Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin Empty
Nem is vártam tőle többet, mindössze csak Valentine nevét tudja hajtogatni. Igaz, ő nevelt fel, de ő és én két külön ember vagyunk, és sokkal többet tettem már, mint amennyit talán a lány valaha is fog. Az ő szavainak a szememben nincsen súlya, így mindössze csak felhorkantok, ahogy hallgatom őt. Nevetséges.
- Pont úgy mondod, mintha te nem lennél eltelve magadtól. Márpedig, az alapján, amit művelsz, egyértelműen egy indokolatlanul magas lóról beszélsz. Nem sok mindent láttam még tőled, a graffitijeiden kívül.
Márpedig addig nem is fogom elismerni. Lehetett akármilyen tragikus sorsa, engem nem fog tudni meghatni, hogy meghalt a parabatai-ja és ebbe belebolondult. Senkit nem fog érdekelni. A saját családja indított utána keresőhadjáratot, lévén szó, hogy összefirkálja az egész várost ahelyett, hogy a dolgát végezné, ha már egyszer annyira ragaszkodott hozzá, hogy a mi intézetünkbe jöhessen, tegyen is valamit.
- Ha nem a te városod, akkor akár vissza is mehetnél a sajátodba, ahelyett, hogy máséban kárt okozol. Apád is keres már téged, biztosan nagyon el van ragadtatva a teljesítményedtől. - Szinte már egyszerűbb csak figyelmen kívül hagyni a szóra sem méltó kötözködéseit. Egyértelműen problémák vannak a fejével. Remélem, ha az apja utoléri, akkor minimum egy elmegyógyintézetbe záratja. - Én mindig is végeztem a munkámat, veled ellentében. Az meg, hogy Alec-et hozod fel, mint sértegetést, gyerekes. Csak magadat minősíted vele - megforgatom a szemeimet, miközben továbbra is karbafont kézzel állok, a vállaimat a falnak támasztva. Nincs túl sok kedvem vele szórakozni, ennél fontosabb dolgaim is lennének az intézetben.
- Mindkettőnknek jobb lenne, ha most fognád magad, befognád a pofádat és visszajönnél végre az intézetbe. Vagy ha nem akarsz, nekem az is megfelel, szíves örömest kidobunk. - Nem mintha fogyna a türelmem, mindössze teljesen motiválatlan vagyok vele kapcsolatban. Látom, hogy ez mindössze időpazarlás, semmiképpen nem fogok tudni hatni rá. Ő már az a reménytelen eset, akit át kell passzolni a Klávénak, hogy ítélkezzen felette.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin Empty
Jace & Leo  
do you really want to mess with me?
Váratlanul ért ennek a kis patkánynak az érkezése, de még ő sem volt képes arra, hogy visszacibáljon az Intézetbe. Ha arra lett volna szükség eltörtem volna az orrát, aztán az a csaj, aki úgy odáig volt érte pátyolgathatta ennek a kreténnek az amúgy is túlságosan nagy egóját.
Megvető felhorkantással jeleztem, hogy cseppet sem érdekel sem az ő szánalmas élete, sem a barátaié. Sokkal jobban érdekelt, hogy merre járt Loys, és az, hogy mi történhetett vele, mint ennek a hólyagnak a papolása.
− Nos, Morgenstern, szerintem egy életre nem mosod le magadról, hogy ki az apád. Hiába áltatod magad azzal, hogy nem az ő vére csörgedezik az ereidben, hogy te bizony jófiú vagy. A vér és a nevelés kötelez téged. Épp olyan vagy, mint ő. Apám sokat mesélt a fiatal korukról. Valentine akkor is egy arrogáns köcsög volt, pontosan úgy, mint ahogy te is egy beképzelt faszkalap vagy. Ezért sem szánok időt rád meg a szánalmas pajtásaidra. – Az én családomról sok mindent lehetett mondani, de azt nem, hogy árulók lennének, vagy a nephilimek ellen cselekednének. Én voltam a fekete bárány, aki kilógott a sorból, aki nem felelt meg a szabályoknak, aki nem élt olyan szigor alatt, mint a többi rokonom, de róluk rosszat nem lehetett mondani. Apám kegyetlen volt, ha a családja jóhíre forgott kockán, anyám pedig egy manipulatív dög volt, és olyan észrevétlenül smúzolt mindenkivel, hogy szerették őt. Én nem voltam egyikük sem. Engem nem lehetett kontrollálni.
− Most, hogy ezt megtárgyaltuk, el is takarodhatsz – vetettem oda foghegyről, miközben a táskámból egy újabb festékes flakont halásztam elő. Annyira se érdekelt, mint Elizabeth nénikém porcelángyűjteménye. Azonban akaratlanul is felröhögtem, és a flakonnal rámutattam a srácra.
− Először is, nem vagyok senkinek a csicskása. Ez nem az én városom, szóval takarítsd el magad után a szart, mert én nem dolgozok helyetted. Másrészt, a nyomornegyedben élők kevésbé irritálóak, mint a te görény képed. Amúgy meg… − Egy darabig hadonásztam a flakonnal, de ha nem figyelt oda eléggé, akkor előfordulhatott az is, hogy sikerült őt is lefújnom vele. – Mióta vagy ilyen kötelességtudó Morgenstern? Hajt a bűntudat a kár miatt, amit a családod okozott, vagy túl sok időt töltöttél a meleg pajtásoddal? Nem fordult meg a kicsiny fejedben az a gondolat, hogy éjjelente rád csorgatja a nyálát, vagy azt, hogy fiatal korotokban éjszakánként a párnáját csókolgatta téged képzelve oda? Megjegyzem: neki is meg a kis barátnődnek is pocsék ízlése van.
Mindig is egy szemétláda voltam, de Jace rövid ismeretségünk alatt képes volt elérni azt, hogy szitoktengert zúdítsak rá. Egyszerűen kinyílt a bicska tőle a zsebemben, és már-már arról fantáziáltam, hogy nekibaszom a falnak, aztán otthagyom őt.
Tudom, hogy szeretsz Very Happy

