Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

If I cannot move heaven, i will raise hell


ophelia + dorothy • fragment of the past
TO LOVE IS TO DESTROY, AND THAT TO BE LOVED IS TO BE THE ONE DESTROYED

Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty


for my best friend
• let's have some fun, i guess? •

- Akkor is.. Bármi is történjék egyet azért ígérj meg.. Soha nem változol meg. - Lehet, hogy egyesek számára idegesítő volt, vagy szokatlan volt a viselkedése, de nem érzem úgy, hogy emiatt egy percig is ítélkezni kellene felette. Nem mindenkinek jöhet be a kisugárzása vagy az, hogy állandóan képes lelkesedni a legapróbb dolgok iránt, de tagadhatnám ameddig akarnám nekem pont így teszi az életemet sokkal jobbá. Szükségem van a pozitív jelenlétére és szerintem ezzel nagyon sokan így vannak, hiszen nem hiába szeretjük. Bár nem szabad túlságosan sokszor hangoztatni, hogy pont így imádjuk, ahogy van, mert még a végén fejébe szál és nem tudom, hogy milyen lehet, amikor túltöltődik a szeretettől, de valahogy van azaz érzésem, hogy hamarosan megtudom.
- Ööö.. Bambusz? - Most nagyon hálás voltam, amiért nem volt előttem tükör, mert valószínűleg az arckifejezésem koránt sem volt túl vonzó, ahogy a zavarodottságom egyértelműen kiült az arcomra. Mármint milyen összetevője van? A természet? Az összetevőnek számít? Meg, ami ott terem az nem eleve természetes és nem igen van összetevője? Vagy, ha van akkor tényleg miből áll? Oké kezdek összezavarodni.. Mármint víz biztos van benne, de ilyen dolgokkal árnyvadászként nem igen kell foglalkoznunk, amiért hálás vagyok, mert már ebbe a gondolatmenetbe megfájdult a fejem. - Lehet, hogy még ők sem tudják igazán leírni, mert nem igazán van hasonlítási alapjuk? - Persze az egész lehetetlenség, hogy leálljon a pandákkal kommunikálni, de szerintem még azt is megoldaná valahogy a közös nyelv hiányában. Ha felemeli a mancsát, akkor jó, ha nem akkor rossz.. Biztos meg lehet magyarázni mindent, de most kezd érződni rajtam, hogy mennyire szükségem lett volna arra a kiadós pihenésre.
- Hát tényleg pihenni akartam szóval bármi is legyen az valószínűleg igazad van. - Habár én sosem leszek olyan kirobbanó személyiség, mint Lia azért a tűzön is átsétálnék, ha valaki bántani merné. Lehet, hogy különbözőek vagyunk, de ez nem változtat azon, hogy mennyire fontos nekem a hóbortjaival együtt.
Ahogy megfogta a kezemet és ismét húzni kezdett a következő állomás felé már éreztem, hogy koránt sem készültem fel erre. Nem tudtam mire mondok nemet. Talán el kellene menekülnöm amíg az egyik állat eltereli a figyelmét. A tömeg még kedvezni is nekem ezúttal, de nem tudnám magára hagyni. Annak sosem hallanám a végét és ki tudja, hogy mivel kellene kárpótolnom.
Az érdeklődési körömbe legkevésbé sem tartóztak az állatok meg tényleg csak miatta és a pandái miatt voltam itt így tényleg nem tudtam, hogy mit nézhetnénk meg ezért körbefordulva megláttam egy táblát valami páviánhoz. - Menjünk oda, mit szólsz? - Böktem a fejemmel a tábla irányába és nagyon reménykedtem, hogy közelebb visznek minket a pandákhoz annyira, hogy Lia látóterébe kerülhessenek és elérjük ennek az egésznek a célpontját.
•• NOTE: remélem tetszik ••


