Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

Sebastian &  Winnie
mercy

Nagy csend telepedett kettőnkre és én nem tudtam, mire is várunk tulajdonképpen. Az, hogy megütöttem, nagyon hirtelen felindulásból történt, de egy percig sem bántam. Valakinek észhez kellett térítenie Elowent és erre a feladatra én voltam a legalkalmasabb. Fájt neki, az arcára volt írva, de tudtam, hogy nem maga az ütés. Legalábbis nem annak a helye, hanem sokkal inkább azt, hogy belőlem nem nézte ki. Azaz, nem hitte, hogy én valaha bántani fogom őt. Én sem így terveztem, de megtörtént. Figyeltem a hátát, az alakját, amit végig is mértem, miközben hozzá beszéltem. Valóban azt hittem, hogy több kell neki egy pofonnál ahhoz, hogy feladja… és tulajdonképpen maga mögött hagyjon. Amikor visszafordult, érdeklődő tekintetemet az övébe fúrtam. Más volt, sokkal másabb, mint néhány pillanata. Mintha az a megtört kislány, aki az előbb volt, hirtelen semmivé foszlott volna. Kíváncsian pislantottam egyet, próbáltam olvasni az arcáról, ami a lehető leg negatívabb érzelmet sugározta, amiket valaha kaptam tőle. Megvetett azért, amit tettem.
A szavaira nem rezdült a szemem sem, csak megkövültem figyeltem őt. Ezek szerint mégis elég volt neki egy pofon, ha mindent felégessen maga mögött. Gúnyosan elmosolyodtam.
- Nincs rád szükségem, eddig sem volt. – Vetettem oda ugyan olyan hangnemben, ahogyan ő. Ha azt hitte, hogy ezzel a lépésével majd gondokat szakít a nyakamba, avagy rohanni fogok hozzá a bocsánatáért esedezve, akkor nagyot tévedett. Tőlem semmi ilyet nem várhatott el. Ha menni akart, engedtem, habár egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy megszabadulok attól az embertől, aki még a múltamhoz csatol. A gyerekkoromhoz. Ahhoz az énemhez, ami már réges-rég halott volt. Talán Elowennek is hallottnak kellett volna lennie. Elmélázva fürkésztem a lány arcát, majd egy nagyobb sóhajjal elindultam. Kikerültem őt és tovább haladtam, így szólaltam meg.
- Bárcsak eltüntethetnénk azt a rúnát magunkról. – Nem hagytam időt arra, hogy válaszoljon, ugyanis pillanatokkal később már hűlt helyem volt.
Ez a találkozó nem úgy végződött, ahogyan terveztem. Bár, nem, vele nem voltak konkrét terveim, de mégis… valahogy tudtam, hogy ez nagyon rosszul ment. Azonban nem tudtam, nem akartam másképp viselkedni. Nem akartam megtagadni önmagam. Előtte nem akartam színészkedni, ahogyan mások előtt mindig. Néha ez áldás volt, máskor viszont átok. Mint például ezen a mai napon is.

❖ Megjegyzés: köszönöm a játékot, Winnie Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb 124822942  
❖ Zene:
Mercy ❖ Szószám: 357

Elowen Herondale
sötét árnyvadászok vezére
ranggal rendelkezem
Elowen Herondale
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

winnie & sebastian
i'm glad you're alive

- Képzelődsz. - Nem kívántam megmagyarázni a dolgokat, hiszen nem volt rá magyarázatom. Ha ténylegesen többet éreztem azt még nem álltam készen bevallani. Meg amúgy sem látom értelmét. Megvet minden érzelmet. Az egyetlen dolog, amit szüntelenül kerget, hogy Clary hozzá tartozik, hogy Ő szereti, hiszen a testvére. Nem tanulta meg, hogy milyen a testvéri szeretet és mindent ebbe akar belepréselni. Egek, van egyáltalán valami minimális lenyomata annak a fiúnak, akit én ismertem? Úgy érzem, hogy teljesen elveszett és már koránt sem ugyanaz a személy, akivel felrajzoltuk a hűség rúnákat a kezeinkre. Megváltozott. Mintha ellenségesebb lennék a szemében. Talán már nem is igazán számítok. De miért is érdekel ez engem ennyire? Miért kötődöm hozzá ilyen mélységgel, hogy nem tudok csak úgy hátat fordítani neki? Talán igaza van és tényleg többet érzek, mint amit szabad lenne. Ezt le kell ráznom magamról. Még a gondolatát is, hogy egyszer több lehet köztünk. Bármennyire is sajog utána a szívem. Sosem fog úgy rám nézni. Nem én kellek neki.
Nem gondoltam volna, hogy valaha is hajlandó lenne megütni engem, de azt hiszem átléptem valami képzeletbeli határt azzal, hogy becsméreltem valakit, aki legalább ugyanúgy beszél Ő róla. Fogalmam nincs, hogy miképpen lehet olyan leleményes és találékony, hogy néha a halál torkából is visszatáncol. Most pedig szó szerint ezt tette. Mégis egyetlen nő képes az őrületbe kergetni és eltéríteni mindentől, ami érdemleges lehetne a számára. Persze nem mondom, hogy én lennék az, aki mindent megadhatna neki. De, ha tudnám megtenném. Én azonban a szemében csak egy szövetséges vagyok. Aki jelen pillanatban beteges rajong iránta. Talán igaz. Nem kellene mellette állnom. A rúna azonban szüntelenül hozzáköt. De, ha talán levágom a karom akkor talán felszabadulok. De tényleg ér nekem ennyit a szabadságom? Egyáltalán képes lennék arra, hogy elszakadjak tőle, ha kevésbé drasztikus lépések is elengedők lennének? Mert foghatjuk arra, hogy nem kívánok megszabadulni a kezemtől, de az is lehet, ha csak egy hajszálamtól kellene megszabadulnom is nemleges lenne a válaszom.
A tenyerének a lenyomata úgy perzselte fel az arcomat, hogy nem bírtam már a szemébe nézni. Hátat kellett fordítanom neki. A szavai lelkembe vájták magukat és éreztem, ahogyan legbelül feléget mindent. Lehunytam a szemem és egyszerűen csak egy üres lapra gondoltam. Valami, ami túl tiszta ahhoz, hogy kusza érzelmek bepiszkolják. El akartam engedni mindent. Egy kis dobozkába akartam a sértődöttségemet, a dühömet és a szeretetemet belepréselni, hogy mindez mit se számítson. Pontosan úgy, ahogy neki sem.
Mikor újra kinyitottam a szemeimet valahogy letisztultak előttem a dolgok. Lehet, hogy mindenemet odaadnám érte, de Ő sosem tenné meg ugyanezt értem. Nem értékel engem annyira, hogy megérdemeljen. Azt hiszem néha tényleg egy pofon kell ahhoz, hogy valaki észhez térjen és visszarebegjen a valóságba. Az egyetlen, aki számít neki az saját maga és Clarissa. Én sosem leszek még csak a fontossági sorrendjének a közelében sem. A rúna pedig nem kötelezi sok mindenre. Vagy nem elégre. De, ha magától nem képes belátni, hogy mi mindent megadnék neki, ha hagyná. Akkor maradjon csak egyedül az őrületével.
Letöröltem a könnyeimet és egy mély levegőt véve megfordultam. Arcomról semmilyen érzelem nem tükröződött erre különösen ügyeltem. Talán csak egy kevés megvetés. Megütött. Nem is az fájt, hogy megütött, hanem hogy képes volt rá. Azt pedig nem fogom eltűrni, hogy valaki kedve szerint ütlegeljen. Annál én sokkal többet érek.
- Akkor, ha jól gondolom nincs szükséged egy megbántott kislányra és tökéletesen boldogulsz egyedül is, nemde? - Azt hiszem sikerült a kelleténél egy kicsit gúnyosabb hangnemet megütnöm, de nem érdekelt. Eddig talán észre sem vette, hogy mennyit jelentett, hogy mellette voltam minden egyes percben. Hogy számíthatott rám. Csak akkor tudunk valamit igazán értékelni, ha elveszítjük. Én már csak tudom. Bár kétlem, hogy Ő is képes lenne ugyanerre.  



