinálom őt, majd a színészeket is levadászom.
A lány kérésére felhorkantottam. Övön aluli húzás volt, de nekem is volt egy-két dolog a tarsolyomban. – Nos, az a helyzet, hogy éjszaka otthonról melózom, de ha nagyon szeretnél, csatlakozhatsz hozzám a lakásomon, és megnézhetjük onnan a napfelkeltét. – Angyalian elvigyorodtam, hiszen csak nem volt olyan hülye, hogy elfogadjon egy ilyen meghívást. Pedig már az is megfordult a fejemben, hogy először megkóstolom, aztán elviszem a tündérekhez. Mostanában valamiért mániámmá vált az, hogy a tündérekkel akarjak szövetkezni. Talán, mert a geciségükben és a kirekesztettségükben láttam némi potenciált.
− Mit szólsz? Feljössz hozzám? – léptem hozzá közelebb, amolyan rámenős vigyorral. Igazából annyira nem kellett megjátszanom, hogy bármikor rámozdulnék, mert akárhányszor úgy tettem mintha levegőt vennék, magamba szívtam az illatát, és csak arra vágytam, hogy a vérét vehessem. Kicsit beteges volt tudom, ezért is próbáltam valamennyire kerülni őt.
− Fogalmam sincs miről beszélsz – ráncoltam össze a homlokomat a hülyét tettetve. Azt már nem akartam kifejteni neki, hogy amúgy a 0 rh pozitív vér volt a kedvencem, de egyben nagyon vágytam arra, hogy megtudjam milyen íze van az övének, mert… Borzasztóan kellemesen keveredett a parfümje illatával, és képes lettem volna a nyálamat csorgatni utána.
− Annyit mondok, hogy bármelyik sarokból elugorhat egy csapat kanos idióta, és megerőszakolhat, de költőien fogalmazva hívhatod őket sötét árnyaknak. Akármilyen kemény csaj vagy, ha csoportban mennek rád, nincs esélyed – Csak a vére miatt lett volna kár, bár jobban belegondolva, tetszett a pimaszsága, csak ne lett volna egy ostoba mondén! Mennyivel könnyebb lett volna, ha talán ő is a mi világunkhoz tartozik. Akkor nyugodtan közölhettem volna vele, hogy legyen már a vérbankom.





Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
- Igen, persze.. A kutya tehet róla. - Forgattam meg a szemeimet, miközben nagyot sóhajtottam. Ha tudtam volna, hogy az egész egy természetfeletti mizéria, akkor bele sem kezdek. Egyszerűen csak kidobom a szemetet, mintha mi sem történne és sétálok tovább. - Mert te voltál az előbb a nyugalom mintaképe odabenn is. Véletlenül sem provokáltad semmilyen módon sem. - Persze nem kellett volna ennyire mellre szívnia az egészet, de egy akkora fazonból, akinek méretei vetekszenek egy medvéével igazán kinézhetné, hogy nem fogja egykönnyen venni. Na, meg oké tudja kezelni, mert láthatóan ő jött ki ebből most győzedelmesen, de csak egy ellenséget szerzett magának. Kétlem, hogy legközelebb is ilyen kedvező körülmények között találja majd magát. Dehogy! Akkor már az egész baráti körével kell farkasszemet néznie annak pedig egyáltalán nem fog örülni, mert egyes-egyedül lesz.
- Igen, természetesen én vagyok a vicces nem a kisgyerek, aki a nála kétszer akkorának esik neki. - Rosszabbul is kijöhetett volna a szituációból, de úgy tűnik az önbizalma sokkal több, mint azt a helyzet megkívánja. Akármennyire is emeli magát piedesztálra attól még hozzá képest egy kicsike kis törpe lesz. A külső szemlélőnek pedig igen baljós helyzetnek tűnhet. Aztán meg segíteni akartam, de csak lerángatott a hátáról meg leszúr érte. Holott elég rosszul állt a szénája, amíg meg nem érkeztem, szóval a legkevesebb, hogy egy köszönettel tartozik nekem, de azt hiszem, hogy ezt nem ma fogom kipréselni belőle. Ami késik azonban...
