Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Java Jones kávéház
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Delaney Blanchefleur
boszorkány
ranggal rendelkezem
Delaney Blanchefleur
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 3 Empty

delaney & benjamin
who the hell are you?
Néha egy kicsit már kezdett elegem lenni a folyamatos munkából, hogy valamivel mindig elfoglalom magam, szinte időt sem hagyva nagyon a szabad időnek. Hiszen hol itt vagyok, szinte reggeltől estig, vagy esetleg beugrósként bébiszitterként tengetem a napjaimat. A maradék időt pedig a sulival kapcsolatosan töltöm, de minden egyes alkalommal, amikor már úgy érezném, hogy kezd elegem lenni és a falnak megyek egyenesen, akkor rájövök, hogy amúgy jön a fizetés napja és valahogy sokkal boldogabb leszek, mert emlékeztettem magam arra, hogy azért igen is van, amiért megéri dolgozni. Persze nem szenvedek hiányt semmiben - hála a szüleimnek -, de mégis kellemesebben tölt el, mikor a saját megkeresett pénzemből mondhatom, hogy valamit sikerült beszereznem.
A mai nap is könnyedén telik, kivételesen valahogy az átlagosnál kevesebb idiótával sikerült összeakasztanom a bajszomat, bár még ezt is mosollyal az arcomon csinálom, mert bármekkora idióta is van a pult másik felén még akkor is csakis neki van igaza. Ez ellen pedig aztán semmit nem tehetek. Ha úgy viselkednék mindenkivel, ahogyan ők velem, már rég bezárhatták volna ezt a helyet, mert senki nem tenné be ide a lábát. Bár sokkal valószínűbb az, hogy engem rúgtak volna ki én pedig vagyok olyan csökönyös, hogy ragaszkodjak a munkámhoz. Meg azért szeretem is ezt csinálni, mert ha nem így lenne, akkor nem végeztem volna el egy tanfolyamot, hogy minél jobb lehessek. Ez azonban nálam már teljesen megszokott dolog, hiszen mindig szeretek a tökéletességre törekedni, amivel néha túlzásokba is esek. Persze nem ez az én egyetlen hibám, amivel tisztában is vagyok, úgyhogy nem sokat rágódom rajta.
A nap egész békésen telt, egészen addig a pontig, míg az egyik asztalnál kisebb összerezzenés nem történt, amire akaratlanul is felkaptam a fejemet. Aztán megpillantottam azt a srácot. Sok úgymond törzsvásárló arcára emlékszem, de ő különleges volt. Nem tudom, hogy csak képzeltem, vagy tényleg igaz volt, de olyan érzésem volt, hogy a tekintete szinte mindig rajtam időzött. Lehet, hogy kellemetlenül kellett volna éreznem magam emiatt, de nem így volt. Valahogy egyáltalán nem zavart. Egy kicsit talán még tetszett is. De akárhányszor pillantottam az irányába, mintha érezte volna, hogy rá fogok nézni és elfordította a tekintetét. De az is lehetséges, hogy az egészet csak képzeltem és teljesen hülye voltam. Ezen sem lepődnék meg. Sokszor előfordul, hogy olyan dologról álmodozom, ami jó lenne, ha.. De aztán visszaránt a valóság, hogy te totálisan hülye vagy Delaney. Az egészet csak igazolta is, hogy a lány, akivel együtt volt egy csókkal vált el tőle, úgyhogy valószínűleg tényleg csak hülye képzelgés volt az egész. Na, nem mintha bármit is jelentene. Szóval nem gáz.. Lenyelem. Amúgy se tudok semmit a srácról, úgyhogy nincs miért a lelkemre venni a helyzetet.
A nap már a végéhez közeledik és lassan itt a zárás órája, úgyhogy mivel a mai napon én vagyok a szemétfelelős én veszem a kezembe a szemeteszsákot és szedem össze a kávézó összes szemeteséből a zsákokat, majd töltöm fel őket újjal és végül egybe rakom össze őket és aztán elindulok kifelé a sikátorba, hogy a konténerbe dobjam a zsákot. Dudorászva közelítek a sikátor felé, ezzel pedig kizárom a dulakodás zajait, ami végül elém tárul, amint befordultam a sarkon.
- Mi a...? - Zavarodottan pislogok a két alakra és felismerem a srácot, aki állítólagosan engem szokott bámulni és a hozzá képest méretileg igen csak nagyra nőtt másik pacákot, akivel odabenn nem is olyan korán összetűzésbe kerültek. - Héé.. Szállj le róla! - A szemeteszsák a földre huppan mellettem én meg a szokásos idióta létemre a nagyobbik pacák hátára vetem magam a karjaimat a nyaka köré fonva, próbálom őt leszerelni, mintha annyira képes lennék rá. De legalább a kettő az egy ellen sokkal jobb aránynak tűnik, hacsak a kettőnk méreteit nézzük. - Hagyd őt békén! - Bármennyire is ficánkol, hogy lerázzon magáról erőteljesen kapaszkodom belé a lábaimat a teste köré kulcsolva szorítom egyre erősebben a nyakát, mintha ezzel kiszoríthatnám belőle a levegőt.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 3 Empty

