Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Hálószoba
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Hálószoba Empty
-- szabad játéktér --

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty

arthur&ebony
-  morning -

Egyáltalán nem bánom, hogy egy mondi társaságában töltöttem az éjszakát. Bizonyára az Intézetben nem lesznek elragadtatva tőle, de amennyire nem foglalkoznak velem, lehetséges, hogy fel sem tűnik majd senkinek sem. Így tehát jobb, ha én sem ezzel kezdem majd, inkább elbújtatom a kisbetűs részben valahol. Rossz érzéssel tölt el, hogy az egyetlen személy az életemben, akit barátomnak mondhatnék (talán korai még, de így van), valószínűleg soha többé nem lesz, nem lehet az életem része. Nekem a testvérem és a harci szenvedélyem voltak a társaim, amíg előbbit el nem vesztettem. Az utóbbi pedig kikopott belőlem. Megteszem, amit lehet és nem hazudok más vázat magamnak, de berozsdásodtam. Hiába nélküle nem vagyok ugyanolyan. Nem csak a vértestvérem volt, a parabatiom is lehetett volna. Végül nem kötöttük meg egymás között, mert úgy éreztük a vér elég kettőnknek. És így is volt. És talán most, hogy nincs, nem is bánom. Nem tudnék még egy tátongó lyukkal többet összefoltozni magamon. Éppen ezért az, hogy Arthur amilyen előkelően és hirtelen besétált az életembe, úgy távozik is - bántja a tudatom, az érzéseim, a lelkem.
Viszonylag hamar elintézzük a reggeli teendőket és mindenki belebújik abba a bőrbe, ahogyan érkezett. A ruháim kissé még nyirkosak, de pont ebbe nem fogok belehalni. Ahogyan abba sem, ha az utolsó perceinket még békésen, talán meghittebben töltjük. Kiakarom mondani, hogy bármennyire idegen és hihetetlen, nonszensz, akkor is kötődöm hozzá kissé. Mégsem tudom, hogyan tehetném, ezért csak illemtudóan megköszönök mindent. A taxiig nem is igazán szólok hozzá úgy, ahogyan kellene, de végül eltörik a mécses - és enyhe vállrándítással kibuknak belőlem azok a szavak, amiket tudom, hogy hova tartozásom jogán nem kellene megosztanom vele. Kibukik belőlem pár dolgot, de csak sután és esetlenül. Nem vagyok tapasztalt az érzelmek kifejezése terén, mégis igyekszem megértetni vele, hogy igenis sokat jelentett nekem. Azt hiszem, mindig is úgy képzeltem, hogy a legtöbb mondi gyáva és elfut, ha veszélyt észlel. Ő mégis kiállt értem és mellettem volt. Ha ő nincs, akkor én sem lennék itt. Ami ironikus, hiszen éppen miatta estünk bajba, mert őt üldözték... Mégis, nem hagyott hátra. És én ezt nagyon nagyon becsülöm!
A kezem finoman megérinti, mire lepillantok a kettőnk közös pontjára. Halovány pír szökik arcomra és egy halovány mosoly, majd nem hagyom, hogy elvegye a kezét, belefűzöm ujjaim az övéibe, és hacsak nem húzza el, akkor így, az ölembe húzva épp karját bámulok ki az ablakon. Talán nem vagyok a szavak embere, de ebből megérted, ugye?
Megérkezünk a kórházhoz. Nem örülök, mert eggyel közelebb kerülünk a búcsúzáshoz. Ami miatt csak keserűséget érzek, semmi mást. Úgy érzem Arthur mellett találtam valamit, amit egy egész Intézetben nem. És nevetséges, hogy ott nyüzsögnek az árnyvadászok és mégis magányos vagyok... Ő pedig egyedül van, mégis kitölti az űrt! Kipattanok a kocsiból, majd kisegítem őt, ha szükséges. A kérdését meghallva, elnyílnak ajkaim és hol rá, hol az épületre kapom a tekintetem. Szándékomban áll bekísérni, de elbizonytalanít a kérdésével és nem segít, hogy éppen ebben a percben csörren fel a telefonom. Meglepetten nézem - hiszen engem sosem keresnek! Vészhelyzet...
- Hát... ráéreztél. - apró mosollyal nézek fel rá, a fejem enyhén megdöntve, majd a karjára mutatok jobbommal. - Megleszel? - érdeklődve nézem őt, hol az íriszeit, hol a karját, majd a válaszától függetlenül ellépek tőle, hogy minél távolabbra kerüljek. De alig teszek meg három lépést, visszaránt valami hozzá. - Arthur? - bukik fel belőlem a neve, majd habozás nélkül, ügyelve a karjára, magamhoz ölelem. Fogalmam sincs, mikor engedtem valakit ennyire közel magamhoz utoljára, de most nem is számít már. Megteszem, átölelem és ha nem tol egy, egy teljes percig ölelem magamhoz. - Vigyázz magadra! - búgom a fülébe, majd lágyan elhúzódom és egyetlen másodpercre még íriszeit fürkészem alaposan. És nem tudom mikor és hogyan, de azon kapom magam, hogy rohanok az utcákon. Keresztül-kasul az épületeken, el, minél messzebbre tőle.

Köszönöm szépen a körünket!  Hálószoba 1455903791  Hálószoba 362884228  Folyt. köv. C; ||dallam~ || ♥️
 

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty
Akármennyire is nem szeretném, de érzem hogy lassan eljön az óra mikor intünk egymásnak, egyikünk balra megy, a másikunk jobbra. Megoszlanak az érzelmek is bennem. Egyik felem állítja, hogy soha többet nem látjuk egymást innentől. Neki is megvan a maga dolga, nekem is mennem kell tovább az árral.
Mindemellett a másik oldalam még bízik abban, hogy összefuthatunk valahol. Hiszen a véletlenek sok mindenkit összehozhatnak. Ki tudja, talán így lesz most is? Vagy lehet hogy ténylegesen ezek az utolsó percek?
Sajnos nem tudom, de igyekszem ezen még egyelőre nem gondolkodni. Folytatjuk egyelőre a beszélgetést, bár a család téma nála eléggé kényes terep, így hamar le is szállok róla.
Reggeli közben is próbálunk még valami témát felhozni, ha más nem magát a reggelit. Finomak a szendvicsek, finom a kakaó is. Lassan átjutunk az orvosra, hogy csak mondani kellene valamit. Felvet egy ötletet, ami nekem tetszik. Aztán tovább fűzzük, és végül csak megszületik a tökéletes terv.
- Igen, ez így jó lesz. – mosolyodom el. Felvetésén hogy miért jöttem később, kuncogni kezdek. – Erre ténylegesen csak ez fogja érdekelni, hogy miért vártam. –mosolygok szélesen. – Elterelem a témát az indokról, ez okos gondolat volt! – dicsérem meg Bonyt. – Valószínűleg majd jól letol, de legalább nem kérdezősködik. – így mindenki megússza, én meg leszek annyira színész, hogy majd előadom a sajnálatot, és bocsánatot kérek.
Reggeli után jön a mosakodás, öltözködés. Darabonként eltart egy ideig, de nem kell nagyon kapkodni, az orvos megvár. Mikor elkészülök, kimegyek az előtérbe, ahol Bony is már indulásra készen áll.
- Rendben, csak tényleg ne legyen bajod. – eléggé szívemre venném, ha most megfázna miattam. De remélem tényleg nem lesz gond.
Az érintésre, felfigyelek felé, majd kis mosollyal nyugtázom és cipőmre figyelek. De ezt az érintést elraktározom. Jólesett, ahogy megérintett. Még ha csak baráti érintés is volt, de mégis… legalább volt.
Elkészülünk, elhagyjuk a lakást. Még egy utolsó ellenőrzés az ajtóban, hogy minden szükséges iratom megvan-e, majd zárok és indulunk. Hangja zökkent ki egy pillanatra. Halovány mosollyal nézek rá. – Nagyon szívesen. Én nekem kell megköszönnöm, hogy itt voltál és segítettél. – nézek rá, enyhe mosollyal de komolyan is, hogy érezze, ez nem formalitás, hanem úgy is gondolom ahogy mondom.
Elintézem a taxit telefonon, aki hamar meg is jelenik. Enyhén keserű mosollyal nézek Bonyra, egyben viszont meg is köszönöm ahogy ajtót nyit. Még tudok mozogni, a másik kezem még működik. De valahol jólesik a figyelmessége. Megvárjuk míg beül mellém, majd kiadom az irányt a sofőrnek.
Halkan robogunk, egy darabig szótlanul, egymás mellett ülünk. A csendet végül hangja töri meg. Felé fordítom a fejemet.
- Én is örülök, hogy találkoztunk. – biccentek mosolyogva. Jó hogy megismertem, még ha a találkozásunk nem is a legideálisabb körülmények között zajlott. Elgondolkodva emelem megint tekintetem az utcára. Megjegyzésére azonban azonnal felé fordulok, kis meglepettséggel, amit hamarosan öröm vált fel, enyhe pírral arcomon. – Köszönöm. – bólintok. – Te is remek ember vagy! Köszönöm, hogy megmentettél. – suttogom halkan, hogy ő hallhassa, de a sofőrhöz minél kevesebb jusson el. Nem kell tudnia mi volt itt, mi történt nálunk. Barátian megérintem a kezét, enyhén meg is szorítom, de csak finoman, mintegy éreztetvén, hogy akármit is hoz a sors most, én örülök, hogy itt volt velem.
Sajnos hamar véget vet az idillnek a tény, hogy megérkezünk a kórházhoz. Bonyra emelem a tekintetem. – Menned kell? – válaszától függően döntöm el, hogy bemegyünk-e, vagy itt veszek egy nagy búcsút tőle.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty

