Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Sikátorok
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Ebony Scott
Látó
ranggal rendelkezem
Ebony Scott
all the stories are true


Sikátorok Empty

Kieran & Ebony  
i can see you  
Már próbálkoztam a strucc életmóddal, de az egyértelműen nem jött be nekem tekintve, hogy a baj még így is megtalált. Sőt kétszeresen megtalált, hiszen ez már a harmadik találkozásom ezzel a titokzatos idegennel.
- Akkor nem igazán nevezném magam mondénnak tekintve, hogy egész életemben tisztában voltam azzal, hogy mégis mi zajlik körülöttem még akkor is, ha nem teljesen értettem meg. - Egyáltalán nem fogalmaznék úgy, hogy egyszerű lett volna az életem. A lehető legtávolabb van tőlem az egyszerűség. Igyekeztem a lehető legnormálisabbnak tettetni magam, de az egész nem volt több színjátéknál. Most pedig már nem fogom elengedni anélkül, hogy megmagyarázna nekem, hogy mégis mi a fene folyik itt. Ha egyszerű mondén lennék, akkor nem kellene, hogy én is úgy éljem az életem, hogy észre se veszem mi vesz körül? Mégis mitől vagyok én más? De talán legjobban az érdekelne, hogy miként tudom ezt visszafordítani.
- Igazán hálás lennék, ha egyszerű figyelmeztetés helyett inkább elmondanád nekem, hogy mégis mit tehetnék annak érdekében, hogy elkerüljem a halálomat. - Egyértelmű, hogy nem szeretnék meghalni, de az utóbbi időben túlságosan közel kerültem hozzá és még csak nem is kerestem a bajt. Egyszerűen csak az ölembe pottyant és valószínűleg nem is lennék itt, ha ő nem lenne. - Amúgy köszönöm. Mármint, hogy megmentettél. - Már majdnem kiment a fejemből, hiszen ezt már akkor megköszöntem volna, ha nem rohan el úgy, mint akit kergetnek.
- Oké, nagyon jól tudod, hogy mégis miként ébressz újabb és újabb kérdéseket bennem. Mégis miért kerülnél bajba miattam? Azt se tudom, hogy mi folyik itt, de máris az én lelkemen szárad az, hogy te bajba kerülsz? - Nem tudom, hogy mégis mit vétettem, vagy ő mit vétett, de jobb szerettem volna, ha nem akar olyan gyorsan elrohanni, hogy megbeszélhessük, hogy mégis mi is ez az egész. A kérdéseim száma szinte végtelen volt úgyhogy szinte elkerülhetetlen lesz, hogy egyszer csak megunja és továbbálljon.  
  

Kieran Knightheart imádja a posztot


Kieran Knightheart
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Kieran Knightheart
all the stories are true


Sikátorok Empty

You can see me?

Ebony && Kieran

Bosszantott, főképp azért, mert jogos kérdéseket tett fel, amire nehéz volt válaszolni, sőt, lehetetlen. Hogyan hunyjon szemet valami felett, amit lát? Voltaképpen sehogy, főleg, ha olyasmiket látott, mint legutóbb. Nem is hibáztathatta érte senki, mégis, én megtettem.
Inkább nem is reagáltam semmit erre, csak végighallgattam a lányt, és próbáltam kitalálni, mit mondjak neki mindezek után. Már ígyis tudtam, hogy bajban vagyok, de így, hogy még több időt töltöttem vele és beszélgettünk, csak még problémásabbá tette a dolgot.
- A mondént a magadfajtákra mondják. Mármint, akik úgy élitek az életeteket, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, miközben mi megvédünk titeket és a világotokat… - Sóhajtottam, majd végigmértem a lányt, végül pedig közelebb léptem hozzá. - Látó vagy. Bár ez most már egyértelmű, gondolom. Részese vagy az árnyvilágnak, és ez ritka adottság, de az életedbe kerülhet – Magyaráztam komolyan, ám ennél többet nem tudtam, nem akartam mondani. Nem akartam lebuktatni az árnyvilágot, és többet megosztani a lánnyal, mint amit már magától is észrevett. De nehéz volt most már elsétálni. Elléptem végül mégis mellette, de csak azért, hogy egy másik vámpír maradványaihoz hajolhassak le. Az imént feltűnt, hogy fénylett itt valami, így a porban kezdtem kutakodni és a kezembe is akadt végül egy gyűrű. Azzal együtt egyenesedtem fel újra, miközben szemügyre vettem, hátha látok valami szimbólumot, címert, bármit, ami utalhatott volna egy klánra esetleg. Ezután fordultam vissza a lányhoz. – Van még kérdésed, vagy megelégszel ennyivel? Remélem, utóbbi, mert így is bajba fogok kerülni miattad – Tettem hozzá, kissé morogva. Azt reméltem, ha kissé nyersebb vagyok vele, akkor feladja.