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
little pandas, dodo! i have to see those little pandas
Már majdnem elpirultam Dodo szavaira. Sokszor nem éreztem azt, hogy szentként viselkednék, hiszen nekem is voltak rossz tulajdonságaim, ettől függetlenül igyekeztem mindig azt nézni, hogy mi volt a helyes, vagy éppen mi hozott javulást a világ számára.
− Ugyan Dory! Te, Domdom, Lulu meg anyukám gondoljátok csak ezt, mindenki más azt hiszi, hogy totál dilis vagyok – ingattam a fejemet. Tény, nem voltam százas, mert olyan apró dolgok képesek voltak felkelteni az érdeklődésemet, amik felett mások könnyedén elsiklottak. Abban is különböztem a többiektől, hogy míg ők csak a kézzelfogható, nagy dolgokat tudták értékelni, addig én már egy picike mosolynak, vagy egy kedves gesztusnak is úgy tudtam örülni, mintha azt mondták volna nekem, hogy mától minden nap karácsony lesz.
− Fúúúú, pedig biztosan nagyon egészséges! Majd megkóstolom, ha lesz rá lehetőségem, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. Tuti tele van rostokkal, és… Dory, tulajdonképpen milyen összetevői vannak a bambusznak? – Egy pillanatra abbahagytam a beszédet, és az alsó ajkamat kezdtem rágcsálni. Komolyan elbizonytalanodtam ezt illetően, szóval sürgősen válaszra volt szükségem. Aztán ismét a barátnőmre pillantottam egy széles mosoly kíséretében. – Te, Doryyyy… Szerinted ha megkérdezem a pandákat, akkor ők majd elárulják nekem, hogy milyen íze van?
Ki tudja, lehet, hogy titokban egy igazi pandaguru voltam, és értettem a nyelvükön, vagy ha nem, akkor legközelebbi alkalommal levadászok egy boszorkánymestert, és megkérem, hogy szórjon rám olyan varázst, ami által értem az állatok nyelvét. Razielre! Irtó menő képesség lenne, meg vicces is, ha pandahangon vinnyognék vissza nekik. Akkor már tuti elmegyógyba akarnának zárni.
− Jaj, Dodo! Olyan kis mogorva, mint egy Snorlex, akit felébresztettek a délutáni szundijából – ingattam a fejemet beletörődő mosollyal. Ha én Jigglypuff voltam, akkor Dory tuti Snorlexnek felelt volna meg a Pokémonok közül, vagy talán annak a morcos pitbullnak. Igen, a morcos pitbull jobban jellemezte volna őt. Én nem bántottam másokat azért, mert rossz véleménnyel voltak rólam, vagy másokról. Mindenkinek szíve joga volt eldönteni az ilyesmit.
Meg aztán, sokkal jobb dolgom volt annál, hogy az ilyen emberek miatt bosszankodjak, elvégre emberek, egy állatkertben voltunk! Kislányos sikongatásom talán picit soknak számított, de annyira gyönyörűek voltak azok a madarak, hogy nem hagyhattam figyelmen kívül őket. Még az egyik anyuka pillantása sem zavart. Az én napomat semmi nem árnyékolhatta be, hiszen végre időt tölthettem a legjobb barátnőmmel, méghozzá az állatkertbe is sikerült elrángatnom.
El is szakítottam a pillantásomat a páváktól, amikor Dory kizökkentett az álomvilágomból. Gyanakodva végigmértem, hiszen sejtettem én, hogy minél előbb szabadulni akart volna, azért próbált visszaterelni a pandákra. De átláttam én a szitán! – Persze, hogy mindent látni akarok! Azért jöttünk, hogy bejárjuk ezt a helyet, a bébipandák meglátogatása pedig a nap koronázása lesz! – Megperdültem egyet a tengelyem körül, aminek az lett a következménye, hogy majdnem lecsaptam egy kisfiút. Zavartan felnevettem, aztán ismét megragadtam Dodo csuklóját, és robogtam előre.
Áthúztam a vidrákhoz, ahol nekinyomtam az orromat az elválasztó üvegnek, és tátott szájjal figyeltem, ahogy a vízben pancsoltak. A természet annyi csodát hordozott magával, mi emberek pedig előszeretettel tettünk tönkre mindent a környezetünkben. Ezért is szerettem volna elhozni ide Dodót, hogy egy másfajta varázslatból is része lehessen.
− Egye fene, a következő állomást te választhatod ki, de nem ugrunk egyből a pandákra! – tettem hozzá, miközben az arcomat még mindig a hideg üvegnek nyomtam.



Dodo & Lia

Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty


for my best friend
• let's have some fun, i guess? •

Tényleg nagyon kicsi esély volt arra, hogy találjunk valakit, aki ellen tud állni Lia-nak, de biztos vagyok, hogy azért a sok milliárd ember közül, aki a földön időzik biztosan találnánk valakit, aki képes lenne ellenállni a tekintetének és az akaratának. De sajnálatos módon - avagy nem - én nem ezen személyek közé tartoztam. Engem sajnos kegyetlenül le tudott venni a lábamról a barátnőm nem hiába mentem bele mindenféle őrültségbe.
- Ebben teljesen biztos vagyok, de nem kell ehhez gazdagnak lenned, hiszen már most is sokunk szemében szentként szerepelsz. - Lehet, hogy néha egy kicsit túl sok Lia, de ettől függetlenül szerintem nagyon helyén van a szíve. Akinek csak tud segít és tényleg imádom azért, mert mindenkihez képes teljesen pozitívan hozzáállni, amire én talán sosem leszek képes megtenni. Mármint egyrészt azért is, mert Dom kutatása miatt az én nyakamba is lihegnek, hogy őrült vagyok, amiért nem tagadom le a saját testvéremet. De ez koránt sem így működik.
- Na, nem. - Megrázom a fejemet és néha elcsodálkozom azon, hogy mennyire gyorsan képes beszélni, de már koránt sem foglalkoztat annyira, mint kapcsolatunk legelején. - Az egyszer tuti, hogy én nem megyek át pandába és bambuszt sem eszek. Ha te megkóstolnád hajrá, de én maradok inkább a chipsnél. - Nem készültem fel ennyire az egészséges életmódra váltásra. Nem őrültem meg teljesen kérem szépen. Persze abban tényleg igaza lehet, hogy egy nagy pandabébi, akit akaratlanul is szeretgetni akar az ember, de ezt azért hangosan ki nem mondom, mert még a végén nekiállna és napokat töltene el a pandák között titokban, hogy megtudja miként is élnek, hogy teljesem magára aggassa a szokásaikat. Kevés olyan dolog van, amit nem tudok elképzelni Lia-ról.
- Azért bántom őket, mert köcsög barmok és csak törlesztem ugyanazt a szívességet, amit ők is nekem. - Nagyon kevés embert tűrtem meg magam mellett, mert a legtöbbje ott kötött belém, ahol csak tudott. De persze ilyenkor szíves örömest átsétálok az arcukon, hogy tudják kivel is baszakodnak.
Legszívesebben a legtöbb ember lábát is kirúgtam volna, hogy átsétálhassak rajtuk egyszerűbb lett volna, mint állandóan beléjük ütköznöm. Megértem, hogy Lia szép, meg túl nagy pozitivitást sugároz magából, ami vonzza a tekintetet, de attól még nem kell belém ütközni.
Halkan felnevettem, ahogy láttam a lelkesedését a pávákat illetően és tekintetem egy pillanatra találkozott az egyik gyerek szülőjével, aki olyan megvetően nézett ránk, mintha a világ legnagyobb őrültjei lennénk és nem értené, hogy miért nem vonultunk magunktól egyenest egy elmegyógyintézetbe. Olyan szúrós tekintettel néztem rá amíg meg nem szakította a szemkontaktust, ami csak kitelt belőlem. Végül inkább szinte rettegve fordult el és vitte magával a gyerekét is, hogy megóvja ezektől az őrültektől, akik mi voltunk. - Szóval mindenképpen minden állatot látni akarsz? Nem gondolod, hogy úgy kevesebb időd jut a pandabébikre? - Persze ezzel talán önző módon próbáltam elkerülni a további rohanás lehetőségét, de ha már ők voltak a célpontok, akkor nem illik elterelődni a küldetés célpontjától. Már teljesen belém rögzült procedúra. Kevés esetben kavarnak be az érzelmek annyira, hogy elterelődjön a figyelmem, de most azt hiszem inkább arra ösztökéltek az önző érzéseim, hogy fókuszáljunk a feladatra.
•• NOTE: remélem tetszik ••


