Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Füves terület
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Füves terület Empty
Sok veszteség ért már az életemben. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem viseltek meg. Rengeteg barátot vesztettem el, szerelmet és még a saját húgomat is. Mindegyik megviselt és ahogy teltek az idők a saját józan eszem is oda veszett velük együtt. Ahogy majdnem az összes a kezeim között lehelte ki az utolsót. A tény, hogy ott voltam még sem tudtam rajtuk segíteni. Mennyi megbánás és keserűség. Néha el is csodálkozom magamon, hogy képes voltam eddig élni a tudattal. De talán mára már megszoktam és megtanultam együtt élni vele.
- Változó. Van, akit mélyen befolyásol a tudat, hogy mi is valójába. Valaki önmagához hű marad és ő dönt a sorsáról és határozza meg az élete minőségét. - magyarázom el neki. Szeretném azt gondolni, hogy én az utóbbiba tartozom. Elvégre én csak hasznot húzok a véremből, azt használva és nem az használ engem. Ami befolyásolt az az öt ember, amiből háromnak az én kezemhez tapad a vére.
Ahogy belém kapaszkodik ösztönösen nyújtok neki védelmet. Testemmel eltakarva őt, pajzsot alakítva magamból. Mindig is azt gondoltam, hogy senkinek sem szabadna azt átélnie, amit nekem. És most így is fogok cselekedni. De, ha nem kér belőle én nem erőszakolom rá.
- Egy eszköz. Az emberek utazásra használják. Ártalmatlan. - mondom neki, hogy nem kell félnie. Legalábbis ettől nem... Nem tudom, menyire van tisztában a jelenlegi helyzettel, de az udvara biztos nem fogja jó szemmel nézni, hogy velem találkozott. Csak lenne szívem elmondani neki.
Türelmesen kivárom amíg elmondja, amit szeretne. A bizonytalanság az ő állapotában normális. Ahogy a félelem is. De, ha sokáig így marad az nagy hatással lesz rá. Szenvedni fog és lehet sosem gyógyul ki belőle. Foglalkozni kell vele, hogy ismét boldog lehessen. Nem lesz egyszerű, de nem is lehetetlen.
- Az udvar... Elméletben nekünk most beszélgetnünk sem lenne szabad. Az udvarok nem nézik jó szemmel, ha a két világ találkozik. - sóhajtok halkan a levegőbe. A két udvar nem csak egymást nem kedvelik, de minket sem. Pedig nem ez az első alkalom, hogy én, vagy bárki más átment hozzájuk. De most eléggé feszült a helyzet.
- Maradhatsz. Persze csak, ha akarsz. Én nem hagylak el. Veled maradok és megtanítom, hogyan tudnál itt élni. A saját magad ura lehetnél, segítelek. De persze... Nem kell most döntened. Adhatok időt is átgondolni. Az ajánlatom élni fog. - egészítem ki eddigi soraimat. A tündérekhez képest itt szabadabb az ember. Bár lehet, hogy ez az újdonság megijesztené elsőre, de nem kell most elhatároznia magát.

Aimé~

Rennon
Tündér
ranggal rendelkezem
Rennon
all the stories are true


Füves terület Empty
Aimé & Ren  
this is the hunt

Figyelmét, és zavaros gondolatait leköti most a férfi aki előtte áll, és teljesen más, mint akit egykor szeretett. Ethan nem volt ennyire figyelmes és nem akarta megválaszolni a kérdéseket, de Rennon nem bánta. Kellemes volt vele időzni és csevegni amit nagyon hiányol. A dühe viszont nagyobb, mint a hiány érzete és a férfit nézi ahogy a hangja újra felcsendül.
- Démoni vonás? Lehet hogy az? Nem érzem magam démoninak, de gondolom egy démoni sem - gondolkodik hangosan ahogy megint elbizonytalanodik egy picit magában de végül ismét változik kicsit a kedve és hangulata. Újfent fókuszál és figyelmesebben nézi a boszorkánymestert aki előtte áll. Próbál rágondolni, hogy mit mond neki a másik és amikor közel ugrik hozzá, belekapaszkodik Aimé ingjébe.
- Az...! Az mi volt? - kérdezi ahogy hirtelen kicsit közelebb érzi magához a másikat de az érintése nem rossz és nem idegen. Nem érzi rosszul magát tőle és nem fél ahogy megérinti  a másik a haját, pedig most nem kifejezetten vágyik az érintésekre.  
- Tu...tudod? - kérdezi ahogy szavai félig belevesznek Aimé ingébe, ahogy kapaszkodik és megremeg az ölelésben de nem pánikol, csak újszerű neki az élmény. Ritkán érezte ennyire bizonytalanul magát de most nem fél. Egyszerűen csak belenyugszik a másik érintésébe ahogy szorosan előtte áll.
- Én....  - kezd bele de kellemes tenorja elakadozik, hiszen ő szeretne. Élni, és kicsit békében lenni távol az udvartól, és mindentől ami eddig bánatot és fájdalmat okozott neki.
- Én szeretnék élni.... De az udvar.... Engednék...? - kérdezi halkan ahogy felemeli remegő szemeit a másik kékjeire.
- Ma--maradhatnék ittt? Én nem... nem ismerem ezt a világot és... meg... ijeszt - dadogja kicsit, de nem utasítja el az ajánlatot. Sőt, inkább.... elfogadja azt.
- Én... szeretnék élni...- pillant ismét fel elveszetten, és összetörten.