arthur&ebony
-  morning -

Kezd kellemetlenné válni a szituáció, hiszen akármennyire is kedveltem meg Arthurt, a nagy helyzet az, hogy ő egy mondi és nem igazán van választásom, hogy találkozgassunk-e még, avagy sem. Ha elmesélném (persze, mert Alexander Lightwood az Intézmény új vezetője másra sem ér rá, csak az én pitiáner gondjaimra) az Intézetben, biztosan nem örömködnének az ötletért, hogy menjek és csináljam. Úgyhogy egy dolog, hogy még fel kell készülnöm az elválásra, de arra is, hogy közöljem vele, valószínűleg többet nem találkozhatunk.
Szóba kerül a családja, majd az enyém. Nem túl örömteli a téma, már ami az én részemet illeti. Lesütöm tekintetem és bocsánatkérően fordítom el a fejem. Aranyos, hogy kifejezi sajnálatát, de mindketten tudjuk, hogy nem sokat érek vele. Jól esik, csak nincs haszna. A következő perceket arra használom, hogy megkérjem, hallgasson a világról. Már tud rólam, tud az árnyvadászokról és látott farkasokat, vámpírokat is. De az ő világa - vagy talán a miénk - nem áll készen a nagy találkozásra. Főleg nem így, rajtunk keresztül.
Finom mosoly kúszik az arcomra, amikor a doktorról és a neki előadott történetről cseverészünk. Nyilvánvalóan olyat kell kitalálnunk, ami azért hihető és nem tűnik se ostobának miatta, se ügyetlennek. Én a hősiességére gondolok - mert igazából annak is érzem. Hiszen megmentett. Ha ő nincs, talán én sem ülnék itt vele szemben. A válaszára bólintok egyet sután. - Valószínűleg a legjobb! És azt is el kell mondanod, hogy nem jöttél rögtön, mert azt gondoltad helyre jön és ettől még nagyobb hősnek fog gondolni, és talán csak arra lesz kíváncsi, miért nem jöttél és nem a részletekre. - megvonom a vállam lágyan, továbbra is barátságosan nézve rá. Én bízom benne, hogy a gyógyítása fontosabb lesz, mint a részletek, de ha úgy adódik, úgy ismeretem meg Arthurt, mint aki kellőképpen kreatív!
A következő pillanatban már a ruháimba bújtan lépek elő. Meglep a tekintete, rögtön végig mérek magamon, hogy mi lehet a gond, de mikor megszólal, úgy nézek rá, mintha felfedeznék valamit hirtelen. - Egy nagyon picit nyirkosak helyenként, annyi baj legyen! - intek lustán, miközben a hajam összerendezem. Újra megszólal, így felé fordulok közben kissé felvont szemöldököm mögül. - Ne aggódj miattam! - buján megrázom a fejem, majd megindulok a cipőimért, közben finoman megérintve épp vállát, ahogy elhaladok mellette. Jólesik a törődése, rég nem tapasztaltam ilyesmit. Amint puccba vágom magam, érdeklődök, hogy mehetünk-e. Ő még szöszöl picit, csak azután indulunk. Irónom, szeráfom, fegyvereim a helyükön. Kilépve mellette türelemmel várakozom, hogy bezárja az ajtót, majd elindulok mellette-mögötte. Kifelé menet halkan, kissé rekedten még megszólalok. - Köszönöm a vendéglátást... - talán korábban kellett volna megköszönnöm, udvariatlannak tűnhetek, de jobb később, mint soha. Nem igaz?!
Kiérve közli, hogy taxira lesz szükségünk, mire bólintok mindössze, majd várakozva körbe nézek. - Oké! - bólogatok lelkesen, majd megvárom, amíg ezt ő elintézi. Lábujjhegyre állva rugózom mellette, karjaim a hátam mögött összecsapva. Amint előkerül a jármű, előretörök, hogy ajtót nyithassak neki és előre engedhessem.
- Csak utánad... - bólintok, majd ha beszállt, beülök mellé én is a hátsóülésre és türelemmel hagyom, hogy kiadja az útirányt a sofőrünknek. Fészkelődöm egy picit, közben pedig érzem, hogy görcsölni kezd a gyomrom a gondolatára, hogy lassan -talán- végérvényesen búcsúznunk kell majd. Ironikus, hogy találok egy barátot és nem lehetek a barátja a világom törvényei miatt. Ugye?
- Tudod, ... nagyon örülök, hogy megismertelek. - fordítom felé a tekintetem, de fejem továbbra is előre néz, mintha csak nem merném a szemébe mondani. Pedig kegyetlenség lenne az utolsó pillanatban közölni, hogy talán soha többé nem látjuk egymást. Ezért inkább, talán... most. - Tényleg, remek ember vagy Arthur! - ekkor fordítom felé a fejem, hogy egy kiszélesedő mosollyal jutalmazhassam őt.