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

Sebastian &  Winnie
mercy

- Nem, ebben sokkal több van, mint amit mondasz. Lassan túlmegy az ésszerűség határán, ahogy kötődsz hozzám. Ez csak egy rúna, Elowen. De az igazi érzéseid mégis mik? – Kérdeztem kissé ingerülten, majd megráztam a fejem, jelezve, hogy nem is akarok erről tudni. Nem akartam végighallgatni, mert sejtettem a választ. Azt, amit nem mondott ki, de ott bujkáltak a szavai mögött. A hangsúlya mögött… mondhatni, a lelkében. És én nem voltam vevő az ilyen dolgokra.
A továbbiakra bólintottam neki. Valószínűleg nem értette meg, miért is nem beszélek neki Jaceről, de nem is volt baj. Nem érdekelt, hogy megért-e engem. Nem ő volt a legfontosabb jelen pillanatban, hanem az, hogy folytathassam, amiért tulajdonképpen visszatértem. Igaz, nem magamtól jöttem vissza. Valaki segített. Valaki, akinek a nevét még én magam sem tudom. Csak azt, hogy több volt ebben, mint puszta… segítség. Azt is tudtam, hogy Jace volt az, aki megadta az utolsó löketet arra, hogy újra itt lehessek. Ironikus, nemde? Ő ölt meg és ő is hozott vissza.
Ezután hirtelen történt minden. Szavakkal becsmérelte Claryt, amit nem tudtam szó nélkül tűrni. Nem. Tőle nem. De igazság szerint mástól sem. Clary más volt, számomra nagyon is más. A testvérem volt. És talán annál több is. Nem is csak talán. Így hát nem hagyhattam, hogy bántsa! Láttam, hogy az arcát tapogatja ott, ahol az imént megütöttem. A kezemre pillantottam, majd vissza rá. Ekkor érkeztek az újabb kérdései. Az elején nyitottam volna a számat, de az utolsó szavakra, miszerint jó úton járok afelé, hogy meggyűlöljön… valamiért elmosolyodtam.
- Valóban képes lennél rá, Elowen? Te engem… sosem fogsz gyűlölni. Túl sok minden van, ami összeköt minket és képtelen lennél eltépni azt a köteléket. – Ezzel tudtam, hogy ő is tisztában van. Láttam a könnyeit, de nem váltott ki belőlem semmiféle érzelmet. Tudtam, hogy kellene éreznem valamit ezzel kapcsolatban, de nem ment. Az érzéseket jól meg tudtam játszani, pazar színész voltam, de előtte sosem tettem. Nem rohantam oda aggódva, azt kérdezgetve, mi a baj? Tudtam, hogy mi a baj. Nem kellett ehhez kérdés. Én okoztam a fájdalmát.
Hallgatta a továbbiakat, közben pedig lassan eltűnt az arcomról a mosoly. Szóval elmegy. Nyugtáztam magamban, majd felszegtem a fejem.
- Azt hittem több kell ennél ahhoz, hogy feladd és elkullogj, mint egy sértett harcos. Nem, igazából te nem vagy harcos. Csak egy megbántott kislány, aki képtelen feldolgozni valamit, ami történt. Ez vagy te, Elowen. És én nem ilyennek ismertelek meg. – Magyaráztam neki, de nem mozdultam, hisz nem akartam megállítani. Pusztán a szavaimmal elérni a lelkét és kicsit… nos, formálni? Azt hiszem. Kicsit visszarázni a mi világunkra. Azt akartam, hogy tudja, miféle céljaink vannak és mi is tulajdonképpen a tét. Nem lett volna szabad értelmetlen vitákba keverednünk. Csak ennyit akartam, hogy ezt tudomásul vegye. Ha visszafordult felém, akkor érdeklődő tekintetet vetettem rá.

❖ Megjegyzés: so sorry Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb 3959055962
❖ Zene:
Mercy ❖ Szószám: 458

Elowen Herondale
sötét árnyvadászok vezére
ranggal rendelkezem
Elowen Herondale
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