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
little pandas, dodo! i have to see those little pandas
− Olyan személy nem létezik – ráztam meg olyan lelkesen a fejemet, hogy csaknem beleszédültem. Az utcára dobott, kóbor kismacska tekintetemnek senki nem tudott ellenállni. Nem emlékeztem már rá, hogy mikortól használtam ezt a fajta nézést, de bizony az esetek javarészében bevált. Meg aztán, ideje lett volna a Klávénak is belátnia, hogy nem ártott volna haladni a korral, vagy legalább is alkalmazni valahogy a mondén technológiát.
− Még szerencse! Ha egyszer meggazdagszom, minden pénzemet a világmegváltásra fogom költeni, és én leszek a… Mi is leszek? A modern világ legújabb szentje! – csaptam össze lelkesen a tenyereimet, mikor végre kitaláltam, hogy bizony halálom után elvégeznek egy szertartást, miután én leszek Szent Ophelia, a világ és a pandák védelmezője. Nem is emlékeztem már, hogy mikor, miért és kit avattak utoljára szentté, szóval, ha az állatkerti kirándulás után nem megy ki a fejemből, akkor utánajárok majd a dolognak.
− Hát, még tehetném a hűtőbe is, mert a fiúk folyton beledézsmálnak mindenbe, de túl egyértelmű, hogy ők azok, szóval… Őket kollektíven zaklatom majd a büntetéssel, ha megint kiesznek valamit onnan. Viszont a pandák, Do! Olyan édesek, puhák, bolyhos dagi kis izék, hogy senki nem tud nekik ellenállni. Szerintem titkon én is egy óriás pandabébi vagyok. Amúúúgy, kóstoltál már bambuszt? Fogalmam sincs milyen íze van, szóval azt is ki kell próbálnunk!
Úgy éreztem magam, mint egy elszabadult hurrikán, ami csak és kizárólag a pandák körül tudott forogni, de hát ilyen az élet, ha az emberlánya cukiságokkal akar foglalkozni. Meg aztán Dodónak volt egy meglepim is a pandabébikkel kapcsolatban, szóval innentől kezdve már semmivel nem lehetett lelőni.
− Neeem, ez nem igaaaz. Csak nem bántom őket azért, mert másképp látják a világot. Azért nem hibáztathatod őket, mert mások, mint te meg én – ellenkeztem, hiszen hittem benne, hogy mindenkinek megvolt a maga jó oldala, csupán nem mutatkozott meg olyan könnyen.
− Ó, hát igazából csak a felépítésük meg a kapacitásuk meg hogy milyen és mennyi állatot tudnak befogadni. De szinte mindenhol ugyanazokat látod, de ettől még ugyanolyan izgi tud lenni. Például, amikor a fókákat etetik! Hű, azok nagyon édesek, nem annyira, mint a pandák, de irtó cukik ők is. – Én imádtam állatok között lenni, sőt magát a természetet is éppúgy tudtam értékelni, mint a betondzsungelt. Mindennek megvolt a maga előnye és hátránya, én pedig egyszer erre, másszor arra vágytam.
− Dehogyis, Do! Nem érünk rá! Pontosan hat óránk, negyvenkét percünk és tizenhárom másodpercünk van… Most már csak tizenkettő, hogy bejáruk az egész állatkertet, és megnézzük a pandababáimat! – Szerencsére sok nagyvárosban megfordultam már, így volt időm kifejleszteni a tömegben való gyors szlalomozás képességét, így csak abban reménykedtem, hogy Do tudja majd tartani az iramot. Nem sokat haladtunk előre, amikor megragadta valami a figyelmemet, és azonnal az ott lévő korláthoz vetődtem.
− Úúúú, de szépek! Nézd Dodó! Nézd, most nyitja szét a tollait! – böktem az előttem lévő pávákra, és az sem izgatott, hogy nagyobb lelkesedéssel és hangerővel viseltettem, mint a körülöttem lévő gyerekek.