 

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty
Lassan eljön mindennek a vége, és ezt tudjuk. Ettől függetlenül próbáljuk még valamelyest vidámabb hangulatban tölteni együttlétünk utolsó óráit. Mert mi lesz, ha kijövünk a kórházból? Én jobbra, ő balra, és ki tudja hányszor és hogyan futunk majd össze. Lehet sehogy és soha? Lehet megint egy vámpír karjai közül szed ki? Nem tudhatjuk. Emiatt igyekszem még eme kevés órát is nem depresszióban tölteni. Ezen segít a beszélgetés és a finom reggeli is. Szóba kerül a család. Nekem megvan mindenki még, de ahogy visszakérdezek és látom az arcán a hangulatváltást, rájövök, hogy nem a legjobb ötlet volt megkérdezni.
- Értem… sajnálom az öcsédet. – bólintok együtt érzően. Le is jövünk gyorsan a témáról, és rákanyarodunk arra, amit együtt átéltünk. Mindannak bennem kell maradnia, nem adhatom tovább senkinek.
De hiszen kinek is tudnám átadni? Senkim nincsen, akinek beszélhetnék minderről. Idegennek meg annyira sem! Ugyan ki hinne nekem? Delíriumos álomnak tekintenék az egészet, és csak szembe találnám magamat a „Mit szívtál?” kérdéssel, amellyel nem lennék előrébb. Szóval jelen helyzetben, teljes mértékben meg tudom ígérni, hogy amit tegnap este átéltem, és amiket akkor hallottam Bony világáról, azt magammal viszem a sírba. Az is szerencse, hogy nem vagyok író, akkor megjelenne valamely könyvemben, mint mese. De a jelenlegi helyzetet tekintve ennek is annyi az esélye, mint tévéadót fogni a Marson…
Ismét témaváltás, mivel eszembe jut, hogy mivel nem nagyon mondhatom el mi történt, az orvosnak csak mondanom kellene valamit. Első ötletemet elvetjük. Így utólag belegondolva tényleg nem lett volna hihető. Elég balféknek kellene lennem ahhoz, hogy úgy tudjak elesni, hogy a vállam előbb ér a betonra, mint a kezeim… Szóval ez a terv elesett. Jöhet a „B” terv. Az ő ötlete nem is rossz. – Ez jobban hangzik. Már csak azt kell kitalálni, hogy hogyan meg mitől mentettem meg… - elgondolkodom. –Szerinted az hihető, ha azt mondom, hogy a gyerek fáról esett volna le, én meg megfogtam, de rosszul és rám esett? – ez hihetőbbnek hat. Maximum megmondja az orvos, hogy máskor inkább ne hősködjek. Még mindig jobb, mintha faggatni kezdene, erről meg sokat nem tud kérdezni.
Megreggelizünk a nagy ötletelések után, és gyorsan bevetem magam a fürdőbe. Bár semmi kedvem, és szívem szerint húznám az időt --még jobban, mint amennyire most is, mert vállam miatt nem tudok gyorsan elvégezni semmit szinte -- de tudom, hogy nem tehetem meg, így hát amennyire tudok, gyorsan megmosakszok. Aztán engedem őt is a fürdőbe, addig magamra imádkozok pár tisztább ruhadarabot.
Mire sikerül emberi formát öltenem, addigra Bony is megjelenik. – Nem száradtak meg a ruháid? – nézek végig rajta. Látni, hogy enyhén vizesek még. – Nem fogsz megfázni? – nem akarom, hogy miattam lebetegedjen. Inkább keresek neki valami szárazabb ruhát, de így nem szívesen engedném ki az utcára. Tényleg megfázik még nekem.
- Én kész vagyok, még cipőt veszek és indulhatunk. – felelek kérdésére, egy nagy sóhajjal felkapom cipőmet. Leülök egy közeli kis sámlira, feltornázom a cipőimet, majd Bonyra nézve elindulok az ajtón kifelé. Gyors ellenőrzés, hogy mindenem megvan-e, személyi, lakáskulcs, irataim, pénztárca stb.
- Taxit kell hívnunk. – nézek Bonyra, miután bezártam a lakásajtót, és kiléptünk az utcára a kapu elé. Kocsim nincs, neki sem, így marad a taxi. Nem tömegközlekedéssel megyek, az biztos!

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty

arthur&ebony
-  morning -

Kétségtelen, hogy bár a hangulatunk rendben van, mindketten érezzük, hogy ennek a kapcsolatnak nincs túl sok jövője. Én nem sokszor fogom a közeljövőben kitenni a lábam az Intézetből, s ha meg is teszem érte, kockáztatom, hogy egy másik árnyvadász rájöjjön, hogy ő tud rólunk. Egy mondén életében veszélyes a tudás. Ezért sem szeretném, ha bajba keveredne miattam. Bár valószínűleg, amint beérek és leadom a jelentésem, kénytelen leszek beszélni az Intézet vezetővel arról, ami történt és hogy, bizony, egy mondénnál aludtam. Még akkor is, ha ez egyébként egy olyan árnyvadásznál, mint én - nem fontos, nem számít.
Úgy tűnik minden rendben a családjával, aminek örülök. Elönt a sztoikus nyugalom, ha arra gondolok, hogy lesz kihez fordulnia a későbbiekben, ha már velem nem fogja tudni tartani a kapcsolatot. Nyelnem kell, amikor visszakérdez. Nem kalkuláltam bele, hogy szó esik az enyémekről. Sajnos, én nem vagyok ilyen szerencsés. Árnyvadászként persze úgy hisszük, felkészültünk erre. Pedig nem. Annyira nem. Kétségkívül nem... - Anyámék távol élnek tőlem, alig látom őket. Az öcsém két éve elesett egy démon ellen vívott ütközetben, úgyhogy... én egyedül vagyok. - magamra erőltetem a legőszintébb mosolyt, amit csak tudok. Miért is ilyen nehéz ez? Mert az Intézetben senkit nem érdekel, hogy vagyok, hogy érzek. Nem kellett hangosan kimondanom ezt. És most? Most igen. Kénytelen voltam, és kellemetlenül végig húztam szívem húrjain a vonót, ami már csak karistol, de nem zenél.
Szóba kerül, hogy inkább óva intem tőle a beszédet a világról, a világomról. Úgy tűnik Arthur egyébként sem az a fényvadász, aki ebből pénzt csinálna. Nem is egy mumus. Sokszor úgy festették le apáék a mondéneket, mint akik könyveket írnak belőlünk és ebből gazdagszanak meg. Arthur mégis ellenpéldája ennek. Néha elhiszem, hogy nem a világ romlott el, csak mi nem vagyunk élet'készek.
Megpróbálunk teóriákat kitalálni, amit egy orvos - gyógyító majd elfogad és megért. Valóban minden kérdésre meg kellene találnunk a választ, amit majd mondani fog. Kiszélesedik a mosolyom hallgatva, hogy minden egyes felvetésre van kérdése. Kuncognom kell, a fejem finoman megcsóválom. - Mondhatnád, hogy... akció hős lettél és megmentettél egy gyereket. - a mondandóm végére elhalkul a hangom. Érződik, hogy menet közben találom ki, mégis suta mosolyom és ártatlan pillantásom alatt átgondolom, hogy ez nem is rossz ötlet. Ám mielőtt folytatnám, megvárom, hogyan reagál. Ha rögtön eldobja, akkor kár is próbálkoznom.
Az evéssel viszonylag gyorsan elkészülünk. Ő megindul a fürdőbe, én pedig felajánlom, hogy addig elpakolok, elmosogatok. Úgy fest ellene van, de egy rosszalló mosollyal letudom mindezt. A karja fájni fog, valószínűleg azután is, hogy hazaesik az orvostól. Hacsak ennyivel még hozzájárulhatok, hát akkor megteszem. Sosem voltam önállótlan, engem nem kellett kiszolgálnia senkinek. Most sem kell! Amíg ténykedik a fürdőben, majd a hálóban - addig én pont végzek. Éppen a kezeim törlöm egy ruhába, amikor felbukkan ismét. Finoman bólintok, mikor arra próbál rávenni, hogy menjek én is. - Sietek! - elsurranok óvatosan. Finoman megmosakszom, majd a vizes - felrakott ruháim magamra öltöm, a hajam felkötöm, hogy visszanyerjem eredeti formám és persze a rúnáim is felfestem, amit kell, hogy helyrehozzam angyali arcom - ami a legkevésbé sem az ilyen korán reggel. Eltarthat egy tíz - tizenöt percig, mire elkészülök. Úgy lépek ki, akárcsak tegnap, amikor először találkoztunk...
- Hogy állsz? Indulhatunk? - bájosan mosolygok rá, a cipőimért indulva, majd lehajolok értük és felvéve őket - teljes pompában, akár egy testőr - várakozom Arthurra.

