Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


Sebastian & Lilith || a feltámadás után
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty

Sebastian &  Lilith
just a dream

Miközben gondolkodtam, hogy ki is lehet ő, nem álltam le a beszélgetéssel sem. Nem tudtam, mégis mikor dönt úgy a testem, hogy ideje felkelni, tehát minden pillanatot ki kellett használnom, amíg itt lehettem és amíg itt volt ez a titokzatos nő. A szavaira bólintottam egy aprót, majd felszegtem kicsit az állam. A démoni énem sokszor került már felszínre, de igaza volt: nem elégszer. Talán csak akkor győzhetek, ha valóban engedem elszabadulni a bennem élő rosszat.
A továbbiakra megejtettem egy halvány mosolyt. Nem értettem azt az apró düh foszlányt a hangjában. Miért is érdekelte őt, hogy mi történt velem? Hiba volt, ami ott történt, igen. De még mindig nem sikerült összeraknom a kirakóst ahhoz, hogy értsem a reakcióját.
- Nagyon… hm… mi is az a szó? – Megjátszottam, hogy eltöprengek. – Nagyon fontos lehetek neked. Jól gondolom? – Kérdeztem rá, bár a válaszát talán anélkül is tudtam, hogy bármit mondott volna.
Érdeklődve hallgattam a szavait. Nem volt ínyemre, hogy még valaki Claryt hozza szóba, nem pozitív értelemben, de ezúttal nem tettem megjegyzést. Az idő véges volt, nem pazarolhattam el ilyen apróságokra. Ezúttal nem.
- Nincs több hiba. Annak, aki a halálból visszatér… nos, nem hiszem, hogy létezik „lehetetlen”. – Jegyeztem meg egy apró, alig látható vállvonással.
Aztán rátértem arra, hogy mi is történt pontosan a halálom utolsó perceiben. Nem volt kellemes mesélni, szinte újraéltem azokat a pillanatokat, a düh szinte ugyan úgy tombolni kezdett bennem, mint akkor. Jace… az az átkozott angyal fiú. Ha valakinek, hát neki kellett volna meghalnia és nem nekem. Bár utánam ő is meghalt. Sóhajtottam egy aprót, ahogy a nő újra beszélni kezdett. Eszembe jutott a Miloval való beszélgetésünk is. A teóriája. Ami végül is bebizonyosodni látszott. Bár nem mondtam egy szót sem, valahogy összerakódott minden bennem. Minden a helyére került, úgymond és teljesen tisztán láttam végül.
Kimondtam a nevét. Azaz nem a nevét, hanem azt, hogy ki is ő nekem. Furcsa volt az a szó, ízlelgetnem kellett. Nekem az anyám mindig is egy olyan személy volt, aki gyűlölt, aki megvetett és aki elhagyott. Épp ezért volt furcsa, hogy a másik anyám, a démon anyám most itt állt előttem. Eljött, mert úgy tűnt, szüksége van rám. Vagy nekem rá? Nem értettem. Ezt az egyet mégsem sikerült a helyére tennem, de egy biztos: attól, hogy rájöttem, ki ő, a bizalmamat nem kapta meg és nem várhatta el, hogy a karjaiba omlok. Amúgy is gyűlöltem bárminemű érintkezést, tehát ez eleve halott ügy volt.
Hallgattam a szavait. Furcsa volt a szájából azt hallani, hogy „fiam”. Olyan idegen. Mármint tőle. Végigmértem lassan, majd nyeltem egy aprót.
- Tehát a teóriánk helyes volt. – Sóhajtottam egy aprót, miközben továbbra is őt néztem. Nem akartam, nem tudtam elszakítani róla a tekintetemet. – Milo gondolt erre először. – Tettem hozzá, magam sem tudtam, miért.
A továbbiakra érdeklődve fürkésztem tovább, majd elmosolyodtam félig, ahogy azt mondta, nem vagyok elég erős.
- Kételkedsz bennem, anyám? – Az utolsó szót némileg vonakodva raktam hozzá. Aztán úgy döntöttem, egyelőre nem is erőltetem rá magam arra, hogy használjam ezt a szót. – Melyik démon vagy? A neved. – Kérdeztem. Jobb szerettem volna a nevén szólítani, mintsem anyámként. Egyelőre nem ment volna és ezért nem hibáztathatott egy pillanatig sem.
- Miért pont most jöttél? Eddig nem érdekeltelek? Csak most, hogy meghaltam? Mennyire kedves. – Némi szikra pattant a szemeimben. Ellenséges voltam, igen. De senki sem mondhatja, hogy nem volt jogos a felháborodásom.

❖ Megjegyzés: bocsánat a késésért és sajnálom a rövidséget is Sebastian & Lilith || a feltámadás után 2148618046
❖ Zene:
It's time ❖ Szószám: 551