Dodo & Lia

Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty


for my best friend
• let's have some fun, i guess? •

- Sose tudhatod, hogy mikor jön valaki, aki ellen tud állni a cuki pofidnak. - Persze kétlem, hogy a Klávé le lenne nyűgözve igazából attól, hogy a két szép szemével néz rájuk, hogy de hát ő jót akart meg fejlődni. De sajnos ez egy olyan dolog, amit ők vagy egyszerűen képtelenek, vagy csak nagyon, de nagyon lassan képesek végrehajtani. Úgyhogy egyelőre az a legjobb, amit tehetek, hogy próbálom lebeszélni őt az őrült ötletéről, mert ennek határozottan nem lesz jó vége.
- Eszem ágában sincs az álmaid útjába állni. - Megadóan felemeltem a kezeimet, hiszen meg sem fordult a fejemben, hogy akár csak megpróbáljam keresztezni az útját. Meg aztán tök mindegy, hogy mit csinálnék. Nincs Lia-n leállító gomb. Maximum nagyon haloványan terelgetni lehet, de ha egyszer valamit a fejébe vesz, akkor azt ki nem vered onnan. Lehetetlen.
- Hát akkor tényleg nincs is jobb helye a kamerák hasznosításának. - Annyira sosem voltam oda az állatokért, mármint nem tűnt túl árnyvadász dolognak, hogy kisállatot kérjek, meg aztán épp elég más ambícióm volt és van, amihez nem igazán passzolt a dolog. Ezért is mindig öröm, hogy Lia mennyire képes felragyogni, ha valami új felkelti az érdeklődését.
Néha tényleg azt kívántam, ha nem is a pozitív kisugárzása és a végtelen jókedve, de az energiája, ami Lia-nak minden áldott nap van.. Engem is igazán körbeölelhetne egyszer kétszer. Legtöbb esetben kimerültnek érzem magam, mert egyszer túlhajtom magam aztán sokszor hetek kellenek ahhoz, hogy úgy igazán újra a toppon legyek. Mondhatni szigorú időbeosztásom van, ami szerint élni tudok. De talán egyszer kinövöm.
- Csak túl jó szíved van, Lia. - Volt pár szemétláda azért ott, hiszen szerettem néhánynak betörni az orrát, miután nagyképűsködött. Szóval nem neveznék mindenkit kedvesnek meg ártatlannak, de ő már csak ilyen, mindenkiben a jót látja. - Mekkora a különbség az állatkertek között? - Nem nevezhetném az ilyen helyeket törzshelyemnek ő pedig olyan lelkesen beszélt arról, hogy járt már párban, hogy nem tudtam, nem erről kérdezi, vagy legalább valamit hozzáfűzni. Ha ez még egy kérdés is volt.
- Talán megkérdezhet.. - Nem is tudom befejezni, hiszen már ránt is magával én pedig nem állok ellen, mert ha megpróbálnék abban biztos vagyok, hogy rögtön leszakadna a karom. - Lassabban, Lia! - Szóltam neki, mert kis híján nem tudom hány emberbe sikerült majdnem beleütköznöm, ahogy húzott maga után. Pedig azt hinné az ember, hogy tökéletes úttörőként tartott előre, de még így is néhány ember inkább őt nézte, nem az utánfutójának érkezését azaz engem, így nekem kellett vigyáznom.
•• NOTE: remélem tetszik ••


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
little pandas, dodo! i have to see those little pandas
− Ugyan már! Honnan tudnák meg? Te hallgatsz, én hallgatok… Senki nem is sejti, hogy én garázdálkodnék. Meg aztán nézz rám! – Itt drámaian az arcomra böktem. – Szerinted tudna bárki is haragudni ráááám?
Mert amúgy minden cukiságomat be szoktam vetni, ha éppen valami rosszaságot csináltam, és rendszerint vagy letudták annyival, hogy bolond vagyok, vagy azt mondták, hogy csak jót akartam. Szóval, semmi gond nem adódott még eddig.
− Na-na! Az én fényes jövőmbe egyikőtök se rondítson bele, mert minden pénzem a pandákra fog elmenni! Pandákra, meg állatkertekre, nemzeti parkokra, és-és-és… Nem is tudom még mire, de sok mindenre, ami nem ti vagytok! – Már láttam magam előtt egy hatalmas jótékonysági szervezetet, amit én pénzeltem, és sokkal, de sokkal jobbá tettük a világot. Szóval, nem, úgy voltam vele, hogy ha kell, segítek a srácoknak, de mindenkinek a maga útját kellett járnia, ezért se fogom engedni, hogy például Lulu felnőttként az én nyakamra járjon kajálni.
− Jaj, neeem. Olyan okosak meg cukik meg pufik és dagik, hogy szerintem el se érnék azokat a kamerákat. Emiatt ne aggódj! – Biztos voltam benne, hogy megtalálnám a tökéletes pandaleső pozíciókat a kameráimnak, de egyelőre az eredeti tervemet akartam megvalósítani.
Talán túlságosan is pörögtem, hiszen Dodón kívül látványosan kikészítettem mindenkit a kisugárzásommal, de hát nem akartam begyöpösödött öreglány lenni. Mosolyogni akartam, nevetni és élvezni az élet apró örömeit, amíg megtehettem. Sokan nem látták meg a szépséget kis dolgokban sem, én mindent tudtam értékelni, ami egy kicsit is jó dolog volt.
− Jaj, dehogyis gyagyás! Jó, néha Domdom meg Lulu képesek olyan szintre lemenni, de azért na. Ne hívd az ottaniakat állatoknak Dory! Mindenki rendes a maga módján. Meg amúgy is rendes állatkertről beszéltem! Mint ez… Ú, már voltam a Hong Kongban, Párizsban, New Yorkban, Barcelonában, sőt még Budapesten is állatkertben! Mindig amikor apuékkal utaztam nem voltam hajlandó addig bármit is csinálni, amíg nem iktattunk be egy kis városnézést. Nagyon izgalmas helyek amúgy. Sokkal, de sokkal másabbak, mint mi, de épp ezért imádom ennyire – hadartam el az egész monológomat úgy nagyjából egyetlen egy lélegzetvétellel.
− Nem tudom. Kalandra fel! – Fogalmam se volt arról, hogy pontosan hova pakolták a pandákat, de amúgy is az volt a tervem, hogy az egész helyet bejárjuk, szóval megragadtam Do kezét, és egy irányba húztam magam után.