winnie & sebastian
i'm glad you're alive

Meglehet, hogy túlreagálom a helyzetet. De az igazság az, hogy nem hibáztathat érte egy pillanatra sem. Hiszen egyszer már átéltem, hogy milyen is őt elveszíteni nem szeretnék ezzel újonnan szembesülni. Megannyi érzés, ha ismételten a nyakamba szakadna én nem tudom képes lennék-e kezelni. Vagy talán egyszerűbb lenne? Kétlem. Elhúzzák az orrod előtt a mézes madzagot azzal csak még jobban fájdítják a szívedet. Még akkor is, ha úgy tűnhet, hogy egy darabig gyógyítja a sebeidet.
- Azt jelenti, hogy melletted vagyok bármi is legyen. Én vagyok a mentőöved. A különbség annyi, hogy én ezt kimondom és nem némán veszek róla tudomást. - Nem tudom, hogy mire akart utalni. Na, jó talán legbelül valahol sejtem, hogy mégis mi ütötte fel magát a fejében, de egyszerűen nincs erőm most ezzel foglalkozni. Az utóbbi időben jobbnak éreztem, ha az érzéseimmel nem is foglalkozom. Nem tudnám soha teljesen megfejteni, hogy mi is zajlik milyen legbelül bennem. Talán egyszer, ha nyugodtabbak, másabbak lesznek a körülmények, de addig csak mélyen magába zárom, mintha nem is léteznének. Nem a legegészségesebb megoldása egy probléma kezelésének, de jelenleg ez az egyetlen, amire kitelik.
- Akkor pedig türelmesen várok. - Néha már én magam is beleszédülök abba, hogy melyik oldalt is látom el igazán információval. Kinek mutatom meg az igazi arcomat. Vagy egyáltalán ki vagyok én? Annyi ideje vagyok már a Királynő kémje, hogy már meg is feledkeztem néha arról, hogy milyen az, ha ténylegesen magamat adom. Mikor nincs ott a fejem leghátsó részében, hogy vannak dolgok, amikről tájékoztatnom kell. Mégis amelyek hozzá köthetőek sokkal nehezebben hagyják el ajkaimat. Talán a rúna tehet róla, de ki tudja már. Hűséges vagyok hozzá és a Királynőhöz. Hogy önmagamhoz mennyire azt már rég nem tudom. Kétlem, hogy valaha is lesz időm úgy igazán a sebeimet nyalogatni és összeszedni magam. Egy katona vagyok. A saját, személyes célzatú szükségleteim könyörtelenül a háttérbe szorulnak.
Én tényleg nem tudom, hogy mégis miért tartja olyan sokra azt a lányt. Minden egyes porcikájával megveti a benne lakozó sötétség miatt. Ebben az egyben talán igaza volt Valentine-nak. Mégis úgy kergeti, mintha függene tőle, ő lenne a horgonya. Pedig nem is sejti, de benne lakozik talán az egyik legnagyobb ellensége.
Nem hiszem, hogy ezt meg kellene magyaráznom. Gondolataimban ott vergődtek a szavak, de nem mondtam ki. Nem akartam túllépni a határt, de azt hiszem azt már így is sikerült. Váratlanul ért a pofon, amit egyáltalán nem érdemeltem meg. Eddig még soha nem emelt rám kezet. Most az a nyamvadék kis Clarissa mégis előhozta belőle. Milyen érdekes.. Azt hozza elő belőle, amit a legjobban megvet. Szánalmas.
Kezem finoman az arcomra simult, ahol valószínűleg könnyedén kivehető volt a tenyerének a lenyomata. Nem égetett. Nem fájt. Legalábbis nem jelentőségteljesen. A tény, hogy megtette volt az, ami lyukat égetett a mellkasomba. Meg akartam ütni. Püfölni akartam addig, amíg mozgott, de nem vitt rá a lélek. Gyűlöltem azért, hogy engedte, hogy Ő közénk álljon. Azt hiszem túlra becsültem a kettőnk közötti kapcsot.
- Miért, mert talán minden egyes porcikája gyűlöl téged? Talán ezt akarod elérni? Huh? Mert elmondhatom, hogy rohadtul jó úton jársz. - Éreztem, hogy könnyek szöknek a szemeimbe ezért inkább hátat fordítottam neki. Nem engedem, hogy gyengének lásson. Épp elég már azt is megállnom, hogy hagyjam minden érzelmemnek, hogy feltörekedjen és rajta vezessem le. Hiszen minden kuszaságnak a fejemben és a szívemben is.. Ő a melegágya. - Ha tényleg nincs rám szükséged akkor nem rabolnám az idődet. Aztán, ha kellek majd szólsz, ha nem akkor nem. Gondolom ez már amúgy sem az én reszortom lesz. - Azt hittem, hogy mellette a helyem. Hogy a társa vagyok, hogy segítem a bajban. Ezek szerint hatalmas bakot lőttem. Pedig az én életemben Ő volt a horgony. Az egyetlen. Amiről azt hittem, hogy biztos talajként helyezkedik el a lábam alatt. Az egész életem tévedés lenne? Kezdem úgy érezni, hogy beleőrülök.



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

Sebastian &  Winnie
mercy

Nem tudtam, jólesik-e az aggódása, avagy sem. Inkább teher volt, mint jóleső érzés.
- Elowen, kissé túlaggódod a dolgot. Ezúttal nem lesz baj, nem lesz baleset, nem lesz halál. Legalábbis én életben maradok, erről biztosíthatlak. – Tettem hozzá és végig határozott volt a hangom. Biztos voltam a dolgomban. Azt még nem tudtam, miként is hozom létre azt a kelyhet, de a sikerében biztos voltam. A kérdésre odapillantottam rá, de nem igazán reagáltam rá. Talán azért, mert én sem értettem teljesen mindent, vagy azért, mert a bizalmatlanságom felülkerekedett bármin, még azon is, hogy Elowen és köztem régóta ott volt egy plusz kapocs.  A közös múlt, az életutunk, a hűség rúnája… mégsem akartam mindent az orrára kötni.
Kiérződött a hangjából a felháborodottság, sértettség, ami őszintén szólva egy cseppet sem lepett meg. Érdeklődve figyeltem, hol őt, hol pedig a rúnát, amire nem volt rest felhívni a figyelmemet szinte minden egyes alkalommal, amikor nem mondtam el valamit neki.
- De, jelent. Bár úgy tűnik, neked sokkal többet, mint nekem. – Vágtam elgondolkozó arcot, majd félrenéztem. Elowen túlzottan kötődött hozzám és ezt éreztem minden rezdülésében, mondatában, tetteiben. Úgy gondoltam, hogy ez nem feltétlenül a rúna miatt van és ez már aggasztott valahol. Visszapillantottam rá egy kisebb sóhajjal.
- Tudom, Elowen. De vannak dolgok, amikről még nem szabad beszélnem. Még neked sem. Ha megértettem, mi folyik körülöttem, majd elmondom. – Döntöttem oldalra egy kissé a fejem. Bár a jelenlegi viselkedése némi aggodalomra adott okot. Túlságosan ki akart belőlem szedni minden információt és nem tudtam, mégis miért. Nyilván, ahogyan ő mondta, megkérném rá, hogy ne adja tovább senkinek, így tenne, de… félig tündér. Talán még a hűség rúnát is ki lehet cselezni ilyesmivel. Nem, ezt a feltételezést én magam sem hittem el.
A démonos kérdésemre adott válaszán kissé elmosolyodtam. Hát, várható volt, hogy nem tud mással előállni, épp ezért csalt mosolyt az arcomra, ami nem volt sokáig látható.
A továbbiakra megforgattam a szemeimet. Aztán az utolsó szavakra összehúztam azokat.
- Túlmutat a testvériség határain? Mégis mire gondolsz, Elowen? – Kérdeztem rá, hátha nyíltan elmondja. A további kérdései viszont… villámcsapásként értek. Pont Elowen az, aki nyíltan ellenem fordul? Ellenem és Clary ellen? Nem hittem a fülemnek. Néhány pillanatig csak néztem őt, majd a tekintetem átváltott koromfeketére. Az ereimben csörgedező démonvér elkezdett elhatalmasodni rajtam. A levegőbe emeltem a kezem.
- Soha nem fogsz felérni hozzá, Elowen! Ő más, mint te… - Morrantam és ha nem volt eléggé felkészülve a haragomra, akkor felpofoztam.
Ezt teszi velem Clarissa Fray. Kiállok mellette, még akkor is, ha nem érdemli meg. Hisz nyilván nem érdemli meg, mert nem az én oldalamon van – legalábbis jelenleg.
A tekintetem elkezdett visszaváltozni, így hátrébb léptem. Dühösen meredtem a lányra és a szemeit fürkésztem.