 

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty
Örömömre a reggeli készítése jó hangulatban telik, annak ellenére, hogy tudjuk mindkettőnknek hamarosan vége szakad. De mi van ha nem akarjuk? Tudunk vajon találkozni még? Látjuk egymást? Remélem nem csak bajba keveredés útján, de jó lenne úgy is találkozni, hogy csak civilként. Mint két jó barát, akik éppen csak elütni szeretnék a szabadidőt. Nagyon jó lenne, ha így lehetne azután, hogy kilépünk majd a kórház ajtaján…
A családomra esik a téma, és szeretettel gondolok rájuk. Megvan a jó kapcsolatom velük, a szüleimmel és testvéreimmel is, annak ellenére, hogy szeretjük húzni, cukkolni egymást.
Mosolyogva biccentek, majd kérdőn nézek rá. – Neked? Családod? – kérdezek vissza kis kiváncsisággal.
Lassan haladok a kakaóval, de végül sikerül megszülni. – Remélem tényleg így lesz. – nevetek a megjegyzésén. Nem nagyon tudom most az elkészült italt a lehető legjobbnak nevezni, de nem lesz rossz! Legalábbis illatra kakaóra hasonlít, ami azért jó kezdet.
Mikor világáról beszél, én megértéssel bólintok. Teljesen logikus, hogy ezt a részét a világnak jobb, ha nem kürtöljük el minden fának. Ki tudja, hiába árnyvadász, lehet rá is vadásznak. El lehet hinni, és el is hiszem. Mindezenáltal ki hinne nekem? Lehet én kerülnék a diliházba, senki nem hinne nekem… Egy szó mint száz, mindkettőnknek jobb, ha becsukom a számat és mélyen hallgatok.
Viszont felmerül bennem a kérdés, hogy akkor a dokinak mit mondunk? Mégis csak mondani kellene valamit, viszont az igazat nem lehet, hát ki kell okoskodni valamit… Első felvétesem látom, hogy elmosolyodik. Gondolom azért nem állná meg teljesen ez a verzió a helyét. az ő felvetése is érdekes.
- Honnan lehet ráesni vállra? A következő kérdése az lenne, hogy miben sikerül felbuknom.. – vámpírba amúgy, de ezt nem mondom majd el az orvosnak.
Közben nekiesek a szendvicsnek. Megjegyzésére, hogy az íze is jó, csak boldogan hosszan hümmögve bólintok, jelezvén hogy teljesen igaza van. Tényleg jó az íze! – Nagyon jó lett! – dicsérem meg, amint sikerült lenyelnem a falatot, és folytatom reggelimet. Csendben eszünk, nagyon egyikünk sem tud témát felhozni. Mindamellett meg örülök a finom falatoknak. Feltölt energiával és kicsit felszabadultabban kezdek a napnak, már amennyire lehet felszabadult az ember a kórház és orvos gondolatára…
Ahogy elkészülünk, lassan elkezdjük összeszedni magunkat. – Rendben, nem kell segítség? A mosogatást hagyjad, majd megcsinálom. – hiába az állapotom, mégsem szeretném a házimunkát rá hagyni. Még ha ketten is csináltuk.
Elballagok lassan a fürdőbe, gyorsan végzek a mosakodással, annak ellenére hogy semmi kedvem kimozdulni. Mosakodás után átmegyek a hálóba keresni valami ruhát, ami kultúráltan néz ki. – Végeztem, mehetsz ha gondolod. – kukkantok még ki az ajtó mellől rá, enyhe mosollyal. Amint megtalálom a ruhát, elkezdek öltözni, bár ezt sem tudom elkapkodni most. Nem is gond talán.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty

arthur&ebony
-  morning -

Képtelenség a részemről megállapítani, hogy segítem, vagy rontom az életét azzal, hogy belefolyok még inkább. Nyilván, szándékomban áll a segítségére lenni, de azután? Valószínűleg nem lesz rá több alkalmunk, hogy találkozzunk, hogy megismerhessük egymást. Így most, miközben előkészítjük a reggelit, most próbálok beletenyerelni picit abba, ami Arthurt jelenti. Őt. Az életét. A mindennapjait.
- Értelek. - bólintok, széles mosollyal nézve, ahogy elmosolyodik a családja többi tagjának említésekor. Lerí, hogy fontosak neki és szereti őket. Ez így is van rendjén.
Megbeszéltük, hogy el kell mennie kórházba, meg kell nézetnie magát. Én elkísérem. Addig míg összetalálkoznak a paraleljeink. Miközben elkészülök, ő még a kakaóval babrál, így megkérdezem, hogy boldogul-e. A választ meghallva rosszallóan elmosolyodom. - Lassan, de biztosan elkészül. Lehet, hogy életed legfinomabbját csinálod éppen. - halkan nevetek vele. Nem veszem el tőle a munkát, hagyom, hogy fontosnak érezze magát. Nehéz lehet félkarral boldogulni, de jobb, mintha nem is csinálna semmit. És biztosan szüksége van rá, hogy fontosnak érezze magát, akkor is, ha egy jelentéktelennek tűnő - rutin dologról van szó.
Kénytelen vagyok egy újabb kényes témát előhozni. Ezért kissé rosszul érzem magam, de felteszem - megkérem rá, hogy hallgasson. Rólam. A világomról. A világunkról. Akkor is, ha egy részem hiszi, hogy a mondéneknek tudniuk kellene rólunk. Akkor is. Tudom jól, hogy a hallgatás néha boldogságot okozhat. És ez így van most is. Ha tudomást szereznének rólunk, az alvilágiakról, kiütne a káoszt. Jobb ez így, mindenkinek. Csak hát, az olyan kapcsolatok, barátságok, mint az Arthuré és az enyém, éppen ezek miatt a titoktartások miatt olyan lehetetlenek. - Köszönöm. - bólintok mélyen, mosolygósan. Lehajtom a fejem, az újabb kérdése az, amivel magára vonja a figyelmem. Meglepetten, mégis elgondolkozva nézek rá. - Hát... - kezdeném, de akkor jön azzal, hogy azt mondja megverték. Kis híján kimosolygom, olyan aranyosnak hat, ahogy oda áll erős, férfi létére és azt mondja, megverték. Miközben nincs más nyoma sem az arcán, sem más területén a testének, hogy bántalmazták volna. - Vagy, hogy ráestél?! - kérdőn pillantok rá, finoman felhúzva a vállaim. Arcom kérdő, szemeim pásztázzák őt, miközben várom válaszát.
Megköszönöm a kakaót, amit elém rak, majd megvárom, hogy leüljön velem szemben. Bólintok, mikor a cukrot említi, majd széles mosollyal nézem, ahogy a szendvicsbe kezd. - Remélem az íze is jó. - ingázik a fejem, majd én is belekezdek az evés - ivásba. Többnyire csendben teszem, így hát most sem beszélek közben, hacsak Arthur nem hoz fel témát nekünk. Miután végzünk, tudom, hogy mit kell tennünk. Amennyiben elkészülünk, elpakolok magunk után, még sem akarom, hogy ő erőltesse meg a karját.
- Menj, mosakodj meg, utánad megyek én is. Addig elpakolok. Rendben? - kérdőn nézem őt, várva a válaszát. Ha elindul, megyek elmosom magunk után az edényeket. Őt pedig hagyom, had rendezze magát. Utána majd én is úgy teszek. Ha elkészülök és ő még benn van a fürdőben, leülök valahová és türelemmel várakozom.