megjegyzés helye

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Füves terület Empty
Kedvelem a tündéreket. A tény, hogy nem hazudhatnak és, hogy mennyire próbálják ezt kiküszöbölve nem egyértelmű választ adni. Mégis most itt áll előttem egy, aki látszólag meg van törve. Menekül és fél. A szívem hasad meg, ahogy szemeibe nézek. Van valami ismerős bennük, mintha én magam is átéltem volna már ezt. Sőt...nem is egyszer. De talán én pont ezért segíthetnék rajta. Megakadályozni, hogy úgy végezze, mint én. Ő még menthető, de én...Számomra csak a halál a gyógyír.
- A ravaszságotok sokkal inkább démoni vonás, mint angyali. - nézek rá, próbálva a barátságos arcomat mutatni neki. Ha megijed elszalad. És, ha elszalad lehet vissza se fog találni a saját udvarába. Elveszik és nem talál többé vissza. Egy megtört elmével nincs is kegyetlenebb és fájdalmasabb, mint egyedül maradni a saját gondolataiddal. Tudom ezt és megakarom óvni őt ettől. Mellette akarok lenni, segíteni neki. És a végén ő fog dönteni a sorsáról.
A apám fajáról való kérdésére csak bólintok. Habár nem tekintem a vérszerinti szülőmet apámnak. Sokkal inkább azt az embert, aki felnevelt. Aki törődött velem és megmutatta milyen is szeretve lenni.
- Igen. - válaszolom meg az újabb kérdést. Bár tény szívesebben beszélgetek Gwynn-nel. Kedvelem és ez nálam nagy szó szokott lenni.
Ahogy kezét az enyémre helyezi finoman végig simítok rajta. Szavaira akaratlanul is elmosolyodom. Régen hallott szavak, melyek ismerősen csengenek mégis most valami új. Nem teszek hirtelen mozdulatot, sőt szinte meg is merevedem. Hagyom, hogy közelebb jöjjön és ekkor karjaim közé zárom menedéket nyújtva neki a külvilágtól. Bal kezem lassan felsiklik fejéhez és óvatosan megsimogatom.
- Tudom... - suttogom ahogy a kívánságát hallgatom. - Tudom, hogy menekülsz, hogy félsz. Éppen ezért... - ekkor hagyom egy kicsike szünetet és ránézek. - Ha szeretnéd, nem kell visszamenned. Itt is maradhatsz és én megmutatom neked, milyen itt élni. Vigyázok rád és gondoskodom rólad. A döntés a tied...Rennon.

Aimé~

Rennon
Tündér
ranggal rendelkezem
Rennon
all the stories are true


Füves terület Empty
Aimé & Ren  
this is the hunt

Elveszettnek is érzi magát, mindenféle értelemben hiszen tíz év után most először dönthet ismét ő maga a saját életéről, és újszerű de mégis ismerős érzés azért. Nem felejtette el hogyan kell élni, de olyan sokáig élt bezárva hogy most idegen a döntés szabadsága és tíz év alatt sokat változott a világ is. Ő maga is megtette ezt de nem hiszi hogy jó irányba és fogalma sincs, mit lát most valaki aki ránéz.
Érdeklődésére a férfi válaszol is, és elgondolkodik a hallottakon hogy mégis, miféle lények a boszorkánymesterek. Egykor, bizonyára ezzel is tökéletesen tisztában volt.
- Félig, mi is a démonoktól származunk, azt... azt mondják. Már, nem tudom miért... - pedig ő nem tartja magát démominak nem érez magában semmi olyan undorító sötétséget mint ami a démonokat veszi körbe és jellegzetesség teszi minden lény számára.
- Neked... az apád démon? - kérdezi tétován ahogy újfent megáll de most egy kicsit közelebb és fakó szemében átcikázik egy villámgyors érzelem. Szinte látni sem lehet.
- Te tárgyalsz... másokkal is? Más... fajtákkal, nem csak a tieiddel? - kérdezi kíváncsian és ha hagyja magát megérinteni akkor ő sem húzódik el és nem retten meg a boszorkánymester érintésétől sem. Lepillant kezük találkozására és kicsit bátrabban helyezi kezének súlyát Aimé tenyerébe. Futó, ingatag mosollyal néz fel ismét.
- Te... teszel nekem. Tetszik... meleg a kezed - mindennél jobban vágyik egy kis melegségre, és ez nem kifejezetten a hőmérsékletre utal. Ennyi év ridegség után, egyszerűen... szüksége van némi törődésre még mielőtt bele csavarodik saját népe kegyetlenségébe.
- Csak... csak élni szeretnék.... - suttogja elkeseredetten ahogy félrenéz és egy elszáguldó biciklis látványától akaratlanul közelebb ugrik Aiméhoz és a ruhájába kapaszkodik.