❖ Megjegyzés: so sorry Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb 3959055962
❖ Zene:
Mercy ❖ Szószám: 441

Elowen Herondale
sötét árnyvadászok vezére
ranggal rendelkezem
Elowen Herondale
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

winnie & sebastian
i'm glad you're alive

Nem szívesen esnék át ismételten az elveszítését követő fájdalomhullámon. Épp elég volt egyszer. Nem érdekel, hogy másodjára könnyebb lenne elfogadni a tényt, hogy nincs többé, de nem akarok ezzel megbirkózni. Ha kell én magam fogom kirángatni őt a halál karmai közül, de nem fogom még egyszer elveszíteni. Nincs senki, aki megállíthatna abban, hogy megóvjam őt. Fogalmam nincs, hogy miért nem tudom őt elengedni. Talán, mert a tündérek mellett őt tekintem az otthonomnak. Egyfajta biztos pontnak az életemben. Túlságosan sok mindent jelent a számomra.
- Nem bánnám, ha néha azért megosztanád velem a terveidet, mert másképpen nem tudok rajtad segíteni. - Ahhoz, hogy kiszűrhessük a baleseteket, mint legutóbb történt arra van szükség, hogy ott tudjak lenni mellette vagy éppen, ha elvakítja valami, akkor tudjak esetleg hatni rá. Mert egyértelműen nem állok készen arra, hogy elveszítsem. Szükségem van rá még akkor is, ha nem tudom megérteni, hogy miért. Vannak dolgok, amiket egyáltalán nem szabad túlgondolni.
- Csak nem tudod, hogy mégis mi rejlik az egész mögött? - Ismerem már eléggé ahhoz, hogy tudjam valamit rejteget. Persze azt is pontosan tudom, ha valamit nem kíván megosztani velem azt nem is fogja. Bonyolult kapcsolat a miénk, de ennek ellenére úgy gondolom, hogy pont ebben van a maga varázsa.
- Nagyon örülök, hogy ismételten nem kívánsz beavatni semmibe. Komolyan nem lehetsz velem ennyire bizalmatlan. Mégis csak itt díszeleg ez a karomon. - Mutatok rá a hűség rúnámra. - Vagy ez neked semmit sem jelent? - Tudom jól, hogy amennyire én hűséges vagyok hozzá annyira hűséges ő is hozzám. Ez egy kölcsönös kapcsolat és ezt pontosan tudja. - Te is pontosan tudod, hogy miképpen láncol ez össze minket. Csak annyit kell mondanod, hogy kettőnk között kell maradnia és, ha akarnám sem tudnám elmondani senkinek. Hiszen ez hozzád köt. - Bár jó lenne, ha tudnék a Királynőnek válasszal szolgálni, de nem erőltethetem rá, hogy teljes mértékben őszinte legyen velem. Én már tényleg kezdem azt érezni, hogy kicsúszik alólam a talaj. Még így is, hogy újra itt van mellettem az, akiről az hittem, hogy elveszítettem.
- Sajnálatos módon ezt még nem mondhatom el magamról. - Lehet, hogy két faj keveréke vagyok, de azért nem mondhatnám, hogy egy pokolban született, erőteljes démon lennék. Bár megjárnám ezt az utat, ha azt jelentené, hogy végre egy olyan világban élhetnénk, ahol ő is képes lenne elfogadni önmagát. Saját magából farag ellenséget.
- Lehet, hogy nincs testvérem, de valamilyen szinten mégis vannak, hiszen a tündérek között igen is vannak, akikre úgy tekintek, mint a testvéreimre és a te ragaszkodásod irányába.. Túlmutat a testvériség határain... - Egyszerűen megszállottan kergeti a lányt, de fel sem fogja, hogy Őt nem is érdekli, vagy éppenséggel egyenesen megveti. Az pedig, hogy erre igazán rávilágítsak talán sosem fog sikerülni.
- Miért? Én talán nem érek fel az általad istenített nyamvadt, kis Clarissa szintjére? - Nem tehetek róla, de nem szeretem, amikor ennyire alábecsülnek. Főleg, ha ilyen túlértékelt kis senkiről van szó. Oda ne rohanjak, hogy Ő a nagy Clarissa Morgenstern, aki az apja beteges kísérleteinek köszönhetően valami plusszal lett megáldva, mint a többiek. Ugrálja körbe a jó édes anyja. Csak akadna le róla már Sebastian. Ő lesz a veszte.



Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

Sebastian &  Winnie
mercy

Akár egy pióca? Felvontam a szemöldököm, de nem reagáltam túlzottan a szavaira A rúnának hála mindig is mellettem, az én oldalamon állt és tudtam, hogy ez így is marad. Nem volt hát egyáltalán meglepő a hozzáállása, nem volt mit firtatni rajta.
- Ó, én nem mondok semmit, Elowen. – Biccentettem felé. Hallgattam, amiket ezután mondott, de nem tehettem róla, hogy bizonyos értelemben bizalmatlanul álltam hozzá. Úgy voltam vele, hogyha nem lenne rajta a rúna, esze ágában sem lenne ennyire mellettem lenni. Ez valahol így volt jó, valahol viszont aggasztott. Néha, rosszabb napjaimon eszembe jutott a gyerekkorunk. Azok a napok, amiket együtt éltünk túl. Apám tanításai, szenvedtetései. De mi ott voltunk egymásnak, akkoriban még rúna nélkül. Mily érdekes. Bár azóta rengeteget változtam. Az a gyermek már rég eltűnt, aki akkor voltam. És valószínűleg az a kislány sem volt többé, aki Elowen egykor volt.
A rúnájára pillantottam, majd az arcára egy kisebb sóhajjal.
- Legalább ebben biztos lehetek. – Reagáltam rá ennyit, röviden, majd körbenéztem. A sírokon vándorolt a tekintetem, de persze figyeltem arra is, amit ő mond. Halványan elmosolyodtam, hisz én tudtam, hogy mi a helyzet Jacet illetően. Miért is nincsenek olyan értelemben most együtt és miért viselkedik furcsán. Hozzám tartozott már és nem az árnyvadász társasághoz. Akkor, amikor mindketten visszatértünk, valami megváltozott. Egyből éreztem, egyből tudtam és… ki is használtam. Tudattam Jaceel, hogy egyek vagyunk. Összetartozunk.
- Én azt mondom, Elowen, hogy mindennek oka van. Annak is, hogy Jace miért viselkedik furcsán. – Néztem rá sejtelmesen, de ennél jobban nem mentem bele. Habár megbíztam benne, de még én magam sem tudtam, hogyan kapcsolódtunk össze pontosan. Egyszerűen így volt és én nem akartam azon gondolkodni, hogyan történt. Ki akartam használni ezt a fajta kötődést, kapcsolatot. Tudtam, hogy ez is hozzásegít ahhoz, hogy véghez vihessem a tervem.
A visszakérdezésére bólintottam egy aprót. Elgondolkodtam azon, amit mondott, így magam elé pillantottam.
- Nem a saját véremet használnám. Vagy nem csak a sajátomat, hanem… sokkal inkább… - Elhallgattam. Nem jött a számra a név, vagy csak nem akartam kimondani, még magam sem tudom. Visszapillantottam a szemem sarkából Elowenre. – Segíteni nem hinném, hogy tudsz ebben, hacsak nem vagy nagy erejű démon. – Elfélmosolyodtam, majd felegyenesedtem mellőle. Nem volt kedvem tovább ücsörögni a hideg kövön, ki akartam nyújtóztatni a végtagjaimat. Ahogy Claryt említette, érdeklődve néztem rá.
- Nem értheted, hogy ő mit jelent nekem. Elvégre a húgom. – Bár azt hiszem, más is volt a dologban. Sőt mi több. De Elowen ismert, pontosan tudta, vagy legalábbis sejthette, miként állok Claryhez. Hittem benne, hogy csak az árnyvadászok fordították ellenem. Egy nap majd ő is belátja, hogy az a helyes, amit én akarok tenni. És majd eljön az a nap, amikor ketten, együtt uralkodunk az új világ felett, amit létrehoztam. – Mindenképp az a tervem, hogy felnyissam a szemét és hogy végre belássa, a rossz oldalon áll. Mellettem a helye és nem máshol. – Tettem még hozzá, egészen komolyan nézve Elowenre. – Talán a te segítséged kellene ehhez. – Elgondolkoztam, de hamar el is vettem. – Azaz… mégsem. – Nem lett volna jó ötlet őket összeereszteni, ezt a zsigereimben éreztem. Elowen inkább a múltam része volt, az, aki látta, ki is voltam… Clary viszont a jövőmben volt benne. A két lány teljesen más életszakaszomhoz tartozott és nem akartam keverni a kettőt.