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty

Slept so long without you
To my son
●●
1092
●●
From Lilith

Kedvelem mimikáját, akárcsak arcának minden vonását. Nem álltunk még szemközt, sosem mentem hozzá a szükségesnél közelebb. Láttam holtan és az..mindennél rosszabb volt. Feldühített. Tehetetlen, mardosó dühöt éreztem, hogy a vadászgyerek elvette azt, akiben az én vérem lüktet. Azt, aki képes volt fejlődni és megszületni. Tanulni és vadásszá válni. Beolvadni abba a világba ami ellenünk szervezkedik. És minderre senki sem jött rá. Senki sem tudta. Csodálkozunk-e ha büszke vagyok rá és meg akarom ismerni? A türelem azonban olyan dolog, amire sokan nem képesek. Én kivártam. Úgy vélem pont eleget. Még a halálát is láttam. És egyszer már elengedtem valakit aki fontos volt nekem úgy, hogy semmit sem tehettem érte. Még egyszer nem akartam eljátszani. Meglep mennyire könnyedén hozza szóba a démonibb oldalát. Eszerint az apja őszinte volt vele. Indokolt neki, még ha az anyja nem is szerette. Félte, mert másmilyen volt. Mert ahol az angyalvér hiányosságai kiütköznek, azok a rések nála nem léteznek. Sokkal hamarabb reagál, képes teljesen máshonnan nézni bizonyos dolgokat, azok működését. Azonban még fiatal és ennél fogva heves, hajlamos a türelmetlenségre és nincs is tisztában minden képességével. Itt jövök a képbe én.
- Igen, arra gondolok. - felelem egyszerűen, hisz ha a nevén tudjuk nevezni, máris nem kell annyit kerülgetni. Tekintete is megváltozik. Szinte látom, ahogy elméje próbálja összeilleszteni a kirakós darabjait. Nyilvánvalóan tisztában van vele, hogy nem egy egyszerű alak vagyok az álmából. Nem a képzeletének szüleménye. Nagyon is valóságos vagyok, még akkor is ha konkrétan a Bibliában nem is szerepelek. Tudnak rólam. És jelen vagyok.
- Igen, mondjuk úgy, hogy jobban ismerlek mint bárki más ezen a világon. - mosolyodom el - Az volt. - hangomban megjelenik a düh, a mardosó amit éreztem, amikor meghalni láttam. Azt a fájdalmat, ami tudatosította, hogy az a lény, akit fiamnak nevezhetek nincs többé. És mindez amiatt a kölyök meg a lány miatt. Ironikus talán, hogy a fiú halála hozta el végül a megoldást. A megoldást az angyaltól. Az egyensúlyt tartani kell. Ha ismeri valaki a világ működését és jókor értesül valamiről. Ugyanúgy kérhet. És Jonathan..itt van. Megint itt van. Kevesen mondhatják el, hogy kapnak egy második esélyt az élettől, hogy újra a világon lehessenek élve, lélegezve. Ezért volt szükséges, hogy eljöjjek hozzá. Hogy találkozzunk. Szüksége van rám, ahogy nekem is rá. - Ironikus módon azonban visszatérhettél. Pont azért, mert az a kölyök meghalt. - sóhajtok mintegy, mert lehetnék "hálás" a fruska szerelméért, de akármit kért volna, nekem ugyanez lett volna a válaszom. Hogy a fiamat akarom. Jonathan életét.
Tetszik, hogy gyorsan ért. Gyorsan fogja fel, hogy épp az elméjében vagyunk, ahol ő lehet az úr, ha jó végéről fogja meg a dolgot. És képes is rá. Jace nem volt képes. Rémálmai voltak szüntelenül. Semmi köze nincs hozzám és a hozzám hasonlókhoz. És azt akartam, hogy szenvedjen. Hogy fájjon neki, hogy éjjel se nyerhessen egy perc nyugalmat sem, hisz elvett egy életet. Mosolyogtató volt amikor azt hitte ő rendelkezik azokkal a plusz dolgokkal amikkel Jonathan. És az a lelki kálvária, a már-már öngyilkosságba hajló viselkedések. Ez a nagy különbség kettejük közt. Ha valóban folyna benne démonvér, akkor arra törekedne, hogy kihasználja az előnyeit. Nem pedig azért kongatná lélekharangját, hogy milyen rossz, hogy egyáltalán a világon van. Pedig ok nélkül senki nem születik meg. Senki.
- Persze, hogy mindent akarsz. Egyszer kell a megfelelő rakétákat begyújtani az arra fogékony elmében és máris ledőlnek a korlátok. - mondom szenvtelen hangon, végül halkan felnevetek - A valóság mindig összetettebb. Sajnos megannyi a buktató tényező, de ha képes vagy türelmesen sakkozni velük, a végén ugyanúgy győzelemre juthatsz. A parton hibáztál, hisz nem számoltál a két belépő tényezőre. Háromra a ..lánnyal együtt. Legközelebb ilyen nem lehet. Többször nem.. - nem jöhetsz vissza, többször nem, de ezt csak gondolatban mondom ki. Fölösleges, hogy be is fejezzem. Bár nem tudom érti-e mindazt ami akkor történt. Tudja-e hogy jött vissza. Vagy éppen miért. Ezért kell tudnom mi az, amire emlékszik. Mi az, amit tud.
Türelmesen hallgatom végig és noha nekem is nehéz úgy visszaemlékezni minderre, hogy ne akarjam azonnal kivégezni a fekete hajú lányt, a vöröskét és mindenki mást is, aki valaha gyilkos vagy nekem nem tetsző szándékkal fordult felé, mégis higgadtak maradnak a vonásaim. Az én mondjuk úgy pozíciómban nem engedhetem, hogy az érzelmek ilyen szinten uraljanak. Még esetében sem. Addig nem, amíg meg nem nevez. Azonban tetszik, ahogy Jace-t látja. Nem tökéletesebb mint ő. Valóban egy kísérlet eredménye csupán. Valentine próbálkozott. Csodáltam az árnyvadász elméjét és azt, hogy képes volt fogságba ejteni egy angyalt, de a lánya képessége nem tetszik. Vigyázni kell vele. Veszélyes fegyver.
- Jace részt vállalt abban, hogy most itt vagy. És ezzel már tisztában is van. - húzom gonosz kis mosolyra ajkaimat - Aki miatt meghaltál volt a kulcsa a visszatérésednek. Nevezheti bárki véletlennek, sorsnak, eleve elrendelésnek..én inkább egy tudatlan kamaszlány érzelmi kavalkádjából kikerült esélynek hívom. - rövidítem le a világ egyensúlyának, jónak és rossznak a kérdéskörét, hisz nem kell, hogy őt rossznak nevezzem. Számomra nem az. Az meg, hogy mit gondolnak azok ott, Idrisben..engem a legkevésbé sem érdekel. Mióta csak létezem másképp néztem a dolgokat. Megkérdőjeleztem az állításokat. A jót, a rosszat. Ezért lettem, aki lettem. És persze van hozzá némi köze a két arkangyalnak is, de erről már senki sem beszél. Egyikük már nem is létezik. Ennél fogva, már nincs ki meséljen erről. Kivéve persze a szolgámat aki előszeretettel vájkál a dolgaim között. Az ő nyelvét azonban megetetném a kutyákkal, ha erről kezdene beszélgetni másokkal. És levonja a következtetést. Most hallom először ezt a szájából. Tekintetem az övébe fúrom és lassan bólintok.
- Helyes következtetés..fiam. - mosolyodom el és belekortyolok az italomba - Én vagyok az, aki a vérét adta apádnak. Miattam vagy olyan, amilyen. - felsóhajtok - És én vagyok az, aki élt  a világ működési egyensúlyával a halálodkor. Én értem el, hogy visszatérhess. Mert neked nem most kell meghalni. Nem úgy kellett. - mondom komolyan.
Igaz, ha még Samael a világon lenne, valószínűleg nem tette volna ez boldoggá, mert a Halál ex-angyalaként ő pontosan tudja kinek mikor jár le az ideje. De korral jár bizonyos tudás is. És Jonathan itt van.
- Azért kell így találkoznunk, hogy ne sodorjalak veszélybe. Még nem vagy elég erős ahhoz, hogy meg tudd magad védeni mindőjüktől. De a segítségemmel.. - lépek majdnem elé - elérheted amit szeretnél. Csak akarnod kell Jonathan. - mondom ünnepélyesen - Ha akarod, meg tudlak látogatni. Bármikor. Megvan a hozzád vezető utam immár. - mosolyodom el.
A védtelen elme csodája. És még nagyon keresnem sem kellett. Szeretném őt megérinteni. Megsimítani a haját. Biztosítani arról, hogy újratervezhet. Rendben lesz minden. Itt állok mögötte és támogatni fogom. A kérdés, hogy vajon akarja-e.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty

Sebastian &  Lilith
just a dream

A szavaira, miszerint annyira valóban nem volt nehéz rájönni, mire is vágyok igazán, halványan elmosolyodtam. Nos, a kép, a világom, vagy nevezzük álomképnek… tényleg elég intenzív volt. Némileg csalódás volt, hogy valóban csak egy tűnékeny álomkép volt ez. Pedig már a számban éreztem a győzelem ízét. Ha jobban belegondolok, az, hogy arcon csapott a valóság, még inkább arra késztetett, hogy mihamarabb elérjem a célom. Bármi áron. Bárkin kell is átgázolnom érte.
Ahogy kiejtette a másik, jobban mondva az igazi nevemet, érdeklődve vontam össze a szemöldököm. Egyre nagyobb kérdőjel volt bennem a nő kilétét illetően, habár volt egy halvány gyanúm arról, ki ő. De nem, egyelőre elhessegettem mindenféle ostoba gondolatot ezzel kapcsolatban.
- Miért, nem lehetséges ez? Egy álomban bármi megtörténhet. Épp ezért álom. Ha az ember alszik, az agy elkezd történeteket gyártani a fejében. – Kezdtem el magyarázni, de aztán ennyiben hagytam. Ez nem egy szokványos álom volt. Ez valami több volt annál és épp azért, mert ez a nő (nevezzük bárhogy) megjelent benne. Már tudtam, hogy nem csak az agyam által kitalált kreáció. Mindenesetre, akárki is volt ez a nő, jöhetett volna később. Adhatott volna még néhány percet, hogy kiélvezzem, Clary végre nem gyűlöl és nem akar minél távolabb lenni tőlem. Biztos voltam benne, hogyha igazán ismerne, ha igazán megértene engem, nem gyűlölne. De az ostoba árnyvadászok és a „barátai” már túlságosan telebeszélték a fejét. Lehet, hogy legutóbb a vesztemet ő okozta, de nem tudtam érte gyűlölni. Őt nem.
A nő hangjára felpillantottam a gondolataimból, amik nem is körülötte zajlottak, de erről nem kellett tudnia. Azaz fogalmazzunk úgy, eléggé eltértem a tárgytól, miszerint ki lehet ő.
- A démoni énemre gondolsz, nem igaz? – Kérdeztem rá egyből, ahogyan azt emlegette, van egy másik oldalam és annak kellene felszínre kerülnie úgy igazán. Igen, egy démon vére csörgedezett az ereimben, hála apámnak. Épp ezért lettem többre hivatott, mint egy átlagos árnyvadász. Várjunk csak. Egy démon vére. Újból a nőre néztem, végigmérve őt egy fokkal több érdeklődéssel, mint eddig. Úgy éreztem, egy lépéssel közelebb kerültem a megoldáshoz. Ahhoz, hogy ki ő.
Azonban érdekelt az is, mihez tudok kezdeni ezzel a világgal, ami most… fogalmazzunk úgy, az én játszóterem.
- Mindent tudsz rólam, hm? – Vontam fel a szemöldököm, de el is mosolyodtam. – Ami a parton történt, az egy nagyon nagy hiba volt. – Reagáltam egyelőre ennyit. Visszaemlékeztem az egész küzdelmünkre Jaceel és roppant mód haragudtam magamra, amiért nem végeztem vele akkor, amikor még lehetett. Most talán már réges-rég abban a világban lehetnék, amit az imént megálmodtam. Másrészt Isabelle… igen, ha ő nem ér oda és nem vágja le a csuklómat, nos, minden a terveim szerint haladt volna. Csak elöntött a düh, ahogy visszaidéztem ezeket a képeket a fejemben. Idegesített, de hála az égnek kicsit más vizekre eveztünk, már ami a beszédtémát illette.
Biccentettem neki, majd elpillantottam az ital felé, amit az imént kínált.
- Nos, ez pontosan így van. – Néztem rá, de mielőtt az italhoz indultam volna, megpróbáltam kicsit alakítani a világon. A helyszínen. A kis vásznon, amit… vérvörössel festettem be szép lassan. Hangulatos lett, nem tagadom. Tetszett, hogy tényleg meg tudom változtatni a világomat, még akkor is, ha nem teljesen valóságos. Mégis, valamiért úgy éreztem, fontos az, ami itt történik, amit itt teszek. Talán pont a nő miatt, aki… hm. Egy sóhajjal néztem felé. Nem akartam kimeríteni magam, de az, hogy próbálgattam a képességem, azért jó szórakozásnak tűnt.
- És még szép, hogy akarom. Mindent akarok. – És mindenre hajlandó vagyok érte. Még a jó fiút is eljátszom egy darabig, ha az kell. – Kár, hogy a valóságban egy fokkal nehezebb dolgom van. Ha a gondolataimmal bármire képes lennék… - Az ugye sokkal egyszerűbb lenne.
Újból felhozta a halálomat. Vagyis azt, hogy mi is történt ott pontosan. Az italhoz léptem, ami már ki volt töltve nekem egy ideje. A kezembe fogtam és kortyoltam belőle. Tényleg volt íze, ráadásul nem is rossz. Intenzív. A válasz adást azonban nem halogathattam. Nem néztem rá, hanem körbe a teremben. A vér látványa valamiért megnyugtatott.
- A helyzet az, hogy igazából nagyon sok dologra emlékszek. Közel voltam hozzá, hogy Jacet megöljem. Tényleg, csak pár cm-re voltam tőle… emlékszem arra, hogy mit mondtam neki. Szánalmasnak tartottam, amiért elhitte, ő Valentine fia. Pedig ő csak egy kísérleti nyúl volt. – Ekkor elnéztem a nő felé. – Apám egy hullából vágta őt ki, ha nagyon durván akarunk fogalmazni, de valljuk be, ez a valóság. Egy kísérleti alany volt ő, semmi több. Mégis elhitte, hogy démonvér folyik az ereiben. Pont benne? Ez hihetetlen. A Morgenstern nevet nem érdemli meg egy olyan semmirekellő, mint ő. – Megvontam alig láthatóan a vállam, majd újabbat kortyoltam az italból. – Apámtól mindig azt hallgattam, hogy ő az Angyalfiú… milyen finom modora van… vagy hogy milyen érzékeny kis lelke van. Még egy madár halálát sem tudta elviselni sírás nélkül. – A fejemet csóváltam, még el is mosolyodtam. Mennyire szánalmas. De aztán olyanokat vágott a fejemhez, amitől elkomorodtam. Egy ideig némán bámultam az egyik vérvörös falat, mielőtt újból megszólaltam volna. – Szerinte apám szégyenkezett miattam… szerinte direkt hagyott hátra, mert nem akart az Angyal elé vinni egy ilyen lényt, mint én vagyok. – A szemeimet forgattam. Úgy éreztem, túlságosan belemerültem ebbe a témába, így mély levegőt vettem. – Isabelle rám támadt, így nem tudtam megölni Jacet. Pedig közel voltam hozzá. – A poharat leraktam az asztalra, vagy ami ott volt. – Természetesen felvettem mindkettejükkel a harcot és úgy tűnt, győzedelmeskedhetek fölöttük. Isabelle korbácsát is sikerült megszereznem… meg akartam ölni. – Ezzel nem árultam el újdonságot. – Közben Jacenek sikerült összeszednie magát és egyszer csak éles szúrást éreztem a hátamban. Apám mindkettőnknek megmutatta, még kisgyerekként, hogy hol van az a pont, ahova ha egy pengét szúrsz, egyszerre éred el a szívét és vághatod át a gerincét… azaz, egy biztos pont, amivel egy ember halálát okozhatod. – Magyaráztam a lehető legszakszerűbben, majd egy kisebb sóhaj után odapillantottam rá. – Ekkor haltam meg. A folyóba zuhantam.
Reméltem, hogy megelégszik ennyivel. Így is sok részlet kimaradt, de láthatta, hogy emlékszem minden fontos dologra ezzel kapcsolatban.
Amikor ismét arról volt szó, ki ő, már halványan mosolyogtam. Nem véletlenül van itt. Nem véletlenül kérdez az életemről és nem véletlenül hozza szóba apámat. Ez… ezek a dolgok nem történhetnek ok nélkül. A szavaira visszavettem magamhoz a poharat, bár nem feltétlenül azért, hogy neki megfeleljek. Csak jól esett néhány korty még ebből az italból. Visszapillantottam rá. Végigmértem lassan, majd még egyszer.
- Démonvér… démon vagy. Te vagy az én… - A hangom suttogásba ment át, de az ajkaim végül egy szót formáltak meg: „anyám”.