delaney & ben
i'm a pretty little liar
Adaptálódni a világhoz. Ez volt az első dolog, amit Electrától annak idején megtanultam. Nem csoda hát, hogy New York legsötétebb ügyleteibe sikerült belekeverednem. Röhej volt, a kilencvennyolc évemmel annyira sikerült elsajátítanom a számítógépes világ dolgait, hogy amíg az árnyvilágban csempészkedtem, addig a mondének között feltörtem egy-két gépet, leloptam néhány adatot… Mindeközben pedig mindenki azt hitte rólam, hogy egy ártatlan egyetemista voltam.
Most azonban inkább az előbbit jöttek kifizetni. A Javában ültem, a megszokott boxomban, a megszokott rendelésemmel. Pontosan ráláttam a pultban tevékenykedő lányokra. Tökéletesen láttam Őt is. Csak azokon az estéken töltöttem itt az időmet, amikor tudtam, hogy Electra hasonmását is itt találhatom. Ezt mégis honnan tudtam? Elloptam a beosztásuk egyik fénymásolatát.
− Ki az a csaj, akit ennyire bámulsz? – törte meg a csendet a velem szemben ülő. Jackie-re pillantottam. Épp olyan szabadúszó vámpír volt, mint én, és nem tagadtam, hogy szórakoztunk egymással. Elképesztő volt a csaj. Közel sem hasonlított Electrára, ő egyszerűen csak élvezte az életet, és próbálta kihasználni a mindennapjait, még akkor is, ha őrültségekről volt szó.
− Féltékeny vagy, Jackie? – pillantottam rá. Nem tudtam megállni, hogy ne kússzon az arcomra egy alattomos mosoly. Jackie a haját piszkálva felröhögött. Nem vette komolyan, ahogy én sem őt. Csupán társak voltunk egy melóban, néhány együtt ütöttük el az időt, és semmi több. Jó ideje már nem engedtem senkit az közelembe, és nem is vele terveztem elkezdeni.
− Ugyan, Ben, tudhatnád, hogy magasról teszek az egészre. Minek izgulnék egy srác miatt, amikor bárkit megkaphatok? – intett körbe vigyorogva. Talán nem kellett volna ilyen hangosan megjegyeznie ezt, ugyanis a szomszéd boxból egy elég tagbaszakadt srác hajolt ki.
− Tudod, kiscsaj… Én szívesen kipróbálnálak… − Összeráncolt homlokkal mértem végig a srácot. Azt hittem valami nagyszájú keménylegény, de amikor a levegőbe szagoltam megéreztem a bűzét. Vérfarkas volt… Nem tudtam megállni, hogy ne kezdjem el kritizálni.
− Bocs öreg, de nem hinném, hogy egy súlycsoport lennétek… Menj, csóváld máshol a farkadat!
Kiakadt. Borzasztóan kiakadt. Felpattant a helyéről, és készült volna engem is kirángatni a helyemről, ha a társai nem fogták volna le a kezét. Igyekeztek lenyugtatni őt, és a kijárat felé terelték. Én még vígan utánuk kiáltottam: − Hé, barmok! Legközelebb tegyetek szájkosarat a kutyátokra!
Láttam a farkas arcán, hogy ezzel örök ellenségévé váltam, de valahogy mégsem izgatott a dolog. Csupán egy taknyos ordas volt. Így hát az iménti közjátékről és a minket körülvevő kíváncsi tekintetekről megfeledkezve visszafordultam Jackie-hez.
− Hol is tartottunk? – Jackie egy borítékot fektetett az asztalra, aztán előretolta nekem. Felcsillantak a szemeim, hiszen igencsak szükségem volt némi pénzre. Átvettem tőle a fizetségemet, majd a dzsekim belső zsebébe rejtettem a borítékot. Megpaskoltam a mellkasomat, hogy ellenőrizzem, biztos helyen van-e a lóvém.
Jackie közben felállt a helyéről, és felvette a táskáját. Én hátradőltem az ülésen, és végigmértem őt. Jó csaj volt, de nem volt szükségem kapcsolatra, ahogy neki sem. Épp ezért alkottunk jó párost.
− Öröm veletek üzletelni… − Jackie csak mosolyogva biccentett, és elindult kifelé. Megragadtam a csuklóját, visszahúztam, közben felálltam a helyemről, és lesmároltam őt. A hajába túrtam, miközben a szemeibe néztem. – Csak nem képzeled, hogy hagyom, hogy búcsúcsók nélkül lelépj?
Cukkoltam, ő pedig vette a lapot, mint mindig. Vállon bokszolt, majd suttogott valami marhaságot a fülembe, amit csakis én értettem. Hangosan becsapódott mögötte a kávézó ajtaja, én pedig visszaültem a helyemre.
A kedvenc tevékenységemet folytattam: néztem Őt, ahogy dolgozik, és próbáltam felfogni, hogy miért emlékeztetett annyira arra a nőre, aki átváltoztatott. Ahogy azt is szerettem volna megfejteni, hogy miért volt olyan édes illata a vérének, hogy mindennél jobban vágytam arra, hogy megkóstolhassam.
Amikor már olyan betegesen eluralkodott rajtam az éhség, kénytelen voltam erőt venni magamon, és elhagyni a kávézót. A közeli sikátorba húzódtam, hogy lecsillapítsam magam, ugyanis minél jobban figyeltem a lányt, annál gyakrabban fordultak meg a fejemben olyan gondolatok, hogy megharapom. Nekidőltem a téglafalnak, és igyekeztem kiüríteni az elmémet. Nem zavart a bűz, amely a szűk utcában terjengett, az sem, hogy a közelben összeverekedett két macska. A szennyhez, szutyokhoz és fertőhöz már réges-rég hozzászoktam.
Egy dologgal kapcsolatban viszont elszámoltam magam: a vérfarkas visszatért elégtételt venni. Unottan pillantottam rá, de nem tudtam figyelmen kívül hagyni őt, hiszen nekem rontott. Elsőre nem sikerült kitérnem előle. Mindketten nekivágódtunk a közeli konténernek, amely biztosan felkeltette a közelben lévők figyelmét. Verekedni kezdtünk. Egyelőre mindketten normális emberek módjára, de egy kívülálló számára még ez is elég állatias harcnak tűnhetett.