 

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty
Lassan haladunk csak előre, egyikünknek sincs kedve igazán elhagyni a puha, kényelmes ágyat. Végre nem egyedül aludtam, nem egyedül keltem. Bár az érzés mégis inkább furcsa, de kellemesen furcsa. Egy olyan nő ébredt mellettem, akivel előző este találkoztam, megmentette az életemet, majd hazakísért. Gondolom, hogy neki sem lesz ebből semmi baja, legalábbis remélem. Úgy tudom egyedül van, csak nem várta otthon senki. Vagy az intézetben, amely gondolom, a munkahelye lehetne.
Nem tudom vajon hány megmentett pasi mellett alhatott el, de nem is érdekel. A jelenben akarok élni, és nem az ismeretlen múltban, hiszen amúgy sincs semmi közöm hogy ő kivel mikor hol… nem. Most itt van velem, és hálás vagyok ezért. Is.
Lassan mégis kiimádkozzuk magunkat az ágyból, a reggelizés ideje csoszog felénk. Ő szendvicseket csinál, addig én elkészítem a kakaókat. Lassan haladok, nem akarok semmit sem felborítani, vagy ügyetlennek látszani, mert az ember csak ilyenkor jön rá mennyivel könnyebb minden, ha mindkét keze működik… De azért szépen haladok, lassan kakaóformája is lesz a löttynek. Közben beszélgetésünk folyama nem apad el.
- Édesanyám és édesapám Írországban maradtak, ott élnek. Rajtuk kívül van még három testvérem, ők meg mindenfele szinte. – mosolyodom el, ahogy rájuk gondolok.
Kórházra tett kérdésére csak bólintok egyet keserűen. Nem szeretem a kórházakat, szorongok bennük. Az a sok beteg, az egyik beleköhög az ember képébe, a másik ott panaszolja el életét… sajnálom őket, hogy ennyi bajuk van. És erre rátesznek az orvosok. Na azok…  De sajnos menni kell, mégis jobb ha szakértő rám vet egy pillantást…
Szerencsére kellemesebb téma felé megy a beszélgetés. – Lassan de biztosan haladok. – jelenig meg megint kis mosolyom az arcomon. – Elmondhatom, hogy ez lesz életem leglassabban elkészített kakaója. – kuncogok, miközben a bögréket a mikróba téve melegítem az italokat.
Kérésére felé fordulok, enyhén meglepetten, de aztán megértem mit akar. – Persze, bízhatsz bennem, csendben maradok. – bólintok közben szemeibe nézve, hogy lássa, komolyan mondom. Nem fogom a legelső jött-mentnek elmondani, mit éltem át. – Mindkettőnk érdekében jobb, ha ezt megtartom magamnak… mármint a tegnap eseményeit is, meg mindent amit mondtál. – biccentek mintegy magamnak igazat adva, közben elmerengek egy gondolaton fél pillanatra. Ez azonban egy kérdést szül meg. – Az orvosnak mit mondjunk, mi történt? – valamit ki kell találni, ha már a vámpírokat is szeretném elhallgatni. – Mondjuk hogy, megvertek? – valamelyest igaz is. Gondolatomat a mikro csipogása szakítja félbe. Kiveszem az egyik bögrét, azt Bony elé helyezem, majd kiveszem a másikat is, azt az én tányérom mellé, majd becsukom a mikor ajtaját és leülök én is. – Ha nem elég édes a kakaó, van még cukor. – intek fejemmel a pult felé. – Jó illata van a szendvicsnek. – mosolyodom el, ahogy vetek rá egy pillantást. A kinézete is jő!

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty

arthur&ebony
-  morning -

Szokatlan érzés volt úgy elaludnom, hogy valakinek a szuszogását hallgatom. Előbb ő aludt el. Egy ideig figyeltem. Néztem az arcát, a haját, a mellkasának emelkedését és süllyedését. Azon tanakodtam, hogy talán mennem volna illendő, de végül legyőzött a fáradtságom és lehunyva szemeim megadtam magam az álmoknak. Amit utólag talán nem is bánok. Ha az Intézetben feltűnt volna a hiányom, bizonyára elértek volna telefonon. Ám én nem vagyok olyan jelentőségteljes, sem fontos, sem bizalmi emberük. Így könnyedén maradhattam ki. És talán maradhatok ki többször is. Eddig nem próbáltam. -
Az ágyban fetrengve még barátkozom vele. Arthur is új és ismeretlen, finoman közeledünk egymáshoz. Lassan ismerkedünk, barátkozunk. Egymás életének a kockára tétele azt hiszem a tökéletes alapja volt egy kapcsolat megépítésének. Mosolyom kiszélesedik, mikor elvonva kezét, közénk érkezik valami újszerű. Nem érintkeztünk, leszámítva, amikor segítettem a karját megkötni, illetve az erdőben, amikor a vállamon pihent a tenyere. Udvarias gesztus tőle így elkapnia a kezét, de azért hagy bennem elgondolni valót. Az egynapos ismeretségünk miatt persze megértem. Én is megakartam érinteni, éjjel arra keltem, hogy megindult a karom, hogy ölelésbe bújva aludjunk tovább, de persze hamar kifaroltam az álomittas gondolatból. Nem ismersz, és nem ismerlek. Érthető, hogy vonakodunk és finomkodunk még...
A konyhában neki látok a reggelinek, és ő is becsatlakozik hozzám. Ami jól jön, mert nem érek fel minden magasságba. Hiába vagy egy kicseszett árnyvadász, ha nem nőttél 170 cm fölé. És nem ugrándozhatok a szekrényen, mint egy nem normális. A mondén világnak ez veszélyes. És kárt sem szívesen tennék az otthonában. Így hát jobbnak látom, ha egyszerűen hagyom, hogy ő intézze a magaslati kérdéseket. A mikró is ki fog rajtam, de szerencsére nem vagyok lassú észjárású és képes vagyok felfogni, ahogyan elmondja. A szendvicsek melegszenek, nekem pedig egy kérdés üti fel a fejem. Nem akarok pofátlan, vagy tolakodó lenni, de kíváncsi vagyok rá. Enyhe mosollyal hallgatom a válaszét, finoman megdöntve a fejem.
- Értem. - bólintok, halovány mosollyal, majd a pultnak támaszkodva karjaim összefűzöm hasfalam előtt, úgy nézem őt. - A családod? - hangom lágy, érezheti rajta, hogy finoman szólítom meg és nincs bennem tolakodás. Valahol a beszélgetésünk alatt készülnek el a szendvicsek, így már a tányérral a kezemben indulok meg az asztalhoz. Lerakom, majd visszalépek, hogy a másik adagot is meg tudjam melegíteni. - A központi kórházba megyünk? - kíváncsiskodom, mikor újfent várok. Kedvesen, figyelemmel hallgatom őt. Érdeklődön.
Pár pillanat és ismét kattan vékony hangján a gép. Újból az asztal felé veszem az irányt vele. - Segítsek a kakaóval? Vagy boldogulsz? - nem akarok túlóvó lenni, de félkarral nem könnyű az élet. Pillantásom kíváncsi, az asztal fölül nézem őt, várva, hogy feleljen, majd attól függően ülök le az egyik asztalfő helyére, avagy megyek, hogy segítsem.
- Meg kell, hogy kérjelek, hogy a világomról ne beszélj... senkinek. - bocsánatkérő, kissé tartózkodó pillantással nézem, a hangom sem az igazi. Utálom, hogy erre kell kérnem, mert megértem, hogy ez nem könnyű, de biztosítanom kell majd az Intézet Vezetőjét, hogy a mondén nem fog beszélni rólunk. Úgy pillantok rá, mintha szégyellném magam érte. És talán egy részem így is tesz. Azok után, ami történt vele, nem szép dolog... De kell. Nem akarom, hogy valamelyik vámpír, vagy bármelyik boszorkánymester játsszon az elméjével, ha úgy dönt.