megjegyzés helye

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Füves terület Empty
Tudom milyen érzés elveszni, nem találni a helyed a világban. Az üresség, amit a bizonytalanság és a kételyek tudnak okozni. Nem egyszer jártam már meg ezt az utat. Talán már túl sokszor is. Lehet épp ezért vagyok elme bajos. Moritz, Chiharu. Mindketten a legfontosabbak voltak nekem a húgom halála után. És mégis... képtelen voltam őket megvédeni.
Ahogy a tündérre pillantok, mintha magamat látnám benne. Annyira elveszett és fél. Mint én gyerekként, mielőtt apám befogadott volna. Féltem a fűtől is, fájt mindenem, éheztem, megnyomorítottak. Nem akarom, hogy ez a fiú is így élje le tovább az életét. Segíteni fogok neki, kerüljön is bármibe.
- A boszorkánymester az uniszex megnevezése a démonok és emberek románcából született gyermekeknek. - ezzel megválaszoltam az első hullám kérdéseit. Szemeimmel lekövetem mozgását bár semmi támadó jellegű nincs sem tekintetemben, sem tartásomban. Nem akarom elijeszteni. Ismerve magamat úgy is utána mennék, amivel csak rontanék mindkettőnk helyzetén.
- Egy adott területen belül képviselni az ott élő boszorkánymestereket megbeszélésekkor és tárgyalásokon. - magyarázom el tömören, mit is jelent ez igazából. Nem tudom, mennyire fogja megérteni, de nem restellek itt maradni és gondját viselni. Bár talán jobb lenne, ha nem egy ennyire nyílt terepen lennénk. Habár elfutni eltudna, túl sok ellenségesnek tűnő inger van itt. Ahol kettesben lehetnénk legfeljebb csak én lennék az, de ezen még változtatni fogok.
Csendben figyelem a nálam alacsonyabb srácot. Nem létező szívem összeszorul mennyire meggyötörték. Ha esetleg...ha esetleg megtudnám győzni, hogy nem akarok ártani neki, talán segíteni is tudnék neki.
Ahogy nyújtja a kezét én is lassan felemelem. Semmi hirtelen mozdulat. A végén megijedne. Ha a kezembe helyezi övét, lassan és finoman hüvelykujjammal végig simítok kéz fején. Remélem nem ijed meg tőlem. Nem is akarok ráerőltetni semmit.

Aimé~

Rennon imádja a posztot


Rennon
Tündér
ranggal rendelkezem
Rennon
all the stories are true


Füves terület Empty
Aimé & Ren  
this is the hunt

Nem biztos magában, és abban sem hogy hol van. Nem tudja mit akar a világtól, és hogy az mit akar tőle, de jelenleg nem túl bizalmas senkivel.  Nem mer bízni, és nem mer nyitni sem, így kissé tétován kapkodja fejét az őt körülvevő ingerekre. Idegennek érzi magát, nem csak a tündérek udvarában de az emberekében is, és most mégis a mondén parkra vetül kissé ködös pillantása.
Aimé láttára sem lesz sokkal nyugodtabb, de űzöttsége kicsit hamarabb csap át érdeklődésbe mint rettegésbe, noha nem megy sokkal közelebb a boszorkánymesterhez. Mégis, óvatosan pillant rá és kerülgeti a zöld füvön.
- Aimé? Boszorkány? Azok nem... nem nők? Miért vagy az? Miért? - kételkedik máris ahogy összehúzza szürkéskék szemeit és hangja kissé megremeg ahogy válaszokat vár, de még érződik rajta a reszelős él. Nem beszélt sokáig, és a torkát szétkiabálta és ordította a börtönben. A mély sötétségben nem volt aki válaszoljon neki és nem volt senki, aki ott lett volna vele, amikor a legnagyobb szüksége lett volna rá.
- Mit jelent.... fő boszorkánynak lenni? - kérdez tovább de közelebb lép egyet.
- Én.... Rennon vagyok.... voltam. Nem tudom - teszi hozzá, mert nem biztos benne hogy még mindig ugyanaz aki volt. Félelemmel és gyűlölettel telve remeg a penge élén, nem tudván merre fog elbillenni végül.
- El.... elvesztem volna.... nemtudom. Igen, el... én... nem tudom hol vagyok - pislog kissé gyorsabban ahogy a warlockra néz. Nem tudja még, féljen tőle vagy inkább ne. Más kisugárzása van mint a saját fajtájának. Nem tudja mennyire másabb, de mégis másabb. Kíváncsian lép közelebb és tétován nyújtja ki  a kezét a férfi felé.
- Másnak... érezlek... - szólal meg kissé bátortalanul és megérinti ha tudja vagyis ha a másik hagyja neki.

megjegyzés helye

Aimé Noir
High Warlock
ranggal rendelkezem
Aimé Noir
all the stories are true


Füves terület Empty
Nincs is jobb egy kellemes kis sétánál a parkban. Magamba is szívom a kellemes levegőt és sétálgatni kezdek. Habár ez félig a tündérek területe benne van, hogy félig. E miatt pedig nem is bánom. Szívesen látnék tündéreket még. Nem csak Gwynn-t, de nekem ő is megtenné. Hosszú is azaz egy hónap a találkozásaink között. Hiányzik már.
Ahogy sétálgatok a kellemes területen egy fehér lombkoronát veszek észre. Akaratlanul is elmosolyodom. Csak nem egy eltévedt tündérke van a láthatáron. Elnézve nagyon meg van rémülve. Vagy rossz emlékei vannak, vagy nagyon fiatal.
Nem vagyok én rosszindulatú és oda sétálok hozzá. Láthatólag nincs hozzászokva az itteni légkörhöz és a modern dolgokhoz. De se baj. Megnyugtatóm kicsit.
Ahogy belém ütközik csak rámosolygok kedvesen. Ahogy elnézem pontosan tudja, hogy sem ember sem tündér nem vagyok. Érdekes. Tetszik. Nem vihetem haza? Gondját viselném!
- A nevem Aimé Noir. Manhattan főboszorkánymestere vagyok. - mutatkozom be illendően. Személy szerint nem várom, hogy ő is bemutatkozzon, de tündérek ravaszok sosem lehet tudni.
- Pontosan tudom. De annyira elveszettnek látszott, hogy nem bírtam megállni, hogy ne kínáljam fel a segítségem. - és az a vicc, hogy nem hazudok. Tényleg segíteni akarok neki. Én szeretem a tündéreket. Olyan kis cukik tudnak lenni.