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 3 Empty
-- szabad játéktér --

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 3 Empty

Ryan & Anne
"i do not exist without you, I'm with you, do not leave me alone"
Túl vagyok egy mozgalmas éjszakán a kórházban, sok balesetes volt az éjjel, így alig vártam, hogy végre pihenhessek egy keveset.
Napok óta csak a lakás és a kórház között ingázom, nem járok semerre sem, nem szeretnék belebotlani Ryan-be véletlenül sem. Nagyon furcsa volt az a jelenet, ami azóta is vágatlanul forog bennem, akár egy film részlete.
Pár óránál többet aligha tudok szundikálni, és már csak valami kajára vágyom, ami gyorsan elkészíthető, nem kell hozzá öt Michelin csillagot elnyert étterem séfjének lenni, hogy egy melegszendvicset elkészítsek. Épp készülnék beleharapni, amikor egyszer csak a kellemesen lágy csengőhangot meghallom, amelyet Ryan miatt állítottam be, így erről tudom mindig, ő az, aki telefonál nekem. Felvettem, hiszen nem kerülhetem őt örökké. A kávézóban vár engem.
Hamar odaérek, hiszen válaszokat szeretnék tőle megtudni. Szeretném tudni, miért hallgatta el, hogy van egy testvére, és akár bevallhatná a többi titkát is, ha már itt tartunk. Mit rejtegethet még magában? Több kérdés ólálkodik bennem, amit szívesen feltennék neki, de még nem vagyok biztos abban, hogy nekem kéne elkezdenem ezt, hanem neki. Ő az, akit megillet ez. Neki kell a szemembe mondania, mit és miért hallgatott el még, vagy tán ez volt az egyetlen? Kezdek meginogni, üresnek érzem magam.
Bementem a kávézóba, ahol sokszor voltunk már együtt, mindig együtt érkeztünk és távoztunk, kivéve a jelenlegi találkozót. Az ablaknál lévő asztalnál ül. Hezitálok, de odamegyek az asztalhoz, csendben leülök Ryan-nel szemben. Nekidőlök a szék támlájának, a táskámat leteszem magam mellé. Az arcom mozdulatlan, leginkább a feszélyezettség és a történtek miatt tűnhetek lélektelennek.
Soha nem éreztem magam annyira kínosan, mint most. A csöndet megtöröm kettőnk között.
- Azt mondtad nekem, bízol bennem, egymásra támaszkodhatunk mindörökké. Nem tudom, Ryan, jelenleg egyiket sem érzem, hogy így lenne - mondtam ki úgy, hogy ne figyeljen fel ránk senki sem, nem vitázni jöttem, bár úgy feltudnám őt pofozni, mégsem teszem meg. - Miért hazudtál nekem? - nyílt lapokkal kezdjünk játszani, ne pedig ködösebb és rejtélyesebb világot alkossunk.