 

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty
Örömmel látom, hogy Bonynak sem lett semmi gondja abból, hogy végül maradt. Én személy szerint örömmel veszem ezt, és nevezzen bárki önzőnek, én sokkal nyugodtabb vagyok így. És boldogabb. Hogy egy átküzdött este után lesérülve nem egyedül kellett elaludnom, és nem egyedül keltem. Még akkor is örülök mindennek, ha az este nem is történt semmi. Mindkettőnket elnyomott az álom hamar.
Megjegyzésére felnevetek. – Most komolyan, összerugdaltalak? – vigyorgok széles mosollyal. Sejtem hogy csak játszik, humora az van. De azért remélem tényleg nem csináltam semmit. – Hát, mit mondjak, élőben is lehetnék olyan harcos. – nevetem el magam.
Megjegyzésére, hogy jól aludt, csak mosolyogva biccentek. – Akkor rendben. – Elégedett mosollyal nézek szemeibe. Aztán teszek egy megmozdulást, amely egy fél percre kikapcsolja az agyam, és csak utána tudatosul bennem hogy mit tettem… megérintettem. Ami alapjáraton nem lenne kellemetlen, de egy idegennek a vállát simogatni csak nem úriemberes viselkedés. Hiába érzem úgy, mintha ismerném… mégsem ismerem teljesen. Egy napja találkoztunk.
Elkapom kezemet, és hagyom, hogy a nap folytatódjon.
hamar rátérünk arra, hogy mennie kell, aminek a vége az hogy marad. Legalábbis egy reggeli erejéig, és egy orvos látogatásig. Amire a legkevésbé vágyok, de menni kell sajnos.
Elnevetem magam megjegyzésén, ami a dicséretemet illeti.
- Pedig esküszöm csak az igazat mondtam. – kuncogok tovább. – Tényleg finom volt a tea, és igen, kíváncsi vagyok a rántottádra is. – biccentek elismerő mosollyal, és tovább fürkészem tekintetét.
- Nem fáj annyira. – biztatom egy mosollyal. Nem hazudtam, tényleg jobb egy kicsit. Azt nem mondom, hogy a teljes fájdalom elillant, de jobban viselem most.
Lassan eljön az ideje, hogy magamat is kiimádkozzam az ágyból. Két dolog nehezíti meg a döntésemet: a vállam fáj, így a felkelés nem egyszerű, a másik hogy lusta vagyok. Nagyon. A tipikus „anya csak még öt percet” srác szoktam lenni. De most erre nincs lehetőség, úgyhogy gyorsan összekaparom magam, és kikászálódok. Kimegyek a konyhába, és csatlakozok mellé a reggeli készítésben. Ha csak részben is.
- Kíváncsi vagyok, milyen lehet. Biztos finom. – biccentek egy mosollyal, és nekiállok a rejtett kakaó után kutatni. A szerencsém az, hogy valamelyest magas vagyok, a magam 180 cm-ével, így nagyon nyújtóznom nem kell. Hamar megtalálom a kakaót, amely cselekedetemet egy örömteli mosollyal nyugtázok. Aztán nekilátok az elkészítésnek, mikor nyugtázza, hogy besegíthetek a reggeli készítésében.
Leveszek két bögrét, kiveszem a tejet, beleöntöm a bögrékbe. Közben Bony kérdésére figyelek fel.
- Start gombot nyomd meg kétszer. – mutatom neki. – Akkor egy percig fog majd melegíteni. Ha több idő kell, akkor még egyszer meg kell nyomni. – gyorstalpaló mikróból.
Visszatérek a bögrékhez. Kérdésére felé kapom fejem, majd követem tekintetét. Lassan végig futtatom szemem a nappalin, és mélán bólintok. – Igen, nemrég költöztem csak ide, úgy három hete talán. Egyedül jöttem. – és egyedül vagyok. hogy meddig, azt nem tudhatom.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty

arthur&ebony
-  morning -

Legszívesebben kuncognék a feleletén, miszerint soha nem kell szégyenkeznem. Mégis, úgy érzem, hogy ez nem egy olyan dolog, amit a jelentésemnek tartalmaznia kellene. Talán nem is kell. Talán eltudom sumákolni az Intézet új vezetője előtt. Legalábbis azon leszek, hogy így legyen és ne tudjon meg semmit abból, hogy egy mondénnel töltöttem az éjszakát. Nem mintha történt volna bármi, de nem ismerem túl jól Alexandert, de abban biztos vagyok, hogy nem veregetne vállon.
- Igen, ez jogos. - felelem aprót bólintva, majd előre révedek és a plafont bámulom. A következő kérdéseivel hívja ismét magára tekintetem. Mosolyom kiszélesedik, majd bólogatni kezdek és megjátszott fájdalommal simogatom az oldalam. - Hát, ami azt illeti álmodban jobb harcos vagy, mint ébren... - a szavaim végeztével csak elnevetem magam halkan, finoman még meg is bököm épp karját, ha elérem. Fejem megcsóválom, majd lágy pillantással nézek rá. - Nem, semmi baj nem volt, jól aludtam, ne aggódj. - húzom fel az orrom kissé, hogy egy apró grimasszal is biztosítsam afelől, nem kell az éjszaka miatt aggódnia.
A kiszélesedő mosolya és a válasza, hasonló ábrázatot fest az enyémre is. Bólintok, jelezve, hogy megértettem és nem fogok többet ilyen butaságot kérdezni - de sosem lehet tudni, hogy kinek, mi az érzékeny területe. Főleg nem elsőre. Ahogy karjával megérinti a vállam, enyhén összerezzenve kapom tekintetem a pontra, majd az eltávolodó karja után, az arcát kezdem fürkészni. Úgy tűnik megbánta, hogy megérintett. Én pedig megbánom, hogy nem mondok semmit. Fészkelődöm. Kényelmetlenné válik a helyzet. Semmit nem csinált, erről kéne megnyugtatnom, ehelyett szerintem csak még kínosabbá teszem a hallgatásommal. Valahogy vállon kellene veregetni engem ilyenkor!
Addig formáljuk a kettesünk búcsúzkodásának pillanatát, hogy végül kiforrja, maradok reggelizni - és még az orvoshoz is elkísérem. Utána már nyugodt lelkiismerettel hagyom magára.
- Ugye tudod, hogy mindenki mást azt fogja gondolni, hogy fizettem azért, hogy ezt mondd?! - kiszélesedő mosollyal nézem őt, enyhén, aprókat bólogatva. Valóban. Soha nem dicsérte senki korábban a teámat, úgyhogy meglepetés, hogy ő megtette.
Bejelentem, hogy elkísérem az orvoshoz. Talán ennyivel tartozom még. Neki. Magamnak. Mindkettőnknek. Nem tudom. A lelkiismeretemnek biztos.
- Nagyon örülök, ha jól sikerült és valamennyit segített. - bökök állammal puhán a kötés felé, majd a hajamba túrok és rendezgetni kezdem magam körül az ágyat. Felegyenesedem, nyújtózok és már készen is állok rá, hogy összeüssek valami finomat kettőnknek. Rá fér az energia. Én még valahogy csak-csak meglennék nélküle, de biztos vagyok benne, hogy nem fog enni, ha én nem társulok, úgyhogy ez kétszemélyes parti lesz. Kiandalgok, mintha meg sem hallanám, hogy megköszöni a segítségem. Nincs is szükség rá.
- Hát, majd most fogsz... - suttogom, ahogy előszedek mindent a hűtőből, amit találok. Szerencsére, az egyetlen dolog, amit nem nehéz megtalálnom, mert eléggé kirakatbútor. Addig pakolászom a hozzávalókat, ameddig egy laktatónak tűnő szendvicset nem barkácsolok belőle. Mindenbe beleszimatolok, mielőtt beraknám. Nem mintha nem bíznék Arthurban, de az öcsém is hajlamos volt hónapok óta lejárt dolgokkal babrálni. Például, a lejárt tej is fehér... Lassan megjelenik a közelembe, vetek felé egy mosolyt, hogy lássa, minden rendben, boldogulok én - csak idő!
Meglep, hogy kutakodni kezd. Lopva rápillantok, hogy ha kell én nyújtózkodjak a karja miatt, de megoldja és talál is.  - Szuper! - derűs mosollyal jegyzek meg csupán ennyit, majd a kérdését hallva bólogatni kezdek, mint aki úgy dönt - miért is ne?! Legalább hasznosnak érzi magát. Ráadásul talán nem okoz nagyobb fájdalmat elkészülni vele.
- Hogy működik? - az elkészült szendvicseket a mikro előtt tartva nézek a férfira mellettem, egy szerénykedő mosollyal. Arcomon ott bujkál a pimaszság. Láttam én már ilyet - de nem mindegyik egyforma, és ha belenyúlok és elrontom, ki tudja, hogy mennyire tartós a kár, amit okozok.
- Szóval, mindig egyedül éltél itt? - bökök állammal a nappali felé, majd a pultnak támaszkodva összetűzöm karjaim és ráfigyelek.