- Nem tudom, hogy mekkorát ütsz te, amitől vérezni kezd a másik, de ebből kiindulva már azt mondanám, hogy súlyos dühkezelési problémáid vannak és kezeltetned kellene magad. - Persze a fejemben összerakodik a kép, hogy ez az egész állatias harc, szinte emberileg lehetetlen. Persze láttam már jó pár részeget egymásnak esni, amit úgy viselkednek, mint a gorillák, de azért mégis van különbség azon állatias viselkedés között és, ami itt most lezajlott.
- Most aztán lebuktam! Bűnös vagyok, vessenek börtönbe azonnal!- Vallom be, hiszen semmi szégyellnivaló nincs abban, ha valaki szeret olvasni. Az utóbbi időben egyre kevesebb időm van, de még így is jól esik néhány könnyű, kis szerelmes történet, ami annyira irreális, hogy már szinte boldoggá tesz, ahogy elragad egy világba, ahol minden első találkozásnál már szerelmes a srác a csajba, mikor a valóságban észre sem venné. - De abban egyetérthetünk, hogy nem vagy csillogó vámpírherceg. Bár igazán kíváncsi lennék, hogy vagy-e elég tökös, hogy bebizonyítsd nekem tényleg csak egy átlagos srác vagy és megnézd velem a napfelkeltét. Vagy talán rettegsz? Hozzáteszem jogosan semmi szégyellnivaló nincs abban, ha valaki fél a haláltól. - Persze megértem az elővigyázatosságát, hogy titkolni próbálja a kilétét, de ha lassan is azért leesik nekem is a szituáció. Hiszen sosem láttam itt fényes nappal, mindig csak éjszaka bukkant fel. Néha azért sajnálom egy picit a vámpírokat, de ugyanakkor én is a legtöbb teendőmet éjszaka látom el. Akkor tudok igazán összpontosítani, hiszen egy csendes éjszakában sok mindent végre tud hajtani az ember.
- Ja, igen. Ezt bebizonyítottad tökéletesen. De azért kétlem, hogy nem vett volna ki belőled egy kis energiát az előző összetűzés és kétlem, hogy a farkaska volt az egyetlen, aki megsérült. - A zsebemben turkálva kotorászok elő egy zsebkendőt, amivel megtisztíthatom magam az idegen vérétől. - Talán beugorhatnál a Takiba még napfelkelte előtt egy adag vérre. Vajon mi lehet a kedvenced? Hm.. A-s? Esetleg a tipikus legkülönlegesebb a 0-s? - Persze nem tartozott rám igazán, meg annyira azért nem is érdekelt csak nem hagyhattam annyiban, hogy elhessegesse az egészet és teljesen hülyének nézzen.
- Úúú, szóval most mégis azt mondod, hogy sötét árnyvak lesnek rám és vigyáznom kellene meg gyorsan hazasietnem? - Akaratlanul is felkacagtam hátravetett fejjel, majd kicsit közelebb sétáltam a falnak támaszkodó alakjához mindössze egy lépés távolságra álltam meg előtte összefont karokkal. - Elhiheted, hogy tudok magamra vigyázni. Nem vagyok olyan esetlen, mint az elsőre látszik. Ezt ma este talán mindkettőnkről elmondhatjuk. - Persze őrült ötlet volt a hátára ugranom a vérfarkasnak, egek ha tudom nem is ugrok rá! Hiszen tudom milyen veszedelmesek tudnak lenni. Mégis nagynénémmel való gyakorlásnak köszönhetően, ha valamihez hozzá tudom segíteni magam az a menekülés. Végső soron, remekül tudok futni és általában még egy kisebb mágiára is képes vagyok, bár sosem kellett tényleg veszélyesetben használnom, úgyhogy még az is lehet, hogy befuccsolna a próbálkozásom.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
i'm a pretty little liar
Akaratlanul is kitört belőlem az a szokásos idióta vihogás. Mintha csak egy hiéna vinnyogott volna, úgy hangzott a nevetésem. Imádnivaló volt a mondének egyszerű hozzáállása, miszerint minél nagyobb darab valaki, annál esélytelenebb az ellene való küzdelem.