❖ Megjegyzés: sokat beszélek xD
❖ Zene:
It's time ❖ Szószám: 1060

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty

Slept so long without you
To my son
●●
890
●●
From Lilith

Elismerő pillantásaim sorával simogatom végig vérem sziluettjét. Nem örülök ugyan a lány képének az álomban, de azért vagyok itt én, hogy ezen a kirakóson kicsit mozdítsunk amennyiben lehetséges. Az álmok legtöbbször csak irányadók, de ügyes kézzel szép utat lehet belőlük kirajzolni. Jonathan Christophernek pedig nagy tetteket kell még véghezvinnie. Mindezt a nephilim nélkül, akivel ugyan egy a szülőanyja, mégis valahol ez is csupán egy zavaros tényező, melyre ugyan nem kalkuláltam, de idővel, ha rájön, hogy bármi és bárki az övé lehet, majd elfelejti. Hisz ez így szokott lenni. Noha vágyainkról nem mindig tehetünk, legtöbbször át tudjuk őket transzformálni valami másba. Ha az érzéseit bosszúba fekteti és nem hagyja, hogy befolyásoló tényezővé váljanak számára, valamint ha az adott pillanatban képes lesz megtenni amit meg kell tennie, új szintre emelkedhet. Néha a csaták arról szólnak, hogy abba kell kést döfnünk, akibe nem szeretnénk. Úgy érezheti, sajog a lelke, hogy ezt nem akarja. Pedig én tudom, hogy akarja. Akarná. Mert így kell lennie. Az én vérem kering benne, emiatt az, aki. Emiatt lehet több, mint bármely lény ezen a földön, emiatt lehet erősebb, mint sok egyszerű démon. Lehetőségek armadája áll előtte zsenge kora ellenére is, én pedig mögötte. A kissé pimasz hangvétel mosolyt csal arcomra. Az én fiam. A vérem.
- Valóban nem, elég intenzív érzete volt a képsornak. - jegyzem meg szárazon, bár a mosoly továbbra is arcomon marad, akkor is, mikor elé lépek.
Bár formálhatnám igazán a saját képemre. Az apja megtanította mindarra, amit szükségesnek érzett, de fogalma sem volt arra, hogy erejének másik oldalával miféle képességekre tehet szert. Elmosolyodom azon racionális válaszon, amelyet az egyelőre még értetlenebbik fele diktál neki. A fiatal férfié, aki még nem élt meg ilyesmit. Bár önmagában is mosolyogtat az, hogy megjelenhetnék a tudatalattijában, mint, hogy is nevezte? Kreáció. Ilyen szóval sem illetnek minden nap, annyi bizonyos. Az én tökéletes fiam, vagyis ezt csiszolnám, hiszen vadászatra lett képezve, de mint mindennek, úgy ennek is a hasznosítható oldalára tekintek. Képes megvédeni magát fegyverrel, képes  életben maradni, kivéve persze ha hátulról szúrják le, mint az az ostoba kölyök. Szemtől-szemben belehalt volna. Ja, tette is, hmm.
- Senki nem nevezett még így Jonathan. Kreáció. - ízlelgetem a szót - Érdekes kifejezés. És én lennék a tudatalattid ördöge, aki beszél hozzád világodban? - pillantok körbe újra, akárcsak ő, szinte látom magam előtt, ahogy elméjének kerekei körbefordulnak újra, megcsodálva mindazt, amibe éppen belegyalogoltam. Talán már odáig is eljutott volna, hogy megfektesse azt a lányt, ami az ő korában nem lenne meglepő, de bekövetkezni biztosan nem fog. Azonban láttam már éppen elég mondént, boszorkánymestert, ifjú démont ahhoz, hogy tudjam, ha ezt kimondom neki, dacosan ellenszegül, ellentmond majd, mert nem tehet mást. Jonathan nem fogja jól tűrni a szabályokat onnantól, hogy tisztába kerül vele, kicsoda valójában. A micsodáról azt hiszem már van valami halvány sejtése. Elindulunk, noha nem felel és nem ajánlja karját, de velem jön. Mondjuk ezzel jár jobban, sokkalta jobban. Ez a találkozás lefolyhat kellemes és kellemetlen körülmények között is. Noha az ő elméje, az ő álma, védtelen előttem. Nem akarom bántani, de kénytelen lesz figyelni rám, ha azt mondom neki. Sejtelmes mosollyal pillantok felé, de a ki vagyok kérdésre nem felelek. Meg kell tudnia nevezni, valamilyen néven. Ó, nem a kapott nevemre gondolok, a Lilithre. Valami egészen másra, amit a tudatalattija fog súgni neki. Amit ismer minden démon onnantól, hogy emberi lelküket átalakítva, átformálva kreatúrámmá tettem őket. Nem véletlen neveznek az anyjuknak, az új életüket nekem köszönhetik.
- Ha készen állsz rá, meg tudsz majd nevezni. - mondom komoly hangon, ámde mély meggyőződéssel - Ami hiányzik nem más, mint a másik oldalad. A lényed azon fele, mely még rejtve van. Amit még apád sem tudott megérteni soha. Ami ott lakik szíved minden dobbanásában, az elmédben de csak ritkán üti fel igazán a fejét. - mondom továbbra is ugyanazon a hangszínen, hisz ezidáig, az igaz valója nem bukhatott teljesen a felszínre. Kegyetlennek tartják, másnak, mert nem értik. Fel sem fogják, mennyivel több ő, mint egy közönséges nephilim. Igen, az angyal vére. Raziel vére ott kering benne, a Morgensternek sokadik generációs tagjaként, de..különleges, mert benne én is ott vagyok. Az én véremet pumpálja a szíve immár 19 éve, kitörölhetetlenül.