Dodo & Lia

Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty


for my best friend
• let's have some fun, i guess? •

- Hát csak nehogy megtudják aztán te legyél az, akinek valami nagyon fájni fog. - Persze tény, hogy amiről nem tudnak az nem fáj nekik, mint például Clary számítógépe is hét pecsétes titoknak számít, de azt hiszem, ha mindenhova kamerákat szerelne fel valaki annak biztos lenne egy-két személy, aki koránt sem örülne, s ha már híre menne a dolgoknak akkor nagy bajba kerülhetne Lia bár, azért megpróbálnám elsimítani a dolgokat, mert Ő tényleg csak jót akar. Ezt pedig elsőre nem tudhatja mindenki, mert a legtöbb ember nem is próbálja megismerni, hiszen a túlzott pozitivitása sokakat taszít, de ők nem tudják, hogy miről maradnak le.
- Amennyiben összehozod és meggazdagszol én leszek a hivatalos élősködőd, szóval erre is készülj fel, ha már a fényes jövődet képzeled. - Persze azért nekem is megvannak a magam tervei - többé kevésbé talán földhöz ragadtabbak -, de attól még simán elfogadnám a drága barátnőm támogatását az életben, hogy ne az legyen a végén, hogy belecsökönyösödök a munkába aztán már azt sem fogom tudni, hogy mi az a szórakozás. Bár Lia mellett kétlem, hogy veszélyeztetne bármi ilyesmi.
- Csak aztán óvatosan a kamerákkal nehogy még a végén olyan helyre tedd őket, ahol a pandák lekaphatják vagy valami. - Őt ismerve a lehető legközelebb rakná a pandákhoz, aminek az lenne a vége, hogy nem maradna fenn túl sokáig. De mondjuk így legalább fel tudja használni a kameráit meg aztán boldoggá is teszi a felhasználása, mert ki sem kellene mozdulnia, hogy meglátogassa a pandákat, de mondjuk el tudom képzelni, hogy még így is mindig kijárna hozzájuk. Ha valamit egyszer megszeret, azt el nem ereszti.
Lia-t figyelve a folyosón, ahogy pörög körbe-körbe mint egy kisgyerek elgondolkozom azon, hogy mégis, hogy különbözhetünk ennyire és mégis, hogy a fenébe szerethetem ennyire a zakkant fejét. Persze azért ezt nem fogom háztetőről ordítani, de nem is szükséges, hiszen tudja. Ha nem szeretném, akkor most se mennék vele. Meg annyival könnyebb lenne ellenállni a bociszemeinek. De azt hiszem egy örök gyengeségem marad. Hacsak meg nem vakulok. De akkor meg a hangjával lenne képes dorombolni, mint egy macska, míg meg nem olvasztja a szívemet. Egy biztos, hogy megtalálni a módját, hogy elérje, amit akar.  
A taxist láthatóan zavarta Lia kisugárzása, hogy egyfolytában azt kérdezgette oda értünk-e már. Olyan volt, mint az a mondén film.. A zöld izéval meg a szamárral? Azt hiszem ott is volt egy ilyen jelenet, de már rájöttem, hogy miért nem húztam fel magam rajta olyan vészesen. Hiszen már ezzel élek együtt.
- Öööö.. Nem ott élünk? - Persze van néhány mutogatni való állat azért az intézetben, de nem mindenki túlságosan veszélyes. De néhányukat tényleg tök szívesen ketrecbe zárnám. A pénztárhoz érve megvesszük a két jegyet, miközben Lia-nak be sem áll a szája, amit én egyáltalán nem bánok, de sokan már úgy néznek ránk, hogy a tekintetükből ki tudom olvasni a kérdést, ami végigfut az elméjükön. Vajon ez a lány vesz valaha levegőt?
Mondjuk olcsón megúszhattuk volna, ha egyszerűen csak álcázzuk magunkat és besétálunk, de néha nem árt a dolgokat a maga mondén formájában végrehajtani. - Akkor merre vannak a pandák pontosan?

•• NOTE: remélem tetszik ••


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
little pandas, dodo! i have to see those little pandas
− Ugyan már! Amiről nem tudnak, az nem fáj nekik – érintettem meg többször a homlokomat a mutatóujjammal, miközben elég ádáz arcot vághattam. Aztán összecsaptam a kezeimet, és úgy néztem Dodóra, mint aki megvilágosodott. – Ez az, Dory! Mivel a mondiknak elég menő dolgaik vannak, de a miénk meg az övék ütközik, ezért én leszek az első árnyvadász, aki keresztezi a mondi tárgyakat az árnyvadászokéval. Zseni vagyok! Szabadalmaztatom az ötleteimet, és meggazdagszom rajtuk!
Már láttam is magam előtt a fényes és ragyogó jövőt, amelynek talán eleinte nem minden árnyvadász örült volna, de ha például megtapasztalnák a mobiltelefonok előnyét, akkor talán nekik is könnyebb lenne az élet. Vagy az elektromos rollerrel! Mindig is akartam egyet, de apu azt mondta, hogy az nem működne, szóval kénytelen voltam beérni egy hagyományossal.
− Úúú, viszem kamerákat is, és akkor mindig láthatom az édes babapandáimat, ha éppen nem vagyok az Intézetben. – Nem tudom mi ütött ma belém, de jobbnál jobb ötletekkel álltam elő. Pedig ha tudtam volna, hogy Dodóval egyrugóra járt az eszünk… Meg aztán, mégis csak kis pandákról volt szó! Azoknak senki nem tudna ellenállni, talán még Cole is olvadozna tőlük.
Teljesen be voltam zsongva, mert végre találtam valakit, aki elkísér engem. Egy pillanatra még a folyosón a macskát is elkaptam, megpergettem a levegőben, nyomtam egy csókot a fejére, aztán útjára engedtem. Amíg Dory összeszedte magát, addig én széttárt karokkal kezdtem pörögni a folyosón, akárcsak kiskoromban, amikor nagyon izgatott voltam.
− Okééés, én állom a költségeket – jelentettem ki határozottan, aztán amint sikerült szereznünk egy taxit, egyre jobban mocorogtam, és vélhetően halálra idegesítettem a sofőrt az ismétlődő „ottvagyunk már?” kérdéseimmel. Lehet kicsit Dodót is kiakasztottam vele, bár neki illett volna edzésben lennie ennyi év után.
Szóval, amint lefékezett a taxi, a sofőr fellélegezve gurult odébb, miután kifizettem őt. Én pedig Do kezét megragadva pattogtam a bejárat felé, hogy megvehessem a jegyeinket.
− Annyiiira izgalmas Do! Nem is tudom mikor voltam utoljára állatkertben. Te voltál már amúgy? – faggattam, miközben besoroltam az előttünk lévő mögé, és továbbra is csak magyaráztam és magyaráztam, amíg el nem jutottunk a jegyadó néniig.