❖ Megjegyzés: ha valami nem jó, sikíts!  Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb 2148618046
❖ Zene:
Mercy ❖ Szószám: 532

Elowen Herondale
sötét árnyvadászok vezére
ranggal rendelkezem
Elowen Herondale
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

winnie & sebastian
i'm glad you're alive

Nem tudom mihez kezdenék nélküle. Már így is elveszítettem egyszer és úgy érezte egy részem, hogy az életem véget ért. Nem tudom, hogy a rúna a ludas ebben, vagy egyszerűen tényleg elkezdem hozzá ilyen erőteljesen kötődni, de egy biztos. Mindig fontos lesz a számomra és soha nem fogom engedni, hogy valaha is baja essen. Nem számít, ha lelepleződöm. Semmi. Azért vagyok, hogy mellette lehessek. Azt hiszem ez már lassan kezd áthajlani beteges ragaszkodásba, aminek sosincs jó vége.
- Mertem remélni. De azért, hogy biztosítsuk én melletted leszek. Akár csak egy pióca. Nem érdekel mit mondasz. - Nem számít, hogy mit fog mondani, nem érdeklenek a kifogásai. Az sem érdekel, ha nem akar maga mellett tudni, mert ott fog. Én leszek az új árnyéka, aki figyelni fogja minden egyes lépését. Nem engedhetem el újra, mert azzal nem tudom, hogyan birkóznék meg így másodjára. Elsőre is épp elég volt másodjára már nem akarok ilyen tőrt a mellkasomba. Talán azzal együtt már önmagamat is elveszíteném. Az pedig nem vezetne sehová.
- Reméltem is, hogy az első galambot felém dobod, ha kelleni fogok. Bármiről legyen szó én ott leszek melletted. Remélem tudod, hogy számíthatsz rám. - A hűségemet soha nem kérdőjelezheti meg. Ha nem is mindig őszinte, vagy előfordulhat, hogy lesz olyan, amibe nem szívesen követném akkor sem lenne választásom. Meghoztam gyermeteg fejjel, hogy örök hűséget fogadtam neki. Ez azonban tényleg a halálig szól nem pedig egy újabb papír aláírásáig, amivel kijelentheted, hogy elváltatok és csókolom, viszlát. Ez ennél sokkal komolyabb és mélyebb. Pontosan ez az, ami még szebbé varázsolja az egész köteléket kettőnk között. Nem lehet ennek csak úgy véget vetni. Lehet, hogy nem vagyunk egymás parabatai-ai, de szerintem elég közel vagyunk hozzá. De lehet, hogy ez már tényleg azért van, mert egyszerűen a részemről az érzelmeim túlmutatnak a kapcsolatunk határain. Ebbe azonban inkább már nem merülnék bele, hogy miképp is kezeljem. Egyszerűen csak vissza kell fognom magam. Mert tudom jól, hogy mennyire idegenek számára az érzelmek. Az pedig, hogy jelen pillanatban mondhatni éppen csak visszatáncolt a halálból.. Jobb, ha nem hozok fel semmi mást.
Igen, remekül működik. Szüntelenül az oldaladon leszek. – Egy gyerekes, ártatlan dolognak tűnt az egész mégis egy életre összekötött minket. Hiszen csak ezzel tudtuk igazán kifejezni azt, hogy egymáshoz tartozunk, hogyha bajba kerülünk akkor a másik mindig ott lesz, hogy kihúzza a másikat a bajból. Én mégis cserbenhagytam. Hiszen halála ezt igazolja. De nem lehettem ott vele, miután kiderült ki is ő. Túlságosan veszélyes volt.
Ahogy elnézegettem az utóbbi időben, mintha Jace elszigetelné magát mindenkitől. Azt várnád, hogy a szerelmes-madarak már egymásnak essenek, de koránt sincs így. Alig látni őket együtt. Akkor is ott van a minimális távolság. – Nem tudom, hogy mi üthetett beléjük, vagy már nem olyan jó a tiltott gyümölcs és megunta a régi játékszerét. Persze az is lehetséges, hogy valami sokkal mélyebb és sötétebb van a dologban, de ebbe már nem kívánom beleásni magam.
Szóval hozzád hasonlókat szeretnél gyártani? De gondolom, akkor részben a saját véredből kreálnád őket. Ha magadhoz akarod láncolni. Vagy van esetleg valami terved? Van erre valami megoldás? Tudok valamit segíteni neked ebben? – Szeretném, ha sikerülne véghez vinnie a tervét anélkül, hogy bárki keresztbe tehetne neki. Ehhez pedig mi sem lenne jobb, mint valaki, aki mindig mellette van és az árnyékban meghúzódva segít neki?
Miért olyan fontos Clary ebben az egészben? Lényegében nem Ő volt legutóbb is a veszted? – A megszállottság, amit a lány iránt érez. Az lesz a veszte minden téren. Kergeti, de soha el nem érheti igazán. sosem lesz az övé.  


