Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Kapu és elõtér
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Kapu és elõtér - Page 2 Empty
lilac & blue.
whatever tomorrow brings,
i'll be there, because you have me.
together we can get through anything.
Nagy hülyeség volt rábólintani Lilac kérésére, hogy fogadjam be éjszakára. Nem arról volt szó, hogy nem akartam neki segíteni, csak ismerem már elég jól az árnyvadászokat, valamint az arra vonatkozó szabályokat is, hogy a mondének mit tudhatnak rólunk, vagy az árnyvilágról, és azokat is, melyek egyértelműsítették, hogy mondének nem léphetnek be az intézetbe. Nem magamat féltettem a következményektől, nekem már úgy is mindegy volt. Viszont nem akartam, hogy Lilacnek essenek. De inkább vállaltam a kockázatot, mintsem cserben hagyjam.
Szinte folyamatos üzenet váltásban voltunk attól kezdve, hogy elindult. Tudnom kellett minden egyes lépéséről, hogy merre tart, hiszen minden árnyvadász az intézetben volt aznap éjjel. Szinte lehetetlen küldetésnek tűnt az akció, szerencsére viszont ezt a szót én nem ismertem.
Idegesen járkáltam fel, s alá, majd végig az épület folyosóin, végül nagyjából körbejártam az egész udvart is, hogy száz százalékra megbizonyosodjak róla, nem fogunk lebukni.
Lilacnek nem is kellett túl sokáig várakoznia. Már messziről kiszúrtam őt, és a legnagyobb némasagban igyekeztem megközelíteni. Mikor meghallottam a nevem, automatikusan a számhoz emeltem mutató ujjam jelezve, hogy maradjon csendben, még annak ellenére is, hogy maximálisan visszafogta a hangját. Így nem is lett volna gond.
Aztán elesett.
Próbáltam gyorsan kapcsolni, mikor láttam a közelgő bajt, de a reflexeim csődöt mondtak. Hangos placcsanással ért földet egy pocsolya közepére. Hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy illő lenne-e egy kicsit felnevetni, vagy a helyzet egyáltalán nem komikus, tekintve, milyen balszerencsés estéje volt már így is a lánynak. Így miközben leguggoltam elé, csak egy kisebb mosolyt villantottam felé, amit próbáltam visszafogni, nehogy vigyorrá változzon. Valamiféle halk kuncogás azonban minden próbálkozásom ellenére feltört, amit aztán próbáltam torok köszörüléssé formálni, ezzel párhuzamban pedig ráncoltam a homlokom is, eltűntetve minden apró vonásom, mely arra utalt, hogy mennyire jól szórakozom az adott szituációban.
- Nem pont így képzeltem el ezt a találkozót. Hatásos belépő - jelentettem ki végül, majd segítettem neki felállni a földről, az arcáról pedig letöröltem a sár pöttyöket, melyek az ütközés hatására csapódhattak fel. - Ezek után gondolom rád férne egy fürdő is, nem csak az ágy éjjelre.
Biccentettem egyet a fejemmel, hogy induljunk el, mielőtt valaki rajta kap minket az éjszakai találkozónk folyamán.
- Közben elmesélhetnéd, mi is történt pontosan. Hogy miért nem tudsz hazamenni - néztem rá végül komolyabbra fordítva a szót, miközbrn csendesen osontunk az intézet udvarán keresztül.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Kapu és elõtér - Page 2 Empty

BLUE & LILAC
if you can't get somebody off your mind,
they are probably supposed to be there
••••••••••••••••••••••
Az üzenetre tegyük fel hamar jött a válasz.Necces dolog odamenni az intézményhez, hogy én most az árnyvadászéknál fogok dekkolni és aludni, de Blue állítása szerint megoldható valahogy. A valahogy pedig azt jelzi, hogy neki fogalma sincs arról hogyan fogjuk ezt megoldani. Remek. Lehet itt éjszakázunk mindketten lent, pedig érzem, hogy hamarosan kettőig sem fogok látni.
Az ártalmatlannak tűnő építményhez érve eleredt az eső is. Nem borult rám az ég, de egy kis csepergéssel az is jelzi, hogy ez rohadtul nem lesz jó. Nem tudom miféle bajba keverhetem, de jelenleg ő az egyetlen egy ember akire számíthatok. Időközben, amíg vártam a válaszát, írtam másnak is, de mindenki visszautasított, ezért maradt ő. Eddig akárhányszor kellett egy váll, amire hajthatom a fejem, ő ott volt, amikor éppen ideje volt, ha pedig nem, legtöbbször bepótolta. Vagy egyáltalán nem is igyekezett pótolni semmit, csak adta magát... mit tudom én.
Elbambultam az épületen, minden kis szegletét megfigyeltem, csak a tanulmányozás után vitt a lélek arra, hogy jelezzem neki, itt vagyok, élek, csak egyedül nem tudok bemenni. Talán be tudnék, de nincs annyi vér a pucámban, hogy én most oda egyedül besurranjak, vagy vircsaftot csapva betörjek. Ki tudja mit művelnének, annyira nem vagyok képben a dolgokkal, de már a gyűjtőnevük is elég hátborzongató. Az építmény pedig egyre rémisztőbb, ahogy arra gondolok micsoda emberek lehetnek bent. És ha belefutok valamelyikbe? Azt olvastam az emberek még éreznek nyolc másodpercig, miután levágják a fejüket. Nem szeretném bizonyítani, sem cáfolni, hogy így van egy teszt által. De az is lehet pont, direkt bele kellene rohannom valakibe, aki kinyír, és nem kell holnap intézkednem lakás meg egyebek miatt.
Lesöpröm karomról a vizet, mintha azzal elintézném a szárazságom visszanyerését, de csak toporgásom közepette nem tudok mihez kezdeni magammal. Körbepillantva sehol senki, jó ideig nem is, de aztán egy árnyat pillantok meg a távolból. Mármint, nem olyan levadászható árnyat, amit ezek csinálnak, hanem emberit, meg a sapka is megvan.
- Blue! - nem kiabálok, hangosan suttogok, majd megindulok felé nagy lendülettel. A lendület pedig nem áll mellettem, vagy éppen az egyensúlyom támogatása mellett, és a saras talaj leterít, majd magához ölel, hogy ruhámat ne csak az esőcseppek varázsolják sötétre, de még barna trutyi is borítson.

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Kapu és elõtér - Page 2 Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Kapu és elõtér - Page 2 Empty
2 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kapu és bejárat
» Elõtér
» Bejárat és elõtér
» Bejárat és elõtér
» Bejárat és elõtér