− Én? Ez a kutya veszett meg, és tépte el a pórázát – intettem a vérfarkas felé, akit előszeretettel hasonlítgattam egy korcshoz, bár nem is ért többet annál. Mindenesetre legalább a lány engedett, és könnyebben felkaptam az ordas hátáról, mint ahogy számított. Még csak az kellett volna nekem, hogy eggyel gyarapítsam a farkaspopulációt, így is elég volt belőlük meg a nagy pofájukból.
Ezután nem figyeltem a lányt. Sokkal jobban lekötött újdonsült ellenségem leszerelése. Azt viszont meghallottam, ahogy valami mögöttem hangosan koppant a földön. Alaposan bele is remegtem, hiszen többszörösen felerősítve hallottam minden rezzenést. Nem akartam mást, csak helyrehozni a csuklómat, és leszerelni a lány hülye kérdéseit, mert tudtam, hogy válaszokat akar majd. A helyében mindenki így cselekedett volna.
− Kettétörni? – felhorkantottam. Még a gondolat is sértő volt, hogy ilyen könnyű célpontnak hittek. Lassan betöltöttem a százat, egy borzasztó természetű nőszemély csicskájaként pedig sok mindent megtanultam annak érdekében, hogy életben maradhassak. – Vicces vagy.
A következő kérdésére még vártam a válasszal, amíg megbizonyosodtam afelől, hogy a kezemet ismét rendeltetésszerűen tudtam mozgatni. A csuklómmal köröztem, miközben a vállam felett hátrapillantottam Electra hasonmására. – Hallottál már az önvédelemről, kicsi lány? Ha a torokra ütsz, az eléggé hatásos tud lenni. Állítólag lélegzetelállító leszel tőle.
Újabb pimasz vigyor jelent meg a képemen, de amint kijelentette, hogy vámpír vagyok, kínomban elfogott a röhögés. Most túlságosan is egy fantasy világban élt, vagy mindvégig tudott az árnyvilágról. Nem lehetettem elég óvatos, ezért úgy reagáltam le, hogy teljesen hülyének néztem.
− Kicsit túl sok young adult regényt olvastál. Nem vagyok én csillogó vámpírherceg, aki azért szenvedik egész életében, hogy egy halandóval lehessen. Egy egyszerű srác vagyok, semmi több. Köze nincs ennek a vámpírokhoz. – Igyekeztem minél jobban hárítani, hogy ne tudhassa meg a valóságot, meg úgyse volt szokásom igazat mondani. Éreztem, hogy a számat elönti az a hülye keserű íz, amit a farkas vére okozott, ezért a földre köptem. Kavargott a gyomrom, de abban a helyzetben nem volt más választásom.
− Mondtam már, egyszerű önvédelem volt. – Végig követtem a tekintetemmel, amíg elsétált mellettem. Minden sebem begyógyult addigra, de így legalább nem láthatta, amint összehúzódik a bőr, és kisimul. Akkor nehezebb lett volna megmagyarázni a dolgokat.
− Kutya bajom. Cuki, hogy aggódsz értem, de hidd el, nem kell. Nagyfiú vagyok. – Amíg ő mászkált és a szemetet intézte, én ismét nekivetettem a hátamat a téglafalnak, csak ezúttal nem szorongatott senki. A kabát zsebemben kezdtem turkálni, majd amint megtaláltam a cigarettatartómat, egy szálat húztam elő, hogy rágyújthassak.
