Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Zsidó temetõ
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Zsidó temetõ - Page 2 Empty

Asmodeus & Alec
Hello, son-in-law
Igazán szórakoztató volt a legutóbbi kis kiruccanásom, ami során Magnust is meglátogattam. Ő persze egyáltalán nem számított a megjelenésemre, úgy jöttem, mint a derült égből a villámcsapás, bár nem pusztítottam annyit, mint eredetileg szándékoztam. A fiammal egy jó kis beszélgetést hagytunk a hátunk mögött, még azt is lezsíroztuk, hogy legközelebb is beugrom hozzá, hogy kicsit jobban megismerjük egymást, összemelegedjünk, ó, és persze azért, hogy megbeszéljük, milyen változtatásokat kell végrehajtani a lakását illetően – egyszerűen förtelmes volt az, ahogy kinézett.
A legjobb az egészben azonban mégis csak az volt, amikor egy árnyvadász, Alec Lightwood is megjelent, aki iránt a fiam szemmel láthatóan gyengéd érzelmeket táplált. A viselkedésükből teljesen lerítt, hogy mennyit jelentenek egymás számára, én pedig jót szórakoztam magamban azon, hogy mennyire féltették egymást tőlem. Pedig, egyik sem jelentett rám igazi veszélyt, feleslegesen próbálták hát óvni a másikat, hisz ha azt akartam volna, már halottak lettek volna mindketten. Pont emiatt csak még viccesebb volt nézni őket.
Végeredményben tehát teljesen megérte elmennem a fiamhoz ennyi idő után, hisz, véleményem szerint, az egyik legfőbb gyenge pontját meg is találtam. A legjobb az egészben pedig az volt, hogy nekem nem is kellett érte tennem semmit – besétált az magától az ajtón, és még az orromra is kötötte a nevét. Ha legalább az utóbbit nem tette volna meg, egy kis fejtörést okozott volna a személyazonosságának a felderítése, de hát ő a kezembe helyezett mindent, amit szükséges volt tudnom, így már csak annyi volt hátra, hogy a megfelelő tervet kitaláljam azt illetően, hogy hogyan csaljam tőrbe az árnyvadászt. Nem akartam elsietni a vele való játszadozást, mert Magnusnak minél több fájdalmat akartam okozni.
Amikor a legközelebb feljöttem New Yorkba, már volt egy kész tervem, bár az is igaz volt, hogy nem bonyolítottam túl a dolgot. Egyelőre még csak megismerkedni akartam az árnyvadászocskával, kiismerni őt, hogy tudjam, hol érdemes lecsapnom majd rá legközelebb. Itt tartottam most tehát, úton a zsidó temető felé. Szándékosan ezt a helyszínt választottam, mert tudtam, hogy itt biztosan nem fogja senki sem megzavarni a kettőnk kis találkozóját. Későre járt már az idő, és egy ember sem szokott éjnek évadján temetőkben kóborolni, kivéve, ha sírtolvaj volt az illető. De hát, tőlük nem tartottam, legfeljebb megölöm és belököm őket abba a sírba, amit éppen kifosztani szándékoztak. A temetkezési vállalkozóknak is megspórolnék ezzel egy sírkiásást.
A helyszín tehát megvolt, már csak azt kellett kitalálnom, hogyan csalogassam el ide őt. Az Intézet ajtaján nem kopogtathattam, mert nemhogy rögtön mindenféle árnyvadász fegyvert állítottak volna belém, de még csak a megszentelt föld közelébe se mehettem. Más megoldást kellett hát találnom. Annyi szerencsém volt, hogy sok jó informátorral rendelkeztem a városban, akiktől megtudtam, hogy teljesen véletlenül az én keresett személyem kijött megőrült vérfarkasokat hajkurászni, elvégre telihold volt. A csapdám fejben már készen is állt, már csak a kivitelezés hiányzott, na meg persze az, hogy Alec belesétáljon.