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin Empty
Mintha nem lenne jobb dolgom, mint New York nyomornegyedeit járni egy újonc miatt, akit éppen elkapott a kaland heve, úgy lököm ki az Intézet ajtaját. Még szerencse, hogy megcsináltattam a motort, így könnyűszerrel száguldok el a legtöbb feltételezett helyszínhez. A rúnák védelmében már majdnem élvezetes is, amint bőven a megengedett sebesség felett haladhatok, akár fent, akár az utcák sűrűjében. Szinte már érzem, el is engedtem Everleigh megtalálását, mindössze, ahogy átugrattam két épület között, eszméltem fel a festékszag miatt. Orrfacsaró, egyértelműen frissen fújt. Ilyen az én szerencsém, még véletlenül is tökéletesen teljesítek. Felsóhajtok, az épület tetején parkolom le a motort, és a tűzlépcsőt használva közelítem meg a lányt, hogy mindössze egy "Hey!" odakiáltással egyértelművé tehessem a jelenlétemet.
- Lightwood, ha egy kicsit is több figyelmet szánnál a környezetedre, mint magadra, ezzel is tisztában lennél.
Karbafont kezekkel állok előtte, mintha csak a legtermészetesebb dolog lenne vele összefutnom New York nyomornegyedeiben. Már nem miattam, inkább miatta. Vele ellentétben engem nem vonzanak az ilyen elzüllött helyek. Van ízlésem. Ő viszont úgy vettem észre, előszeretettel tartózkodik ilyen környezetben. Meglepő, ámbár nem annyira, mint kellene. Sok pletyka terjeng róla, és a családjáról Idrisben. Maryse nem egyszer fenyegetett, és hozta fel rossz példaként a lány életét. Mintha őt akár csak minimálisan is lehetne hasonlítani hozzám...
- Legjobb tudomásom szerint nem azt kaptad feladatul, hogy lelkitársakra lelj a nyomornegyedben, hanem hogy tisztítsd meg a környéket, majd térj vissza.
Csípős a nyelvem, szinte már fel se tűnik, hogy ezúttal akár Alec is beszélhetett volna. Túl ragadós a keresetlen stílusa, mégis kiválóan illik a jelenlegi szituációba.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin Empty
Jace & Leo
this is the hunt
Nehezen vallottam be magamnak, de felül kerekedett rajtam a magány. Néha azon kaptam magam, hogy halkan dúdoltam, vagy éppen motyogtam, mintha bárki a közelemben lett volna, hogy reagálhasson rá. Sose voltam nagy társasági ember, főként azért, mert az emberek nagy része kreténekből állt. Véletlenül se a saját stílusom miatt.
New York egyik csövesek lakta környékén tanyáztam éppen, na, nem mintha engem bármiféle veszély fenyegetett volna. Egyrészt, a mondik nem láttak engem, másrészt meg különösebb szívfájdalom nélkül átvágnám annak a torkát, aki rám támad.
Mindenesetre már teljesen átszoktam az éjszakai életmódra, így cseppet sem éreztem magam fáradtnak. Vagy lehet nem kellett volna meginni három doboz energiaitalt. Á, a franc se tudja igazán.
Megint eszembe jutott egy hülye dal, így nem bírom megállni, hogy ne dúdoljak. Belemélyesztem a körmeimet a festékes dobozba, miközben mérgemben lefújom az eddigi művemet. New York szerte nyomokat akarok hagyni, hogy ha esetleg a parabatai-om látná, tudja, hogy itt vagyok. Bár ebben erősen kételkedtem már egy ideje, szóval inkább csak a feszültséget vezettem le vele.
Valami hideg folyt végig a kezemen, ekkor vettem észre, hogy az ujjaimat megfogta a vörös festék. Elmélázva bámultam, ahogy lecsöpögött a földre. Rengeteg flakont kiürítettem, mire az egész téglafalt beterítettem, és az egész pocsékba ment.
Dühödten rúgtam félre egy fémdobozt, ami hangosan csattant a falon. Magam is belerezzentem, mégis az utána felcsendülő hangtól kirázott a hideg. Szinte a hátamon felállt a szőr annyira irritált az a hang. Azt hittem, csak a képzeletem játszott velem, de amikor megfordultam, akkor szembesültem, hogy még nem kattantam be csendesen.
– Lám-lám, Jace Wayland… – Összefontam magam előtt a karjaimat, aztán gunyoros mosollyal végigmértem őt. – Várj, csak… Wayland vagy te egyáltalán? Múltkor hallottam egy édes csevejt a származásodról. Morgenstern, Wayland, Herondale, Lightwood… Nem gondolod, hogy kicsit túl sok családhoz akarsz tartozni?
Nem bírtam a srácot. Talán épp azért, mert pontosan olyan pökhendi volt, mint én magam. Megigazítottam a hátamon lógó táskát, nem adtam a jelét annak, hogy stresszelnék, holott rohadtul utáltam new york-i árnyvadászokkal összefutni.
Ráértem Very Happy

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin Empty

Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin 43729884_781453052185923_3267920922753319408_n

***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Leo & Jace ~ kb. 1 évvel ezelőtt, New York utcáin Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kb. 4 évvel ezelőtt, New York, FBI
» Lou & Lia ~ 3 évvel ezelőtt
» Raphael & Annalise ~ pár hónappal ezelőtt, Hotel Dumort közelében
» Zane & Catarina - new york-i intézet a támadás napján
» Jace Herondale