253 words ● aláfestõ ● note: Sikátorok 124822942

Ebony Scott imádja a posztot


Ebony Scott
Látó
ranggal rendelkezem
Ebony Scott
all the stories are true


Sikátorok Empty

Kieran & Ebony  
i can see you  
Válaszokra volt szükségem és most először döntöttem el, hogy nem fogok meghátrálni, hanem szembenézek mindazzal, amely elől mindeddig menekülni próbáltam. A végtelenségig nem dughatom homokba a fejemet, akár csak egy strucc bármennyire is szeretném, ha ez megoldásul szolgálhatna. Vannak dolgok, amelyek elől nem lehet menekülni, mert végső soron még az életünkbe is kerülhet. Tekintve, hogy már kétszer volt szerencsém ahhoz, hogy életveszélybe kerültem azt hiszem tisztább lesz minden, ha megtudom, hogy mégis mivel állok szemben.
- Hogy kellene elkerülnöm? Mégis honnan kellene tudnom, hogy nem szabadna látnom, amit látok? - Azért mégsem tettethetem mindig, hogy nem látok valamit, avagy valakit. Még a végén őrültnek néznének, amiért ignorálom a fél világot, mert attól félek, hogy senki más nem veszi észre őket rajtam kívül. - Mert meg akarom tudni, hogy mégis mi a fene történik? Eleget próbáltam úgy csinálni, mintha nem látnék dolgokat, úgyhogy.. Tudni akarom, hogy miért látlak, mikor ezek szerint mások nem. Vagy éppenséggel mi ez az egész. - Úgy érzem, ha nem tudom meg, hogy pontosan mi is történik, akkor szó szerint felrobban az agyam a teljes zavarodottságomban. Eddig könnyebb volt szemet hunyni az egész felett, mert még sosem kerültem ennyire közel hozzá. Most viszont határozottan megváltozott a dolog, hiszen immáron van kit faggatnom arról, hogy mégis mi történt pontosan. - Mondén?
  

Kieran Knightheart imádja a posztot


Kieran Knightheart
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Kieran Knightheart
all the stories are true


Sikátorok Empty

You can see me?

Ebony && Kieran

Nem tudom, mi lett volna a jobb – most is faképnél hagyni és eltűnni, vagy ezúttal szó szerint szembenézni vele. Az utóbbi mellett döntöttem, de a lelkem mélyén még ott bujkált a másik lehetőség is, hogy csak tűnjek el és ne válaszolgassak a kérdéseire, amiket végül nekem szegezett. Az elsőre morrantam egy aprót, a szememet forgatva. Oké, költői kérdést tettem fel, persze, hogy nem is tudott normális választ adni. A másik kérdését illetően viszont megráztam a fejem.
- Nem, nem kellene. Sőt, az lenne a legjobb, ha elkerülnéd az ehhez hasonló helyzeteket… - Magyaráztam, miközben kitártam a karjaimat. – Úgy értem… miért jöttél ide vissza? – Úgy tűnt, mintha igenis érdekelné, mi folyik itt és ez zavart. Nem kellett, hogy egy mondén tényleg beleártsa magát a mi világunkba, hisz volt elég bajunk nélküle is. – Ez a világ nem mondéneknek való – Tettem hozzá, miközben leengedtem magam mellé a karjaimat. Továbbra is őt néztem, és nem mozdultam semerre sem.
Magamnak elkönyveltem, hogy a végén tényleg a fejemet veszi Jace azért, amit csinálok. Az egy dolog, hogy látott egy mondi, de most már beszélgetni is elkezdtem vele. Ennél nagyobb őrültséget se mostanában csináltam, abban biztos voltam.