Dodo & Lia

Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty


for my best friend
• let's have some fun, i guess? •

- Tudod jól, hogy azért bajba kerülhetnél, úgyhogy én a helyedben inkább máshol alkalmaznám őket. - A mondén technológia még mindig nem ékelődik bele a legjobb módon a saját világunkba, hiszen valamilyen oknál fogva a mágia és az elektronikus eszközök nem jönnek ki jól egymással. Bár talán érthető is, ahogyan két különböző energiaforrás próbál harcolni a fennmaradásért és azért, hogy ők kerüljenek ki győztesként.
- Hmm, talán a pandáknál jobb helye lenne a kameráknak amúgy.. - Persze hülye ötlet, mert szinte lehetetlen lenne felszerelni, de ugyanakkor már ismerem Lia-t annyira, hogy egyáltalán ne jelentsem ezt ki hangosan, mert ha megtenném, akkor valószínűleg egyenest fejest ugrana annak a megvalósításába és a világ még koránt sem áll készen rá. Persze én imádom Lia-t, de a legtöbb ember egy idő után besokallna, mert nem bírná elviselni azt a végtelen energiát, ami belőle árad, de én tökéletesen elélek rajta, mert én meg tele vagyok negatív töltéssel, úgyhogy tökéletes kapcsolat áll fenn közöttünk. Talán a mérce egy kicsit még az ő irányába dől el így, ha akarnám se tudnám lehúzni a hangulatot.
Nagyon jól tudom, hogy az egész több lesz, mint két óra, de valahogy mégis reménykedem, hogy azzal a két órás korláttal legalább le tudom csökkenteni pár órára az egész időtartamát. Amolyan jó öt perc múlva indulunk, de igazából lesz az 25 is, de ha nem 5 percet mondanék, hanem mondjuk úgy 10 percet, akkor abból már 45 perc is lenne. Egyfajta szűkítés, de koránt sem reális időkitűzés.
- Menjünk taxival, mert egy biztos, hogy te megőrülnél, mire odaérnék metróval. - Megrázom a fejemet, ahogyan felállok és követni kezdem a túlságosan is felpörgött barátnőmet. Egek, azoknak a pandáknak nem lesz hiányuk szeretetben az egyszer már tutira biztos. Mondjuk talán jobban át kellett volna gondolnom, hogy igent mondok vagy sem, mert ahogy beülünk a taxiba egy pillanatra végigfut rajtam az ideg, miszerint valószínűleg, ha meglátja a pandákat, akkor még jobban be lesz sózva, mint most és már most is a maximumon pörög.

•• NOTE: remélem tetszik ••


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
little pandas, dodo! i have to see those little pandas
Sokan nem értették, hogy miként váltunk a legjobb barátnőkké Dodoval, hiszen annyira különböztünk egymástól. Az én fényem viszont nem létezhetett volna az ő árnyéka nélkül, az én mosolyom mit sem ért volna, ha nincsenek az ő grimaszai. A kedvességemet nem ellensúlyozta volna a szarkazmusa. Ellentétek voltunk, mégis tökéletes párost alkottunk. Ezért is fogadtam meg magamnak nagyon-nagyon régen, hogy bármi is történjék a másikkal, valahogyan egymásra találunk majd.
Nem is tudtam haragudni rá, amiért nem szólt korábban, meg aztán a macska úgyis alaposan lebuktatta őt. De a chipses zacskót látva nem csodálkoztam, hogy a bundás barátunk annyira be akart jutni a szobába. Bizonyára megtetszett neki a chips illata, és részesedést akart volna követelni belőle.
Mindenesetre alaposan megölelgettem a barátnőmet, de fél szemmel figyeltem arra, hogy a ragacsos mancsával ne koszolja össze az új ruhámat, mert akkor irtó morcos lettem volna. Pláne, hogy ha ruhatisztítás miatt maradtam volna le a babapandákról!
− Hát, reméltem is, különben tényleg kénytelen leszek kipróbálni a kamerákat! – Ismerhetett már annyira, hogy tudja, tényleg képes lett volna kipróbálni, hogy működnek-e. Igazából, csak idők kérdése volt, hogy egy este folyamán megtegyem mindezt. Most már egyre jobban izgatta a fantáziámat a dolog.
Bár ennél már csak a kispandák érdekeltek még inkább, szóval könyörgő szemekkel előálltam az ötlettel. Annyira vágyakozó arcot vágtam, még Do se tudott nekem ellenállni. A beleegyezésekor vígan felpattantam az ágyról, kisimítottam az ruhám ráncait, majd a kezemet Dodónak nyújtottam, hogy segítsek neki felállni.
− Jó-jóóó, eskü csak két óra lesz! Nem több! – A biztonság kedvéért még az ujjaimmal is kettőt mutattam, jelezve, hogy vettem a lapot, bár szerintem mindenki tisztában volt vele, hogy minimum zárásig maradunk majd, ha egyszer a pandák közelébe kerülök.
Az ajtóhoz perdültem, miközben vadul magyaráztam a lehetséges útvonalakról, majd a következőre jutottam: − Vagy elmegyünk taxival, ami irtó drága lesz, vagy metrózunk egy csomót. Hidd el, Dory! Meg fogja érni! Ez egy soha vissza nem térő alkalom, és egy csodálatos élmény lesz!
Feltéptem az ajtót, és szerencsétlen macskát majdnem magammal sodorva már a folyosón is toporogtam, már csak arra vártam, hogy elinduljunk végre. Szinte egy helyben ugráltam, annyira mehetnékem volna, és sajnos jelen pillanatban nem volt itt senki, hogy meg tudjon fékezni… Szóval reszkessetek állatgondozók! Jövünk!