Aimé~

Rennon
Tündér
ranggal rendelkezem
Rennon
all the stories are true


Füves terület Empty
Aimé & Ren  
this is the hunt

Menekül az udvartól amennyire tud, és nem szándékozik ismételten a Király színe elé kerülni, ahogyan egykor szeretett hercegét sem akarja látni. Nem tudja hogyan álljon hozzá, hogyan reagáljon az egészre ami történt vele, de bizonytalan, és leginkább haragot érez.
Emészti bensőjét a tűz, és a kétely. A pánik karcsú ujjai szorulnak a torkára, és így fejvesztett futásba kezd. Hajszolja vékony, erőtlen testét amit annyira meggyötörtek hogy szinte rá sem ismer, és kapkodva szedi a levegőt az első kilóméterek után. Sokáig nemvolt lehetősége a testmozgásra, és bukdácsolva küzdi át magát egy tövisbokron is. Félelme, elemi rettegésbe csap át ahogy megérzi a tüskék okozta fájdalmat, noha sebei nem többek egy karcolásnál. Szőkefehér hajába száradt levelek akadnak ahogy nagy sietségében megbotlik és elesik, de kapkodva menekül tovább, és fogalma sincs hol jár már. Maga mögött hagyta a telet, annak minden borzalmas gyönyörűségével és édes keserűségével.
Hirtelen megtorpan, ahogy ismeretlen tájakon találja magát. Átlépte a határt az emberek világa és Tündérfölde között. Mint az űzött vad kapkodja a fejét, a hangokra, zajokra. Még nem lépett ki a védett részről, még nem látják a mondének zavart és kissé szakadt küllemét. Egy bicikliző nő közeledik felé, és elhátrál, nem ismeri mi ez, és nekiütközik valaminek. Rémülten fordul meg és tágra nyílt szemekkel mered az előtte álló férfire. Az ösztönei érzik hogy nem olyan mint ő, de nem is ember. Van benne valami.... más. Ami megijeszti és mégis érdeklődővé teszi vele szemben. Elhátrál és megkerüli a másikat.
- Mih... vagy te? Vagy ki vagy te? - kérdezi ahogy összeráncolja a homlokát. Olyan régnek tűnik, amikor a könnyed csevegés még a kisujjában volt, és mindenkit levett a lábáról simulékonyságával. Most kissé karcos a hangja, elkoptatta a sok hiába való kiabálás és ordítozás.
- Te... Miért vagy itt? Ez félig... már seelie terület - teszi hozzá, csak hogy megtörje a csendet és kissé tartózkodóan, bizalmatlanul nézi a férfit, aki kicsivel magasabb nála.
megjegyzés helye

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Füves terület Empty
-- szabad játéktér --

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Füves terület Empty

the queen  & the prince
will you be the one?

A legtöbb élőlény a saját igazát terjeszti, próbálja meg másokkal is elfogadtatni. Talán ránk is ez lenne a legigazabb úgy mondjuk el, ahogyan mi látjuk, mi érezzük át. Megannyi kibúvót látunk egyetlen egy mondat mögött. Könnyedén kimondok valamit közben a fejemben már ott ugrándozik a megoldás, hogy miképpen tudnék megszabadulni ettől a lehetetlen súlytól, ami lelkemet kívánja lehúzni magával és betartatni valamit, amely nem igazán kedves a szívemnek. Ugyanakkor őszinte szándék vezérel engem, hogy udvarainkat felvirágoztassuk, hogy az egyik legjobb korszakát ünnepelhesse a népünk. Ezt pedig egyedül nem érhetem el, s ezért is van szükségem őrá, aki bizonyos szempontokból roppantul lenyügöző teremtés és éles eszével biztosan tudom, hogy legalább annyira túl akar járni az enyémen, mint én az övén. Ezt a játékot azonban ketten űzik, folytonosan a tűzzel játszunk, mégsem érintjük meg igazából soha sem.
- Egy erős szövetséget remélek kettőnk között, amellyel egymás kiegészítve vezethetjük udvarainkat a legjobb hozzáértésünkkel. Mindkettőnknek megvannak a magunk előnyei, hátrányai bizonyos esetekben, de úgy gondolom a tudás megosztása a kettőnk közös érdeke. A két udvart egy erős, biztonságos szövetséggel kívánom összevonni, amellyel egy erős egységet mutatna a külvilág irányába. - Nem engedhetjük meg azt, hogy a külvilág számára csak két különálló birodalom legyünk. Egységként kell viselkednünk még akkor is, ha nem mindenben érthetünk egyet. Úgy gondolom elég sok mindent megéltünk már - én személy szerint talán túlságosan sokat is -, hogy képesek legyünk ész érvekkel belátásra bírni egymást és végül egy közös döntést hozva. Bár ki ne bánná, ha nagyobb mértékű lenne a saját szava, mint másé.
- Szépséges hercegem, nem akartalak téged sem olyan helyzetbe hozni, hogy úgy érzed alábecsüllek, hiszen erről szó sem lehet. - Soha nem tekinthetünk egyetlen ellenfelet, vagy szövetségest sem kis halnak. Mindig tudnunk kell, hogy mire számíthatunk, de ugyanakkor fel is kell készülnünk arra az eshetőségre is, ha a terveink kudarcba fulladnának és minden összeomlana körülöttünk, mint egy kártyavár.
- Ígérem neked, hogy a Király hatalmának megdöntése érdekében testvéreid közül senkivel nem szövetkezem, hogy birodalmadat semmilyen tevékenységgel nem fenyegetem, szabad teret adok annak irányításában, vezérlésében. - Egy ígéret, amely örökre kötelez, nehéz terhet helyezve a lelkemre. Mégis szavaim az egyetlen sajátos mentsváraim, amelyek olykor kiskapuval kecsegtetnek meghajlíthatóak, hogy járható utat terítsenek elém.
♥️ || here comes trouble || remélem tetszik. Füves terület 2148618046  