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

Sebastian &  Winnie
mercy

A szavaira, miszerint reméli, ezúttal nem fogok belesétálni a halálomba, szusszantam. Még egy mosolyfélét is megejtettem felé, miközben megcsóváltam a fejem.
- Nem, nem tervezek újra meghalni, Elowen. – Azonban a kérdésre, hogy tehetne-e értem valamit, vagy hogy egyáltalán szükségem van-e rám, elgondolkodtatott. Nem tudtam rá miként felelni. Csak elnéztem a hűség rúna felé, ami a kezemen díszelgett, gyerekkorunk szinte utolsó emlékeként. Aznap kisétált az életemből és nem tudtam, mikor látom viszont. Kicsi voltam, egy eszelős kölyök, aki már akkor is túlontúl az apját követte, ahelyett, hogy a saját céljait helyezte volna előtérbe. A merengésemből végül a valóság rántott ki, sietve a lányra emeltem a tekintetem.
- Ha szükségem lesz rád, mindenképpen szólni fogok róla. Megígérem, hogy elsőként értesülsz róla. – Alig láthatóan megvontam a vállam és ezzel lezártnak tekintettem a témát. Bizonyos értelemben senkire sem volt szükségem, csak azokra a marionett bábukra, akiket kedvem szerint mozgathattam és akik minden lépésükkel nekem segítettek. Láttam magam előtt a tökéletes világot, a tökéletes jövőt, ami csak arra várt, hogy elérjem. Nem számított, mi pusztul el közben, ha azzal lehetek, aki...
A nagy gondolkodásomból Elowen szakított ki. Egy picit talán jól estek a szavai. Az, hogy ő nem örült a halálomnak. De csak egy mosolyra futotta, ami magam sem tudom, mennyire volt őszinte. Nem reagáltam erre többet.
- Ha kell, újra és újra visszatáncolok a halál torkából, egészen addig, amíg a tervem be nem teljesedik. Nem lehet másképp. Nekem kell győznöm és ez így is lesz. – Határozott voltam. Nem tűrtem senkitől sem ellentmondást és senki sem tántoríthatott el a céljaimtól.
- A hűség rúna még remekül működik, hm? – Kérdeztem félvállasan, miközben letekintettem a kezére. Visszaidéződött bennem az alig pár perce feltett kérdése, miszerint tehet-e értem valamit. Valószínűleg a rúna miatt volt és nem az igazi érzései vezérelték. De ez nem érdekelt túlzottan, csak megmosolyogtatott talán. Egy rúna mikre nem képes, igaz? Megváltoztatja az egész embert. Kár, hogy megszabadulni már nem olyan egyszerű tőle…
Figyelmesen hallgattam a válaszát és érdeklődve döntöttem oldalra a fejem.
- Mire gondolsz pontosan? Mindenbe avass be, amit tudsz. Talán még a segítségemre is lehet egy-két információ, ami a birtokodban van. – Barátságos mosolyt küldtem felé.
Helyet foglaltunk a sírkövön, így a térdeimre támasztottam az alkarjaim és összefűztem magam előtt az ujjaim. A kérdésre, hogy mi is a tervem, lepillantottam a földre magam elé, majd felszegtem a fejem és az égre néztem.
- Nos, szükségem lesz a kehelyre. Nem a végzet kelyhére. – Pillantottam a lányra, mielőtt félreérti a dolgot. - Hanem egy olyasféle kehelyre, ami ezúttal olyan lényeket kreál, akik… nekem dolgoznak. Démoni vérrel megáldott emberek, akárcsak én. – Eléggé körülírtam a dolgot, de ez volt a lényege. Olyan emberek, katonák kellettek nekem, akik minden parancsomat követik és tényleg aszerint cselekszenek, ahogyan azt én akarom. Nem volt más lehetőség hát, mint hasonlókat létrehozni hozzám. Ám ez nem tűnt olyan egyszerű feladatnak. Körbepillantottam a sírköveken, miközben tovább beszéltem. – A másik tervem természetesen az, hogy Claryt magamhoz láncoljam. – Magyaráztam félvállasan. Claryvel az oldalamon akartam úgymond uralkodni. Tisztában voltam vele, hogy ez a része lesz talán a legkeményebb része a tervemnek, de nem tehettem le róla. Ha valaki, hát ő érdekelt. A húgom. Clarissa Fairchild. Mást el sem tudtam volna képzelni magam mellett, csak és kizárólag Őt. Ebből pedig nem engedtem egy pillanatra sem.
Az ujjaimat szorosabban kulcsoltam össze, miközben magam elé meredtem. Clary járt a gondolataimban, a képek csak úgy váltakoztak a fejemben. Bele is merültem néhány hosszabb pillanatra, mielőtt nyeltem volna egy nagyot és újból Elowenre néztem.

❖ Megjegyzés: ha valami nem jó, sikíts!  Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb 2148618046
❖ Zene:
Mercy ❖ Szószám: 572

Elowen Herondale
sötét árnyvadászok vezére
ranggal rendelkezem
Elowen Herondale
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

winnie & sebastian
i'm glad you're alive

Úgy éreztem, hogy káprázik a szemem és ez az egész valami ostoba játék az egész. Hiszen halott volt. Elveszítettem és ezzel együtt egy részemet is, aminek hiánya belülről jobban mardosott, mint a legerősebb méreg. Most mégis itt volt. A karjaim között és úgy szorítottam, hogy szinte a lelket is kiszorítottam belőle. Pedig igazán lehettem volna óvatosabb is vele, hiszen tulajdonképpen megjárta a poklok, poklát most mégis itt áll előttem, mintha mi sem változott volna. Az ölelést nem húztam túlságosan hosszúra, hiszen pontosan tudom, hogy mennyire képtelen feldolgozni az érzelmeket. Az utolsó cseppig kiölte belőle Valentine, mintha nem érdemelte volna meg. Pedig ez koránt sem számít gyengeségnek. Átéreznünk mindazt, amit más érez ugyanolyan hatalommal ruhá fel minket, mintha nem éreznénk a fájdalmunkat. Mindössze csak üresség tátongana bennünk, amihez egy idő után hozzászoknánk. Ahogyan azt ő is tette.
- Remélem, hogy ezúttal ez azt jelenti, hogy nem fogsz megint belesétálni a halálodba. Mondd csak, tehetek én valamit az érdekedben? Szükséged van rám? - Nem tudom, hogy neki volt szüksége rám, agy egyszerűen csak nekem volt szükségem őrá. Bármelyik is legyen az igazság nem bánom, hogy a kettőnk közötti kapcsolat, ami a rúnának köszönhető leginkább újra egymáshoz rántott minket. Hiszen él.. Boldogságomat jobbnak látom nem kifejezni, hiszen az ő esetében talán fel sem tudná fogni, hogy mi mindent jelent nekem az, hogy Ő életben van.
- Azért tudd, hogy én egyáltalán nem örültem. Ha pedig megtudják, akkor azt is tudni fogják, hogy téged nem olyan egyszerű a halál karjaiba taszítani. Hiszen visszatáncoltál. Nem is számít, hogyan a lényeg, hogy itt vagy most. - Nem számít semmi az ég világon csak az, hogy itt van és egészséges. Életben van. Én pedig mindenre képes leszek azért, hogy ez így is maradjon. Mert bárki akar keresztbe tenni neki, bárki kíván ártani neki én esküszöm, hogy nem állok jót magamért. A testemen keresztül érhet hozzá bárki is. Senkinek nem engedem, hogy bántsa. Még egyszer nem követem el azt a hibát, hogy nem állok mellette teljes mértékben.
- Nem.. Minden a legnagyobb rendben van. Csak a dolgok megváltoztak, de most úgy tűnik, hogy minden visszatér a régi kerékvágásba.
- Most, hogy életben van úgy érzem, hogy minden kezd újra értelmet nyerni és a világ, amit ismerek újra megvilágosul és nem lesz többé sötét, labirintus.
Mikor megpaskolja a sírkövet maga mellett némán helyet foglalok és végigpillantok a temetőben sorakozó tetemeket rejtő díszesebbnél, díszesebb sírokon. Ez is sokszor azt mutatja, hogy valakit többre értékelnek a halálában, mint az életében.
- Most mi a terved? - Töröm meg végül a rövid ideig tartó csendet.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty


Sebastian & Winnie

Az arcára volt írva a meglepődöttség. Bizonyára nehezen hitte el, hogy itt állok előtte életnagyságban. Meghaltam, de valami csoda folytán visszatértem. Biztos ezer meg egy kérdés megfogalmazódott benne, ő mégsem tett fel egyet sem, csak hirtelen felém indult és már éreztem is a körém fonódó karjait. Mindig is különös érzés volt, mikor megölelt, vagy hozzám ért. Elowen volt az egyetlen, akiről tudtam, hogy sosem ártana nekem, de azt is tudtam, hogy túlontúl kedves. Ki fogják ezt használni és a porba fogják tiporni. Az ölelését lassan és tétován viszonoztam, nem is tartott sokáig. Hamar elengedtem és ő maga is hátrébb lépett. Ráemeltem a tekintetem. Láttam, hogy megtörli az arcát, de nem kérdeztem rá, miért. Gondoltam, hogy valamennyire meghatotta ez az egész helyzet, csak épp átérezni nem tudtam. Megjátszani az érzéseket pazarul tudtam, de átélni nem és nem is vágytam rá túlzottan. Egyedül a hűség rúna volt az, ami egy kicsit több pluszt adott nekünk, kettőnknek. Azt is igyekeztem olykor kizárni a fejemből és az életemből.
A szavaira oldalra döntöttem kissé a fejem. Az egyik sírhoz indultam, lassú léptekkel, miközben reagáltam rá.
- Fogalmazzunk úgy, hogy most minden és mindenki nekem dolgozik. – Utaltam itt Jacere is, aki bár szabadon járkált és azt tehetett, amit csak akart, bármikor „haza hívhattam”, hogy azt tegye, amit én akarok. Elmosolyodtam kicsit, ahogy végigsimítottam az egyik sírkövön, végül Winnie felé fordultam, hogy neki szentelhessem az összes figyelmem.
- Úgy hiszem, lassan mindenki megtudja, hogy visszatértem. Pedig… hát, biztos örültek, hogy meghaltam. – Magyaráztam, miközben karba tettem a kezeimet. A lányt fürkésztem, miközben azon gondolkodtam, mit is kellene neki pontosan mondanom. Vagy kérdeznem.
- Hogy értetted azt az előbb, hogy „még” élsz? Történt valami, veszélyben vagy esetleg? – Érdeklődtem. Hangomból nem érződött ki semmi. Nem aggódtam, tényleg csak érdeklődtem egyelőre. Nem hittem, hogy Winnie bajba keveredne. Mindig is úgy éreztem, hogy ő az a fajta, aki gond nélkül meg tudja védeni magát és a kezébe tudja venni a Sorsát. Hisz annak idején nem véletlenül szökött meg Valentine fogságából. Még engem is hátra hagyott, bár igaz, az az én döntésem volt. És egy percig sem bántam meg. Még most sem, hogy mindenki a halálomat akarja és mindenki gyűlöl. Az elejétől fogva tisztában voltam ezzel és elfogadtam, sőt mi több, egyszerűen nem is érdekelt, hogyan vélekednek mások.
Leültem arra a sírkőre, amin az előbb végigsimítottam és megpaskoltam magam mellett a helyet, jelezve ezzel a lánynak, hogy ő is jöjjön. Felesleges ácsorogni, miközben ülni is lehetne.



403 szó ❃ remélem, jó...  Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb 228653208



Elowen Herondale
sötét árnyvadászok vezére
ranggal rendelkezem
Elowen Herondale
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

winnie & sebastian
i'm glad you're alive

Nem tudom, hogy mégis mit vártam az egésztől, de a megérzéseimre hallgattam és azt sem figyeltem, hogy merre megyek. Felőlem akár be is hunyhattam volna a szemeimet, amúgy is csak elterelésként hatott az elmémre az a tény, hogy a külvilágra is odafigyelek, mikor csak egy hívogató szó lüktet a szívemben. Mintha szüksége lenne rám. Vagy nem is tudom. Mikor felrajzoltuk eme rúnákat mi magunk sem tudtuk igazán mibe ássuk bele magunkat, de egyértelműen egy olyan kapocs alakult ki közöttünk, amit senki nem vehet el tőlünk. Lehet, hogy nem vagyunk parabatai kapcsolatban, de ettől még legalább olyan közel érzem magamhoz, mintha így lenne. A lábaim egyre gyorsabb iramot vettek fel a végére már rohantam mígnem egy temető kellős közepén találtam magam és a megérzésem, mintha teljesen köddé vált volna. Egy temető. Talán ez egy jel akar lenni arra, hogy nincs többé és jobb lenne, ha elengedném? De a rúna mást mutat. Élénkebb, mint valaha. Mi lehet az igazság?
Egy pillanat erejéig újra érzem, ahogy az érzelmek teljesen felemésztenek és a szemeim is vöröses színben kezdenek pompázni, ahogy a látásomat elhomályosítják a könnyeim. Annyira felemésztenek az érzéseim, hogy fel sem fogom, hogy valaki mögöttem áll. A nevem szakít ki a buborékból, amely olyan ismerős hangon csilingelt, hogy egy pillanatra a szívem is kiugrott a helyéről. Vajon tényleg ő az? Vagy most már egyszerűen csak a képzeletem játszik velem egy nagyon gúnyos játékot.
Azonban, mikor megfordulok az ő arcát látom a vonásait, amit olyan élénken őriztem emlékemben, mintha csak tegnap váltunk volna el utoljára. Nem tudom, hogy azért mert túltöltődtek az érzelmeim vagy pedig azért, mert meg akartam bizonyosodni arról, hogy tényleg itt van előttem áthidalva a kettőnk közötti társaságot vetettem rá magam és öleltem át olyan szorosan, hogy szinte olyan voltam, mint egy óriáskígyó, aki végre megkaparintotta az áldozatát.
Éreztem, ahogy egy könnycsepp végig gördül az arcomon és szégyelltem is magam miatta, mert pontosan tudom, hogy Ő belőle mennyire kiöltek minden egyes érzelmet. Velem is igyekezett Valentine ugyanezt elérni és talán sikerült is volna neki, ha nem szököm el. De az utóhatásai azoknak, amit velem tett a mai napig kísértenek.
Elengedem és teszek hátra egy lépést az arcomon csillogó könnycseppet pedig még azelőtt letörlöm, hogy észrevehetné. - Inkább úgy mondanám, hogy még élek. De.. Te mégis hogyan? - A halálhíre futótűzként terjedt a világban, mint valami örömteli dolog. Talán csak én voltam egyedül, aki úgy érezte, hogy a világ dőlt össze körülötte.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty


Sebastian & Winnie


"A pokol nem jön hirtelen. A pokol lassan, de biztosan érkezik."