Dodo & Lia

Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty


for my best friend
• let's have some fun, i guess? •

Szerettem egyedül lenni, mert ilyenkor tényleg teljesen kikapcsolódhattam és olyan hülyeséget csinálhattam, mint az irónom egyensúlyozása. Nem kellett hozzá túl sok agyi kapacitás mégis lekötött engem annyira, hogy a végére már ne is akarjon semmilyen kegyetlen gondolat a fejembe férkőzni. Előbb vagy utóbb segített elhessegetni. Tényleg fáradt voltam, szóval úgy terveztem az egész napot, hogy a szobámban kuksolva - néha kiosonva a konyhába valami nasiért - tökre jól elleszek. De a tervek azért vannak, hogy dugába dőljenek és ezzel már akkor tisztában voltam, amikor belépett az ajtómon Ophelia.
Komolyan éppen egy kis fény szivárgott be a szobába, ahogy belépett, de valahogy ő még ezt az aprócska fényforrást is képes volt legalább hatszor olyan erőssé változtatni és ezzel kis híján megvakítva engem, meg részben a frászt is hozta rám, de azért ezt inkább nem ismerném be és csak elhelyezkedtem az ágyon, hogy ő is elférjen és szinte vártam az ítéletet.
Ahogy átölelt féloldalas mosoly kúszott az arcomra és finoman megpaskoltam a karját is viszonzásul - szeretetből azzal a kezemmel, ami nem a chipses zacskó alján járt -, hiszen nem voltam nagy rajongója az öleléseknek, meg bárminek aminek köze volt ahhoz, hogy fizikálisan közel kellett legyek a másikhoz. Persze harc közben oké, meg más közben is oké, de ha nem volt teljesen muszáj, akkor én kértem a kimenőmet egyértelműen.
- Mindössze ma érkeztem és most dobtam le magamat az ágyra, úgyhogy szó szerint éppen csak levegőt vettem, úgyhogy nem maradtál le igazán semmiről, de legközelebb majd szólok. - Persze nem ígérem meg, mert valószínűleg akkor is vagy kimegy a fejemből, vagy szándékosan akarok a szobám sötét bugyrai között raboskodni valami nassolni valóval. Ez egyáltalán nem Lia ellen szólt, mert amennyire néha nem is értem, hogy miként lehet benne ennyi energia, attól még nagyon is imádom. Ha nem így lenne, már páros lábbal rúgtam volna ki legalább ezerszer. A baj csak az, hogy szerintem még akkor is visszajönne. Szóval elfogadtam sorsomat és fejet hajtottam az angyali természetűek akarata felett.
Ötletére nagyot sóhajtottam és picit hátradöntöttem a fejemet, hogy a plafont bámuljam pár másodpercig majd ránéztem és ezzel elkövettem a legnagyobb hibát, amit Lia-val kapcsolatban el lehet. Sosem szabad ránézni, ha kér valamit, mert amint valaki a szemébe néz, azt megbabonázza, mint valami medúza - csak mi nem változunk kővé - s aztán lélek nincs a talpán, aki nemet mondjon. - Rendben, legyen. Menjünk állatkertbe pandákat nézni. De egy kikötésem van. Nem maradunk két óránál tovább. - Azért lehet, hogy beadom neki a derekam újra és újra, de valamennyire azért tartsam már magam a pihenéshez. Óóóó, hát szép álmok, de úgy se jön majd össze. Azért jó próbálkozás Do, mint mindig! Belső kicsi gondolatom már előre érzi a vesztemet, de a remény hal meg utoljára... Ugye?