190 words ● aláfestõ ● note: Sikátorok 124822942

Ebony Scott
Látó
ranggal rendelkezem
Ebony Scott
all the stories are true


Sikátorok Empty

Kieran & Ebony  
i can see you  
Egész életemben tagadtam, hogy olyan dolgokat látok, amelyeket senki más nem. Nem akartam, hogy bárki is őrültnek tekintsen, de most mégsem tudtam lerázni magamról azt, amit láttam. Már kétszer találkoztunk és úgy sétált el mellettem, mintha nem is kellett volna őt látnom, vagy fogalmam sem kellett volna legyen arról, hogy mi történik körülöttem. Persze még mindig nem sikerült teljesen felfognom, hogy mi is történt igazából, de most már nem akarok hátat fordítani ennek az egésznek. Leginkább azért, mert ha akarnék sem tudnék. Hiszen mindez körülöttem történik és nagyobb hatással van az életemre, mint azt elsőre gondoltam volna.
Pontosan ezért tartottam vissza oda, ahol a legutóbb találkoztunk. Mindössze pár napja történt, de mivel nem volt más nyom, amin elindulhattam volna kénytelen voltam visszatérni oda ahol legutóbb találkoztunk.
Nem számítottam semmiféle komolyabb nyomra, hogy mégis hol találhatok rá vagy egyebek. Ostobaság is lett volna ilyesmiben reménykedni, de a sors mégis sokkal jobbal ajándékozott meg engem.
Amint megérkeztem az ismerős és egyaránt ijesztő sikátorba ott volt ő. Igaz, hogy csak a hátát láttam elsőre, de azért határozottan nem azon személyek közé tartozott, akiket könnyedén elfelejthetnénk. Egy ilyen találkozást nem felejt el senki sem.
Nem tudtam, hogy mit mondhatnék, vagy hol kezdhetném az egészet ezért egyszerűen csak őt figyeltem és vártam, hogy megtörje a csendet.
- Miért úgy tűnik, hogy nem? - Kérdeztem vissza, hiszen egyértelműen rá néztem és nem pedig a mögötte porosodó falra és a mérhetetlen szemétre, amelyet összehordott a szél ebbe a sikátorba. - Talán nem kellene látnom? - Sosem tudtam igazán, hogy mégis miért látok olyan dolgokat, amelyeket mások képtelenek észrevenni, de olykor azt kívántam, hogy bárcsak én is teljesen átlagos lennék. Most pedig már csak azt szeretném megtudni, hogy mégis miért nem vagyok az. Vagy miként lehetnék átlagos. De mégis, hogyan tudnék hátat fordítani megannyi veszélynek, amely láthatatlanul is fenyegeti mindenkinek az életét? Egész életemben hátat akartam fordítani ennek az egésznek remélvén, hogy az majd megoldásul szolgál. De egész végig csak figyelmen kívül hagytam valamit, ami már így is veszélyes számomra. Ha legalább tudom mivel állok szemben talán jobban felkészülhetek a dolgokra. Bár nem tudom mennyire lesz segítőkész a férfi, akit valamiért gondolom nem kellene látnom.
  

Kieran Knightheart imádja a posztot


Kieran Knightheart
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Kieran Knightheart
all the stories are true


Sikátorok Empty

You can see me?

Ebony && Kieran

Egyelőre nem szerzett senki sem tudomást arról, hogy lebuktam egy mondén előtt – ennyi előnye talán volt annak, hogy egymagam végeztem el a kisebb fajta küldetéseket és nem valakivel karöltve. Sam biztos, hogy jelentette volna az intézetvezetőnek, jelen esetben Jacenek, hogy van egy kis probléma, én viszont most nem vágytam arra a fejmosásra, amit az a fiú intézett volna felém. Fiatalabb is volt, mint én, így még nehezebben viseltem volna el a kioktatását, holott ő is ugyanígy bukott le annak idején a barátnője előtt. Ugyanolyan felelőtlen volt, mint én, így pont tőle egy szót sem fogadtam volna el. Ugyanakkor én nem akartam akkora ostoba lenni, hogy újra belefutok abba a lányba, hogy kialakuljon valami szerelmi maszlag, akárcsak nekik. A legkevésbé sem vágytam ilyesmire, inkább csak nyűg volt az egész. De kezdtem aggódni, hiszen kétszer is összefutottam a szőkeséggel az utóbbi időben. Mintha a sors azt akarta volna, hogy ne tudjam kikerülni őt.
Épp ezért aggódtam egy hangyányit, mikor vissza kellett mennem abba a sikátorba, ahol legutóbb vámpírokat öltem és legutóbb láttam Őt, avagy láttuk Egymást. A lány miatt elfelejtettem alaposabban végignézni a nyomokat, a vámpír csoport kapcsán. Tudnunk kellett, hogy egy új klánról van-e szó, vagy csak magányos és éhes vámpírok keveredtek New York utcáira. Igazából egyik sem lett volna szerencsés, de ha az utóbbi, akkor talán sikerült is leszámolnom velük. Mivel alig néhány napja történt az incidens, így nagyjából minden érintetlen maradt, így volt lehetőségem végigkutatni a holmikat, átnézni egy-két dolgot. Ekkor lettem figyelmes léptekre. Az első gondolatom az volt, hogy vámpír az illető – így hát nagyobb hévvel, határozott mozdulattal álltam fel, nyúlva a szeráfpengémért, mikor is…
…szembetalálkoztam a lánnyal. Azzal a bizonyos lánnyal. Ilyen a mesében sincs! Ez volt az első gondolatom. Ezúttal viszont nem futhattam el, mert úgy éreztem, pontot kell tennem az ügy végére. Egy egyszerű kérdést szegeztem végül neki.
- Te látsz engem? – Költőinek szántam, hiszen engem bámult most is, mint legutóbb, de nem volt kenyerem a: „Szia, Kieran vagyok, árnyvadász. Te ki vagy?” féle ismerkedés. Szerettem a lényegre térni.