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Füves terület Empty

the Queen &  the Prince
My enemy's enemy is my friend
Sajnos. Valóban olyan sajnálatos volna a belátásuk hiánya, vagy a kérészéltű perceik sürgetéséből fakadó óvatlanságuk? Igazán szeretnénk őket megmenteni ettől a tudatlanságtól, mikor éppen, hogy oktalanságuk kínálja őket ezüsttálcán a számunkra? Révén annak, az ellentündérek legerősebbikének vére csörgedezik az ereimben, velem született a mondének iránt ellenszenvem és a kihasználásuk iránti igényem, de lássuk be, a Tündérkirálynő is éppen úgy fogyasztja a halandókat, mint a dombok alatti vidék sötétebbik oldala. A módszer lényegtelen, a végkifejlet ellenben ugyanaz, van indokunk hát keseregni balgaságuk felett? Nem hiszem, ezért egy elegáns, Őfelsége bölcsessége előtt tisztelgő főhajtásnál többel nem teszek hozzá a jelen találkozó fő motívumánál jóvalta érdektelenebb témához.
Persze ahhoz sem olyan egyszerű, mely szorosan összeölelkezik vele, a Tavaszudvar ékköve ugyanis rendkívül körültekintően válogatja a szavait. Könnyedén ferdíthet a hazugságra való képtelensége nélkül is, ellenben az alma, mit jóízűen rágcsál, s a gyümölcsök, mik elfogyasztásra várakoznak, egyedül nekem szolgálnak. Elfeketednek, mihelyst álnok ajkakhoz érnek, s bizony, ha a vörös szépség indítékai nem egészen tiszták az irányomban, rögvest jelezni fognak.
- Bocsájtsd meg nekem, amennyiben félreértelek, ám közösen kívánnál velem uralkodni? Nem vágyom egységes birodalomra, két, egymást jól kiegészítőre annál inkább - felelem, újfent a nyakamban pihenő kígyót simítva. - Úgy hiszem, a biztos vezetéshez s óváshoz biztos tudás is szükségeltetik. Nyáron sem hullik hó, amiképpen télen sem perzsel a nap az égen, érthető mód egyik sem ismeri a másikat kiváltképpen. Mi a véleményed erről, felségem?  - kíváncsiskodok tovább, hiszen minél több aspektusából vizsgálódom a szövetségünknek, annál nagyobb rálátást nyerhetek a Királynő valós elképzeléseire.
Tovább falatozva a magvakból, hűvös, ámde koránt sem ellenséges ábrázattal hallgatom Őfelsége szabadkozását, mely lássuk be, igen furcsán cseng az ajkairól. A nyelvünkön semmi sem születik véletlenségből, éppen ezért a kapkodó korrigálás még úgy sem jellemző a viselkedésünkre, nehéz hát másra gondolnom, minthogy mégsem vesz olyannyira komolyan, mint korábban hittem.
- Drága Királynő, igazán méltatlan hozzád a szabadkozás, nem kívántalak efféle helyzetbe hozni - felelem végül, újabb, leheletnyi főhajtással fejezve ki mímelt bánkódásomat. A továbbiak azonban kizökkentenek a lényegtelen közjáték vidékeiről, hátamat az ágy vaskos támlájának simítva mérem végig az előttem jóízűen falatozó szépség vonásait, ábrázatát. Újabb üres szavak, melyeket nem fojtogat az ígéret béklyója.
- Mint említettem, Felségem, ígéretre van szükségem, Tündérföldén hiszen annak van egyedül súlya. Ígéretre arra, ha a Király hatalmát közösen megdöntjük, nem akadályozod a trónra kerülésemet közvetve vagy közvetlenül, arra, hogy saját birodalmamat kedvem szerint irányíthatom, s uralkodásom hosszát is annak minősége, sem a belátásod dönti majd el. És amíg eljutunk idáig, hűségedet kívánom, amit természetest én is megadok neked. Ne fordulj más fivéremhez, szépséges Királynő, én sem megyek majd hozzájuk vagy Atyámhoz.
Meglehet, bőségesnek hathat követelésem, noha mindez a legkevesebb, amit egy ilyen ingatag szövetségben elvárhat bárki is. Hogy arcátlan volna? Herceg vagyok még, de előbb-utóbb a Királynőnek is meg kell tanulnia Királyként viseltetnie felém.

❖ Music: Silence Unbroken ❖ Words: 456

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Füves terület Empty

the queen  & the prince
will you be the one?