Visszatértem. Méghozzá a halálból. Eleinte szinte fel sem fogtam, de aztán tudatosult bennem, hogy kaptam még egy esélyt, egy újabb lehetőséget arra, hogy véghez vihessem a tervem. Ezúttal pedig nem voltam úgymond egyedül, hisz egy bizonyos illető élete az enyémhez volt kötve. Egyek lettünk. Két külön test, két külön lélek, mégis, egy láthatatlan fonál fűzött minket egymáshoz. Ha őt megsebezték, akkor azt én is éreztem. Ha fordítva, hát akkor ő szenvedett úgy, mint én. A hasznomra akartam fordítani, mert hát, ebből könnyen előnyt lehetett kovácsolni.
Ám ezúttal egymagam voltam, méghozzá a Woodlawn temetőben. Nem tudom, mit is kerestem itt pontosan, de ahogy a kezemen levő rúnára néztem, gondolkodóba estem. Winnie. Nagyon régóta nem láttam, fogalmam sem volt, mi van vele, de az, hogy a rúna még a kezemen díszelgett, azt jelentette, hogy él. Él és épségben van. Csak a hűség rúnának volt köszönhető, másnak nem, de érdekelt, mi van vele és tudni akartam, tényleg jól van-e. Utáltam, hogy ilyen fura, különös érzés kapcsolt hozzá, de sajnos ezt nem tudtam kiirtani magamból.
Nekem nem voltak érzéseim, soha, senki iránt. Apám kiölt belőlem mindent és ez így is volt jó; az érzelmek a gyengéknek való. Azzal tudnak manipulálni, becsapni, zsarolni. Nos, nekem ezek nem kellettek. Felesleges dolgok voltak és minél távolabb voltam tőlük, annál jobb.
Ahogy a temetőben szlalomoztam a sírok közt, egyszer csak megtorpantam. Tőlem kicsit messzebb megpillantottam egy tűzvörös hajú lányt. A szemeim tágra nyíltak, majd összehúzódtak. Érdeklődve figyeltem néhány pillanatig, mielőtt újra elindultam volna felé. Winnie. Mit keres itt? Mögötte, alig néhány méterre álltam meg. A hátát, a haját figyeltem.
- Elowen? – Kérdeztem halkan. Lehet, csak a szemem káprázik és nem is ő van itt? Nem volt kizárható, hisz annyi hely közül miért pont itt lenne ez a lány?
Ha megfordult, abban a pillanatban felemeltem kissé a fejem. Hát igaz. Itt van és ő az. Végigmértem, de nem mozdultam, csak vártam az ő reakcióját. Biztos értesült a halálomról és hát, most itt voltam előtte. Ő volt az első, akivel a feltámadásom után igazság szerint találkoztam. Leszámítva Jacet, aki, mint tudjuk, hozzám volt kötve.
- Látom, jól vagy. – Szólaltam meg végül újra, majd tettem felé egy lépést. Halványan el is mosolyodtam. Jó volt újra látni őt.



mercy ❃ 366 szó ❃ hát szia, Winnie Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb 4068121422  



Elowen Herondale
sötét árnyvadászok vezére
ranggal rendelkezem
Elowen Herondale
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty

winnie & sebastian
i'm glad you're alive

Ismerem Jonathan-t. Vagy Sebastian. Ahogy éppen hívni akarja magát nem számít. Mert az még nem változtatja meg azt, hogy kicsoda ő valójában. Egyszerűen csak azt tükrözi, hogy mégis mit is képvisel. Hogy mennyire megveti a szüleit. Az anyát, aki magára hagyta. Engedte egy szörnyetegnek, hogy felnevelje és elhitesse vele, hogy ő maga is az. Senki nem értheti meg igazán a szörnyet, amíg nem ismeri a történetét. Az ő története tekintetében pedig egyáltalán nem nevezhető szörnynek. Hiszen ő maga is csak áldozata a körülményeknek, amelyek őt övezik. Lehet, hogy hozhatott volna jobb döntéseket, vagy megpróbálhatott volna változtatni a dolgokon, de ha egyszer valaki egy életen keresztül azt hallgatja, hogy nem lesz jó semmire egy része talán el is hiszi, hogy igaz.
Abban a pillanatban, amikor halványulni kezdett a rúna, amit a kezemre rajzolt a szívem összeszorult valahogy éreztem, ahogy kiszökik belőle az élet. Örökre szólt volna, de ha Ő már nincs, akkor semmit sem ér. Összetörtem. De ebből semmit nem mutathattam a külvilág felé. Magamban raktároztam el az érzéseimet, mert azzal csak bajba sodortam volna magam, ha kiderül, hogy mégis milyen kapocs fűz engem Sebastian-hoz és Valentine-hoz. Utóbbinak halálért a mai napig hálás leszek az angyalnak. Azaz ember nem is érdemelte meg, hogy egyáltalán éljen. De nélküle Sebastian sem lenne.. Úgyhogy mondhatjuk, hogy valami jót mégis tett a világgal. Még akkor is, ha nem úgy bánt vele, ahogyan azt megérdemelte volna.
Az utóbbi időben a rúna újra életre kelt ez reményt adott arra, hogy tényleg életben lehet. Az árnyakból származó suttogás talán igaz lehet. De azóta sem láttam. Most azonban mégis, mintha lüktetni kezdett volna a kezemen lévő rúna és a megérzéseimre hagyatkozva helyeztem egyik lábamat a másik elé. Muszáj találkoznom vele. Ha életben van, akkor arról tudni akarok. Számíthat rám. Talán szüksége is lenne rám? Mindez azért történik? Fogalmam nincs, de szükségem van arra, hogy válaszokat kapjak. Ami a legfontosabb azaz, hogy életben van-e, vagy az egész csak egy eltúlzott képzelgés a részemről. Tudnom kell.

[ kicsit béna ígérem a következő jobb lesz.  ]

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Sebastian & Winnie || hetekkel késõbb Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» winnie & sebastian || where is my baby?
» Sebastian && Winnie ◯ the day he died
» jem & winnie || i need your help
» killian & winnie ♡ find each other
» Sebastian Morgenstern ♥