 

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty
Ennél többet nem is kérhetnék jelenleg. Nem egyedül kelek. Ez mosolyt csal az arcomra, amelyet egy kicsit sem igyekezek palástolni. Ami még jobban simogatja lelkem az az, hogy Bony-n sem látom azt, hogy bánná az egészet. Hiszen nincs is mit bánnia. Nem tettünk semmit. Csak aludtunk.
Hanyatt fekve nézem Bonyt. Így a legkényelmesebb, csak fejemet fordítom felé. Úgy nézem minden rezdülését, édes és levakarhatatlan mosollyal.
- Sose szégyelld, elég nagy az ágy. Elférünk. – mosolygok rá. Egyáltalán nem kellett feszengenem, simán elfértem. Legalábbis azt hiszem. – Ugye nem nyomtalak össze? Vagy nem löktelek le? – úgy elaludtam, mint akit fejbe rúgtak, és nem nagyon emlékszem arra, hogy mit csinálhattam éjszaka.
Kérdésére még szélesebb lesz mosolyom. – Ilyenért sosem haragszom. – kuncogok miközben kezem alig észrevehetően mozdul és végig simít vállán, ugyan csak a pólón. De lehet nekem ilyet? Valószínűleg nem... Gyorsan elveszem kezemet és mellkasomon pihentetem inkább. Remélem e mozdulatom nem fogja kiakasztani. A gondolattól még enyhe pír is megjelenik rajtam. Jaj nekem…
Valahol enyhe szomorúság, vagy inkább keserűség önt el, mikor jelenti, hogy mennie kell. Tudom, hogy nem tarthatom itt örökké, és el kell engednem, hiszen neki is megvannak a dolgai. Gondolom lenne mit csinálnia. Talán jobb dolga is lenne, mint engem istápolni. Pedig valahogy most minden vele töltött percnek örülök. Miért is? Hiszen idegen? De mégis, valahogy... mintha már nem lenne az.
Még megragadok egy lehetőséget a marasztalásra. Tartson bárki önzőnek, azért nem kötözöm ide teljesen. Mehet ha akar. Csak én próbálkozom.
Reggelizésre való felszólításom megteszi hatását. Marad még.
- A teád nagyon finom volt tegnap, szóval a rántottád sem lehet rossz! – mosolygok szélesen. Nem sok önbizalma van, de majd megerősítem ebben.
Még jobban felderül lelkem, mikor mondja, hogy elkísér az orvoshoz. Az egyik dolog amit nem szeretek, az a körház. És az orvosok. Sarlatán mind. De legalább nem egyedül megyek.
- Hamar rendben leszek. – tekintetem végigszalad a kötésen. – Jól csináltad, ez már sokat segített rajta. – érintem meg vállamat, fejemet Bony felé fordítom, s egy bátorító és egyben hálás mosollyal és tekintettel figyelek rá. Magamnak nem tudtam volna megcsinálni, de ha ő nem lett volna ott tegnap, lehet nem is törődnék már ezzel…
- Köszönöm. – Suttogom halkan, egy enyhe mélabús mosollyal. Védtelennek és tehetetlennek érzem magam így lesérülve. Nekem kellene őt megvendégelnem, de nem megy.
Lassan viszont eljön az az idő is, hogy illene kimászni az ágyból. Bony kel fel előbb, és nyújtózik egy nagyot. Ennek viszont az lesz a következménye, hogy a pólóm rajta egy leheletnyit felcsúszik. Nyelek egyet. Nem enged a póló sokat mutatni, de ahogy kicsit feljebb csúszik… beindul a férfi. Lehunyom szemem és egy amolyan fél nyújtózásnak álcázott mantrázásnak kezdek neki. Az most eléggé kínos jelenet lenne sártat állítani a takarómból. Le kell nyugtatnom magam! Le! Bizony!!
Mire kinyitom szemem, Bony már a konyhában van. Nekem is mennem kellene, lenyugodtam eléggé hogy most már ne legyen kellemetlen helyzet. Nekifeszülök a feladatnak, és csak most jövök rá, hogy ami eddig természetes mozdulat volt, hogy felülök az ágyban, az most azért igényel gondolkodást.
Oldalamra fordulok, arra amelyiken az ép karom van, hogy fel tudjam magamat tolni ülésbe. Lassú folyamat, de meglesz! Közben hallom Bony hangját a konyhából. – Jól hangzik, bár olyat még nem ettem. – szólok ki kicsit emeltebb hangon, hogy biztosan halljon. Kikecmergek az ágyból. Hosszabb szárú szürke, kissé kinyúlt melegítő van rajtam. Ebben aludtam, gondolom a sötétben ezt találtam meg elsőnek. Felül semmi, nem volt kedvem felszenvedni egy pólót. Nem fáztam így sem.
Kimegyek a konyhába én is. – Valahol pedig volt kakaóm is. – elkezdek kutakodni a szekrényekben. – Halleluja! – mosolygok és előveszek egy kisebb tasakot. Nincs tele kakaóporral, de annyi elég hogy mindketten igyunk. – Csináljak kakaót közben? – nézek rá. Valahogy hasznossá akarom tenni magam én is.