Az évszázadok során szüntelenül tanulunk. Az idő számunkra sokkal inkább a saját türelmünket határozza meg, mint kegyetlen gomolyfelhőként lebeg felettünk. Mondének mindig rohannak valahova, mindent rögtön akarnak és úgy gondolják, hogy meg is kapják egy csettintésre pusztán kérniük kell. Én már régen megtanultam, ha valamit meg akarunk szerezni sosem bízhatunk abban, hogy az első opció, ami talán a legkényelmesebb a számunkra sikeres lesz. Mindig kötelesek vagyunk felépíteni lehetőségeket magunk körül arra az esetre, ha esetlegesen terveink bukásra ítéltetnek. - Sajnos menthetetlenül ostobák. Mire valamit megtanulnak addigra az életútjuk véget ér. Tényleges tudás helyett pedig nem marad fenn utánuk, mint óva intés. - Soha ne tedd ezt, ne tedd azt. De egyikük sem tudja igazán mivel is kellene lenyűgözni egy tündért. Hogy talán egyszer maga a tündér legyen az, akit megtévesztenek. Persze vannak, voltak kivételek. Mindig saját kudarcomnak élem meg egy másik tündér ostobaságát. Jobbak vagyunk annál, hogy meghunyászkodjunk. Nem engedhetjük, hogy átjárjanak az eszünkön. Ha valami az alapoknál rothad nem tart sokáig, míg a legfelül elhelyezkedő is megérzi annak hatásait. A népemre támaszkodom. Irányítom őket, vezérlem őket a folyamatos győzelem, a dicsőség felé. Nélkülük azonban ugyanolyan elveszett lennék, mint ők nélkülem. Szükségünk van egymásra.
Veszélyes vizeken igyekszem könyörtelenül egyensúlyozni, ahogyan próbálom őt meggyőzni arról, hogy segítsen nekem visszanyerni udvarunk teljes egészét. Szükségünk van arra, hogy megakadályozzuk azt a káoszt, ami az apjának hatására készülődik. Már régen elvesztette a józan eszét és meggondolatlansága most kezd igazán fenyegetővé válni. A népünk érdekében én pedig bármire képes vagyok. Nem tudnék együtt élni azzal, hogy a népünket veszteség éri, mikor azt megakadályozhattam volna.
- A birodalmunk. Az udvarok felvirágoztatása, a tündérek védelme. Mi több kellene nekünk annál, hogy biztos kezekben vezethessük udvarainkat, hogy óvhassuk a népünket, ahogyan az tőlünk kitelik? - Évszázadok tapasztalatával rendelkezve már pontosan tudom, hogy melyik hajóba érdemes beleszállni és melyik az, ami idővel felborul és egyedül hagy a semmi közepén. Most sem jelentenem ki, hogy nem egy veszélyes utazásra vállalkoztam, de a cél, ami szemeim előtt lebeg nagyobb, s több mint a veszteség, ami érhet bukásom esetén is.
- Drága hercegem, koránt sem megbántani kívántalak kijelentésem sokkal inkább elismerésemet akartam kifejezni, bölcsességed és tudásoddal szemben. Mindig üdítő olyan éles elmével társalogni, mint jó magad. - Nem szokásom lebecsülni senkit sem, felülértékelni még kevésbé, de sosem tudhatjuk, hogy kiben mi rejtőzik. Olykor évszázadok tudását cserélik el őrültre és szemfényvesztésre. Míg fiatalként szemüket, elméjüket élesítve figyelik a környezet minden egyes rezdülését.
Kezemben továbbra is az almával játszadozom, majd végül beleharapok dús, édes leve pedig minden ízlelőbimbómat cirógatja. - Köszönöm kedvesem. - Azzal egy apró fürt szőlőt is a kezeim közé veszek. - Tudom jól, hogy még rengeteg dologban kell megegyeznünk és a szelek szárnyán táncoló szavaink nem elegendőek a szövetségünk megkötéséhez. - Én sem venném szívesen, ha a győzelem kapujában meggondolná magát és nem segítene. Türelmes vagyok, de a szeszélyességet ilyen esetekben nem szívlelem. - Esetleg lennének még vágyaid a jövőre, szövetségünkre való tekintettel?
♥️ || here comes trouble || remélem tetszik. Füves terület 2148618046  