334 words ● aláfestõ ● note: Sikátorok 124822942

Iron Sisters
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Iron Sisters
all the stories are true


Sikátorok Empty

szabad játéktér
dust & shadows

Sebastian Morgenstern
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Sebastian Morgenstern
all the stories are true


Sikátorok Empty
To: Dorian
❀ aláfestő: demons
Nagyot sóhajtottam. Látszott, hogy szinte ezer éve nem találkoztunk. A régi Sebastiant látta, mikor rám nézett, holott már valami egészen más voltam. Vagy részben. A szemeit fürkésztem, majd újabb sóhaj hagyta el a számat.
- Elárulva. Tudom, Dorian – De azt is, hogy rendbe tudjuk hozni. Rendbe kell hoznunk. Ezt mondogattam magamnak, de egy cseppet sem hittem el. A heves reakciói, az a gyűlölet, ami áradt belőle felém, nagyjából megadta a választ, sőt, mondhatom, hogy a kételyeimet támasztotta alá. Pedig Elowen annak idején még mondogatta, hogy biztos rendbe tudjuk hozni. De ezt? Valahogy nem úgy láttam és igaza volt.
De aztán volt egy pont, egy félmondat, ami mégis egy halvány reményt nyújtott. Ha még mindig jelen időben beszél arról, hogy eldobná az életét értem, akkor talán nincs minden veszve, nem igaz? Oké, a kiabálása nem erre engedett következtetni. Mindenesetre az, hogy bocsánatot kértem olyan volt, mint halottnak a csók. Vagy mint olaj a tűzre. Csak még mérgesebb lett, én pedig nem tudtam, miként kellene rá reagálnom. Régen dühre dühvel reagáltam, de most…?
- Az üzenet? Mit mondott neked Elowen? – Húztam össze végül a szemöldökömet egy pillanatra. Akkor már Elowen nem volt önmaga… legalábbis nem teljesen. A démonvér elkezdte őt felemészteni, hogy aztán teljesen az uralma alá vonhassa. Talán pont ő fordította teljesen ellenem Doriant?
Végül rájöttem, hogy szavaknak itt már nincs helye, sem jelentősége, így az egyetlen közös pontunkat ragadtam meg: magát a fegyvert, a harcot. Talán, miközben egymás ellen küzdünk, rájön, hogy még mindig egy oldalon kellene állnunk. Nem szóltam egy szót sem, hisz láttam, hogy máris elvette az eszét a küzdelmünk gondolata. Aztán nekilendült, én pedig a reflexeimben bízva hárítottam a támadásait, de nem mindegyiket tudtam. Voltaképpen bele sem adtam mindent, mert nem akartam, hogy a bennem levő démonvér, ami visszatért belém, felülkerekedjen és komolyabban ártsak Doriannak.
Szinte csak játszadozva támadtam vissza, egyedül a támadásainak kivédése volt tudatos. Végül az egyik jól irányzott mozdulata okán kiesett a kezemből a penge, és messzebbre repült tőlem. Utána pillantottam, majd Dorianra és ha újra támadt, akkor a kezemmel fogtam fel a pengéjét, nem törődve az esetleges fájdalommal.
345 words ❀

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sikátorok Empty

Dorian &  Sebastian
Where do we go when we walk on light? Who do we call at the edge of night?
- Ó, valóban? És akkor belegondoltál már abba egyetlen egy másodpercig is, hogy azután, amit velem tettél, ahogy velem bántál, én hogyan éreztem magamat? – kérdeztem tőle felvont szemöldökkel, még mindig heves indulattal a hangomban. Mindaz a düh, csalódottság és fájdalom, amit az utóbbi időben magamba fojtottam, bugyborékolva fortyogott bennem, készen állva arra, hogy bármelyik pillanatban kitörjön, még ennél is jobban, nekem pedig eszem ágában sem volt megakadályozni ezt.
És akkor kimondta azt az egyetlen egy szót, amit már olyan régóta hallani akartam tőle… Igen, azt akartam, hogy bocsánatot kérjen, hogy lássam rajta a megbánás valódi jeleit, én pedig talán meg is bocsátottam volna neki, mert hiányzott a barátom. De már túl sok idő telt el, túl sok volt a keserűség és fájdalom bennem ahhoz, hogy csettintésre képes legyek úgy viselkedni, mintha nem lenni semmi baj. Mert nagyon is volt.
- Nem az anyám vagy Sebastian, hogy eldöntsd magadban, mi az, ami nekem jó! Ráadásul, megfosztottál a döntés lehetőségétől! Ez a legrosszabb az egészben. Azt hiszed, mindent te tudsz a legjobban? Hogy jogod van mások sorsa felől dönteni? Hát nagyon nem! Mert ha én el akarom dobni az életemet érted, akkor az az én döntésem és felelősségem, és nem a tiéd! – kiabáltam vele továbbra is, egyszerűen képtelen voltam lenyugodni. Sebastian szavai pedig csak olaj volt a tűzre. Talán a szívem egy eldugott része tudta, hogy Sebastian tényleg jót akart nekem, a maga sajátos módján, de ettől független nem várhatta el, hogy szépen mosolyogjak rá, sőt, még meg is veregessem a vállát, mondván, hogy szép munka, barátom, köszönöm, hogy megóvod az életemet a megkérdezésem nélkül, de hát tudom, hogy jót akarsz. Hát még mit nem! – Lehet. De az üzenet elég világos volt, amikor Elowen jött vissza értem egyedül – vágtam rá immáron egy fokkal nyugodtabb hangon, ám az az érzelemmentesség, ami szavaimból hallatszott, félelmetes volt még a számomra is.
- Igazad van, valóban nincs már miről beszélnünk. Majd a pengék megteszik helyettünk. – Hozzá hasonlóan én is elővettem a saját szeráfpengémet, halk hangon néven nevezve azt, majd védekező állast vettem fel. Tudtam, hogy ez a mérkőzés nem egy baráti összemérettetés volt, nem, ez vérre ment, én pedig egy másodpercig sem bántam ezt. Éreztem, ahogy az adrenalin dolgozni kezd a szervezetemben, majd még azelőtt, hogy Sebastian bármit tudott volna tenni, én egyből nekilódultam. Egy bal felsővel indítottam, amit átvittem ez jobb alsóba, és ehhez hasonlóan vettem célba hol a mellkasát, vállát vagy a csípőjét. Nem hagytam időt még a gondolkodásra sem, ez itt most az erő, a tudás és a reflexek meccse volt.
 