- A válaszom ugyanaz. - figyelem érdeklődve amit csinál, a világgal való ismerkedés immár új perspektívát nyert, még számára is. Soha nem lehetünk elég előrelátóak és soha nem tudhatjuk mit tartogat egy olyan alapvető dolog is, mint egy álom, amely születése pillanatától megadatott neki, mint elméjének szabad része, hol jó, hol rosszabb érzésekkel tarkítva. - Erre a kérdésedre tudod a választ magad is.
- Amennyiben a gondolatod elég erős és tudatosan akarsz változtatni, igen. Itt úgy alakíthatsz mindent, ahogy szeretnél. Minden itt van, csak elő kell hívnod. - magyarázom, az érdeklődő tekintetét pedig kifejezetten értékelem. A legtöbben csupán csak rabként tengődnek álmaikban, mert nincs velük senki, aki mássá tehetné azokat. A nephilimeket megvédik tőlünk, de őt nem védi már semmi tőlem. Egyébként is ostoba dolog volt bárkinek is azt feltételeznie, hogy nem találnám meg az utat a fiamhoz. Pont én. Na hiszen! - Azért vagyok itt, mert elérkezett az ideje, hogy találkozzunk. - ismétlem el, melyet már korábban mondtam - A célom pedig az, hogy ne ismétlődhessen meg az eset amely a parton történt korábban. Apád úgy nevelt, ahogy kellett, de nem volt tekintettel a személyiséged bizonyos jegyeire. Én ismerem mindazt, ami zajlik benned és előnyödre tudom fordítani. - mondom határozott hanggal.
Belépve a terembe tekintetem végigjáratom a festményeken, a hozzájuk kapcsolható emlékeken. Való igaz, ez Jonathan álma, azonban én kicsit másképpen veszek benne részt, ámbár nem az én képzeletemről kell szólnia. Ha példának okáért Mammon álmodna és abba lépnék be, hát..nem ezt találnám annyi bizonyos. Oldalra pillantok, a gyertyák fényével keretezett arcvonásaira. A fiú a lenyomatom hordozza, mégsem hasonlítunk egymásra, ami talán így helyes. Kevés élő, lélegző személy mondhatja el, hogy találkoztunk. És ő nem is valami ostoba kis szekta tagja, ahol nem tudják mit hoznak a saját fejükre. Elmosolyodom.
- Kitűnő választás, kontrasztot alkot az én kékemmel. - felelem, hisz a színválasztás mindkettőnkről elmond valamit, nekem jajongó, könyörgő lelkek ezreiről mesél, neki pedig a kiontott vér látványáról, a győzelem diadaláról. Itallal kínálom, de halkan elnevetem magam a kérdésén. - Persze, hogy érzed az ízét. De próbáld csak ki. A szkeptikusságra a legjobb gyógyszer, ha saját magunk győződünk meg arról, mi az igaz és mi nem. - felelem meggyőződéssel.
Az én fajtámnak a nem, a nem tudom mindig csupán egy átugrandó korlát, egy ledöntendő tábla, mely hergeli kíváncsiságunkat. Nincs olyan, hogy nem szabad. Mert mit nem szabad? Ölni? Élni? Szeretni? Gyűlölni? A Teremtő és szárnyas kis hadserege nem szereti a heves érzelmeket, mert nem tudják kezelni őket. Nem szeretik a kétkedőket, a kérdezőket, semmit, ami kicsit is eltér az általuk szabottól. Ezért vagyok én az, ami. Ezért lett Lucifer, Sammael, Azazel és még hosszú sornyi más is az, ami. Mert mások voltak. Jonathan is más.
- Valóban csak annak gondolod? - kérdezem oldalra biccentett fejjel, immár a sötétben, mely engem nem zavar, hisz kitűnően ismerem, látok is benne. Ahogyan ő is. A fény, a tiszta fény azoknak kell, akik rettegik az éj sötétjét, mert olyasmik ébrednek bennük és körülöttük, melyektől nem védi meg őket semmi, csupán gyenge önmaguk.
- Amekkorát szeretnél. - felelem lágyan - Képes vagy rá, csak ne merítsd ki magad.
Érdeklődve figyelem a változást. Modern a fiú, tán ezért a lámpák? Valójában figyelmem azonban rá koncentrál, a gyorsan tanuló mivoltára, melyben ott lappang minden képesség, melyeket szépen lassan felszínre is kell hoznunk. Már itt van az ideje. Nagyon is itt van az ideje. A vért látva mosolyra húzom ajkaimat. Nos, a fiú valóban kezd felnőni. És nem fekete vért lát, nem a miénket látja, nem azt akarja díszítő elemnek. Hanem a "tisztát". Azokét, akiket eltaposhat. Elismerően bólintok.
- Látod? Megy ez, ha akarod. - mosolyodom el - A te kulcsod nem abban van, hogy hiszed-e vagy sem, hanem abban, hogy akarod-e vagy sem. És hogy mennyire heveskeded el a folyamatok lépéseit. - mondom újra a falakra nézve. - Meséld el nekem, mire emlékszel a tóparti jelenetből. Mesélj, mit gondolsz apádról. - nos nevezhetjük ezt kérésnek, mert mindegyikben ott lapul az is, hogy merre felé fogunk mi haladni. Nem áll szándékomban erőszakosan állítani egyetlen út felé sem, mert megvannak a saját motivációi. Szeretek a támogató kisördög lenni, aki csupán a megfejtéshez szükséges válaszokat súgja le, melyekkel ő fog előrébb jutni. - Az én kilétemet pedig ne görcsösen akard felfedni, az az erődet gátolja meg. Hagyd, hogy végigzúgjon az elméden a gondolata. És utána mondd ki. - fiam.. - teszem hozzá gondolatban. - És idd meg az italod.