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty

arthur&ebony
-  morning -

Ahogy tekintete rám talál, úgy érzem végig hullámzik rajtam valami szokatlan félelem. Talán attól félek, hogy megrémül az álomittas józanságot való keresése közben, vagy egyszerűen csak letűntnek nyilvánítja a tegnap esti sokkot és eggyel máris több rosszat teszek, mint jót azzal, hogy maradtam.
Feleletét hallva és mosolyát látva megnyugszik felpörgött szívem és képes leszek úgy süllyedni a matracba, hogy elhiggyem, tényleg örül nekem és nem csak képzelem a kedvességet.
- Nagyon örülök ennek. - súgom vissza, finoman, éppen csak alig hallhatóan. Tudom, hogy érzékeny a reggelekre, én is, mind azok vagyunk. Hangom krémes, törődő, őszinte. Arcomra mosolyom vetül, derűs. A kérdése meglep, ajkaim elnyílnak, hogy feleljenek, mégis csendben tátogok csak. Nedvesítek torkomon, bólogatni kezdek lelkesen. - Jól, minden rendben! - fejem enyhén ingázik, ahogy hajam a tőle ellentétes vállamra csapom, szabaddá téve felőle. Következő kérdésére visszafojtottan kuncogok. - Ki, egy kicsit szégyellem is, hogy így befoglaltam az ágyad... - mosolyom alighanem fültől-fülig érővé válik, ahogy bocsánatkérően lesütöm szemeim. - Olyan sokáig beszélgettünk, hogy elnyomott az álom... Remélem, nem haragszol. - a mondatom kijelentő, nem kérdő, mégis hangszínem az. Várom csendben, hogy megerősítsen. Valamiért hallani akarom, hogy azt mondja, nem bánja, hogy megjelentem és maradtam.
Megszeppenek, ahogy meglátom, miképpen reagál kijelentésemre. Két éve nem ismerkedtem, nem barátkoztam. Tulajdonképpen nem is igazán vannak barátim. Az érzelmektől elszoktam, így, hogy most elnézem az arcát, nem tudom megállapítani, hogyan érez a távozásommal kapcsolatban. Ajkaim kezdem morzsolgatni, szemeimet lesütöm. Bűntudatot érzek, amiért elakarok menni? Tényleg? Ostobaság. Vadidegenek vagyunk egymásra. Megmentettük egymás életét és ennyi. Többről nincs szó. Nem lehet. Egy mondén.  Megköszörülöm a torkom, fészkelődni kezdek hallva válaszát. Mintha hirtelen a békés, nyugodalmas együttlétünkből varázsütésszerűen varázsolnék egy feszültségfészket magunk köré. Előre révedek, felhúzom a lábaim. A pólója combomig ír. Gondosan takargatom, ahol kell. Várok, hogy mire, azt én sem tudom... És akkor felbukkan a kérdés. Reflexszerűen kapom felé tekintetem, kérdő ábrázattal fürkészve arcjátékát.
- Hát a rántottám akár a teám, de örömmel. - mosolyom szelíd, pillantásom bájos. És nem értem, hogy miért nem dolgoznak össze a szerveim. A szívem maradna, húzná, még egy picit, legyünk barátok, cseréljünk telefonszámot - közben pedig érvel bennem az árnyvadász, hogy nem lehet. A probléma csupán az, hogyha őt most elutasítom, azzal nem vagyok előrébb, mint vadász. De, mint egyén, mint élő és lélegző, szerezhetek valakit, akire számíthatok, aki számíthat rám. Mint Anthony, csak kevesebb cinizmussal.
- Szívesen. Akkor nyugodnék meg igazán, ha egy orvostól hallanám, hogy nem  tart majd sokáig a felépülésed... - oldalra húzom a szám, grimaszolva, kissé talán tudálékosan is. Éreztetni akarom vele, hogy azért, mert tegnap nem ragaszkodtam hozzá, még nem felejtettem el, hogy látnia kellene egy hozzáértőnek. Szelíd mosollyal nézek el róla, majd a szobán nézek végig, mielőtt vennék egy mély levegőt. A kérdése abba akasztatja velem a mélázásom, ismét felé fordítom fejem. Megajándékozom legkedvesebb pillantásommal.
- Ne fáradj, majd én. - bökök állammal a válla felé, miközben kikecmergek az ágyból. Felpattanok, nyújtózom egy nagyot és már meg is indulok a konyha felé. Tegnap este már megismerkedtünk a helyiséggel, így nem hinném, hogy bármiféle akadályba ütközhetnék. Találjak bármit, szuper reggelit fogok összedobni! Még a Klávé is kitüntet majd... - Mit szólsz az előmelegített szendvicshez, finom... - kutakodom közben, lábujjhegyre pipiskedve - ...kakaó híján teával?! - hangom picit megemelem, hogyha még lustálkodik, akkor is meghalljon. Ha már utánam osont, akkor persze rá-rápillantok, hogy úgy faggassam ki arról, mihez lenne kedve. A választásától függően neki látok, időnként kérdezve, ha nem lelnék valamit.  

 

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Hálószoba Empty
Lassan, de békésen éledek fel. Szerencsére nem felriadva semmire, hanem csak úgy apránként. Először csak fejem fordítom el, aztán mélyet sóhajtok. Szemeimet ugyan nem nyitom még ki, az még várhat. Kipihentem magam. Hamar elaludtam tegnap, az tény, szinte úgy mint akit tarkón rúgtak előtte, de most úgy érzem, hogy sikerült pihennem, amennyit kell. Fogalmam sincs mennyi lehet az idő, per pillanat nem is érdekel… Lassan emelem kezeimet hogy arcomat megdörzsöljem, ám egyik karomat visszatartja valami. Reflexből nyúlok oda, hogy kitapogassam mi tart vissza a mozgásban. Fura anyagot érzékelek… a fáslit. Csak ekkor nyitom ki szemem és nézelődök körbe. Itthon vagyok szerencsére. Nem a kórházi rideg zöldes fal néz vissza rám, és nem a fehér fényt látom. Hanem ismerős falakat, ablakokat, bútorokat. Itthon vagyok! Viszont, ha karom bekötve, akkor az csak egyet jelenthet: nem álom volt az este kalandja. Hanem valóság. A teljes fájdalmas valóság, amelyet tegnap átéltem. De túléltem. Azaz túléltük! Ketten. Bony! Ekkor vág belém a felismerés, hogy nem voltam egyedül az erdőben, nem voltam egyedül mikor hazajöttem, és nem voltam egyedül mikor lefeküdtem.
Fejemet lassan fordítom oldalra, és tekintetem megtalálja mindazt, amit keresett. Két szép barna szem néz vissza rám. Széles mosoly húzódik lassan végig arcomon. Örül a lelkem, hogy nem egyedül keltem, hogy Bony nem volt egy egyszerű elillanó lélek, és hogy nem ment haza, míg aludtam. Itt marad velem. Nagy kő zuhan le szívemről. Talán láthatja is rajtam.
- Jó reggelt. – suttogom halkan, békés mosollyal. Erre a legjobb kelni, hogy két barátságos szem néz vissza rám. – Jobban vagyok, mint tegnap voltam. – sokat segített az alvás. Úgy kiütöttek az események, hogy szinte azonnal elaludtam, szerintem a fejem még le sem ért a párnára. – És te, hogy vagy? – gondolom, hogy neki is jót tett az alvás, legalábbis remélem sikerült aludnia. – Ki tudtad aludni magad?
Kijelentésére lehervad lassan mosolyom. Nem akarok még, hogy menjen, de tudom, hogy örökké sem tarthatom magam mellett… Neki is biztos dolga van, és én hátráltatom most. Annak is örülhetek, hogy feljött hozzám, rendbe tette a karom és itt maradt mellettem. Így hát csak lassan bólintok egyet. – Megértem.  – nem repesek az örömtől, de ha mennie kell… De csak nem bírok magammal, és eszembe jut egy kósza ötlet.
- Egy reggeli erejéig azért még marasztalhatlak? – reményteljes mosoly jelenik meg arcomon. Gonosz vagyok? Lehet. Önző vagyok? Lehet. De nem akarózik elengedni még. Próbálom még marasztalni.
Ahogy kérdését hallom, úgy érzem, neki sincs sok kedve távozni. Bár az ötlet nem tetszik, nem szeretem a kórházakat, és amennyire lehet el is kerülöm őket, de abban igazat kell adnom neki, hogy most látnia kell a vállamat egy szakembernek… nem mindenen lehet házi praktikákkal segíteni. Így csak bólintok lassan ismét.
- Igen, el kellene menni. Elkísérsz? – halványan elmosolyodom ismét. Még egy alkalom, hogy vele lehessek. Valahol mélyen a lelkemben erre vágyom. Miért is? Nem tudom. hiszen csak most ismertem meg, ráadásul nem a legromantikusabb élethelyzetben, és nem a legszebb kinézetemben. De mégis, valahogy nehezemre esik elengedni. Egyenlőre nem tudom magamnak megmagyarázni miért. Csak ezt érzem. Ennyi.
- Készítsek reggelit? – kérdezem, közben egyre csak szemeit fürkészem. Valami ugyan van itthon, hogy megvendégeljem, bár királyi reggeliben nem tudom részesíteni. Csak figyelem, még fekve, és várom döntését. Jól esik a pihenés, de tudom azt is, hogy lassan csak ki kell mászni az ágyból. Akkor már tegyem ezt valami hasznos tevékenység érdekében, például hogy egy kellemes reggelit tölthessek el kellemes társaságban.

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Hálószoba Empty
1 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Hálószoba
» Hálószoba
» Hálószoba
» Hálószoba
» Hálószoba