❖ Megjegyzés:  ballon ❖ Zene: When it's all over ❖ Szószám: 418

Sebastian Morgenstern
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Sebastian Morgenstern
all the stories are true


Sikátorok Empty
To: Dorian
❀ aláfestő: demons
Nem tudtam, pontosan minek szánta a kérdését, de csak a fejemet ráztam válaszként. Nem szúrtam hátba, nem úgy, ahogyan azt ő mindig is gondolta. Pont, hogy Elowen volt az, akit voltaképpen a célkeresztbe állítottam… és ez is legalább akkora árulás, mint az, amit vele csináltam. Mármint… most tényleg azért gyűlöl, amiért elintéztem, hogy életben maradjon? Seelie Queen őt akarta, megkapta, de sosem az volt a szándékom, hogy eláruljam ezzel őt. Úgy éreztem, ezt sosem fogja megérteni. Ahogy Elowen sem azt, hogy miért áldoztam volna fel mindkettőnket. Meg akartam menteni a lelkét. De már mindegy volt. Elvesztek. Mindketten.
S én is, azzal, hogy a démonvér egy része újra bennem volt. Ez a furcsa kettősség, ami azóta bennem volt, csak még jobban összekuszálta a dolgokat a fejemben. A racionális gondolkodásom szinte a távolból integetett és röhögött rajtam, hogy na, próbáljam csak egymagam elintézni.
Vettem egy mély levegőt.
- A régi énem… valóban ezt tette volna. De a mostani már képes meghallgatni a másikat és képes jobban belegondolni a helyzetbe – Gyengén csóváltam meg a fejem. Nem várhattam, hogy elfogadjon engem így. Tulajdonképpen semmit sem várhattam már. Elowennek igaza volt. Felégettem magam mögött mindent és a hamuból képtelenség újra várat építeni.
Figyeltem, hogy távolodik, de aztán megállt és hallgatni kezdte a mondandómat. Meg akartam magyarázni neki az okokat, még akkor is, ha tudtam, nem fogok elérni vele semmit. Joga volt tudni, miért hagytam ott. Aztán előttem termett. A szemeit figyeltem, miközben beszélt. Tisztán látszott benne a düh és a csalódottság egyaránt. Nyitottam volna a számat, de ekkor lökte meg a vállaimat. Kezdett idegesíteni, hogy ennyire önfejű és szemellenzőt visel.
- Dorian… oké. Tudod, mit? Kimondom: sajnálom! Sajnálom, hogy ott hagytalak, de akkor is a te érdekedben tettem – Közöltem némi éllel a hangomban. Utána léptem, de mégis egyféle távolság azért maradt köztünk. – Nem dobtalak el. Ez az egész nem erről szól! – Feszült voltam, már nagyon is. De ez az egész beszélgetés eleve kudarc volt. Gyűlölt. Elmartam magam mellől és pontosan tudtam, hogy ez már így marad. Hiába mondta annak idején Elowen, hogy beszéljek Doriannal. Miért? Ezért? Az ütés hangjára összerezzentem. A kezére néztem, majd rá.
- Ha tényleg így látod… akkor ez esetben nincs miről beszélnünk – Igaza volt. Sokáig egyikőjükkel sem törődtem. De okkal hagytam őt hátra. Okkal csináltam dolgokat. Okkal voltam Elowennel. Mindennek oka volt! Ha a szívem mélyén nem törődtem volna velük, soha, semmit nem csináltam volna velük. Értük. Még akkor is, ha mindezt a magam módján tettem. Elowent magamhoz akartam láncolni, Doriannak pedig az életét akartam megóvni azzal, hogy pont őt hagytam a tündérek udvarában. Ha ebbe belegondolt volna, talán megérti.
De nem tette. Hátrébb léptem, aztán a szeráf pengémért nyúltam.
- Rendezzük le itt és most, Dorian? Minek elodázni az elkerülhetetlent, huh? – Félmosolyra húzódtak az ajkaim. Még emlékeztem rá, hogy néhányszor együtt edzettünk. De tudtam, hogy ezúttal nem erről lesz szó.
470 words ❀