A tervem pedig egyszerű volt: elkaptam az első mondén nőt, aki szembe jött velem az utcán, majd nemes egyszerűséggel megöltem őt. Nem kegyelmeztem neki, egyből véget vetettem az életének, de ezúttal nem szórakoztam el vele, hisz nem ez volt a lényeg. A ruháitól megfosztottam, mert így feltűnőbb jelenség volt, majd behajítottam az egyik sírkő mögé. Tettem arról, hogy ne kerülhesse el a tapasztalt szemeket, de egy zöldfülű nem biztos, hogy kiszúrta volna. Pechemre – vagy szerencsémre? Kinek mi – pont meglátott egy másik mondén férfi, ahogy a nő hullájával bíbelődtem. Az első gondolatom nem is az volt, hogy jaj, rajtakaptak, hanem az, hogy most komolyan, ezek az emberek mégis mi fenét csinálnak ilyen későn egy rohadt temetőben? Mindenesetre nem foglalkoztam túl sokat ezzel a kérdéssel, hanem egyből elkaptam a férfit, mielőtt az meglóghatott volna. Eredetileg ő nem volt benne a tervemben, de ha már itt volt, nos, akkor jó hasznát vettem.
Nálam volt a halott nő telefonja, ezért bepötyögtem a megfelelő telefonszámot, és odaadtam a férfinak, hogy beszéljen a hívott féllel. A feladata annyi volt, hogy jelentse, látott egy meztelen nőt itt. Tudtam, hogy az árnyvadászok ide fognak jönni, így nem volt már semmi más hátra, minthogy hátradőljek, és várjam, ahogy a kisegér belesétál a csapdámba.
Órák is elteltek a telefonhívás óta, s hiába találtam fel magam ez idő alatt, de azért megkönnyebbülés volt, amikor meghallottam a fiú hangját nem messze tőlem. Ha jól saccoltam, pont a halott nőnél járt már, én pedig nem akartam őt jobban megvárakoztatni a kelleténél, ezért megjelentem jó pár lépéssel előtte.
- Lám, lám, hát ismét találkozunk, Alec?  - kérdeztem tőle ördögien vigyorogva. Kicsit sem rejtettem véka alá a gonosz szándékaimat, de hát, minek is kellett volna így cselekedjek, amikor az árnyvadászocska minden bizonnyal sejtette, hogy ez nem véletlen találkozás volt, mint ahogy azt is, hogy mi célból kerestem fel. – Szólíthatlak egyáltalán így? Vagy csak a bizalmasoknak szabad becézni? Mindenesetre, nem tudom, emlékszel-e még rám, tudod, nem is olyan régen futottunk össze Magnus lakásán, de ha gondolod, bemutatkozok még egyszer, bár, elég feltűnő jelenség vagyok, nem szokása senkinek sem elfelejteni – húztam öntelt vigyorra az ajakamat. – Asmodeus vagyok, személyesen, és én figyelnék a helyedben, hogy hová lépek – figyelmeztettem őt gyorsan, miközben lemutattam a földre a lába elé, ahol az a mondén férfi teste hevert, akivel telefonáltattam. – Fogadást kötöttünk egymással. Ő a fejét tette volna rá, hogy egy órán belül megérkezel, én meg mondtam, hogy nem fogsz. Persze nekem lett igazam – tettem hozzá mellékesen. – Úgyhogy gondoltam, megszabadítom a nyakát a fejétől – vigyorogtam Alecre kegyetlenül, s mintegy varázsszóra, a férfi feje el is gurult az élettelen testétől, ha Alec nem rúgott bele még ez idő alatt. – De, visszatérve a tárgyra, örülök, hogy így sikerült kettőnknek összefutni. Nem is sejtetted, hogy én fogok itt várni rád, igaz? – magyaráztam neki tovább ráérősen, miközben már a kezemet s karba tettem. – Most megkérdezném, hogy hogy tetszett a kis meglepetésem, de eszembe jutott, hogy nem kreatívodtam túl sokat a nő esetében, így utólag, már bánom ezt kissé…
Végül jobbnak láttam, ha inkább elhallgatok, és ördögi tekintetemet Alecen nyugtatom, miközben a reakcióját fürkésztem. Kíváncsi voltam, miképp fog reagálni a szavaimra, vagy úgy egyáltalán a jelenlétemre. Egyből nekem támad talán? Vagy megpróbál jó benyomást tenni bennem azért, mert Magnus apja voltam? Az esetében nem tudtam még, hogy mire is számítsak, így mindenre fel voltam készülve, bárhogy is döntsön.