− Neked viszont nem kellene egyedül mászkálnod éjszaka, mert akármilyen vadbarom kiszemelhet magának – tettem hozzá miközben az égő cigivel ráböktem, bár nem mintha aggódtam volna érte. Igazából csak a véréért lett volna kár. Most is összecsordult a nyál a számban, amint arra gondoltam, hogy megkóstolom egy kicsit, de igyekeztem minél jobb türtőztetni magamat.



Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
Sosem voltam teljesen normális, úgyhogy ezen tényleg senkinek nem kellett volna meglepődnie. Lehet, hogy ostobaság volt a részemről a hátára vetnem magam, hogy így próbáljam meg védeni a kisebbik srácot, de igazából talán nem is volt akkora szüksége a segítségemre, mint én azt gondoltam volna. De nem tehettem róla az én szemszögemből úgy tűnt, hogy eléggé alul fog maradni az óriással szemben. Mert hozzá képest egy törpe volt a srác.
- Én ne legyek ostoba? Te kezdesz egy óriással! - Nem akartam leszakadni az óriásnak a hátáról, de nem igen volt választásom valami emberfeletti erővel szedett le a hátáról és tovább dulakodtak egymással, de eszem ágában nem volt ennyiben hagyni. Mindössze pár apró pillanatra hagytam őket magukra, amíg kerestem valami fegyverként alkalmazhatót és a kezeim közé is akadt egy büdös és ragacsos vasrúd, amit annyira szorítottam a gusztustalansága ellenére, hogy az ujjaim szinte hófehérré változtak és készen álltam arra, hogy rásózzak az óriásra egyet, de már csak azt láttam, ahogy az óriás szinte döcögve távozik a helyszínről.
Köpni nyelni nem tudtam egyszerűen csak pislogtam a srác hátát bámulva, majd feleszmélve, hogy még mindig az undorító csövet szorongatom elengedtem a markomból, amely így hangos koppanással ért földet és a saját tenyereimet egymásnak dörzsölgetve próbáltam leszedni a kezemről a ragacsot, amit nem akarok tudni, hogy mi is volt.
Az agyamnak még kellett egy kis idő, hogy teljesen feldolgozza, hogy mégis mi is történt itt, de addig is hol a kezemet próbáltam megtisztítani, hol pedig a hátát fürkésztem. Volt benne valami furcsa, amit nem tudtam hova tenni. Igazából mindkettejükben volt valami.
- Hát tudod én a saját dolgomat akartam csinálni, hogy kihozom a szemetet és beledobom ebbe a konténerbe ni, de nem tehetek róla, hogy aztán szemtanúja lettem annak, hogy kis híján kettétörtek téged.. Áruld már el, hogy miként sikerült felülkerekedned azon a nagy mamlaszon? - Kicsit közelebb léptem hozzá és meg mernék rá esküdni, hogy csontok ropogását hallom. De azért azt egy ember ilyen könnyedén nem ropogtatná. De amúgy is.. Mégis miért van még mindig háttal nekem?
Olyan nagy koppanással landolt a fejemben, a berozsdásodott kerekek egyszerre pattantak a helyükre és kezdtek el végre dolgozni. - Egy kibaszott vámpír vagy! - Szépen, lassan dolgozta fel az elmém a történteket. Az állatias hörgés, ami a másik férfiből áradt. Vérfarkas. A tekintetem a karomra terelődik, ahol az izzadsággal keveredett vére pihen. Eww. Megharapta! - Azért szólhattál volna, akkor nem segítek, de tényleg.. Én meg azt hittem, hogy bajban vagy. - Nagyot sóhajtok, majd elsétálok mellette, mintha mit sem izgatna, hogy micsoda ő valójában - nem is igazán érdekelt - és felveszem az előbb ledobott szemeteszsákot és belehajítom a konténerbe. - Jól vagy azért? - Állok meg ismételten a háta mögött.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty

delaney & ben
i'm a pretty little liar
Szerettem mások agyára menni, megtalálni a gyenge pontjaikat és alaposan odaszúrni nekik. Azt viszont nem gondoltam át, hogy egy forrófejű vérfarkassal kekeckedtem, aki a fejébe vette, hogy levadászik engem. Még szerencse, hogy kettőnk közül mégsem én voltam a préda.