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty

Sebastian &  Lilith
just a dream

Hallottam a kopogást. A léptek zaját, ahogy közeledik. Nem fordultam meg, továbbra is az elpusztult környezetet figyeltem. Az ég dörgött és villámokat szórt, a szél erősen fújt, megcibálva a szőke fürtjeimet és kissé a ruhámat is. Az eső eláztatta pillanatok alatt a hajamat, a ruhámat, érintette a bőrömet és végigfolyt rajtam. Nem volt hideg, sőt, meleg sem. Nem éreztem semmit, amin kicsit elgondolkodtam. Lassan, de tudatosult bennem, hogy ez nem az a világ, amit ismerek. Ez nem a valóság… ó, hát akkor ez csak egy…? Hallottam, ahogy az ajtó kinyílik mögöttem, így a gondolatmenetem abbamaradt. A lassú léptekre a szemem sarkából pillantottam oldalra, de továbbra sem fordultam meg. Nem féltem. Tudtam, hogy ez nem a valóság, csupán egy sziluett, csupán csak egy… álom. Az én vágyálmom, miszerint Claryvel az oldalamon uralkodhatok. De egy napon el fogom érni. Mindenképpen így lesz. A kérdést hallva mosolyra húzódtak az ajkaim.
- Nem volt nehéz rájönni. – Tovább hallgattam a kérdéseit, miközben elém lépett. Végigmértem a nőt, kissé hunyorogva és azon gondolkodva, ki lehet ő. Elvégre, azt mondják, álmainkban csak olyan személyek bukkannak fel, akiket valamikor már láttunk az életünk során. Bár, ezt csak a mondének gondolják így. Hisz bárki feltűnhet az álmainkban, gonoszabbnál gonoszak lények is akár. – Te valószínűleg a tudatalattim kreációja vagy, tehát mindennel tisztában kell lenned. – Újból végigmértem. Láttam, hogy ő is ugyan ezt teszi; vizslat, mintha még sosem látott volna. Vagy talán több is volt a tekintetében, nem tudom. A fejemet hamar elfordítom róla, hogy újból végignézzek a „remekművemen”, a pusztuláson, ami nekem volt köszönhető. Minden és mindenki meghalt, aki nem erre a világra volt való. Sóhajtottam egy aprót, ám újabb szavai, miszerint ideje volt találkoznunk, felkeltette az érdeklődésemet. Összeráncolt homlokkal néztem el felé, érdeklődő tekintettel. Nem nyitottam a számat, pedig egy kérdés azért szöget ütött a fejembe. Mégis ki lehet ő? Mégsem az elmém kitalációja, hanem valaki más. Valami… egészen más. Talán. Mindenesetre, hosszú lehet még az éjszaka, kiélvezhetném a tökéletes világomat. A séta említésére sem reagáltam túlzottan, de az, hogy nem tiltakoztam, elég válasz lehetett neki. A karomat nem nyújtottam, sőt, semmiféle érintkezést nem ejtettem meg vele, hanem egyszerűen elindultam arra, amerre kinyílt az ajtó. A látvány meglepett, felvontam a szemöldököm, majd a szemem sarkából a nőre tekintettem.
- Közben elárulhatod, ki is vagy te… és beszélhetsz arról, hogy szerinted mit gondolok, mi hiányzik még. – Magyaráztam, végig őt figyelve.
Ő változtatta meg az álomvilágom? Érdekes. Azon gondolkodtam, én is meg tudok-e bármit változtatni itt, különösen akkor, mikor azt mondta, ez csupán díszlet.
- A legfontosabb kérdést már feltettem. – Mondtam, majd a gyertyákra pillantottam, ahogy elhaladtunk mellettük. Aztán megálltam és az egyik gyertyához hajoltam, hogy a tenyeremet fölé tartsam. Éreztem a melegét, de egyáltalán nem égetett úgy, ahogy alapesetben égetne. Ez az álomvilág egész szórakoztató. A szavakra odapillantottam, majd felegyenesedtem és ha akart, tovább haladtam vele.
- Gondolom, elég csak rágondolnom és minden úgy változik, ahogy akarom. Vagy tévednék? – Elképzelhető volt. – Miért vagy itt? Mi a célod velem, mondd?
Tettem fel újabb kérdéseket. Az aura, ami körülvette, valamiért oly ismerős volt, de nem tudtam rájönni, honnan. Még mindig azon tanakodtam, hogy ő mennyire álombéli személy, avagy sokkal inkább valóságos. Akármi, vagy akárki is volt ez a nő, a bizalmam iránta nem volt meg. Mondhatni, senki irányába nem tápláltam nagy bizalmat, vagy semmirekellő érzelmeket. Ilyen voltam, az idő ilyenné tett, de legfőképp apám.
A terembe érve hamar körbefutattam a tekintetemet a helyiségen. Újabb gyertyák, amikkel tökéletesen fel lehetne gyújtani az egész helyet. A tűz játéka elvonta némileg a figyelmem, alig néhány pillanatra, majd a festményekre tekintettem. Túlzott érdeklődést nem mutattam végül az irányukba, ugyanis még mindig tele voltam kérdésekkel, habár feltenni, megfogalmazni nem tudtam őket.
- Nekem a skarlátvörös a kedvencem... – Ha már színekről van szó. És ez is inkább abból a fajtából, ami emberek százaiból csordogál. Azt a vöröset szerettem. Azonban nem akartam túlságosan elkalandozni.
- Érzem egyáltalán az ízét? Ez csak egy álom. – Pillantottam el felé, miközben megejtettem egy félmosolyt. Végül csak rábólintottam arra, amit mondott, de egyelőre nem léptem oda a pohár italért. Elpillantottam a gyertyák felé és elmémmel igyekeztem mindegyiket elaltatni. Azt akartam, hogy sötétségbe burkolózzon a szoba. Néhány pillanat alatt megvalósult a kívánságom. A sötétben fordultam a nő felé. Pontosan tudtam, hol van. Láttam. Közelebb léptem hozzá.
- Mekkora hatalmam van itt? – Kérdeztem, miközben lehunyva a szemeim újra megpróbáltam változtatni a világomon. Ezúttal fények gyúltak ki a teremben, nem gyertyák, hanem lámpák. A falakról a festmények pedig eltűntek, helyükre vér került; szó szerint. Vér csordogált le a falakról. Felpillantottam és lassan körülnéztem. A látvány bizarr volt, bár nekem tetszett. Elnéztem hát a vendégem, potyautasom felé, némileg kérdőn, hogy tetszik neki, amit lát.