•• NOTE: remélem tetszik ••


Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Vendég
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
little pandas, dodo! i have to see those little pandas
Egy kismadár csiripelte, hogy Dodo hazaérkezett. Na, jó, igazából nem madárka volt, hanem a macska kaparta az ajtaját. Meg aztán azt se engedhettem meg magamnak, hogy tudjak az Intézetben zajló dolgokról. Egyszer megfordult a fejemben, hogy ha működnének a neten vásárolt kameráim, akkor felszerelném őket az egész épületben, de apa azt mondta túlságosan is elvetemült ötlet lett volna, és mindenkinek szüksége volt egy kis magánszférára.
Nem értettem miért mondta ezt, hiszen ha az embereknek nincs félni- és titkolnivalója, akkor a kamerák biztonsági célzatból teljesen hasznosak lettek volna. Mint például egy rejtett kamera a hűtőben segített volna kideríteni, hogy melyik haspók ette fel a vacsit, amit még néhány órája készítettem. De nem akartam galibát, szóval hallgattam apura, és a kamerák az ágyam alatt pihentek egy dobozba zárva.
Szóval mindenhol ott kellett lennem, ha nem akartam bármiről is lemaradni. Most is épp azt terveztem, hogy Dory szobájában fetrengek egy sort unalmamban, mert senki nem akart velem eljönni, aztán jött a macska, aki addig kaparászott meg nyávogott, amíg úgy nem döntöttem, hogy ténylegesen belesek a szobájába.
Lehajoltam, hogy félretegyem az útból, majd a kopogást mellőzve benyitottam hozzá. Ekkora pillantottam meg az ágyon heverő Dodót, aki majdnem elejtette az irónját. A fejemet csóválva elmosolyodtam, csoda, hogy nem törte össze ezt is. A megszólalásán elmosolyodtam, lassan közelítettem felé, már-már baljós aurát árasztva. Aztán mielőtt válaszoltam volna neki, rávettem magam, hogy alaposan megölelhessem őt. Nem, az ölelés elkerülhetetlen volt. Őt rendszerint agyonölelgettem, Domdom meg Lulu a puszikat se úszták meg, de Dorynál már nem mertem olyan messzire elmenni.
Aztán elengedtem, oldalra dőltem, a fejemet az irányába billentve elvigyorodtam.
− Igazán szólhattál volna, hogy itthon vagy, akkor nem azt a két nyuszedlit meg öcsipókot zaklatom egész, hogy legyenek a kísérőim! Egyébként jól gondoltad, nagyon fog tetszeni az ötletem! – Szinte ragyogtam a lelkesedéstől. Összecsaptam a kezeimet, aztán hirtelen felültem az ágyon.
− Képzeeeeld el… − Készítettem elő a zseniális tervemet, amely valószínűleg nem lesz az ínyére, de akkor úgyis bevetettem volna a kiskutya szemeket, hogy megessen rajtam a szíve. – Azt olvastam a ma reggeli újságban, hogy kis pandák születtek az állatkertben! Kis pandák Dodo! El kell oda mennünk! Ha nem látom azokat a pandababákat, akkor meghalok. Gyere velem, légyszi-légyszi-légysziiiii… − Már-már könyörögtem neki, hiszen ő volt az egyetlen reményem. Laertes elhajtott azzal, hogy az állakert óvódásoknak való, Lou azt mondta, hogy nem jön velem, mert az messze van, és ő borzasztóan éhes, Domdom meg megint felszívódott a folyosón, amikor utána rohantam. Szóval csak Dory maradt nekem, és reménykedtem benne, hogy ennyivel hajlandó kárpótolni, ha már a szobájában sunnyogott ki tudja mióta.

Dodo & Lia

Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty


for my best friend
• let's have some fun, i guess? •

Mindössze tegnap este érkeztem vissza Idris-ből a New York-i intézetbe, hogy meggyőződhessek arról, hogy a családom még meglévő tagjai nem oltották ki egymás életét a távollétemben. Bár a legnagyobb valószínűség az, hogy nem is keresték egymás társaságát, ami nekem igazából csak jó, hiszen így nem kell aggódnom amiatt, hogy esetlegesen egymás torkának esnek és össze kell szedegetnem a darabokat, amit egymásból hagynak. Néha fárasztónak tűnik egyfolytában a békítő félnek lenni, de ugyanakkor rájöttem, hogy már megszoktam. Meg aztán meg is edződtem a nyomás alatt és így csak még jobban helyt állok Idris-ben, bár észrevehetnék egy kicsivel jobban, mert így sosem jutok fel a csúcsra. Bár azt hiszem már így is elég sok mindent elértem a koromhoz képest, de magamhoz képest még szinte semmit.
Ma a szobámba zárkózva feküdtem az ágyon chips-et majszolva, miközben a lábaimmal folyamatosan egyensúlyoztam, dobálgattam az irónomat. Mondhatnánk, hogy olcsó játék hülye gyerekeknek, de nem terveztem egy újabb irónomat tönkretenni úgyhogy most kifejezetten figyelmes voltam.
A néma csendet, amit eddig élvezhettem hirtelen léptek kopogása váltja fel, amelyek ismerősen csendülnek fel, de csak akkor ismerem fel igazán, vagy jut el a tudatomig, hogy kihez is tartozik, amikor minden további nélkül kitárul az ajtóm.
Az irónomat kis híján sikerül a földre ejtenem, de még időben nyúlok utána a lábammal és kapom azt el, mint egy kis majom, majd emelem fel magamhoz és dobom le magam mellé biztonságban az ágyra. Majd végül ülőpozícióba küzdöttem magam és úgy tekintettem az érkezőre, miközben tovább majszoltam az ölemben lévő chips-et.
- Miért van azaz érzésem, hogy valami olyasmi fog következni, aminek nagyon-de-nagyon fogok örülni? - Persze a szarkazmust már könnyedén felismerheti a hangomból, ismer már annyi ideje. Amennyire különbözőek tudunk lenni, annyira jövünk ki jól egymással. Mondhatni tényleg kiegészítjük egymást. - Szóvaaal.. Mondd csak mit is terveztél a mai napra így hirtelen. - Bár szólnom kellett volna, de valahogy nem akartam érkezésem feltétlenül bejelenteni, úgyhogy talán mérges lehet rám, amiért nem jeleztem előre, hogy érkezem. Bár akkor talán minden szabad percünkre lenne valamiféle program. Sosem lehet tudni, hogy mi bújik elő Lia-ból.

•• NOTE: remélem tetszik ••


Dorothy Greenwood
lojális
ranggal rendelkezem
Dorothy Greenwood
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
***

ranggal rendelkezem
Ajánlott tartalom
all the stories are true


ophelia + dorothy • fragment of the past Empty
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» my past, safire
» My Friend, My Past, My Trainer, My Love...
» Ophelia Merryhallow
» Clary&Jace&Dorothy ~ pár nappal a háború vége után
» Ophelia Merryhallow