❖ Megjegyzés: Megjöttem  Twisted Evil  Zsidó temetõ - Page 2 362884228  Zsidó temetõ - Page 2 4068121422  ❖ Zene: Ide ❖ Szószám: 1014

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Zsidó temetõ - Page 2 Empty


Asmodeus & Alec
to my future father-in-law

A küldetést sikeresen lezártuk, a belvárosban randalírozó vérfarkasok mindegyikét begyűjtöttük - a teliholdnak vége. Luke sokat segített, és bár senki sem sérült meg komolyabban, néhány farkast kénytelenek voltunk előállítani, akik nagyobb károkat okoztak egy-egy mondén épületen, járművön, vagy magán a tulajdonosán. Nekik valamilyen formában törleszteniük kell a Klávé felé. Miután elköszöntünk a falkától, a csapatommal visszaindultam az Intézetbe, ekkor kaptam egy telefonhívást az egyik emberünktől.
- Alec, kaptunk egy fülest, miszerint egy mondén látott egy meztelen nőt sérülten feküdni a Queens-i temetőben.
- Egy vérfarkas lehet. Megyek és megnézem - feleltem, majd bontottam a vonalat és a többi árnyvadászhoz fordultam, a telefont a farmerem zsebébe gyűrve. - Jól van, ketten velem jönnek, a többiek visszamehetnek az Intézetbe.
Kiválasztottam két önkéntest, és a csapattól leszakadva a temető felé vettük az irányt. Csupán néhány sarokra volt tőlünk. Jól ismertem az utat, hiszen Clary mondén barátját pontosan ebben a temetőben ásták el, hogy aztán vámpírként újjászülessen, feltéve, hogy képes kiásni magát a saját sírjából. Gyors, szapora léptekkel közelítettük meg a temetőt és annak két méter magas, vaskeretes kapuját. Az egyik nephilimet elküldtem a környéket szemügyre venni, a másikat pedig a temető déli csücskét átvizsgálni. Bekapcsoltam a telefonom bluetoothját és a fülemre akasztottam a headsetet, majd nekivágtam a temetőnek, elindultam a sírboltok között.
Késő este volt, a sötétség ugyan hátborzongató árnyakat festett körülöttem a tájra, de az éjjellátás rúnám még működött, így aztán nem zavartattam magam. Tompa kaparászást éreztem a gyomromban, a rossz előjel baljóslatú tüneteit; úgy éreztem, valami nem jó. Egyrészt miféle mondén járna erre éjszaka, másrészt hova lett, harmadrészt pedig a megérzésem azt súgta, jobb, ha óvatos leszek. Így is tettem, hangtalan, macskás léptekkel osontam előre, kissé rogyasztott térdekkel, kezem készenlétben a fegyverem markolata felett tartva. Tekintetem 180 fokban járta be a tájat, olykor pedig menetiránynak háttal haladtam, hogy a mögöttem lévő terepet is fedezni tudjam.
- A temető déli része tiszta - csendült fel a dobhártyámon Redwood hangja, mire megérintettem a kütyüt a fülemen.
- Csatlakozz Rosewayhez és járjátok körbe a környéket!
- Vettem.
Az ukáz kiadása után lekapcsoltam a headsetet és kiegyenesedve körbeforogtam. Nem láttam senkit és semmit, nyoma sem volt az állítólagos nőnek. Vagy téves riasztás, vagy magához tért és elmenekült, vagy éppen valaki szórakozik velünk. Már épp elindultam a kijárat felé, hogy csatlakozzam a többiekhez, amikor felfigyeltem valamire. Nem is olyan messze, az egyik terebélyesebb sírkő mögül meztelen lábak lógtak ki. Valamiért a legelső reakcióm az volt, hogy meglepődtem; nem gondoltam, hogy a bejelentés tényleg valós, tekintve, hogy a gyomromban pattogó feszültség ahelyett, hogy megszűnt volna, egyre csak tovább nőtt. De hát nem fordíthattam hátat a munkámnak, így a sír felé vettem az irányt.
- Hahó?
Lassú, megfontolt léptekkel közelítettem meg a sírboltot, nagy ívben megkerülve azt. Minden lépéssel egyre többet láttam a földön fekvőből, aki a bejelentésnek megfelelően nő volt, meztelen testét kisebb horzsolások és kosz borította. Amint azonban mellé értem, mereven eltorzult arc és a halál fémes bűze fogadott. A mocskosabb fajtáé. Egyből elrántottam a fejem, hogy ne kelljen szembesülnöm a látvánnyal, ujjaim közt pedig azonnal megjelent az íjam, melyre már fektettem is rá az első darab nyílvesszőt. Kifeszítettem a mellkasom előtt, egészen a járomcsontomig húzva az ideget, és célt keresve körbepásztáztam az esti szellőben susogó fákat, bokrokat, a sírkövek vetette, nyújtott árnyakat.
- Ki van itt?
Mert tudtam, hogy itt van, csak azt nem, hogy pontosan kihez beszélek.

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Zsidó temetõ - Page 2 Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Zsidó temetõ - Page 2 Empty
2 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Temetõ
» Temetõ
» Temetõ
» Marble temetõ
» Woodlawn temetõ