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sikátorok Empty

Dorian &  Sebastian
Where do we go when we walk on light? Who do we call at the edge of night?
Amint berántottam a sikátorba Sebastiant, gondolkodás nélkül ütések sorozatát zúdítottam rá, nem törődve azzal, hogy milyen kárt okozok benne. Agyamat teljesen ellepte az a bizonyos vörös düh, ami meggátolta, hogy racionálisan, higgadtan gondolkodjak. Na, nem mintha ezt különösebben bántam volna.
Sebastian kivédte egy-két csapásomat, azonban éreztem azt is, hogy öklöm célba talált párszor, mielőtt a másik árnyvadász meg nem ragadta a karomat, és a hátam mögé csavarva meg nem próbált megállítani. Dühösen fújtattam, a szavai, ha lehetett, csak még inkább feltüzeltek. Kirántottam a karomat a szorításából, abban a pillanatban, hogy ő is elengedett, majd tincseimet megpróbáltam eltűzni az arcomból.
- Ó, és mégis hogyan kellene üdvözölni azt a régi barátot, aki hátba szúrja a másikat? – kérdeztem tőle felvont szemöldökkel, egyáltalán nem foglalkozva azzal, hogy mennyire bántom meg őt vádaskodó szavaimmal. Valójában, lehet ez kifejezetten célom is volt. Azt akartam, hogy neki is fájjon, úgy, mint nekem. Vagy még annál is jobban.
- Dühös?! – nevettem fel hitetlenkedve, mint aki nem akar hinni a saját fülének. – Mindaz után, ami történt, komolyan csak ennyit tudsz mondani Sebastian?! Tudod mit? Egyből a torkodat kellett volna elvágnom, a régi éned is pontosan így jutalmazott volna meg egy árulást – húztam gúnyos félmosolyra az ajkaimat, majd készen is álltam, hogy itt hagyjam az árnyvadászt. Rájöttem, hogy csak időpocsékolás volt egyáltalán leállnom vele. És én tényleg ki akartam sétálni a sikátorból, elveszni ismét a mondénok tömegében, valami mégis itt tartott. Nem kellett volna érdekelnie az egykor barátomnak hitt férfi olcsó kifogásainak, a szívem mégis hallani akarta a mondanivalóját.
És akkor beszélni kezdett. Csak álltam egy helyben, egyenesen rámeredve, miközben azon gondolkodtam, hogy mégis kicsoda ez a fiú. Gyerekkorom óta ismertem Sebastiant, mégse tűnt soha ilyen idegennek még. Rájöttem, hogy talán soha nem is ismertem őt igazán, hogy az ereiben folyó démonvér valójában mekkora befolyással is volt a cselekedeteire. Aztán a meghökkenés helyét ismét átvette az oly jól ismert düh, én pedig két öles lépéssel ismét Sebastian előtt teremtem.
- Az oldaladon akartam mindig is harcolni, Sebastian! Készen álltam rá, hogy meghaljak, ha kell, érted, az ügyünkért, egész életemben nem akartam mást, minthogy a társadként tekints rám! – üvöltöttem a férfi arcába, még a vállait is meglöktem. – De te…! – nevettem fel hitetlenkedve ismét, miközben elhátráltam tőle, vissza a sikátor másik falához. – Te megszégyenítettél és eldobtál magadtól. Már nem volt rám szükséged, tiszta sor, de ne merd azt hazudni a szemembe, hogy mindez értem volt! – kiáltottam rá ismét, majd dühömben egy hatalmasat vertem a mögöttem lévő falba, nem foglalkozva azzal, hogy valószínűleg gyógyító rúnára lesz majd szükségem. A fizikai fájdalom meg sem kottyant a szívemet mardosókhoz képest. – Mert te, Sebastian, te soha nem törődtél senkivel magadon kívül, így meg se próbáld beetetni velem ezt a maszlagot – jelentettem ki ellenkezést nem tűrőn.  
 
❖ Megjegyzés:  ballon ❖ Zene: When it's all over ❖ Szószám: 450

Sebastian Morgenstern
Harcos árnyvadász
ranggal rendelkezem
Sebastian Morgenstern
all the stories are true