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Füves terület Empty

the Queen &  the Prince
My enemy's enemy is my friend
Az ajkaim között imént elvesző citromszelet nem siet le rögtön a torkom mélységeibe, ellenben ráérősen fedezi fel szám völgyeit és lankáit, nyelvemen kellemes bizsergést hagyva maga után minden látogatásánál. A citrusféle kényelmén és végtelen idején osztozkodva hallgatom a Királynő reflektálását korábbi, pusztán udvariasságból fogant gondolatmenetemre, noha tény s való, édesgető igazság az is, ami az ő csilingelő hangján kel életre a helyiség csendjében.
- Ha megbocsájtod, Felség, egyre duzzadó tapasztalataik ellenére változatlan szeretnek megfeledkezni erényeinkről - felelem, miután lenyeltem a gyümölcsöt. Mélykéken derengő íriszeim a rémségek erdejének ragadozóit idézve villannak a tavasz karcsú teremtésére, míg szám vonalán hűvös mosoly ver éket. - De ez így is van rendjén, elvégre hiába tudásuk és elővigyázatosságuk, ha elméjük képtelen felfedezni mindazon rejtekhelyet, mi kétségtelenül igaz szavaink között bujdosik - billentem oldalra a fejemet, ezúttal az ágyamról alákúszó, termetes kígyón zongoráztatva végig karcsú, hosszúkás ujjaimat. Lilás fekete pikkelyei sikamlósan gördülnek alá érintéseimnek, miként szemérmetlenül az ölembe egyengeti magát, hogy aztán onnét a karomon felkapaszkodva, a nyakamban lelje meg ideiglenes nyughelyét. Sűrű sziszegése elégedettségről, mégis némi nyughatatlanságról biztosít.
- Nem, valóban nem lenne egyszerű - ez is egy igazság, révén, a trónhoz vezető út számos csapdával és nehézséggel szegélyezett, ám nem olyanformán, mint azt a Tündérkirálynő gondolja. Atyám és az én érdekeim egyre távolabb lavíroznak egymástól, olyan csapásra fordult ugyanis, mely nem csupán a tavasz udvarát, hanem egész Tündérföldét is veszélyezteti. Ennek ellenére nincsen indíttatásom arra, felfedjem valódi, számító természetemet Őfelsége előtt, higgye csak, Apám árulásában gyermekded érzelmeim gátolnának leginkább, s hogy kezeim között valóban nem lapul több mint a tehetetlen üresség. - Miféle juss volna a miénk, drága Királynő? - kérdezem ártalmatlanságot mímelendő, miközben hátrahagyva kígyóm bőrének lapogatását, a balzsamuborka, gránátalmáéhoz hasonló, keserű magvaiból csippentek fel néhányat. Éppen az utolsó falatka gördül az ajkaim mögé, mikor a világban megélt korom kerül méltatásra. Tekintetem rezzenéstelen emelkedik az előttem csiripelő, veszélyes madárkára, kinek igaz szavaiban koránt sem bízok. S tán ez volt a legártalmatlanabb megjegyzése mindezidáig, sötétlő lelkembe tüskét vert a közöttünk húzódó különbség ilyen módon történő kiélezése.
- Ha van hely, ahol nem számít az idő, az Tündérfölde, s ha van faj, kin nem fog semmiféle kor, azok mi vagyunk, Felségem. Ne hagyd becsapni magad a sokat megéltek bölcsességének illúziójával, vagy éppen a fiatalság naivitásával - ejtem meg újabb, jóhiszeműségként tálalt tanácsomat, ami bár ellenem dolgozik, mégis elégedettséget hozott a szívemre. Hagyván leülepedni szavaimat, megemelem az egyik erdei gyümölcsökkel telerakott tálat, majd a Királynő felé emelem.
- Kérlek, végy belőle kóstolót, az ősz gyümölcsei hiszem, az Ellenudvarban a legízesebbek - mosolyodok el leheletnyire, azonban, ha nem kívánja a lédús terméseket, úgy nem erőltetem; visszahelyezem az asztalra, s hallgatom tovább körültekintő szavait. Válaszomat nem kapkodom el, végiggörgetem elmetekervényeim között a mondatok buktatóit, gyengeségeit, mindazt, mi végső döntésemben a bukásommal lenne egyenlő.
- Bizalmad megtisztelő, jó kívánságod és érzéseid szintén örvendeztetnek… Ám remélem megérted, pusztán egymásnak rebegett ígéreteink szolgálhatnak biztos alapként a szövetségünkhöz - pillantok rá várakozón, s noha lehet, megsértem következetességemmel, a jó akarás sosem volt erényem, ellenben a megfontoltság és a körültekintés annál inkább.

❖ Music: Silence Unbroken ❖ Words: 499

Desdemona
Tündérkirálynõ
ranggal rendelkezem
Desdemona
all the stories are true


Füves terület Empty

the queen  & the prince
will you be the one?

Udvaraink közötti béke olyan vékony és törékeny, mint az otthonát maga mögött hagyó száraz falevél, egy késő őszi napon. Nem bízhatunk örökké abban, hogy minden a maga medrében sodródik a helyes irány felé. Cselekednünk kell. Azonban vágyálmomhoz, hogy egyesítsük az udvart a saját uralmam felett szükségem van egy bábúra, aki segít mindebben közrejárni. Tudom jól, hogy nem választhatok olyat, aki kevesebb annál, amit én magam is képviselek. Hiszen ostoba észjárással soha nem lennék előrébb. Nekem szükségem volt az egyik fiára, akinek leleményessége majdnem hasonló szinten áll, mint jómagamé. Nem bízhatok egy fontos szerepet ügyetlen kezekre, hiszen akkor minden tervem romba dőlhetne és várhatnám a lavinát, ami nagyobb pusztítást okozna, mint amit a Morgenstern fiú kíván a világgal.
Jól tudtam, hogy nem szabad őt még elítélnem. Szövetségesként több hasznom lehet belőle, mintsem ha ellenségemmé fogadnám. Kettőnk kapcsolatának rétegeibe pedig felesleges belemásznunk, hiszen az csak ránk tartózik. Bár való igaz, hogy nem gondoltam volna, hogy valaha is találok egy árnyvadászt, aki nem táncol szüntelenül az idegeimen. Még ennyi idő után is meg tud lepni valami, s ez igazán üdítő hatással van rám.
- Szavaink voltak mindig is a legerősebb fegyverünk, míg azt hitték, hogy ebben rejlik a gyengeségünk még csak nem is sejtették, hogy a saját gyengeségüket ítélik, miénknek. - Megannyi alkalommal tettek már fel kérdéseket számomra, amit könnyedén megkerülhettem, de voltak ígéretek is, amelyeket nehezebb volt megkerülni, azonban én ebben is inkább csak a kihívást láttam. Semmi nem volt ingyen, de mégis mindig tudtam, hogy szerezzem meg, amit akartam. Tudtam hogyan, mikor és legfőképpen miképpen kell elültetni a bogarat valakinek a fülében ahhoz, hogy cselekvésre késztessem, s aztán mossam a kezeimet, ha nem terveim szerint alakultak. Mindig van egy rögösebb út, amelyre még senki nem léphetett rá, mely elvezethet minket a győzelem kapujához. Évszázadokon keresztül űztem ezt a játékot, de valahogy mindig nagyobbra kívántam tenni a tétet, hiszen az élet igazán habzsolva jó. Csak egy van belőle.
- Megértem aggodalmad, hiszen koránt sem lenne egyszerű elhatározás apád ellen fordulni, miközben kezeid között nincs más, mint a puszta levegő. De ne aggódj hercegem, mindenki elnyeri a maga jussát a végén. - Jól tudom, hogy mit is vár tőlem, mégsem az a tervem, hogy egy újabb férfi kezére bízzam udvarunk ellentétét, hiszen a mostani probléma forrása is egy férfi, aki semmibe vesz minden határt, s lassan már arra a pontra jut, hogy a saját fajunk fennmaradását veszélyezteti meggondolatlan döntéseivel.
- Igazán érett meglátással rendelkezel, fiatal korod ellenére. - Az én koromhoz képest, mondhatni Ő csak egy gyermek mégis a színes elméje az, amiért tudtam, hogy Ő az, akit be kell hálóznom. Azzal is tisztában voltam, hogy koránt sem lesz egyszerű mindent úgy rendezni, hogy közben az irányítás koránt se csúszhasson ki kezeim közül. - Bízom a döntéseidben, a megfontolt gondolkodásmódodban, hiszen ezt most is kiválóan tanúsítod. Nem érzem úgy, hogy bárkinek is árnyékként kellene figyelnie minden léptedet és döntésedet. Vezesse saját bölcsességed az uralkodásod. - Szavaim megfontoltak, kimértek. Habár minden lépésébe nem is szándékozom belekontárkodni fontosabb dolgokban azonban nem engedhetem, hogy fiatalságára hivatkozva ostoba döntés mellett tegye le a voksát.
♥️ || here comes trouble || remélem tetszik. Füves terület 2148618046  