❖ Megjegyzés: Java Jones kávéház - Page 3 362884228 ❖ Zene: so cold ❖ Szószám: 318

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 3 Empty
Anne & Ryan


Hosszú volt az éjszakám, ugyanis nem aludtam otthon. A napokban nagyon eltávolodtunk Anne-vel és úgy gondoltam nem lenne helyes hazamennem vagy egyáltalán egy ágyban aludnom vele. Össze kellett szednem magamat és éppen ezért az irodámban töltöttem az éjszakát, bár nem igazán mondhatnám, hogy aludtam. Csak ültem és bambultam magam elé, még gondolkodásnak sem volt mondható amit csináltam. De ahhoz elég volt, hogy kicsit helyre állítsam az összképet magamban. Mindenképpen beszélnem kell a testvéremmel, de mindenek előtt Annevel, ennyit megérdemel 25 év után Tőlem. Fel is veszem a telefonomat és tárcsázom a számát. Megbeszélek vele egy találkozót a szokásos helyünkre, egészen konkrétan a Java Jones Kávéházba. Mindig oda megyünk, mikor nincs munkánk és tudunk időt szánni a másikra. Többnyire kávét rendelek, de most inkább csak egy vanília shake-t azt hiszem a hideg frissítő kevésbé bizonyul kellemetlennek az arcomon vagy ne adja Isten az ágyékomon, mintsem a forró kávé. Csakis ezért döntöttem a hideg mellett. Talán rossz, hogy mindjárt a legrosszabbra gondolok, de jelen pillanatban meg is érdemelném ha leöntene. Ez csupán a minimum lenne amit kaphatok tőle, vagy amit megérdemlek. Voltaképpen simán kijárna egy pofon is.
De tulajdonképpen nézzük is csak meg mivel állunk szemben. A néhány nappal korábbi éjszakám azt hittem mindennél unalmasabb lesz, ami azt illeti azt terveztem, Annevel befűthetnénk az ágyat, ha már ennyire unjuk a banánt. De semmi sem mehet zökkenőmentesen, nem igaz? Ára van, hogy nem eshet teherbe és szabadon feküdhetünk össze. Az ára az arcomon csattant aznap este és mai napig érzem ahogy égeti a helyét. Persze, hogy most jelenleg van egy kiborult feleségem, aki ha akarna már rég végzett volna velem. Tulajdonképpen azon sem lepődnék meg ha felbérelne valakit. De ebbe bele sem gondolok, Ő nem ilyen. És habár Ő nem ismerhetett ki én nagyon is kiismertem Őt, jól tudom mi bántja és azt is, hogy helyre kell hoznom a dolgokat, ha nem 25 év után szeretnék egyedülálló lenni, ráadásul elvált.
Helyet foglalok az ablaknál lévő asztalnál, mikor pedig megérkezik a felszolgáló, csak intek neki, hogy még várok valakire. Ujjaimat összekulcsolva könyökölök az asztalra és össze dörzsölöm a hüvelykujjaimat. Ideges vagyok, mert tartok a mai beszélgetésről, ez jól látszik, de közel sem annyira, mintha meg sem próbálnám eltakarni. Próbálok nyugodt maradni és józanul gondolkozni. Nem szeretném ha a beszélgetés során olyan szavak hangzanának el amiket később megbánunk, vagy nem tudunk helyrehozni.



Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 3 Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Java Jones kávéház - Page 3 Empty
3 / 3 oldal
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kávéház
» Neal Barnaby Jones