❖ Megjegyzés: remélem, tűrhető Sebastian & Lilith || a feltámadás után 228653208
❖ Zene:
It's time ❖ Szószám: 766

Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty

Slept so long without you
To my son
●●
890
●●
From Lilith
Idő. Amely végtelen, ami nem kímél senkit és semmit, nem gyorsul fel vagy lassul le a kedvünkért, legyünk bármily esendők vagy bármily hatalmasak. Nem lassult le akkor sem, amikor elvették a fiam életét. Nem gyorsult fel akkor sem, amikor visszakapta. Törvényszerűség, amit megkap a jó, megkapja a rossz is. Jing-jang. Fény és árnyék. Sötétség és világosság. És életben van. Azonban az Árnyvadászok védelme nélkül. Megtalálnom soha nem volt nehéz, mindig figyeltem, mindig tudtam merre jár. A gondolatai, az álmai azonban távol voltak tőlem. Míg nem adódott a lehetőség. A lány döntött. Visszakapott valakit, hogy én is visszakaphassak valakit. De nem lehetett..akkor még nem..nem állt készen. Idő. Kivártam. Mostanáig. Hogy tudat alatt keresni kezdjen, belegondoljon önnön létezésébe, hogy kirakósából hiányzik valami, egy meg nem értett darab. És szeretném, ha tudná. Ha értené, milyen fontos. Nekem milyen fontos, hogy mennyire különleges. Megbélyegezték a rosszal, a gonosz jelzőivel, pedig ő csak más. Nem konfekció. Magzat korától lüktet benne a vérem, több köze van hozzám mint azt hinné. Eljött az ideje, hogy találkozzunk mi ketten.
Nem megerőltető dolog védtelenek álmaiba belépni, úgy főleg nem, hogy ennyire erős kapocs lüktet mindkettőnkben. Sóhajtva lélegzem be a pillanatot, mikor szemhéjai lecsukódnak és megkezdődik idővel alvási szakaszának az a fele, amikor az álmok jönnek. Aludj kicsim, aludj csak. Elméjének védfala mágia nélkül egyszerűen átléphető. Látom a helyet, a folyosót és érzem az örömét. A diadalát. Annak boldogságát, hogy elért mindent, amit akart. Amire rendeltetett. Ujjai ráfonódnak a kilincsre és ott áll..Ő. Rá vágysz tehát? Vele lenne teljes a minden? A boldogság? Ezzel a lánnyal, aki olyan egyszerű mint egy matematika képlet? És aki visszahozta Jace-t és ezáltal visszaadott téged nekem? Az álomlány szavai visszhangozzák diadalod, győztél. Mindent megkaptál. Ajkaitok csókban forrnak össze, mely azáltal igazi, hogy Ő is akarja. Nem! Nem őt kell várnod, nem rá van most szükséged! Én tudom mire van, kezdettől tudom mire van. Látom a tájat, a pusztító háború utáni tájat. És a lelked belenyugszik, nem ejt remegő könnycseppeket a világért mely veszett. Hisz mit számít mi pusztul el, ha elérted célodat? Mit számít hányan vesznek oda, ha megszületett a diadal? Az erősek túlélnek.
Szétzúzom a lány képét, hisz az, amit kínálna csupán egy illúzió. Mindezt, mindezt a győzelmet valósággá kell tenni. Vihar támad az álomban, ez az a vihar, mely glóriádként ragyog fel, hogy mást hozzon el. A változásokat. Egy új világot. Cipősarkaim halk, mégis határozott koppanásokkal járják be azt az utat, melyet korábban ő tett meg. Feltárul előttem az ajtó. Lassú léptekkel sétálok egyre közelebb hozzá, alaposan megfigyelve sziluettjét, alakját.
- Ez volna hát mindaz, amire vágysz? - kérdezem már-már kedveskedő hangnemben - A győzelem és a lány? Ezek azok, melyek örömmámort okoznának neked? - kerülöm meg, hogy egymással szemben álljunk.
Szemeimet lassan járatom rajta végig, megállapodva arcán, megfigyelve szemeit. Tökéletes. Erős. Gyönyörű. Másmilyen nem is lehetne. Vérem hordozója, a fiú, aki képes volt megszületni egészségesen, míg gyenge társai halva születtek, vagy torzan. Elég erős volt hozzá. És még ennél is erősebb lehet, a megfelelő irányítással persze. Az én irányításommal. Ám ismeretségünk jobb lenne ha egyelőre nem derülne ki. Oly sokan várják a bukását, oly sokan hiszik azt, hogy létezése csupán egy gonosz játék műve, holott egy döntés hozta meg. Egy hátbaszúrás. És nekem meg sem kellett mozdulnom hozzá. Csupán a megfelelő időben a megfelelő helyen jelentem meg. Balgaság a lány után futni, amikor mást választott. Hűsége sosem lenne maradéktalan. Sosem. Kettőnk szövetsége, összetartozásunk azonban erős. És még erősebb lehet. Te sosem voltál igazán közéjük való. Hozzám tartozol Jonathan..mindig is hozzám tartoztál.
- Úgy véltem ideje találkoznunk. - pillantok az ég felé - Már felébredt benned, hogy valami még hiányzik. Sétáljunk, némileg.. - nézek körbe - rendezettebb körülmények között. - várakozón nézek rá, ajánlja a karját, vagy sem, mindenesetre álmának díszleteit átrendezem.
Újból kinyílik mögöttünk az ajtó, ám ezúttal gyertyák százainak fénye ragyogja be. Eszelős, velőből áradó öröm járja át tagjaimat. Intim kettősünket itt nem zavarhatja meg senki és semmi. Beszélhetünk, segíthetem, egyengethetem útját, ahogy egy igazán törődő anyától elvárható. És én az vagyok. - Nincs miért aggódnod, nem eshet bántódásod. Ez csupán díszlet, mégis a lehető legbiztonságosabb hely, ami létezhet számunkra. Ne habozz kérdezni, de a legtöbb kérdésedre magad is tudod a válaszokat, csak soha nem mondtad ki őket. - mondom nyugodt hangszínnel.
Végtére is azt hiszi álom, hogy álmodik és én is, ahogyan minden más is csupán az elméjének játékai. Talán némi időbe fog telni, hogy mindez megváltozzon és értékelni kezdje a mi titkos találkahelyünket. És tanítani fogom, hogy valóban érezhesse azt a mámort, amit az álmának elején.
- A díszletet te is tudod módosítani, mert különleges helyen vagyunk. Képes vagy rá és meg is tudom mutatni, hogy hogyan. Érdekel? - pillantok fel rá kíváncsian - Ne feledd, nekem bármit elmondhatsz. Olyan gondolataidat is meghallok, melyeket nyíltan soha nem mondanál ki. Én segíthetek neked. Ismerlek téged. Jobban, mint eddig bárki. - mondom komolyan.
Beérünk egy terembe, mely szintén gyertyákkal van megvilágítva. A fekete márványpadló visszatükrözi fényüket. Körülöttünk festmények százai lógnak a falakról. - Látod ezeket? Ezért a kék színért valaha festők százai adták el a lelküket. És én mindet begyűjtöttem. Mármint az eredetiket. Egy italt? - jelenik meg előttünk egy fekete márvány bárpult - Én mindig whiskey-t iszom. - töltök is magamnak egyet, ha kimondja mit szeretne, ő is megkapja. Várakozó tekintettel nézek rá. Van befolyása az álma menetére, de mint mondtam, itt biztonságban van. Vigyázok rá.
Mindig vigyázok rá.




Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty

Sebastian &  Lilith
just a dream

Az Elowennel való találkozásom nem sült el olyan rosszul. Igaz, hogy nem hittem, hogy pont vele fogok abban a temetőben összefutni, de valójában nem volt ezzel gond. Ő volt az egyetlen, akihez több kötött, mint bárkihez. Benne tényleg bíztam. Ő volt a mentsváram, már gyermekkoromban is, mikor is Valentine a maga módján tanított engem… és őt is. Aztán persze Winnie kisétált az életemből, magamra hagyva engem, de sosem róttam neki fel. A saját magam döntése volt, hogy ott maradtam - a kis naiv kisfiúé, aki az apjára akkor még olyannyira felnézett. De azóta csalódott. Azaz csalódtam. Rájöttem, hogy saját magamon kívül másra aligha számíthatok – kivéve, ha valaki hozzám hasonló. Bár ez kicsit vicces, mert hát, én, aki szó szerint mindent el tudok játszani és marionett bábuként rángatok másokat… nos, mégis ki hinne nekem? És hinnék annak az embernek, aki olyan, mint én? Nem, azt hiszem, nem. Az első adandó alkalommal megölném, ha csak egy rossz mozdulata, egy rossz megszólalása van. Mert nem várnám meg, hogy ő legyen az, aki a hátamba döfi a pengét. Így hát, inkább másféle katonákra volt szükségem. De annak, hogy ezen gondolkozzak, nem most volt itt az ideje.
Némileg fáradtan léptem be a rejtekhelyemre. Egy szerény kis lakás volt, pár berendezési bútorral, hálószobával… a konyha mondjuk egész jól fel volt szerelve, az kimondottan tetszett. Készítettem magamnak egy forró teát, miközben végiggondoltam a napot. A pohárral a kezemben néztem körbe, majd döntöttem neki a derekamat a pultnak. Aztán megpillantottam a földön némi vörös foltot.
- Jobban kéne figyelnem… - A pohár koppanva érkezett a pultra, majd fogtam egy rongyot, bevizeztem és elkezdtem feltörölni a vért. A ház egykori tulajdonosának a vére volt. Hát, önként nem akarta átadni a lakást, érthető okokból, nekem viszont nem volt kedvem alkudozni vele, se nem új helyet keresni. Ez a ház eléggé félreeső helyen volt, még a nyüzsgő Bronx utcáihoz képest is.
A vért hamar eltüntettem a földről, bár őszintén szólva elég látványos, sőt mi több, kimondottan díszítőelemként bírt ezen az ütött-kopott padlón. A rongyot kimostam, majd elraktam valamerre és visszatértem a pohár italomhoz. Nem telt bele sok idő, megittam, összeütöttem még egy vacsorát, mielőtt ágynak estem volna.

***

Nem mondanám, hogy az álmom annyira békés volt, mert nem. Eleinte nagyon nem. Először arról álmodtam, hogy elbukom. Újra elbukom, Clary a halálomat okozza. Még a víz is levert, de nem keltem fel. Kívülről csak annyit lehetett látni, hogy forgolódik és a takarót, vagy a lepedőt markolom. Nem akartam veszíteni, sőt. Egyenesen gyűlöltem veszíteni és ez az álom nem szólt másról, csak erről. Láttam, hogy mindenki boldog, amiért én már nem vagyok. Clary volt a legboldogabb – mosolygott és nevetett. Azonban láttam Winniet is. Ő sírt. Őt látva nyugodtam valahogy meg és az álmom egyszerre megfordult. Gyökeresen változásokon ment át, mert ezúttal nem a vesztes oldalon álltam.

Sőt. A győztes én voltam. Elértem mindent, amit akartam. Ahogy végigsétáltam a folyosón, elégedettség burjánzott bennem. Tudtam, hogy a folyosó végén ott lesz az, akire én várok. Aki nekem kell. Sietősebbre vettem a lépteimet és odaérve lenyomtam a kilincset.

- Clary? – Beléptem és valóban ott állt ő. Mosolygott. Egyenesen rám. Ezúttal visszamosolyogtam rá. Nálam elégedettebb ember nem volt. Elindultam felé, ő a kezét nyújtotta, hogy megfogja az enyémet, amit hagytam is neki.
- Boldog vagy, Sebastian? Elérted, amit akartál! Legyőztél mindenkit és most Tiéd, amire vágytál! – Csacsogott vidáman. Odakint álltunk; olyan volt, mintha egy nagy erkélyen lennénk, ahonnan szó szerint mindent beláthatunk. Még azt is láthattam, ami messze volt, kristálytisztán. Habár minden eléggé leamortizált állapotban volt, nem lepett meg. A háború ilyen. Pusztít. De csak azért pusztít, hogy utána valami új, valami jobb jöjjön a helyébe.
- Boldog. – Válaszoltam Clarynek, bár mindketten tudtuk, hogy én még a boldogság érzésére is mintegy képtelen vagyok. De elhittük mindketten, hogy ezúttal érzem. Inkább elégedett voltam, mint boldog. Hm. Magamhoz húztam és az ajkaihoz hajoltam, hogy megcsókoljam. Éreztem az ajkait az enyémen és azt is, hogy legalább annyira akarja ezt az egészet, mint én. Nem húzódott el, de mikor kinyitottam a szemem, egyszerre köddé vált. Mintha ott sem lett volna.
- Clary…? – Felkaptam a fejem és körbenéztem, de hirtelen sehol nem volt senki. Egy teremtett lélek sem, csak én és a kipusztult világ. Az ég beborult egy pillanat alatt és villámokat kezdett szórni. Én mégsem mozdultam, csak álltam és vártam, hogy eleredjen az eső, ami néhány pillanat múlva elkezdett zuhogni.

❖ Megjegyzés: ha béna, sikíts!  Sebastian & Lilith || a feltámadás után 2148618046
❖ Zene:
Something Just Like This ❖ Szószám: 719

Silent Brothers
adminisztrátor
ranggal rendelkezem
Silent Brothers
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


Sebastian & Lilith || a feltámadás után Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sebastian && Milo || A feltámadás után
» Clary&Jace&Dorothy ~ pár nappal a háború vége után
» Lilith
» Lilith
» Lilith