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Füves terület Empty

the Queen &  the Prince
My enemy's enemy is my friend
Közömbös dicséretére moderált mosoly kúszik fagytól dermedt, kimért vonásaimra, mialatt finoman előrebiccentem fejemet köszönetem jeléül. Hagyom, hogy a Királynő válasszék elsőként ülőhelyet, pusztán a maga kényelembe helyezése után telepszem én is az egyik ülőpárnára a népünk méltán híres igényességével megterített asztal körött. Nem kapkodta el a látogatását a tavaszudvar ékköve, azonban nem is számítottam volna egyébre. Számára a legnagyobb súlyú kérdések és döntések sem csorbíthatnak a precízen megkomponált színjátékán, mindennek olyanná kell lennie, amiképpen ő azt megálmodta; hiába húzta vélhetően szívét a kíváncsiság és türelmetlenség, nemes eleganciáját előrántván vett erőt magán, hogy néhány napot csak azért is megvárakoztasson. Magam sem járhattam volna el példásabban. Mi jobban érdekel, vajh okoztam számára álmatlan éjszakákat az övéhez hasonlatos, kínzó körültekintésemmel, mellyel legutóbbi találkozásunk alkalmával örvendeztettem? Egyszer minden igazságra fény derül.
- Népünk messze híres ékes pengéiről, kitűnően hajlított íjairól, melyeket még angyalvérű szomszédjaink is megirigyelnek, legnagyobb fegyverünk, erősségünk mégis a szavainkban rejtezik. Nem sértenélek meg kevesebbel, mint a velünk született tehetségünkkel - felelem ráérős nyugalommal, figyelve, miként játszadozik a kecses ujjainak rabjává szegődött almával. Jómagam egy meghámozott citromszeletet pihentetek meg a nyelvemen, amit aztán ajkaim rejtelmei mögé zárok.
A Királynő a legutóbbi látogatásához idomulva ezúttal sem kertel túlzóan sokat a lényeggel kapcsolatban, kedvemet leltem abban mindig is, ha nem fárasztottak türelmem határainak kipuhatolásával. Ennek ellenére egy ilyen ingatag lábakon lavírozó, az árulás ködjében derengő, mégis a változás szelén lovagló kérdéskörben megfontoltságot szükséges tanúsítanom. Nem teszek kockára többet ugyanis, mint az életemet, s az udvaraink közt nyugvó, leheletvékony mezsgyén egyensúlyozó békét.
- A döntésem jól tudod, bizonyos ígéretektől függ. Azoknak fényében mindenesetre hajlok a mi titkos szövetségünkre, az Ellenudvarban tett legutóbbi látogatásom ugyanis aggasztó hírekkel kísért el idáig, a mondénvilágba - felelem hűvös békességgel, nem mutatva jelét annak ábrázatomon, valóban sürgetne minket azon fogalom vaskereke, amelynek létezéséről mi, tündérek, szeretünk megfeledkezni, vagy igen csak rugalmasan ítélkezni.
Pillantásom hol az asztalka terítékén, hol pedig a Tündérkirálynő ragyogó küllemén kalandoz szavaim közben. - Jól tudod, tisztelem a hatalmadat, bölcsességeddel kapcsolatban nem ferdítettem a legutóbb, valóban elkélne Felséged ép látásmódja az udvarunkba. Azonban a segítségeddel vagy anélkül, ha trónra kerülök, nem fogok megelégedni a véglegességgel, melyet Felséged vagy akárki más felügyelne. Nem kérek többet, mint legutóbb; uralkodásomat szabályozzák a szélben sodródó tollak, angyalok szőtte fonalak. Amennyiben kezességet tudsz ezért vállalni, úgy segítek Atyám tévképzeteit megtörni, s közös erővel megacélozni udvarainkat az évszázados harmónia jegyében. Mit felelsz hát, Felségem? - mosolyodok el leheletfinoman, jól tudva, nem szívesen fogja levágni a gondolatban már csuklóimra erősített gúzst, mi a két udvar feletti rálátását és befolyását jelképezné. Reményem, valóban annyira el kívánja kerülni a háborút s valamelyikünk népének pusztulását, mint jómagam, máskülönben nem sok jót remélhetnek a dombon túl nyugvó vidékeink.

❖ Music: Silence Unbroken ❖ Words: 440

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Füves terület Empty
1 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Erdõs terület
» Erdõs terület
» Kietlen terület
» Elzárt terület
» Körülölelõ terület