Sikátorok Empty
To: Dorian
❀ aláfestő: demons
Nem tudtam, Luna meddig viseli még el azt, hogy rajta élősködöm, így mindenképp neki kellett állnom komolyabban foglalkozni a dolgaival. El akart zárni egy démont, jóformán, de ehhez előbb elő is kellett keríteni a démont. A legjobb az lett volna, ha Lilith még a rendelkezésemre áll, hiszen vele könnyedén véget vethettem volna a boszorkánymester problémáinak és akkor továbbra is elszállásolhatott volna – a valamit valamiért elv. Ha nem lettem volna annyira megszorulva a szövetségesek kapcsán, mint amennyire megvoltam… nem kellett volna valóban teljesítenem ilyesféle dolgokat. Azonban nem volt más választásom. Nekiálltam hát intézkedni, felkutatni régebbi szövetségeseket, hátha valamelyik még szóbaáll velem és hajlandó még segíteni. Mondjuk úgy, hogy a legtöbben nyilván elfordultak tőlem a bukásom óta… az a maroknyi ember pedig, aki maradt, nem vitt túlságosan előre.
Kissé feszültebben sétáltam az utcán. Egyértelműen „hazafelé” lépkedtem eleinte, avagy Luna lakása felé, de aztán megéreztem, hogy valaki követ. Nem tudtam, ki, de éreztem magamon a tekintetét és azt is, hogy nem pont barátságosan méreget. Megfordulhattam volna, de nem tettem, talán csak az izgalom okán nem, talán másvalami miatt.
Aztán megragadta a karomat; egyből támadtam volna, ha nem esik le, hogy kivel állok szemben. Oké, lehetett volna az ikre is, de tudtam, hogy Dorian az. Mivel ő maga támadott, így eleinte csak védekeztem, aztán megpróbáltam elkapni a csuklóját, hogy hátracsavarhassam a karját; nem akartam bántani, csak lehiggasztani.
- Nem pont így kellene üdvözölni egy régi barátot, nem igaz, Dorian? – Sziszegtem mérgesen, aztán ha egyáltalán sikerült elkapnom, akkor sem tartottam fogva sokáig, hanem elengedtem és hátrébb léptem, miközben vettem néhány mély levegőt. – Tudom, hogy dühös vagy. Régóta tudom… - Elowennel sokat beszélgettünk róla annak idején. Tudtam tehát, hogy Doriant jóval előbb veszítettem el, mint… mint a lányt. Talán igaza volt Elowennek. Én csak ehhez értek. Felégetek magam körül mindent és mindenkit ellökök olyannyira, hogy végül már senki sem tér vissza hozzám. És én már hiába kapálózok, senki sem nyújtja a kezét felém.
Talán ezt is érdemlem.
Tettem egy újabb lépést hátra, majd végigmértem a fiút. Még mindig tisztán emlékeztem rá, hogy kisgyerekként ismertük meg egymást. Az a nap… amikor valami oknál fogva megmentettem. Nem is értettem, miért idéződik bennem vissza mindez. Semmin sem változtatott.
- Azt hiszed, elárultalak, de tévedsz, Dorian! – Közöltem némi éllel a hangomban, ami meg is remegett kissé. Már rég nem voltam önmagam, legalábbis közel sem az voltam, akire Dorian emlékezhetett. – Azért hagytalak ott a Tündérek udvarában, mert tudtam, hogyha én el is bukom, te túléled. Ez volt az indokom, amiért Téged hagytalak ott Seelie Queennél – Nem reméltem, hogy megérti, csak azt akartam, hogy tudja az igazat. Az én szemszögemet. Nem vártam el tőle, hogy megbocsásson és újra olyanok legyünk, mint régen; bár talán most más lenne minden. Jobb.
447 words ❀

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sikátorok Empty

Dorian &  Sebastian
Where do we go when we walk on light? Who do we call at the edge of night?
Nem volt biztonságos New York utcáin csatangolnom a legutóbbi események fényében, mégsem éreztem különösebben veszélyben magamat. Óvatos voltam, mi tagadás, ezért is volt rajtam a láthatatlansági rúna, hogy csak azok szúrhassanak ki az emberek tömegében, akik maguk is rendelkeznek a látással. De ezen kívül teljes nyugodtság uralkodott rajtam. Kényelmes léptekkel haladtam a járókelők tengerében, kezeimet zsebre téve, ám pengéimet még így is egy másodperc törtrésze alatt képes lettem volna előrántani, és támadóm szemei közé szúrni. Tisztában voltam a képességeimmel, nem véletlenül voltam hajdanán kém az árnyvadászok között sem.
Természetesen ezúttal is egy küldetést teljesítettem. Elowen megbízott, hogy látogassam meg az egyik titokban minket támogató boszorkánymestert. Rövid látogatás volt, a férfi szerencsére nem pazarolta az időt, és nem állt le bájcsevegni sem. Csak tette, amire kértem, és ami a megállapodásunkban volt, majd dolgom végeztél visszaindultam a főhadiszállásunk felé. A mai nap valahogyan meglepően nyugodt voltam, kivételesen kevésbé nyugtalanítottak a korábbi események, Sebastian árulása, úgy éreztem, ma képes vagyok egy kicsit lazítani. A pihenés egy olyan luxus volt, amit az utóbbi hetekben, hónapokban nem adtam meg magamnak, csak egyre jobban és jobban hajtottam magamat, nem törődve testem igényeivel. Szükségem volt valamire, hogy elterelje a gondolataimat egykor legjobb barátomnak hitt férfiról, ehhez pedig az állandó küldetésteljesítés tűnt a legmegfelelőbb elfoglaltságnak. Ma nem is volt több dolgom, bár amint visszaértem Elowenhez, biztos voltam abban, hogy a nyakamba varrtam volna megint valamilyen feladatot.
Szórakozott mosollyal gondoltam erre, miközben úsztam az árral, sietség nélkül, kényelmes tempóban. És ekkor megpillantottam Őt. Nem láttam az arcát, hisz előttem sétált, de nem is volt szükség arra, hogy közelebbről szemügyre vegyem az árnyvadászt. Ezer meg egy közül is felismertem volna Sebastiant. Elég volt a járását látnom, hetyke tartását, vagy tarkóján a pihéket.
Korábbi nyugodt hangulatom egy kettőre visszájára fordult, és a düh tombolni kezdett bennem. Féltem, hogy Sebastian megérzi a belőlem áradó vérszomjat, talán így is volt, de engem nem érdekelt. Gondolkodás nélkül kezdtem el követni őt, persze nem feltűnően, de tettem arról, hogy soha ne kerüljön ki látótávolságomból. Láttam a szemeim előtt, ahogy mögé lopózva egyszerűen átvágom a torkát, ezt azonban nem tehettem még meg. Válaszokat akartam kapni. Talán csak só lett volna a sebeimnek, de nem érdekelt. Tudnom kellett, hogy miért árult el.
Amikor egy mellékutcához értünk, erőszakosan megragadtam a fiú karját és berántottam a sikátorba. Ha egyből kapcsoltak a reflexei és támadásba lendült, igyekeztem kikerülni őket, de a karját véletlenül sem engedtem el. Amint már csak ketten voltunk, gondolkodás nélkül rontottam neki, mint egy megvadult bika. Igazából annak is éreztem magamat. Elkezdtem ütésekkel bombázni őt, hol az arcát, hol a veséjét célba véve. Nem hagytam neki szusszanásnyi időt sem, szánt szándékomban állt kiverni belőle a szuszt is.
 