Alaposan bemostam neki egyet. Akármilyen gyengének is tűnhettem, az a közel száz év kellő tapasztalatot hordozott magában, a vámpír képességeimről pedig említést se kellett tennem. Egymásnak feszültünk: végigkarmolta az arcomat, én viszonzásul a gyomrába öklöztem. Ütöttük-vertük egymást, ahol értük. Eléggé beteg lehetett, hiszen annyira nem tudott uralkodni az indulatain, hogy szabályosan morgott rám.
Félrehajoltam az egyik csapása elől, és keményen a falnak taszítottam. Pökhendi vigyor terült szét az arcomon, miközben megropogtattam az ujjaimat. A srác nekem rontott, és az egyik konténernek szorított. Felnevettem, majd a fogaim megvillantak a pislákoló lámpafényben. A vállába haraptam, még hozzá nem túl finoman. A vére elöntötte a számat, de annyira undorító íze volt, hogy egyenesen az arcába köptem. Felvonyított. A hangja kísértetiesen hasonlított egy farkaséra.
Ekkor történt valami, amire nem igen számítottam. Felbukkant Ő. Először csak az illatát éreztem meg a levegőben. Teljesen kizökkentett, így a vakarcsnak lehetősége volt többször is a kukának csapkodni. Arra azonban senki nem gondolt, hogy a csaj a vérfarkas hátára ugrik majd. A pillanatot kihasználva kibillentettem a srácot az egyensúlyából, és a háta mögé kerültem.
− Ne legyél ostoba! Tűnj innen! – morrantam rá a lányra, miközben megpróbáltam leszedni az ordasról. A csávó üvöltve vergődött, szinte fröcsögött a nyála az idegtől. Elképesztő látványt nyújtott egy idegbeteg vérfarkas. Készültem behúzni neki egyet, de elkapta a kezemet. Az arcom eltorzult, ahogy éreztem, hogy széttöri a csontjaimat. Azonban képes voltam arra, hogy a másik kezemmel megragadjam, és a torkába mélyesszem a körmeimet. El akartam érni, hogy elengedjen, közben pedig reméltem, hogy a baristalány a lehető leghátrébb húzódott.
Minél nagyobb erőt fejtettem ki, annál jobban láttam rajta a szenvedést. Először csak a karomat engedte el, aztán levegő után kapkodott. Leírhatatlan és gusztustalan látvány volt, de ő kezdte az egészet. Taszítottam egyet rajta. A nyakán ott voltak a körmeim nyomai, még láttam mielőtt eltakarta volna őket a kezével.
− Most pedig takarodj, mielőtt meggondolom magam… − sziszegtem. Hangom remegett a dühtől és a csuklómban pulzáló fájdalomtól. Helyre kellett tennem a törött csontokat, bármennyire is morogtam miatta. Addig nem is foglalkoztam a lánnyal, hátat fordítva neki próbáltam rendbe szedni magam, de tudtam, hogy fel kellett készülnöm egy újabb hazugságra.
Lehunytam a szemeimet, mély levegőt vettem, és reménykedtem abban, hogy a sikátor fényviszonyainak köszönhetően nem látta a korábbi sérüléseimet, vagy azt, hogy pontosan mit is műveltünk egymással verekedés közben.
− Nem kellett volna közbe avatkoznod. Mégis mi a fenét keresel itt? – Még mindig háttal voltam neki, és a csuklómat próbálgattam. Reméltem, hogy az arcomon lévő karmolás és a zúzódások a testemen hamar eltűnnek majd, illetve csak bíztam benne, hogy nem hallotta a csontroppanását, amikor a farkas teljesen bekattant.


ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 2 Empty
2 / 3 oldal
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kávéház
» Neal Barnaby Jones