❖ Megjegyzés:  ballon ❖ Zene: When it's all over ❖ Szószám: 440

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Sikátorok Empty
-- szabad játéktér --

Pandalena Frost
Warlock
ranggal rendelkezem
Pandalena Frost
all the stories are true


Sikátorok Empty

panda frostie & magnus
i don't feel so good

Küzdeni akartam, de a fagyos érzés, amely vészesen terjedt végig minden porcikámban, mintha elszívta volna minden életerőmet, energiámat és nem tudtam már tovább harcolni és megtagadni az irányítást valamitől, avagy valakitől, akiről még csak nem is sejtem, hogy milyen szándékkal akarja a kezében tartani a gyeplőt. Egyszerűen csak elvesztem egy teljes sötétségben, mintha soha nem is léteztem volna, ahogyan a hajam platinaszőkévé változott, a szemeim pedig egyenesen jeges kék színt kölcsönöztek maguknak ezzel teljesen elüldözve mindent, ami engem tett önmagammá. (...)

Határozottan nehéz volt az irányítást a kezeim közé ragadni, de már nem tudtam tovább nézni szerencsétlennek a szenvedését. Talán egy cetlit is hagyhatnék a drágának, hogy miben kellene fejlődnie, mert határozottan kiábrándító néhány területen. Bár leginkább talán az öltözéke az, ami megjegyzést kíván.. Bár mi lenne a legjobb felhívás az új ruhatárra, ha nem az, hogy kidobom az összeset? Mégis most ezen terveim a háttérbe szorulnak, mert vannak ennél fontosabb dolgok is. Egy kis káosz, avagy fűszer soha nem ártott még senkinek sem. Ha pedig képtelen elmondani, hogy mégis mi zajlik le benne, akkor talán a legjobb lesz, ha megmutatom? Szegény Magnus-nak fogalma nincsen, hogy a barátnéja elrablása óta már koránt sem volt egyedül. Itt voltam én is. Meg aztán vagyok is. Úgy rettegett attól, hogy mi lesz, ha totális áramszünetet kap, majd odafenn, de ez csak egy újabb kirakós lesz, amit helyre kell majd tennie. Hiszen azt már tudja, hogy kitől kapott engem ajándékba. Meg aztán lényegében azt is, hogy miért. Már csak a jó öreg Magnus-t kellene beavatni. Szegény krapek nem érdemli meg, hogy totális sötétségben legyen. Még akkor sem, ha valószínűleg nyakig úszik a kakiban.
- Magnus Bane. - Szólítom meg a háta mögé lopakodva, ami határozottan könnyen ment, valószínűleg mert mélyen a gondolataiban fürdőzhetett éppen. A hangom sokkal ridegebb és reszelősebb, mint a drága Pandalena-é így talán hang alapján nem is ismer rá elsőre a drágalátos lelki társára a kis támogató rendszerére. Ó, vajon milyen sokk és zavarodottság fog kiülni az arcára. Akaratlanul is élvezem már előre a megannyi variációját az arckifejezésének.

♥️ || lesz még jobb is Sikátorok 2148618046

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Sikátorok Empty
1 / 4 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Sikátorok
» Sikátorok
» Sikátorok
» Sikátorok
» Back bay sikátorok